beter veel beter Togo I onbedreigd kampioen eerste klas van het Zeeuwse korfbal Rillandia behield promotiekansen door zege op buurman Krabbendijke Zeeland Sport benutte kansen en versloeg Veerse Boys met 4-2 Brazilië versloeg Duitsland Schaakduel uitgesteld Zweden versloeg Hongarije2-1 Volgend jaar naar 3de klas K.N.K.B. POSITIE VAN WEER VERLIEZEND RCS WORDT STEEDS HACHELIJKER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 MEI 1963 Tweede klas B Terneuzen won met 4-1 van Internos In de tweede klas B van liet Zeeuws-Brabantse amateurvoetbal behaalde Zeeland Sport een ver dienstelijke overwinning op Veerse Boys. HW kwam in veiliger water door een 21-zege op Uno Animo. Hontenisse kwam ook nu niet ho ger op de ranglijst, want de wed strijd tegen DESK eindigde in een 2O-nederlaag. Terneuzen stuurde Internos met lege handen naar huis (41). Rood Wit versloeg Steenbergen met 31. Middelburg DESK Zeeland Sport Veerse Boys Roosendaal Terneuzen Internos HW Rood-Wit Steenbergen Hontenisse Uno Animo 17 12 4 1 28 45—21 17 9 4 4 22 28 18 9 4 5 22 49—38 17 9 1 7 19 33—21 17 7 5 5 19 36 18 7 4 7 18 26—24 18 7 4 7 18 37—41 17 4 6 7 14 24—24 16 3 7 6 13 27- 15 5 2 8 12 26—33 17 4 4 9 12 24—39 17 2 3 12 7 18—46 Zeeland Sport-Veerse Boys 4-2 Zeeland Sport heeft een verdiende over winning behaald op Veerse Boys: 42. Veerse Boys speelde technisch beter, omdat deze ploeg de geboden kansen beter wist te benntten. In deze wed strijd zorgde de jeugdige voorhoede speler-debutant Nico Mulhuijsen voor een beheerst doelpunt voor Zeeland Sport. Linksachter Wisse moest wegens een blessure verstek laten gaan. Piet Kambïer verving hem uitstekend. Hij slaagde erin de gevaarlijkste Veerse- Bovs-aanvaller Zijlmans vrijwel uit te schakelen. Rechtsbinnen H. Joore legde vrijwel steeds de grondslag van de Veerse-Boysaanvallen, die beter opgezet waren dan die van Zeeland Sport. Voorts toonden spil Ricteco en doelman De Ridder zich uiterst bekwaam op de groene mat. Een door Kees Elve goed genomen hoekschop werd door doelman H. Schip peren het veld ingestompt: voor de voe ten van Nico Mulhuijsen, die doelman Schipperen kansloos sloeg en daarmee na dertien minuten Zeeland Sport de leiding gaf met 10. Kort na elkaar kreeg Veerse Boys een paar goede sco- ringskansen, maar doelman De Ridder, slaagde er steeds in de aanvallen te stoppen. De Zeeland-Sportvoorwaartsen toonden zich gevaarlijker. Zo kon in de 16de minuut een kopbal van Klopmeijer net uit het doel worden getipt. Het werd 20 in de 33ste minuut, toen Zeeland Sport een vrije schop kreeg te nemen, veertig meter van het Veerse-Boysdoel. Adrie Theune plaatste de bal op het hoofd van Klopmeijer, die zijn kans schoon zag. Vijf minuten voor rust kreeg Veerse Boys, onverwacht, maar wél verdiend, zijn eerste'' treffer toen linksbuiten W. Schipperen profiteerde van een aarze ling bij de Zeeland-Sportverdediging. De bal vloog onhoudbaar in het doel van De Ridder: 21. De tweede helft gaf een vrijwel gelijk spelbeeld te zien. In de 18de minuut maakte Kees Elve van een uit positie spelen van de Veerse- Boysverdediging gebruik om de bal op de schoen van Klopmeijer te plaatsen, die onhoudbaar inschoot: 31. Rechts half Jo Elve zorgde in de 28ste minuut uit een corner van Jaap van Maris voor het vierde doelpunt. Veerse Boys kreeg nogmaals een kans in de 30ste minuut. Goed voorhoedespel werd beloond, toen rechtsbuiten M Zijlmans van rechtsbin nen H. Joore een niet te missen kans kreeg: 42. DESK-Hontenisse 2-0 De Zeeuws-namingen, die vorige week in de wedstrijd tegen HW '24 hun doelverdediger uitgeschakeld zagen, traden aan met hun vroegere doelman P. Bax. Deze werd februari vorig jaar ernstig geblesseerd en was sindsdien niet meer in wedstrijden uitgekomen. Na een rust van \ijftien maanden werd hij echter weer bereid gevonden het kee persprobleem bij zijn oude club Honte nisse te helpen oplossen. In de wedstrijd tegen DESK heeft Bax andermaal be wezen een doelman van uitzonderlijke klasse te zijn. Daardoor heeft hij ervoor kunnen zor gen. dat de nederlaag voor zijn club tot 20 is beperkt gebleven tegen het beter spelend DESK De eerste tien minuten trok Hontenisse fel van leer en moest de DESK-defensie alle zeilen bijzetten. Er kwamen enkele doelkansen, doch de ze werden oor de Hontenisse-aanvallers onbenut gelaten. DESK nam het initia tief over en kwam na een kwartier spe len op vrij gelukkige wijz aan een doelpunt: een hard schot van de DESK- rechtsbuiten in de benedenhoek werd door Bax weggestompt. De bal bleek omhoógsprong en terug voor net doel draaide, waar linksbinnen Voogd van DESK het laatste zetje kon geven: 10. Gesteund door dit succes kwam DESK wel opzetten en Hontenisse werd in de verdediging teruggedrongen gedurende de hele eerste helft. De DESK-voorhoede combineerde veel vuldig. De hechte Hontenissedefensie kon zich echter staande houden. Vlak voor rust werd het toch nog 20 voor DESK. De naar rechts gezwenkte mid denvoor gaf een hoge voorzet. De bal belandde bij Voogd, die met een prach tige kopstoot de Hontenissedoelman passeerde. Na rust was het spelbeeld ongeveer hetzelfde als in de eerste helft. Hon tenisse kwam wel wat meer in de aanval, doch de voorhoede bleek de ze middag niet in staat enig gevaar te veroorzaken voor het DESK-doel. Terneazen-lnternos 4-1 „Zo hebben wij ze lang niet zien Rpe- len", zei een supporter zondagmiddag tegen het eind van de wedstrijd Terneu zenInternos, die door de thuisclub met de duidelijke cijfers 41 werd gewon nen. En inderdaad: de rood-zwarten sne den vooral in de tweede helft door de Internosdefensie als een scherp mes door een zachte koek. Nu eens geen krappe overwinning, waarbij het tot het laatste eindsignaal onzeker bleef wie de punten in de wacht zou slepen, maar een forse zege. De helft van de middag zaaide Piet Wissel, die sterk switchte, paniek in de Internosachterhoede en verrichte boven dien de hattrick. Betrouwbaar was ook weer de achterhoede met als uitblinker spil Jan Meijer. Tegen dit elftal had wel ijverige, maar verder ongevaarlijke Intemosploeg geen schijn van kans. Enig overwicht had de thuisclub reeds in de eerste helft, die overigens een vrij matig spel te zien gaf. Aan weerszijden deden zich enkele scoringskansen voor, maar het zou toch tot de 33ste minuut duren, eer het eerste doelpunt kon wor den aangetekend. Een fraai doelpunt bovendien, geboren uit een aanval over rechts, waarbij de bal door P. 't Gilde scherp werd voorgezet en door Piet Wissel uit zeer moeilijke positie werd ingekopt (1—0). Tien minuten na rust sprintte de actie ve Wissel naar een in de vrije ruimte gedeponeerde bal, die hij tussen de be nen van de aanvallende keeper Van Gin- niken wist te mikken; 2—0. Vijf minuten later was het eigenlijk 30 toen Van Ginniken een harde bal het doel zag caramboleren. Met snoeksprong sloeg hij hem er weer uit, maar de scheidsrechter wuifde alle pro testen, dat de bal de doellijn was gej seerd, resoluut weg. Even ontworstelde Internos zich aan de zware druk en doorat de Terneuzenver- dediging bovendien even te traag in greep, wist rechtsbinnen Dekkers in de 28ste minuut een tegenpunt te scoren (21). Vier minuten later reeg Wissel de bal in een positie, die wel wat op buitenspel leek, maar aangezien de scheidsrechter niet floot, maakte hij er 31 van. In de 41ste minuut viel het vierde en laatste doelpunt. Wissel, die zijn schootsveld belemmerd zag, gaf de bal over aan R. Deij, die de bal keihard in de touwen joeg: 41. BW'24-Uno Animo 2-1 Het komt wel eens meer voor, dat het venijn in de staart zit. En zo was het ook in de ontmoeting tussen de twee kandidaten voor de rode lantaarn, HW '24 en Uno Animo. In de eerste helft speelden de bezoekers voor wat zij waard waren en er waren voldoende momenten, waarbij HW '24 er niet aan te pas kwam. Bovendien zette Uno Ani mo regelmatig de buitenspelval open en het was wel typerend, dat de blauw gelen daar keer op keer intippelden. Hieruit blijkt tevens, dat er in deze pe riode geen sprake kon zijn van mooi voetbal. Ofschoon beide ploegen de bezoekers méér dan de thuisploeg kansen kregen om te doelpunten, ging de rust in met een dubbelblanke stand. HW '24 kwam in de eerste helft tot tweemaal toe goed weg. Eenmaal mc linksback Gerrit Nassens (die de ver hinderde Schouwaert moest vervangen) de bal van de lijn weghalen, toen doel man Frans d'Hooghe al was gepasseerd en eenmaal was het d'Hooghe zelf, die een fantastische redding verrichtte, toen Pijnenburg een zeer harde kogel op zijn doel afvuurde. De tweede 45 minuten begonnen erg sensationeel. Uno Animo nam in de vierde minuut de leiding door een snelle linksbuiten Van de Velde, die ervan profiteerde dat rechtsback De Gucht niet snel genoeg de bal wegwerk te. Doelman d'Hooghe stond tegenover de scherpe diagonale schuiver totaal machteloos. Deze achterstand bracht een gehele ommekeer in de wedstrijd. De Hulstenaren gingen hierbij blijkbaar inzien, dat er uit een ander vaatje ge tapt moest worden. Vanaf dat moment zaten zij veel beter op de bal. Toch moesten de supporters wachten tot de 28ste minuut om de gelijkmaker te zien aantekenen. Met een fraai genomen vrije trap van Paul de Blok (een uit blinker deze middag) was het de jonge Rudy Neefs, die met een harde kopbal even fraai doelman Verhoeven het na kijken kon geven: 11. Vijf minuten voor het einde brak Ho- noré Neefs door en loste een goed schot op het Uno Animodoel, maar Verhoe ven kon dit niet voldoende wegwerken. De toestormende rechtsbuiten Leon van Dorselaar liet zich de kans dan ook niet ontnemen om zijn club naar de leiding te schieten: 21. Zeeland Sport IV werd kampioen Door een 90 overwinning op het be zoekende Middelburg 4 heeft het 4e elftal van Zeeland Sport het kampioen schap van de res. 2e klas B, afdeling Zeeland van de K.N.V.B. behaald. In het clubhuis van Zeeland Sport werden spe lers toegesproken door voorzitter P. Ventevogel, die namens de Zeeland- Sportvrienden van het 4e elftal en de supportersvereniging een shirt, broekje en een fotolijst aanbood. Een foto van het 4e elftal werd vervolgens nog aan geboden (in kleuren) door de beheerder van het clubhuis, Rinus van Rijswijk. De 17de partij om het wereldkampioen schap schaken tussen Mikhail Botwin- nik en Tigran Petrosjan, die zaterdag gespeeld zou worden, is verschoven naar maandag (vandaag) in verband met ziekte van Mikhail Botwinnik. Petros jan heeft de leiding met 8%7%. In het Rasundastadion te Stockholm behaalde de Zweedse voetbalploeg zon dag in een aantrekkelijke wedstrijd een kleine overwinning op Hongarije. Mild gaf de gastheren in de 11e minuut reeds een 10 voorsprong, die pas in de 71e minuut door middenvoor Albert teniet fedaan werd: 1—1. Vijf minuten later lezorgde 'middenvoor Brodd van Zwe den zijn land toch de zege. Blauw-Wit II kampioen in 3 B Een lang gekoesterde wens is voor het Goese Togo-korfbaltwaalftal in vervulling gegaan. Na een aantal jaren steeds tweede te zijn geweest en door het doorstromen van en kele Zeeuwse ploegen naar de lan delijke afdelingen, zijn de rood- wïtten thans onbedreigd kampioen geworden. In de gehele competitie moesten ze slechts één verliespunt incasseren en met nog twee wed strijden te spelen zijn ze reeds in het bezit van de hoogste titel. Van een bedreiging was tegen Zuidwes- schotvaardigheïd van de thuis club was veel groter en reeds met de rust hadden ze een veilige 52-voor- sprong. Doch vooral na de rust zat hen alles mee. de aanvallen liepen goed en vooral ook door het meer gelukkige schieten konden ze er nog een kam- fiioensscore van maken: tegen de ang niet zwakke Zuidwestersploeg werd het nog 155. Zeer waarschijnlijk gaan de Goesenaren het volgend jaar in de K.N.K.B. 3e klas proberen. Tjoba H nam revanche voor de geleden nederlaag tegen de Animo- reserves: ze scoorden thuis er lustig op los, het werd zelfs een 71-zege. De stand luidt momenteel: Togo I Elto I Zuidwesters I Swift II Tjoba II Luctor I Animo II Zeelandia I 0 23 112— 51 5 16 93— 3 15 91— 4 14 8562 5 13 79— 7 8 51— 74 61— 73 A.K.C.-T.0.P. 10-4 In 2A bracht TOP de punten van ove Schelde mee terug, ze wonnen by AKC met 410, waardoor de laatste lan taarndrager is met Zuidwesters H, dat de kous op do kop kreeg bij Togo Hl, zelfs werd het in Goes 80. Vedo I verspeelde waarschijnlijk haar uiteindelijke tweede plaats: ze verloren thuis met 48 van Swift H3, dat deze plaats wel voor zich op zal eisen. Ondo I is hier reeds kampioen. In 2B behaalde Blauw Wit I een nauwde 56-zege op Tjoba D3; in het veld was de eerste heel wat sterker, doch men kon de mand niet best vinden. In 3A behield Animo m haar theore tische kans door NOAD met een 152- nederlaag naar huis te sturen, doch ook Swift IV maakte geen fout, het haalde bfl Stormvogels beide punten weg (3 Bent U ook van mening, dat elektrisch scheren beter is? Wanneer U zich echter sneller, dieper en secuurder wilt scheren, gebruik dan Blett vóór het scheren. Dat is het beste recept, dat wij U kunnen geven. Blett maakt Uw baardhaar "wakker". Het baardhaar wordt hoog op gericht - 10 minuten lang. Nu wordt elke haar op de diepste plaats afgeschoren. Zo bent U dus veel beter geschoren. Blett vóór het scheren.... 's avonds nóg gladgeschoren! 6). De oranjehemden hebben momenteel de minste verliespunten, zoals uit de stand der bovenste vier blijkt: Atlas 13 10 1 2 21 Swift IV 10 8 1 1 17 Animo Hl 11 8 1 2 17 Stormvogels 13 7 0 6 14 Blauw-Wit II kampioen In 3B werd Blauw Wit II zonder te spelen kampioen. Luctor II verloor by Elto H met 94, alhoewel het veldspel van beide ploegen niet veel verscliilde, doch punten beslissen uiteindelyk. Do Blauw-Witters zullen dus volgend jaar waarschijnlijk een plaatsje in gaan ne men in de tweede klas. In 3C werd als enige wedstrijd gespeeld Swift VTjoba IV, die eindigde in een 36-zege voor de Tjobanezen. Een periode van drie minuten werd West-Duitsland fataal in de zondag te Iers, die in de 44e minuut door een strafschop een 10 achterstand hadden opgelopen, sloegen tussen de G8e en de 71e minuut hard toe. Eerst scoorde Coutïnho met een vlekkeloze schuiver uit een even zo fraaie pass van zijn linksbinnen Pele en kort daarop bracht Pele zelf met een zeer hard schot van 25 perïoriteit van de Brazilianen eigenlijk vry eenvoudig stand had' gehouden, kwam deze klap niet meer te boven. De Duitsers hadden reeds voor de rust een beslissende voorsprong kunnen ne men. Het afwerken van de aanvallen liet echter nogal te wensen over, het geen niet veranderde toen in de tweede helft rechtsbinnen Konietzka vervangen was door Strehl. Er was tenslotte een strafschop voor nodig om de gastheren een meer dan verdiende 10 voor sprong te bezorgen. Rildo beging een zware overtreding tegen Koniezzka, toen deze eindelijk eenmaal was door gebroken en linkshalf Jürgen Werner maakte van elf meter geen fout. De gesloten Duitse verdediging be- zwoor ook na de hervatting steeds tij dig het gevaar, tot Coutinho en Pele ineens wel de weg naar het doel wisten te vinden. Daarna bleek de aanval van de Duitsers niet meer in staat de score een ander aanzien te geven. Brazilië boekte daarmee voor 71.000 toeschou wers zijn tweede overwinning tijdens de Europese tournee. Verleden week zon dag was Frankrijk met 32 verslagen. De wedstrijden tegen Portugal, België en Nederland eindigden in een neder- LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL A.Z.V.V. stelde het 3e klasserschap in veiligheid De strijd om de beschikbare plaat sen in de derde klas van het lande lijk zaterdagvoetbal, die ingaande seizoen 1963-1964 zal worden in gesteld, is nu in een beslissend sta dium gekomen. In de vierde klas A heeft SSC uit Sprang Capelle zich bij het reeds eerder gepromo veerde Aalburg kunnen voegen als gevolg van de 07-zege op Wemel dinge. Omdat, behalve de clubs die ,oudere rechten" hebben, nog twee clnbs uit deze klas voor promotie in aanmerking komen, waarvoor momenteel nog vier gegadigden zijn, is er aan spanning geen ge brek, temeer niet omdat o.m. de wedstrijden RillandiaSprang en RillandiaRoda Boys nog op het programma voorkomen. Rillandia behield zijn overigens uitstekende kans door buurman Krabbendijke met 20 te verslaan. Sprang daar entegen liet zich in eigen huis door Roda Boys de winst ontfutselen (1 4), waardoor Sprang en Rillan dia eenzelfde aantal verliespunten hebben. Wijk behield zijn theoreti sche kansje door het gelijke spel tegen Aalburg (22). Wemeldin- ge, dat kansloos was tegen SSC, zag Sleeuwijk een stapje nader ko men, omdat Smerdiek een veer moest laten tegen de hekkesluiter (2Bovendien diende Sleeuwijk no geen protest in tegen deze uit- slag. In de vierde klas B stelde AZW via een moeizaam bevochten 21- zege op SW, zijn derdeklas-plaats veilig en ook Dinteloord, dat de WN-klip keurig omzeilde (14), komt volgend seizoen in een hogere klas uit. Dit is nu reeds een feit, omdat Middelburg Chrislandia de das omdeed (10) waardoor de laatst estrohalm voor de ploeg uit Heyningen afknapte. Onderaan veranderde niets, omdat alle degra datiekandidaten verloren. Nieuw- dorp met 60 van Arnemuiden, Volmaakte rust geeft de DRAKACEL matras Spui met 61 van Terneuzense Boys en Mevo met 24 van Zwa- luwse Boys. Met onder meer de wedstrijden NieuwdorpMevo en SpuiMevo nog te spelen is ook hier het laatste woord nog niet ge sproken. 4e kla3 A: Aalburg SSC Sprang Roda Boys Rillandia Wijk Good Luck Smerdiek Krabbendijke Wemeldinge Sleeuwijk 4e klas B: AZW Dinteloord Arnemuiden Chrislandia WN Zwaluwse Boys SVV '54 Tern. Boys Middelburg Nieuwdorp Spui Mevo 20 16 19 14 20 13 6 0 28 45—16 6 3 24 51—17 2 5 22 60—27 3 7 21 43—41 4 4 20 42—23 7 5 17 26—31 5 8 15 32—37 7 7 15 31—42 4 8 14 27—29 3 12 9 27—78 5 11 7 20—63 1 3 33 90—35 3 2 31 46—25 2 5 28 62—25 5 5 23 47—40 3 7 21 4847 3 8 21 45—30 9 6 19 49—41 1 10 19 49—52 2 10 16 40—41 3 14 9 22—72 1 15 7 29—72 1 15 7 25—82 Arnemuiden-Nieuwdorp 6-0 Hoewel Nieuwdorp vrtf aardig partij heeft gegeven is het een overtuigende 60 nederlaag geworden. Het was geen beste wedstrijd, waarin vrij nonchalant werd gespeeld en waarin de zwakte van het huidige Nieuwdorp-elftal wel dui delijk tot uiting kwam. Reeds na 5 minuten slaagde De Ridder er in een >oed door Van Belzen opgebrachte bal fangs doelman Traas te werken (10) ïn na een half uur was het weer De Ridder die met een diagonaal schot de Nleuwdorp-doelman ten tweede male liet vissen (20). Na de rust kwamen de bezoekers even fel opzetten, maar het bleek een strovuurtje te zijn. Na 18 minuten kreeg PQqjtvliet in twijfelachtige po sitie ue bai toegespeeld om deze aan val met een doelpunt af te ronden (30). Twee minuten later bracht Van Belzen op uitgekookte wijze met een effectvol schot de stand op 40 en 5 minuten voor het einde zorgde Poortvliet met een hard schot voor 50. Vlak voor het einde werd een overtreding van Dekker met een strafschop gehonoreerd, die door Poortvliet werd benut om het halve rloziin vol te maken (6—0). Mevo-Zwaluwse Boys 2-4 De thuisclub kreeg de eerste kans, maar het schot van Rossen werd door de Boys-doelman gekeerd. Aan de an dere kant lukte het beter, want toen na 25 minuten een fraaie combinatie in de Boys-gelederen met een schot van H. Polak werd besloten, moest doelman Bijdevate zich gewonnen geven (01). Lupgens kreeg vlak daarop een kans, maar de Boys-doelman redde fraai. Toch kwam na 39 minuten de gelijk maker, toen Schalken de bal in oigen doel werkte (11). Vlak voor de rust namen de bezoekers echter opnieuw een voorsprong door toedoen van Kruis (12). Na de rust een Mevo-overwicht, maar Rossen en Lupgens zochten het doel op de verkeerde plaats. 'Na 11 mi nuten kwam succes juist aan de andere zijde, toen een schot van Kramer via een Mevospeler in het Zierikzeese doel verdween (13). Rossen kogelde vlak daarop tegen de paal en Bijdevaate schoot rakelings over. Toch kreeg Me vo zijn doelpunt, zij het dat daarvoor een strafschop nodig was. Na 25 minu ten voltrok K. de Oude het vonnis (23). Toen na 29 minuten Dudok een slap schot loste, verdween de bal voor de vierde maal in het thuisclubdoel en met deze 24 stand kwam ook het einde. Terneuzense Boys-Spui 6-1 Een wedstrijd om heel gauw te verge ten, niet alleen door het slechte spel, maar vooral door de rommelige sfeei die in de Spui-gelederen heerste. Geelhoed. Drie minuten na de rust zorg de Geelhoed voor 20 en aangezien de Spuiaanvoerder één van zyn spe lers liet verder meespelen ontzegde, moesten de bezoekers tegen een nume rieke meerderheid optornen. Het bleek een onmogelyke opgave en de Boys slaagden er dan ook gemakkeiyk in door nog 3 doelpunten van Geelhoed en 2 van Van Dixhoorn het halve dozijn vol te maken (60). Eerst hierna kon De Smedt een tegenpunt scoren (61). lUiddelburg-ChrisIandia 1-0 Een wedstrijd om snel te vergeten, want er werd uitgesproken slecht ge voetbald. Chrislandia vocht voor zijn laatste kans en slaagde er in Middel burg te beletten zijn normale spel te ontplooien. De rust brak aan met dub bel blanke stand. Na 11 minuten in de tweede helft kwam het enige en be slissende doelpunt tot stand, toen Jon- gepier een goede voorzet van Ridderhof keurig wist in te koppen (10). Hoe wel zich aan beide zijden nog legio doelrijpe kansen voordeden, bleef het bij deze ene treffer waardoor Middel burg een kleine zege behaalde. Wemeldinge-SSC 0-7 De bezoekers waren een klasse beter, waardoor het een wat eenzijdige wed strijd is geworden. Voor de rust namen de Brabanders door doelpunten van Van Zeist in de 25e en Van der Schans in de 27e minuut een 02 voorsprong. Na de rust duurde het weliswaar tót de 23e minuut voor Van Zeist opnieuw raak schoot (03), maar toen bleek het hek van de dam. Twee minuten la ter bracht v. d. Schans de voorsprong op 04, om er even later 05 van te maken. Na 31 minuten vergrootte Ver- hage de voorsprong (06), waarna 4 minuien voor het einde Van Dongen de eindstand, verdiend, op 07 bracht. Sleeuwijk-Smerdiek 2-2 o.p.v. Sleeuwyk. Toen het laatste Duitsignaal van de scheidsrechter had geklonken, was de definitieve uitslag nog niet be kend, omdat SIeeuw(jk twee protes- Duitse hockeyploeg won van Belgen De Duitse hockeyploeg heeft zaterdag in Brussel met 10 gewonnen van Bel gië. In de 45e minuut scoorde Keiler net winnende doelpunt. ten indiende. Eén wegens het toeken nen van het gelykmakende doelpunt van Smerdiek en één wegens het niet toekennen van een door hen gemaakt doelpunt (wegens buitenspel). minuten opende Van Anuel d voor de thuisclub, maar in de 33e mi nuut brak Van Hout alleen door om daarna de bal nog aan Vroegop over televen, die daaruit doelpuntte (1 In de 37e minuut slaagde v. d. Hoek erin Smerdiek een 12 voorsprong te geven. De gelijkmaker kwam in de 17e minuut van de tweede helft toen links achter P. Hoek door midvoor Dekker zodanig in het nauw werd ^bracht dat hij de bal in eigen doel w^vlcte (22). Het wachten is dus nu op de uitspraak van de protestcommissie. Rillandia-Krabbendqke 2-0 De thuisclub heeft de 20 zege vol komen verdiend. Krabbendijke heeft zich uitstekend geweerd en inzonder heid doelman Kriekaard maakte een zeer betrouwbare indruk. Toch moest hij na 35 minuten zwichten, toen Van Iwaarden alleen doorbrak en tegen diens schot had de Krabbendijke-doel- man toen geen schijn van kans (10). Enkele minuten voor de rust slaagde linksbuiten De Boer er in na een doel- worsteling nummer twee in de touwen te jagen (20). Na dc rust bleef Rillandia sterker, maar hun voorhoede bleek niet vol doende in staat de kansen te benutten, terwjjl bovendien de Krabbendijke- doelman ook nu zijn plaats meer dan waard bleek, daarbij goed gesteund door zijn mede-verdedigers. Toen de prima leidende scheidsrechter Beks het einde aankondigde, had Rillandia zijn promotiekans dus onverzwakt behou den. AZVV-SVY'54 2-1 Voor de derde maal kwam de thuis club voor het onaangename feit te staan dat de aangewezen scheidsrechter ver stek liet gaan. Na een half uur wach ten von men oud-scheidsrechter Lensen bereid de leiding op zich te nemen. De thuisclub bleek nog niet geheel beko men van de schrik die de vorige week geleden nederlaag teweeg had gebracht want ook nu werd er slecht gespeeld. SVV was in het veld voor de rust juist Iets sterker en de 01 voorsprong die de bezoekers na een half uur door een treffer van Van Gils hadden genomen, gaf de verhouding dan ook juist weer. Toen 16 minuten na de rust v. d. Hout binnen de beruchte lijnen werd nage trapt, kende de scheidsrechter terecht een strafschop toe, die door Lensen werd benut (11). De bezoekers ble ken het met deze beslissing allerminst eens en het werd als gevolg hiervan een rommelige en onaangename verto ning. Het laatste kwartier zette AZVV nog eens alles op alles en het was ten slotte m de laatste minuut dat spil Geensen, na een algemene AZW-aan- val, de laatste hand legde aan een goe de pass van v. d. Hout, waardoor de thuisclub de volle winst nog juist uit het vuur sleepte (21). Amateurvoetbal derde klassers Weer zege voor Goes Goes-Nieuw Borgvliet 2-1 In dc derdo klas D van het Zeeuws- Brabant amateurvoetbal gaan de laatste loodjes voor Kaaise Boys blijkbaar erg zwaar wegen. Tegen RKFC kwamen de leiders niet verder dan 33. Goes stuur de Nieuw Borgvliet met een 21-neder- Iaag naar Brabant terug, maar Zee landia nioest thuis de vlag stryken voor Grenswachters (13). Odio hield aan de wedstryd tegen buurman Dosko een puntje over (22) en al deze uitslagen, gevoegd by de 01-nederIang van RCS tegen Meto, maakt de positie van de Souburgers er niet beter op. De standenlijst ls nu: Kaaise Boys 17 10 Axel DoElko 18 BSC 17 Goes 17 Zeelandia 16 Grenswachters 17 Meto 17 Odio 16 RCS 17 RKFC 17 Nw. Borgvliet 16 9 4 4 22 8 6 4 22 9 3 5 21 40—29 26—21 46—24 28—29 34—34 34—30 6 19 5 18 8 15 2632 8 14 25—31 8 12 27—29 9 12 28—37 8 12 27—36 9 11 15—24 Zeelandia-Grenswachters 1-3 Zeelandia kwam met 4 invallers binnen de ïynen en deze verzwakte ploeg heeft tegen Grenswachters geen kans op winst gekregen. Niet dat de bezoekers zoveel beter speelden, maar op beslissende mo menten was het geluk aan hun zyde. Zo kwam na 21 minuten do openingstref fer vry onverwacht toen Verest een schot loste, waarop doelman Mondeel zich totaal verkeek en de bal verdween in het Zeelandiadoel (01). Hierdoor esteund kwamen de bezoekers wat meer _i de aanval en Inderdaad kwamen ze ook tot 02 toen een door Lambregts ;enomei hoekschop via de vuisten van 4ondeel in het doel kwam. Dc enige die in de Zeclandiavoorhoede nog eens een schot waagde was Verstraate, maar doelman Rissccuw had er weinig moei te mee. Het werd kort voor de rust zelfs 03 toen eon door J. Jansen ingescho ten bal vla het hoofd van Schotman on bereikbaar voor Mondeel In doel beland de. Na de rust gaf Zeelandia wat beter tarty maar verder dan één doelpunt na i minuten uit een goed door Schutte ge nomen strafschop gemaakt, kwamen de Zeeuwen niet meer (13). Goes I kwam in het veld tegen Nieuw Borgvliet I. Na vijf minuten weifelde spil Hnbregtse van Goes met wegwer ken, waarvan midvoor Snepvangers van Nieuw Borgvliet snel gebruik maakte om vry voor doel te komen. Iiy passeer de De Dreu kansloos: 10. Goes reflecteerde hierop met hevige aan vallen, maar een doorzetter ontbrak voor het doel van de tegenstander. Tot een voorzet van links Kees Lindenberg een kans gaf. Met een juweel van oen kop bal scoorde Lindenberg de geiykmaker in de bovenhoek. Goes ging door, waar bij de 16-jarige rechtsbuiten M. de Kok door beheerste voorzetten opviel. Do kansen bleven moeiiyk, totdat Hans Lindenberg vanaf 30 meter voor het doel de bal met projectielachtige snelheid achter de kansloze Borgvlietdoelman weer in d ebovenhoek in het net schoot: 2—1. Na de rust wees niets erop, dat de stand 21 zou blijven. Borgvliet maakte in de aanval geen grote indruk; Goes daar entegen kwam keer op keer voor het doel van de tegenstander, maar ver schillende kansen werden onbenut ge laten. Back N. Krygor toonde zich in goede vorm in deze wedstrijd, die niet op erg hoog peil stond en H. Slnke bleek weer een harde werker. RCS-lUeto 0-1 In het veld was RCS zeker niet minder dan de bezoekers by wie Louis van Over- beke nog steeds de grote animator is. Trouwens ook voetbalveteraan Jan v. d. Dries was by de thuisclub nog de beste man. Voor de rust kwamen de beide doelen weinig in gevaar en de 00- stand was een juiste afspiegeling. Na de hervatting was Meto iets gevaarlijker en na 18 minuten viel de beslissing. Een door Van Overbeke uitstekend genomen vrije trap kwam bö Tummers, die eerst de paal trof maar daarna de terugsprin gende bal in het RCS-c'oel deponeerde (01). RCS probeerde nog al het moge lijke om althans een puntenverdeling uit het vuur te slepen maar de Metoachter- hoede gaf geen krimp. Jan v. d. Dries kwam nog wel dicht by een doelpunt, maar de Metodoelman redde fraai. Me- f Advertentie) U rust echt uit op een DRAKACEL matras Uitslagen en standen betaald voetbal EERSTE DIVISIE. FortunaSch. H. Sport 0—0, RBCDIIC 12, VeendamVVV 12. Roda JCGo Ahead 1—2, Ensch. Boys—Excelsior 0—0, DWS—Sittardia 1—0, Velox—Eindhoven 3 —1, ElinkwijkLimburgia 01. Go Ahead 22—33. DWS 22—30, RBC 22—29, Ensched. Boys 22—27. Velox 22—26, DIIC 22—26, Excelsior 22—23. Eindhoven 22—21, SHS 22—20, Fortuna VI, 22—20, Elinkwijk 22—20. WV 22—19, Sittardia 22—16, Veen- dam 22—16, Limburgia 22—14, Roda JC 22—12. TWEEDE DIVISIE A. Vitesse—Alkmaar 2—2. Be Quick—Zwolse Boys 0—1, KFCZwnrtemccr 3—1, Stormvo gels—Leeuwarden ls—1. Oldenzanl—VSV 0—3, Tubantia—KFC 2—2. AGOVV—NEC 3—2, Graafschap—Wageningen 4—1. VSV 22—30, KFC 22—29, NEC 23—20. VI- tisse 24—28. AGOVV 23—27. Be Quick 23—27, Alkmaar 22—20, ZFC 23—24. Wageningen 24—24, Stormvogels 23—22, Tubnntln 23—21, De Graafschap 23—21, Leeuwarden 22—19, Heerenveen 22—19, Zwolse Boys 22—17, Zwartemeer 2213, Oldenzanl 23—11. TWEEDE DIVISIE B. BW—HVC 4—0. Hermes—DFC 0—1, Baronie -Heimondia 3—1, EDO—VTilhelrnlna 3—2, Xerxes't Gooi 23. PECHnnrlcm 23, RCH—NOAD 0—3, Longa—SVV 3—1. Haarlem 24—35, BW 23—33. 't Gooi 24—29. Baronie 22—28. HVC 22—27. DFC 22—24, Hilversum 22—23. RCH 23—23, Heimondia '55 24—22, Xerxes 22—21. NOAD 22—21, Hermes DVS 21—20, SVV 24—19, Wllhelmlna 24—19, Longa 23—18, EDO 22—13, PEC 23—12.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 6