Loongrens voor koudetoeslag aan het Vlissings gemeentepersoneel 6500 Verhoging lesgeld AGENDA Tegen subsidie Honderd brocent Warm water WALCHEREN MARKTBERICHTEN Bevoorrechte positie DIPLOMA'S VOOR GESLAAGDEN AAN DE VLIEDBERG MIDDELBURG Verdere studie KERKDIENSTEN Geslaagden Herindeling nog niet in raad Sluis YERSEKE GEEFT GER. GEMEENTE 20.000 TERUG ZATERDAG 13 MEI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 STEMMEN STAAKTEN DITMAAL NIET: Lesgeld typen wordt verhoogd Voor de tweede maal heeft de Vlissing- se raad gistermiddag twee voorstellen moeten behandelen: de koudetoeslag enkele groepen van het gemeentepe neel en een verhoging van lesgeld voor stenografie en macliineschrijven aan de gemeentelijke middelbare handelsavond school- In de vergadering van vrjjdag 29 maart was de eenstemmigheid over deze onderwerpen namelijk ver te zoe ken geweest: steeds kwam er een 10 10 uitslag uit de bus en dus staakten de stemmen. Ditmaal echter had het college van b. en w. de wind meer in de zeilen: bij het onderwerp koudetoeslag werd een amendementvoorstel van de heer J. M. van Belsen (p.v.d.a.) met 11 —9 verworpen en de lesgeldverhoging werd met 119 aanvaard. Dat de voorstellen van b. en w. nu wel aanvaard werden was een gevolg van het feit, dat de heer H. van Roorjen (prot. chr.), die op 29 maart verst had moeten laten gaan, nu wel aanv zig was en dat ae heer J. Hekhuis Roorjen steunde namelijk b. en w. er heer Hekhuis had dit op 29 maart niet gedaan. Alvorens het tot een stemming kwam, zei de heer Van Belsen nog: „Het heeft me bevreemd, dat b. en w. hun voorstel gehandhaafd hebben in afwijking van de mening van de meerderheid van het georganiseerd overleg" Wethouder W. Poppe meen de echter, dat hoewel de advie zen van het georganiseerd overlej immer waardevol zijn deze tocl niet altijd voetstoots gevolgd hoeven te worden. I hadden b. en w. voorge steld de koudetoeslag te geven aan die leden van het personeel, die minder dan 6500 per jaar verdienen. De heer Van Belzen wilde deze loongrens op 8650 gebVacht zien. Dit amaridementsvoorstel kreeg nu de steun van de P.v.d.A.-frac- tie, met uitzondering van de P.v.d.A.- wethouders Ook de P. H. v. d. Ven (k.v.p.) steunde de heer Van Belzen. Totaal negen stemmen. De overige K.V.P.-ers. alsmede de protestants-chris telijke fractie en de V.V.D. schaarden zici) ook nu weer aan de zijde van b. en w. Totaal 11 stemmen. In het tweede geval ging het om een verhoging van liet lesgeld voor steno en typen aan de handelsavondschool van 40 op 60 De heer E. de Priester voerde nu nog aan, dat „met wat pijn en moeite" aan de r.-k. ulo in Vlissin- gen het lesgeld slechts 27 bedraagt. Wethouder Poppe stelde echter, dat het aan de handelsavondschool niet moge lijk Is, omdat men de betrokken leraar Advertentie VANDAAG Middelburg City: le Repos du Guerrler, 7 en 9 uur 18 laar; Electro: Tarzan trekt naar India 7 en 9.15 uur - 14 De Schakel: Hervormde Instuif voor dracht Otto Sterman, 8 uur: Molenwater: Miniatuur Walcheren, 0 en 18 uur Vlissingen Alhambra: Le repos du guer rler, 19 en 21 uur, 18 Jaar; Luxor Tus sen Shanghai en St. Paull. 19 en 21 uur, 14'laar; Concertgebouw, receptie t.g.v 70-)arig bestsan R.K.B.B., 15.30—17.30 uur; Scheldekwartler; teestavond t.g.v. 40-)arlg bestaan Rode Krulscolonne VUs- 8lngen, 20 uur; Concertgebouw: feest avond K.A.B., 20 uur. Goos Grand: Een voor allen, allen voor een; 19 en 21 uur. 14 Jaar; Prins van Orante: Jaarvergadering Prov. comité A.-R -kiesverenigingen, 11 uur. Krablicndljko - Consistorie Ned. Herv Kerk: vergadering district Zeeland Nederlandse Organistenvereniging, 14 uur. Terneuzen Luxor: De langste dag, 15 en 19.45 uur, 14 Jaar' Concertgebouw De langste dag, 20.30 uur. Hulst Bioscoopgebouw: Dc langste dag, 19.30 uur. 14 Jaar. Axel - Het Centrum: De langste dag. 20,30 uur, 14 Jaar. Sas van Gent - Olymplatheater: De langste dag, 20 uur, 14 Jaar Oostburg Ledeltheater: Gejaagd door de wind, 20 uur, 14 Jaar. IJzenrlijUc Hofzlchttheater: Pension Schöl- ler, 20 uur, a.l. BrosUens Casinobioscoop: De pralrledulVel met het litteken, 20 uur, 14 Jaar. Borgen op Zoom - Cape fear, 18.45 en 21 uur. 18 Jaar; Luxor: De zigeunerbaron, 13.45 en 21 uur, 14 Jaar. Zlorlkzcc-Concerizaal: Het zwaard van Zor- ro. 20 uur, 14 Jaar. Haamstede-Bioscoop Bom: Captain Falcon en de wrede tiran, 20 uur; 14 Jaar. Slnt-Maartensditk-Technlsche School: Pro vinciale V.V.V. in voorjaarsvergadering, 10.30 uur. Slnt-Piilllpsland-Dc Druiventros: Tweede orlënteringsrlt M.A.C. „Sint-Phlllpsland", start 15 uur. MORGEN Middelburg - City: le Repos du Guerrler, 7 en 9 uur, 18 Jaar: Electro; Tarzan trekt naar India, 3.30 en 7.30 uur, 14 J.; Molen water. Miniatuur Walcheren. 9 en 18 uur. Vllsslngen - Alhamhra Een engel ln huis, 15 uur. a.l.: Alhambra: Le repos du guer rler, 19 en 21 uur, 18 Jaar; Luxor. Tus sen Shanghai en St Paull. 15 en 20 uur. 14 Jcar. Goes - Grand: Het verraad der Tartaren, 15 uur, 14 Jaar: Een voor allen, allen voor een, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Tcrneuzen - Luxor: De langste dog, 15 en 19.45 uur, 14 Jaar: Concertgebouw: De langste dag, "3.30 uur, 14 laar. Hulst Bioseoopgebouw: De langste dag, 14, 17.15 en 20.30 uur. 14 Jaar. Axel - Het Centrum De langste dag. 15 en 19.30 uur, 14 Jaar. Sas van Gunt Olymplatheater: De langste dag. 15 en 20 uur. 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater: Gejaagd door de wind, 14 en 20 uur, 14 Jaar. IJzcndijkc Hofzlchttheater: Pension Schöl- ler, 17 en 20 uur, a.i. Burgen op Zoom Roxy: Zes zwarte rui ters, 14.30 uur, 14 Jaar; Roxy: Cape fear, 10.30, 18.45 en 21 uur, 18 Jaar; Luxor: Ro bin Hood ln Rome, 14 uur, 14 Jaar. Lu xor: De zigeunerbaron, 16. 18.45 en 21 uur, 14 Jaar Brcskcns - Cnslnobloseoop: El Cld, 15.30 en 19.30 uur. 18 Jaar. Zlcilkzee-Concertznnl: Captain Falcon cn de wrede tiran, 15 uur, 14 Janr: Het zwaard van Zorro, 20 uur, 14 Jaar. verbonden aan het middelbaar onderwijs moet salariëren. De heer H. B. J. Knoop (v.v.d.) stelde nog, dat zijn fractie om principiële reden (onderwijs zo goed koop mogelijk en bereikbaar voor iedt een) tegen was. Ook de P.v.d.A.-fractie stemde groten deels tegen het voorstel van b. en w. weer met uitzondering van de P.v.d.A.- wethouders en van de heer G. Geldof. Omdat de gemeente allerwege op de uit gaven moet bezuinigen, was de heer J. J. Kempe tegen een forse subsidie voor het congres van de vereniging van Ne derlandse Gemeenten, dat op 28 en 29 mei aanstaande in Vilssingen wordt ge houden. De heer C. C. Verheul (p.v.d.a.) deelde deze mening. Zelfs de argumenten van wethouder W. Poppe hielpen niet: „Het is voor de eerste maal in dertig jaar, dat wij deze subsidie moeten geven", zo zei hij, „en het bedrag komt neer op een dubbeltje per inwoner. We kun nen toch niet een briefje op de ramen plakken, dat we zo arm zyn, dat we geen visite kunnen ontvangen", zo zei deze wethouder. Burgemeester Koiff voegde daar nog aan toe: „Het gaat hier om een bezoek" van 1000 mensen". De heren Kempe en Verheul bezweken niet: zij wensten geacht te worden te gengestemd te hebben. Ook nu weer eens een bijna periodiek voorstel op de agenda: een voorstel om een aanvullend krediet te verlenen voor een restauratie. In dit geval ging het om een aanvullend krediet van 12.270 voor restauratie en verbouwing van het tand Hellebardierstraat 4. Als eerste :wam de heer P. Bikker (prot.-chr.): Hier is het oorspronkelijke plan niet met 10 procent, niet met 20 procent, maar met meer dan 100 procent overschreden", zo somde hij op. Ir. J. B. Ebling (prot.- chr.) trok een parallel met de krediet verlening voor de bomvrije toren. Hij concludeerde: „Ik zal er mjjn stem niet aan geven. Besteed 't bedrag liever aan restauratie van de verlichting". An dere sprekers (de heren E. T. Oosterhuis, Verheul en H. van Roojjen) vonden daar entegen, dat dit bedrag toch wel ge rechtvaardigd is, omdat de huurop brengst de onrendabele top van het kre diet (90 procent wordt door het ryk te rugbetaald) weer zal wegwerken. Het voorstel werd dan ook aangenomen met de stem van de heer Ebling tegen. Tijdens de rondvraag drong de heer P. H. v. d. Ven (k.v.p.) er nog op aan een onderzoek in te stellen naar het aantal panden, dat in de oude binnenstad ge vaar loopt in te storten. Hij noemde het pand Breestraat 5: „Het is hemeltergend hoe daar nog een gezin in kan wonen". Wethouder P. G. Smit zegde toe met na me de toestand van deze woning na te gaan. „Na het instorten van het pand in dè Noordstraat zijn we heel erg waak zaam geworden" zei deze wethouder nog. In een schriftelijke vraag wees de heer Oosterhuis het college van b. en w. op een toekomstige uitbreiding van de Cen trale Walcheren van de P.Z.E.M. Als deze installatie er is, zal veel koelwater afgevoerd moeten worden. De heer Oosterhuis VToeg de Instanties, die werken aan de studies voor een sport- fondsenbad op Walcheren, van het af voeren van dit warme water op de hoog te te stellen. Burgemeester Koiff ant woordde, dat de vragen van de heer Oosterhnls inmiddels zijn toegezonden aan de N.V. Verenigde Sportfondsenba- den te Amsterdam, die opdracht hebben tot het maken van een voorontwerp, Daar is MOEDER BLIJ MEE! mas Een GESCHENK van DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - TeL 2186 VLISSINGEN VOORSELECTIE TEENAGER SHOW IN SAS VAN GENT In Oostburg zal op zaterdag 20 juli een teenagershow worden gehouden, waar bij onder meer het beste Zeeuwse teen agerorkest wordt uitgekozen. Hiervoor houdt men op 18 mei een voorselectie, georganiseerd door de stichting „Teen agershow Zeeland" in samenwerking met het bestuur der Z.V.J.S., in de zaal van de spiegelfabriek te Sas van Gent. Tussen 3 en 6 uur zullen verschillende orkesten elkaar bekampen. De winnen de orkesten verzorgen 's avonds een bal samen met de bekende „Jumping Jewels" en zangsolist Johnny Lion. MIDDELBURG Marius Flothuis over Concertgebouworkest Ter inleiding van het jubileumconcert dat het Concertgebouworkest op 18 mei in de Concert- en Gehoorzaal te Middel burg zal geven, liield de artistieke leider van dit orkest, de heer Marius Flothuis, vrijdagavond in de foyer van de Con cert- en Gehoorzaal een lezing met dia's De heer Flothuis vertelde in het kort iets over de geschiedenis van het Con certgebouworkest, dat in 1888 door de dirigent Willem Kes werd opgericht. In 1882 begon men, nog voor er een orkest was, met de bouw van een con certzaal In Nieuwer-Amstel. In 1888 werd het Concertgebouw ingewijd, een orkest was er nog steeds niet. Dat gaf pas aan het eind van dat jaar een eerste concert onder leiding van Willem Kes. Het Concertgebouworkest - met onder andere dirigent Willem Mengel berg - maakte moeilijke tijden mee, met name tijdens de economische crisis. Na 1937 werd de belangstelling voor de concerten weer groter en het orkest kreeg bekendheid in binnen- en buitenland, hetgeen mede te dan ken was aan de opkomst van de me chanische reproduktie (radio, gram mofoon). Na de tweede wereldoorlog nam de internationale belangstelling onder dirigent Eduard van Bei- num toe en het orkest bezocht sedert die tijd vrijwel alle landen van Europa en verder Amerika, Canada en kort geleden Japan. Vanaf 1961 staat het Concertgebouwor kest onder leiding van de dirigenten Bernhard Haitiuk en Engen Jocliem. Tijdens het concert, dat zaterdag 18 mei in Middelburg wordt gegeven worden uitgevoerd de Italiaanse symfonie van Mendelssohn-Bartoldy, de 'suite Iberia van Claude Debussy en het concert voor viool en cello van Johannes Brahms. Als een voorproefje werd op deze inlcldingsavond de Suite Iberia op grammofoonplaten ten gehore ge bracht. Na de pauze lieten kleurendia's, door één van de orkestleden vervaar digd, beelden zien van de reis door Japan. Burgerlijke stand Opening winkelgalerij De commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot zal op woensdagmiddag, 22 mei de win kelgalerij in Cadzand officieel in ge bruik nemen. Deze galerij is van groot belang voor de verdere ontwikkeling van ae West Zeeuws-Vlaamse kust strook. Officiële publikatie MIDDELBURG Tijdelijke afsluiting gedeelte Koninginnclaan Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend, dat wegens het uitvoe ren van bestratingswerlczaamhoden net ge deelte van de Koninginnclaan gelegen tussen de Adeiaarstraat en de Leeuwerikstraat voor alle rijverkeer zal zijn afgesloten van 13 t/m 24 mei a.s. Middelburg, 9 mei 1963. Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. J. DRIJBER, burgemeester. Mr. J. HOOY, secretaris. ZUID-BEVELAND Raad akkoord mei centrale verwarming gemeentehuis Do raad van 's-Heerenhoek heeft don derdagavond besloten, dat een centrale verwarming in het gemeentehuis zal komen, ais de verbouw van het gemeen tehuis begint. De pry's is nog uiet be kend. De indertijd aangegane premieregeling voor de bouw van particuliere douche cellen werd ingetrokken, omdat er nu een landelijke regeling is, waarbij rijk en gemeente gezamenlijk een premie verstrekken van mimaal 266,67. De raad besloot verder tot toetreding tot de stichting Waarborginstituut voor de tuinbouw in Zeeland. De tweede wijzi ging van de begroting van de gemeen telijke Instelling voor sociale zorg 1962 omvattend verhoging van de bijdrage van 2000.77 tot 27.037.20 werd goed gekeurd. Een beroep van de heer C. Hoondert uit 's-Heerenhoek tegen een weigering van b. en w. van een woningbouwvergun ning werd door de raad met 5 tegen 2 stemmen alsnog ontvankelijk verklaard. Aan de gebroeders Oosthoek werd een Perceel bouwland verhuurd. Sij de rondvraag vroeg de heer li. Ver hoeven (middenst.) of .nen al werk had Temaakt van de snelheidscontrole in de iebouwde kom, door aanschaf van een Gatsometer. De voorzitter zei, dit met de rijkspolitie te hebben besproken. De heer Hegeman (vrije lijst) vroeg of de raad bereid was, een ruimte beschik baar te stellen voor een actie van de middenstand. Hij dacht daarbij aan de jeugdhoeve. B. en w. zegden hun mede werking toe. De heer Hegeman zei voorts de Oranje feesten in de gemeente maar vrij pover te hebben gevonden. Burgemeester R. O. M. Waelput was van mening, dat het Oranjecomité maar weinig actief was geweest. OOSTKAPELLE Bevallen: E. AdriaanseCastel, d. Overleden: A. W. Bouwense, 87 j.; J. Leeuw, 85 j. wed. v. J. de Voogt. Scheepvaartberichten Gepasseerd naar Antwerpen op 9-5: Beta van Cardiff: Delfdljk van Immingham-Gent; rebeka van Rotterdam. 10-3: Brouwersgracht van Rotterdam; Wodan van Londen; Groni- tas van Londen: Tarzan van Londen-Hana- weert; Willem Cornells van Rotterdam-Bres- kens; Diana V van Londen: Wilca van Tha mes; Gersom van Teignemouth-Terneuzen; Frans van Seumeren van Amsterdam. Gepasseerd van Antwerpen op 9-5: Pandora naar Zaandam-Terneuzen; Franka II naar Leith; Viscount naar Huil: TJerk-Hiddes naar Liverpool. 10-5: Loppersum naar Houston: Marne L'.oyd naar Rotterdam; Lloydd naar Belfast-Gent. Raad Kruiningen Riolering Hansweert kost ƒ309.000 De gemeenteraad van Kruiningen heeft donderdag besloten het tweede gedeel te van de rioleringswerken in Hans- weert op te dragen aan de firma F. Duijnliouwer en Zn. te Goes. De raad besloot zonder hoofdelijke stemming het werk te gunnen voor 309.000. Het eerste deel, dat al klaar is, omvat het rioolgemaal en de hoofdriolering in het dorp. Nu komen de zijtakken aan de beurt. Hel voortel tot deelneming in de borg stellingen, te verlenen door het Waar borginstituut voor de tuinbouw ont moette bij drie raadsleden enig zwaar. De heren P. H. A. Polderman (v.v.d.) en E. A. E. M. Suij (k.v.p.) en J. Hoogstrate (a.r.) toonden zich niet erg enthousiast over de toetreding. De grote bedragen, die de tuinbouwers no- lig zullen hebben, kunnen voor de ge meente grote consequenties hebben, zo meenden zij. De waarborgen door de gemeente zyn niet erg duidelijk, maar deze raadsleden wilden toch de moge lijkheden aan de tuinbouwers niet ont houden. De raad besloot tot aankoop van 31.70 grond aan de Molenmeet voor 16.000. Dit perceel maakt deel uit van het nieuwe uitbreidingsplan. De heer J. Minnaard werd op verzoek eer vol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school te Hans- weert. De heer Minnaard is benoemd tot onderwijzer aan de openbare ulo school te Kruiningen. De raad ging akkoord met premie voor de inrichting van een douchecel in een woning te Hansweert. De premie is één-negende van de kostprijs tot een maximum van ƒ800. De raad kreeg de gemeentereke ning over 1961 aangeboden, die een ba tig slot vertoont van ƒ7597,61 op de gewone dienst. Een commissie, bestaan de uit de heren C. Slabbekoom en A. Lokerse zullen deze rekening nazien. KAPELLE HUISVROUWEN HIELDEN BRIDGEDRIVE De bridgeclub van de Vereniging van Huisvrouwen hield in „De Caisosn" te Kapelle een bridgedrive, waaraan 96 dames deelnamen. Er werd gespeeld in 6 series. De uitslagen zijn: A: 1 dames Braak-Gazelle, Vlissingen; 2 dames Nijzink-Scheepstra, Goes; B: 1 dames Blokpoel-Boucherie, Goes; 2 dames Bruggeman-Van Rechten, Terneuzen; C: 1 dames Priester-Van der Mark, Vlis singen; 2 dames Leupen-Zandee, Goes; D: 1 dames Buljse-Luteijn, Goes-Bres- kens; 2 dames Vader-Vader, Vlissingen; E: 1 dames Griep-Willemse, Goes; 2 da mes Maes-Minneboo, Vlissingen; F: 1 dames Harmsen-Kooy, Goes: 2 dames Valk-Odems, Goes. BORSSELE De bejaarden uit Borssele kwamen de zer dagen voor het laatst bij elkaar. De hele winter was een middag in de week disponibel. Nuttige dameshanden zorg den voor koffie en gebak. De aanwe zige dames brachten de middag door met het spel slabberjan. Enige heren legden een kaartje. Anderen maakten gebruik van het biljart. Liefhebbers voor het biljart kunnen nog drie midda gen van liet biljart gebruik maken. GOES V.V.V. Goes: dit jaar meer reclame De Goese V.V.V. gaat dit jaar haar re clame ruimer opzetten. De vereniging wil trachten met een nieuwe folder te komen. Op de begroting voor 1963 voor de aanschaf van folders en de clame een bedrag van 2000,uitj trokken. De begroting die een nat lig slot heeft van f 1505,50 zal be handeld worden tydens de op 20 mei a.s. in hotel „Ockenburg" te houden jaarlijkse ledenvergadering. In de kosten voor deze reclame geeft de V.V.V. „De Bevelanden" een bijdi van 250. Het leeuweaandeel van ontvangsten op de begroting wordt vormd door de contributies een drag van 1600 is geraamd en de van 600 tot 1000 verhoogde subsidie van de gemeente Goes. Naast het be drag van 2000 voor folders en reclame vormen de posten van 700 voor admi nistratiekosten en 587,50 voor een pa gina „Zeeland Vakantieland" de hoog ste ramingen voor de uitgaven in 1963. In een toelichting op de begroting wordt gesteld, dat de vereniging om uit de impasse te komen naast werving van leden, ook moet komen tot een verho ging van de contributie. De rekening over 1962 sloot met aen eindsaldo van 617,12. Het jaarverslag van secretaris J. Schipper maakt melding van een aantal activiteiten, die in 1962 werden gehou den, onder meer het Zeeuws Fruitcorso, waaraan medewerking werd verleend, de V.V.V.-P.C.Z.-wandeltocht en de tap toe in Goes. De heer Schipper wijst er in zijn ver slag ten slotte op, dat het bestuur zich zal moeten bezinnen op de func tie, die Goes kan vervullen als „ach terland" van de recreatiegebieden rond het Veerse Meer. Dit punt komt ook tijdens de ledenvergadering aan de orde, als het werkprogramma wordt besproken. Naast de gebrui kelijke punten onder meer de jaar verslagen staat op de agenda ook een bespreking van de financiële po sitie van de vereniging. Films voor „Kasporgo" over Joego-SIavië De volksdansgroep van de Goese r.-k. gymnastiekvereniging „Kasporgo" brengt dit Jaar een bezoek aan Niirn- berg, Salzburg en Opatya. In verband daarmee is er op dinsdag 18 juni a.s. in het Schuttershof een filmvoorstel ling, waar rolprenten over Joegoslavië worden vertoond. Op het programma staan onder meer „Een reis door Joe go-SIavië en „Joegoslavische volks dansen". De voorstelling begint om half negen. Filmavond van de kankerbestrijding De afdeling Goes het van Koningin Wil- helmina Fonds voor' de kankerbestrij ding organiseert op dinsdag 14 mei a.s. des avonds om 8 uur een propaganda filmavond, in „De Prins van Oranje". De radioloog Tj. Kuipers, verbonden het Radio Therapeutisch Instituut te Rotterdam zal een toelichting bij de film geven en zal eventuele wagen op het gebied van de kankerbestrij ding beantwoorden. KRABBENDIJKE Raadsvergadering De gemeenteraad van Krabbendyke zal maandagavond 13 mei om half acht een voorstel behandelen van b. en w. tot medewerking ten behoeve van de chris telijke kleuterschool te Krabbendijke voor het aanbrengen van een aanrechtje in het speel- en werklokaal. Hiermede is een bedrag van 1050 gemoeid. Verder een voorstel tot het aangaan van een rekening-courantovereenkomst met de coöp. boerenleenbank „Krabben dijke". Voorgesteld wordt het krediet te bepalen op 10.000. Vervolgens stellen b. en w. voor over te gaan tot onder handse aanbesteding van de bouw van 10 woningwetwoningen aan de Wester- scheldestraat en 2 woningen aan de Deltastraat in het bouwplan west aan de fa. P. C. Soffers te Hoogerheide voor de som van 163.390. Verder dient de raad over te gaan tot benoeming van een directrice voor het in aanbouw zijn de bejaardentehuis. B. en w. hebben de volgende aanbeveling opgemaakt, zulks in overleg met het stichtingsbestuur: 1 mej. D. Bimmel te Zwiindrecht; 2 mej. L. C. E. Verbeek wolthuis te Rotterdam. Ten slotte is er een voor stel tot wijziging van de begrotingen voor de jaren 1962 en 1963. VEILING GOES. 10 mei. Aardbeien per doos I 160-163: Groen ten: per stuk: Kropsla I 22-28, H 8. Cl 15, CU 6: per bos: Radijs I 9-15, U 6-13: Selderij 14-16: per kg: Witlof AU 21-36, afw. 3-14: Prei AI 23-35: Spinazie I 16-26. U 8,50-21: An dijvie U 63-70: Rabarber I 6-9, U '1,50; Uien 11 6-11, afw. 3: Lamsoren 91; Zeekraal 210: Stoofsla 25-28: Aardappelen 6-1L VISMIJN COLIJN8PLAAT. Exportgarnalen 1765 kg, 3,17—3,60. Bot 293 kg. Tong 9 kg. Paling 4 kg. Wulk 6 kg. Visiever 2 kg. Rog 3 kg. VEILING MIDDELBURG. 10 mei. Aardbeien per doos 150—174. Sla 1 22—30, 2 19—25. Boskroten 69. Bospeen 110. Prei 21—30. Postelein 79—83. Andijvie 37— 66. Spinazie 8.50—16. Radijs 5,50—16. Rabar ber 4—7. Witlof 12—46. Kasbloemkool: 6 per kist 34, 10 per kist 76. 15 per kist 3554. De eerste aardbeien werden aangevoerd door de heer P. Ton te Middelburg en de heer W. Jobse te Oostkapelle. De eerste boskroten werden aangevoerd door de heer Iz. Joziasse te Koudekerke. De eerste bos peen werd aangevoerd door de heer J. Flipse te Serooskerke. De eerste kasbloem kool werd door diverse telers aangevoerd, evenals de eerste postelein. Z.L.M.-KRING: DE LAGERE LANDBOUWSCHOOL IS DÉ OPLEIDING Voor de elf vierde klassers van de chris telijke lagere land- en tuinbouwschool „De Vliegberg" te Middelburg „zit" de schoolcnrsns er weer „op". Uit handen van burgemeester B. H. G. ter Haar Ko- meny van Souburg, de voorzitter van de landbouwonderwyscommissie van de Z.L.M„ ontvingen zjj vrydagavond ty- een eindles, plus contactavond voor de ouders, hun diploma. Burgemeester Ter Haar Romeny wees ei op, dat directeur W. Fase en zijn lera renkorps met deze „primus inter pares" onder de Z.L.M.-scholen en een groot aantal leerlingen in een bevoorrechte po sitie verkeren, temeer daar het land bouwonderwijs zich in een soort stroom versnelling bevindt. Vooral de streekor- ganisaties voelen daarvan de pijn, onder meer door de concentratie van land bouwscholen, merkte de heer Ter Haar Romeny op. De Middelburgse wethouder van on derwijs, de heer J. S. Hoek, wees vervolgens op het belang, dat de toe komstige ondernemers in de land bouw tijdens de huidige stormach tige ontwikkeling hun kennis verho gen. Hy was verheugd, dat dit in Middelburg op zo ruime schaal ge beurt. Ook de voorzitter van de Walcherse Z. L.M.-kring, de heer S. de Visser, bena drukte de waarde van het diploma. „Er wordt in Nederland wel eens op min derwaardige toon over het lagere land bouwonderwijs gesproken", merkte de heer De Visser op. Ely verzekerde ech ter, dat dit onderwijs voor de kring Wal cheren dé opleiding betekent voor hen, die hun toekomstig werk op de land bouwbedrijven zoeken. Namens het hoofdbestuur van de Zi/.M. bracht secretaris ir. J. Prins, gelukwen sen over. Ir. Prins noemde de lagere land- en tuinbouwschool een basis voor goed onderlegde landbouwers èn tuin ders, die straks in allerlei commissies kunnen meepraten. Hy wees ook op het belang van verdere studie, in het bijzon der om de opleidingsmogelijkheden aan de middelbare landbouwschool uit te bui ten. Voorts werd nog het woord gevoerd door de directeur der school, de heer Fase, namens de ouders door de heer De Lange uit Wissenkerke, die evenals de vorige sprekers het lerarenkorps lof toezwaaide en de aandacht vestigde op de cultuurtechnische opleiding, en na mens de leerlingen door Piet Janse uit Middelburg. De heer Fase vertelde nog in een overzicht over het afgelopen school jaar, dat de 5 klassen werden bevolkt door 91 leerlingen, die ondanks de strenge winterperiode, slechts weinig verzuimden. Hij deelde voorts onder meer mee, dat er dit jaar voor het ZONDAG 12 MEI 196S. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Oegema; Domburg 9.30 dienst, 2.30 ds. v. a. Bom; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Pestman; Koudekerke 9 en 7 ds. Elshout; Melis- kerke 10 en 2.30 ds. Vreugdenhil; Mid delburg, Gasthuiskerk 7.30 ds. Ytsma; Hofpleinkerk 9.30 ds. Ytsma, 2.30 ds. v. Til, 5 ds. Boonstra; Noorderkerk 9.30 ds. v. Til; Ontmoetingskerk 8.45 ds. Boon stra, 5 ds. Ytsma; Oost- en West-Sou burg 9.30 en 2.30 ds. Kornet; Oostka pelle 10 en 2.30 ds. Gommer; Seroos kerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St.-Lau rens 11 ds. Gommer, 7 ds. Kornet; Veere 10 ds. Streefkerk, 2.30 kand. Land; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 10 kand. Land, 2.30 ds. Streefkerk; Westkapelle 9.30 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Boonstra. Geref. Kerk (Vrijgem.)Souburg 9.30 kand. Doornbos; Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke; Vlissingen 4.30 kand. Doornbos; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren; Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, 4 eredienst. Geref. Gem.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd.; Middel burg 9.30, 2 en 6.30 ds. Zijderveld; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10, 2.30 7 de heer Mouw. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds, v. d. Molen. Ver. van Vrjjz. Herv. en Remonstr. Kring: Middelburg 10 prof. Beek; Vlis singen 10.15 ds. v. Beek. Evang. Lutli. Gem.: Middelburg 11.15 ds. Ten Rouwelaar; Vlissingen 9 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgez. Gem.: Vlissingen 10 ds. Mul der. Herst. Apost. Zendingsgem.: Vlissingen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingsk.: Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger dés lleils: Middelburg 10 heilsk. 7 opeul.sk., 8 verloss.slc. o.l.v. kapt. Bet gen; Vlissingen 7.30 afsch. kapt. Len- tink. Evang op G.G.: Vlissingen (kazerne Willem ÏH) 10 en 5 de heer De Ridder. Volle Evang. Gem.: Middelburg 10 dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk): Vlissin gen (Havendorp) 4 de heer Davidsz. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Duisterhof; Arnemuiden 10 ds. Wie- ringa, 2.30 en 6.30 de heer Beinema; Biggekerke 9.30 ds. v. Dullemen, 2 ds. Ode, Domburg 11 ds. v. Vliet, 7 ds. Wa penaar; Gapinge 2 ds. de Boer: Grijps kerke 10 en 2.30 mej. Valk; Klevërs- kerlce 10 ds. Rothfusz; Koudekerke 10.30 ds. v. Herwaarden, 2.30 ds. Durk- str, 7 ds. Rothfusz, Lammerenburg; 't Zandt 10.15 ds. Durkstra, 10.15 jeugd- kerk, 7 ds. v. Herwaarden; Meliskerke 2.30 ds. Nennie; Middelburg, Nieuwe Kerk 10 ds. Nauta, 7 ds. v. Duyne; En gelse Kerk 10 ds. Snoep (jeugdkerk); Koorkerk 10 prof. Beek; Oostkerk 1( ds. v. Boven; Nieuw- en Sint-Joosland 10 ds. Kwast, 2.30 ds. v. Woerden; Sou burg kerk 10 ds. den Faam, 7 O.D. West 9.30 ds. v. Duijne; Rehoboth 10 jeugdk.; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. de Boer; Ritthem 10 ds. Nen nie, 2.30 ds. Rothfusz; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; Sint-Laurens 10 en 7 ds. Kók; Veere 2 ds. Wieringa; Vlissingen, Sint-Jacobskerk 10 ds. Kloosterman H.D., 5 ds. Kwast; Johan- neskerk 9.30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Kwast; Bejaardentehuis 6.30 kapt. Len- tink; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer; Westkapelle 10 de heer Bakker jeugdd., 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Odé, 2.30 ds. v. Dullemen. Eglise Wallonne: Middelburg 10.30 pas teur Cliarensol. Filadelfia Volle Evang. Kapel: Vlissin- ien, Vrouwestraat 10 dienst, iercf. Gem. in Ned.: Middelburg, Bo- gardzaal 10, 2.30 en 7 leesd. Adventkerk: Vlissingen 9 ds. Reith, 10 bijbelstudie; Middelburg 10 bijbelstudie 11 ds. Reith. eerst een ploegwedstrij'd werd ge houden, die gewonnen is door Jaap Dieleman uit Ritthem, die zich even eens een bijzonder goede melker ge toond heeft, De leerlingen zelf ver zorgden het slot van de eindles met enkele voordrachten en muziek. Daar na was er gelegenheid om een open bare les in hand- en vakvaardigheid bij te wonen, terwijl de ouders zich tevens met de leraren konden on derhouden. De bijeenkomst stond on der leiding van de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer W. de Buck. De geslaagden zijn: J. Dieleman uit Ritthem, A. Francke uit Serooskerke, D. Janse uit Nieuwland, P. Janse uit Middelburg, F. Janse uit Zoutelande, A. Jasperse uit Grijpskerke, P. de Lange uit Wissenkerke, C. Matthrjsse uit Middel burg, F. Sandee uit Kamperland, J. Scharpentier uit Vlissingen en J. Wisse uit Meliskerke. Het diploma handmelken werd behaald door J. Dieleman, C. Mat thrjsse en P. Janse. Een boekebon (van de Z.L.M.) ontvingen F. Sandee (le) C. Matthijsse (2e). ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: dokter J. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305. Apotheek Middelburg: W. K. Hummelen, Markt 60, tel. 2134. Vlissingen: dokter M. J. A. Bil, Singel 88, tel. 3619. Apotheek Vlissingen: D. H. van de Kleine Mulder. Singel 9, tel. 2730. Koudekerke. Zoutelande en Westkapelle: dokter L. SIoos. Middelburgsestraat 1 te Kou dekerke. tel. 01185—231. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter Bom, Dorpsstraat 2, te Oostkapelle, tel. 01188—276. De gemeenteraad van Sluis heeft zich in de vrydagavond gehouden vergade ring nog niet uitgesproken over de plannen voor herindeling van gemeen ten in Zeenwsch-VIaanderen. Wel kre gen de raadsleden de stokken over de ze plannen mee naar huis ter bestude- ring. De raad stelde de gemeenterekening 1961 vast. Deze sluit met een batig sal do van 39;355;62. De inkomsten be droegen 11133.215,71 eri dë uitgaven 1.093.860.09. De kdpitaaldiënst sloot met een batig saldo van 29.726,47. Hier bedroegen de inkomsten een be drag van 2.408.953,87, de uitgaven be liepen een bedrag van 2.379.227,40. Voorts stelden de raadsleden een nieu we regeling vast voor de honorering van de kaartverkoop voor het gemeen tehuis. Men besloot de exploitante voort aan vyftig procent van de opbrengst te geven. De subsidie voor de rundveefok- dag te Heille werd gebracht van 150 op 200. De gemeente heeft in overeenstemming met de pachter, de heer W. Visser een perceel weiland in het uitbreidingsplan aan de Zuidwykstraat pachtvry "°- maakt. Sluis zal deelnemen aai. waarborg'regeling voor de tuinbouw. Om voor de garantie in aanmerking te ko men moet men in Sluis wonen en zijn bedryf uitoefenen in Sluis of een aan grenzende gemeente. De raad besloot het onderhoud van verschillende wegen n de gemeente onderhands aan te c steden. Theo Verschueren in St.-Jansteen gehuldigd Sint Jansteen heeft wielrenner Theo Verschueren, winnaar van de Ronde van België voor amateurs, vrydag een feestelijke dag bereid. Er was een mu zikale huldiging en een ontvangst door het gemeentebestuur. De plaatselijke harmonie „Sint Jan" haalde de renner met feestelijke muziek van zijn woning in de Hoofdstraat, waarna men onder vrolijke klanken naar het gemeentehuis liep. In de stoet wandelden mee, familieleden van Theo Verschueren, bestuursleden van de supportersclub, van het plaatse lijk wielercomité en trainer Cesaer Bo- gaert. Trainer Bogaert is oud-kampioen Nederland by beroepsrenners. Burgemeester mr. J. I. M. Reuser was de eerste om namens het gemeentebestuur Theo Verschueren in de raadzaal met zijn prestatie geluk te wensen. Mr. Reu ser citeerde daarbij de lovende woorden, die in de Belgische pers over de St.- Jansteense renner hadden gestaan en bood een herinnering aan. De heer P. Blommaert sprak namens de suppi tersclub en noemde de overwinningen van Verschueren: 34 stuks by de nieu welingen, 4 bij de amateurs in 1961, 17 ïn 1962 en 2 in dit seizoen. Van hem kreeg Verschueren een cadeau onder couvert en een bloemenhulde. Dezelfde geschenken bood de heer A. Keijjns aan namens het plaatselijk wielercomité „De Sporters". De heer Reijn loofde de 21-.jarige renner en zyn trainer. .,Ik hoop nog vele malen in dezelfde omstandigheden by u terug te komen", zei Theo Verschueren in zyn dank woord. Scheepvaart Kanaal Terneuzen-Gent in april 1963 zijn de volgende cijfers over de scheepvaartbeweging door het kanaal van Terneuzen naar Gent geno teerd. Zeevaart: geschut opvaart 309 (297.973 brt.), geschut afvaart 331 COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Aardappelen 512, Andijvie I 57—75, II 41 66 per kg. Bloemkool IA 1,58, UB 64, IID 49 per stuk. Peterselie 36 per bos. Prei IA 37 —41, IB 4044, Postelein 45—60, Rabarber 7 —9 per kg. Radijs 9—14, Selderij 4—8 per bos. Spinazie I 18—34 per kg. Aanvoer 12.000 kg. Sla IA 20—25. IA 19—21, IIA 15—21 per stuk. Aanvoer 30.000 stuks. Stoofsla 3264 per kg. Tomaten A 11,40, B 11.10, C 10.50—10.70, CC 8.10-8.30 per bak. Aanvoer 4000 kg. Witlof IA 83, IIA 32—61, UB 33—52 per kg. Aanvoer 8000 kg. Aarbeien, extra 1.60—1.90. A I 1.40 1.50, A H 1.20 per doos. Golden Delicious, klasse IA 86—93, IB 76-82, IC 56—64. GRAANBEURS SINT-MAARTENSDIJK Tarwe 32—33: gerst 26—27: haver 24—23; kleine erwten 3540: schokkers 40—53: brui ne bonen 70—80: maanzaad 55—60. VEILING KAPELLE Aardbeien per doos van 200 gram extra 164 185: I 137—161: II 95133: aardappelen H 6: groenten: sla 20—26: radijs I 10: H 4—9; spinazie I 28: rabarber I 7&: witlof 6. VEILING BERGEN OP ZOOM 10 mei: Andijvie 52-85: Spinazie 14-27: Glas sla 11-26: Witlof 6-59: Tomaten 160-230; Bloemkool 55-116: Radijs 13-21: Raapstelen -7: Bospeen 107: Komkommers 26—38; Pos telein 6365: Snijbonen 270430: Rabarber 4-19; Prei 11-38: Waspeen 15-17: Aardbeien 41-91 per ons. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 10 mei. Aanvoer 13.000 kg. Aa extra 320: AAI 300: A extra 290: AI 265: B extra 260: BI 250; C extra 170: Cl 130: Dl 80: EI 70; EH 110: FI 250: Stek 60. De gemeenteraad v 9 (70.649 brt), Sluiskil 8 (22.594 brt.), Sas van Gent 7 (3792 brt.) Binnenvaart opvaart, vrachtschepen 1978 (1.004.729 ton), Sleepboten enz. 346 (11.373 ton). Afvaart: vrachtschepen 2013 (1.011.325 ton), sleepboten enz. 348 (10.468 ton). Gelost of geladen te: Terneuzen 351 (174.692 ton), Terneuzen rede 45 (57.102 ton). Sluiskil 327 (262.979 ton), Axel Sassing 31 (6038 ton), Sas van Gent 104 (36.392 ton). Gemeente te Yerseke een subsidie te verlenen van 20.000 als een zekere restitutie van de aankoopkosten van het bouwterrein voor de nieuwe kerk. De Gereformeerde Gemeente had al lang plannen voor een kerkgebouw met daar bij een schoolgebouw en ontspannings zaal. Zij bezat hiervoor de nodige gron den. In verband met het bouwplan „Ka- keldans" werd deze grond, 67 are, in 1957 aan de gemeente verkocht voor 16.505. Later werd de gemeente weer verzocht het perceel grond te verkopen, te meer daar deze grond voor het uit breidingsplan niet meer geheel nodig was. De raad verkocht toen 30 are en 50 ca. grond voor 35.685. De Gere formeerde Gemeente moest dus voor de helft minder grond ruim 20.000 meer betalen. Wethouder D. van Boven (p.v.d.a.) kon uit zakelijke overwegin gen niet met het b.- en w.-voorstel meegaan. De heer C. Pekaar (p.v.d.a.) vroeg zich af, waar de gemeente deze gelden vandaan moest halen. Rijkssub sidie bleek in dit geval niet mogelyk en ook de gemeente mag dit niet verstrek ken. Uitvoerig gaf wethouder J. Koster (s.g.p.) een overzicht over de verwikke ling rond de bouw. Hij wees hierbij op de van de zyde van de gemeente in het verleden gedane belofte tot herzie ning van de grondprijzen. De heren J. C. Sinke en J. de Koeïjer (beiden a.r.) achtten op grond van morele verplichtin gen subsidie verantwoord. De heer E. ioone (vrije lijst) was van mening, dat het kerkgenootschap reeds schade on dervond door de geringere oppervlakte rond. Met de stemmen van de gehele '.v.d.A.-fractie, de heren D. van Boven, Pekaar en J. B. Korstanje, tegen, werd het voorstel aangenomen. Mutaties glasfabriek „Sas van Gent" In de organisatie van de n.v. Glasfa briek „Sas van Gent" te Sas van Gent hebben met ingang van 1 mei enige mutaties plaatsgevonden. Tot fabrieks directeur, belast met de leiding van de glasfabriek is benoemd de heer H- F. Kok, voordien hoofdingenieur van het bedryf. De heei A. Schauwvlieghe is aan de heer Kok toegevoegd als chef van de pro- duktieafdelingen. De heei H. Gunter, Hoofd van de admi nistratie bij het bedrijf heeft deze func tie neergelegd. De heer Gunter is be noemd tot directie-secretaris, tevens pro curatiehouder. In deze functie za! hij drs. P A. Neeteson, algemeen directeur, in meer algemene zin bijstaan. De heer Gunter zal zich voorts wijden aan de betrekkingen met de zustermaatschap pijen van de glasfabriek De heer A. Greshof wordt nu hoofd van de admi nistratie. Aan de heer Greshof is tevens êrocuratie verleend. >e heer M. L. Remery heeft zyn functie als hoofd van de commerciële dienst neergelegd. De heer Remery wordt com mercieel onderdirecteur van de zuster maatschappij n.v. Zuid-Chemie. De com merciële belangen van de n.v. glasfa briek „Sas van Gent" worden nu geheel waargenomen door de heer J. Wehrens, directeur van het algemeen glasver koopkantoor te Amsterdam van de n.v. De heer P. J. Stoutkamer, personeels chef, is benoemd tot procuratiehouder. Nederlands-Belgische zweefvliegwedstrüd op vliegbasis Woensdrecht Vandaag zal op de vliegbasis Woens drecht bij Bergen op Zoom een dertigtal Nederlandse en Belgische zweefvliegers tegen elkander uitkomen in de inter nationale zweefvliegwedstrrjd om de Victor-Boinbeker. Vorig jaar won de bekende zweefvlieger Ed. van Bree uit Hoogerheide deze internationale wissel- prfls in België. Omdat Van Bree lid is van de West-Brabantse Aero Club, moet deze club de wedstrijd organiseren. Het is voor de zevende maal dat men om deze internationale wisselprijs zal strij den. De Nederlandse deelnemers waren nog niet allen bekend maar de deelname van Ed. van Bree en Fred van Breemen is vrijwel zeker. Ook is er een nationale wedstrijd voor motorvliegtuigen waar- 9 deelnemers hebben ingeschreven. Nagekomen advertentie Heden overleed zacht "en kalm na een langdu rig lijden onze gelief de man, vader, be- huwdvader en opa JACOB KAL .AND, in de ouderdom van bijna 73 jaar. W- Kaland- de Pagter. P. Kaland. W. Kaland. J. Kaland. J. Kaland- Huibregtse Jaap en Adrie Westkapelle, 10 mei 1963. d'Arke 12. Zondags dienst Taxi's Middelburg BLANKER, tel. 2865. T.C. WALCHEREN, tel. 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17