MOSKOU WIJST AMERIKANEN EN BRITTEN UIT Sport en wedstrijden .Holle Pinkel en het Ambassadepersoneel pakt zijn koffers Nasleep van proces tegen Wynne en Penkowski POLITIE EN G.G.D. VOCHTEN OM STOFFELIJK OVERSCHOT Twintigste partij in Moskou uitgesteld BEKERFINALE RUWSTE WEDSTRIJD DIE MEN TE ZIEN KAN KRIJGEN Met uw advertentie komt U bij bijna 37.000 abonnees PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 14 MEI 1963 Het Sowjetrussische ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren nota's gezonden aan de Britse en de Amerikaanse ambassadeurs te Moskou, waarin het vertrek wordt geëist van alle Britse en Ameri kaanse diplomaten, die in het spionageproces tegen de Rus Penkowski en de Engelsman Wynne zijn genoemd. Aan al deze Britse diplomaten wordt verweten dat zij „deel hebben gehad aan de door Pehkovski en Wynne bedreven spionage en dat zij de normaal voor le den van het diplomatieke korps gelden de gedragsregels hebben overschreden". Maatregelen In de nota aan de Amerikaanse am bassadeur wordt het vertrek geëist van de tweede secretaris William Johns, de ambassade-attaché Hugh Montgomery, de plaatsvervangende attache voor luchtvaartzaken Alexis Davidson en de attaché Rodney Carlsson. In de Sowjetnota wordt verzekerd dat deze vier Amerikaanse diplomaten, evenals de reeds in november 1962 tot „ongewenst persoon" verklaarde en sindsdien vertrokken secretaris van het ambassadearchief Richard Jacob, „mis bruik hebben gemaakt van hun diplo matieke voorrechten en deel hebben ge nomen aan de door Penkovski en Wynne bedreven spionage". In de Russische nota wordt ten slot te geëist dat de Verenigde Staten „maatregelen zullen nemen om in het vervolg dergelijke misbruiken te voorkomen". Onverwijld vertrek In zijn nota aan de Britse ambassadeur eist het Kremlin het onverwijlde ver trek van de tweede secretaris Roderick Chllshom en echtgenote, de plaatsver vangende marine-attaché John Warley, de attaché Felicity Stuart en de ambas sade-employé Ivor Rausel. Ook in de nota aan de Britse ambassa deur wordt de eis gesteld dat deze „maatregelen zal treffen, opdat zijn per soneel zich in het vervolg niet meer aan dergelijke onwettige handelingen schul dig zal maken". KERKNIEUWS Ds. G. van Veldhuizen overleden In de ouderdom van 60 jaar is zondag overleden ds. G. van Veldhuizen, predi kant bij de Nederlands hervormde ge meente te Rotterdam. Ds. Van Veld huizen diende de gemeente Nigtevecht, Hantum en Kralingen en werd in 1945 perspredikant van de Nederlands her vormde kerk. In 1947 keerde hij terug in actieve dienst en werd hij predikant te Rotter dam, waar Crooswijk aan zijn pastorale zorgen werd toevertrouwd. Ds. Van Veldhuizen is ook bekend geworden als auteur van verscheidene romans: „ze ven dagen Rotterdam" over de oorlogs dagen van 1940, „het abc van de volks- wyk", „pastorie op stelten", „wat dunkt U ervan", „de uil op de toren" en „de zebra in de serre". Met Willem Iepen- daal schreef hij „de trap". Kerkelijke mutaties NEDERLANDS HERVORMDE KERK Beroepen te Barneveld, vac. W. Vroeg- indewey, J. van Sliedregt te Baara. Aangenomen naar Tiel, vacature B. Nijholt, J. Bonenschansker te Jorwerd. Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Egmond aan de Hoef-Egmond Bin nen, ds. C. M. Veenhuizen emeritus pre dikant te Wormerveer. GEREFORMEERDE KERK Beroepen te Ommen vac. H. Hortensius J. A. A. de Boer te Schiermonnikoog. De classis Amsterdam heeft prep. ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard, G. Maneschijn, kandidaat te Amster dam-Oost. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Artesia, Californië, A. Ver- gunst te Rotterdam-C. Bedankt voor Barneveld P. Blok te Dirksland. Vergadering N.O.V. In de Nederlands hervormde kerk te Krabbendljke werd zaterdagmiddag een vergadering gehouden van de Neder landse organistenvereniging, district Zeeland. De leiding berustte bij de heer Jan Rijn, organist van de Nieuwe Kerk te Middelburg. Bij de behandeling van de ingekomen stukken sprak men over de algemene vergadering die op 3e pinksterdag in Middelburg zal worden gehouden. Ver volgens hield de heer Varel een causerie over een van de Zeeuwse orgels, met name het orgel van Krabbenayke. De heer De Vries, organist van de Ne derlands hervormde kerk te 't Zand sprak hierna over het onderwerp: „De verwantschap van de Geneefse psalm melodieën aan het gregoriaans". Na dit onderwerp verzorgde de organist van de Nederlands hervormde kerk te Krabbendyke, de heer G. van Kruinin- gen, een korte bespeling van het orgel. De volgende vergadering wordt in de lutherse kerk te Zierikzee gehouden. In deze kerk staat een Zweedse orgel, dat gebouwd is door Hammerberg. Deze koortsachtig zijn bagage doorzoekende officier is koning Frederik van Denemarken, die, toen hij dezer dagen met konin gin Ingrid terugkeerde van een bezoek aan Teheran, op het vlieg veld van Kopenhagen zijn pas poort niet kon laten zien. Terwijl de koningin geduldig wachtte, dook de vorst in zijn koffer om het kostbare document op te vis sen en alsnog bij de passencon- trole af te laten stempelen.... Verolme participeert Voor 49 procent in Mexicaanse werf Het Verolmeconcern participeert voor 49 procent in de nieuwe Mexicaanse werf, die bij Mazatlan aan de westkust wordt opgebouwd en medio volgend jaar in bedrijf komt, zo heeft de heer C. Verolme bekendgemaakt. De nieuwe werf gaat „Astelleros Mexi- canos Verolme SA" heten. Het basis contract werd vorige maand in de Mexi caanse hoofdstad getekend, vier verte genwoordigers van het concern, die al enige tyd in Mexico verblijven, hebben het voorbereid. De andere deelnemers zijn de Banco Nacional, een staalfirma en het staatsoliebedrijf Pemex. Aan het contract is voor Verolme de bouwopdracht gekoppeld voor acht tan kers, die voor de Pemex gaan varen. Het zijn vijf schepen van 18.000 ton draagvermogen, twee van 15.500 ton dw en één van 10.000 ton dw. Twee sche ien van de grootste serie zullen in Ne- lerland (Alblasserdam of Heusden) worden gebouwd. Het gehele project, in clusief de schepen, gaat ongeveer 60 miljoen dollar kosten. Metaalarbeiders in West-Duitsland weer aan het werk Ruim 500.000 metaalarbeiders uit de Westduitse deelstaat Baden-Württem- berg hebben gisteren hun werk hervat, nadat zij een loonregeling hebben geac cepteerd dank zij de bemiddeling van de bondsminister van econmlsche zaken, Ludwig Erhard. In Noordrijn-Westfalen stemden giste ren ruim 810.000 metaalarbeiders of zy het compromis zouden aannemen. ARGENTIJNSE MINISTER VAN BINNENLANDSE ZAKEN IS AFGETREDEN In Argentinië is zondagavond generaal Enrique Ranch afgetreden als minister van binnenlandse zaken. Hy is opge volgd door generaal Osiris Villegas. Generaal Rauch stelde zijn portefeuille beschikbaar, nadat alle burgerlijke mi nisters waren afgetreden, kennelijk om de minister van binnenlandse zaken tot heengaan te dwingen. Kort tevoren wa ren al de ministers van de drie onder delen van de strijdkrachten uit de re- gering-Guido getreden. Welingelichte regeringskringen te Bue nos Aires hadden eerder aangekondigd dat er gestreefd werd naar een tussen tijds bewind in afwachting van de ver kiezingen op 7 juli. P.C.J.K. bezorgd over materiële positie journalisten De Protestants Christelyke Journalisten kring wil een commissie instellen, die zich zal bezighouden met de vraag of in de sector van het uitgeversbedrijf het stakingsrecht dan wel het beginsel van de ononderbroken nieuwsvoorziening in het belang van de publieke voorlichting de voorrang heeft. Dit is vrijdagavond meegedeeld door de vice-voorzitter van de P. C. J. K., de heer W. C. F. Scheps, In de rede waar mee hij de 15-de jaarvergadering van deze organisatie opende. Sprekende over de materiële positie van de journalist, zei de heer Scheps vervuld te zijn met zorg. Sinds jaar en dag lopen de CA.O.- onderhandelingen uitermate stroef. Er is over en weer onbehagen en nauwe lijks begrip voor eikaars standpunt. De strijdvaardigheid van de journalistenor ganisaties heeft de salarissen tot om streeks '59 de ontwikkeling in vergelijk bare beroepen doen bijhouden. Thans loopt de achterstand snel op. De krant, zo betoogde voorts de heer Scheps, is in Nederland veel te goedkoop en komt per week de prijs van een pak je margarine nauwelijks te boven. De weinige armslag voor de directies ligt aan de prijs van hun produkt. Daarom vrezen we in de toekomst verscherping der tegenstellingen. Spreker pleitte voor het elkander vmden van uitgevers en journalisten om in een grootscheepse breken. De christelijke organisatie ver werpt een toestand van aanhoudende ge wapende vrede en kiest voor een per manente bedrijfsvrede. Ook aan de posi tie van de christelyke dagbladpers wdjd- de de heer Scheps aandacht. Hy noemde de gang van zaken sedert de bevryding en met name in de laatste jaren zorg- barend en bedenkelijk. Zaterdag werd de heer J. C. Francken te Naarden tot voorzitter van de P.C. J.K. gekozen. Sowjetcommunisten stellen „top" uit De plenaire vergadering van het cen trale comité der Sowjet-Russische com munistische partij, die 28 mei zou wor den gehouden, is verschoven naar 18 tuni, zo is gisteren in Moskou uit goede iron vernomen. INCIDENT IN AMSTERDAM Broeder wist niet zeker of man was overleden lil een ambulanceauto van de Am sterdamse G.G. en G.D. is zater dagnacht een woordenwisseling tussen broeders van deze dienst en een hoofdagent over het vervoer van een gevonden, waarschijnlijk dode man, uitgelopen op een vecht partij. Voorbijgangers hadden langs het fiets pad van de Jan Evertsenstraat by de Jan Tooroplaan een man roerloos met zijn gezicht in het zand zien liggen en de politie gewaarschuwd. Deze waarschuw de op haar beurt de G.G.D. De man bleek de 39-jarige ongehuwde E. Schreyer te rijn, poetser van het gemeentevervoer bedrijf. De ruzie ontstond toen de broe ders, voor wie niet vaststond of de man al dan niet nog in leven was, hem op een brancard in de ambulance brachten en de hoofdagent verlangde dat hij op de oorspronkelijke plaats werd terugge bracht en daar zou blijven tot recher cheurs hadden vastgesteld of een mis drijf was gepleegd. De tydens de ruzie ter plaatse aangeko men recherche constateerde dat de man was overleden. Een door de politie opge roepen arts van de G.G.D. stelde vast dat hartverlamming de doodsoorzaak as. Betreurd. De politie en de G.G. en G.D. ver klaarden gisteren het incident ernstig te betreuren, temeer daar de samen werking tussen vertegenwoordigers van beide instanties over het alge meen byzonder goed is. Uit een voor lopig onderzoek is gebleken, dat de politie by de beoordeling van de situ atie is uitgegaan van de opvatting, dat- ook de broeder van de G.G. en G.D. van mening was, dat het slacht offer reeds was overleden. De broeder ontkent, dat hij zich in deze zin posi tief heeft uitgelaten. Voorts werd nog verklaard, dat de hoofdagent van politie opdracht had ge kregen van de inspecteur van dienst de situatie zo te laten als die was. in af wachting van de recherche. Het bleek echter, dat het slachtoffer al op een brancard in de ziekenwagen was ge bracht. De broeder van de G.G. en G.D. was van oordeel, dat het slachtoffer on- middeliyk naar het ziekenhuis moest worden gebracht, omdat hij van het overlijden niet volkomen zeker was. De chauffeur kreeg opdracht te wach ten, wat hy weigerde. De hoofdagent ls toen in de cabine gestapt om te beletten dat de wagen zou wegryden. De chauf feur en de broeder hebben geprobeerd hem uit de cabine te verwijderen. VAN KREUNINGEN WON RONDE VAN NEDERLAND De Utrechtse onafhankelijke Lex van Kreuningen (ploeg Janssen) heeft maandag de Ronde van Nederland 1963 op zyn naam gebracht. De Nederlander Fiet van Est won het puntenklasse ment. De uitslag van de laatste etappe, Heer len-Helmond 162 km, die wera gewon nen door Piet van Est, luidt als volgt: 1. Piet van Est (pl. Schulte) 4.09.31 (m. bonificatie 4.09.01)2. Peter Post (pl. Alberti) 4.09.54 (m. bon. 4.09.39); 3. Henk Nijdam (pl. Voorting) 4.09.55; 4. Jos Verachtert (België, ploeg Cools) 4.10.15. Vervolgens het peloton in de zelfde tijd als Verachtert. Het eindklassement van de Ronde van Nederland 1963 luidt: 1. Lex van Kreuningen (pl. Janssen) 30.11.46; 2. Bart van der Ven (pl. Pe ters) 30.12.51; 3. Theo de Nys (België pl. Cools) 30.12.55; 4. Piet van Est (pl. Schulte) 30.13.31; 5. Robert Seneca (België pl. Naye) 30.13.51; 6. Willy Raes (België pl. Cools) 30.14.15; 7. Jaap Kersten (pl. Schulte) z.t.; 8. Martin van der Borgh (pl. Alberti) z.t.; 9. Henk Nijdam (pl. Voorting) 30.15.08; 10. Pe ter Post (pl. Alberti) 30.15.22; 21. Piet Rentmeester (pl. Schulte) 30.16.38. De eindstand van het puntenklassement luidt als volgt: 1. Piet van Est 35 pun ten; 2. Seneca 46 pnt.; 3. Post 58 pnt.; 4. Janssen 58 pnt.; 5. Captein 59 pnt. Het ploegenklassement van de laatste etappe: 1. Schulte 12.30.01; 2. Alberti 12.30.24; 3. Cools 12.30.24; 4. Janssen z.t. De eindstand van het ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Janssen 90.41.53; 2. Alberti 90.42.21; 3. Cools 90.43.16; 4. Schillte 90.43.20. De prestatieprijs van de vy'fde etappe was voor Plet van Est. De twintigste partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen Michail Botwmnik en Tigran Pe trosjan, die maandag zou worden ge speeld, is uitgesteld omdat Petrosjan zich niet goed voelde. De uitdager heeft een voorsprong van elf tegen acht pun ten met nog vijf partijen te spelen. Hengelconcours van EGHV op 8 juni De Zandkeek by Kats en WUhelmina- dorp zal op 8 juni aanstaande het „ope ratieterrein" zijn van talrijke sportvis sers. De Eerste Goese Hengelsportvere niging organiseert daar op die dag na- meiyk haar derde internationale zee- hengehvedstrïjd. Nieuw aan het con cours is dit jaar, dat het zal meetellen voor het Oosterscheidekampioenschap. Vorig jaar werd dit concours in sep tember gehouden. Ditmaal gebeurt het in de „voorzomer", onder meer omdat de deelnemers dan de mogelykheid hebben om geep te vangen. In 1962 trok de wedstryd bijna 800 deelnemers. De ver wachting is, dat ook dit jaar honderden sportvissers van de partij zullen zyn. De drie eerste prijzen worden gevormd door een bromfiets, een radio en een hengel met werpmolen. De wedstryd begint 's middags om twee uur en eindigt om vijf uur. In de „Prins van Oranje" worden om zeven uur de prijzen uitgereikt. Luctor won verrassend van Zuidwesters Zaterdag werd slechts één wedstrijd gespeeld van het gehele vastgestelde programma van de Z.K.B. Ondanks de regen was het Luctorterrein te Terneu- zen prima bespeelbaar. De thuisclub wist zowaar het bezoekende, vrij hoog geklasseerde Zuidwesters te kloppen, waardoor de laatsten hun tweede plaats zo goed als zeker verloren zagen gaan. terwijl door de 63-zege de Luctoranen Animo II, althans voorlopig, voorby- streefden. Luctor kwam nu op 10 pun ten, terwyi Animo II uit evenveel wed strijden 8 behaalde. Beide ploegen moe ten elkaar in Souburg nog ontmoeten. In de loop van de week werden nog enige adspirantenwedstrijden gespeeld. Hoewel de wedstryd AtlasAnimo A, enige weken geleden gespeeld, door het Z.K.B.-bestuur ongeldig werd verklaard, kan Animo A de titel bijna niet meer ontgaan door het 44-geiyke spel van Atlas tegen Swift A. Mening van Leo Horn Ruim 4000 Engelsen bij Spurs-Atletico Madrid De Tottenham Hotspurs zyn maandag naar Nederland vertrokken, om er op woensdag uit te komen tegen Atletico de Madrid in de finale van de Europese be kerwinnaars. Alle Engelse kranten heb ben met grote letters de waarschuwing gepubliceerd van Leo Horn, de interna tionaal vermaarde Nederlandse scheids rechter, dat het er niet zachtzinnig toe zal gaan. Horn heeft gezegd: „Ik benijd myn col lega Van Leeuwen niet. Hy zal in top vorm moeten zyn. De Spurs, zoals overi gens alle Britse elftallen, hebben een fy sieke benadering van voetbal. Het is een deel van hun spel. Maar het zal de Spanjaarden niet zinnen". Van de andere kant meende Horn dat de obstructieve tactiek van de Spanjaarden de Spurs zal irriteren. „Het zal interes sant zijn te zien hoe de uitslag is van een wedstrijd van zo groot belang. Maar ik vrees dat deze finale de ruwste wedstrijd zal zijn die men te zien kan krygen", al dus Horn. Grof spelen De geprikkeldheid van de Tottenham Hotspurs is nog verhoogd door brie ven van Spanjaarden in Engeland aan de Spaanse pers, waarin wordt gewaarschuwd, dat de Engelsen van Nieuweling W. de Wilde behaalde drie zeges De Oudelandse nieuwelingrenner, W. de Wilde, heeft ln de laatste tijd enkele opmerkeiyke successen geboekt. Vorige week zondag werd hij eerste te Putte, afgelopen zondag werd hy winnaar te Stekene in Belgie en maandag legde hy beslag op de zege in een wedstryd te Oostende in België. Jlan zijn Atletico koste wat kost op knieën te krygen. „Atletico moet zyn zenuwen de baas blijven omdat de Engelsen naar alle waarschijnlijk heid grof zullen spelen", zo luidde een dezer brieven. Kenners van beide ploegen wyzen Bob by Smith, Tottenhams internationale midvoor en Jorge Griffa, spil van Atle tico, aan als de twee tussen wie het wel eens tot moeilijkheden zou kunnen ko men. Smith wykt nimmer een duin» breed, Griffa heet „niets ontziend" zijn, sinds Neurenberg. Twee spelers van Tottenham, Dave Mackay en John White, zijn nog onder doktershanden. Ze zijn geen van beide uitgekomen in Manchester zaterdag, toen Manchester me| 10 won. Keeper Bill Brown, die ook geblesseerd werd, zegt dat hij nergens meer last van heeft. Manager Billy Nicholson Weet op dit ogenblik niet hoe zijn ploeg eruit zal zien. Hij zal pas op de morgen van de wedstrijd uit zijn negentien spelers een keus maken. Ook hij voorziet een wed strijd die de haren te berge zal doen rij zen. „Er is", zegt hij. „geen returnwea- strijd, zodat van het fluitje af het ge weld moet losbarsten. Dit wordt „oor log"." De fanclub van Tottenham verwacht dat ongeveer vier- of vyfduizend sup porters in het Fey'enoordstadion van Rotterdam aanwezig zullen zijn om hun jongens aan te sporen. Minstens 2500 supporters gaan „per luchtbrug" van Gatwick, Luton, South end en Londen naar Rotterdam. Byna tweeduizend supporters, van wie veel jonge mensen, moest nul op het rekest gegeven worden, omdat er niet meer vliegtuigen beschikbaar waren, aldus Aubrey Morris, van de supportersclub. Morris zei dat de andere fans van Tot tenham de tocht zullen maken per trein en per boot. En hij verwacht veel land genoten uit Duitsland, waar ze als mili tairen gelegerd zijn. „En daarnaast", zei hy met nadruk, „rekenen wij op veel steun van het Nederlandse publiek. We hebben daar toch goede vrienden, omdat we al eerder in Rotterdam gespeeld heb ben". Morris zei dat tot nu toe 33 vlieg tuigen voor de luchtbrug op Rotterdam gecharterd zyn. Pleunie Touw en Fien Bergliegge in een scène uit Herman Heger mans' „Uitkomst", het televisie spel dat a.s. donderdag door de K.R.O. onder regie van Frits But- zelaar op het scherm wordt ge bracht. SCHEEPSVERBINDING MET AUSTRALIË EN NIEUW- ZEELAND OPGEHEVEN? De minister van verkeer en waterstaat deelt in zyn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer mede, dat de redery „Trans-Oceaan" na het afstoten van de „Zuiderkruis" naar de marine aan het begin van dit jaar, van plan is met in gang van de komende herfst de afvaar ten op Australië en Nieuvv-Zeeland stop te zetten. De rederij grondt dit besluit op te verwachten ongunstige resultaten. Aan de minister blijken suggesties te zyn gedaan om ook de huurloop van de „Grote Beer" en de „Waterman" te be ëindigen, doch de bewindsman heeft nog geen besluit terzake genomen. Buitenlandse lijnen hebben zich bereid getoond de vervoeren van familieleden van Nederlandse emigranten in Austra lië en Nieuw-Zeeland op zich te nemen. De minister kan niet met zekerheid zeg gen, of dit op de duur op dezelfde bfl- ryke basis als met de Trans-Oceaan schepen kan worden gedaan. ONGELUK IN MIJN Gistermiddag om één uur is de 21-jarige ongehuwde Italiaanse mijnwerker An tonio Campioni bij een ongeluk in de ondergroncise bedrijven van de Oranje- Nassaumyn 1 te Heerlen om het leven gekomen. Bij een transport van materialen over de transporteur raakte de man bekneld tussen een halfhout en een ter plaatse staande stempel. In Irak nieuw kabinet gevormd Premier Ahmed Hassan Bakr van Irak heeft een nieuw kabinet gevormd dat tot taak heeft de onlangs geproclameer de federale unie met Syrië en Egypte te verwezenlijken. De vórming van het nieuwe kabinet werd gistermorgen door radio-Bagdad bekendgemaakt 36 uur nadat meegedeeld was, dat de oude re gering Bakr afgetreden was. ln de nieuwe regering bezetten leden van de Baath-part.ij opnieuw de meeste en belangrijkste posten. Met dankbaarheid geven wy kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje FIETERNELLA WILHELMINA (NELLEKE). P. W. den Herder A. J. den Herder- Francke Betsy Ab Anja Cees Serooskerke, 12 mei, Wllgenhoekweg 13. Morgen hopen onze lie ve vader en moeder, opa en oma M. J. ROETING P. ROETING- HAASDIJK 35 jaar getrouwd te zijn. Hun kinderen en kleinkinderen. Wij hopen dit feit met elkaar op zaterdag 18 mei te gedenken. Veere, mei 1963. Oudestraat A 178, BELANGRIJK HOGERE WINST „ROHTE EN JISKOOT" Oscar Rohte en Jiskoot N.V. heeft, blij kens het verslag, over 1962 een niet on belangrijk hogere winst behaald ten op zichte van 1961. Het boekjaar was tot dusver het beste sinds de oprichting van de vennootschap, aldus de directie. De winst op tabak voor eigen rekening steeg tot f 1,5 min (v. j. f 1,3 min), de winst op tabak in syndicaten tot f 128.596 (f 82.173). Er waren nog enkele andere baten. Na aftrek resteerde een winst van f706.188 (f589.939). Voorge steld wordt, zoals bekend, een dividend van zestien procent, waarvan vyf pro cent in aandelen (14 procent, waarvan vyf procent in aandelen). Dividenden BATAVA MARGARINE. De binnenlandse margarine-omzet van de Batava margarineïabrieken was in 1962 iets hoger dan in 1961. Hetzelfde geldt voor de export. De omzet van de drukkerij ging opnieuw vooruit- De tamelyk sterke druk op de winstmar ges bleef bestaan. Bovendien is ook voor 1963 een nietuwe loonsverhoging te verwachten. De voortdurende concur rentie, samen met steeds sty'gende kos ten, heeft geleid tot een niet onaanzien lijk lager saldo exploitatierekeningen, namelijk f 152.278 tegen f 221.897. Na aftrek belastingen, afschryvingen en re serveringen, resteert een voordelig saldo van f 2654 (v.j. f 4493). Dit kleine saldo laat wederom geen uitkering van divi dend toe. f 45.000 werd toegevoegd aan de reserve vernieuwing en uitbreiding. Naar het A.N.P. heeft vernomen zal de raad van bestuur van de „Koninklyke Java-China-Pakketvaartlijnen N.V." in de algemene vergadering van aandeel houders voorstellen, over te gaan tot de uitkering van acht procent dividend in contanten over het boekjaar 1962. Heden overleed onze beste oom JAN VERHAGEN, in de ouderdom van bijna 86 Jaar. P. G. Kumermans S. Kamermans J. P. Kamermans Middelburg, 9 mei 1963. De crematie te Drie- huis-Westerveld heeft op maandag 13 mei jl. op verzoek van de overledene in alle stilte plaatsgehad. Heden is van ons heen gegaan, zacht en kalm, in volle zekerheid des geloofs, mijn geliefde vrouw, onze lieve moe der, behuwd- en groot moeder KLAZINA PRIESTER, geboren v. d. Maale, in de ouderdom van 82 jaar. J. Priester. J. Priester jr. L. E. Priester- Soeters. F. Priester P. J. M. Priester- de Nooijer. D. Priester. J. W. Priester- Mallekootc. Noord wijk-Binnen Ineke Luteijn. En kleinkinderen. Goes, 13 mei 1963. Huize „Randwijck". De begrafenis zal D.V. plaatshebben op donderdag 16 mei. Ver trek vanaf Huize „Randwijck" om 14 uur. DANKBETUIGING. Voor de zeer vele gelukwen sen, bloemen en geschen ken, ontvangen bij de her denking van onze 50-jarige echtvereniging, betuigen wij onze hartelijke dank. Familie Van Strien- de Bruljnc. Groede, Hoenderweg 1. Op 9 mei 1963 overleed zacht en kalm, ln het ziekenhuis te Oostburg, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoe der PIETERNKLLA DE GARDEIJN, wed. van Jannis Bulze, in de ouderdom van 75 jaar. Groede J. J. Buize S. S. Buize-Verhage Cadzand J. J. Buize. J. Buize-Faes Vlissingen N. Snijdelaar-Buize Winterswijk S. Korte-Buize T. Korte De begrafenis heeft plaatsgehad op maan dag 13 mei op de alge mene begraafplaats te Schoondijke. AFWEZIG van 20 mei t.m. 12 juni dr. G. HOFMAN, vrouwenarts, TERNEUZEN. R. GRIPPELING, arts, AFWEZIG van 15 mei tot 12 juni. De Prov. Zeeuwse Courant het dagblad voor uw familieberichten. 559ste STAATSLOTERIJ 4ekias ie iyst HOGE PRIJZEN 20(19 6025 8395 1500 11508 14201 13193 1000 5845 9051 11384 13913 15309 17632 17884 20940 400 1360 1419 3541 4932 5580 6234 74G3 8202 11967 13499 14108 15569 18044 1S679 19674 20110 200 3164 3224 3229 3531 4283 5589 6497 6812 7134 7401 7705 8327 8543 8879 11006 11129 12356 12575 12734 13199 13509 13776 13824 146S7 15407 15973 160-13 16211' 16414 16426 17584 17828 18336 18843 19043 19140 19977 21431 PRIJZEN VAN 80.— 1072 208 453 571 583 ZOOS 015 024 232 312 347 373 562 580 691 729 S02 903 3099 106 118 206 234 295 365 529 661 700 711 727 Sll 830 4085 099 173 22S 457 675 816 987 989 6171 200 307 349 432 469 528 678 736 756 763 772 903 «047 096 238 280 573 955 986 1150 161 208 215 370 5CT7 508 553 568 672 (591 900 901 991 8009 526 864 970 978 9139 142 350 594 623 631 682 802 967 982 10006 061 081 315 480 503 594 017 037 746 1S021 162 163 229 231 2G9 314 329 441 513 14022 036 109 171 302 395 553 556 669 928 15147 364 461 471 491 652 707 751 829 915 16118 212 264 26S 376 432 451 532 685 784 801 17035 106 142 171 288 402 525 610 660 907 18031 047 060 090 092 113 413 487 617 661 1D036 167 262 327 338 427 432 438 469 497 697 791 819 820 862 898 965 20016 112 120 137 184 204 221 327 428 638 777 781 907 21054 077 090 125 269 273 305 438 497 525 531 55-1 621 800 880 894 989 995 NIETEN 1055 091 120 125 154 179 205 235 254 292 295 303 309 .'«-.7 372 415 427 454 465 466 476 500 526 572 584 585 641 675 719 744 774 783 789 793 799 800 802 818 820 852 881 953 959 977 2010 026 049 070 099 111 165 184 188 212 278 298 302 326 417 418 428 437 480 595 597 668 69-1 703 800 830 853 965 3007 063 074 095 134 135 169 179 182 25' 327 421 422 424 566 574 577 594 616 626 645 707 731 793 812 816 831 899 909 915 935 945 966 973 4009 011 055 063 164 202 265 273 277 301 341 390 410 456 470 480 494 516 681 6S4 730 744 761 S07 S32 833 843 868 872 874 8S6 887 916 920 974 8039 053 059 127 170 18-1 193 196 219 257 264 296 397 4<XI 402 466 468 480 550 557 561 633 651 761 774 780 812 897 924 928 937 953 959 6007 022 023 081 088 111 120 122 201 233 283 288 339 344 377 403 431 470 478 502 504 560 562 595 655 701. 720 816 841 842 924 953 985 1042 077 07S 103 127 21.6 237 269 270 275 294 302 306 353 388 427 448 464 474 512 522 530 519 582 593 610 655 712 716 731 758 763 764 856 911 939 951 972 8018 053 065 077 102 110 116 118 121 128 138 175 1S9 195 225 249 271 359 386 397 403 423 479 482 565 641 046 681 699 710 711 721 740 752 764 811 820 830 913 938 9006 044 039 095 114 149 180 249 28S 301 305 313 336 352 372 404 407 426 436 452 481 484 491 530 541 581 624 665 690 692 700 739 770 805 863 864 868 896 958 10072 092 096 118 169 226 227 329 330 333 348 398 406 408 489 504 521 531 535 550 571 572 583 626 658 (165 691 721 723 730 742 796 868 870 891 89-1 900 930 11029 036 105 118 124 145 '38 '67 172 18' 189 221 225 266 267 273 316 343 3S7 462 472 495 534 5-16 577 60S 626 6-14 686 708 718 756 770 788 792 795 S19 826 904 907 917 920 921 947 976 1Ï009 032 O-ll 0-12 0-15 050 061 065 075 129 '39 181 254 264 266 284 292 322 350 381 389 407 435 438 440 454 468 511 553 564 570 585 657 691 706 735 816 859 889 912 925 931 934 936 967 13024 113 115 158 161 232 289 240 272 303 334 3-12 396 410 470 -187 516 578 604 630 642 644 655 681 705 739 749 775 792 829 868 S7.1 894 936 961 971 11001 017 027 035 101 128 143 193 196 225 237 243 370 405 412 436 465 482 495 525 551 558 700 702 703 704 739 753 764 784 818 831 837 S14 845 879 903 15014 024 105 106 132 137 156 162 179 209 224 232 251 268 338 360 419 422 450 460 490 500 504 578 580 606 607 624 636 662 687 690 767 799 S-18 S60 86.9 882 956 IB109 145 261 282 286 290 327 332 348 352 392 403 476 517 554 598 649 652 658 670 755 783 880 862 887 895 898 919 948 17003 071. 111 117 140 141 160 184 202 207 247 316 323 338 364 389 411 423 461 470 475 476 477 515 526 635 637 671 677 727 730 764 S20 823 835 860 926 959 967 987 18010 011 026 038 051 065 086 093 112 114 215 227 246 27-1 329 849 357 358 361 367 368 416 427 432 442 466 472 489 505 531 574 579 633 760 772 80S 819 896 955 961 10001 021 028 063 064 067 080 086 094 107 116 122 149 195 268 290 305 329 355 362 392 426 534 535 540 557 558 60-1 630 643 648 667 668 683 700 715 723 772 805 849 865 866 870 872 882 905 912 915 937 949 989 20006 009 017 065 080 982 092 103 114 121 131 134 217 227 307 423 433 542 572 593 600 082 689 713 818 821 869 957 974 21013 023 063 066 132 147 167 184 186 236 253 258 259 372 394 415 443 467 469 473 523 524 542 572 577 607 728 749 792 794 802 812 817 830 871 906 920 9-18 954 938

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 6