STEM C.-H.U. BEERNINK MIDDELBURG STEM C.-H.U. BILT Dubbel feest bij installatie van nieuwe burgemeester in Waarde Zestigjarig bestaan van „De Ruyterschool" Reorganisatieplan voor gladheidsbestrijding Hartelijk welkom voor de heer en mevrouw J. D. de Kam Zeeuwse ALMANAK MULOSCHOLIEREN MOESTEN OP KONINGINNEDAG „WERKEN" Een moderne camera of projector kopen Foto Verschoore 1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 2 MEI 1908 spreekt op 4 mei a.s. in City-theater, aanvang 2 uur. IEDEREEN IS WELKOM. VERREGEND ORANJEFEEST VOOR JEUGD TWEE FEESTEN in één: dat is de burgemeestersinstallatie woens dag in Waarde geworden, waar de officiële komst van de nieuwe burgemeester, de heer j. D. de Kam uit Maasdam, aanleiding was om de viering van koninginnedag één dag op te schuiven. De dubbele vreugd is echter een weinig verstoord door een hardnekkige regen, die enkele met name door de jeugd van Waarde met spanning tegemoet geziene programmapunten deed „sneuvelen". Maar ondanks dat werd de installatie van burgemeester De Kam een feestelijk gebeuren, waarbij de gehele dorpsgemeenschap was betrokken. In garage Schier veilig voor de regen presenteerden vertegenwoordigers van de verenigingen in Waarde zich aan de nieuwe burger, zongen de schoolkinderen welkomstliedjes en deden dezelfde kinderen op feeste lijke wijze kleurige ballonnetjes het luchtruim kiezen. In de verschillende speechjes werd de vreugde over de benoeming van de beer i tot burgemeester van Waarde s benadrukt. Dat bet geval in het haastig g nog eens benadrukt. Dat was met name het geval in het haastig geïmproviseerde toespraakje, dat de voorzitter van de n garage ierden dorpsgenoten p nit, dat geh. afstak. Hij sprak Kam de hoop nit, dat burgemeester De Waarde waard zal zijn, iets waaraan hij niet twijfelde. „Als het dan zo mag zjjn, dat U er toe kan bijdragen, dat Waarde zelfstandig blijft, zijn we méér dan te vreden", aldus de voorzitter van de Oranjevereniging. Burgemeester De Kam verklaarde verheugd te zijn met zijn benoeming en al zijn krachten te zullen inspan nen. „Als er iets is, kom gerust naar me toe. Speciaal wil ik dit zeggen tot de verenigingen", aldus de nieu we burgemeester, die zei zich als Zeeuw „spoedig thuis te zullen voe len". Het gezin De Kam was tegen half twee op de grens van de gemeenten Waarde (Advertentie) Pül'Ol^engf .in de huid gezondheid en zuiverheid De situatie was voor onze verslag gever wel een beetje onduidelijk geworden, want toen hij eenmaal op de receptie van de jubilerende Siemeentesecretaris was aanga and, bemerkte hij tot zijn grote verbazing dat alle bezoekers juist niet de secretaris, maar wél de burgemeester hartelijk de hand drukten en bijzonder hartelijk fe liciteerden. Zonde van die secretaris, bedacht onze man en welgemeend bracht hij de jubilaris felicitaties en bes te wensen over. Nog even bezag hij peinzend al die drukte rond de burgemeester op de secretarisreceptie. Het dui zelde hem allemaal een beetje, totdat iemand hem uitlegde dat de burgemeester gewoon jarig was. Nou, dat luchtte hem op. Het leek hem voorts een handige manier om twee vliegen in één klap te slaan. Och, ten slotte klagen bijna alle gemeentes over een slechte kas. En zo'n receptie hakt erin, geloof maar. En waarom zou je dan twee recepties niet combine ren T Uit een Bevelandse gemeente ont vingen we overigens nog een merkwaardige melding. Daar was de gemeenteraad bijeengekomen om de toewijzing van woningwet woningen te bespreken. En nadat alles verdeeld was, merkte de bur gemeester tevreden op dat hier door drie jongelui konden gaan trouwen. Nou is dat laatste ons eerlijk ge zegd niet helemaal duidelijk. Op zijn zachtst gezegd komt het ons zelfs zeer vreemd voor. Want die eerste twee zullen vjel met me kaar trouwen, maar met wie trouwt die derde f Zal ook wel een kwestie van een slechte kas zijn..... en Krabbendijke, in het gehucht Gawege „opgevangen" door de muziekvereniging „Vooruit".1 Verschillende andere vereni gingen; die voornemens waren eveneens Dij de begroeting aan de gemeentegrens aanwezig te zijn, bleven in verband met de regen wachten in garage Sch'~ Een dochtertje van de familie Naj kerke bood mevrouw De Kam bij overschrijden van de gemeentegrens bloemen aan. Vervolgens ging het gezelschap naar de garage in Waarde, waar verschillende schoolkinderen geschenken aanboden, zoals bloemen, alsmede een proeve van de prodnkten, welke de grond in Waar de voortbrengt: uien en bloembollen, Waarde, die zich aan de nieuwe burge meester presenteerden. Dat waren de heren A. Waterman namens het burger lijk armbestuur, P. W. Jobse namens de bijzondere school, C. van Leeuwen na mens de openbare lagere school, ds. G. E. Huizing, hervormd predikant, C. Mol namens de landbouwvereniging, M. Wa terman namens het Groene Kruis, me vrouw Molde Feyter namens de N.C. V.B., wethouder J. Roosendaal van Maasdam, de heer C. Goud namens de Gereformeerde Gemeente, en namens de familie van de nieuwe burgemeester mevrouw C. J. van WillegenEverse en de heer Wiskerke. 's Avonds was er nog een receptie voor de inwoners van Waarde, die toen de gelegenheid kregen de heer en mevrouw De Kam persoonlijk geluk te wensen. In het centrum van de gemeente bleef het nog lange tijd gezellig: daarvoor zorgden de muziek en de plaatselijke verenigingen, die een aantrekkelijk avondprogramma brachten. Installatie De officiële installatie was in het Her vormd Centrum, waar de gemeenteraad een buitengewone vergadering hield. Loco-burgemeester J. F. Goud richtte hier het woord tot burgemeester De Kam. „Wij zijn verheugd met een bur- Temeester, die nit Zeeland afkomstig voor", zei de loco-burgemeester, die er aan toevoegde, dat in Waarde, waar na de ramp al veel tot stand is gekomen, nog verschillende wensen leven. Hij noemde onder meer de bouw van wonin gen, van een nieuwe kleuterschool, van een dorpshuis en vernieuwing van de Hoofdstraat. „En misschien kan de bur gemeester er ook voor zorgen, dat zich hier eens een kleine industrie gaat ves tigen", veronderstelde de Heer Goud. Op sociaal terrein ligt er een taak voor me vrouw De Kam. Nadat hij de burge meester alle steun had toegezegd, hing hij hem de ambtsketen om en overhan digde hem de voorzittershamer. Burgemeester De Kam verklaarde in zijn maiden-speech tot de raad en geno digden, zich wel gemakkelijk te zullen aanpassen. „Ik ben immers op Zuid- Beveland geboren", bracht hjj in her innering. Uitvoerig ging de nieuwe bur gemeester in op de pijlers van de wel vaart in Waarde: de landbouw en de fruitteelt. „Dit alles heeft mijn intense belangstelling", aldus spreker. Met na druk verklaarde hjj de belangen van kleinere groepen op één Ijjn te zullen stellen met die van grotere groeperin gen. „Het uitgangspunt moet zijn, het algemeen belang dienen", zei de nieuwe burgemeester. Ten slotte hoopte hjj op een plezierige samenwerking, met de kerken, het onderwijs, de politie, de brandweer, kortom met allen met wie hij als burgemeester van de gemeente Waarde te maken krijgt. Toespraken Een groot aantal sprekers verkreeg daarna het woord om burgemeester en mevrouw De Kam, alsmede hun kinderen geluk te wensen met de benoeming van de heer De Kam tot burgemeester van Waarde. Daarbij werd de wens geuit van een vrucht bare samenwerking in de toekomst. Zo spraken de heren J. Geleedst, oud inwoner van Waarde en oud-burgemees ter van diverse Zuidhollandse gemeen ten en thans nog secretaris van de Com missie Herstel Zuidwest Nederland, bur gemeester J. W. Wegstapel van Haas trecht, Stolwijk en Vlist vroeger van Maasdam burgemeester mr. M. G. van Marwijk Kooy van Maasdam, oud-burgemeester A. Lokker van Waar de, burgemeester A. Schipper van Krui- ningen namens de buurgemeenten, bur gemeester A. A, Schuit te Kortgene na mens dë Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen op Noord- en Zuid-Be veland, en de heer J. J. Straub namens het gemeentepersoneel. Daarna was het woord aan de verte genwoordigers van verenigingen, instel- fingerf" en dergelijke van de gemeente De nieuwe burgemeester van Waarde, de heer De Kam, is gis teren in zijn nieuwe woonplaats geïnstalleerd. Op de foto: het echtpaar De Kam ontmoet een hartelijk welkom bij de jeugd. Foto P.Z.C.) Auto over de kop de dijk af: bestuurder met de schrik vrij Op de Nieuwlandseweg ter hoogte van het lege „woonwagenkamp" is woens dagmiddag omstreeks half zes een per sonenauto bestuurd door P. K. uit Vlis- singen uit de bocht gevlogen en van de dijk gerold. De bestuurder, rijdend in de richting Middelburg, verloor op onver klaarbare wijze bij het nemen van de bocht de macht over het stuur, waar door de auto ging slingeren. Na de won derlijke landing klom de bestuurder on gedeerd maar geschrokken uit de totaal verkreukelde auto. Zittingen voor onteigening grond Sloeweg Namens Ged. Staten van Zeeland heeft gedeputeerde A. J. Kaland woensdag morgen een tweetal onteïgeningszittin- gen gehouden in 's-Heerenhoek en 's-Heer-Arendskerke in verband met het verwerven van gronden, gelegen in de gemeente 's-Heerennoek en 's-Heer- Arendskerke. Deze grond is benodigd voor de aanleg van de nieuwe provin ciale weg Zuid-Sloe richting rijksweg te 's-Heer-Arendskerke. Alleen in 's-Heer-Arendskerke kwam een aantal belanghebbenden hetzij be zwaren maken tegen de voorgenomen onteigening, hetzij nadere inlichtingen inwinnen. Reeds eerder is een haering gehouden, waarin de bezwaren van de belanghebbenden zijn aangehoord met betrekking to<t het tracé van de weg. Nieuw adresboek voor Goes aan de hand van door het bevolkings register verstrekte officiële gegevens. In dit boekwerkje staan behalve e alfabetisch register van ingezetenen, verschillende andere rubrieken r instel lingen en diensten, belastingen, zieken en rusthuizen, specialisten, huis-, tand en dierenartsen, kerken, kerkelijke in stanties, instellingen voor onderwijs, be roepsorganisaties, culturele en sociale instellingen en verenigingen, verenigin- fen en instellingen op het gebied van e landbouw, veeteelt en fruitteelt, op het gebied van muziek, toneel en zang, politieke verenigingen en sport- en ont spanningsverenigingen. In het adresboek is voorts een platte- Srond van Goes gevoegd van Pitmans- ruk te Goes. „De Ruyterschool" voor radio en t.v. Radio en t.v. hebben woensdag avond aandacht besteed aan het jubileum van de „De Ruyter school". Voor de N.CJt.V.-radiokrant (half acht) verzorgde Herman Felder- hof een reportage van de over handiging van het geschenk aan het gemeentebestuur van Vllssin- gen en om half twaalf 's avonds werd in het N.T.S.-joumaal hier van een beeld gegeven. (Slot van pag. 1) huwden en over de Invloed van de bevolking op de school: „er is een grote liefde van de bevolking om de jongens op te vangen, zjj worden met een geaccepteerd als een deel van de Vlissingse gemeenschap: kom niet aan de „blikken"." Er is, zo meende de heer Brouwer, nergens in ons land een dergelijke band tussen een zee vaartschool en de bevolking ter plaatse en er is ook géén stad, die zoveel doet voor de scholieren, zoveel doet voor de scholieren. „Ik kan niet zeggen, dat er geen enkel gemeentebestuur is, dat zóveel doet voor een zeevaartschool als het Vlis singse, maar misschien komt dat nog wel", zei de heer Brouwer, welke opmerking veel hilariteit verwekte. Om dié band te accentueren dient het geschenk van de „De Ruyterschool" aan het gemeentebestuur: een borst beeld van Michiel de Ruyter, dat svmbolisch (het beeld is nog niet klaar: er was een gipsmodel) door drie leerlingen, de afdelingen scheeps- werktulglcundlgen, de opleiding voor stuurlieden en voor de radiotelegra fisten vertegenwoordigend, aan bur gemeester Kol ff werd aangeboden. Beeldhouwer Philip ten Klooster (54) uit Veere, zelf oud-leerling van de school („Ik wist niet, dat ons lesprogramma zó veelzijdig was" zei directeur Brouwer) zal dit beeld vervaardigen uit kalk steen uit de Franse Vaurion- groeve. Het borstbeeld zal één me ter hoog en één meter breed wor den en stelt de vlootvoogd voor: met de admiraalsstaf in de linker hand en met de rechter een be zwerend gebaar makend. oog valt", aldus de burgemeester met een woordspeling. Onder de aanwezigen bij de overhan diging van het geschenk bevonden zich behalve de wethouders F. G. Smit (oud-leerling van de school) en W. Poppe, mevrouw Th. C. de Kan ter geboren baronesse Van Boetze- laer uit Vlissingen. Mevrouw De Kanter was uitgenodigd, omdat zij een afstammeling in de dertiende graad is van Michiel de Ruyter. Ook toonden belangstelling leden van het comité van oud-leerlingen en ver scheidene Vlissingse pensionhouders. Vyf en zes september wordt het feest van de 60-jarige „De Ruyterschool" afgesloten met een reünie van oud- leerlingen, waarop onder meer zal worden vertoond een film, die woens dag door een der oud-leerlingen Is opgenomen. In het „Scheldekwartier" kwam men 's avonds bijeen voor een feestavond. Cee3 Schilperoord verzorgde hier op vlotte wijze de conference, het Bo- nellykwartet onder leiding van Bonne van Dam gaf muzikale show én mu ziek, manipulator Marconick ver toonde magische toeren en Willy van geopend, die met een geanimeerd bal werd besloten, waarop het Bonelly- kwartet speelde. Fiissinger winnaar anto in actie „Gezonden voor zieken" De 25-jarige elektromonteur Frans Barten uit Vlissingen is sinds maandag winnaar van een auto in de actie „Gezonden voor zieken". De heer Barten hoorde dit in de radiouitzending over Hil versum H, waarin de nummers van de loten, waarop een hoofd prijs was gevallen werden bekend- De heer Barten krijgt een auto ter waarde van 5990 op een lot, dat hij had gekocht van zijn chef, de heer Kuzee, van de firma Feen- stra in Vlissingen. Voor de jonge elektromonteur was dit uiteraard een blij bericht. Wat hij precies met de gloednieuwe auto, aie nog niet in zqn bezit is, gaat doen? Nog dit jaar hoopt hjj in het hu welijk te treden met mej. A. G. Meerman uit Vlissingen. Het wachten is op het huis, dat nog leeg moet komen en worden ver bouwd. En wie wil trouwen kan een verrassing als deze wel ge bruiken. Schoolhoofd Week riiet van rooster af Leerlingen krijgen wel vrij op leerkrachtendag In Terneuzen is enige deining ontstaan door het feit, dat de circa 240 leerlingen van de christelijke ulo op de ochtend van koninginnedag geen vrij van school hebben gekregen. En kele ouders van de leerlingen toonden zich misnoegd over deze gang van zaken, omdat het hier een nationale feestdag betrof, waarop in het bedrijfsleven wij- wel nergens werd gewerkt. Voorts werd in deze kringen be toogd, dat het bestuur van de WEGSCHAP WALCHEREN WIL TWEE SNEEUWPLOEGEN EN ZANDSTROOIERS PLUS EEN TRANSPORTBAND Het dagelijks bestuur van het Wegschap Walcheren heeft het college van beheer voorgesteld een krediet van ƒ26.000 beschikbaar te stellen voor een reorganisatie van de gladheidsbestrijding. In een toelichting bij dit voorstel wijst het bestuur erop, dat het in de afgelopen winter gebleken is, dat de bestaande organisatie van de gladheidsbestrijding op wegen, Drie eremedailles en één Nieuw-Guineakruis Burgemeester A. A. Schuit van Kort gene heeft dinsdagmorgen voor het ge meentehuis te Kortgene drie leden van de koninklijke harmonie E.M.M.. de he ren D. Dingemanse, W. M. Dingemanse en M. G. Noordhoek, de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau in zilver, op de borst gespeld. Te vens overhandigde hij de heer I. M. Platschorre het herinneringskruis. „Nieuw-Guinea 1962" met de gesp. Overste Y. Meeter, territoriaal com mandant in Zeeland uit Middelburg, richtte zich hierna met een sympathiek toespraakje tot de heer Platschorre. De ouders van de heer Platschorre, wethou der P. J. Bóm en secretaris W. M. Goossen waren bij de uitreiking aanwe- zich. De koninklijke harmonie E.M.M. luisterde deze plechtigheid muzikaal op. VERBETERING RIJWIELPAD AANBESTEED De provinciale waterstaat van Zeeland heeft gisteren de verbetering van het rijwielpad van St.-Annapolder naar Ter hole in het wegvak Rapenburg Tol-De Kraay over een lengte van 2775 meter aanbesteed. De inschrijving voor dit pro ject verliep als volgt: G. A. Sponselee :e Kloosterzande voor 134.700; N.V. voor 136.000; aannemersbedrijf M. P. Hol te Hulst voor 136.800, firma De Ruijsscher en Zoon te Biervliet voor 139.000; firma gebr. Lucasse te Kloos terzande voor 139.900 en C. van Wal lenburg te Middelburg voor 148.900. Vlissingen bood het Vlissingse ge meentebestuur woensdag een borstbeeld van M. A. de Ruyter aan. Het geschenk «s nog niet ge reed, als remplacant was er een gipsmodel, dat hier wordt beke ken door van links tiaar recht me vrouw Th. C. de Kamtergeb. ba ronesse Van Boetzelaer, een af stammelinge van De Ruyter, bur gemeester mr. B. Kolft van Vlis singen en de heer O. It. Brouwer, directeur van de school. Achter de burgemeester beeldhouwer Philip ten Klooster. Foto P.Z.C.) gelegen buiten de bebouwde kom men (en voor zover niet in beheer bij de provincie) veel te wensen overliet. Sinds 1955 bestaat met zeven gemeen tebesturen een afspraak over de glad heidsbestrijding in bepaalde sectoren van Walcheren. Volgens het dagelijks be stuur kan een dergelijke regeling in nor male winters wel een nuttig effect sor teren. Zodra zich echter bijzondere om standigheden voordoen schiet zij tekort. Dit houdt, zo stelt het bestuur met nadruk, in geen enkel opzicht kritiek in op het werk van de gemeentebe sturen; integendeel, men heeft zich vaak met groot enthousiasme van deze taak gekweten, maar de beschik bare middelen waren nu eenmaal on voldoende. Bovendien mag volgens het dagelijks be stuur niet uit het oog worden verloren, dat het publiek van de wegbeheerder anno 1963 op het gebied van de glad heidsbestrijding meer verwacht dan bij voorbeeld in de periode, waarin het weg schap met zjjn werkzaamheden begon. Centraal punt De-winter 1962-1963, die buitenge woon .streng was en daarom niet als regel mag worden genomen, heeft toch wel duidelijk de onvolkomenhe den van de huidige situatie gedemon streerd. Er was zelfs geen minimum aan zwaar materiaal bjj het weg schap voorhanden en het ontbreken van een centraal punt van waaruit het geheel der activiteiten zou moe ten worden gedirigeerd, werd als eïlh ernstig gemis gevoeld. Door de aankoop van een trekker met kleine sneeuwploeg, die speciaal voor de rijwielpaden kan worden gebruikt, is in elk geval een begin gemaakt om in bestaande behoefte te voorzien. Overleg met rljkswaterataatfunctionarissen heeft het dageljjks bestuur tot de over tuiging gebracht;, dat de gladheidsbe strijding op een verantwoorde manier zou kunnen worden aangepakt, wan neer daarbij gebruik wordt gemaakt van twee sneeuwploegen, twee zand- strooiers en een zelfladende transport band- In geval van buitengewone omstandig heden kan eventueel een beroep worden gedaan op aannemers om zwaar mate riaal beschikbaar te stellen. Het dage lijks bestuur acht het niet verantwoord zodanige aanschaffingen voor te stellen, dat het materiaal tegen elke situatie is opgewassen. Bovendien is uitbreiding, als de praktijk dat noodzakelijk zou ma ken, altijd nog mogelijk. Fort den Haakweg Voorts stelt het dagelijks bestuur voor om een krediet van 270.000 be schikbaar te stellen voor de verbre ding van dc Fort den Haakweg te Vrouwenpolder. Het bestuur wjjst in zjjn voorstel op een schrijven van Ged. Staten, waarin dit college meent aan te mogen nemen, dat het rijks subsidie voor dit werk verhoogd zal worden tot 50 procent van de totale kosten. Ook zal het college van beheer tijdens deze vergadering van 7 mei a.s. een aanbeveling opmaken in verband mot. de periodieke aftreding van de voorzit ter. Aanwinst Het nieuwe borstbeeld is voor Vlis singen beslist een aanwinst, want zo als burgemeester mr. B. Kolff het in zijn dankwoord tot uitdrukking bracht: „Het is altijd de wens van het gemeentebestuur geweest een beeld van De Ruyter te bezitten. Burge meester Kolff schetste de band, die bestaat tussen het gemeentebestuur en de school, mede door de financiële medewerking van gemeentezijde. Hij noemde, de eerste-steenlegging in 1907 een nationaal huldeblijk aan de grote admiraal, die onovertroffen be kwaamheden bezat en die men niet voor niets dikwijls „de redder van het vaderland" noemde. „De Ruyter was een mens, die leefde vanuit hoge be ginselen", aldus mr. Kolff, die het grafschrift op De Ruyters praalgraf citeerde: „Hij blinkt in onbezoedelde ere". „Het borstbeeld krijgt zo'n plaats in het stadhuis, dat ieder, die naar boven blikt, het meteen in het betrokken school, de vereniging voor Christelijk Nationaal On derwijs, voor wat betreft de vie ring van deze nationale feestdag een voorbeeld had moeten ge ven. De heer A. L. van Antwerpen uit Terneuzen, vader van een der leer lingen, vertelde ons, op de dag vóór koninginnedag de voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. Ribbens te hebben opgebeld met het verzoek de school op dinsdag te sluiten in ver band met de nationale feestdag. Aangezien aan de Inspectie van het Lager Onderwijs te Goes, de ochtend van de 30e april op het lesrooster was opgegeven, moest hiervoor toe stemming worden gevraagd, zo had de voorzitter van het schoolbestuur verklaard. Maar volgens de heer Van Antwerpen had de heer Ribbens er aan t geven, schillig of daarvoor toestemming voor zou worden gegeven. „Deze op dracht is blijkbaar genegeerd", aldus de heer Van Antwerpen, die van me ning is, dat de betrokken leerlingen veel gemist hebben, omdat radio en televisie en met name ook de Ter- neuzense jeugdraad, veel aandacht aan deze dag hebben besteed. Hij noemde het voorts onjuist, dat de heer J. J. de Vast, hoofd van de christelijke mulo zich had beroepen op het benodigde aantal lesuren. „Vrijdag a.s. is er een schooldag en dan kan wél vrij worden gegeven", aldus de heer Van Antwerpen. EXAMENS Voorzitter Ribbens zei, dat er vol gende week weer twee dagen moeten worden gereserveerd voor de exa mens, zodat het aantal lesuren wol sterk wordt beperkt. „Wij zjjn uitge gaan van het feit, dat er op konin ginnedag in Terneuzen toch nooit iets te doen is en met het beetje feest, dat men nu heeft georgani seerd, kun je geen rekening houden", zo zei hij. Overigens verwees hij ons naar het hoofd der school. Ook de heer De Vast ging uit van de me ning, dat er op 30 april in Terneu zen weinig aan feestelijkheden wordt gedaan, daarom had hij aan de in spectie opgegeven, dat in de ochtend van de 30e april normaal les zou worden gegeven. „Ik had er niet het minste idee van, dat er dit jaar wel wat te doen zou zijn. Toen ik uit krantenadvertenties merkte, dat sommige banken gesloten zouden zijn, heb ik contact opgenomen met voorzitter Ribbens. Die ging er mee akkoord dat de school zou worden gesloten. „Maar", aldus de heer De Vast „ik wilde in geen geval afwij ken van het lesrooster, zonder toe stemming van de inspecteur. Tot drie maal toe heb ik getracht telefonisch contact te krijgen met de inspecteur L, Frantzen, maar dit bleek niet mogelijk", aldus de heer De Vast. Verder wees hjj op het verzoek van H. M. de Koningin om niet haar verjaardag, maar de 5c mei als na tionale-feestdag te vieren. „Wat is er eigenlijk wei goed" vroeg hij zich af. „Als je de leerlingen teveel vrij geeft is het ook niet naar de zin van de ouders. Overigens is vrij ge geven aan de leerlingen, wier ouders daarom hadden gevraagd. Andere ouders stelden daar blijkbaar geen prijs op", aldus het hoofd van de christelijke ulo, die er nadrukke lijk aan toe wilde voegen, dat het eerste lesuur van de ochtend werd gewijd aan het Oranjehuls. Op het secretariaat van de Inspectie I.o. te Goes de heer Frantzen is voor enkele dagen op dienstreis werd meegedeeld, dat het vrijwel niet voorkomt, dat op koninginnedag les wordt gegeven, omdat dit een natio nale feestdag is. „Maar het is be grijpelijk, dat op plaatsen, waar niets aan dc feestviering .wordt gedaan, wél les wordt gegeven", zo werd er aan toegevoegd. Een school in Brui- ni8sc, die aanvankelijk ook les op die dag zou geven, vroeg later ont heffing. omdat er ter plaatse alsnog iets was georganiseerd. STIPT Normaal werd het gevonden, dat de heer De Vast, die vólgens het secre tariaat, altijd zeer stipt is met der gelijke zaken, de school niet sloot, zonder toestemming van de inspectie. Dat het ulo-hoofd maandag geen telefonisch contact kon opnemen, is verklaarbaar, omdat het bureau maandag gesloten was. Het bestuur van de Temeuzense jeugdraad deelde ons nog mede. dat de koninginnedagviering al jaren door hen wordt georganiseerd (de laatste jaren zelfs met succes) en dat het programma voor dit jaar tjjdlg tevoren huis aan huis is verspreid. Voorts wezen zii erop, dat nog vorig jaar de christelijke nationale school medewerking heeft verleend aan de feestelijkheden en dat dit jaar tele fonisch' aan het schoolbestuur is ver zocht, de leerlingen van de christelij ke ulo in de gelegenheid te stellen de gehele feestdag mee te maken. (Advertentie) Keuze uit een grote serie van de beste merken waarover wij U graag alle adviezen geven. GOES - VLISSINGEN - KRUININGEN VERWACHT. VRIJ KOUD Vooral aan zee flinke zonnige perioden, In het binnenland wisselend bewolkt met hier en daar een bul, mogelijk niet ha gel. Matige tot vrij krachtige noordwes telijke wind. Vry koud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2