Middelburg onderzoekt mogelijkheid bouw van sportzaal met kracht Grondprijs van 1,75 in Kanaalzone Terneuzen Steigers b.l.o.-school te Goes stortten in Derde fase kanaalwerk Terneuzen aanbesteed BILT Brabants stropersduo „kocht" 7 patrijzen Korfbal- en hockey- complex bij ijsbaan UILTJE ceeuwse ALMANAK Rijkswaterstaat vindt die te hoog Het sprookje van iedere dag H.L. Plompen legt zijn functie Sport Steunt Zonneveld neer KANTONRECHTER MIDDELBURG PLANNEN VOOR VAKANTIEFLATS VAN E.M.S. IN VLISSINGEN FOTO VERSOHOORE DONDERDAG 16 MEI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 Voorlopig plein 2 voetbalvelden erbij B. en w. van Middelburg stellen zich voor de mogelijkheid van de bouw van een sporthal in de hoofd stad met kracht verder te onder zoeken. Dit deelt het college mee in een nadere beschouwing van het rapport, dat de vereniging van Ne derlandse gemeenten heeft opge steld over de behoefte aan sport accommodatie in Middelburg. Tevens zetten zij in deze beschou wing hun gedachten uiteen over een nadere situering van enkele sportvelden. In het complex Nas- saulaan willen b. en w. op de plaats van de korfbal- en de hockeyvelden twee voetbalvelden aanleggen, ter wijl rij drie korfbal- en drie hockeyvelden willen aanleggen in een complex in de omgeving van de ijsbaan. Het advies van de vereniging van Ne derlandse gemeenten om tot spoedige bouw van tien gymnastieklokalen te komen achten b. en w. binnen afzien bare tya niet realiseerbaar, omdat daar voor te weinig urgentieverklaringen worden afgegeven. Voorts wijzen zij er op bij de opstelling van het structuur plan 1960 met b. en w. van Vlissingen de mogelijkheid besproken te hebben een sporthal te projecteren in de groene strook, die tussen de beide steden gele gen is- Naderhand heeft Vlissingen ini tiatiever ontwikkeld voor de bouw van i sporthal. BESCHEIDEN Inmiddels zijn b. en w., zo delen zij mee, tot de conclusie gekomen, dat liet wellicht mogeljjk is liet bouwen van een sporthal van bescheiden omvang voor Middelburg financieel aanvaardbaar te maken, indien deze hal mede intensief voor schoolonderwijs in de lichamelijke opvoeding gebruikt zou kunnen worden. Indien een dergelijke opzet inderdaad uitvoerbaar zon zijn ligt een gezamen lijk project van Middelburg en Vlissin gen niet voor de hand, omdat een derge lijke hal te ver van de scholen verwij derd zou zijn. B. en w- nemen aan, dat Vlissingen op dit moment in dezelfde richting denkt. Mochten alsnog plannen voor de ge hele streek aan Middelburg worden voorgelegd dan zijn b. en w. vanzelf sprekend bereid aan besprekingen daarover deel te nemen, zo verzeke ren zy. GEEN URGENTIE Nu in verschillende gemeenten in Neder land een sterk vereenvoudigde vorm van een sporthal gebouwd is, hebben b. en w. een oriënteringsbezoek gebracht aan dergelijke zalen in Roermond en Coe- Advertentie) - Op welke lijst sfcon^ u - Op de verlanglijst uw dierbare sigaar Kalmte De stemming is gisteren erg kalm verlopen en dat is maar goed ook. Ouderwetse verkiezingsherrie is volkomen uit de tijd. En trou wens, hoe kalmer men is, hoe be ter men stemt. Hoeveel waarheid schuilt er niet in het aloude ge segde: kalmte kan je redden- Die redding sou er ook voor de Terneuzense dame geweest zijn, als ze alles wat kalmer aan had gedaan. Maar ja, als je plotseling een brief krijgt, waarin staat dat ie in aanmerking komt voor dc hoofdprijs van een grote prijs vraag, zijnde een flonkerende sportwagen met open dak-. Ja, dan gaat het je wel even duizelen. We kunnen ons althans levendig voorstellen dat de dame in hoog ste opwinding naar het bewuste adres is gerend, brandend van ver langen te zien welke kleur die sportwagen dan wel zon hebben en om eens rustig het fraaie voer tuig te beschouwen dat zij nu zo maar haar eigendom kon noemen. Nou, de auto stond er. Een zee groen glimmend voertuig met open dale. Meneer in de autozaak bekeek ernstig de papieren van de Ter neuzense dame-, knikte instem mend, pakte de auto op en reikte deze de dame aan. .Maar"... deed de dame verbluft, met een wantrouwend oog naar het overigens erg mooie speel goedautootje dat ze op haar hand droeg. „Maar, ziet. 'ie er zo uitt" „Hij ziet er niet alleen ntaar zo uit. hij is het ook", sprak meneer vriendelijk, „misschien hebt U een zoontje. Die kan er vast wel leuk mee spelen". Mevrouw heeft dc bewuste papie ren na afloop van de wilde woor- denwiseltng, die na, overhandiging van de auto volgde, nog eens overgelezen. Het. stond, er inder daad: hoofdprijs een cabriolet in miniatuur. Maar dat miniatuur stond er met. i leine letters onder en bij al die opwinding had ze dat over het hoofd gezien. Begrijpelijk, maar met iets meer kalmte zou zoiets toch licht voor komen kunnen worden.— Bij de bestudering van de sportvelden hebben b. en w- aan de stedebouwkun- dige opdracht gegeven om te bezien welk tracé de doorgetrokken Nassau- laan zou moeten volgen. Verder dient bij de complexen Nadorstweg en Nas- saulaan ruimte te worden gereserveerd velden voor de militairen. In dit verband vermelden b. en w.. dat Middel burg voor de bouw van de nieuwe rh.b.s. in de omgeving van het verleng de van de Parklaan binnen afzienbare tijd de volledige beschikking over Mod- deroord moet hebben. Dit alles in acht genomen hebben b. en w. reeds besloten het half ver harde veld aan te leggen ten noor den van de tennisbanen in het Na- dorslcomplex. Het is namelijk ge- vorden. In dit verband wijst het college er op, dat voor een sportzaal geen ur gentieverklaring nodig is; op grond van het feit, dat de zaal ongeveer aan de gestelde eisen voldoet wordt echter wel toegestaan, dat er gymnastiekonderwijs in gegeven wordt, waardoor de gebrui kelijke vergoeding verstrekt wordt. De zaal wordt zodanig geconstrueerd, dat zij voor lichamelijke oefening binnen schoolverband een equivalent schept voor twee gymnastieklokalen. Volgens inlichtingen, die b. en w. hebben ingewonnen, worden de kos ten van een dergelijke sportzaal ge raamd op ƒ600.000 tot ƒ650.000. Naar schatting zal het schoolver- bruik een dekking opleveren, die te vergelijken is met een kapitaal van 400.000. De zaai zal een oppervlakte hebben van 40 bij 20 meter en zal, behalve voor de gymnastiek van grote betekenis zyn voor micro-korfbal, zaalhandbal, basket bal, tennis en volleybal. SPORTVELDEN bleken, dat deze banen in een be hoefte voorzien; zelfs al zou er een half verhard veld op aangelegd wor den (volgens het advies van de V.N-G.) zou in noordelijke richting niet meer dan 1 voetbalveld aange legd kunnen worden. VOLKSTUINEN Het advies van de V.N.G. om vlak bij de Veste drie hockeyvelden aan te leg gen achten b. en w. bezwaarlijk, omdat dan de volkstuinen verplaatst moeten worden, volgens het college even duur als veldaanleg. en bovendien niet wen- selijk- Met de aanleg van drie hockeyvelden en drie korfbalvelden in de buurt van de ijsbaan menen b. en w. een exploita bele eenheid te verkrijgen. Zij delen mee, dat de stichting sportbelangen Middelburg hun voorlopige conclusie ten volle kan onderschrijven. Nu de stichting tot stand gekomen is, ligt het uiteraard in het voornemen van b. en w., het bestuur bij de verdere ontwik keling nauw te betrekken, aldus ver zekeren zij. B. en w. onthouden zich in dit bestek zoveel mogelijk van financiële aspecten. Bij de behandeling van concrete plannen in de raad kan aan deze zijde de volle aandacht worden besteed, menen zij. Nu de tennisbanen aan de Nadorst niet worden opgeheven, ligt het niet in de bedoeling van het college uitbreiding van bet aantal banen te bevorderen, delen zij vervolgens mee. Ten slotte wordt nog opgemerkt, dat met Vlissin gen een plan ontwikkeld wordt voor een overdekt zwembad en dat het college bij het ontwikkelen van uitbreidings plannen ernstig rekening zal houden met speelgelegenheid voor kleuters en gro tere kinderen. Ook zullen b. en w. in de binnenstad streven naar speelplaat- DESKUNDIGEN BEREKENDEN De gronden langs het kanaal Ter- neuzen-Gent stonden gisteren weer in het middelpunt van de belang stelling en wel speciaal de prijzen er voor. Het gebeurde tijdens een onteigeningsprocedure voor de burgerlijke kamer van de Middel burgse rechtbank, gepresideerd door mr. P. van Empel. Het ging in dit geval om grond van vier eigenaars, te weten de landbouwer M. van Driel uit Hoek, mevrouw S. Ch. van der Moer-Tilgner, de fa milie Meeusen uit Terneuzen-Hoek en de Terneuzense landbouwer M. de Visser. Zij allen konden geen genoegen nemen met de grond prijs, de vermogensehade en de paehtersvergoeding, die het rijk bad aangeboden. Voor de rond één hectare bouwland in het uitbreidingsplan Sluiskil van de heer Van Driel had de rijkswaterstaat een totaalbedrag van 13.222 geboden. Toen de onteigening was uitgesproken berekende de commissie van deskun digen onder voorzitterschap van mr. J. H. Huizenga uit Rotterdam een vergoe ding van 15.837,50, hetgeen onder meer neerkwam op een grondprijs van 1,75 per vierkante meter. De commissie van deskundigen had daarbij speciaal gelet op de ligging van deze grond ten opzich te van het uitbreidingsplan in Sluiskil. Veel te hoog, meende de pleiter van het rijk, mr. J. F. C. van Deinse, die er dan ook ernstig tegen opponeerde. Hij achtte het niet juist, dat de des kundigen hun prijs hadden aangepast aan die van Terneuzen, welke ge meente ln de onmiddellijke nabijheid van het terrein van de heer Van Driel ook 1,75 per vierkante meter had betaald. Bovendien ageerde mr. Van Deinse tegen het feit, dat voor de gronden binnen het uitbreidings plan eenzelfde prijs was aangehouden als voor die erbuiten. „voor honderden zaken duurdere uit gaven moet doen". Volgens mr. Wabeke kost iedere boodschap zyn cliënten nu 6 tot 8 km heen en terug. Volgens mr. Van Deinse moet deze gronden veel minder waarde toegekend worden dan bijvoorbeeld de Martens- gronden (tijdens een vorige zitting be handeld), omdat ze verder van het ka naal en de weg verwijderd liggen. By een vergelijking met de Martens- gTonden liggen deze laatste gronden volgens de commissie van deskun digen inderdaad gunstiger ten op zichte van het kanaal, maar de gron den van mevrouw Van der Moer en van de familie Meense echter gun stiger ten opzichte van Sluiskil. Mr. Wabeke attendeerde er vervolgens op, dat de vermogensschade voor me vrouw Van der Moer hoger zou moeten zijn dan 2400, omdat een deel tot een hoek afgesneden is en het resterende deel een veel te vreemde vorm heeft. Ten aanzien van de uitkomsten voor de1 heer De Visser hadden de beide pleiters nauwelijks aanmerkingen. Mr. Wabeke wilde nog weten, waarom zijn cliënt van eigenaar van een huis nu ineens huurder moet worden. Volgens mr. Hui zenga, omdat hij in een gewoon huurhuis net zo goed kan wonen als in een gewoon zelfgebouwd huis, waarop hij bovendien geen rechten kan doen gelden. De 1000 verhuiskosten, die mr. Wabeke te laag vond, kunnen volgens de deskundigen echt niet hoger gesteld worden, omdat het hier gaat om een aanpassing, niet een vernieuwing van de inboedel. Reserve Met betrekking tot de ligging ten op zichte van Sluiskils uitbreidingsplan be twijfelde mr. Van Deinse of in de nabye toekomst wel zoveel bouwgrond onder andere voor huizen nodig Is. Hy meende onder andere, dat het er niet naar uitziet, dat bijvoorbeeld Monte Catini in deze omgeving zal gaan bouwen, nu dat reeds aan de gang is in het Botlekgebled. „Naar verluidt zou het betreffende ter rein als reserve gehouden worden voor Catini, voor het geval datwist mr. Van Deinse. Mr. C. C. Wabeke uit Terneuzen, de raadsman van de vier grondbezitters, kon zich volkomen met het deskundigen rapport verenigen. Ook h(j wees op de prijs van 1,75. die Terneuzen vlak naast het terrein van zijn cliënt voor grond betaalde. „Terneuzen kon met zyn uitbreidingsplan niet verder dan het kanaalwerkcnplan. Als de rondweg daar niet zou zijn aangelegd had Ter neuzen hot gehele terrein ook dat van Van Driel gekocht en wel voor 1,75 per vierkante meter", betoogde mr. Wa beke. Waarop mr. Van Deinse betoogde, dat het hier het maximaal benodigde ter rein betrof, dat Terneuzen nodig had. Voorts wees deze raadsman er op, dat in de omgeving prijzen zyn be taald van 80 cent tot 1,30. Duurder Voor de groiul van mevrouw Van der Moer luidden de deskundigen een prijs van 1,20 berekend en voor die van de familie Meeuse 1,25 per vierkante meter. Voor een deel van de grond van de familie Meense, waarop een weg aan gelegd was, wilde mr. Van Deinse de prys zelfs niet hoger gesteld zien dan 10 cent per vierkante nieter. Het ont eigenen van de weg was volgens mr Wabeke Cen reden te meer de prys ho ger te stellen, omdat zyn cliënt daardoor Vreemde vorm Bromfietser gedood bij aanrijding Dinsdagavond omstreeks 8 uur is op het kruispunt RapenburgTol (ge meente Vogelwaarde) de 72-jarige bromfietser E. Lauwers uit Axel om het leven gekomen bij een botsing met een personenauto. De man kwam uit de richting Stoppeldijk en stak de pro vinciale weg dwars over. Hij reed daar bij tegen de uit de richting Zaam3lag komende personenauto, bestuurd door J. de Z. uit Vogelwaarde. Het slachtof fer was op slag dood. (Advertentie) Cr VAMPYRETTE ALU DE LUXE f 135.- Polirette f 145.- Tapijtklopper f 123.- Populair over de hele wereld: de vlot han teerbare steelstofzui- ger. AEG Vampyrette de Luxe. Hangt in een klein hoekje altijd voor ■onmiddellijk gebruik gereed. Heel krachtig, heel handig. Papieren stofzakken. Geen rom mel. Practische hulp stukken. En uit te breiden met vloer- wrijver of met de spe ciale tapijtklopper Zuigen, kloppen en borstelen of wrijven met 2 krachtige mo toren. Uniek. AEG. AMSTERDAM metde producten AEG, Telefunken en Osram Wereldvermaard sinds mensenheugenis De heer H. L. Plompen te Middelburg, sedert de oprichting in 1953 secretaris penningmeester van de stichting „Sport Steunt Zonneveld", heeft deze functie om gezondheidsredenen moeten neerleggen. Het secretariaat zal nu worden waar genomen door de heer W. P. Joziasse te Middelburg, terwijl de heer Th. de Ruy- ter, eveneens te Middelburg zich met het penningmeesterschap zal belasten. Betalingen kunnen, zoals gebruikelijk, via de rekening van „Sport steunt Zon neveld" bij de Nutsspaarbank te Mid delburg geschieden. Ds. F. N. M. Nijssen neemt afscheid van Goes Ds. F. N. M. Nijssen zal zondagmiddag 26 mei om vijf uur in de Maria Mag- dalenakerk te Goes afscheid nemen van de hervormde gemeente van Goes en zondagmorgen 9 juni om half elf, na vooraf in diezelfde dienst te zijn beves tigd door de consulent, ds. R. C- G. Troelslra uit Wageningen, intree doen als predikant van de hervormde ge meente van Wageningen- Ds. Nijssen neemt de plaats in van dr. P. L. Schram, die benoemd is tot secre taris van de Nederlandse Zendingsraad voor het lekenapostolaat overzee. Ds. Nijssen wordt studentenpredikant. Ds. Nijssen werd 8 april te Assen ge boren. Ds. Nijssen studeerde in Gronin gen en in de jaren 1949-1950 een se mester aan het New College Edinburgh in Schotland. Op 3 mei 1953 werd hij door ds Ph. A. Warners uit Utrecht bevestigd als predikant van de her vormde gemeente van Mijdrecht- Op 31 augustus 1958 verwisselde ds. Nijssén deze gemeente met die van Goes. Te Goes is ds. Nijssen onder meer vice- voorzitter van het protestants christe lijk streekziekenhuis te Goes. Opruiming wrakken in de Wester schelde Woensdag is een begin gemaakt met het opruimen van vier wrakken in de Westerschelde. Het werk zal in op dracht van rijkswaterstaat worden uit gevoerd door de N.V. Bergingsbedrijf Van de Akker te Ylisiingen. De wrak ken zijn van het 25 juli 1950 op 41° 25' 12" N en 03° 33' 26" O op de rede van Vlissingen gezonken Noorse stoomschip „Songa"; van het op 17 april 1946 op 51° 25' 12" N en 04° 12' 50" O oostelijk van de Plaat van Saeftinge gezonken Franse stoomschip „Hector", van een op 51° 33' 53" N en 03° 23' 48" O in het Oostgat gezonken schip van onbekende nationaliteit en van een op 51° 35' 53" N en 03° 27' 19,5" O in de Wielingen ge zonken schip van onbekende nationali teit. Het eerst komt het op de rede van Vlissingen gezonken schip aan de beurt. De opruimingswerkzaamheden zullen geen hinder veroorzaken voor scheepvaart. Over lengte van 35 meter Voor de prijs van 1 maand gevangenis en 150,- boete De Brabantse stroper H. C. W. uit Valkenswaard, die woensdag voor kantonrechter mr. W. E. van Vlo ten te Middelburg moest komen, hing een zeer ongeloofwaardig verhaal op om aan té tonen dat de 7 patrijzen en de haas die in de auto van hem en zijn metgezel J. M. W. uit Valkenswaard werden aangetroffen niet door hen waren gestroopt. In de Fredericapolder bij Rilland-Bath werden de man nen 's avonds om 10 uur door een wachtmeester der rijkspolitie aan gehouden. Deze trof naast het wild in de auto ook nog een nat slagnet, een lichtbak en een verrekijker aan. Attributen die duidelijk wezen op de opzet om te stropen. Die op zet ontkenden de verdachten ook In het kantoor van rijkswaterstaat Zeeland te Middelburg is gisteren de derde fase van de verbreding van het kanaal van Terneuzen naar Gent aanbesteed. In grote lijnen omvat dit derde bestek de verbre ding en verdieping met bijkomende werken van het kanaaldcel Sluis kil-Zuid tot aan de Belgische grens, hetgeen over een lengte van ruim 6 kilometer wordt uitgevoerd in de gemeenten Terneuzen, Axel, Zuiddorpe, Westdorpe en Sas van Gent. De duur van de werkzaam heden aan deze derde fase worden geschat op 3l/> jaar. De gehele derde fase speelt zich dus af vanaf de Axelse vlakte tot aan de Bel gische grens aan de oostelijke oever van het kanaal. Ter herinnering zfö vermeld, dat de breedte van de waterspiegel van 67 op 150 meter gebracht en de kanaal- diepte van 8,75 meter op 12,50 meter. Na het gereedkomen van de nieuwe zeesluis te Terneuzen zal het kanaal bevaarbaar worden voor zeeschepen tot maximaal 50.000 ton. INSCHRIJVING De inschrijvingen, waarvoor veel belang stelling bestond hadden het volgende re sultaat: van laag naar hoog: 1 aanne mingsbedrijf Jac. G. van Oord N.V. te Utrecht voor 34.834.000; 2 combinatie van N.V. Hollandse aannemingsmaat schappij te Den Haag; N.V. aannemings- en handelsbedrijf van Oord te Werken dam; N.V. Hollandse Betonmy te Den Haag voor 34.464.000; 3 Baggermij Dirk Verstoep N.V. te Den Haag voor "1.470.000; 4 N.V. aannemingsmij v./h. M. Stryland te Uithoorn voor 36.800.000; 5 combinatie van Van Hat- tum en Blankevoort N.V. te Beverwijk en Hollands aannemersbedrijf Zanen Verstoep te Den Haag voor 36.983.000; 6 N.V. C. J. v. d. Hoeven te Den Haag voor ƒ37.480.000; 7 R. Boltje en Zonen N.V. te Zwolle voor 37.772.000; 8 N.V. aannemersbedrijf v./h. J. P. Broekhoven te Zeist voor 38.400.000; 9 Overseas Decloedt en Zonen te Brussel voor 39.335.000; 10 D. Blankevoort en Zoon N.V. te Bloemendaal voor 39.500.000; 11 combinatie N.V. Amsterdamse Bal- lastmij te Amsterdam en N.V. Bagger mij Holland te Hardinxveld voor 39.535.000; 12 Jan Denul te Aalst (Bel gië) voor 39.900.000; 13 Jean Akker mans. te Antwerpen voor 41.300.000; 14 Société Générale Dragages te Ant werpen voor ƒ41,875.000; 15 S, A. San ders aannemersbedrijf N.V. te Rijswijk voor 46.00.000. Twee inschrijvers konden uiet geaccep teerd worden. Een had een verkeerd inschrijvingsformulier gebruikt, de der had op zijn formulier 36 miljoen niet. Maar waar kwam het wild dan wel vandaan?, wilde de kan tonrechter weten. Een ongeloofwaardig verhaal: stropers ontmoetten 's avonds aan de ayk een man, die hen de 7 pa trijzen aanbood. De haas, die in de auto werd aangetroffen, zouden ze hebben overreden. „Een buitenge woon geluk", vond mr. Van Vloten, „je gaat op strooptocht, merkt dat het niet kan omdat er kraaksneeuw ligt. en dan heb je liet buitengewone geluk in een willekeurige polder en 's avonds om tien uur 7 patrijzen te kunnen kopen en bovendien een haas dood te rijden". Terwijl de wachtmeester vertelde, dat hij sporen in de sneeuw had aangetrof fen, die qua grootte overeenstemden met het schoeisel van de verdachten, en bovendien in de sneeuw een afdruk zag van het slagnet, gaf de kantonrechter de verdachte gelegenheid „moed te ver zamelen om er eerlijk voor uit te ko men als je iets uitspookt". Maar de stroper W. die al twaalf maal voor eenzelfde feit veroordeeld werd hield hardnekkig vol: hij had de patrijzen gekocht en de haas dood gereden. „Ik had nog een mooier ver haal geweten", merkte de kantonrechter na ccn lange stilte op „je had moeten zeggen dat je op weg was naar de die renbescherming". Enkele van de bewoners van huizen in omgeving verklaarden als getuigen dat zij de auto van de stropers had zien rijden. Een vrouw had bovendien len fel licht in de polder zien bewegen. ,Ik blijf er bij", zei verdachte W., na dat mr. Van Vloten hem nogmaals ge maand had, sportief te zijn en toe te geven. Beide stropers kregen conform de eis van officier mr. K. P. Doedens, to taal een maand onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. Bovendien werden de ver rekijker, de lichtbak, het slagnet en de auto verbeurd verklaard. Voor het uit oefenen van de jacht zonder veroor loofde middelen kregen de stropers bo vendien nog ieder een geldboete 150. letters ingevuld. Eén arbeider bij val gewond EEN deel van het terrein rondom de in aanbouw zijnde b.l.o.-school aan de Parallelweg te Goes is woensdagmorgen bedolven onder stapels planken en stalen stangen, toen de bouwsteiger rond het hoofdgebouw over een afstand van ongeveer 35 meter instortte. Op het ogenblik, dat het ongeluk ge beurde, waren er op de steigers een zestal arbeiders aan het werk. Slechts één van hen werd gewond. Het was de Goese dakdekker C. J. Weststrate, die een val van acht meter maakte. De brandweer van Goes moest als gevolg van het on geluk uitrokken: er raakten name lijk twee ketels met mastiek in brand. De steigers aan de zuidzijde van het hoofdgebouw van de school kwamen plot seling naai- beneden. Dat gebeurde, ter wijl werklieden bezig waren het dak mét mastiek af te werken. De stelling viel over 'n lengte van 35 meter. Alleen bij de beide hoeken bleef de installatie overeind staan. Vijf werklieden slaagden erin zich tij dens de val van de stelling in veiligheid te brengen. Dakdekker C. J. Weststrate wilde van de 8 meter hoge steiger op het even hoge dak springen. Dit lukte niet, hij viel tussen het gebouw en de stelling. Bij zijn val werd vermoedelijk een ruggewervel beschadigd. Per ambu lance werd het slachtoffer overgebracht naar het ziekenhuis „St.-Joanna" Goes. Een klein deel van de planken verbrand de. Op de steiger bevonden zich een tweetal verwarmingsketels en een gas fles. Toen de steigers vielen, vatten de met mastiek gevulde ketels vlam. Vakwedstrijden „Nebato" Bij vakwedstrijden op de derde Inter nationale Bakkerijtentoonstelling „Ne bato" te Rotterdam, werd in de groep „taarten" een eervolle vermelding toe gekend aan de heer J. J. Maljaars te Middelburg en een tweede prijs in de groep „vruchtencake" aan de heer I. Leenhouts uit Sluis. EYAMFNS Bij het praktisch examen verkeerscur- sus waren van de openbare lagere school twee leerlingen ziek. Deze hebben thans nog examen gedaan eh zijn geslaagd, zo dat alle 18 leerlingen van de openbare lagere school zijn geslaagd, waarvan 7 met lof. Aan het nutsseminarie voor pedagogiek aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam is de heer A. J. Risseeuw uit Terneuzen geslaagd voor de middel bare akte pedagogiek A. Zwolsman in jaarverslag Bouw woningen Middelburg en Vlissingen begint „binnen enkele maanden" De N.V. exploitatïemaatschappy Scheve- ningen heeft plannen voor de bouw van vakantieflats in Vlissingen in een verge vorderd stadium van voorbereiding. De flats zullen moeten komen op de tot de dochteronderneming N.V. Grand- Hotel Britannia behorende terreinen. De E.M.S. heeft hierin een meerderheids- deelneming voor nominaal 684.000. De woningbouw in Middelburg en Vlissin gen zal binnen enkele maanden begin nen. Eén en ander vermeldt het jaar verslag van de E.M.S. Rijksgoedkeuring heeft de E.M.S. aan gevraagd voor de bouw van een badmo- tel met restaurants, service-station en 64 vakantieunits in Westkapelle, alsme de voor de bouw van een wandelpier met piereiland en uitkijktoren in Vlis singen. Het jaarverslag schrijft ver der, dat de E.M.S. in de gemeente Vrou wenpolder terreinen bezit „voor welk gebied een goedgekeurd uitbreidings- Ïlan de bouw van 180 bungalows toe- lat". De E.M.S. neemt voor 100 procent deel in de N.V. Cadzand-Kievittenpolder (no minaal 51.000). Deze N.V. beschikt over verschillende terreinen in de ge meente Cadzand. „Op enkele van deze terreinen is bebouwing aanwezig. Mo menteel wordt onderzocht in hoeverre er mogelijkheden bestaan om op de res terende terreinen tot een toekomstige bebouwing te komen", aldus het jï verslag. Het jaarverslag van de E.M.S. maakt verder melding van het verkrijgen van de aandelen in de N.V. Grand Hotel Britannia te Vlissingen en van de uit werking van de plannen voor de bouw van de pier in Vlissingen in 1962. Woensdagmorgen is een deel van de steigers rondom de in aan bouw zijnde Gocê? b.l.o.-school naar beneden gekomen. De foto geeft een beeld van de ravage, die daarbij ontstond. (Foto P.Z.C.) halve een aantal planken werden ook twee werkbanken door het vuur ver- Alarmerend Voor de Goese brandweer klonk de brandmelding in eerste instantie bij zonder alarmerend. De gevulde gas fles was in het vuur terechtgekomen en vlakbij de brand lagen een twee tal gascylinders. Het viel echter nogal mee voor de Goese brandweerlieden, die snel op de plaats van het ongeluk arriveerden. Zonder moeilijkheden kon het vuur in 20 minu ten worden geblust. Ih de loop van de dag begon de arbeidsinspectie uit Breda een onderzoek naar de toedracht van het ongeluk. Tot nu toe is de oorzaak echter nog niet bekend. STOFFELIJK OVERSCHOT IN WESTERSCHELDE GEVONDEN Woensdagmiddag is bij Baalhoek in de Westerscnelde een stoffelyk overschot gevonden, dat in verregaande staat van ontbinding verkeerde- Na onderzoek nam men aan, dat dit het stoffelijk over schot is van de 42-jarige Arend Botter uit Lekfcerkerk. Die is sedert 22 april vermist- De heer Botter viel toen over boord van het vaartuig Lastdrager 23. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het lijkenhuisje te Kloosterzande. Auto reed in Breskens bromfietser aan In de Dorpsstraat te Breskens botste dezer dagen de 21-jarige bromfietser A. C. uit Nieuwvliet op een personenauto, bestuurd door J. V. uit Breskens. Beiden kwamen uit de richting Kruisdijk gere den. De heer V. wilde bij zijn garage het fietspad oversteken. Het uitzicht werd daarbij belemmerd door een vrachtauto. Daardoor merkte V. de bromfietser te laat op. Een aanrijding kon toen niet megr vermeden worden. De bromfietser sloeg tegen de grond en brak een been. Dokter Van de Maas, die de eerste hulp verleende, liet het slacht offer naar het ziekenhuis te Oostburg overbrengen. Collecte De collecte, die in de Ned. herv. kerk te Stavenisse ten bate van de actie „Brood voor het hart" gehouden werd, heeft op gebracht de som van f 662,22. Advertentie) Als u nü een nieuwe foto- of filmcamera koopt, is uw oude fototoestel 7.50, 10.-- of 15.— waard Goes - Vlissingen - Kruiningen ZONNIGE PERIODEN Koude nacht met hier en daar mist. Overdag zonnige perioden en vrijwel nergens bnien meer. Zwakke tot matige wind tussen noord en west. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7