Mr. Scholten sloeg de eerste paal Staatssecretaris o.k.w. gaf persconferentie Laatste repatrianten vertrekken uit „Ostoerio '-hotel Haamstede BILT Rijkssubsidie voor Middelburgse schouwburg met één ton verhoogd NIEUWBOUW MOEST GEBEUREN" A.V.O. collecteert voor gehandicapten ALMANAK Bruinisse viert „vlaggetjesdag" op 27 juli Acht jani installatie burgemeester Wolphaartsdijk HESE JOHNNY KRAAYKAMP KWAM UIT LISSABON IN VLISSINGEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 10 MEI 1963 STAATSSECRETARIS mr. Y. Scholten, heeft gistermiddag enke le momenten zijn nette kostnum verwisseld voor een „heïerspak". En aldns toegerust met plastic jas, witte helm en stevige handschoe nen heeft de staatssecretaris eerst na een voorzichtige „verken ning" maar later met raste hand de eerste paal voor de nieuwe schouwburg in Middelburg in de grond geheid. Daarbij geholpen door heibaas A. Brem van de fir ma D. C. Brem en Zonen uit Gou da, welke onderneming de overige palen in de Molenwaterbodem zal drijven. Na het stellen van deze opmerke lijke bouwdaad had mr. Scholten voor het gemeentebestuur en voor het bestuur van de stichting de Middelburgse Schouwburg nog ver heugend nieuws in petto. Tijdens een samenkomst in „Don Suisse" op Miniatuur Walcheren deelde hij namelijk mee, dat het rijkssubsi die voor de schouwburgbouw met 100.000 verhoogd is tot 350.000 gulden. Nadat de voorzitter van de stichting de Middelburgse Schouwburg, mr. F. W. Adriaanse, een welkomstwoord gespro ken had, verzekerde hy\ dat mr. Schol ten niet alleen een hei-, maar ook een mijlpaal geslagen had. „Wij weten nu zeker, dat de schouwburg er zal komen, nadat hierover lange tijd onzekerheid heeft bestaan", aldus mr. Adriaanse. De stichtingsvoorzitter was verheugd, dat de staatssecretaris van het begin af zo welwillend heeft gestaan tegenover de verbouwingsplannen. Fan vestiaire tol... Mr. Adriaanse herinnerde er aan, dat het eerste initiatief uitgegaan is van het gemeentebestuur. Hij memoreerde daarbij de speciale aandacht er voor van oud-burgemeester mr. Joh. de Widt, die een bedrag a fonds perdu beschikbaar kreeg voor een nieuwe vestiaire. „Waaruit dan de verbou wingsplannen zijn gegroeid", merkte mr. Adriaanse op.... De voorzitter van het stichtingsbestuur veronderstelde, dat de moeilijkheden op het gebied van de toneelspreiding en daarbij met name het verplaatsingspro bleem niet onbekend zyn. „Dit wordt Groot deel voor „Technische Hulpmiddelen Gehandicapten" De provinciale A.V.O.-raad in Zeeland, die zich bezighoudt met de sociale van 17 tot en met 28 juni staande haar jaarlijkse collecte gepland. Een belangrijk deel van de opbrengst van deze inzameling is ditmaal bestemd voor de Zeeuwse Stichting Technische Hulpmiddelen voor Gehandicapten. Dit werd donderdagmiddag meegedeeld tijdens een persbijeenkomst in hotel „Centraal" te Goes. De Stichting Technische Hulpmiddelen Gehandicapten heeft zich als doel ge steld het zo snel mogelijk zorgen voor hulpmiddelen voor de gehandicapten in Zeeland. Zij wil dit bereiken door on der meer voorfinanciëringen en door zelf hulpmaterieel aan te schaffen. De stichting werkt voor zowel gehandicap te volwassenen als kinderen, waarbij de spastische patiëntjes bijzondere aan dacht krijgen. Uit de Zeeuwse collecte van 1961 er 1962 heeft de Stichting Technische hulp middelen Gehandicapten een startkapi taal ontvangen. Het bestuur van de Zeeuwse A.v.O.-raad is de mening toe gedaan, dat het zaak is, dat de stich ting geregeld bijdragen krijgt om hulp middelen aan te kunnen schaffen. De Zeeuwse A.V.O. (Actio Vincit Omnia, Arbeid Overwint Alles) wil daarom een zo groot mogelijk deel van de opbrengst voor de stichting bestemmen en dit ook in de toekomst trachten te verwezenlij ken. De Zeeuwse A.V.O.-raad zal voor de ze actie een groot aantal verenigin gen in Zeeland benaderen voor me dewerking aan de huis-aan-huis col lecte. Daarnaast wordt een beroep gedaan op het bedrijfsleven in de provincie. Veel medewerking krijgt de raad steeds van kerkelijke en ge meentelijke armbesturen. Ten slotte worden de mogelijkheden onderzocht om de Zeeuwse jeugd in te schake len via de jeugdverenigingen voor een zegelverkoopactie. SNIJDEN OP THOOLSEWEG: VIJFTIEN GULDEN BOETE Voor de kantonrechter te Bergen or Zoom stond donderdag terecht XV. P. ui( Oud-Vossemeer. P. werd ervan beschul digd op 4 februari jl. met een autobus op de Thoolseweg tussen Bergen op Zoom en Tholen tijdens het passeren te vroeg weer naar ae rechterkant van de weg te zyn teruggereden. Daardoor was het overige verkeer gehinderd. Verdachte voerde aan, dat dit uit nood weer was gebeurd, omdat een man met een hond de weg was overgestoken, waardoor hij de keus had tussen deze man aanrijden of snel naar rechts uit te wijken. De eis was 25 subs. 5 dagen hechte nis. Uitspraak werd 15 subs. 3 dagen. (Advertentie) Voor uw BRIL naar opticien Scbr<7dte een naam in brillen Ziekenfondsleverancier St.-Jacobsstraat 14 - Missingen nog ernstiger wanneer de toneelgroepen bovendien een schouwburg vinden, die niet geschikt is", betoogde mr. Adriaan se, die hoopte dat met de nieuwe schouw burg dergelijke narigheden voor gezel schappen met normale en groter bezet te stukken verleden tyd zullen zyn. Vervolgens dankte mr. Adriaanse het provinciaal bestuur voor de wijze, waar op dit bestuur het mogelijk maakte met de bouw te beginnen. Hij stelde daarbij, dat het probleemgebied Zeeland ook op cultureel gebied bijzondere zorg eist. Een speciaal welkomstwoord sprak de heer Adriaanse nog tot de „algemene adjunct van de schouwburg, de heer G. Reijers wiens wieg op het oude schouw burgterrein stond en die nu mr. Schol ten de eerste paal heeft zien slaan. Zeeuwse Nakaarten Eindelijk is in ons goede landje alles weer tot de normale propor ties teruggekeerd. We kunnen weer rustig aan het werk, we ho ren dat afgezaagde liedje van die woorden en die daden niet meer en we kunnen voorzichtig weer eens proheren over andere dingen dan voetbal te praten. Kortom, aan de nationale hysterie is een eind gekomen dank zij het voortreffelijke spel van Benfica. Heus, we kunnen die Portugese jongens niet dankbaar genoeg zijn. Want sitelt U zich eens voor dat die voetbalclub uit Rotterdam die wedstrijd in Lissabon gewon nen had! Het einde van de ellende was niet in zicht geweest. Want er deden zich steeds meer onrustbarende verschijnselen voor. Tijdens de vorige wedstrijd, die in Rotterdam werd gespeeld, wond een Middelburger zich voor zijn t.v. zodanig op, dat hij een her- seribloeding kreeg en de wedstrijd van woensdag niet eens heeft mogen bekijken. Voorts besteed den velen dure vakantiedagen en dure vakantietoeslagen aan de bootreis heen en weer naar Lissa bon. Je zult toch helemaal naar Lissabon reizen om Feijenoord af te zien maken! En dat op een manier die zelfs door leken te voorspellen was.... En nu maar gezellig terugreizen naar Neder land zonder dat nog iemand „Geen woorden maar daden" durft te zingen, zonder dat iemand durft te denken aan de eigenlijke vakantie voor vrouw en kinderen die zonder dat pa nog voldoende vrije dagen en vakan tiegeld heeft, in gepaste verve ling in 't flatje vier-hoog zullen worden doorgebracht. Voorlopig volgen natuurlijk nog enkele dagen van nakaarten, in de geest van: die scheidsrechter deugde niet. Met een betere scheidsrechter zouden wij (lees Feijenoord) wél gewonnen heb ben. En: die Portugezen speelden niet eerlijk. Als ze gewoon ge voetbald hadden, zouden wij wel gewonnen hebben. Wat die Portugezen betreft heb ben wïjy eerder de indruk dat ze met zekere zuidelijke hoffelijk heid hun score tot S—l beperkt hebben, om het uitzinnige Feijen- oordlegioen voor totale ineenstor ting te behoeden. En ook daar kunnen wij die he ren niet dankbaar genoeg voor zijn! En wat de langzaam huiswaarts varende supporters betreft werd ons nog meegedeeld dat het nieu we lij)lied is: „O wus ik maar, bij moeder thulsr géblééééven..." Geholpen door heibaas A. Brem bedient staatssecretaris mr. Y. Scholten het bedieningsmechanis me van de heistelling, waarmee hij de eerste paal voor de nieuwe Schouwburg te Middelburg de grond indrijft. (Foto P.Z.C. Uloestgebeuren Staatssecretaris Scholten verklaarde in zijn toespraak, dat deze verbou wing in een vorm van nieuwbouw moest gebeuren. Hij herinnerde aan de onzekerheden Inzake de financiële bijdragen, het lang uitblijven van de rijksgoedkeuring, prijsstijgingen van de materialen enz. Toch achtte hij het een wijs beleid van de minister van volkshuisvesting en bouwnijver heid om de gevraagde rijksgoedkeu ring niet onmiddellijk af te geven, „omdat anders slechts een verbou wing uitgevoerd had bunnen wor den"..- Ten slotte verzekerde de staatssecreta ris verheugd te zijn, dat hij geen „de missionaire paal" had hoeven te slaan, maar een echte. De burgemeester van Middelburg, mr. "r Drijber, herinnerde er aan, dat in 39 de burgerij 30.000 bijeenbracht om mee te werken aan een vernieuwing van de schouwburg. Thans is deze parti culiere steun welhaast onmogelijk voor de 1,4 miljoen gulden, die de nieuwbouw 1963 vergt. Naast de provinciale bijdra ge van 125.000 was mr. Drijber ver heugd, dat de hogere rijksbijdrage, waar op Middelburg gehoopt had, er thans werkelijk is. (Slot van pag. 1) sociale werkplaatsen e.d.) Zeeland 500.000 minimaal ontvangen (tegen 315.000 per jaar t.m. 1963). Het pre- ciese bedrag zal later via. een verdeelsl tel worden vastgesteld. Van dit bedrag mag tien procent worden gebruikt voor investeringen ten dienste van objecten buiten het vaste lijstje, in totaal dus minimaal 50.000. Het provinciaal be stuur zal bij de besteding van deze tien procent vrij zijn. In dit verband achtte de staatssecreta ris het mogelijk dat uit deze pot iets ex tra's wordt gedaan voor de Zeeuwse Muziekschool. Hij had dat Ged. Staten gesuggereerd. Van de zijde van G.S. werd er in dit verband op gewezen, dat met name werd gedacht aan de hulsvesting e.d. van afdelingen in Goes en in Zeeuwsch-Vlaanderen. Voorts was gesproken over een insti tuut voor muzische vorming. Mr. Scholten verklaarde dat nader beke ken zal worden in hoeverre dit in stituut rijkssteun kan worden ver leend. Dit zal echter dan geen inves teringssteun zijn uit de „tien-pro centspot", maar een afzonderlijke „Leefklimaat" In een uitvoerig betoog wees de burge meester op het scheppen van een goed „leefklimaat" ook in Zeeland. Daarvoor zijn wat extra aanzetten nodig zoals deze schouwburgvernieuwing. Mr. Dry- ber verzekerde, dat Zeeland niet mag achterblijven bij „Holland". Wc hebben een goede schouwburg nodig, zelfs al zouden we er nooit naar toe gaan. We willen ook een overdekt zwembad heb ben, ook al zouden we niet gaan zwem men", merkte de burgemeester op, die er in dit verband nog op wees, dat de kadervoorziening ook beter zal kunnen zijn als men merkt, dat er op deze pun ten geen achterstand bestaat. „Wij zijn „en marche", zei mr. Drijber tot slot, „en Zeeland moet daarby de kansen krij gen om evenwichtig mee te groeien". Geen voorrang verleend Op het kruispunt Prins Hendrikstraat Julianastraat te Axel botsten donder- tien. over elf de.personen- van F. H. J. B. uit Middelburg en de vrachtauto van A. van K, uit Terneu- zen. B. verleende geen voorrang aan de auto van K. Beide auto's kregen ma teriële schade. Gouden echtpaar Het echtpaar C. van der Maas Jz en J. H. van der Maas-van der Maas te Oosterland vierde dezer dagen het vijf tigjarig huwelijksfeest. Zij zijn woon achtig in een van de ouden van dagen woningen aan de Sint Joostdijk. EXAMENS In het Julianaziekenhuis te Terneuzen slaagden voor het diploma ziekenver pleegster A. de zusters H. S. Hoogland M. D. Priest uit Terneuzen. In Rotterdam is geslaagd voor het 1 litiediploma B de wachtmeester der rijl politie eerste klasse J. Fluit, gesta tioneerd in Zierikzee. activiteitenbijdrage. De staatssecre taris verklaarde voorts, dat in de ko mende twee jaar ook weer op in vesteringssubsidies voor sportdoel- einden mocht warden gerekend (sportvelden en zwembaden). Desge vraagd zei hij, dat deze post niet in de eerste plaats is bestemd voor de bouw van z.g. sporthallen. Onderwerpen, die in de toekomst met het provinciaal bestuur nader besproken zullen worden, zijn het Deltamuseum, het Zeeuws Museum en de provincia le bibliotheek. Deze laatste instelling is een van de twee grote bibliotheken, die geheel voor rekening van een pro vinciaal bestuur komen. Ged. Staten hadden hem nu om een zekere steun ge vraagd, hetgeen nader bestudeerd zal moeten worden. Drijvende bok in haven Dezer dagen kwam de grote dryvende bok „Walcheren" van de firma J. v. d. Akker uit Vlissingen aan in de haven van Kamperland. De bok is bestemd voor het lossen van het zware mate riaal, dat per schip door de Koninklijke Wegenbouw uit Utrecht wordt aange voerd. Deze firma heeft de opdracht om het wegdek tussen Vrouwenpolder en Kats van een nieuwe laag te voorzien. Vrouwencommissie Zeeland houdt contactdag in Goes Dinsdag 21 mei houdt de gewestelijke vrouwencommissie Zeeland van de Par tij van de Arbeid haar jaarlijkse con tactdag. Ditmaal gebeurt dat in „De Prins van Oranje" te Goes. In de mor genuren verzorgen de leden van de groep Goes een bont programma. Na ae middagpauze kunnen de aanwezi gen een inleiding beluisteren. Mevrouw dr. H. Verwey-Jonker spreekt dan over het onderwerp „Wat kunnen we wel en wat kunnen we niet doen voor de onder ontwikkelde landen?" De Bruinisser vissers hebben de datum voor hun „vlaggetjesdag- 1963" weer vastgesteld: zaterdag 27 juli aanstaande zullen de sche pen weer kleurig gepavoiseerd in de haven klaarliggen om naar bui ten te varen met ieder, die dat wil. Op de Grevelingen zal dan weer de traditionele vlootschouw te zien zijn. Een saluut van een V-formatie schepen aan het begin van een nieuw mossel- seizoen. In het dorp zal de mosselprin- ses de eerste oogst aanvoeren. Alle feestgangers kunnen gekookte mosselen nuttigen. Kortom, het feest komt al weer naderbij. Er is inmiddels een pro- pagandafonds gevormd, waaruit de eve nementen zullen worden bekostigd voor zover de bydrage van het produkt- schap niet toereikend zal zijn. Speciaal in verband met het feit, dat Yerseke z(jn vlaggetjesdag na de winterslag in de oesters zal moeten missen, zal de vlaggetjesdag van Bruinisse ccn extra accent krijgen. Oriëntatiebezoe\ aan nieuwe gemeente Jlir. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland zal zaterdag 8 juni worden geïnstalleerd als burgemeester van Wolphaartsdijk. Dit is donderdagmid dag besloten tijdens het oriëntatie- bezoek, dat Wolphaartsdyks nieuwe burgemeester met zijn echtgenote aan zyn aanstaande gemeente bracht. De officiële installatie zal zijn beslag krijgen tijdens een buitengewone ver gadering van de gemeenteraad, die in het dorpshuis wordt gehouden. De heer en mevrouw Beelaerts van Blokland arriveerden donderdagmid dag tegen twaalf uur bij het gemeen tehuis van Wolphaartsdijk. Zij wer den daar begroet door waarnemend burgemeester J. Knuit, wethouder J. Verhage en gemeentesecretaris J. P. J. Ruisaard. Na een gezamenlijke lunch maakte het gezelschap een rondrit door de gemeente. Daarbij werd onder meer een bezoek ge bracht aan de ambtswoning van de nieuwe burgemeester. Het burgemeestersechtpaar maakte daarna kennis met de raadsleden. In het gemeentehuis volgde een oriën terende bespreking over verschillen de gemeentezaken, die voor Wol phaartsdijk van belang zijn. Op de foto vavn links naar rechts waarnemend burgemeester J. Knuit, gemeentesecretaris J. P. J. Ruisaard en de heer en mevrouw jhr. Beelaerts van Blokland. (Foto P.Z.C.) Inbraak te Goes in pakhuis Voor de tweede maal binnen de tyd van een week is er In Goes ingebroken. Na de brandkastkraak in de goederen loods van Van Gend en Loos het afgelo pen weekend, waarby 800 werd ge stolen, Is er in de nacht van woensdag op donderdag een inbraak gepleegd in een pakhuis van het grossiersbedryf van de fa. gebr. Cok aan de Fruitlaan. Hier werden levensmiddelen en rookgerei ont vreemd. Uit een geldkistje In een aan grenzend kantoor wordt een nog onbe kend bedrag aan wisselgeld vermist. Hoe groot de waarde van de gestolen levensmiddelen en 't rookgere is, is nog niet bekend. Een en ander moet eerst worden geïnventariseerd. De dader(s) is (zijn) door een raam aan de achter zijde van het pakhuis naar binnen ge klommen. De Goese gemeentepolitie stelt een uitgebreid onderzoek in. Pieters Graafland zegt altijd de waarheid Ik zei elke keer „muitos parabéns" Een bruinverbrande Johnny Kraay- kamp stond gisteravond in Vlissin gen op de planken van het Concert gebouw, waar hy optrad voor de ma rine. Hij bracht zijn nummers met een wat hese stem en dat had zijn reden. Nog geen 24 uur daarvoor had hij uit alle macht Feijenoord aange moedigd in hun strijd tegen Benfica. „Ik ben met het vliegtuig terugge gaan", zei Johnny Kraaykamp, „want ik moest vanavond hier optreden. Myn vromv en mijn zoontje zitten nu op de „Waterman". Heen zat ik daar ook op. Een reuze leuke reis. Ik heb vier voorstellingen gegeven, waarvan de laatste voor de mensen, die zeeziek waren geweest en die nu waren opgeknapt". Hij trok een van zijn bekende grimassen. „Ik hoop dat ik straks geen last Johnny Kraaykramp en zoon: allebei naar Lissabon. Nog zeven gezinnen over Enthousiaste reacties na barre „overwintering" NA EEN „OVERWINTERING" van het meest barre Nederland se soort staan in deze meidagen de laatste Nieuw-Guinearepatri- anten in het „Ostoerio"-hotel te Haamstede op punt van ver trek. Nog zeven gezinnen met in totaal 31 personen bevolken de kleinste vleugel van dit gast vrije opvangcentrum. Tot 1 ju ni uiterlijk. Dan zijn ook zij ver dwenen. Naar een contractpen sion elders in het land of naar een eigen huis. Het „Ostoerio"- hotel wordt schoongemaakt, ge schilderd en opgefleurd voor het ontvangen van zomergasten. Het is stil geworden in de recreatie zaal. Een eenzaam groepje dames zit rond de kachel en het televisietoestel. De breikrans is de laatste maanden sterk uitgedund. Iedere week ston den er in de hal koffers gepakt, wan neer weer een gezin de deur van dit eerste opvangcentrum op Nederland se bodem definitief achter zich dicht trok. Het bevolklngscyfer van de ge meente Westerschouvven, dat op 1 januari jl. een erg geflatteerde plek vertoonde, zakt weer naar het ge bruikelijke niveau. repal i het drukste moment volgende adressen hebben meegeno men. Trouwens de breiende dames, die we gistermiddag in de recreatiezaal aan troffen, zagen het vertrek uit de Schouwse Westhoek ook met ge mengde gevoelens naderen. „Het echtpaar Sterkenburg is eigenlijk veel te goed voor ons geweest. Er gens anders krijgen we dit nooit weer. Die accommodatie: kamers met een bad, volop ruimte voor de kinde ren, gezelligheii" eetzaie recreatie- gezelligheid Acht maanden Ruim acht maanden huizen er nu al repatrianten in Haamstede. Op 6 september, toen de Tweede Kamer juist breedvoerig debatteerde over het akkoord met Indonesië over de kwestie Nieuw-Guinea reed de eerste bus aan de Kloosterweg in Haamste de voor. Het was Ipen nog maar tien dagen geleden, dat de laatste groep vakantiekinderen was vertrokken. In een oogwenk moest het „Ostoerio"- hotel on zyn nieuwe functie worden Ingesteld. De veertig kamers werden ingericht voor huisvesting van gezinnen. Er moest verwarming komen in dit zui ver op het zomerseizoen georiënteer de notelbedrijf. Kinderbedjes en wiegjes dienden aangekocht te wor den. Kortom, in ijltempo moest er voor worden gezorgd, dat de repa trianten zich in Haamstede zouden thuisvoelen. Een damescomité uit de bevolking heeft daarbij goed werd gedaan. Dat het allemaal gelukt is, daaraan twijfelt niemand meer. En de visie van de „Ostoerio"-directie op de huis vesting van de repatrianten? „We zijn blij, dat we het hebben mogen doen.. iitnin p z n i (Foto P.Z.C.) Van de 151 repatrianten, die in ok tober op het drukste moment markante hotel van de stichting het A ,.Os- toerio" tot in de laatste hoek bezet ten, rest nog maar een schamel aan tal. Van de 27 huisvaders uit het vroegere Nederlandse rijksdeel heb ben er twintig een baan gevonden. En in Vlissingen, in Oisterwijk, in Den Haag, in Vught, in Boxtel zullen ze het vertellen: „We hebben het goed getroffen in Haamstede..." De reacties, die directeur J. J. Sterken burg nog steeds binnenkrijgt, behoe ven geen nadere toelichting. „Er zijn repatrianten, die wel op hun knieën zouden willen terugkruipen." Natuur lijk is deze opmerking niet maatstaf- gevend, maar ze tekent wel scherp ae indruk, die de uit Nieuw-Guinea afkomstige Nederlanders naar hun van mijn heesheid heb. We hebben zo verschrikkelijk geschreeuwd. Maar wat hadden die Portugezen nu ge daan. Ze hadden ons in de nok van het sta dion gezet, met de wind pal in liet gezicht. Dus hoe we ook brulden, we waren gewoon niet te horen. Ik wil niet zeggen, dat ze het expres heli- ben gedaan, maar het was wel erg toevallig. hielden echter pas op na het eer- sie doelpunt. Als ie zag, hoe ieder een toen verbijsterd naar het doel zat te kijken. Als ze een emmer ijswater over ons heen hadden gegooid, was het effect hetzelfde geweest". Hij werd ernstig:, toen hy sprak over het tweede doelpunt van Torres. „Ik moet eerlijk zeggen, dat ik niet ge zien heb, dat hij hands maakte. Ik sprak na de wedstrijd met Pieters Graafland en die zei tegen me, dat Torres de bal miste, toén hij wilde koppen. Daarom sloeg hij met zijn vuist naast zijn hoofd ae bal er in. De scheidsrechter kon dat moeilijk zien. Ik ken Eddy heel goed en als hij zegt, dat het zo gebeurd is, dan kan je er van op aan, dat het de waarheid is. Hij was al weer te lang ernstig ge weest, lachend vertelde hij: „Toen ik het stadion uitkwam, zag je een hele boel Hollanders met zo'n gezicht". H(j wees in de buurt van de grond. „Maar ik vroeg aan Tom Kelling wat „gefeliciteerd" in het Portugees was en elke keer als een Portugees maar iets wou zeggen brulde ik, muitos parabéns. Nee, die lol zouden ze niet beleven. GESCHAAMD „Wel heb ik me soms geschaamd, dat ik Nederlander was", vervolgde hij. „Want een paar keer zag ik een Feijenoordsupporter bij klaarlichte dag dronken over de weg lopen. Je vraagt je dan af, waarom gaat zo'n man dan naar Lissabon? Dat kan hij thuis toch ook. Als ik dan ook zag, dat een Portugees bevreemd naar zo'n man keek, ging ik naar hem toe en probeerde dan in een mengelmoes je van Frans en Spaans duidelijk te maken, dat dit een uitzondering was". Toen praatte hy nog even over Zee land. „Ik kom hier graag" zei hij, „en dat zeg Ik echt niet om compli menteus te zijn. Ik was hier twee jaar geleden met Cees de Lange ook. We zaten toen bij de Ronde van Ne derland. Ik weet nog goed, dat we fijn hebben opgetreden. Als om dit te bewyzen, kwam een artieste met rol schaatsen de kleedkamer binnen, die uitriep: „Mensen, wat een zalig pu bliek hebben we vanavond", waarop Johnny Kraaykamp triomfanteiyfc keek. Nog even terugkomend op de reis naar Lissabon vertelde hij: „Als ik nog eens mee zou kunnen in de toe komst, dan doe ik dat meteen. Tot nu toe heb ik haast alle wedstrijden van Feyenoord in de cup meege maakt. „Ik kan dan ook" besloot hij, „met kennis van zaken zeggen, dat, hoe naar deze nederlaag ook is, zij ver diend was, Feyenoord heeft namelyk in andere wedstrijden veel beter ge speeld. Het is daarom ook prettiger, dat het een overtuigende nederlaag is, dan dat het op het nippertje zou zyn geweest". AUTOBOTSING IN BERGEN OP ZOOM Tijdens inhalen op de rondweg tussen Bergen op Zoom en Roosendaal botsten woensdagnacht omstreeks half een twee personenauto's. Uit de inhalende auto, van de lieer J. B. uit Vlissingen, werd één der inzittenden geslingerd, die een beenfrae.linir kreeg. Do bestuurder werd eveneens gewond. Beide slachtoffers zijn overgebracht naar het Algemeen Bur gergasthuis in Bergen op Zoom. De wagens werden zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. De heer B., die zijn ouders .naar Roosendaal bracht, trachtte de botsing met de te genligger nog te ontwijken, maar zijn auto slipte. De tegemoetkomende auto, van de heer A. B. uit Hoogerhcide, werd aan de achterzyde flink beschadigd. Het ongeval gebeurde even voorbij het via duct. VERWACHT... VEEL BEWOLKING. In de loop van de dag zwaar bewolkt met later plaatseiyk enige regen. Matige tot krachtige wind tussen 'Zuidwest en zuidoost. Over het algemeen Iets hogere middag tepiperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2