PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT REGERINGEN AKKOORD MET ONTWERP-VERDRAG OVER SCHELDE-RIJNVERBINDING Verdrag wordt maandag in Den Haag ondertekend Belangstelling voor Zeeuwse natuurreservaten Drie kinderen kwamen om in brandend huis Luchtvaart conferentie over tarievengeschil Dalmatië, een kust vol zon en wijn DRIE MEISJES UIT GEZIN MET 12 KINDEREN DOODSTRAF GEËIST TEGEN DE RUS PENKOWSKY, 10 JAAR TEGEN WYNNE Onofficieel akkoord in Birmingham EINDE NOODTOESTAND IN FRANKRIJK Majoor Cooper doopt ruimtecabine „Geloof 1" Compensatie voor verlies van reservaat op eiland Rozenburg Onstuimig Voorwaarde Gulden regels Dagelijks bestuur 206e jaargang - no. 111' WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, P. B. den Boer en W. de Paster. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vllsslngen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, teL 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: red. tel. 2116, adm tel. adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. f 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Zaterdag 11 mei 1963 Bouwval en sporthal in Vlissingen Pagina 2 2911; Zierikzee: red. teL 2 .DELEGATIES BEREIKTEN OP 6 MEI OVEREENSTEMMING" „Op 6 mei jl. hebben de Nederlandse en Belgische delegaties, die te zamen werden belast met de onderhandelingen inzake het vraag stuk van de Schelde-Rijnverbinding, hun einduitslag aan de beide regeringen uitgebracht in de vorm van een voor ondertekening gereedgemaakt ontwerpverdrag. De voorgestelde oplossing is in middels door de regeringen van Nederland en België goedgekeurd. Deze hebben besloten tot ondertekening van het verdrag over te gaan op maandag 13 mei in Den Haag". Dit heeft het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag gistermiddag meegedeeld. Tijdens de plechtigheid, die maandag middag om vijf uur op het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag plaatsvindt, zullen de minister-president Srof. De Quay en minister Luns voor 'ederland tekenen, terwyl voor België minister-president Lefèvre en minister- adjunct voor buitenlandse zaken Fayat hun handtekening zullen zetten. Van Belgische zijde zullen bij de onder tekening onder meer aanwezig zijn de heren G. Bohy, minister van openbare De Internationale Vereniging voor Luchtvervoer (I.A.T.A.) heeft de luchtvaartmaatschappijen die op de routes over de Atlantische Oceaan vliegen uitgenodigd vol gende week donderdag in Bermuda een crisisconferentie te houden ter bespreking van het Amerikaanse veto over de voorgenomen tarief- verhoging. De voorgestelde verhoging van 5 pro cent werd het afgelopen najaar door de 92 leden van de vereniging eenstemmig aanvaard nadat de niel-Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen hadden ge klaagd grote financiële verliezen op de Atlantische routes te lijden. De verho ging moet zondag van kracht worden. De Amerikaanse raad voor de burger luchtvaart heeft bepaald, dat de verho ging „niet in het openbaar belang is" en aan Amerikaanse maatschappijen opdracht gegeven is zich aan de oude tarieven te houden. Canada heeft zich wat dit betreft bij de Ver- Staten aan gesloten. Groot-Brittannië, dat voorstander van de verhoging is, heeft gedreigd dat als de Amerikaanse luchtvaartmaatschap pijen er niet mee akkoord gaan, dit kan leiden tot hun uitsluiting van de Britse luchthavens. Het gevolg van de nieuwe tarieven zou een verlaging van de hui dige retourkorting van 10 tot 5 procent zijn. De Dnlniatische kust van Joego slavië begint vooral ook voor Ne derlanders een steeds bekender vakantieoord te worden. Honder den hebben reeds de bijzondere kwaliteit van het Joegoslavische vakantieland ontdekt, maar de meesten bleven in het noorden. Een onzer redacteuren vloog op uitnodiging van de K.LJVI. met het Viscount-lyntoestel naar Du- hrovnik, vanwaar hy een deel van de zuidelijke Dnlniatische kust be zocht. Zijn indrukken in woord en beeld van dit zonnige en vooral goedkope vakantieland vindt U op pagina dertien. Verder in dit 20 pagina's tellende nummer onder meer: Pag. 2: Bouwval en sporthal in Vlissingen. Pag. 3: Indonesische handelsmissie in ons land; Soe- karno wil nog steeds naar Ne derland. Pag. 4: Tweede dag van Ronde van Nederland. Pag. 5: Kerkdiensten cn doktersdiensten. Pag, 7: Japan bouwt auto's en hoe! Pag. 9: Grote politieke par tijen denken weinig verschillend over „Groot Europa". zaterdagnummer Pagina 11: Koning Hoessein van Jordanië ver-volgt zijn interessan- Ie verhaal, waarvan wij gisteren de eerste aflevering plaatsten. Pagina IS: De eerste aflevering van .ficümatië, een warme kust vol zon en wijn. Pagina 15: Hans Warren bespreekt de essays die onlangs over de Max Havelaar van Multatuli zijn gebundeld, on ze Brugse correspondent schrijft ons over Raaklijneen actief centrum van moderne kunst in Vlaanderen en voorin een artikel over Koos Schuur, de dichter die terugkeerde uit Australië. Pagina 17: 'De Kerken en de Maatschap pij met de vraag: ,Js* ook een kerkelijke herindeling nodigt" en de rubriek Stemmen uit de Ker ken over intercommunie. Ten slot te op pagina 19 de Kroniek van Zwin tot 'Zijpe met strips, feuille ton en beurs. werken, A. Bertrand, minister van ver keerswezen, baron Van der Straten Waillet, ambassadeur te Den Haag, ba ron H. de Gruben, voorzitter van de Belgische delegatie, L. Craeybeckx, bur- femeester van Antwerpen en E. Claeys, urgemeester van Gent. Van Nederlandse zyde zullen onder meer aanwezig zijn de ministers drs. H. A. Korthals, ars. J. W. de Pous, prof. dr. J. Zijlstra, de staatssecretarissen dr. H. R. van Houten en de heer E. G. Stij- kel, de Nederlandse ambassadeur te Brussel, jhr. mr. P. D. Ex. Teixeira de Mattos, de directeur-generaal politieke zaken van het ministerie van buiten landse zaken, jhr. Tjarda van Starken- borgh Stachouwer, voorzitter van de Ne derlandse delegatie. Toelichting Nadat minister Luns en minister Fayat In persconferenties respectievelijk op het ministerie van buitenlandse zaken en de Belgische ambassade het verdrag heb ben toegelicht, biedt de Nederlandse re gering de Belgische gasten een diner aan in het Mauritshuis". Hieraan zullen behalve de bovengenoem- den ook aanzitten de burgemeesters van Amsterdam en Rotterdam en de voor zitters van de Kamers van Koophandel van Amsterdam en Rotterdam. Beneluxkanaal Onze Haagse redactie tekent hierbij aan: „Hoewel door de Nederlandse en Bel gische regeringen vóór maandag geen mededelingen worden gedaan over de juiste inhoud van het Schelde-Rijnak- koord vernemen wy van bevoegde Bel gische zijde, dat het ontwerpverdrag voorziet in het graven van een kanaal vanuit Antwerpen tot aan de Ooster- schelde, het zogenaamde Beneluxkanaal. Vervolgens lóópt de vaarweg door de Eendracht en via een doorgang in de Slaakdam tussen Noord-Brabant en St- Philipsland naar het Volkerak. Ter bescherming van de vaarroute zal In de Oosterschelde een strekdam wor den aangelegd. De kwestie van de Rynvaartpremies is als volgt opgelost: zodra de vaarweg ge heel tot stand is gekomen zullen deze premies door België worden afgeschaft. In de grote veilinghal van Lisse werd vrijdag hard gewerkt aan de praalwagens, welke vandaag tij dens het bloemencorso de pracht van de Nederlandse bollenstreek zullen tonen. Foto: het opbouwen van een praalwagen met veel kleurige vissen. Felle brand in Nijmegen Bij een felle brand in een kleine woning aan de Valkenburgseweg in Nijmegen zijn gisteravond drie meisjes om het leven gekomen, een tweeling van acht jaar en een meisje van vier jaar. De slachtoffers zijn kinderen uit het ge zin van de 46-jarige schillenophnler M. F. Smits, die liet kleine huis bewoonde, met zyn vrouw, zyn moeder en twaalf kinderen. De brand is ontstaan in de buurt van de schoorsteen. Het staat niet vast of de oorzaak is gelegen in spelen met vuur of in een defect aan de schoorsteen. Te laat Toen de beide jongens die dichtbij de trap op zolder sliepen, de brand ontdekten, zijn ze in paniek naar be neden gerend. Direct daarop zijn ze echter teruggekeerd, maar toen was het al te laat om de meisjes, die op een afzonderlijk zolderkamertje slie- VANDAAG EEN LAATSTE VERKLARING Verdediger van Wynne vraagt „veel lichtere straf" Op de vierde dag van het spionage- proces in Moskou tegen de Engels man Wynne en de Russische ge leerde Penkowsky, heeft de open bare aanklager, generaal Gorny, de doodstraf geëist tegen Pen kowsky en tien jaar gevangenis straf tegen Wynne. In zyn slotrede zei de openbar© aankla ger onder meer, dat beide verdachten tegelijkertijd voor de Britse en Ameri kaanse geheime dienst hadden gewerkt'. Dit was niet het eerste spionageproces van de laatste tijd. De grote successen, die de Sowjet-Unie had geboekt bij de opbouw van een socialistische maat schappij en de toenemende kracht van de communistische landen, hadden de afgunst gewekt van de „imperialistische kringen". Die hadden daarom „een ge heime oorlog" tegen de Sowjet-Unie ontketend. De openbare aanklager ging nader in op de eerste ontmoetingen tussen Penkowsky en agenten van de wes telijke geheime diensten. In 1961 te Londen kreeg Penkowski vele zaken voorgelegd waarover hij gegevens moest zien te krijgen. Gegevens w de Rus aan verstrekt, werden door de geheime diensten van grote waarde ge acht. Penkowsky en zijn westelijke opdracht gevers waren „kennelijk t< elkaar". len met Penkowsky had onder meer verstrekt over de Sowjet- lussische strijdkrachten, raketten, de troepen in Oost-Duitsland en de voorbe reiding voor het vredesverdrag met Duitsland. Voor de verrader en spion, die zyn va derland heeft verkocht, Is geen plaats meer op aarde. Ik eis daarom de dood straf tegen Penkowsky. Tegen Wynne, aldus de openbare aanklager, els ik tien jaar gevangenisstraf. Deze man heeft een ernstig misdrijf gepleegd tegen de Sowjet-Unie. Berouw De verdediger van Penkowsky vroeg het hof het leven van zijn cliënt te sparen wegens het oprechte berouw, dat hij heeft en de wens om zijn schuld te boeten. Ook de verdediger van Wynne verklaar de, dat zijn cliënt berouw heeft. Hy kon zich niet verenigen met de eis en vroeg een „veel lichtere straf'. Van daag zullen beide beklaagden in een be sloten zitting een laatste verklaring af leggen. pen, dat het verst van de trap was verwijderd, te redden. Ook buren hebben nog pogingen daartoe gedaan, De heer Smits was- niet thuis toen de brand uitbrak; De slachtoffers zijn José en Ans, beiden 8 jaar, en Beppie (4). De moeder, in verwachting van haai dertiende kind, heeft voorlopig onder dak gevonden bij haar ouders in Nijme gen. De andere kinderen zyn onder bracht in het jeugdhuis „Graalburc te Nymegen. De burgemeester van Nijmegen, mr. Oh. Hustinx, de hoofdcommissaris van poli tie mr. F. Prick, de commissaris van po litie de heer Gielens en de officier van justitie mr. F. Pfeil, hebben zich ter plaatse van de situatie op de hoogte ge steld. Dominee Martin Lutlier King heeft gis teren meegedeeld dat tussen negerlei ders en een onofficieel comité van bur gers een overeenkomst is bereikt, waar bij tegemoet wordt gekomen aan de eisen van de negers in de door rassen haat verdeelde stad Birmingham in de Amerikaanse staat Alabama. Dominee King legde er tijdens een pers conferentie de nadruk op, dat de bereik te overeenstemming geen officieel ka rakter draagt, hij hoopte echter, dat de stad er naar zou handelen. Massademonstraties als die welke enige dagen geleden door politie en brand weer werden bestreden, zijn als gevolg Prof. F. A. Veiling Meinesz, oud-directeur 'an het KJJ.MJ. in De Bilt. is verkozen tot erelid van de Amerikaanse academie voor kunsten en wetenschappen. Ook secretaris generaal Thant en de onlangs overleden di recteur van het Internationale Monetaire Fonds. Per Jacobsson, kregen deze onder scheiding. Aan de noodtoestand in Frankrijk, die werd afgekondigd, toen de regering de terroristen van de organisatie van het geheime leger bestreed, zal op 31 mei een einde komen, aldus hebben woord voerders van de regering bekendge maakt. De 36-jarige majoor van de Amerikaanse luchtmacht Le- roy Gordon Cooper heeft de □aam „Faith 7" (Geloof 7) uitgekozen voor het ruimte vaartuig, waarin hij volgende week dinsdag in 34 uur 22 omwentelingen om de aarde hoopt te maken. Gedurende zyn rulmtevlucht zal Cooper spaghetti met vleessaus eten, acht uur slapen en als hy wakker wordt mogelijk een „pep"- pil slikken. Hij zal meer dan 12 wetenschappelijke experimenten uitvoeren. Volgens het Amerikaanse natio nale bureau voor de lucht- en ruimtevaart zal de „Faith 7" met Cooper, als alles volgens plan ver loopt, tusen 14.00 en 16.30 Neder landse tijd worden gelanceerd. In tegenstelling tot zijn voorgan gers zal Cooper na zijn ruimte- vlucht niet in de Atlantische Oce aan neerkomen, maar op 130 kilometer ten zuidoosten van het eiland Midway in de Stille Oce- De „Faith 7" zal op zyn reis door de ruimte worden gevolgd door 19 op het land gevestigde waarne mingsposten en vier schepen. 22 schepen, verdeeld over de Atlanti sche en de Stille Oceaan, zullen post vatten voor het geval Cooper zijn ruimtevlucht moet beëindigen vóór de 22 omwentelingen zijn volbracht. Meer dan 100 vliegtui gen zullen gereedstaan voor nood gevallen. Cooper, die onder meer een televi siecamera meeneemt, hoopt op zijn vlucht enkele directe uitzen dingen te kunnen verzorgen als hij over bepaalde grondstations komt. Europese televisiekijkers zullen de Foto: in zijn ruimtepak verlaat Cooper hier de lagedrukkamer van de basis op Cape Canaveral. „DE BEER" RICHT OOG OP DELTAGEBIED De Stichting Natuurmonument De Beer heeft sedert kort het oog laten vallen op het Deltage bied. De enthousiaste bescher mers van dit alom bekende na tuurmonument hebben nieuwe arbeidsterreinen ontdekt in het aan flora en fauna zo rijke Zee land. De Middelplaten en het zuidelijk deel van de Goudplaat in het Veerse Meer vormen de nieuwe objecten, waarover de stichting haar activiteiten ral uitbreiden. De Vees re-Meer projecten moe ten in zekere zin compensatie geven voor het verlies van het prachtige natuurreservaat De Beer op de kop van het Zuidhol landse eiland Rozenburg. Nóg krijsen er de kokmeeuwen boven hun broedgebied aan de rand van de altijd in beweging zijnde Noordzee, nóg kweelt de nachtegaal in het laag opgescho ten hout, dat een deel van het 1100 hectare grote natuurgebied het aanzien geeft van een ruige wildernis en nóg springen konij nen en fazanten schichtig weg als de mens nadert. Maar rond het reservaat, als een broze noot gekneld tussen de tang van Rotterdams vérreikende haven en industrieuitbreiding, gonst het van bedrijvigheid. Duizen den hectare vruchtbare klei is al ten offer gevallen aan de gul zige landhonger van 's wereld tweede (of is het tóch eerste) havenstad. Nu is het de beurt aan het natuurre servaat De Beer, dat inmiddels al tweehonderd hectare is kvryt geraakt. Misschien nog deze maand, maar in elk geval deze zomer, eist het Euro poortproject zijn zwaarste tol: dan zullen moderne zuigers, draglines, bulldozers en wat al niet meer hun aanval inzetten op het natuurreser vaat. Dl luttele maanden tijd zal dit gebied worden veranderd in hoog op gespoten industrieterreinen met diepe insteekhavens, waar in de nabye toe komst de supertankers van vele tien duizenden tonnen zullen meren. Van het natuurreservaat De Beer zal geen spoor meer worden teruggevonden.... Het is deze onstuimige ontwikkeling, die de natuurbeschermers van de kop van Rozenburg verdrijft. En met hen verdwijnen ook de duizenden vogels, die hier hun broedplaats of overwin- teringsgebied vinden. Waar de vogel kolonies naar toe zullen trekken? Misschien naar andere van industrie gevrijwaarde gebieden in de Delta, waar mogelijk nog een plaatsje voor hen is te vinden. Het is niet voor niets, dat de Stichting Natuurmonu ment De Beer het oog heeft laten vallen op Zeeland. Waar beter dan in dit gebied kan het doel en streven van de stichting worden nagestreefd: het behoud van planten en dieren in een zo groot mogelijke verscheiden heid in een natuurlijke omgeving. „Niet alleen wordt hiermee de na tuurwetenschap gediend, maar ook de recreatie in de vrije natuur. Heus wy weren de recreatiezoekenden niet. Het één staat in relatie met het an der", zo stelde het de natuur-weten- schappelijk medewerker van de stich ting Natuurmonument De Beer, de heer P. Nyhoff uit Warmond, met wie wy dezer dagen het reservaat De Beer hebben doorkruist. Als bewys van zyn stelling voerde hy aan, dat De Beer altyd heeft opengestaan voor bezoekers. Jaarlyks kwamen er zo'n 50.000, die tegen een gering be drag toegang verkregen tot het re- Ook de nieuwe projecten van De Beer in het Veerse Meer zullen voor het publiek worden opengesteld. Alleen tijdens de broedtyd van 1 april tot half juli zullen de zandplaten in het Veerse Meer verboden terrein zijn. Een alleszins begrijpelijke maat- (Zie slot pag. 2 kol. 4) ftaiitlijH Staatssecretaris Scholten heeft donder dag tijdens een persconferentie na zijn Zeeuwse bezoek vriendelijke dingen gezegd over de toekomst van het re creatieproject Veerse Meer. Vriendelij ke dingen ook over de samenwerking tussen de gemeenten en ook met de pro vincie, waartoe men hier wil geraken. Maar de vriendelijkheden hadden een ernstige ondertoon: mr. Scholten liet duidelijk uitkomen, dat die samenwer king voor hem een voorwaarde is bij de verlening van rijkssteun. Weliswaar heeft het rijk formeel weinig of niets te zeggen over de gang van zaken in de gemeenschappelijke regeling, maar het is niettemin in staat tot het uitoefenen van feitelijke invloed door het al of niet verlenen van subsi dies. De vriendelijke woorden van de staatssecretaris beho ren dus een zekere vertaling te krijgen, een vertaling die on geveer als volgt zou kunnen luiden: „Gemeenten rond het Veerse Meer, de regering is bereid U te helpen dit natio naal belangrijke project van de grond te krijgen, maar ge moet begrijpen dat er samengewerkt behoort te worden. Ge zult een stuk van uw eigen bevoegd heden moeten overdragen aan deze sa menwerkingsvorm. Indien ge dat niet doet blijft rykssteun achterwege..." Gelet op de woorden van de staats secretaris is het een gelukkige om standigheid, dat men op dit ogenblik bezig is met het formeren van een nieu we gemeenschappelijke regeling, waar toe ook de provincie wil toetreden. De ze regeling biedt inderdaad mogelijkhe den tot samenwerking en uitvoering van projecten in breder verband. Het is te hopen, dat deze regeling een levens krachtige en besluitvaardige instelling zal worden. Bij het doorlezen van de statuten van deze gemeenschappelijke regeling trof het ons, dat in artikel 14 wordt voorgeschreven, dat slechts de besluiten tot vaststelling of wijziging van de be groting en tot vaststelling van de reke ning in openbare vergadering worden genomen. Dat is een beperking van de openbaarheid: in de praktijk kan het er op neerkomen, dat éénmaal per jaar openbaar wordt vergaderd, terwijl voor geschreven is (in artikel 12) ten min ste viermaal bijeen te komen. De overige vergaderingen kunnen dus besloten zijn. Waarom? De afstand tussen beleid en bevolking wordt weer groter als men van de verrichtingen van een dergelijke samenwerkingsvorm slechts op een „ge trapte" wijze kan kennis nemen, nameujk via raadsvergaderingen indien er daar althans over de regeling wordt gespro ken. Dat laatste is namelijk niet altijd het geval: in sommige raden zijn de zaken van een gemeenschappelijke re geling slechts hamerstukken. De raads- eden geloven het wel... Wij hebben ons afgevraagd waarom voor het bestuur van de gemeen schappelijke regeling Veerse Meer i immers een verlengstuk van de gemeen teraden! niet dezelfde regel wordt aangehouden als voor de raad. Wanneer dit wordt nagelaten, wordt in feite een stuk openbaar bestuur aan de open baarheid onttrokken. Een goede openbaar worden gehou den en dat op deze vergaderingen de daartoe geëigende bepalingen van de gemeentewet van toepassing zijn (b.v. artikelen 46 t.m. 52). Er behóórt geen verschil te zyn tussen een raadsvergade ring en een vergadering van een ge meenschappelijke regeling. En voor de raad heeft de wet de regelen voor open bare en besloten vergadering nauwkeu rig en nauwgezet omschreven. Terecht. Wij zien niet in, waarom deze gulden regels niet even stipt en omzichtig be horen te worden nageleefd in die ge vallen, waarin het gaat om delegatie van een stuk gemeentelijke bevoegdheid aan een samenwerkingsorgaan. Wellicht zal men van de zijde van G.S. verze keren, dat de openbaarheid zoveel als maar mogelijk zal worden bevorderd, maar een dergelijke verzekering is on voldoende: er dienen daartoe voorschrif ten te worden gesteld. Het komt ons voor, dat Zeelands staten, die de re geling binnenkort zullen beoordelen, op wijziging in deze zin moeten aandringen. Een tweede punt, dat ons bij kennis neming van deze statuten opviel, is het ontbreken van een dagelijks be stuur. Weliswaar is er een regeling voor een voorzitter en een ondervoor zitter (beiden door G.S. aan te wijzen), maar de vraag rijst of ook niet in dit verband de gemeentewet als voorbeeld behoort te gelden. Zo zijn er gemeen schappelyke regelingen, waarin een be paling is opgenomen, die voorziet in de aanwijzing van een dagelijks bestuur en die de verdeling van bevoegdheden en werkzaamheden, zoals die in de ge meentewet voorkomt ten aanzien van raad, b. en w. en de burgemeester, van overeenkomstige toepassing verklaart voor algemeen bestuur, dagelijks be stuur en voorzitter van de regeling. Bo vendien gaat het hier om twintig be stuurszetels: een college, dat de dage lijkse gang van zaken leidt, is in zo'n geval nodig en verantwoord. Wellicht dat er aan dit punt minder zwaar moet worden getild dan n«n dat van de openbaarheid, maar zeker is, dat er inderdaad behoefte zal bestaan aan een goed dagelijks bestuur wanneer deze gemeenschappelijke regeling voor het Veerse Meer wordt wat men er van verwacht: een organisatie, die zelf standig optreedt op het gebied van planning, uitvoering en organisatie, zo als staatssecretaris Scholten het donder dag formuleerde. Twee Rotterdamse jongens vermist Twee Rotterdamse jongens van twaalf jaar worden sinds dinsdagmorgen jl. vermist en men vreest dat hen een on- geluk is overkomen. De twee vriendjes, die in het noordelijk stadsdeel wonen, zyn 's morgens om acht uur van huis naar schoof gegaan, sindsdien heeft men niets meer van hen gehoord. De mogelijkheid bestaat dat zy nog gezien zijn op weekmarkten in Rotterdam. Beide jongens zijn avontuur lijk aangelegd en hebben een voorliefde voor ongeregelde handel, o.a. in oude kranten en duiven, die zij trachten te vangen. In verband daarmee heeft de politie onder meer de Grote Kerk in de Maasstad afgezocht, zonder resultaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1