TOURKARAVAAN WORDT GEREEDGEMAAKT RUYS LEZERS SCHRIJVEN Klanken uit de ether KIEST PARTII PILOOT STORM ontroerd in de stratosfeer BLAUWE WEEK HET LANDBOUWSCHAP EN DE OVERIGE SCHAPPEN #LfO, N.C.R.V. brengt Dostowjefski EBBHB H@EË1 EBMEEaJu @0' 'HE3H0F3 bbibhksb BCKBiannB EBi jStSBIlS QEH HSI 1330 Zomerprogramma van de ff.C.R.V. LIJST 2 SUURH0FF Waar zijn onze schepen? MAANDAG 13 MEI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 (Door Frits van Griensven) Omspoeld door een kakofonie van lawaaierige, schreeuwerige gelui den verlaat op 23 juni de karavaan van de Tour de France Parijs. Dat is voor de Fransman een feit van belang, waarvoor hij een staking zou uitstellen. De tour is een symbool van de grootheid, de ver scheidenheid en de macht van Frankrijk, een stukje van de „gloire" die ook door de Gaulle wordt bespeeld. Pierre Desgranges, de organisator van de Tour de France en uitgever van hef sportdagblad „l'Auto", na de oorlog vervolgd als ,,'l Equipe", moge bij zijn opzet nooit aan een derge lijke transmissie hebben gedacht, zijn schoonzoon en opvolger monsieur Goddet is er zich wel van bewust. Hij heeft slechts schoorvoetend afstand gedaan van de strijd der nationale teams, der landenploegen in dit groot ste wielerspektakel ter wereld op de weg. Zij pasten in dit monsterspel van 3 tot 4 weken, dat over 4000 kilo meters wordt opgevoerd. Daaraan ontleende het zijn populariteit, zyn reclamewaarde, die door rijke han- delsmaatschappqen werd gezocht. Zij associeerden zich met construc teurs uit de rijwielindustrie, die er stallen met wielrenners op na hiel den maar niet kapitaalkrachtig ge noeg waren om met hun geld de landenteams uit de tour te verdrin gen. Toen de handelsmaatschappijen en de contracteurs na goedkeuring van de U.CJ. hun namen op de shirts en de broekjes van de wegren ners mochten aanbrengen, verloor Goddet zijn Tour de France als spe cifieke landenwedstrijd. Tegen de macht van dit kapitaal was zijn par ticuliere organisatie niet opgewassen. Inplaats van een hopeloze strijd te voeren legde hij zich bij de situatie neer. De Tour de France zou voort aan door merkenploegen gereden worden waarin de beste en bestbe- taalüe wegrenners van het continent waren opgenomen met dien verstan de dat de merkenformule na enkele jaren weer eens een keer afgewis seld zou worden door de landenfor- mule. Heilig ontzag voor het effect Wie geen vreemdeling in dit Jeru zalem is, proeft, dat tourdirecteur Goddet voor het stimulerende effect van de landenploeg op de massn een heilig ontzag heeft. Het experiment met de merkenformule werd het vo rig jaar voor het eerst toegepast. Jacques Anquetil na de troonsaf stand van Loulson Bobet en het ver dwijnen van Rivière als ster aan het wielerfirmoment, het Franse wieler- idool bij uitnemendheid, won on danks do deelname van Kik van Looy, wiens „nom de guerre" de Kei zer van Herenthals is, voor de derde keer de Tour de France. Voor de Nederlandse wielersport was deze tour minder spectaculair omdat er niet langer een rol aan een Nederlandse landenploeg was toebe deeld. Onze beste wegrenners waren opgegaan in Franse merkenploegen, waar zij hun diensten aan vreemde sterrijders hadden te verlenen. Gel dermans en Stolker, van wie de eer ste toch nog als vijfde in het klasse ment eindigde, hadden als ploeg- makkers aan de zijde van Anquetil gestaan. Onze wielerglorie kon nog net worden hoog gehouden door on ze onafhankelijken die als landen ploeg in de Toer van de Toekomst waren verschenen, welke door God det naast de Grand Bouclé was ge organiseerd. Geen gesloten Nederlands front Voor de nieuwe tour, die van 23 juni tot en met 14 juli over een afstand van ongeveer 4000 kilome ters wordt verreden zijn de perspec tieven voor onze profs zeker niet hoopvoller. Er is geen Nederlandse firma bereid samen met een con structeur een merkenploeg te for meren, waarin de bekende Neder landse profs een onderkomen zouden kunnen vinden. Zolang deze apathie blijkt is er van een gesloten Nederlands front in de sport op de weg hebben weer hun on derkomen in vreemde stallen ge zocht. Tourdirecteur Goddet bepaal de dat aan de nieuwe tour door 130 profs, verdeeld over dertien ploegen zou kunnen worden deelgenomen Van de ingeschreven ploegen accep teerde hij dezer dagen vyf Franse, drie Italiaanse, drie Belgische en twee Spaanse merkenploegen. Waar schijnlijk zullen de Belgen een meer derheid jr dag als de tour in Jambes verbluft over een afstand van 20 kilometer, één na aankomst te Angers op 28 juni over een afstand van 24 kilo meter en een op 12 juli namelijk de etappe Arbois-Besancon over 52 ki lometer. De beide eerste tijdritten taan aan de bergen vooraf, die met e Pyreneeën beginnen. De laatste en zwaarste maakt het mogelijk om na de Alpen nog een correctie toe te passen. Voor een Anquetil is deze indeling beslist niet onvoordelig. Het feit dat Altig en Stablinsky tot zqn stal behoren, speelt hem eveneens in de kaart. De Nederlander De Roo, die zijn naam in ééndagsritten, in de klassiekers, heeft gemaakt, laten we het etappewerk leent. De grootste tegenspeler van Anquetil zou Rik van Looy kunnen zqn, doch de tour baas heeft al laten horen, dat de ploeg van de Belg te laat werd inge schreven evenals een Italiaanse ploeg die rondom Ercole Baldini was geformeerd. Voor de Belgische Rik van Looy, die Zilverberg en Nijdam tot zqn knechten rekent, blijven zich de tegenslagen opvolgen. Geen tour dus- Voor Piet van Est, die voorheen tot de knechten van Van Looy behoorde, is er ook geen tour. Hij werd voor een Belgische ploeg met Peter Post gecontracteerd, welke om zakelijke redenen geen belangstel ling voor de tour kan opbrengen. Een echte tegenspeler heeft Anque til misschien aan de Fransman Pou- lidor, een kundige knaap, die te zwak wordt gesteund. Tenzij ploegleider Antonin Magne samenspeelt met de ploeg van Gas ton Plaud, die over de Engelsman Simpson, de Belg Daems, de Duit ser Wolfshohl en over de Nedèr- landers De Haan en Rentmeester be schikt. Nederlandse dienstbaarheid vormen. Wie straks op 23 |uni voor hun merk aan de start zul len komen kan vlak voor de tour nog beslist worden. De ploegleiders hebben de vrijheid gekregen alle renners van hun stal als v:orlopigen op te geven. Voor een Raymond Louviot, die in zijn groep naast de Nederlanders De Roo, Geldermans, Maliepaard, Stolker, Hugens nog over Altig, Anquetil, wereldkampioen Stablinsky, Lebau- be, Annaert enz. beschikt is dit een uitkomst. De ploeg, welke hij for meren zal, wordt in ieder geval rond zijn sterrijder Anquetil gevormd, die ANQUETIL weer favoriet dé kans heeft zich tot de grootste ronderijders van de wielersport te laten uitroepen. Een nieuwe over winning bezorgt hem de faam als enige viermaal de Tour de France te hebben kunnen winnen, waarvan driemaal in successie. Drie tijdritten voor Anquetil Vorig jaar hoorde men al het ver wijt, dat Goddet zijn tour had aan gepast aan de kunde van Jacques Anquetil. Met drie tijdritten in het rondeschema was de Franse specia list wel overduidelijk bevoordeeld. Ook dit jaar staan er drie tijdritten op het program. Eén op de tweede Via de formatie van Maurice De- muer zien we Jan Janssen voor het eerst in de Tour de France uitko men, een harde Zuidhollander, die van zijn ploeg dit voorjaar het meest in het oog liep. Het vorig jaar had hij in de Toer van de Toekomst zijn opvallende talenten al getoond. In de Italiaanse en Spaanse ploegen be hoeft men de overwinnaar zeker niet te zoeken sinds adelaar Bahamontes, op de rechte stukken van de tour een half uur op Anquetil prijs gaf. Het ziet er dit. jaar heus naar uit dat de tour, die van Parqs naar Reims zqn parkoers zoekt om daar na dwars door Frankrijk de lijn west-zuid-oost te volgen opnieuw door Anquetil gewonnen wordt, ter- wql de Nederlandse dienstbaarheid met enkele eervolle plaatsen beloond lean worden. Het is namelijk ook in de wielersport waar, dat een goede knecht zich niet ver uit de nabijheid van de' meester kan wagen. CAROL DAY TCH.TCH. Ik KAN DE POLITIE HIER NIET IN MENGEN... EN ARNOLD'S NAAM DOOR DE MODDER HALEN! ALS IK NU DACHT DAT JULLIE LIEGEN ....MAAR DAT GEUOOF 2401. Piloot Storm was er dus in ge slaagd zich aan zyn achtervolgers te onttrekken, Sandra en hij vroegen zich evenwel af, wie zich zó voor hun doen en laten interesseerden dat hy er een complete jachtpartij voor organiseerde?! De politie? Dat leek onwaarschflniyk. Die had het im mers al druk genoeg om die kid napperyen en het napluizen van aller hande fantastische meldingen. „Mis schien waren het wel een paar kerels die jou ook wilden ontvoeren? ver onderstelde Sandra. „Ze loeren altyd op monteurs en technische mensen enzo! Welnu, Buck en jy werken immers óók ln die richting? Ik ge loof het vast hoor!" „Hmm! Wie weet heb je geiyk. Maar dan moeten ze toch van betere huize komen dan dat stel van daarstraks!" meende Arend. De Chevy reed nu over de grote Bij de 20 medische consultatiebureaus voor alcoholisme staan duizenden pa tiënten ingeschreven. Men schat aan de hand van het aantal ingeschreven pa tiënten het totaal op ruim 40.000. Ieder jaar melden zich bij de bureaus 3300 nieuwe patiënten. 25 procent hiervan is jonger dan 30 jaar In het verkeer is alcoholgebruik levens gevaarlijk. Zelfs een heel matig gebruik kan tot ongelukken leiden. Van de on- herroepelijke veroordelingen wegens overtreding van de Wegenverkeerswet was 65 procent te wijten aan alcoholge bruik. Om voorlichting over de alcohol en de gevaren, verbonden aan het gebruik te kunnen geven; voor de hulp aan de pa tiënten is geld, is veel geld nodig! Dat -;eld wordt jaarlijks bijeengebracht door Ie collectanten, die werken met. bus en lyst van de Blauwe Week Commisie. Dit jaar wordt in de week van 20 tot en met 25 mei een inzameling gehouden. Ook in Zeeland. Geef om te helpen! Vlissingen Drankweercomité Ondergetekende is het volkomen eens met het ingezonden artikel van de heer Holleman te Kruiningen over landbouw schap en overige schappen. Wanneer de redactie meent gelijktijdig met het in gezonden stuk een summier verslr~-'~ te moeten geven van voorzitter Biei fa, welke in Scheveningen een inleiding lield voor de algemene vergadering /an de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, zou het voor ons lezers nut tig geweest zijn. als uw redactie ook de storm van kritiek op de publiek rechterlijke organisatie in deze verga dering liad gepubliceerd, uw lezers autobaan naar het noorden en voor hen uit rezen de bergen op uit een blauw verschiet. Daar stond ergens het laboratorium van professor Dubois. „We zullen eens zien of we daar niet wat wijzer kunnen worden!" zei Arend. „Maar ditmaal klop Ik niet weer netjes aan de voordeur!" 42 On welke manier hy nou het hart van sue heeft geprobeerd te winnen, weten we nog niet. maar het was in elk geval voor Scott voldoende opnieuw ln te grypen. Hij deed het zelfs tameiyk afdoend. De vraag of hier wel voldoende aanleiding voor een moord was, kunnen we niet zonder meer stel len". Ten eerste had Scott reeds ln het ver leden bewezen dat hy nogal vlot was met het toepassen van ïyrstraffen; ten tweede speelt de liefde hier een grote rol en die maakt alles onberekenbaar en tenslotte zijn er in het algemeen wel moorden gepleegd om minder dan een mooie vrouw. Scott Andrews vermoord de dus Burke. I-iy ging 's avonds laat naar de kamer'van Burke, nadat hij er achter was gekomen, dat Burke alieen was. De heren hebben samen een bor rel gedronken. Vermoedeiyk heeft An drews kans gezien oen verdovend mid deltje in het glas van Burke te smok kelen. Burke raakte bewusteloos of in elk geval versuft en Andrews had toen weinig moeite meer met hem. Hy hing Burke op en gaf het geheel de schyn van zelfmoord. Hy had er van te voren al voor gezorgd zo weinig mogeiyk vin gerafdrukken te maken en toen hy weg ging, stak hij het glas, waaruit hij had gedronken, in zyn zak. Daarmee wekte hy de schynt dat Burke in zyn eentje had zitten drinken en hy nam meteen zyn vingerafdrukken moe. Niet onhan dig opgezet, maar er zaten een paar zwakke puntjes aan. Het eerste was een regelrechte stommiteit. Andrews vergat, dat hy ook met z(in vingors aan de fles had gezeten en aat daarop dus ook zyn vingerafdrukken moe3ten staan. Bij het tweede zwakke punt kun je eigenlijk niet meer van een fout spreken, want Andrews kon bqna niet weten dat er van die wasrommel, waar hy de hele dag mee werkte, kleine hoe veelheden in zijn kleren waren gekomen en dat dit was van zijn kleren aan de stoel kwam, waar ze door onze moderne onderzoekmethoden aantoonbaar waren. Andrews vermoordde dus Burke, stak het glas in zijn zak. snuffelde nog even in het bureau, waarbij hij wel oppaste geen vingerafdrukken te maken, pikte in het voorbijgaan een slordige tachtig mille mee en verdween toen weer. De dokter trapte er in en gaf als doodsoor zaak: zelfmoord. Maar Andrews was bang geworden. Hq vond het by nader inzien toch maar veiliger dat het lijk van Burke verdween. Daarop stal hy het uit het Hjkenhuisje, wat hem wei- ning moeilijkheden opgeleverd zal heb ben. Maar daarmee was de zaak niet afge lopen. Andrews had buiten Cathy gere kend. Terwql hy reeds vriendschap had gesloten met Cathy bleef Burke een oogje wagen aan de mooie Sue. We mo gen gerust aannemen dat Cathy haar ogen niet heeft dicht gehad. Vrouwen hoef je op dat punt niks wys te ma ken en zeker niet een type als Cathy. Door haar nauwe relatie met Burke mogen wy haar tot op zekere hoogte wel in staat achten te oordelen over Burke's eventuele zelfmoordneigingen en over zijn financiële positie. Toen Burke zo plotseling overleed heeft zi' dan ook direct die zelfmoord gewan trouwd. zy wist dat Andrews reden ge noeg had om Burke geen lang leven toe te wensen en zy begon hem te verden ken. Misschien had zij nog wel sterkere aanwyzingen, die wy nog niet kennen. De diefstal van het lijk wees bovendien eerder op moord dan op zelfmoord. Voor Cathy was het ook geen raadsel waar het geld uit Burkes bureau was gebleven. Nu had Cathy natuuriyk naar ons kun nen komen om haar hart uit te storten. Met de arrestatie en de veroordeling van Andrews zou ze Burke hebben gewro ken en haar rivale Sue ongelukkig hebben gemaakt. Een mooi succes, zou je zeggen. Maar Cathy was een meisje met een zakelijke inslag. Ze dacht aan die tachtig mille en begon Andrews te chanteren. Als ze eenmaal voldoende van de buit binnen had. kon ze hem nog altijd op de stoel helpen. Maar nu maakte zij op haar beurt een vergis sing. Ze vergat dat Andrews in koelen bloede Burke uit de weg had geruimd en dat hij er waarschijnlijk geen been in zou zien ook een ander, die het hem lastig maakte, om zeep te helpen. In het belang van haar gezondheid had Cathy daar eerder om moeten denken, want zo dreef met haar chantage An drews tot zijn volgende moord. Op een avond ging hy naar haar kamer en doodde haar; op welke manier weten we nog niet. Misschien had hij enige ervaring opgedaan by zijn moord op Burke, misschien wilde hij zoveel mo- gelqk sporen van zijn misdaad uitwis sen en een onderzoek op het lijk onmo gelijk maken en misschien heeft hij al leen maar door het scheppen van een mysterie het werkeiyke motief willen verdoezelen hoe dan ook: hy nam Cathy's Iqk meteen maar mee. Je hebt hem zelf gezien; voor eefi grote ste vige kereld als hq is dat niet onmoge lijk. Maar er schijnt nu eenmaal een zekere wetmatigheid te liggen in fou ten, die zelfs b|j de meest volmaakte moord nog begaan worden. Wéér zorgde Andrews er zoveel mogeiyk voor dat hij geen vingerafdrukken maakte en wéér zag hij iets over het hoofd: de si garettenkoker. Dat is nou eenmaal het vervelende met vingerafdrukken: je kunt niet even de kamer rondkyken om te zien of je er nog een paar hebt laten slingeren. En die vingerafdrukken, zowel bij Bur ke als by Cathy, zullen hem doen belan den waar hij hoort: op de elektrische stoel beschuldigd van moord op Mat thew Burke en Cathy Gray!" Brennan leunde voldaan achterover in zijn stoel, overtuigd dat er voor Shane geen speld meer tussen te krygen zou zijn. „Ja ja..." knikte Shane begrypt „en om zich nou vast wat te oefenen in het stelen van lijken is Andrews zijn carrière als misdadiger begonnen met het wegnemen van Patterson's lijk. Dat lag voor hem klaar, want Patterson stierf een natuurlijke dood. Voor An drews was dat, om het zo maar eens te zeggen, een oefenobject". Hy knikte weer ernstig. Maar deze keer maakte Brennan zich niet kwaad meer. Hy was te zeker van zyn theorie dan dat hij zich door Shanes opmerkingen in de put zou laten lopen. „Goed", gaf hij toe, „die kwestle-Putterson biyft een duister punt, maar ik ben ervan overtuigd dat we daar gauw genoeg een oplossing voer hebben als we eenmaal meneer An drews eens fiks gaan verhoren. Gebeurt dan inderdaad het wonder en blijkt hy niets met Patterson te maken te hebben, dan weten wo tenminste dat het twee afzonderlijke zaken zijn. Want met de bewijzen, die wy in handen hebben, zal hy zich toch moeiiyk van Burke en Cathy kunnen schoonpraten. En daar om ben ik nog steeds van mening: op staande voet arresteren". „En ondanks je theorie, waar ik op dit ogenblik geen speld tussen kan krij gen, blijf ik nog steeds van mening: niet arresteren!" hield Shane koppig vol. „Ik zou je niet eens precies kunnen zeggen waarom niet. We mogen er dan eindeiyk achter zijn hoe Burke en Cathy werden vermoord, maar er is naar myn gevoel nog iets anders aan die hele affaire, iets dat minstens even belangrijk is als het geval-Patterson, misschien ook niet. En er bestaat ook nog een kans dat ik er helemaal n£ ben, Ik heb tenslotte geen enkele a wyzlng voor myn Idee. Maar wacht nou in elk geval een paar dagen met de arrestatie van Andrews, Zolang hy niet weet dat we hem in de gaten hebben zal hy er heus niet vandoor gaan", (wordt vervolgd) W DEGELIJK - BETROUWBAAR (Van onze radio- en t.v.-redactrice.) „Schuld en boete", de roman van Dos towjefski, wordt 18 oktober door de N. C.R.V. als t.v.-stuk uitgezonden, een spel in twintig scènes naar de toneelbe werking van de Fransman Gaston Baty, vertaald door Hans Vandebergh. Regis seur Peter Koen deukt er tweeëneenhalf uur voor nodig te hebben. De opnamen van „Schuld en boete" vonden deze week plaats in de nieuwe N.T.S.-Studio-a, waarin een aantal Rus sische huizen neergezet waren, arme lijke huis- en slaapkamers, een stukje stal, een gelagkamer in een dorpsher berg, een binnenplaats en een trappen huis van de door Raskolnikov vermoor de woekeraarster. Van de 34 acteurs zal de Belg Julien Schoenaerts de rol spelen van Raskol nikov: Cruys Voorbergh die van de rechter van instructie, en Ina van der Molen is Sonja. Andere medespelenden zijn Coba Kelling als de pensionhoud ster, Manon Alfing als de moeder van Sonja, Matthie van Eysden, Henk van Ulsen, Maria de Booy, Rie Gilhuis en Ellen de Thouars. Voorts baardige moezjiks en andere Russen in lange jakken en één die af en toe indroevig harmonika speelt: echt Russisch. hebben recht op meer dan eenzijdige be richtgeving. In uw kantiyn van overheid en organi satie van 8 mei jl. schynt men nu peis tot de ontdekking te zyn gekomen, wat betreft de vele taboes... en U besluit in deze kantlijn, daarbq zal men niet moeten schromen gevestigde taboes mdig op te ruimen, jn vraag: Maar hoe? Wij hebben er volgens de AJt.-post weer 2400 bij gekregen, nu hebben wij voor de grote partijmannen nog wel enig exportgebied, ik denk aan E.E.G., kolen en staalgemeenschap, wereldbank etc., maar wat doen wq met de kleine idealistische mannetjes, nog meer schappen produceren, want ten slotte voor wat hoort wat, of zullen wij ze onderbrengen bq de economische op sporingsdienst Ik heb de ervaring, dat men daar nog wel wat goede speur dertjes kan gebruiken, of althans, die met de wet op de hoogte zijn, want die, welke ik laatst in mijn zaak kreeg, had er nog niet veel kaas van gegeten, die moest eerst bq z'n superieuren te rade of ik wei dan niet een pondje suiker bij aankoop van een paar nylons cadeau mocht geven. Uiteindeiyk lag de beslis sing bq de economische rechter en die wist het ook niet. Of ik dan nog maar eens terug wou komen, dan zou de officier via de kamer van koophandel bij het ministerie van economische za ken laten onderzoeken of ik wel dan niet strafbaar zou zyn. Gaat men van pond jes over op kilo's, dan zou het kunnen gebeuren, dat men 3 x voor de econo mische rechter moet verschijnen, om te weten dat men 1 x fout is geweest en toch ben ik er nog wijzer van gewor den, ik weet namelijk nu dat een soepfabrikant wel een badstof panlap bij een pakje soep cadeau mag geven, maar wij geen pakje soep bq een bad stof panlap. Wij zijn echter weer heel kort bq de verkiezingen, tot mijn spijt missen wij de partij welke inplaats van heel veel woningen, nu eens met volle melk en echte boerenboter op de proppen komt, want mijn stem krijgt ie... Goes. Joh. de Witte. Advertentie J kantoormachines Even puzzelen Horizontaal: 2. armholte; 7. bijwoord: 9. doorwaadbare plaats; 10. kraai; 11. hemels voedsel; 14. vrucht; 17. deel van pan; 18. bloem; 19. uilskuiken; 21. wekelijks terugkerende markt; 27. vo gel; 28. gevangenis; 30. bedevaart plaats in Midden-Oosten; 31. larve lang- pootmug; 32. hoge raad; 33. ontken ning; 35. uit m'n ogen! 36. glazen klok. Verticaal: 1. steenbok; 3. dikke vette damp; 4. Salvation Army; 5. hoogge achte; 6. bekende universiteit in Am.; 8. pot door elkaar; 10. herik; 12. werk dat gevlochten is; 13. nieuw (Gr.); 15. eilandbewoner (Eur.); 16. etensrestje; 20. masker; 21. opnieuw; 22. eik; 23. geregelde koper; 24. zilverpopulier; 25. schaap; 26. afstammeling; 27. mijne he ren; 29. strak; 34. ex officio. De oplossing van de vorige puzzel is als volgt: De N.C.B.V. heeft voor deze zomer een paar grote stukken op het Lv.-pro- gramma staan. In juli komt het gezel schap Theater met „De gevaarlijke vlucht", In augustus Ensemble met Sha kespeare's „As you like it". Op 10 juli brengt men de beroemde Amerikaanse speelfilm „The twelve angry men" op het scherm. Voor het amusement zorgt Albert Mol met Al fred Benavente met de Albert mol- show. Verder staat er nog een pro gramma Bueno de Mesquita te wach ten en waarschynlijk drie documentai res, 125 jaar Artis. op bezoek bij Rita Reys, en een documentaire over de koninklijke luchtmacht Arthur en Eva blijven nog, Pi Scheffer gaat van „muziek voor U een speciale uitzending maken en er komt nog een serie films, een echte zomerserïe, vol gens de N.C.R.V.-woordvoerder. Frans-Amerikaanse marineoefening afgelast Een oefening, die door de Amerikaanse en de Franse marine gezamenlijk onder de naam „Fair Game" in de Middelland se Zee werd gehouden, is onverwachts afgelast. Dit heeft een woordvoerder van de Franse admiraliteit bekendgemaakt. Volgens de Amerikaanse ambassade in Parijs was de oefening gestaakt, omdat donderdag een Amerikaanse marinier tqdens een oefening door een mijn werd gedood. Hq wees Franse persberichten van de hand, waarin werd gezegd dat de afgelasting was geschied wegens de groeiende spanning in het Midden-Oos ten, die onmiddellijke verplaatsing van eenheden van de zesde vloot zouden eisen. MAANDAG 13 MEI 1963 HILVERSUM II. 298 meter. 1007 kc/s. 12.05 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelin gen t,b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Grammofoonmuziek, eventueel actuali teiten. 12.40 Triptiek: berichten voor de vakantie. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht in strumentaal ensemble. 13.45 Koorzang: Liedjes van de zee (gr.). 14.05 Bijbel- overdenking. 16.30 Moderne kamermu ziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Grammofoonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Grammo foonmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: Wetgevende en uitvoerende macht in Suriname, door dr. C. Nagtegaal. 18.00 Orgelconcert, populaire muziek. 18.30 Fragmenten uit II Trovatore, opera (gr.). 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Grammofoonmuziek voor de teen agers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Licht in strumentaal ensemble. 20.10 B.B.C. ziek (gr.). 22.00 Parlementair commen taar. 22.15 Pianorecital: Nederlandse muziek. 22.30 Nieuws en S.O.S.-berich- ten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Muzikale vraag baak. 23.40 Amusementsmuziek (gr.). 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 meter. 746 kc/s. 12.00 Klass. pianomuziek (gr.). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgel spel. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de mid denstand. 13.20 Instrumentaal licht sex tet. 13.45 Wikken en wegen, uitzending over consumentenbelangen. 14.00 Klas sieke grammofoonmuziek. 14.35 De zaak Winston, hoorspel. 16.00 Zestig minu ten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Italiaans ensemble en zangsolist: lichte muziek. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws en commen taar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Licht en semble. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Re geringsuitzending: Antilliana, een serie klankbeelden samengesteld door het bu reau voorlichting van het kabinet van de Nederlandse Antillen. 19.30 Maliën kolder, hoorspel (deel 16 slot). 20.00 Nieuws. 20.05 Nocturne in het Grand Hotel, hoorspel. 21.00 Pianorecital: i derne muziek. 21.30 Marimba, veertien daags maandagavond-magazine. 22.10 Western Time. 22.30 Nieuws. 22.40 Tan- go-rumba-orkest en zangsolisten. 23.10 'P de praatstoel. 23.30 Lichte grammo foonmuziek. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S CVK-IKOR-RKK19.30 Ken-Merk, een interkerkelijk magazine. 19.40 Logboek, het jeugdprogramma over de bijbel. N. T.S.: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Brug naar Bali, documentaire filmreportage KRO. 20,45 Calabuig, Spaans-Italiaanse speelfilm. 22.15 De Titanen, documentaire van de B.B.C. (deel 2). N.T.S.: 22.55 Journaal. 23.00 23.15 Extra sport in beeld: Ronde vr.n Nederland, filmverslag. VLAAMS-BELGISOHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 19.00 Voor de jongeren. 19.30 Openbaar Kunstbezit. 19.40 Zoeklicht op de cul turele actualiteit. 19.55 De Weerman. 20.00 Nieuws. 20.20 Londen calling. 20.55 Het vorstenhuis, film. 21.30 Louis Bonfa, gitaar. 21.45 Medium: Toneel. 22.15 Nieuws. FRANS -BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 14.15—15.30 Schooltelevisie. 18.30 Be richten. 18.33 Voor de kinderen. 19.00 Engelse les. 19.30 Sportprogramma. 20.00 Journaal. 20.30 Gevarieerd pro gramma. 21.15 Les regrets de Monsieur Saval, film. 21.35 L'espionnage. 22.20 Journaal. DINSDAG 14 MEI 1963. HILVERSUM I. 402 meter. 746 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Muziekprogramma, strip voor de jeugd en eventueel actualiteiten. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Mo derne orkestwerken (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Die Wiener Sangerknaben (gr.). 11.50 Volaanvooruit, praatje. HILVERSUM H. 298 meter. 1007 kc/s. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmu ziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht en lichte grammofoonmuziek. 9.00 Och tendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Oude koormuziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbe spreking. 10.00 Arbeidsvitaminen, (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de f Advertentie) KIEST PARTII VAN DE ARBEID HOOG EN LAAG WATER Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 5.11 1.90 5.42 2.06 6.18 2.17 6.37 1.38 6.56 1.67 nap uur meter 17.33 1.70 18.02 1.85 18.36 1.99 18.52 1.12 19.23 1.38 nap uur meter 11.38 1.69 12.06 1.84 0.24 2.19 12.17 1.31 0.18 1.71

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3