Duel tussen Peter Post en Rik van Steenbergen in Ronde van Nederland NXEL werd geschort als lid van N.V.V. Snel groeiend Goes telt sinds woensdag 16.000 inwoners Chufariiie 4 Vijf etappes VOOR OVERTREDING VAN DE VOORRANGSREGEL ƒ50 BOETE Spurs-aanhang naar Rotterdam in 34 vliegtuigen RONDE MIDDEN ZEELAND GAAT DOOR GEHONOREERD MET ZESTIENDUIZEND CENT Jacoba Geertruida van Baaien kreeg spaarbankboekje „LIEVER GEEN REGERING MET STEEDS MAAR COMPROMISSEN" BRAZILIË- ENGELAND GELIJK (1-1) DONDERDAG 9 MEI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T VANDAAG START IN HELMOND Advertentie) IN HEINZ SANDWICH SPREAD proeft U sappige paprika's, zoet zure augurkjes, kostelijke kruiden. Alleen zuiver natuurlijke ingrediënten. HAAL OOK POT HEINZ SANDWICH SPREAD VANDAAG, Ook kansen voor Jo de Roo en Piet Rentmeester (Van een speciale verslaggever) De Ronde van Nederland gaat vanoch tend in Helmond van start cn zal maan dagavond in diezelfde Brabantse stad eindigen. Aan deze dertiende Ronde van Nederland nemen tien ploegen van zes man deel. Drie Belgische teams, één Duitse afvaardiging en zes Nederland se ploegen vormen een rennersveld dat sterker geformeérd is dan de voorgaan de ronden het geval is geweest. Dit maal drie Belgische ploegen met diver se gerenommeerde renners, een Duitse ploeg onder leiding van Bugdahl, en één op Geldermans en Maliepaard na alle Nederlandse profs van importantie. Tourdirecteur Frans Hoffman heeft nog even de illusie dat hij een nog inter- nationaler veld had kunnen samenstel len. Maar de exorbitante eisen van Wolfshohl, Simpson, Gaul en Nencini hebben dat plan doen kelderen. Toch kunnen de organisatoren tevreden zijn. Het is zeker, dat er felle strijd geleverd zal worden tussen de Belgen en Neder landers, terwijl de Duitsers heus niet weggecijferd moeten worden. Belgen versus Nederlanders: het he le voorseizoen is dat al het geval ge weest op buitenlandse bodem. Meer en meer tonen onze profs zich even waardig. Renners als Jo de Roo, Jan Janssen, Huub Zilverberg, Piet van Est, Jan Hugent, Jo de Haan, Piet Rentmeester, Michel Stolker en Henk Nijdam hebben al vele prijzen weg gekaapt voor Belgische en andere neuzen. Peter Post: de slanke Am- stelvener heeft een glanzende start tehad na de beëindiging van het aanseizoen. Aan het hoofd van de Belgische formatie van Frans Cools spurtte hij van succes naar succes: Ronde van België, Waalse Pijl- Ziet ge de mogelijkheden dat er in de ze Ronde van Nederland naast ploegen- tactiek ook merkentactiek aan de orde kan komen? Zullen de mannen van Frans Cools als het erop aankomt hun leider Peter Post die in deze Ronde voor een pure Nederlandse ploeg rijdt niet de steun verlenen die Cools even tueel wenselijk acht? Jerome Stevens, een van de bekendste wielerreporters heeft daar in het Belgische „Volk" reeds op gewezen. Hij ziet een eerste kans in deze Ronde van Nederland, hij voorspelt een eindelijk doordringen op een accep tabel internationaal wielerplan en noemt het deelnemen van Rik van Steenber gen een mogelijkheid, dat de strijd in volle hevigheid zal ontbranden. Het is natuurlijk een experimei de ex-wereldkampioen, dat hy zich weer eens In een etappewedstryd op de weg waagt. Maar Rik I is altyd een renner geweest die zich bewust is van zijn ver baanduel dat onverminderd de hele win ter met Peter Post heeft voortgeduurd, zal ook in deze Ronde van Nederland ten grondslag liggen aan een sportieve naijver die de ronde kan sieren. Daarnaast zijn er andere Belgen die op de voorgrond willen treden: Hugo Schraijen, Bert Covens, Seneca, Lelan- gua, allen uit de ploeg van Rik I, als mede Rik Luijten, Lode Troonbeeckx en Norbert van Kerkhoven om er maar enkelen te noemen uit de andere Belgi sche teams. Verder is er de a'anstaande schoonzoon van Rik van Steenbergen, de Deen Palle Lykke Jensen, die .van zijn schoonvader vrijheid heeft gekregen zo fel als hij kan tegen hem in het geweer te trekken. De ploegleiders bestaan voor het groot- i gedeelte uit bekende oud-renners: _.-rnt Schulte, Sjefke Janssen, Gerard Peters, Gerrit Voorting. Daarnaast een vreemde eend in de wielerbijt: Willy Alberti... Hij heeft Peter Post en de zijnen onder zijn hoede, maar wie in het wielermetier bekend is, kent de voor liefde van Alberti voor de wielersport, zijn jarenlang meegaan met ronden en Olympia's Tour. Hy zal heus niet de slechtste ploegleider blijken te zijn. Vandaag vertrekt de karavaan van Hel mond naar Heerenveen over een afstand van 258 kilometer. Afstanden spelen te genwoordig geen rol meer, indien ten minste de wind de vlakte niet komt be zoeken. Vrijdag is de Afslüitdijk aan de beurt in de etappe van Heerenveen naar Beverwijk (213 km). Zaterdag, voordat de karavaan begint aan de 200 km naar Steenbergen, is er in Beverwijk een ploe gentijdrit over 26 km. Zondag trekken de renners door het Brabantse en Lim burgse land naar Heerlen (260 km) en maandag keert de karavaan naar het uitgangspunt terug: HeerlenHelmond (169 km). In totaal 1126 km. NAAR AANLEIDING VAN „KWEST1E-FERARES" Voorstel om bond als lid te royeren Het verbondsbestuur van het N.V. V. heeft in zijn maandag jl. gehou den vergadering besloten dat on der de gegeven omstandigheden voor de Nederlandse Toonkunste naars Bond (N.T.B.) geen plaats meer kan zijn binnen de kring van het N.V.V. Onder deze omstandigheden rekent het N.V.V. met name het herstel van de heer M. Ferares als functionaris (secretaris) van de N.T.B. Besloten is de N.T.B. te schorsen „op grond van handelingen door deze organisatie gepleegd in strijd met de belangen van liet verbond en de andere bij het verbond aangesloten or ganisaties". Aan de op 18 juli te hou den hoofdbesturenvergadering van het N.V.V. zal worden voorgesteld de N.TJB. als lid van het N.V.V. te royeren. Een en ander is medegedeeld in een dins dag verzonden (uitvoerige) brief van het N.V.V. aan het hoofdbestuur van de N.T3. en de bij het N.V.V. aangesloten organisaties. In deze brief wordt een op somming gegeven van de omstandighe den die geleid hebben tot de crisis in de N.T.B. De aanleiding daartoe was zoals bekend het standpunt van de heer Fera res. die als enige van de drie N.TB.-on- derhandelaars met de Nederlandse Tele visie Stichting vóór voortzetting van de boycotactie door N.T.B.-musici van de N.T.S.-uitzendingen was. De heer Fera res nam uit protest tegen de stopzetting van de boycotactie ontslag. Het hoofd bestuur van de N.T.B. sanctioneerde dit. Kantonrechter Middelburg VERDACHTE REED UIT ZIJWEG RIJKSWEG OP De kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, heeft woensdag conform do eis van de officier vnn justitie, mr. K. P. Doedens, C. J. uit 's-Heer-Arends- korlte veroordeeld tot een boete van 50, omdat hij één van de elementaire verkeerspijlers, do voormngsregl, had overtreden. Terwijl ovor de rijksweg bij 's-Heer-Arendskerlie uit do richting Goes de Goesenaar J. van D. in zijn auto de kruising bij do Noordbeekse- weg passeerde, reed J. zo goed als te gelijkertijd de rijksweg op met zijn personenauto. Ongelukken deden zich niet voor, maar liet was op het nip pertje. Verdachte, die de rijksweg moest over steken, verklaarde noch van links noch van rechts verkeer te hebben zien naderen. Toen hij de weg opreed, pas seerde plotseling, zo vertelde hij, de an dere auto. „Maar ik kon zonder de an dere automobilist in moeilijkheden te brengen toch oversteken, meende ik" verzekerde J. Van D. verklaarde tot de kanton rechter, dat liij ter plaatse rond 70 kilometer reedi omdat er in die pe riode (29 november) grind op de weg lag. Hij luid de auto uit de Noordbeekseiveg zien naderen, maar had terecht verondersteld, dat hij voorrang zou krijgen. Toen hy de zijweg passeerde, reed J. er uit, de rijksweg op, Van D. schatte met een snelheid van ongeveer 40 km. Do kantonier J. R„ die aan de weg her stelwerkzaamheden verrichtte, meende, dat J.'s snelheid nog hoger was. Hij schatte die op rond 50 kilometer, ter wijl hij niet opgemerkt had, dat ver dachte snelheid minderde. „Een onge looflijk domme verkeersfout", oordeel de mr. Doedens. „En verdachte meent nu nog steeds, dat hij het zo goed heeft gedaan", aldus de officier, die een boe te van 50 eiste. ZONDER BOETE J. vond het nogal hoog. H(j verklaarde i twee keer naar Middelburg te zijn <komen en meende om die reden, dat Hy nu wel zender boete tc krijgen kon vertrekken. „Dan zou ik een slechte heelmeester zijn", merkte mr. Moolenburgh op. De uitspraak luidde dus conform- De Vlissingse autohandelaar C. H. was geverbaliseerd, omdat hij een klant had laten rijden in een bestelauto, die in onvoldoende staat van onderhoud ver keerde. De klant had de auto even mo gen gebruiken voor een boodschap, omdat de zijne in reparatie was. De kantonrechter wees erop, dat het voer tuig eigenlijk geen auto meer kon wor den genoemd. Op verschillende plaat sen was het chassis geroest, enkele banden vertoonden scheuren en verder waren er mankementen aan een bum per. een schokbreker en de fuseepen- nen. „Deuede niets van", merkte de of ficier op, die een totale boete van 125 en onttrekking van de auto aan het verkeer eiste. Mr. Moolenburgh legde een totale boete van ƒ105 op plus de gevraagde onttrekking aan het verkeer. Weer in functie Op het onlangs gehouden (besloten) buitengewone N.T.B.-congres werd een motie van het hoofdbestuur om het optreden van de heer Ferares te veroordelen, met een kleine meerder heid van stemmen verworpen. Beslo ten werd tevens de heer Ferares in zijn functie van bondssecretaris te herstellen. Het verbondsbestuur van het N.V.V. acht het optreden van de heer Fera res in strijd met de organisatorische grondslagen van het N.V.V. en de aangesloten organisaties en óók met de binnen de N.V.V.-kring algemeen geldende normen voor de wijze, waar op de vakorganisatie zich bij de ver vulling van haar taak tot behartiging van de belangen van haar leden naar buiten en met name tegenover haar partners in het organisat leg heeft te gedragen. Peter Post won criterium in Helmond De Brabantse textielstad Helmond heeft woensdagavond kennis gemaakt met de „Ronde van Nederland nieuwe stijl". De intocht van de matadoren, die donder dagochtend aan het Nederlandse avon tuur beginnen, was nog niet zo opzich tig. Des te meer vuurwerk werd echter afgestoken in een criterium in de bin nenstad dat duizenden wielerliefhebbers uitstekende sport bracht. De byna vol ledige rennerskaravaan streed alsof de ronde al begonnen was. Het resultaat kan een voorteken zijn voor dit wieier- evenement: Peter Post zegevierde in de spurt voor de Duitser Dieter Kemper en Jan Hugens, van wie de laatste halver wege de ruim 70 kilometer lange koers de basis had gelegd voor de geslaagde ontsnapping van dit drietal. De verdere uitslag van het criterium was (ruim 70 km)4. Piet Rentmeester (Ned.) op 55 sec.; 5. Piet van Est (Ned.) z.t.; 6. Klaus Bugdahl (Did.) z.t.; 7. Piet Damen (Ned.) z.t.; 8. Henk Nijdam (Ned.) z.t. Twijfel Het N.V.V.-bestuur gelooft dat het op treden van dhr. Ferares by het publiek ernstige twijfel moet wekken aan de ge zondheid van de interne verhoudingen van deze N.V.V.-organisatie, aan haar bestuurkracht en aan de mogelijkheid om met deze representante van de werk nemers tot een goed en vruchtbaar over leg te geraken. OUD-VOORZITTER VAN 0CTR001RAAD OVERLEDEN In Den Haag is op 88-jarige leeftijd overleden de oud-voorzitter van de oc- trooiraad mr. J. Alingh Prins. Mr. Alingh Prins trad in 1917 by de in stelling in dienst. In 1921 "werd hjj on dervoorzitter, vier jaar later voorzitter. /VWWWtfWVWVWWWWWWWt/VWMWWMWWWimWI Er staat Nederland een nog gro tere sportluchtbrug te wachten, dan die waarmee gisteren het bijna 1000-koppige Feyenoord- legioen naar Benfica in Lissabon is vertrokken. De komende luchtbrug, in samenwerking met Amsterdam Air, georganiseerd door een Londens reisbureau, is waarschijnlijk één der grootste, zo niet de grootste uit de histo rie van de sport: Met minstens 34 vliegtuigen (zoveel zijn het er althans tot nu toe) zullen op woensdag 15 mei enkele duizen den Britse supporters van Tot tenham Hotspur het Kanaal ko men overvliegon om hun club aan te moedigen in de eindstrijd van de Europese bekerwinnaars tegen Atletico Madrid. Naar be kend wordt deze finale in het Feyenoordstadion te Rotterdam gespeeld. BART SOLARO, WINNAAR RONDE MIDDEN-ZEELAND WORDT ONAFHANKELIJK Na Cees Snepvangers zal ook de Bos schenaar Bart Solaro de amateursran gen verlaten. Beide wonnen de Ronde van Midden-Zeeland. De 24-jarige Solaro is een der beste amateurs van de laatste jaren geweest. Hy was tweemaal re serve voor de ploeg voor de wereld kampioenschappen. Naast de overwinning, die hy in 1961 in de ronde van Midden-Zeeland be haalde, won hij vorig jaar ook de ronde van Drente, hy was tweemaal de best- geplaatste Nederlander in de rónde van Oostenrijk, won daarin de zwaarste etappe, Aderde successen in circuit des Mines en omloop der 9 provinciën en volbracht vijfmaal Olympia's Tour. So laro is reeds gekozen in ae ploeg, waar mede Jef Janssen van 31 mei tot 3 Ïuni de ronde van België voor onafhan- :elijken betwist. (Van een onzer redacteuren) Minister De Pous heeft gisteravond tij dens een verkiezingsbyeenkomst van de C.-H.TJ. te Utrecht verklaard, dat het naar zijn mening bij deelneming van de Partij van de Arbeid aan de regering moeilyker zou zijn een evenwichtig so ciaal-economisch beleid te voeren. Hij wilde hiermee niet zeggen, dat so cialisten geen evenwichtig sociaal-eco nomisch beleid zouden kunnen voeren, maar dat een evenwicht moeilijk te be reiken is, wanneer zij samen met ande de constructieve groeperingen de so- Nadelig saldo bij Van der Giessen- De Noord Ofschoon per ultimo december 1961 met te verwachten minder gunstige resulta ten op toen aanvaarde opdrachten ten volle werd rekening gehouden, sluit de exploitatierekening over 1962 van „Van der Giesen-De Noord N.V." met een na delig saldo van f275.954 (v.j. voordelig saldo van 157.747). De samenwerking tussen de bedrijven te Krimpen aan den IJssel en Alblasser- dam gaf gunstige resultaten. De vooruit zichten voor de onderneming geven, al dus het verslag, helaas nog steeds geen aanleiding tot optimisme. Toch meent de directie dat de financiële positie van de vennootschap ditmaal nog een uitkering aan aandeelhouders en personeel toelaat. Om daartoe in staat te zijn, heeft zij de conjunctuurreserve ad 400.000 ten gunste van de winst geboekt. Voorge steld wordt, zoals bekend, vijf procent dividend (v.j. acht procent) over het ge wone kapitaal van 4.750.000 (v.j. 2.470.000). Voor belastingen behoeft niet te worden gereserveerd. De internationale Ronde van Mid den-Zeeland gaat door. Gisteren heeft de heer John van Eek van de sportcommissïe van de K.N.W.U. aan liet organisatiecomité van de Zeeuwse klassieker laten weten, dat de K.N.W.U. toestemming ver leent voor het afwachtingspro- gramma in Goes. Zoals bekend wei gerden de Zeeuwse consuls aan vankelijk dit afwaehtingsprogram- ma in Goes toe te staan, omdat op dezelfde dag in Kruiningeu een profkoers verreden zou worden. De Ronde van Midden-Zeeland zou echter gezien de grote financië Ie belangen van de sponsors in de afwachtingswedstrijden onmo gelijk kunnen doorgaan als het af- wachtingsprogramma niet afge werkt had kunnen worden. Inmiddels groeit het rennersveld voor deze Zeeuwse wielerwedstrijd indruk wekkend. Ten minste dertig ploegen van zes mar. zullen deelnemen. Vast staat onder meer de deelname van een Zwit serse, een Belgische, een Britse en een Australische ploeg. Oolc een Engelso, oen Franse, een Westdultse en nog een Belgische ploeg zullen vrij zeker aan de start komen. Voorts starten er onder meer vier regionale Nederlandse ploe gen: noord, oost, zuid en west. Alle vooraanstaande Nederlandse amateurs zullen in de Ronde van Midden-Zeeland van start gaan. MOND- EN KLAUWZEER IN BRABANT EN FRIESLAND Wegens het uitbreken van gevallen va mond- en klauwzeer in de provincie Friesland heeft de minister van land bouw en visserij met ingang van vrijdag 9 mei 1963, uit voorzorg tegen verdere verbreiding van deze ziekte, besloten de varkensmarkten in do provincie Fries land voorshands te schorsen. Sinds gisteren heeft de ge meente Goes 16.000 inwoners! Tot zijn grote verrassing kreeg de 22-jarige metselaar Jo M. van Baaien gistermorgen even over negen op het stadhuis te horen, dat zijn pas aangegeven dochter Jacoba Geertruida, de 16.000 vol had gemaakt. Dat was voor het dagelijks be stuur der gemeente aanleiding de gelukkige vader in de burge meesterskamer een kleine huldi ging te laten ondergaan. Uit handen van burgemeester mr. F. G. A. Huber ontving hij een boeket bloemen voor zijn vrouw en een spaarbankboekje met 160,16.000 cent voor de bijna acht pond wegende Ja coba Geertruida. Een half uurtje later liep de heer Van Baaien de kraamkamer van ziekenhuis Oostwal binnen, waar zyn vrouw dinsdagochtend om elf uur precies het levenslicht had ge schonken aan een welgeschapen dochter. „Ze is de zestienduizenaste in Goes", zei hij, wijzend op de sla pende baby, tot zijn verraste vrouw, die het aanvankelijk moeilijk kon geloven. Maar toen het spaarbank boekje bij voorrang verstrekt door het Goese postkantoor op de proppen kwam, verdwenen alle twijfels bij de 20-jarige mevrouw Van Baalen-Duvekot. Tevreden slapend in de armen van haar trotse moeder poseerde de 16.000ste Goese voor onze fotograaf. „Ik ben er gewoon op gewonden van", merkte mevrouw Van Baaien op. „De zestiendui- zendste! Haast niet te gelo- De eerste Slapend in de armen van haar trotse moedermevrouw C. A. van Baalen-Duvekotposeert de 16.000 ste Goese ruim één dag oud voor de fotograaf. Rechts de ge lukkige vader, de heer Jo M. Jacoba Geertruida is de eersteling van de heer en mevrouw Van Baa ien, die inwonen by de ouders van mevrouw Van Baaien in de Schelde- straat te Goes. Het jeugdige echt paar hoopt echter spoedig een eigen woning te kunnen betrekken, die in middels al is aangekocht. Even verheugd als de ouders toonde zich gistermorgen burgemeester Huber, die voor het eerst sedert zijn komst in Goes persoonlijk de ge boorteakte voorlas en er zyn hand tekening onder plaatste. „Ik ben bijzonder ingenomen met deze myi- paal in de ontwikkeling van Goes. Van de 15.000 naar de 16.000 is bij zonder snel gegaan. Nauwelijks drie jaar", aldus de burgemeester, die in gezelschap van de wethouders J. S. Visscher en mr. J. G. v. d. Burgt, gemeentesecretaris M. J. Taillie en de chef van de afdeling bevolking, de heer J. M. Meijler, de gelukkige vader in zyn kamer ontving. Burge meester Huber was van mening, dat de heer Van Baaien als metselaar tetterlijk en figuurlijk zijn steentje bijdraagt aan de groei van Goes. In 1900 telde de gemeente Goes nog slechts 7000 inwoners. Tweeëntwin tig jaar later werd de 8000 bereikt en in 1929 kon de 9000ste Goesenaar worden ingeschreven. In 1941 kwam men op een aantal van 10.000 in woners en een jaar later op 11.000. In 1946 waren er 12.000 inwoners en in 1950: 13.000. Driëneenhalf jaar later op 5 de cember 1953 kreeg het gemeente bestuur een plezierig Sint-Nïeolaas- geschenk: toen kon de 14.000ste worden ingeschreven. Het duurde tot 16 mei 1900 alvorens Goes op een inwonertal van 15.000 kwam. De laatste jaren is de groei bijzonder snel gegaan. Nauwelijks drie jaar na de 15.000ste kon op 8 mei 1963 gisteren dus de 16.000sto in woner worden genoteerd. Baaien. (Foto P.Z.CJ Drs. De Pous voor C.-H.U. Economische groei wat langzamer Na nederlagen tegen Portugal (01). België (15), Nederland (01) en overwinningen op Frankrijk (S—2) en West-Duitsland (21) heeft Brazilië woensdag in het Wembleystadion te Londen met 11 gelijk gespeeld tegen Engeland. De Brazilianen, die in deze wedstrijd niet over Pele en Zito be schikten, mochten over de uitslag meer dan tevreden zijn, want aangemoedigd door meer dan 90.000 landgenoten, had den de Britten vaak liet betere van het spel. Brazilië nam in de 19e minuut de lei ding, toen linkbsuiten Pepe uit een vrije schop scoorde. Het duurde weliswaar tot zes minuten voor het einde eer rechtsbuiten Douglas erin slaagde de achterstand weg te werken, maar in die tussentyd hadden de Engelsen al zo veel kansen gehad, dat het een klein wonder mocht heten, dat de score zo lang ongewijzigd bleef. Al in de negen de minuut hadden de gasten geluk toen Douglas vlak voor doel over de bal struikelde, terwijl doelman Gylmar al geslagen in de hoek lag. In de 58ste minuut trof Jimmy Greaves de krui sing van lat en paal en drie minuten later redde Eduardo op de doellijn. De Zuidamerikanen maakten opnieuw de indruk door hun grandioze baltechniek. Op het middenveld en by de opzet van de aanvallen gelukte hun alles. Aan de afwerking ontbrak echter veel en dat verbeterde niet, toen Amarildo in de 40ste minuut werd vervangen door Ney. De beste Brazilianen waren in deze ontmoeting doelman Gylmar, de achter speler Eduardo en de voorhoedespelers Pepe en Mengalvio. In het Engelse elf tal dat een zeer hechte indruk maakte, vielen op aanvoerder Armfield, en de voorwaartsen Moore en Douglas. Jim my Greaves, die met enkele goede scho ten weinig geluk had, trad niet zo op de voorgrond als was verwacht. ciaal-economische politiek bepalen. Dat komt omdat zij tegenover deze partners wezenlijk een andere richting willen in slaan, aldus minister De Pous. Voor socialisten, zo betoogde de be windsman van economische zaken, is de prioriteit van overheidsvoorzieningen boven voorzieningen van particulieren onmiskenbaar. Bij niet-socialisten geldt veel sterker dat men behoedzaam is bij het afwegen van extra overheidsvoor zieningen aan de ene kant en meer arm slag aan de particuliere sector aan de andere. Binnen een kabinet van socia listen en niet-socialisten leidt dit tot het gevaar dat er een teveel aan bestedin- fen ontstaat, tot overbestedïng dus. Een abinet, aldus de minister, moet „neen" kunnen zeggen en niet van het ene compromis in het andere hoeven te val len. „Neen" zeggen Met het oog hierop concludeerde de heer De Pous, dat het huidige kabinet zich duidelijk onderscheiden heeft van de overige. Daardoor zag hij de grondslag gelegd voor een beleid, waarbij aan het einde van de rit zonder pijnlyk ingrijpen in het economisch leven een gezonde economie is achtergebleven. De minister zei een kabinet dat op zijn tijd „neen" durft te zeggen te prefe reren boven een regering, die slechts bij de gratie van compromissen kan blij ven voortbestaan. Drs. De Pous verwierp het venvyt van de oppositie, dat de democratie zou worden verzwakt door het optreden van een kabinet zonder afspraken met de fracties. Hy meende, dat juist wanneer gedetailleerde afspraken worden ge maakt, de parlementaire behandeling gevaar loopt tot een klucht te worden, waarin een oppositie in het geheel geen rol heeft. Ook voor de komende rege ringstermijn zou hij niet te veel gede tailleerde afspraken wensen, tenzij... de socialisten aan een nieuw kabinet zou den deelnemen. Afspraken Deze afspraken zouden met name betrekking moeten hebben op de verbetering van de inkomens van zelfstandigen en loontrekkenden in de komende jaren. De minister sprak als zijn overtuiging uit, dat hier dui delijke grenzen zijn gesteld, ten eer ste om de winstmogelijkheden van de bedrijven niet zodanig aan te tasten dat het doen van investeringen en de groeikracht van de economie wordt aangetast en ten tweede om onze in ternationale concurrentiepositie te handhaven. Drs. De Pous verklaarde voor de ko mende jaren uit te gaan van een eco nomische groei per jaar, die één procent lager is dan die van de afgelopen ja ren: 4 procent. Uitgaven In ditzelfde kader zag de minister het beeld van de overheidsuitgaven. Welis waar komt bij een economische groei van 4 pet 500 miljoen extra beschik baar voor de overheid, maar zelfs wan neer de belastingdruk niet wordt gewij zigd, is 500 miljoen niet overmatig veel, zeker niet, wanneer men de afge lopen jaren heeft gezien dat de uitga ven voor onderwijs, verkeer en defensie ieder jaar ƒ300 miljoen meer vroegen. Er zullen derhalve by de eventuele vor ming van een kabinet met steun van partijen die wezenlijk uiteenlopende in zichten hebben op sociaal-economisch gebied, duidelyke afspraken moeten zyn over de voorgestelde besteding der gel den. Advertentie 4 middelen versterken eikaars werking zodat met een kleinere dosis kan worden volstaan Chefarine "4" bevat Yier beroem- de geneesmiddelen die eikaars werking versterken. Hierdoor is het mogelijk met een kleinere dosis te volstaan. Bovendien zorgt één der bestanddelen dat een ge voelige maag niet van streek raakt. Chefarine "4" is dus een bijzonder veilig middel voor de bestrijding van pijn en griep. Een enkel labiet zorgt bij pijn, griep of een "landerig gewei* dat u met plezier uw werk kunt doen! 20 tabletton 10.80# 40 tabletten (in strips).! 1,50, 100 tabletten f3.50.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13