PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AMERIKAANSE ONDERDANEN WORDEN UIT HAÏTI GEËVACUEERD Veiligheidsraad zal de crisis vandaag bespreken Eerste Kamer aanvaardt verdrag met Duitsland Drijvende reuzenbok in Kats gearriveerd AKKOORD IN WESTDUITSE METAALCRISIS BRITS ZAKENMAN WYNNE GEEFT TOE TE HEBBEN GESPIONEERD Eind mei eerste Duitsers in Budel Overheid en organisatie 206e jaargang - no. 108 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN de Velde, P. B. den Boer e de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok.Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 perkw.: franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vllsslngen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508 adv 3647/3643), Middelburg: Maikt 51. tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2305; Temeuzen: red. tel. 2116, adm tel. 2911; Zlerikzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50. Ingez med. 3 s tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Woensdag 8 mei 1963 Aan het werk in Dousadj Pagina 3 PRESIDENT JU AN BOSCH: „Dominicaanse ambassade in Port au Prince wordt nog belegerd" Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft de 220 familieleden van het Amerikaanse diplomatieke en militaire per soneel in Haïti opdracht gegeven de republiek te verlaten en de ongeveer 1300 Amerikaanse burgers (particulieren) aangeraden te vertrekken. Een vloot van chartervliegtuigen begint vandaag met de evacuatie vanuit Port au Prince naar Miami. De maatregel is genomen met het oog op de „voortdurende verslechtering van de toestand" in Haïti, aldus een mededeling van het ministerie. Ook alle Amerikaanse functionarissen die geen vitale posten bezetten zullen worden geëvacueerd. eenkomen om op verzoek crisis tussen dit land en de Dominicaan se Republiek te bespreken. De Haïtïaan- se minister van buitenlandse zaken is naar New York gevlogen om de klacht van zijn regering tegen de aanvalsplan nen van de Dominicaanse Republiek toe te lichten. Dit zou als een concessie zijn bedoeld ter voorkoming van een Dominicaanse invasie. De Dominicaanse president Juan Bosch verklaarde, dat de Domini caanse ambassade in Port au Prince nog steeds wordt belegerd door Haïti- aanse troepen, O.A.S. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken verklaarde op het standpunt te staan, dat de crisis tussen beide landen het best kan worden op gelost door de Organisatie van Ameri kaanse Staten, die de laatste dagen per manent is bezig geweest een gewapend conflict te voorkomen. Volgens Amerikaanse radiozenders zou de Haïtiaanse minister van bui tenlandse zaken voor zijn vertrek naar New York nog hebben ver klaard, dat alle politieke vluchtelin gen, die asiel hebbehjgezocht in bui tenlandse ambassades in Port au Prince, een vrijgeleide zullen krij gen. De werkgevers in de metaalindus trie in het noorden van de West- duitse deelstaat Baden-Wurttem- berg hebben gisteren de vorige week ingestelde uitsluitingsmaat regelen weer opgeheven. Hierdoor kunnen de meeste van de 320.000 metaalarbeiders in dit gebied weer aan het werk gaan. Later werd ook de uitsluiting van zuid Wurltenberg-Holienzollern opgeheven. Hierbij zijn "800 metaalarbeiders be trokken. De fabrieken zullen vanmor gen weer worden geopend. De werkgevers en werknemers in de Duitse metaalnijverheid bereikten giste ren na een marathon vergadering met prof. Erhard overeenstemming over een loonsverhoging met 5 pet met terugwer kende kracht tot 1 april jl. Het akkoord omvat verder een nieuwe loonsverho ging met 2 pet over een jaar en een vermindering van de duur van de werk week met 2 uur tot 40,,i uur per 1 ja nuari a.s. De Duitse werkgevers en het bestuur van de metaalbewerkersbond hebben het akkooro al goedgekeurd. De leden van de vakbond moeten nog stemmen. Wethouder blijft in voorarrest Het gerechtshof ln 's-Hertogenbosch heeft de beslissing van de rechtbank in Roermond bevestigd, dat. de assuradeur, tevens wethouder en loco-burgemeester van Melick Herkenbosch, H. H. tot 14 mei in voorlopige hechtenis blqft. O" die dag zal zijn zaak worden behandeli De raadsman van n. had tegen de be slissing van de rechtbank beroep getekend. H. is poging tot doodslag ten laste ge legd, omdat hn zeven jaar geleden ge tracht zou hebben een vriend van hem, de heer Cox, die inmiddels is overleden, te overrijden. In deze zaak zijn reeds twaalf getuigen gehoord. Het in voorlo pige hechtenis houden van H. is bedoeld om te voorkomen dat deze de getuigen in zijn zaak zou benaderen voor deze voor de rechtbank zijn verschenen. Voor 21.500 jongens en meisjes begon het eindexamen (Van een onzer redacteuren) Rond 21.500 leerlingen van de hoogste klassen van h.b.s.-cn, gymnasia, lycea, middelbare meisjesscholen en handels- dagscholen hebben zich gisteren gezet aan hun laatste opgave: het eindexamen. Hun getal is weer aanzienlijk groter dan vorig jaar, toen in totaal 19.000 cind- exiiininaiidi hun proeve van bekwaam heid aflegden. Het ziel ör echter naar prognoses van het ministerie van onderwijs naar uit, dat het aantal eindexamenleerlingen tot de jaren 1965/66 nog verder zal oplopen, tot 28.000 29.000 zelfs. Daarna is de naoorlogs geboortegolf het voorberei- rend hoger en middelbaar onderwijs ge passeerd en zullen de eindexamens ver moedelijk door wat minder jongens en meisjes worden ervaren. Het is dit jaar voor liet eerst dat het he le v.h.m.o. voor wat de dagscholen be treft, op dezelfde datum haar het exa menlokaal gaat. De handelsavondscholen volgen op 13 mei a.s. Demonstratie de Dominicaanse Republiek zelf kwam het tot ongeregeldheden, toen enige honderden jongelui demonstreer den voor een staking, die was uitgeroe pen door de bonden van overheidsper soneel. In Haïti was het overal rustig, behalve in een voorstad van Port au Prince, waar gedurende een kwartier geweerschoten en explosies werden ge hoord. Weer demonstraties in Birmingham In Birmingham (Alabama) werden gis teren versterkingen van politie en brand weer te hulp geroepen toen grote groe pen der negeruevolklng naar het stads centrum begonnen op te trekken, zon der dat de politie by machte was hen tegen te houden. De deelnemers aan deze nieuwe massa le demonstratie tegen de rassenschei ding wisten met succes de door de po litie opgeworpen versperringen te ont wijken. Onderwijl formeerden negerkin deren zich in optochten om eveneens te gen de rassenscheiding te betogen. Gouverneur Wallace van Alabama heeft, als strijdbaar voorstander van de se gregatie, een verklaring uitgegeven waarin hij zei nimmer te zullen toege ven en krachtig te zullen optreden te gen elke bemoeienis van buitenaf, ook tegen die van hoge regeringszijde. Daarentegen heeft ds. Ring, die de lei ding van de acties der negerbevolking in Birmingham heeft, tijdens een pers conferentie verklaard, dat de negers hun protestacties moeten voortzetten, om vanuit een machtspositie te kunnen onderhandelen. Tot dusver zijn naar schatting in Birmingham ongeveer 2400 kleurlingen, onder wie talloze kinderen, gearresteerd. Dode en 3 gewonden bij autobotsing Gistermorgen Is In Posterholt (L.) 22-jarige J. Schwachover uit Linne met zyn auto frontaal in botsing gekomen met een tegenligger. De man werd zo ernstig gewond, dat hy vrywel op slag is overleden. De tegenligger was een grote personen auto, die zes arbeiders uit Helmond ver voerde naar hun werk in Duitsland. De bestuurder van deze wagen en twee in zittenden werden gewond. Het ongeluk gebeurde tydens een inhaalmanoeuvre. De heer Schwachover haalde in een smalle bocht enkele fietsers in, waardoor hij op het weggedeelte van zijn tegenlig ger kwam. BEKENTENIS ONDER BEPAALDE VOORBEHOUDEN Spionnen staan in Moskou terecht Het Hoog Militair Gerechtshof in Moskon heeft gisteren een begin gemaakt met de berechting van de 43-jarige Russische onderdaan Oleg Penkowski, een hoge ambte naar, en de één jaar oudere Britse zakenman Greville Wynne, die zich wegens spionage voor de Britse en Amerikaanse geheime diensten moeten verantwoorden. Volgens de akte van beschuldiging, waarvan de voorlezing twee uren in be slag nam, hebben beide beklaagden schuld bekend. Penkowski volledig en Wynne onder bepaalde voorbehouden, die hy, naar hy verklaarde, in de loop van het proces uiteen zou zetten. Wijnne. die in november 1962 in Honga rije werd gearresteerd en naar de Sow- jet-Unie werd uitgeleverd, zou volgens de tenlastelegging in april 1961, in op dracht van de Britse spionagedienst, in contact met Penkowski zijn getreden ,en later als verbindingsman hebben gefun geerd tussen Penkowski en de Britse en Amerikaanse geheime diensten. Bij ver schillende ontmoetingen zou hij de Rus tot spionage hebben aangemoedigd. STEMMENVERHOUDING: 43 TEGEN 18 Met een percentsgewijs aanzienlijk groter aantal tegenstanders dan in de Tweede Kamer heeft de Eerste Kamer gisteravond met 43 tegen 18 stemmen het Nederlands-Duits verdrag aanvaard. In de Tweede Kamer stemden op 21 februari jl. 23 leden tegen. Voorstemmers met tegenzin akkoord Van de achttien aanwezige senatoren van de Party van de Arbeid stemden er gisteravond vyftien tegen, samen met de twee aanwezige communisten en het K.V.P.-lid Thomassen. Nog vorige week donderdag had de heer Thomassen ver klaard te spreken namens andere frac tiegenoten. Hij nam gisteren echter niet aan de replieken deel. Tegenzin Ooi: gisteren liet geen enkele spreker onder de voorstemmers er twijfel over bestaan, dat men het verdrag met tegenzin aanvaardde, en dan nog alleen omdat de bewindslieden her- haardelijk en met klem betoogd had den. dat de Nederlandse onderhan delaars het „maximum bereikbare" hadden bedongen. Eerder was van regeringszijde ver klaard, dat men geen enkel nut zag in nieuwe onderhandelingen met de Duitse Bondsrepubliek, waarop tegenstanders van het verdrag hadden aangedrongen. Motie verworpen Een poging van socialistische zyde om het bedrag van 125 miljoen Duitse mar ken voor slachtoffers van het Nazi regime te verhogen, leed schipbreuk in de Senaat. Een motie van professor Samkalden, waarin de regering werd uitgenodigd een aparte wet in te dienen voor de verdeling van het totale bedrag, van 280 miljoen Duitse marken, werd met duidelijke meerderheid verworpen. Een dergeiyke wet zou het parlement medezeggenschap hebben gegeven in de ze verdeling en zou in staat hebben ge steld met meer succes aan te dringen op een verhoging van het totaalbedrag uit te keren aan nazi-slachtoffers. „TELSTAR" IN BAAN OM AARDE De V.S. hebben gisteren van af de basis Cape Canaveral met een Thor-Deltaraket de „Telstar 2" gelanceerd. De nieuwe communicatiesatel liet is in een baan om de aar de gekomen. De'1 satelliet weegt 80 kg en heeft een mid dellijn van 85 cm. De eerste proefuitzending van de nieuwe „Telstar" zou in de afge lopen nacht plaatsvinden. Het Amerikaanse grondstation Ando- ver zou een 5 minuten durende bandopname verzenden. Daarna zouden de Britse en Franse grond stations proberen eveneens 5 mi nuten te zenden. De Britse sakenman Greville Wynne heeft dinsdag voor het hooggerechtshof in Moskou be kend te hebben gespioneerd te gen de Soiojet-Unie. De foto toont Wynne in de beklaagdenbank. In de tweede helft van mei zullen kwartiermakers van het Duitse onderdeel dat in de legerplaats Budel gelegerd zal worden, naar ons land komen. In de tweede helft van juni zal de rest van de vaste kampstaf volgen. In juli komen de eerste Duitse recruten naar Budel. Pas na juli zal de Nederlandse lichte brigade in Duitsland het kamp See- dorf betrekken. De Nederlanders moeten namelijk wachten tot de Duit sers uit Seedorf naar Budel vertrok ken zyn en hun huizen ontruimd heb ben. Opperwachtmeester in Duitsland verongelukt In Soltau in Duitsland is gistermiddag een Nederlandse opperwachtmeester van de negentiende afdeling veldartil lerie om het leven gekomen. De opperwachtmeester zat in ëen wea pon-carrier die deel uitmaakte van een colonne militaire voertuigen. Die colon ne was in de Bundesstrasze in Soltau bezig om naar links een terrein op te zwenken. Bq die manoeuvre werd de weapon-carrier waarin opperwacht meester G. van den Bos uit Doornspijk, door een Duitse vrachtwagen geramd. Opperwachtmeester Van den Bos was 37 jaar. Hy was gehuwd en had twee kinderen. De negentiende afdeling veld artillerie bevindt zich op het ogenblik in Duitsland voor oefening. ftaJitlijK Raketeenheien Penkowski zou als taak hebben ge had gegevens over Russische raket eenheden te vergaren en door te ge ven, alsmede de Britse en Ameri kaanse geheime diensten inlichtingen te verschaffen over de Russische troepen in Oost-Duitsland, over de voorbereidingen voor het sluiten van een vredesverdrag tussen de Sowjet- ünïe en Oost-Duitsland en over de ontwikkeling tussen China en de Sowjet-Unie. Het hoogtepunt van de eerste zittings dag was het verhoor van Penkowski door de auditeur-militair, generaal Gorny. Penkowski gaf toe, tijdens een officieel bezoek aan Londen in'april en mei 1961, schriftelijk een toezegging om als spion te zullen optreden te hebben gegev Daarna was hy nog enige malen Londen en Parys geweest, waar hy voor zyn nieuwe functie werd opgeleid. Uitvoerig werd Penkowski verhoord over de vele verbindingen, die hij mei tal van diplomaten van de Britse en Amerikaanse ambassades in Moskou zou hebben gehad. Herhaaldelijk vielen daarbij de namen van een voormalige tweede secretaris van de Britse ambas sade, Chisholm, en diens vrouw. Ook werd de naam genoemd van Richard Jacob, een lid van de Amerikaanse am bassade Penkowski gaf zyn spionageactiviteit volledig toe, doch ontkende daarvoor van zijn opdrachtgevers geld te heb ben willen aannemen. Verder erkende Penkowski tydens zijn ondervraging meer dan honderd filmrollen, met opnamen met Minox-camera's, aan de geheime diensten te hebben uitge leverd, en voortdurend in radiover binding met zijn opdrachtgevers in het westen te hebben gestaan. Na het verhoor werd de zitting tot vanmorgen, 8 uur Nederlandse tijd, ver daagd. VOOR BOUW VAN OOSTERSCHELDEBRUG Vier sleepboten hébben dinsdag morgen een drijvende reuzenbok de veerhaven van Kats binnenge sleept. De bok zal aanstaande zo mer een belangrijk deel leveren in de werkzaamheden bij de bouw van de Oosterscheldebrug. De foto toont de 60 mete zijn aankomst. EEN EVEN ZELDZAAM als spectaculair transport bepaalde dinsdagmorgen het beeld op de Oosterschelde tussen Schouwen, Tholen, Noord- en Zuid-Beveland. Getrokken door vier pittige sleep boten kwam daar over een kalme zee langzaam aangevaren de reus achtige drijvende bok vaklui spreken van paalindrijfinrichting die een belangrijk aandeel krijgt bij de bouw van de 5 km lange brug over de Oosterschelde. Rond negen uur manoeuvreerden de slepers het drijvende gevaarte in de veerhaven van Kats, waar het met zijn hoogte van meer dan 60 meter de bok steekt de Mid delburgse Lange Jan naar de kroon de talloze kranen op het werkterrein vóór de haven in het niet deed verzinken. Precies 24 uur is de bok onderweg geweest. Maandagmorgen omstreeks negen uur zette het ongewone trans port zich in Bolnes ten oosten van Rotterdam ln beweging. De reis ver liep zonder veel moeilijkheden, hoe wel de varende reus vier hindernissen moest nemen. Dat waren de Konings- brug in Rotterdam, de Botlekbrug, de Spijkenissebrug en de Barendrechtse- brug. Enkele van deze hindernissen kon de bok maar nauwelqks passe ren. Zo bijvoorbeeld de Barendrecht- sebrug, waar het 57 meter lange, 23 meter brede en 60 meter hoge ge vaarte aan beide z.yden slechts enkele tientallen centimeters speling had.... Maar het lukte allemaal wonderwel. Gisteravond laat arriveerden de sleepbo ten met hun spectaculaire last in de na- byheid van Stavenisse waar voor anker werd gegaan en waar het ochtendgloren werd afgewacht. En terwijl een lichte nevel zich in de milde zonnestralen op loste, zette het transport zich langzaam in beweging in de richting van de veer haven van Kats: een markant punt op een stille zee, zichtbaar van de zeedyken af op Schouwen, Thoien, Noord- en Zuid-Beveland. Precies 24 uur na het vertrek gleed de paalindryfinrichting de bedrijvige veerhaven van Kats binnen. GROOTSTE De dryvende hok is speciaal gebouwd voor de bnigwerksaaniheden aan de Oosterschelde. De scheepswerf Boele te Bolnes heeft de grootste drijvende kraan afgeleverd, die ooit op de Nederlandse wateren Is verschenen. Met zyn hefver mogen van 500 ton stelt het dryvende gevaarte alle andere bokken ln Neder land ver in de schaduw. Tot voor kort kon de dryvende bok „At las" met zyn hefvermogen van 275 ton zich de grootste van Nederland noemen. Nu kan de Oosterscheldebok zich deze eer aanmeten en het ziet er niet naar uit, dat de varende gigant spoedig concur rentie krijgt. Het is duidelijk, dat de drij vende bok een niet geringe waarde heeft: de bouw ervan vergde een uitgaaf van tussen de 3 en 4 miljoen gulden. Hoewel een indrukwekkend stuk vak werk, is de bok nog lang niet op volle „oorlogssterkte". Nóg spreken de vakmensen van een „naakte bok". In Kats zal de varende reus verder worden ingericht voor de werkzaam heden, die hem straks te wachten staan op de Oosterschelde. Zo moe ten nog de kabels worden „ingescho ten", die de kolos zyn effectieve kracht geven. Pas dan Is het moment daar, waarop de bok op de brugbouw kan worden losgelaten. De bok krijgt een massa werk te doen in de komende 2% 3 jaar. Zware kar weien als het plaatsen van de putten de maximaal 50 meter lange palen beno digd voor de fundering van de brug het zetten van de koppelstukken, die drie ronde betonnen buizen tot een hechte pijler aaneensmeden, het aanbrengen van hamerstukken, pyierpoten en brugstub- ken zullen tot zyn dagelijkse bezighe den gaan behoren als de brugbouw een maal op gang ls gekomen. Dat staat de ze zomer reeds te wachten. Voorwaarde daartoe is, dat de werkzaamheden op het 6 ha grote werkterrein vóór de veer haven hun beslissend stadium hebben bereikt: het moment, waarop de beno digde betonnen elementen, variërend van de 30 a 50 meter lange palen tot de brugstukken aan de lopende band zul len worden geproduceerd. Op dat mo ment is de brugbouw pas goed een toe ristische trekpleister geworden. Professor Vondeling heeft onlangs in Economisch-Statistische Berichten gewezen op een aantal feilen van de overheidsorganisatie. Dit gebied is in Nederland nog heel weinig onderzocht, zo stelde hij, het zit vol taboes. Zowel de verkaveling van de ryksdienst in de partementen als de departementale en interdepartementale organisatie zijn nauwelijks object van een uitvoerige en vergelijkende studie geweest Ieder departement is soeverein en iedere toe vallige minister is verantwoordelijk voor de organisatie van zijn departement. En professor Vondeling voegde er aan toe: „Het is werkelijk geen toestand". Wanneer men als buitenstaander met de overheidsdienst in aanraking komt, moet men zich inderdaad verba zen over de omzichtigheid en de gerin- competentiekwesties in het geding zijn, is het om te schrikken. Als by éen be paalde zaak meer dan één instantie is betroklcen, lijkt het eind soms zoek: het afdoen van de kwes tie verloopt traag en de belanghebbende heeft de indruk, dat hij van het kastje naar de muur wordt gestuurd. In de afgelopen jaren hebben we ln dit opzicht ervaringen opgedaan, waarvan soms de haren ten berge rezen. Zo hebben we het eens meegemaakt, dat een onderscheiding niet verleend dreig de te worden, omdat men het er niet over eens kon raken onder welk de partement de betrokkene ressorteerde: de verdiensten van de kandidaat waren namelijk zo velerlei, dat men er alle kanten mee uitkon. En het merkwaar dige is, dat in de ambtelijke dienst ver grijsden zo vertrouwd zijn geworden met een dergeiyke gang van zaken, dat zij zich verbazen over de verbazing van buitenstaander. Soms ook ls éen overdreven gevoel voor „niveau-verschil" in het ge ding. Toen enkele jaren geleden in de Staten van Zeeland een lid over een twijfelpunt, waarbij een minister was betrokken, argeloos adviseerde: „Bel hem op en vraag het hem" zag men het college van G.S. verbleken van schrik: zoiets doet men niet, een mi nister opbellen. Maar waarom niet? Als daarmee een bepaalde urgente zaak tot een snelle oplossing kan worden ge bracht, is het zeker een geoorloofd mid del. Een merkwaardig voorbeeld van de voorgeschreven slakkegang, waarmee het overheidsapparaat soms werkt, hoor den we onlang^. Een burgemeester er gens in Nederland wenste in contact te treden met een instantie, die onder het ministerie van buitenlandse zaken res sorteerde. Wat doet een burgemeester in een dergelijk geval? Een briefje aan. die instelling schrijven? Welnee, zo simpel ligt het niet. Hij stuurt zijn epistel aan de commissaris der koningin, in feite dus aan de provinciale griffie. Daar wordt het epistel bekeken, maar niet doorgezonden aan de bewuste in stelling. Nee. een provinciale griffie mag geen rechtstreeks contact opnemen met buitenlandse zaken, Hoe het dan wel moet? De brief wordt doorgezonden naar het ministerie van binnenlandse zaken. Daar wordt het stuk opnieuw bekeken om vervolgens te worden door gezonden aan de uiteindelijke geadres seerde. Deze bureaucratische omslach tigheid is precies volgens de voorschrif ten: de ambtelijke weg noemt men zo iets. Men kan er slechts een grimmig lachje voor over hebben. Ook op het stuk van interdepartemen tale samenwerking ontbreekt er nogal het een en ander. In de Tweede Kamer gebeurt meer dan eens dat over een kwestie, waarbq meer dan één mi nisterie is betrokken, de aan het woord zijnde bewindsman de bal toespeelt aan zijn op dat ogenblik niet zichtbare colle ga: „Dit deel van de zaak ressorteert onder de minister van dit of dat, zodat ik daarover op dit ogenblik geen mede delingen kan doen", zegt hrj dan. En daarmee is dan op dat moment de zaak afgedaan. Hoe slecht soms de coördina tie op interdepartementaal niveau ver loopt heeft byvoorbeeld de geschiedenis met de oesterproef geleerd. Professor Vondeling wijst er in ztjn artikel nog op, dat in deze tijd juist aan een goede coördinatie van bestuur steeds hogere eisen worden gesteld en hy verbindt er de vraag aan of de wijze, waarop thans kabinetsbeslissingen tot stand komen, nog wel passend is voor de huidige situatie. Men ziet: alles bqeen gaat het hier om een complex van pro blemen, vraagstukken van coördinatie en efficiency, die alle zijn terug te bren gen tot eisen van doelmatig beleid. Als .n het bedryfsleven het administratieve apparaat niet meer juist functioneert en te omslachtig wordt, moeten maat regelen worden genomen omdat anders de bureaucratie gaat overwoekeren ten koste van de rentabiliteit. Wanneer een overheidsorganisatie zo uitgebreid wordt, dat een doelmatig beleid er door wordt gehinderd, is ln feite de rentabili teit verdwenen. Evenals in het bedrijfs leven zijn dan passende maatregelen gewenst. Daarbq zal men niet moeten schromen gevestigde taboes grondig op te ruimen. Vele beroemdheden op diner van „Time" Meer dan 300 beroemdheden hebben maandag aangezeten aan het diner, dat het tydschrift „Time" heeft aan geboden aan mensen, wier foto ln de 40 jaar dat het blad bestaat op de voorpagina heeft gestaan. Tot degenen die het diner bywoonden, behoorden vele Amerikaanse politici en militairen, zoals minister van bui tenlandse zaken Dean Rusk, Averell Harriman, Cabod Lodge en de gene raals MacArthur en Ridgway, maar ook buitenlandse politici zoals Jean Monnet en Pierre Mendès-France uit Frankrijk. Als hoogwaardigheidsbekleder van de Rooms-Katholieke Kerk woonde kar dinaal Spellman het diner by. Voorts waren veel Amerikaanse filmsterren, zoals Bette Davis en Olivia de Ha- vllland, en sterren uit andere weste lijke landen als Gina Lollobrigida aanwezig. President Kennedy heeft, wegens tijdge brek. een uitnodiging van de regering van Noord-Ierland om tijdens zijn komende Eu ropese reis een bezoek aan dit Engelse ge biedsdeel te brengen, moeten afslaan, aldus heeft het Witte Huis meegedeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1