BILT Nieuwe burgermeester Wolphaartsdijk benoemd KREYMBORG WOENSDAG JONGENS PULL-POLO KREYMBORG Sporthallen: wel in vele andere provincies; maar niet b Zeeland Provincie wil samenwerken met de acht Veerse-Meergemeenten NIEUWE REGELING CONSOLIDATIE VAN TIJDEUKE SAMENWERKING Andere opzet Bevoegdheden Kostenverdeling Belangstelling voor Veerse Meer dampo ALMANAK NU 3.95 Draaibrug bij Sluis: „pertinent onjuist" Redder in nood Zwaar tillen Grote groei Veel tijd Geen evenementen Weekeinde Zonne bloemmeisjes in Domburg Hebt U een oude of jonge olifant? 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 7 MEI 1963 Voor ontwikkeling recreatiegebied Ged. Staten van Zeeland stellen de provinciale staten voor om met de gemeenten Arnemniden, 's-Heer-Arendskerke, Kattendijke, Kort- gene, Veere, Vrouwenpolder, Wissenkerke en Wolpliaartsdijk samen te gaan werken in de gemeenschappelijke regeling „Het Veerse Meer" voor het tot ontwikkeling brengen van dit recreatiegebied. Deze re geling moet gezien worden als een consolidatie van de min of meer tijdelijke samenwerking, die de acht betrokken gemeenten sinds 1959 gestalte hebben gegeven in een eenvoudige gemeenschappelijke rege ling, die meer gezien moet worden als een overlegorgaan. Volgens het ontwerp-besluit zal „Het Veerse Meer" tot taak hebben: Het vaststellen van een basisplan voor de ruimtelijke ordening. Het bevorderen van zonodig in sa menwerking met anderen: De bevaarbaarheid van het Veerse Meer voor de watersport en de be reikbaarheid van de recreatiegebie den voor het wegverkeer. De totstandkoming, instandhouding en verbetering van de nodige gebou wen, terreinen en werken. Evenzo van natuur- en landschaps- schoon. De samenwerking met andere ge meenten ten aanzien van de vaststel ling van een basisplan voor de ruim- teiyke ordening. Het plegen van overleg over even tuele maatregelen op het gebied van de openbare orde, veiligheid, zede lijkheid, gezondheid en rust. Alle overige activiteiten, die tot de ontwikkeling van de recreatie in het gebied kunnen bgdragen. Voorts zal het in verband met deze ta ken nodig zijn: Gegevens te verzamelen, een docu mentair archief in te richten, voor lichting te geven, plannen te ontwer pen en adviezen te verstrekken. In hun voorstel wijzen Gedeputeerde Staten er op, dat de ontwikkeling van het Veerse Meer tot een belangrijk wa tersportcentrum geleidelik op gang gint te komen, waarbij de hier aan de de zijnde belangen de gemeentegrenzen overschrijden. Hoewel de ontwikkelings projecten voor dit watersportgebied ge woonlijk verricht kunnen worden door de betrokken gemeente, wil men er toch rekening mee houden, dat ook projecten door het samenwerkingslichaam „Het Veerse Meer" uitgevoerd zullen worden. Het is volgens Gedeputeerde Staten dui delijk, dat hiertoe een enigszins andere opzet van de gemeenschappelijke rege ling vereist is. Met name de bepalingen over de kos tenverdeling in de bestaande rege ling zyn niet afgestemd op de finan ciering van projecten, zoals wegen aanleg, stichting jachthavens, andere toeristische accommodatie en bebos singen. Nu de gemeenschappelijke belangenbe hartiging langzamerhand het overleg stadium achter zich heeft gelaten, hel ben de gemeenten gevraagd of ook de Èrovincie aan de regeling wil deelnemen, edeputeerde Staten menen, dat hiertoe alle reden is: het tot ontwikkeling bren gen van het gebied is mede een provin ciaal belang, terwijl volgens het college deelneming door de provincie een stabi liserende invloed op de samenwerking kan hebben. Het ligt in de bedoeling, dat één de gedeputeerden (volgens de wem van de gemeenten) voorzitter zal wor- in. Uit artikel 5 van de regeling blijkt, dat de bevoegdheden van „Het Veer se Meer" nieuwe-stijl in de eerste Slaats zijn gelegen op het gebied van et op gang brengen van initiatieven en het stimuleren en coördineren van de activiteiten. Dit achten G.S., ook bij uitstek een provinciale taak en zij menen dan ook, dat hier een mede werking van de provincie in een zo vroeg mogeljjk stadium gewenst is. Het basisplan, dat ontworpen moet wor den, zal de gemeenten tot leidraad moe ten dienen bij hun planologische maat regelen, een soort structuurplan dus. Bindende kracht zal aan dit basisplan niet worden toegekend. Door het karak ter van de verschillende bevoegdheden „Julier" in Oosterschelde op zandplaat vast en op eigen kracht vlot Het 430 ton metende motortanksch Julier, dat zondagmiddag omstreeks ha twee nabij Stavenisse op een zandbank in de Oosterschelde liep, is maandag middag half twee op eigen kracht vlot gekomen. De Julier was geladen met vliegtuigbenzine, bestemd voor Duits land- Het motortankschip Citerna 24 heeft maandagmiddag een deel van de lading overgenomen, waarna de Julier los kwam. De motorsleepboot Jadi van de zelfde rederij als de Julier, Plouvier te Antwerpen, had in de nacht van zondag op maandag vergeefse pogingen in het werk gesteld om de Julier vlot te trek ken. De Julier had geladen in Antwer pen. is het volgens Gedeputeerde Staten niet nodig de bevoegdheden van „Het Veerse Meer" en die van de deelnemers nauw keurig functioneel af te bakenen. Wel achten zij het van belang, aan te duiden, op welk gebied de samenwerking betrek king heeft: uitsluitend het watergebied met inbegrip van de buitendijkse ge bieden en de drooggevallen gronden val len onder de regeling, het zogenaamde oude land niet. Binnen het gebied zul len dus de gemeenten de doelstellingen van „Het Veerse Meer" niet mogen door kruisen; daarbuiten zijn zij vrij. Artikel 8 is eveneens belangrijk: daarin wordt bepaald, dat „Het Veerse Meer" zelf de uitvoering van werken ter hand kan nemen; hieronder valt ook het ver werven van gronden. Voordat het be stuur een dergelijk besluit waarin te vens de kostenomslag geregeld moet worden neemt, dienen de deelnemers zich ermee akkoord verklaard te heb ben. Indien dus een project, hoewel het zich slechts zal afspelen op het territoir van één der gemeenten, door alle deelnemers moet worden bekostigd zijn alle deelnemers er bij betrokken: zij moeten instemmen "met het plan en met de kostenverdeling. 5 Staten achten dit zeer belangrijk omdat daardoor wordt uit gesloten, dat de deelnemers voor fi nanciële consequenties worden ge plaatst, die zjj tevoren niet konden overzien. De geldmiddelen worden gevormd door bijdragen van de deelnemers, subsidies, bijdragen en schenkingen en „overige inkomsten". Het aandeel van de deelne mers is: de provincie voor 25 procent, Wissenkerke voor 20 procent, Kortgene en Wolphaartsdijk voor 13 procent, Ar- nemuiden, Veere en Vrouwenpolder voor 7 procent, Kattendijke voor 5 en 's-Heer- Arendskerke voor 3 procent. Jhr. drs. Beelaerts van Blokland De gemeente Wolphaartsdijk heeft weer een burgemeester. Bij K.B. van 3 mei nr. 5 is met ingang van 1 juni a.s. tot burgemeester van deze Zuidbevelandse gemeente be noemd jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland, momenteel hoofd commies algemene zaken ter ge meentesecretarie van Gorkum. De nieuwe burgemeester is 30 jaar, Nederlands hervormd en lid van de Christelijk-Historische Unie. Hij is gehuwd en heeft één kind een dochtertje van 1 jaar. De heer Beelaerts toonde zich tijdens een telefonisch gesprek, dat wij gister middag mét hem hadden, bijzonder inge- Advertentie) I en pijn weg- I wrijven met Leeuwse Feeststemming Hoezeer het ook te prijzen is dat men van tijd tot tijd in een feest stemming verzeild raaktmen moet onder die omstandigheden toch altijd zijn gedachten goed bij elkaar houden. En dat gebeurt heus niet altijd. O nee- Want hoorden wij in Souburg een enthousiast man, alreeds bevan gen door voorpret niet voorstel len: ,Jjaten wij een enorm groot krentenbrood laten bakken en zelf van tevoren vaststellen hoeveel er in gaan. En dan zetten we dat krentebrood te kijk en dan kan het publiek raden hoeveel rozij nen er in zitten". Zonder twijfel een leuk voorstel, maar zou het publiek het met dat brood niet al te moeilijk krijgen Over feeststemmingen gesprok dat vlissingse geval is zeker, teressant. Een enige dochter zou zaterdag jarig zijn en omdat dan alvast in de familie wat te vieren kwamen de cadeaus op vrijdag. Zaterdag werd de grote verjaar dagstaart aangesneden onder het motto: zo liefje, dan ben je lek ker tviee dagen lang jarig. Zon dag kwam de vit te (want daar toe leent zich de vrije zaterdag niet meer) en moeder kon haar zes geworden dochtertje vertel len: zo, dan ben je vandaag ook nog en beetje jarig. En zo bleef ze jarig natuurlijk. Tot buurvrouw de toch ai groeien de verwarring, door de feeststem ming veroorzaakt, kwam vergro ten met de vraag: „Maar hebben jullie dan niet goed op de w.c.-kalender gekeken 1" Wat bleekt Dochtertje was hele maal niet jarig. Dat zou vandaag pas moeten gebeuren. En zo is het feest gisteren nog maals gevierd, maar gezegd moet worden dat de feeststemming er op de vierde dag toch echt een beetje onder te lijden had... nomen met zijn benoeming tot burge meester van Wolphaartsdijk. „De pro vincie Zeeland ken ik vrij goed en de recreatieve ontwikkeling trekt me 'aan. Ik heb een speciale belangstelling voor het Veerse Meer", vertélde ons de 30- jarige burgemeester. Jhr. Beelaerts van Blokland werd op 8 december 1932 geboren in Heerjans- dam. In Rotterdam behaalde hij het di ploma h.b.s. A, waarna hij aan de rijks universiteit te Utrecht de vrije studie richting sociale geografie (onder meer planologie) koos. In 1961 studeerde hij daar af. Sedertdien is hij werkzaam op de gemeente-secretarie van het 23.000 inwoners tellende stadje Gorkum. De provincie Zeeland is jhr. Beelaerts niet onbekend. Als reserve&fficier bij de militaire administratie heeft hij een deel van zijn diensttijd in Mid delburg doorgebracht. „Ik heb goede herinneringen aan Zeeland. Met na me de gastvrijheid van de inwoners van deze provincie heeft me tijdens mjjn Middelburgse periode getrof fen. Ieder jaar ga ik mijn vrienden en kennissen in Zeeland bezoeken", aldus de nieuwe burgemeester van Wolphaarsdijk. Middelburgse periode Voorts heeft jhr. Beelaerts van Blok land nog een paar maanden in Middel burg doorgebracht, toen h|j een onder zoek instelde met betrekking tot de grenswijzigingen op Walcheren. Grote belangstelling heeft Wolphaarts- dijks burgemeester, die de opvolger is van de in Oost- en West-Soubure be noemde burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny, voor de recreatieve ontwik keling in Zeeland. Zo is hy onder meer bestuurslid van het „Zilveren Jeugdcen tra", dat, zoals bekend, een centrum gaat oprichten op de schorren in de gemeente Arnemniden. Wolphaartsdijk is voor de heer Beelaerts een vrij onbekende gemeente. „Als so ciaal geograaf ken ik het wel statistisch, ik ben er ook een enkele maal doorge reden, maar mensen uit Wolphaartsdijk ken ik niet", aldus de nieuw-benoemde burgemeester. Hij hoopt zijn kennis omtrent Wol phaartsdijk spoedig te vergroten. Aan staande donderdag zal hij in gezelschap van z|jn echtgenote een oriënterend be zoek brengen aan deze gemeente. Verheugd is jhr. Beelaerts van Blók- land over het feit, dat in Wolphaartsdijk de eersfè aanzet van de recreatie reeds aanwezig is. Vooral op dit terrein ver wacht hij een bijdrage te kunnen leveren Niet voor niets is de nieuwe burgemees ter van deze Bevelandse gemeente in Gorkum speciaal belast met de uitbrei ding en sanering. In z|jn huidige woonplaats is jhr. Bee laerts van Blokland lid van tal van ver enigingen, hoewel h|j geen bestuursfunc ties vervult. Een van zijn belangrijkste lidmaatschappen acht hg zelf dat van de historische vereniging Oud-Gorkum. Achtste Rode-Kruisrit Op donderdag 23 mei (Hemelvaartsdag) wordt de 8e Rode Kruis oriëntatierit verreden. Aan deze rit, waarvan de start plaatsvindt op het Ledelplein te Oostburg, kunnen auto's motoren, scoo ters en bromfietsen deelnemen. Voor deze rit, welke ieder jaar veel deel nemers trekt, z|jn door verschillende ondernemingen en middenstanders vele fraaie prijzen beschikbaar gesteld. VL1EGTUIGRAKETB0M IN HET VEERSE MEER Personeel van de hulpverleningsdienst H.V.D. heeft maandagmiddag op de zandbank Haringvreter in het Veerse Meer nab|j Veere een Engelse vliegtuig- raketbom onschadelijk gemaakt. De bom werd meegenomen naar een centraal depot. De bom was by het verlagen van de waterstand naar boven gekomen. Het projectiel dateerde uit de tweede wereldoorlog. Een lid van de rijkspolitie te water verleende assisten tie met een roeiboot. (Advertentie) Waarborg-kwalitelt. Katoen In open weave. Korte mouwen6 frisse kleuren. Alleen geldig 8 mei a.s. voor leeftijd 6 jaar kl.stijging p.m. Lange Delft 60-62 - Middelburg Walstraat 84 - Vlissingen Op aanvrage bezoeken wij U gaarne. VERLAGING WATERSTAND KANAAL DOOR WALCHEREN In verband met de werkzaamheden aan de stationsbrug over het Kanaal door Walcheren te Middelburg is dé water stand van het kanaal verlaagd. De stand zal vanaf vandaag 7 mei tot en met 13 mei of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk is. zijn ver laagd tot 0,20 meter plus NAP. C. JOOSSE, MIDDELBURG PLOTSELING OVERLEDEN Raad Aardenburg .Pertiiient onjuist" noemen de leden van Ie Aardenburgso gemeenterdaad de mening van Gedeputeerde Staten van Zeeland, dat de buurtschap Draaibrug op Sluis in plaats van op Aardenburg Is georiënteerd. Het herindelingsplan voor Zeeuwsch-Vlaanderen voorziet in voe ring van Draaibrug bjj Sluis. Aarden- lurg raakt het dan kwjjt. Eén en ander kwam maandagmiddag ter sprake, om dat zich z|j de ingekomen stukken het ontwerp-herindeiing bevond. De raad zal er pas de volgende week over spre ken, maar men toonde zich nu al scherp tegen de voorgenomen tf|jziging wat Aardenburg betreft. Mevrouw E. J. van den Broecke-De Man (P.v.dA.) opperde het idee, dat de in woners van Draaibrug zélf hun mening over dc voeging bij Sluis kenbaar ma ken. Zij begreep niet „hoe G.S. erby komen, dat de inwoners van Draaibrug georiënteerd zijn op Sluis" en vroeg zich af welke motivering G.S. daarvoor hadden. De heer J. F. Rjjckaert (kath. lyst Aar denburg) was het geheel met mevrouw Van den Broecke eens en de heer C. van Bellegem (kath. lqst Aardenburg) noemde het standpunt van G.S. abso luut onjuist. Waarnemend voorzitter E. E. F. Lansu zei nog, dat bij de ope ning van het rusthuis vorige week ln Draaibrug verschillende aanwezigen hadden gezegd, dat men niet met G.S. kon meegaan, omdat men in Draaibrug zowel wat onderwijs als wat kerkelijke zaken betreft (r.-k. én protestant) ge heel op Aardenburg is georiënteerd. A. C. Ie Grand overleden Zondag is in het ziekenhuis te Sluiskil op 86-jarige leeftijd overleden, de heer A. C. Ie Grand. De heer Le Grand, die in Zuidzande woonde, was in desmedenor- ganisatle in West Zeeuwsch-Vlaanderen maar ook in overig Zeeland een goede bekende. De overledene was m« richter van de afdeling Oostburg Nederlandse Smedenbond in 19io, uu welk jaar hij in deze afdeling altijd be langrijke bestuursfuncties heeft vervuld. seling overleden de heer C. Joosse. De heer Joosse was per bromfiets van zijn zaak in Arnemniden op weg naar ztfn woning. Op de Blauwedijk werd hy door een hartaanval getroffen. Een arts kon slechts de dood constateren. De heer Joosse was 52 jaar. Hjj was medefir mant van de woninginrichting firma J. L. Joosse te Arnemuiden. Met zijn broer, de heer J. L. Joosse richtte de heer C. Joosse deze zaak eni- re tientallen jaren geleden op. De heer Joosse, die 24 mei 1910 werd geboren te Arnemuiden, was kerkelijk zeer meelevend. Vanaf 24 maart 1950 waa hij tweede penningmeester van de vereniging christelijke school 't Zand te Middelburg. Voorts was hy sinds een tiental jaren bestuurslid van de Gerefor meerde Bond in de Ned. Herv. Kerk van Middelburg, eerst enige jaren als pen ningmeester, laatstelijk .als secretaris. Surseance van betaling Aan de heer A. Hovestadt uit Yerseke is verlenging van sursenance van beta ling verleend voor de tijd van 1 jaar, ingaande 12 januari 1963. Bewindvoerder is mr. M. Vlaming te Middelburg. (Slot van pag. 1) mondse sporthal zou 540.000 moeten kosten. Weer een tegenslag: de rijks- goedkeuring kwam niet los. Toen verscheen een plaatselijk bouw bedrijf, de N.V. Ficqs, als redder in nood. Juist in die t|jd verdwenen er nog al wat Limburgse bouwvakarbei ders naar de Duitse bedrijven en wel licht mede daardoor kreeg deze par ticulier goedkeuring de sporthal in de vrije sector te bouwen.... voor ei gen rekening. Wel en toen de sport hal er eenmaal stond, nam de ge meenteraad van Roermond een kloek besluit: de gemeente kocht de sport hal van het bouwbedrijf. "Dit de vroe gere totopot van de K.N.V.B. was 25.000 als bijdrage binnengekomen en eenzelfde bedrag als renteloos voorschot. Aandeel van de gemeente: 490.000. Het kan ook anders. In de Zaan streek bijvoorbeeld werd een sporthal mogelijk door een gift van een kwart miljoen door een grote industrie. En ook kan het gecombineerd: én ge meente, én provincie, én bedrijfsleven, én sporttoto doen allemaal wat. Vele hele grote „kleintjes" maken ten slot te ook een sporthal! iissingen? Een in-egestre- den werkcomité „Actie Sporthal" zei het zo: „Hier wacht iedereen op elkaar. De Nederlandse Sportfedera tie geeft niets omdat de gemeente nog niets doet. De gemeente doet niets, omdat ze het alleen niet kan en het bedrijfsleven nog niets heeft laten horen. Het bedrijfsleven tast niet in de buidel, omdat de N.S.F. en de ge meente zelf nog niets op de tafel ge legd hebben. Enzovoort, enzovoort".... In Roermond, waar men nu twee jaar ervaring heeft met een sporthal, meent men ook, dat Vlissingen niet te zwaar moet tillen aan het zo ge vreesde exploitatietekort. Ook daar zagen ze er aanvankelijk nogal tegen op. „Maar de praktijk is, dat we een jaariyks tekort hebben van ongeveer 10.000 en dan ben ik nog aan de ho ge kant", vertelde ons sportambte naar Pangels. Roermond kreeg na melijk al spoedig toestemming de sporthal ook als dubbel-gymnastiek- lokaal te gebruiken: zeven scholen (5 lagere scholen, 1 uloschool- en 1 b.l.o.school) maken er nu gebruik van Nu krijgt iedere gemeente om even technisch-financieel te zijn jaarlijks geld uit het gemeentefonds. Dit bedrag is opgebouwd uit vele bij dragen voor allerlei doeleinden. Zo wordt er voor ieder gymnastieklokaal 16.000 ingebracht. De Roermondse sporthal staat gelijk aan twee loka len en dus krijgt deze gemeentelijke hal jaarlijks een bijdrage van 32.000. „Als we dat niet hadden, zouden we inderdaad ook een fiks na delig saldo hebben", zegt de heer Pangels. Om deze reden ook meent hy, dat er in een sporthal slechts een combinatie mogelijk is: sportvereni- 1 .en scijoien. Borren al bij voorbaat moeilijke vra gen. De heer Van Borren kan het weten, want hij is de voorzitter van de grootste sportgroep, die gebruik maakt van deze sporthal, van de handbalafdeling van de sportvereni ging „Swift". Toch is dat restaurant stimulerend voor de goede verstand houding in de sport: bg grote toer nooien of zo-maar handbalcompeti tiewedstrijden groepen de sportlieden er samen. Bovendien kunnen er ver gaderingen worden gehouden, het is net clublokaal van „Swift" en de schaakclub speelt er ook. Ook hier een Roermonds advies voor Vlissingen: exploiteer het restaurant zelf niet. In Roermond investeerde een particulier 30.000 gulden in dit restaurant en nu huurt hij het voor 5% van zijn jaarlijkse omzet. „Het brengt ons jaarlijks ongeveer 1500 op", zegt de heer Pangels. lang en 25 meter breed, de hoogte van de hal ls 7 meter, er kan op uitgezet worden één zaalhandbalveld, twee tennisvelden, drie volleybalvelden, vier badmintonvelden en één basket balveld. Bijna onbegrypelijk is het als men de sporthal ziet dat deze reeds vanaf 1961 in gebruik is. Deze bege renswaardige accommodatie ziet er uit alsof de hal pas een maand gele den in gebruik is genomen. De heer Van Borren van Swift weet de ver klaring: „Het valt me steeds weer op, dat onze sportlieden zelf zo zuinig op „hun" sporthal zijn, ze weten dat het een kostbaar bezit is en willen het in goede staat houden. Ze doen alsof het hun eigen bezit is..." En dat nu kan men lang niet bij iedere sportaccommodatie zeggen. Ongetwij feld: als de Vlissingse of Middelburg se sportlieden zo'n accommodatie krijgen, zullen ze er even zuinig op zyn! Het behoeft eigenlijk nauwehjks ge zegd te worden: de sporthal is een enorme stimulans geweest voor het Roermondse sportleven. Men kreeg sportevenementen, die Roermond an ders nooit gehad zou hebben: een in terland zaalhandbal dames Neder- land-Duitsland, grote zaalhandbal- toernooien met de t(.. Zweden, Duitsland, Denemarken, Ne derland, een groot volleybaltoernooi met onder meer de Belgische kam pioen Brabo, een revanchetoernooi van een vierlanden-judowedstriid derland, Engeland, Frankrijk Duitsland, een badmintontoernooi met nationale kampioen, onder meer die van Mexico, enzovoort, enzovoort. Enkele dagen geleden nog zei de heer A. Knol, voorzitter van V.T.V. feltennis-insider, ons: „In Vlissingen kregen we een tafeltennisinterland niet, omdat we hier geen ge accommodatie hadden'. Wel, mond krijgt die interland binnenkort wel En inmiddels groeiden de Roermond se sportverenigingen, die gebruik ma ken van de sporthal, bijna duizeling wekkend. „Vijf jaar geleden hadden we 20 leden, onze dames waren „ner gens" en heren waren er helemaal niet", vertelde de heer Van Borren over de handbalafdeling van „Swift", „nu telt deze afdeling 250 leden en zoals U weet is ons damesteam kam pioen van Nederland geworden" Met de andere vereniging is het al net zo: toen de sporthal in oktober 1961 werd geopend, telde de badmin tonclub 4 leden, nu zijn het er ruim 50; basketbal werd in 1961 niet ir Roermond gespeeld, nu is er eei bloeiende club. En zo kan men door gaan... Gevolg: de sporthal van Roer mond is eigenlijk alweer te klein, °,°- zien de enorme belangstelling... „Dat is de enige oplossing", weet hy uit ervaring, „overdag de scholen en 's avonds en in het weekeinde de sportverenigingen". Als men een sporthal ook voor bepaalde evene menten zou gaan verhuren (congres sen, tentoonstellingejj, concerten) dan gaat dat altijd in sterke mate ten koste van de sport. Roermondse raad geving: bq de voorbereiding moet men die mogelijkheid van een sport hal voor evenementen dan ook niet als verkoopargument gaan gebrui ken... Niettemin heeft de Roermond se sporthal toch een ruimte voor „evenementen": een riant restaurant, waarin tientallen stoelen roiW de ta feltjes staan en waarin ook ee» hoef ijzervormige bar met achttien kruk ken„Neen, door de sportlieden wordt er beslist geen sterke drank De scholen gebruiken vele uren de sporthal. Per week ongeveer 30 uur en dat maakt dus omdat de hal een dubbel gymnastieklokaal is in totaal 60 uur. Dan blgft er nog veel tijd over voor de sportverenigingen: van 's middags half vijf tot 's avonds elf uur, op zaterdag van 's middags 12 uur tot 's avonds 11 uur en op zondag van 's ochtends 10 uur tot 's avonds 11 uur. Tarief voor vereni gingen: 5,per uur als de club is aangesloten bij een bond en ook 25 9 Dat laatste die 25 extra er pas bijgekomen, nadat een judo- bond de sporthal voor 12,50 per uur huurde, Anton Geesink op de mat bracht an van circa 2500 bezoekers f 2,per persoon incasseerde. Op brengst entreegelden: 4000 5000. Daar moest dan een zaalhuur van 12,30 per uur af Overigens moeten er wel byzondere voorzieningen getroffen worden om 2500 toeschouwers te herbergen, want „officieel" kunnen er 750 kijkers ln: 300 boven op de tribune voor het res taurant en 450 beneden op de zaaltri bune. Enkele technische gegevens de vloer van de sporthal is 43 meter In een serie activiteiten buiten school verband organiseerde de Stichting Vor ming Bedr|jfsjeugd, afdeling Walcheren „De Zonnebloem" voor de groepen Mid delburg en Vlissingen een weekeinde iu het gebouw van de hervormde jeugd raad, „Marezate" te Domburg. Zaterdagmiddag arriveerden de meisjes, nadat zij hun werktijd hadden beëindigd. De leiding berustte bg de dames Ruijs, leidster van het Zonnebloemwerk te Middelburg, Van de Akker, leidster te Vlissingen en De Klerk, lerares licha melijke oefening te Middelburg, 's Avonds werden de doden herdacht met passende poëzie en het Wilhelmus en daarna werd een nachtwandeling ge maakt. Alles in de natuur werkte mee om deze tocht door Hoogduin en West- hove tot een belevenis te maken. De kleine uurtjes waren al een eind op weg toen het stil werd in „Marezate"... Na de kerkgang werd er 's zondags een vlaggenroofspel in de duinen gespeeld, soms wel eens wat al te enthousiast, zoals de boswachter verzekerde, maar heel begrgpelijk: 30 meisjes die een ex tra vakantie hebben, hun aangeboden door „De Zonnebloem". De kosten wor den gedragen door de stichting, de meis jes moesten een kleine vergoeding ge ven voor de maaltyden en de reiskos ten. 's Avonds was er in het gebouw een wedstrijdspel met tekeningen en woor den, de overige tyd wera gevuld met spel en dans. De leiding hoopte met deze activiteit -"--nte te bevorderen en van oordeel, dat zij laagd was dan zij haa durven hopen. Niet één wanklank is er gehoord, samen deed men de corvee- dienst (de maaltgden werden door de cursisten zelf verzorgd) en toen allen in de loop van zondagavond naar huis terugkeerden, was er geen sprake meer van verschillende kleine groepjes, maar men nam afscheid van elkaar in het be sef tot één groep te behoren. Knaapje kreeg kalk in zijn ogen Het vierjarige knaapje Rien Walhout te Borssele kreeg zaterdagmiddag tijdens het spel kalk uit een pot ln zijn ogen. De arts H. M. J. Kiviet verleende eerste □aapje is daarna naar het Oostwal te Goes overge bracht, waar b|j ter behandeling is op genomen. Een metselaar was by een der kerkge bouwen in Borssele aan het werk, waar- by een pot met kalk werd gebruikt. Het knaapje kwam spelenderwijs te dicht by de pot in de buurt en stootte er tegen aan, waardoor de inhoud van de pot op spatte. veel voor de smeden in de streek ge daan, vooral de eerste jaren na de op richting samen met nu wyien de heren H. de Hullu uit Oostburg en I. Contant te Waterlandkerkje. Deze foto's tonen interieur en ex terieur van de moderne sporthal te Roermond. Een mooi voorbeeld van een ruime, uiterst doelmatige sporthal zoals vele Zeeuwen die als wensdroom zien. In ieder geval proficiat! Want een Olifant-borrel, 't zij oud of jong, Is zijn prijs waard. En tegen uw vrienden zegt U: Wees gezellig en pak 'n OLIFANT JE Proost VERWACHT. AANVANKELIJK ZONNIG Aanvankelyk zonnig weer, in de loop van de dag toenemende bewolking cn later van het westen uit regen. Tot ma tig of vrij krachtig toenemende wind uit zuidelijke richtingen. Iets hogere middagtemperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2