KLEUTER PAKJE KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN TER GELEGENHEID VAN KONINGINNEDAG Atletiek in Vlissingen KREYMBORG WOENSDAG f*U 7.9° KREYMBORG De winnaar Financiële berichten PROF. EGELER - LEIDER HIMALAYA- EXPEDITIE-OFFICIERINDE ORDE VAN ORANJE NASSAU A. DE VISSER NAM AFSCHEID VAN RIJKSVERKEERSINSPECTIE Arno van Stiphout Zeeuwse schaaktitel in eerste klas EXAMENS DINSDAG 30 APRIL 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T Ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin zijn onder andere de volgende Ne derlanders onderscheiden Algemene zaken Ridder In de Orde van de Nederlandse Leeuw mr. O. W. S. Josephus Jitta, plaatsver vangend secretaris-generaal van het mi nisterie van algemene zaken, raadsadvi seur in algemene dienst, mej. drs. B. T. de Jong secretaresse van de minister-president, minister van alge mene zaken, hoofdcommies in vaste dienst. Kabinet van de vice-minister-president Nederlandse Antillen Officier in de Orde van Oranje Nassau bij bevordering R. A. C. Henriquez, directeur van de S. E. L. Maduro en Sons N.V. te Curasao. Snriname Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw L. A. M. Lichtveld, gevolmachtigd minis ter bfl Hr. Ms. ambassade in Washington. Buitenlandse zaken Commandeur in de Orde van Oranje Nas sau, bij bevordering Jhr. mr. P. D. E. Texeira de Mattos, Hr. ms. buitengewoon en gevolmachtigd am bassadeur te Brussel. Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw mr. C. W. A. baron van Haersolte, Hr. Ms. buitengewoon en gevolmachtigd am bassadeur te Lima; dr. K. E. van der Mandele, Hr. Ms. bui tengewoon en gevolmachtigd ambassa deur te Kopenhagen; F. R. W. H. M. J. graaf de Marchant et d'Ansembourg, Hr. Ms. buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur by de Heili ge Stoel. Officier In de Orde van Oranje Nassau, bij bevordering dr. J. Vïxseboxe, gevolmachtigd minister aan Hr. Ms. ambassade te Moskou. Waarborg-kwalitelt. IJzersterk Terlenka met klein ruitje. In rood. bleu en grijs. Alleen geldig 1 mei a.s. Voor leeftijd 3 jaar kl. stijging p. m. Lange Delft GO-62 - Middelburg Walstrant 84 - Vllssingen Op aanvrage bezoeken wij U gaarne. SIMON VESTDIJK Officier in de Orde van Oranje Nassau mr. G. W. baron Bentinck, ambassade raad aan Hr. Ms. ambassade te Lissabon. L. Kruytbosch, Hr. Ms. buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Koeala Loempoer, Malaya; mgr. J. de Lange, bisschop van Téfé, Amazonas, Brazilië; jhr. L. Quarles van Ufford, Hr. Ms. bui tengewoon en gevolmachtigd ambassa deur te Abidjan, Ivoorkust. BUITENLANDSE ZAKEN EN ECONOMISCHE ZAKEN Commandeur in de Orde van Oranje Nassau jhr. mr. J. H. Loudon, directeur-generaal van de N.V. Koninklijke Nederlandse Pe troleum Maatschappij te Londen. Justitie Grootkruis in de Orde van Oranje Nas sau, bij bevordering B. kardinaal Alfrink, aartsbisschop van Utrecht. mr. H. R. de Zaaijer, procureur-generaal, fgd. directeur van politie, te Amsterdam, wonende te Bussum. Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw mr. A. H. M. Receveur, procureur-gene raal, fgd. directeur van politie, te 's-Her- togenbosch, wonende te Vught. mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, bis schop van Haarlem; ds. P. G. van den Hooff, praeses van de Generale Synode van de Nederlands Her vormde Kerk, wonende te Hilversum. Officier in de Orde van Oranje Nassau, by bevordering A. W. Sabel, voorzitter van de Generale Financiële Raad van de Nederlands Her vormde Kerk, wonende te Zaandam. Officier in de Orde van Oranje Nassau P. C. Silver, dirigerend officier der rijks politie 2e klasse, commandant van het district Vlaardingen van de rijkspolitie te water, wonende te Vlaardingen. Ridder in de Orde van Oranje Nassau ds. S. Coolsma, predikant van de Neder lands Hervormde Kerk te Sittard; ds. I. Faber, predikant van de Neder lands Hervormde Kerk te Schoonoord (gemeente Sleen). ds. G. van Veldhuizen, predikant Neder lands Hervormde Kerk te Rotterdam; ds. O. S. Cazemier, predikant Nederlands Hervormde Kerk te Dalfsen; ds. W. A. Wiersinga, emeritus-predikant Gereformeerde Kerk, wonende te Baarn. Binnenlandse zaken mr. P. A. Blaisse, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, te 's-Graven- hage; drs. H. Peschar, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, te Haarlem; drs. D. Roemers, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, te Badhoeve dorp (gemeente Haarlemmermeer): mr. G. van 't Huil, oud-wethouder van Amsterdam; ij. mr. J. Zeelenberg, wethouder van itterdam en lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Officier in (le Orde van Oranje Nassau dr. H. A. C. M. van Grunsven, burge meester van Weert; drs. A. Th. Bogaardt, burgemeester van Rijswijk (Z.-H.) K. Fabius, burgemeester van De Bilt. Ridder in de Orde van Oranje Nassau Onderwijs, kunsten en wetenschappen prof. dr. Ph. Kuenen, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen, wo nende aldaar; prof. dr. I. Boerema, hoogleraar aan de gemeentelijke universit""- A dam, wonende aldaar; S. Vestdijk, letterkundige, wonende te Doorn. Officier in de Orde van Oranje Nassau: dr. J. M. van Veen, directeur van de stichting Kerk en Wereld te Driebergen (gemeente Driebergen-Rijsenburg), wo nende aldaar; Ridder in de Orde van Oranje Nasau: K. Verweij, kunstschilder, aquarellist en tekenaar, wonende te Haarlem; T. de Eooij, tweede leider van de Nepal-, Himalaya- en andere expedities, wonen de te Baarn; A. J. Geesink, wonende te Utrecht; J. Groenewegen, directeur van het „Rot- terdammer"-concern te Rotterdam, wo nende aldaar; C. M. Drabbe, directeur van de N.V. Dagblad „Het Binnenhof" te 's-Graven hage, wonende te Oegstgeest; J. Hooiring, redacteur bij de Leeuwarder Courant, wonende te Leeuwarden; H. de Wolf, wnd.-directeur van de A.V.R.O. te Hilversum, wonende aldaar. Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau: in goud: L. W. Suijkerbuijk, dirigent van zang verenigingen, wonende te Bergen op Zoom. Financiën schappy N.V. te Amsterdam. Financiën en Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Ridder in de Orde van Oranje Nasau: J. Fahrenfort, hoofdredacteur van „De Financieele Koerier" te Amsterdam. Defensie KONINKLIJKE LANDMACHT. Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: De brigade-generaal W. D. H. Eekhout, van het wapen der infanterie. MARINE. Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: Vice-admiraal mr. A. N. baron de Vos van Steenwyk. Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud met de zwaar den: G. J. Lauryssens, burgemeester, tevens secretaris van Liempde; D. M. M. d'Hangest baron d'Yvoy van Mijdrecht, burgemeester van Rozendaal (Gelderland); Th. A. W. Bolman, burgemeester van Stry'en A. K. Mud, voorzitter van de Nederland se Politiebond, te Amsterdam; Chr. P. van Essen, burgemeester van Goor; C. B. J. Landweer, burgemeester van Ryssen. Nicuw-Guinca Officier in do Orde van Oranje Nassau: dr. O. J. M. Kranendonk, gewezen direc teur van de Dienst van Gezondheidszorg in Nederlands Nieuw-Guinea; mr. Chr. Lüesen, gewezen directeur van de Dienst Culturele Zaken in Nederlands Nieuw-Guinea; ds. A. Rigters, secretaris van de alge mene synode van de Evangelisch Chris- teiyke Kerk te I-Iollandia (westelijk Nieuw-Guinea). mgr. dr. R. J. Staverman, apostolisch vicaris te Hollandta (westelijk Nieuw- Guinea) J. S. de Vries, gewezen directeur-genees heer van het Centrale Ziekenhuis te Hol- landia (westelijk Nieuw-Guinea); B. Zuiderhoek, gewezen inspecteur by de Dienst der Volksgezondheid in Ne derlands Nieuw-Guinea. Eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud: P. E. Rynders, gewezen hoofdinspecteur- van politie in Nederlands Nieuw-Guinea. Binnenlandse zaken, onderwijs, kunsten en weten schappen en landbouw en vls- sery Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw prof. mr. C. H. F. Polak, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden. ANTON GEESINK PROF. DR. I. BOEREMA Volkshuisvesting en bouwnijverheid Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: mr. J. Vink, te 's-Gravenhage, directeur van het Bureau van de Rijksdienst voor het Nationale Plan. Officier in de Orde van Oranje Nassau: jhr. ir. J. de Ranitz, te Rotterdam, ar chitect en stedebouwkundige. Verkeer en waterstaat Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: ir. A. Wiebes, te 's-Gravenhage, hoofd ingenieur-directeur van de rijkswater staat; W. L. de Vries, te 's-Gravenhage, direc teur-generaal van scheepvaart. Of icier in de Orde van Oranje Nassau: ir. W. W. van Haersma Buma, te Warns- veld, hoofdingenieur A van de rijkswa terstaat; P. J. Waale, te Heemstede, inspecteur in algemene dienst der P.T.T. Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud: mej. M. L. Dankaart, te Breda, hoofd- employe le klas der P.T.T. G. L. van Sluis, te Breda, hoofdopzich ter voor bijzonder diensten der P.T.T. Economische zaken Officier in de Orde van Oranje Nassau: H. de Mooij, wonende te Rynsburg, voorzitter van de Nederlandse Christe- ïyke Middenstandsbond; ir. M. C. Pannevis, directeur van Van der Giessen-De Noord N.V., te Krimpen aan de LJsel. Landbouw en visserij Officier in de Orde van Oranje Nassau: ir. M. A. M. van Erp, te Amstelveen (gemeente Nieuwer-Amstel), inspecteur der visserijen; F. J. C. B. Jansen, te Breda, directeur van de N.V. Hero Conservenfabriek; mr. E. Kuylman, te 's-Gravenhage, alge meen secretaris van het Koninklijk Ne derlands Landbouwcomité; dr. ir. H. J. Mathot, te Veghel, directeur van de Coöperatieve Handelsvereniging van de Noord-Brabantse Christelijke Boerenbond (N.C.B.) dr. ir. F. W. G. Pij! directeur van de Stichting kartering. Sociale zaken en volksgezondheid Officier in de Orde van Oranje Nassau: R. Smit, wonende te Nootdorp, secreta ris-generaal van de Bond van Prote- Oran- je-Groene Kruis" en bestuurslid an tal van instellingen op het terrein van de gezondheids- en maatschappelijke zorg. Ridder in de Orde van Oranje Nassau: A. M. van den Boogaart, wonende te Amsterdam, voorzitter van de Algemene Nederlandse Grafische Bond; C. van den Eeden, wonende te Breda, secretaris van de Katholieke Arbeiders beweging in het bisdom Breda. Na 22 jaar „controle"-dienst: „Bijzondere accuratesse en plichtsbetrachting" Maandag heeft de opzichter van de rijksverkeersinspectie in Zeeland, de heer A. de Visser, in Middelburg afscheid genomen van personeel, collega's, directie en vrienden we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De heer De Visser was geruime tijd comman dant van een detachement politie- troepen en kwam in 1941 als con troleur van de verkeersinspectie naar Middelburg. In 1946 werd hij bevorderd tot chef van de controle verkeersinspectie in Zeeland. Kostenregeling Schelde-Rijn- verbinding Naar van de zyde van het ministerie van verkeerswezen in Brussel wo: dt ver nomen is een voorontwerp gereed geko men voor de kostenverdeling tussen Bel gië en Nederland voor de verbetering van de verbinding tussen de Schelde en de Ryn voor de binnenscheepvaart. WaarschHnlijk in de loop van de maand mei zal het financiële aspect van deze kwestie worden besproken in de ge mengd Belgisch-Nederlandse commissie waarna indien hierin overeenstem ming wordt bereikt een voorstel zal woraen voorgelegd aan beide regerin gen. Naar aanleiding van berichten in ae Belgische pers, dat naar het voor beeld van het kanaal Gent-Terneuzen de nieuwe verbinding voor de helft door België en Nederland zal worden gefi nancierd werd verklaard, dat niet van een definitief voorstel kan worden ge sproken. Bovendien dient een onder scheid te worden gemaakt tussen de kosten voor de aanleg en voor de exploi tatie van de nieuwe verbinding. Er was melding gemaakt van een be drag van vier miljard Belgische frank ruim 280 miljoen gulden dat Bel gië over een aantal jaren bereid zou zHn bij te dragen. Over het tracee van de nieuwe verbinding bestaat tusesn beide landen reeds een grote mate van over eenstemming. Op het bureau van de ryksverkeersin- spectie sprak de rykshoofdinspecteur van het verkeer, de heer D. de Vries, 's morgens een woord van dank voor de prettige samenwerking, de bjjzonde- re accuratesse en de plichtsbetrachting van do lieer De Visser. Namens het personeel bood hij de scheidende op zichter een opklapbare rustbank aan, mevrouw De Visser kreeg een grote bos roze anjers. Zes collega's uit het land waren naar Middelburg gekomen, van wie de heer J. H. L. Rijpkema, ryksopzichter te Utrecht, de heer De Visser een elek trisch scheeraparaat aanbood. Hij rele veerde in het kort de snelle carrière van zijn collega en sprak zijn waarde ring uit voor het feit dat de heer De Visser in het werk zulke hoge eisen aan zichzelf had gesteld. Mevrouw De Vis ser ontving uit handen van de heer Rypkema een mooie plant, Op de receptie 's middags in hotel „De Burg" te Middelburg waren ve le vrienden, vertegenwoordigers van organisaties en afgevaardigden aan wezig. Namens de arrondissements rechtbank kwamen de president, mr P. van Empel en de substituut-offi cier van justitie mr. J. L. Andreae de scheidende opzichter de hand drukken. Ook verschillende afge vaardigden van de rykspolitie van het district Middelburg, gaven hier acte de presence, onder andere de chef van de verkeersgroep, adju dant F. Eleveld, de districtscom mandant, de dirigerend officier der rykspolitie 2e klasse overste A. J. van Thiol en de officier der rykspo litie 2o klasse kapitein W. D. Lan- ting. Er waren verscheidene directeuren van autobusmaatschappijen en vertegen woordigers van vervoersbonden. Als persoonlijke vriend bood de kunstschil der L. Heymans een schilderij met symbolische voorstelling aan. Naast zyn drukke werkzaamheden heeft de heer De Visser een zeer actie ve belangstelling voor botanie. De oud-opzichter is onder meer lid van dè Maatschappij voor Tuinbouw en Maatschappij Plantkunde in Middelburg voor welke vereniging hij geregeld lezingen ver zorgt. Als florakenner is de heer De Visser ook verbonden aan het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. Nu zyn werk hem niet langer in beslag zal nemen, hoopt de heer De Visser veel tyd aan deze hobby te kunnen besteden. Ad/ver tentie) de 25-Jarige mechanisch laborant uit Valkenswaard realiseerde DUBBELE VREUGD door na de koop van zo'n fantastische Vespa scooter tevens winnaar te worden van de f 1000.-. Zijn beroep, mechanisch laborant bij Philips, het testen van apparaten voordat ze voor verkoop worden vrij gegeven, brengt mee dat hij ook bui ten z'n werk alles wat hij koopt eerst grondig controleert. Arno reed Vespa, Arno blijft Vespa rijden. Dat is logisch want de sublie me eenvoud van het Vespa mechanis me stal ook het hart van deze vak man. Al enige jaren is Vespa zjjn trouwe met-gezel, dagelijks heen en weer naar Eindhoven en in de vakan ties op z'n tochten door Europa. „Voor groot toerisme, Vespa hoor", is ook het commentaar van dealer Riemers- ma uit Eindhoven. Met Arno van Stip hout is ook hij zeker van een snelle betrouwbare soooter, een Vespa scoo ter. Proficiat! Nog t/m juli 1963 kunt u ook f 1000.- winnen. Vraag inlichtingen bjj één van de 160 Vespa-dealers. Op de Vlissingse sintelbaan zyn in het afgelopen weekeinde atletiekwedstrijden gehouden, georganiseerd door de atle tiekvereniging Marathon. Ondanks het feit, dat de winter nog maar pas achter de rug is, werden er verschillende goede prestaties geleverd. Zo liep C. Wiezer van Olympia de 100 meter heren in 10.9 sec. C. de Groot van Dynamo werd tweede in 11.1 sec. Het nummer ver springen jongens C werd een overwin ning voor A. van Hoorne van Hermes, die 6 03 meter sprong. W. v. d. Broek van AV '56 werd tweede met 5.40 me ter. De uitslagen waren: Kogelstoten jongens B: 1. C. Hagens, Diome- don, 10.2(5; 2. P. Baate, Diomedon, 9.78: 3. A. de Bokx. Schelde Sport, 9.22. Verspringen meisjes C: C. Bevelander, Ma rathon. 4.08: 2. J. Helmons. Diomedon, 4.05: 3. R. Uitdenwillieen, Diomedon, 3.96. 1500 meter jongens A: 1. P. van de Schaaf, Marathon, 4.21.8: 2. D. Visser, Hermes, 4.23.-: 3. Luteyn. Zwin, 4.37.6. 1500 meter heren: 1. Lyimn, Cypes. 3.! 2. C. Mulder, Dynamo, 4.02.7: 3. W. de Ha mer. Soheldesport, 4.20.9. Verspringen meisjes A: 1. E. van Malde- gem, AV '56, 4.56: 2. F. de Kok. AV '56, 4.54: 3. I. ten Hacken, Zeeland Sport, 4.28. Hoogspringen jongens D: 1. R. Janse. Mara thon. 3.20: 2. C. Frank, Marathon, 1.20. 3. P. Klootwijk. Marathon, 3.15. Verspringen jon eens C: 1. A. van Hoorne, Hermes. 6.03; 2. W. v. d. Broek, AV '56, 5.40; 3. B. de Mooy, Diomedon, 5.15. Verspringen jongens D: 1. P. de Groot, Ma rathon, 3.63: 2. W. de Vey. Marathon. 3.29: 3. P. van Eenenaam. Marathon. 3.29. Verspringen meisjes B: 1. D. van de Klun- dert, Diomedon. 4.60: 2. P. Biijdenstijn, Ma rathon, 4.41: 3. M. Slabbekoorn. AV '56. 3.73. 100 meter heren: 1. C. Wiezer, Olympia, 10.9; 2. C. de Groot, Dynamo, 11.1: 3. P. Versluys, Dynamo, 11.5, 100 meter dames: 1. A. Roose, Zeeland Sport, 13.2: 2. M. A. Riemens, Marathon. 14.1. 80 meter jongens C: 1. W. v. d. Broek. AV "56, 9.8: 2. B. de Mooy, Diomedon. 9.9; 3. Carton, Kermes, 10.2. 200 meter dames: 1. A. Poppe, Zeeland Sport, 28.2: 2. H. v. d. Velde, Zeeland Sport, 29.2; 3. A. van Veyen, Zeeland Sport, 34.4. Kogelstoten jongens A: 1. H. Ranschaert, Hulst, 11.99; 2. Vlieghè. Hermes, 11.42. Kogelstoten dames: 1. E. Schot, Delta Sport, 12.61: 2. M. A. Riemens, Marathon. 11.79. Discuswerpen jongens B: 1. P. Baaten, Dio medon, 32.26: 2. A. de Bokx, Scheldesport. 3: 3. C. Hagens, Diomedon. 28.97. Hoogspringen meisjes B 1. D. v. d. Klundert. Diomedon, 1.30: 2. F. Biijdenstijn, Marathon. I.10. 80 meter meisjes B: 1. F. Biijdenstijn. Mara thon, 11.3: 2. D. v. d. Klundert, Diomedon, II.4; 3. M. Slabbekoorn. AV '56. 11.9. 60 meter jongens D: 1. Schout, Hermes. 9. 2. Klootwijk, Marathon, 9.1; 3. Frank, Mara thon, 9,2. Verspringen meisjes C: 3. C. Bevelander. Marathon, 1.10: 2. R. Uitdewilligen, Diome don, 1.05: 3. J. de Zeeuw, Marathon, 1.05. 600 meter jongens C: 1. Coppin, Hermes. 1.36; 2. Laforce, Hermes. 1.37.9: 3. W. v. d. Broek, AV '56. 1.40.4. 100 meter jongens A: 1. Ranschaert. Hulst, 11.7: 2. Duchen, Hennes, 11.7; 3. Fleur, Her mes, 11.8. Speerwerpen heren: 1. P. Versluys, Dynamo, 44.02: 2. W. v. d. Linden, Zeeland Sport, 43.79: 3. I. de Bruyne, Zeeland Sport, 30.91. 800 meter heren: 1. M. A. Mondeel, 2.11; 2. P. Zuydervelt, Excdlsior, 2.13.5; 3. A. A. Bou- wens, Marathon, 2.14.3. 100 meier jongens B: 1. Hoorn, Hermes, 11.5: 2. Valkenier, Dynamo. 11.6: 3. J. van Dries. Marathon. 11.7. 400 meter heren: 1. C. de Groot. Dynamo, 53.6: 2. H. van Straten. Scheldesport, 54.3: 3. S. Christiaanse, Dynamo. 55.2. Discuswerpen heren: 1. P. Maas. Marathon. 33.63: 2. I. de Bruyne, Zeeland Sport, 32.90; 3. W. v. d. Linden. Zeeland Sport. 31.76. Speerwerpen jongens A: 1. H. Ranschaert, Hulst, 42.03: 2. P. Baaten, Diomedon, 33.88; 3. H. Verdonck. Marathon, 26.46. Kogelstoten heren: 1. W. v. d. Linden, Zee land Sport, 11.95: 2. I. de Bruyne, Zeeland Sport, 10.99: 3. X. Sinke. Zeeland Sport, 9.35. Speerwerpen dames: 1. V. Koster, Marathon, 1.49: 2. A. van Oyen, Zeeland Sport, 19.78. Discuswerpen jongens A: 1. H. Ranschaert, Hulst. 37.58: 2. 2. Flour. Hennes, 36.39: 3. Van de Velde, Hermes, 35.66. Discuswerpen dames: 1. E. Schot, 38.17; 2. M. A. Riemens, Marathon, 31.08: 3. W. Bak ker, Marathon. 24.10. meter jongens B: eerste serie: 1. P. Baa ten, Diomedon, 1.30; 2. S. Valkenier, Dyna mo. 1.32.7; 3. J. v. d. Dries, Marathon. 1.35.6: tweede serie: 1. M. Karremans, Halsteren, 1.28.3: 2. R. Deroeck, Hermes, 1.29.2; 3. Kerk- voort, AV '56, 1.35.6. Voor het kampioenschap schaken eerste klas van Zeeland speelde maandagavond de Vlissinger F. J. van Eekhout remise tegen de Middelburger P. Jongepier. Door deze uitslag is de Vlissinger J. M. van den Berg onbereikbaar geworden voor zyn rivalen. Hij' behaalde de titel. De stand is nu: Van den Berg 4-3. P. Jongepier 4-2A. Mast 3-1, L. J. Woudstra 3-1, Van Eekhout 4-1. Dividenden In alle sectoren van het bedrnf drukkerij en uitgevery v.h. C. de Boer jr. N.V. is de gang van zaken in 1062 bevredigend geweest- Het resnltaat bood ruimte om naast de gebruikelijke afschrijvingen een extra bedrag af te Van het dividend werd reeds vier pro cent als interim gedeclareerd. Voorts wordt 2% procent uitgekeerd in aande- exploitatiesaldo tot f 1.635.110. Baten uit deelnemingen stegen van f 74.280 tot f 96.500. De al gemene kosten namen toe van f 391.260 tot f 500.020. Als winst resteert f 346.060 (v-i. verlies f 182.963). Over de toekomstverwachtingen zegt het verslag: de boekdrukkerij is nog steeds goed van orders voorzien. In de uitgeverijen is een stabilisatie van de boekenuitgifte te verwachten. Een uit breiding in de sector van de periodieken rechtvaardigt de verwachting van een stygende omzet. „BOUWSTOFFEN BRAAT' De N.V. Bouwstoffen v/h A. M. Braat zal voorstellen over het boekjaar 1962 een dividend uit te keren van in totaal 14 procent (16 pet.). Hiervan is reeds 5 procent interim uitgekeerd. VERSCHURE. Tijdens een jubileumbijeenkomst ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Verschure en Co's scheepswerf en machinefabriek te Amsterdam heeft de president-commissaris, drs. G. J. H. de Graaff, medegedeeld, dat directie en commissarissen van de N.V. voorstellen een extra jubileumdividend van 2% procent uit te keren op de gewone aan delen. Dit dividend zal ten laste van de aglo- reserve worden geboekt. De duizend personeelsleden van het be drijf zullen een jubileumgratificatie ontvangen. KLOOS KINDERDIJK Volgens mededeling van de directie van F. Kloos en Zonen's werkplaatsen N.V. te Kinderdijk zal de algemene vergade ring van aandeelhouders worden gehou den op maandag 20 mei in het Groot handelsgebouw te Rotterdam. De raad van commissarissen zal aan aandeel houders een onveranderd dividend van 13 procent over 1962 voorstellen. Het bedrijf is ook voor 1963 ruim schoots van orders voorzien. STOOMVAART MAATSCHAPPIJ WIJKLIJN In de op 8 mei te houden jaarvergade ring zal de directie van de „N.V. Stoom vaart Maatschappij Wijklijn" een onver anderd dividend van negen procent voor stellen. Participatie maatschappij In 1962 heeft de Nederlandse Participa tie Maatschappij N.V. 6 miljoen belegd in aandelenpaketten van reeds gevestig de Nederlandse industriële en handels ondernemingen. In het kader van een re organisatie der kapitaalstructuur ener N.V. verstrekte de bank een kortlopen- oornamelijk ter beurze genoteerde a delen. Het totale bedrag van het dividendin komen was hoger dan in 1961. De direc tie meent te mogen verwachten dat de ze bate in 1963 door de uitbreiding der portefeuille wederom zal toenemen. De totale boekwaarde der beleggingen per ultimo 1962 beliep 41,1 miljoen (v.j. 35,7 miljoen). Van de oprichting der maatschappy af, dus in 1948 tot en met 1962, wera in to taal circa 60 miljoen in aandelen be legd. Het voordelig saldo van de win sten en verliezen, gerealiseerd by de af wikkeling van eenderde deel van deze uitzettingen, bedraagt circa 4 miljoen. Het gemiddelde rendement van de beleg gingsportefeuille over 1962 was acht pro cent (onveranderd). Blijkens de winst en verliesrekening werd aan dividenden ontvangen 2,66 miljoen (v.j. 2,29 miljoen)- Het saldo van gerealiseerde koerswinsten en verliezen was 612,979 (v.j. 1,47 miljoen). Rente over kasmid delen nam toe van 72,278 tot 363,382. Vrijgekomen voorzieningen leverden op 150.000 (v.j. nihil). Salarisen en so ciale lasten stegen van 395,441 tot 452.682. Als winst resteerde 340 miljoen (v.j. 2.77 miljoen). Als dividend wordt voorgesteld zes pro cent (v.j. 6% procent). Naar het ver slag opmerkt is 1962 door het overgrote deel van de vennootschappen, in welker kapitaal de Nederlandse Participatie Maatschappij deel heeft, met bevredi gende resultaten afgesloten. IETS LAGERE WINST BIJ NATION ALE HANDELSBANK In nauwe samenwerking met de Rot- terdamsche Bank heeft de Nationale Handelsbank, blykens het verslag over 1962, verdere voortgang gemaakt met de administratieve en organisatorische in tegratie en coördinatie van de werk zaamheden in Amsterdam en Den Haag. De activiteiten van het bedryf in Neder land bleven op nagenoeg ongewijzigd niveau gehandhaafd. Andermaal werd een valutaverlies op de Canadese in vesteringen geleden, hetwelk In minde ring van de interne reserve is gebracht- Daarentegen tonen de bedryfsonkosten in Nederland wederom een vermindering. Het uiteindelijk behaalde winstsaldo be loopt slechts weinig minder dan in voor gaande boekjaren, namelijk 2,04 mil joen (v.j. 2,10 miljoen). Het aandeel van de Nationale Handels bank in het door aandeelhouders assu rantie maatschappij Brandaris gevormde garantiefonds beloopt 1.750.000. Ter bespoediging van de afwikkeling van zaken hebben aandeelhouders alsnog ge garandeerd dat liquidateuren aan scha- decrediteuren van de Brandaris 35 pro cent van hun vorderingen zullen kun nen uitkeren. De Nationale Handelsbank verwacht uit hoofde dezes geen vergro ting van haar desbetreffende obligo. De winst van de overzeese kantoren over 1962, die eerst in de resultaten 1963 tot uitdrukking zal komen, ver toont, volgens het verslag, een verheu gende stijging vergeleken met het voor afgaande jaar. Maar de directie ont veinst zich niet dat toenemende perso neelslasten niet zonder invloed zullen blijven. Voorgesteld wordt zes procent dividend per aandeel van 600 nominaal (onv.). Voor de deelneming The Mer cantile Bank of Canada was het negende boekjaar eerder een jaar van consoli datie dan van verdere grote uitbreiding van zaken. De Mercantile Trust Com pany had een alleszins bevredigend jaar. Wegens het honderdjarig bestaan van de bank zal naast de gebruikelijke gra tificatie een extra uitkering a.an het personeel worden verstrekt. RAGEMEIJER HEEFT UITBREIDINGSPLANNEN Naast de overname van Tels en Co, heeft Hagemeyer en Co Handelsmaatschappij door middel van aandelenruil overgeno men Maschmeijer en Co te Amsterdam, waartoe nom. 125.000 aandelen Hage- meijer zyn uitgegeven. De directie heeft nog enkele plannen, maar kon hierover nu geen nadere me dedelingen doen. Voor de overname van Tels is 500.000 nominaal vereist. Het bestuur vroeg en verkreeg machtiging om, rekening houdend met de beurs koers, nog nominaal 700.000 aandelen uit te geven, welke aandelen in reserve worden gehouden voor het geval nog meer overnamen zullen plaatsvinden. Het geplaatste kapitaal van Hagemeyer zal dan stijgen tot 6,5 (5,18) miljoen. Door het wegvallen van de zaken op westelijk Nieuw-Guinea verdwijnt ca 20 pet van de omzet. Dit verlies hoopt men te kunnen opvangen met de expansie o.a. in Afrika. OPNIEUW KRACHTIGE GROEI BIJ NEDLLOYD Vooruitlopende op het jaarverslag dat in de eerste helft van mei zal verschijnen, deelt de directie van N.V. Nederlanasche Lloyd in Amsterdam mede, dat de groei van de zaken van de maatschappy in 1962 opnieuw krachtig is geweest. In de sector van de schadeverzekering steeg de premie van 60,9 miljoen tot 70,7 miljoen. De premie voor eigen re kening nam toe van 53,9 miljoen tot 62,4 miljoen. Het verzekerde kapitaal van Nedlloyd leven steeg van 306,5 miljoen tot 361,9 miljoen, de premie van 7,9 miljoen tot 9,2 miljoen. Door de Invloed van het verkeer waren Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het examen elektrotech nisch ingenieur de heer A. A. Jurriëns te Terneuzen. Vlissinger haalde tweede eis C-brevet zweefvliegen De Vlissinger J. H. van Soest, lid van de Walcherse Zweefvliegclub, heeft za terdagmiddag op Teriet met de nieuwe Roenkel (Schleicher Ka-8) met een vlucht van 5 uur en 23 minuten voldaan aan de tweede eis voor het zilveren C-brevet. KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Ooltgensplaat Jac. Jonger- den te Bruchem en Kerkwijk. Bedankt voor Maarsen (tweede pred. plaats) J. A. de Waard te Meerkerk. verloop in de andere branches, de totale winst achterbleef bij die van het vorige jaar. De reserve fondsen, met inbegrip van de belasting reserves, zullen toenemen van 14,3 miljoen tot 15,4 miljoen en het bouw fonds tot 1,5 miljoen. Daartegen over dalen de beleggingsreserves van 6 tot 4,9 miljoen. De directie zal voorstellen uit te keren 75 dividend per aandeel, naast de ver goeding van 6 procent over de onver plichte stortingen (over 1961: 6 procent vergoeding over de onverplichte stortin- fen, een uitkering van 45 per aandeel rjschrijving van 100 bij het verplicht gestorte bedrag per niet-volgestort aan deel en een uitkering van 100 per vol gestort aandeel, alsmede 20 uitkering per aandeel ter bestrijding van de divi dendbelasting over de bijschrijvingen). Nagekomen advertenties Heden overleed, nog onverwacht, onze ge liefde moeder en pleeg moeder MARIA CORNELIA DE VOS, in de ouderdom van ruim 94 jaar. Uit aller naam, J. C. de Vos. Vlissingen, 29 april '63 Verk. Quakkel.str. 75. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 2 mei a.s. om 12.00 uur vanaf het sterfhuis. Liever geen bezoek. Geen bloemen. Met .eedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze compagnon de heer M. LEUNIS. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in herin nering blijven. Transportbedrijf C. J. Naeye en Zonen. Algemene kennisgeving. Heden overleed plotseling mijn geliefde man, dei- kinderen zorgvolle vader, behuwd- en grootvader, zoon, schoonzoon, broer, behuwdbroer en oom, de heer MATTHEÜS LEUNIS, op de leeftijd van 55 jaar. S. P. Leunis-De Kraker J. S. Pauw-Leunis J. L. Pauw S. J. de Neve-Leunis R. de Neve En kleinkinderen. Fam. Leunis Fam. de Kraker Terneuzen, 29 april 1963. De Feyterstraat 1. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donder dag 2 mei a.s. Vertrek gebouw „De Schakel", Kerkhoflaan om 2 uur namiddag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7