P.T.T.'S GROOTSTE STUNT IN HET PORTUGESE HEUVELLAND PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Klanken uit de ether „Kastje kijken in de zomernacht" Maar de stroom heeft niemand in de hand... O JP DEGELIJK - BETROUWBAAR W „POOLSE DESERTEUR" IN AMSTERDAM INGESLOTEN „Moord, moord" Koop nu 'n Vespa scooter en win f 1000,- Even puzzelen a\ m n li h WHOTMHI 1 tl J 3 22 Is 1 Ëj t Si IJ tl 3 M L V Waar zijn onze schepen MAANDAG 6 MEI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 (Van een onzer verslaggevers) Voor de Nederlanders, die niet naar Lissabon gaan deze week en dat zijn toch altijd nog de meeste is op het ogenblik de be langrijkste man van Nederland ir. G. Radstake van de P.T.T., chef straalverbindingen televisie. Zaterdag omstreeks het middaguur vertrok hij in opdracht van de N.T.S. met vijf helpers, zes t.v.- zenders en zes ontvangers in een gecharterde Convair van Schip hol naar Lissabon. Als we woensdagavond Benfica Feijenoord op het scherm krijgen, is hij de grote held, ge beurt dat niet, dan doet hij er goed aan, een maandje in Por tugal te blijven en lekker op zijn rug aan een heerlijk strand bruin te bakken tot de voetbal minnaars in Nederland hem een beetje vergeten zijn ook al zou hij er helemaal niets aan kunnen doen, dat het beeld weg- vièl. Ir. Radstake zegt zelf: „Het is de grootste operatie, die de P.T.T. op dit gebied ooit heeft uitgevoerd. Maar ook de meest onzekere. We gaan er heen, we gaan er aan het werk, maar hoe? We weten er nog niets van en we hopen alleen, dat de toegezegde medewerking van de Philips-vesti- gingen in Spanje en Portugal ook komt en dat we kunnen samenwer ken met de Portugezen". De opzet is: Portugal te overbruggen tot het punt in Spanje ongeveer 40 kilometer over de grens waar de Spaanse televisie de zaak overneemt. De P.T.T. verzorgt een enkele ver binding straalverbindingen zijn altijd dubbel van Lissabon naar Coruche (60 kilometer), vandaar naar Arriolos (50 kilometer), van Arrio- los naar Portel (50 km). Daarvoor zijn nodig drie zenders en drie ont vangers. De Portugezen verzorgen namelijk de tweede verbinding. Por tel is de laatste plaats op Portugees febied. Daar maakt de P.T.T. een ubbele verbinding met het Spaanse Jerez de los Caballeros op 80 km af- NACHTWERK Chef d'eqnipe Radstake, geassisteerd door twee mensen van de onder houdsdienst straalverbindingen en drie van het Video-centrum in Hil versum, bovendien in Portugal nog bijgestaan door de heer J. B. Duran, chef van het Videocentrum, heeft die plaatsen opgekregen. Wat hem te wachten staat wist hy zaterdag nog niet. Zijn er torens of moest hij met de apparatuur op een heuveltopje klim men? Kan hij de zenders en ontvan gers ergens onderbrengen of moeten ze in de openlucht werken? Zit er een heuvel tussen Portel en Jerez de Caballeros Zullen er mensen zijn, met wie hij een beetje praten kan? Hoe moet hij aan een vrachtwagen komen in Lissabon? Hoe zijn de we gen? Allemaal vragen lost hij ze niet op dan is hij voorlopig persona non, grata in Nederland. Intussen is hij vastbeloten ze op te lossen. De P.T.T.-mensen zullen systematisch te werk gaan, van Lissabon uit begin nend: verbinding maken, testen, daarna volgende verbinding, enzo voort. Maarom één traject te overbruggen heb je op je gemak wer kend normaliter een dag nodig. Hier moeten vijf straalverbindingen in drie dagen gemaakt worden. Het wordt dus zeker ook nachtwerk. OP EEN TOPJE Over de apparatuur heeft men geen zorgen, die ls nieuw, zeer compact, pas getest en betrouwbaar. De zorgen zjjn om het vinden van de goede plaats en ook de heer Rengelink heeft daar na terugkeer uit Lissabon op gewezen om de afhankelijkheid van de plaatselijke stroomvoorzie ning. Die heeft men niet in de hand. En het was volkomen uitgesloten aan de zes zenders en ontvangers nog eens een paar ton aan genera toren toe te voegen en mee te slepen, de heuvels in. Die stroomvoorzie- ningsgok blijft er in en als daar iets mee mis gaat, staat men machteloos. Men heeft mobilofoons mee voor het onderling contact en elke post be schikt over een monitor. Twee man zullen, als alles klopt, op elke post worden achtergelaten. Zij zullen de wedstrijd zien. Misschien eenzaam kassie-kijken in de zomernacht boven op een Portugees heuveltopje of in de gietregen. De apparatuur kan er tegen en de P.T.T.-mensen dus ook. B-ETJE GELUK De P.T.T. beschikt wel over drie grote reportagewagens met zenders, maar ten eerste moeten die in Neder land beschikbaar blijven, ten tweede zouden ze nooit tijdig in Portugal kunnen zijn en bovendien zijn zy zo kostbaar, dat men er liever een der gelijke reis niet mee maakt. De apparatuur die nu meegaat is niet zo omvangrijk. Zender ep ontvanger hebben het formaat van een flinke koffer, de monitor is zo groot als een normaal t.v.-toestel en de meet apparatuur ongeveer net zo groot. En dan zijn er nog de straalanten- nes, alles berekend op vervoer en verblijf in de open lucht. Operatie straalverbindingen a Ia Por tuguese wordt een unieke stunt van de P.T.T., uitgevoerd door een paar enthousiaste mensen, die voorlopig in het koffiedik moeten kijken, maar re kenen op hun kennis en gezond ver stand en een beetje geluk. Ze gaan er van uit, dat alles goed zal gaan. 2395. Arend en Buck hadden op Tar mac natuurlijk onmiddellijk geïnfor meerd of er al enig nieuws was over Charley. De situatie bleek echter on veranderd. De politie tastte nog vol komen in het duister. Niettemin re den de twee vliegers rechtstreeks naar het huis van Charley, omdat zij daar ook Sandra en de twee Marsia- nen hoopten te treffen. Sandra be groette hen hartelijk doch haar en thousiasme werd getemperd door de zorgen, die zij zich om Titia maakte. Het arme kind is er geweldig be roerd aan toe, fluisterd zij. Charley is haar afgod, en nu hij er niet is, voelt zij zich als een schip zonder roer. Ik weet af en toe echt niet wat Ik met haar moet aanvangen. Zij wil ook hele maal niets eten! Toen Arend later trachtte het treurende vrouwtje moed in te spreken, kreeg hy de schrik van zijn leven. De anders altijd zo zachtmoedige Titia vloog namelijk plotseling op als een furie. O neen! Ik moet niet wanhopen. Ik moet geduldig zijn. Maar er gebeurt niets!! Niemand doet iets! De politie is machteloos en jullie praten maar... praten maar! O... O... Charley! Snikkend liet zij zich na deze onrede lijke, doch alleszins begrijpelijke uitbarsting neer vallen... FEUILLETON 36 Ze hadden al een half uur over allerlei onbelangrijke dingen gesproken, toen er een stilte viel. Marjorie keek naar bui ten. Haar vingers, slank en bruin tegen het smetteloos witte tafellaken, speelden nerveus met een mes. Uit een hoek van het kleine restaurant klonk zachte muziek, die het stemmen- fjeroes en het getinkel van vorken en opeis niet geheel kon overstemmen. Brennan zag aan Marjories gezicht, dat ze zocht naar een begin. Daarom stoor de hij haar niet, maar keek zwijgend toe hoe ze met een ongeduldige bewe ging wat krullen wegduwde die een ogenblik later tot weer op haar voor hoofd vielen. Zonder hem aan te kijken zei ze ineens: „Ik hoop dat U niet ver wacht van mij belangrijke aanwijzingen te krijgen voor uw onderzoek". Ze keek hem onderzoekend aan. „Ik zal het niet verwachten", beloofde Brennan. „De reden waarom ik U even wilde spreken", ging ze, voorzichtig haar woorden kiezend, verder, „is eigenlijk nogal egoïstisch: ik wil me namelijk bij voorbaat vrij pleiten van iets waarvan U my waarschijnlijk zou verdenken". Weer keek ze hem aan om te zien hoe hij reageerde. „Zo?" Zei Brcnnam belangstellend. „U zult het misschien vreemd van me vinden. In dat geval vergeet U het maar; dan is er nog niets ernstigs gebeurd". Brennan begon nieuwsgierig te worden, maar hij liet niets merken en knikte alleen aanmoedigend. „De Morning Post heeft de laatste da gen niet veel aan de zaak van de ver dwenen lijken gedaan, maar U gelooft natuurlijk ook niet dat Allison dat on derwerp zo maar zonder meer zal laten schieten Brennam schudde grimmig het hoofd; die illusie had hij zich inderdaad nooit gemaakt. „Bij gebrek aan nieuwe gebeurtenissen wordt het echter steeds Lastiger om er iets van te maken. De mensen willen nu eenmaal nieuws. Ze vinden het prach tig als de bekende gebeurtenissen elke keer weer worden opgehaald en je kunt je lezers geen groter plezier doen dan een zondebok te kiezen die je telkens opnieuw de woestijn kunt injagen. Maar daarnaast willen ze telkens iets nieuws lezen; of het belangrijk is, doet niet zo veel terzake. Allison weet dat natuurlijk ook. We mogen van hem denken wat we willen, maar hy is een uitgekookte journalist. Hij heeft een nieuw ideetje. De lezers kennen nu allemaal wel de zondebok, tenminste ze kennen hem bjj naam: inspecteur Brennan. Ze weten dat hij de leiding heeft van het onder zoek en dat hij tot dit ogenblik nog maar weinig succes heeft gehad. Nu is Allison van mening dat het de lezers zeker zal interesseren als we eens iets meer gingen vertellen over inspecteur Brennan, over zijn jeugd, over de ma nier waarop hij carrière heeft gemaakt en over zijn privé-leven. U weet zelf heel goed, dat er met een beetje moeite en wat meer geld aan voldoende gege vens is te komen, ook zonder dat inspec teur Brennan zijn medewerking ver leent. Hebben we eenmaal die gegevens dan is hot voor een handig journalist niet zo moeilijk inspecteur Brennan op zijn ongunstigst voor te stellen. Zijn zwakke punten wat aandikken en be lachelijk maken, zijn goede hoedanighe den alleen maar terloops noemen of des noods verzwijgen. E aan het eind van een dergelijk artikel de conclusie: is het te verwonderen dat deze mislukkeling geen goed politieman kan zijn? Moet een dergelijke kerel waken voor de veilig heid van dc burgers?" Marjorie hield even stil, maar Brennan knikte haar toe dat ze verder moest gaan. Wat hem te wachten stond klonk wel niet zo plezierig, maar hij had het eigenlijk al veel eerder verwacht. „U begrypt wel dat dit artikel, of lie ver deze artikelen, want Allison zal natuurlijk de zaak zo breed mogelijk op zetten dat dit alles dus alleen het begin is van het werkeiyke offen sief. En dat offensief zal bestaan uit een elke dag terugkerende vraag: waarom wordt inspecteur Brennan niet ontsla gen? Na twee dagen zullen er instem mende brieven van lezers komen en na een week zullen verschillende officiële instanties zich ermee gaan bemoeien. En als Allison het spel dan goed speelt, geef ik, om U eerlijk de waarheid te zeggen, voor de kansen van Inspecteur Brennan niet veel meer. Uw superieuren zullen ten slotte een uitgesproken wan trouwen van de gehele bevolking tegen uw beleid eenvoudig niet meer durven negeren. Dan komt de slotfase: inspec teur Brennan wordt ontslagen of weg gewerkt naar een of andere onbelangrij ke functie, en Bruce Allison zal worden geëerd als de man die met zijn scherpe en onverschrokken pen de stad bevrijd heeft van een corrupt en ondeskundig politle-ambtenaar. Mocht uw eventuele opvolger kans zien de zaak van de ver dwenen lijken op te lossen, dan zal Alli son in zijn glorie delen". Opnieuw zweeg Marjorie enkele ogenblikken. Brennan knikte. „Nou, dat is vrij dui delijk. Ik weet nu wat me te wachten staat, hoewel ik er weinig tegen zal kunnen doen. Zolang we die zaak niet opgelost hebben, heeft Allison de beste troeven". Hij haalde berustend zijn schouders op. „Maar waarom vertelt U my dit alle maal? Het is tamelijk ongebruikelijk om je tegenstander van te voren op de hoogte te brengen van je strategie". Ze slikte een paar maal nerveus. „Tenzij men van do ene party overloopt naar de andere". Hij keek haar verbaasd aan. „Ziet U", ging ze snel verder, „Allison heeft my natuuriyk niet alles wat ik U heb verteld met dezelfde woorden ge zegd. Hy heeft me alleen opgedragen zoveel mogeiyk gegevens over uw ver leden en uw privé leven te verzamelen. Ik mocht daarvoor kosten noch moeite sparen. Dat is alles. Maar een kind kan begrijpen wat hy met die gegevens gaat doen". „Zo, zo!" zei Brennan ironisch, „daarom wilde U me spreken. Nu wilt U waar schijnlijk een paar pikante byzonder- heden uit mijn leven weten. U verwacht van me dat ik zelf het touw help kno pen waaraan ik straks zal worden op gehangen!" „Nee!" Haar stem was donker en trilde van een met moeite ingehouden plotse linge woede. „Dacht U dat ik in dat geval zo stom zou zijn U van te voren alles te vertel len?" Brennan begreep dat hij haar op een of andere wijze gekwetst moest hebben, al begreep hij niet goed hoe. „U moet me niet kwalijk nemen", zei hij koel, „maar het is me allemaal nogal duister". Ze duwde met een driftig gebaar een paar weerbarstige krullen naar achte ren. „Luister dan", zei ze ongeduldig, alsof ze sprak tegen een kind dat niet wil leren. „Toen ik die opdracht van Allison kreeg, begreep ik natuuriyk mei een wat hy van plan was. En aangezien het me nou een maal niet ligt zo diep in een andermans leven te gaan wroeten en zeker niet, als dat gebeurt met de bedoeling hem,, om het zo maar een te zeggen, naar de kelder te helpen 'daarom heb ik tegen! Allison gezegd, dat hy naar de maan. kon lopen! En omdat ik toen toch bezig was met verwensen heb ik hem in dé- zelfde moeite door verteld dat de hele Morning Post wat mij betreft in de lucht kon vliegen. Dat laatste heb ik in meer officiële termen nog eens te genover de hoofdredacteur herhaald met als gevolg dat ik sinds vanochtend werkeloos ben". „Wel verdraaid...." gaapte Brennan, maar ze viel hem in de rede: „Ik ben nog niet helemaal uitgesproken. Ik wou nog even duidelijk zeggen dat ik dit niet heb gedaan omdat het hier om in specteur Brennan ging; ik zou het ook geweigerd hebben als Allisons slacht offer me volkomen onbekend was ge weest. Het is voor mjj een zuiver prin cipiële kwestie, begrijpt U. En ik heb U te spreken gevraagd, omdat ik mij van te voren wil schoonpraten, als Alli son binnenkort toch met zijn aanval op U begint, want mijn ontslag zal in zijn plannen geen veranderding bren gen. U weet dan dat ik er niets mee te maken heb gehad. Mijn eigen ge moedsrust is daarmee verzekerd, en wat er verder gebeurt kan me niet schelen. Ik zei U toch al dat ik egoïstische mo tieven had toon ik U om een kort on derhoud vroeg?". v (Wordt vervolgd) w i De Amsterdamse vreemdelingenpolitie heeft in liet hoofdbureau een sjofel uit ziende man ingesloten, die verklaard heeft, dat hy enige tijd geleden uit het Poolse leger is gedeserteerd en daarna, via Oost- en YVest-Duitsland, naar Ne derland is gekomen. Hy zou hier poli tiek asiel willen verkrygen. Vrydagmiddag kwam de man op een zeer oude fiets by een koffiehuis in de hoofdstad. Na wat gebruikt te hebben, verzocht hij de caféhouder om de po litie op te bellen. Hij zei, dat lüj als Pools militair gelegerd was geweest aan de Duits-Poolse grens en dat hy liftend en fietsend via Duitsland naar Amsterdam was gevlucht. De man had Toen de politie bleek, dat de Pool geen identiteitspapieren en geen geld by zich had, werd hij als „ongewenst vreemde ling" ingesloten. Een eerste verhoor heeft niet veel over de antecedenten van de deserteud aan het licht gebracht. Hy' spreekt goed Duits en een Poolse tolk zal moeten uitmaken of hy ook de Poolse taal machtig is. Via Interpol zal de Amsterdamse vreemdelingenpo litie trachten de gangen van de man in Duitsland na te gaan. Vast staat wel, dat hij gedurende enige tijd in West- Duitsland heeft gewerkt, waardoor zyn kansen voor politiek asiel volgens de politie nagenoeg nihil zijn. De mogelijk heid dat de „Pool" een Duitser is sluit de politie niet uit Het onderzoek zal vandaag worden voortgezet. Geen werkverbod veertienjarigen bij de visserij wenselijk, op dit moment de arbeid voor veertienjarigen op zeevissersschepen to taal te verbieden. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid had de S.E.R. gevraagd om advies over een ontwerp-K.B. tot uitvaardiging van zo'n verbod, met het doel de Nederland se wetgeving in dezen aan te passen aan een verdrag van de internationale beidsorganisatie. De S.EJt.-commissie pleit wel voor een driejarige vakopleiding. Aan het vissery- schap heeft zij gevraagd, in hoeverre met medewerking van dit schap aan de ;en van het derde leerjaar een fi- worden verleend. Het visserijschap heeft geantwoord, dat iets dergelyks zeer wel zou passen in het kader van zijn werk zaamheden. De hiermee samenhangende problematiek is door de commissie vak opleiding van het visserijschap in studie genomen. Twee zusjes in Rotterdam hadden tydens afwezigheid van hun ouders een „leuk" spelletje be dacht. Zij draaiden willekeurig een aantal telefoonnummers en wan neer zy antwoord kregen riepen zy hard „moord, moord" en hingen dan op. Het heeft de politie, die door verschrikte mensen werd ge waarschuwd veel moeite gekost de beide „slachtoffers" op te sporen. Een fiks standje van een boze politieman was hun deel. MAANDAG 6 MEI. HILVERSUM I. 402-746 kc-s. 12.05 Meisjeskoor. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land- tuinbouw. 12.33 Gram., event, act. 12.40 Tips voor toeristen. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 13.45 Lichte orkestmuz. (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.35 Overys- sels Filharmonisch, orkest en soliste: mod. muziek. 15.15 Pianorecital: klass- muziek. 15.35 Vocaal ensemble met or gelbegeleiding. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Klavecimbelrecital: Dansen uit de 16e, 17e, 18e en 20e eeuw. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17-30 Lichte gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.50 Regeringsuitz.: Javaanse nederzettingen aan de Commewyne in Suriname, door dr. G. D. van Wengen- 1800 Orgelconcert. 18.30 Lichte gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19-10 Ver kiezingsprogramma. 19.20 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koorzang (gr.). 20.00 Cello-recital: klass. muziek. 20.25 Op de man af, praatje. 20.30 Metropole-ork. en zangsoliste. 20.55 Mynheer de voor zitter, radioforum. 21.25 Viool en pia no: klass. muz. 22.00 Volk en Staat, parlementair commentaar. 22.15 Piano recital: Nederlandse composities. 22.30 Nieuws en SOS-ber. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boek" Koorzang: Spirituals orkestmuz. 23.40 Het peranto. 23.5524.00Nws. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc-s. 12.00 Licht ensemble. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het plat teland. 12.40 Licht instrumentaal trio. 13.00 Nws» 13.15 Meded., event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Promenade orkest. 14.00 Cello en piano: klass. en mod. muziek. 16.25 Lichte gram. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Licht instr. kwintet. 17.35 Country en Western muz. (gr.). 17.50 Militair comm. 18.00 Nws. 18.15 Evt. actueel. 1S.20 Verkiezings programma. 18.30 Amateursprogr. 18-50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Operamuz. (gr.). 19.45 Weense avond: Concertge bouworkest en de Wiener Philharmoni- lcer. In de pauze (plm. 21.1021.40): De geschiedenis van een boek. literair progr. 22.30 Nieuws, en meded. 20.40 Act. 23.00 Jazzmuziek. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 19.30 The houseboat, filmpje. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Jour naal en weeroverz. 20.20 Verkiezings- progr. 20.30 Het meisje. Joegoslavische tekenfilm. 20.40 Witte oogst, documen taire Joegoslavische film. 20.50 Oog om oogdocumentaire Joegoslavische film. 21.00 Een minuut voor moord, Joe goslavische speelfilm. 22.20—22.25 Jour naal. 22.3523.30 Eurovisie: Wereld kampioenschappen Ballroomdancing voor amateurs en professionals te Lon den. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 14.1515-30 Schooltelevisie. 17.15 18.15 Reportage van de wielerwedstryd La Flèche Wallone. 18.30 Berichten. 18.33 Voor de kinderen. 19-00 Engelse les. 19.30 Sportuitzending. 20.00 Jour naal. 20.30 Gevar. progr. 21.10 Le Con- damnè A Mort, film. 21.35 De Euro pese Bibliotheek, 22.15 Journaal. IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. N.V. NEDESPA Rotterdam Td. 176600 Roermond Tel. 5757 Socrweg 25 Kapellcrpoort 6 Oraal dialers in Haten- en im'lenland Dealer: Auto- en motorenbedrijf KEES HUYBREGTS Blauwedijk 47, Middelburg, tel. 2155 Vespa-scooters voor de Bevelanden: M. J. JEREMIASSE Oostwal 21, Goes. Ook voor onderdelen. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 17.1518.15 Reportage van de wieler wedstrijd De Waalse Pijl. 19.00 Voor de jongeren. 19.35 Zoeklicht op de cul turele actualiteit. 19.55 De Weerman. 20.00 Journaal. 20.20 Filmverslag van de Waalse Pijl. 20-30 Het loon van de zonde, dramatische speelfilm. 22.00 Me dium: muziek. 22.30 Nieuws. DINSDAG 7 MEI. HILVERSUM I. 402 m- 746 kc-s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture, progr. voor vroege men sen, met reportages, een liedje en act. (7.30—7.35 Strip voor de jeugd). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Mod. orkestwerken (gr.). 11-00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram, 11.50 Volaanvooruit, praatje. 12-00 Middagklok noodklok. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc-s. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws- 8.15 Programma-overzicht, aansl. lichte gram. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. gram. 9.40 Morgenwyding. 10.00 Lichte gram- 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. j|"13 I*» 15 -r&'-j ■a F. fl 3 ïT 20 21 r~ 31 W w. jn 2F w J jp~ 3tz; 31 si BB ■i 3Ï~ w i 24 I37 30 Horizontaal: 1. kern; 4. klamp; 7. be lemmerend; 10. zangnoot; 11. doodmoe; 13. zangnoot; 14. uitvlucht; 16- familie lid; 17. platte schepen; 19. dashond; 21. mannentooi; 22. verbod (Lat.); 23. han deling; 25. rivier in Groningen (Ned.); 27. uitroep van verwondering; 28. oor zaak; 29. pers. voornaamwoord; 30. nu mero; 31. boom; 32. muggezifter; 39. tocht; 40. bergweide. Verticaal: 1. onmeetbaar getal; 2. voor zetsel;- 3. tydelyk; 4. Politieke Recher che; 5. reeds; 6. luwte; 7. voetbalterm; 8. god van de liefde; 9. vrucht; 10. spoedig; 12. onlangs; 14. koord; 15. kei; 18. loot; 20. godin der blindedrift; 23. juist gemeerd; 24. gedachte; 26. zang vogel; 33. bijwoord; 34. groente; 35. motorraces te Assen (Ned.); 36. deel van mast; 37. alinea; 38. Amerika. Het Amerikaanse tijdschrift „Time", dat 300 personen, die de afgelopen 40 jaar op de voorpagina zijn afgebeeld en die nog in leven zijn heeft uitgenodigd voor een di ner op 6 mei, heeft bericht ontvangen van bondspresident Adenauer en van koning Hoessein dat zij verhinderd zijn. De Pool Jan Rychlik is in Warschau tot negen laar gevangenisstraf veroordeeld om dat hij „staatsgeheimen" aan de Franse spio nagedienst zou hebben overhandigd. Rychlik werd na een reis naar Frankrijk vorig jaar gearresteerd. Het gemiddelde gezinsinkomen In Ameri ka was in 1962 7140 dollar. De helft van de gezinnen had een inkomen van minder dan 6000 dollar, 30 procent verdiende tussen de 6 en 10.000 dollar en 20 procent meer dan 10.000 dollar. De Algerijnse premier. Ben Bella, heeft volgens Radio Algiers bekendgemaakt dat premier Fidel Castro van Cuba in de loop van mei een bezoek aan Algerije zal bren gen. De Cubaanse ambassade in Algiers heeft dit bevestigd. HOOG EN LAAG WATER 7 mei Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 1.14 1.94 1.45 2.12 2.17 2.22 2.37 1.29 3.00 1.60 nap uur meter 13.35 2.09 14.06 2.25 14.41 2.37 15.16 1.48 15.26 1.82 nap uur meter 7.48 2.12 8.22 2.27 8.48 2.43 8.29 1.71 8.46 1.96 nap uur meter 19.54 1.93 20.25 2.08 20.55 2.23 20.39 1.47 20.55 1.71

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3