Vlissings experiment had succes: 3-5-zege op leider Valkenswaard DOS maar juist gelijk met De Volewijckers Sterker Goes liet de winst bij R.C.S.: 2-1 TJOBA KAMPIOEN IN 3A na 9-2 overwinning op Merwede Eindelijk overwinning voor Brazilianen: 2-3 Sporttoto WERELDRECORD TIENKAMP TURNTITEL VOOR BENNY VERMANDEL Jongen gedood bij voetbalwedstrijd in Italië Tjoba-Merwede 9-2 Unicum-Animo 6-4 Misverstand tussen Pieters Graafland en Hans Kraay STAND SCHAAKZEGE TERNEUZEN MAANDAG 29 APRIL 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S DRIE DOELPUNTEN VAN WIM VAN MARIS Na 1-4-voorsprong kwam overwinning nog in gevaar door twee tegentreffers OP HET beslissende moment heeft Vlissingen dan toch nog de wind in de zeilen gekregen. Men weet het: de technische commissie van deze eerste klasser had een groot risico aangedurfd door midden in de competitie het elftal ingrijpend te wijzigen. En met succes, want de Vlissingers wonnen de uitwedstrijd tegen koploper Valkenswaard: 35. De Zeeuwen konden zich zelfs de luxe permitteren enkele minuten voor het einde nog een strafschop te mis sen. Voor Valkenswaard is vooral de aanwezigheid van rechtsbuiten YVim van Maris noodlottig geworden: deze resoluut en doortastend spelende Vlissinger scoorde drie doelpunten. Een voldoende werd gehaald door de meeste „nieu welingen": Adrie Stroo, Bart ten Bruggencate, YVim Bos en Cockie Sinke. Vooral back Sinke, die de plaats van Jo de YVaal had veroverd, speelde een goede wedstrijd. Na een weifelend begin toonde hij zich een waardig opvolger van de vroegere Vlissingse aanvoerder. Doelman YVim Bos bewees enkele ma len een voortreffelijk keeper^.te zijn, maar kennelijk had hij soms ook last van plankenkoorts en bij twee doelpunten ging hü dan ook niet vrij uit. Een winstpunt was echter vooral, dat dit elftal enthousiasme en doorzettings vermogen opbracht. Misschien krijgt Rob Moens toch nog gelijk. Zaterdag voorspelde hij ons: „YVjj eindigen dit seizoen weer in het Concertgebouw"... Het begon voor YHissingen overigens somber. De Brabanders gingen over rompelend van start en de Vlissingse defensie stond raar „te schutteren". Zc raakte stopper Verhulst in de tiende mi nuut uit balans, miste de bal en gaf midvoor Verriet een goede kans. Op zijn schot reageerde Wim Bos veel te laat: 10. Ook daarna bleef Valkenswaard geruime tijd het spel beheersen en Ver riet joeg schrik onder de YHissingse supporters door tegen de lat te koppen.. Maar na ruim een half uur kwam de wending. Jan de Nooyer, die door een doelpunt, maar vooral door zijn voortreffelijk voorbereidend werk een groot aandeel in de zege zou krijgen, werd steeds meer ongrijpbaar. In de 33e minuut lanceerde hij een afge meten voorzet, waaruit YVim van Maris fel en raak inkopte: 11. Nauwelijks twee minuten later ont stond een vrywel identiek doelpunt: weer een voorzet van De Nooijer, weer een felle kopbal van Van Ma- ris, weer een doelpunt (12)... Vlissingen had nu duidelijk het zelfver trouwen herwonnen en het was alleen aan het uitstekende werk van doelman De Moor te danken, dat uit schoten van Moens en Van Oosterhout de voor sprong niet groter werd. OFFENSIEF Wel begon Valkenswaard na rust met een opvallend offensief, maar de Yfiis- singse defensie speelde nu beheerst en sluitend. En reeds na zeven minuten viel in feite de beslissing: Moens zette fel door, kopte de bal in een duel met de doelman naar de vrijstaande Jan de Nooijer. die op zijn beurt in het doel kopte (13). Moens had reeds vijf mi nuten later ook een groot aandeel in het vierde doelpunt: op links brak hij snel door en trok de bal zuiver terug naar Wim van Maris, die voor de derde maal scoorde (14)). Daarna heeft heel de Vlissingse aan hang gevreesd, dat men een herhaling zou krijgen van de ontgoocheling van vorige week, toen de Zeeuwen na een 31-voorsprong toch nog met 34 van Boxtel verloren. Eerst viel Wim Bos by het uitlopen, waardoor reêhtsblnnen wjjnen via het hoofd van de in het doel staande Ver hulst in de netten schoot (24) en wat. later paste scheidsrechter Dupré een zware struf toe tegen Verhulst, die een overtreding zou hebben begaan in een kopduel: penalty. Rechtsbinnen Wijnen voltrok het vonnis: 34. Opnieuw atta queerde Valkenswaard fel en YVijnen knalde hard op de paal, waarna de bal scherp voor het doel langs sloeg... De Brabander Rijkers kwam op enkele me ters voor het doel, maar miste onbe grijpelijk! En even later blunderde YVim Bos door de bal uit zijn handen te laten vallen. Gelukkig stond nu Hennle van YY'ezel op de doellijn om de bal weg te trappen. Het was opnieuw Jan de Nooijer. die voor opluchting zorgde. Prachtig in dividueel werk liet hij zien, waarna hij Adrie Stroo een voortreffelijke kans bood. Deze speler miste niet: 35. Daarna belette spil Jansen Adrie Stroo het scoren door hem rond de benen te grijpen: penalty. Rob Moens zette zich achter de bal. maar zijn schot was niet goed ge- Bewondering bij mede- en tegen stander voor de spring prestatie. Het gebeurde bij RCS-Óoes, door de Souburgers met 2-1 gewonnen. (Foto P.Z.C.) noeg om doelman De Moor te ver schalken. Gevaar voor Vlissingen was er echter niet, want al spoedig kwam daarna het einde. NOG TWEE PUNTEN Na deze zege staat Vlissingen nog slechts twee punten achter op Valkens waard. De Valk kwam door een over winning op Tongelre (13) naast de leider. De overige uitslagen luiden: telHelmond 22, SchijndelTOP 1 2, BrabantiaMOC 21, AllianceDe Spechten 00. De stand luidt Valkenswaard De Valk Vlissingen De Spechten Helmond Boxtel MOC '17 Schijndel Tongelre TOP Alliance 16 10 2 4 22 44—30 16 10 2 4 22 26—20 16 9 2 5 20 49—27 16 6 6 4 18 30—28 16 7 3 6 17 29—30 16 7 2 7 16 27—30 4 7 5 15 29—31 7 3 13 26—29 5 3 8 13 27—31 4 5 7 13 18—25 4 4 8 12 2740 4 3 9 11 20—31 16 16 Yang Chuang Kwang, de 29-jarige in Amerika studerende Chinees, heeft tij dens atletiekwedstrijden in Walnut het wereldrecord tienkamp verbeterd. Na negen van de tien onderdelen, was Yangs puntentotaal reeds hoger dan 8683 punten, waarmee de Amerikaan Rafer Johnson sedert 1960 wereldre cordhouder is. Na negen onderdelen is het voorlopige totaal van de nieuwe wereldrecordhou der 8876 punten. Het ziet er dus naar uit, dat Yang Chuang Kwang de eerste atleet zal zijn, die de magische 9000- puntengrens doorbreekt. WEER GELIJKSPEL VOOR AXEL DOSKO KLOPTE ZEELANDIA: 5-2 i de derde klas D van het Zeeuws- Brabantse amateurvoetbal kreeg lei der Kaaise Boys onverwacht op eigen veld een nederlaag te slikken (12) van Odio. Axel, dat thuis niet verder kwam tegen RKFC dan een puntloos gelijk spel (00), profiteerde dus maar ten dele van deze misstap. Zeelandia deed dat helemaal niet, want de Middel burgers kregen by Dosko een 52-ne- derlaag te slikken. Ook onderaan de ranglijst is de spanning toegenomen. Grenswachters liet zich door Nieuw Borgvliet de winst ontfutselen (13), terwijl RCS twee kostbare punten rij ker werd door Goes met 21 te ver- Meto werd met 0I door BSC geklopt en de Roosendalers komen zo zoetjes aan aardig dicht by de boven ste plaats. 16 10 16 15 Kaaise Boys BSC Axel Dosko Zeelandia Goes 16 Grenswachters 16 RCS 16 Meto 16 Odio 15 RKFC 15 Nw. Borgvliet 15 16 8 4 4 20 37—26 26—26 23—19 7 5 4 19 40—21 4 4 18 33—27 3 6 17 32—33 5 3 8 13 23—31 4 4 8 12 28—36 4 4 8 12 24—31 4 3 8 11 25—27 3 5 7 11 23—29 4 3 8 11 14—22 R.C.S.-G0ES 2-1 Hoewel Goes het grootste deel van de speeltijd een veldmeerderheid demon streerde, werd het ten slotte toch een RCS-zege. Na 20 minuten gaf Jan van den Dries met een formidabel schot, waarop doelman De Dreu zich finaal verkeek, de thuisclub een ruggesteuntje maar na 39 minuten werd het weer ge lijk. Doelman Daniëlsche blunderde toen Sinke een ren langs de lijn met een voorzet besloot die achter de RCS- doelman in de touwen verdween (11). Na de rust was Goes aanmerkelijk ster ker maar de mooiste kansen bleven on benut. Het zag er naar uit dat de winst gedeeld zou worden tot 5 minuten voor het einde een fraaie combinatie tussen Vermaat en Van den Berge door deze laatste met een goed doelpunt werd afgerond (21). Goes gaf zich hierna gewonnen. Geen onderhandelingen over Coen Moulijn Een woordvoerder van de Italiaanse voetbalclub heeft verklaard dat Roma- functionarissen om inlichtingen hebben gevraagd over Coen Moulijn van Feijen- oord, doch dat niemand officieel of on officieel is benaderd met het doel deze speler te kopen. De woordvoerder sprak tegen dat vertegenwoordigers van Roma naar Nederland waren gegaan. „We za gen Moulyn spelen op de televisie en we vonden hem goed. Daarom hebben wij wat gegevens over hem gevraagd. Maar generlei officiële of onoffi- DOSKO-ZEELANDIA 5-2 Zeelandia heeft in Bergen op Zoom het geluk zeker niet aan zijn zijde gehad. Het zag er in het begin niet naar uit dat de winst bij Dosko zou blijven. Voor de rust werd aan beide zijden een straf schop benut. Zeelandia in de 27e minuut door Van Huizen en Dosko door W. Ben- naars toen na 32 minuten spil Gutte ling de bal uit het doel sloeg toen Mon- deel reeds een geslagen man was (1— 1). Vonk gaf 5 minuten na de rust Dosko een 21-voorsprong die echter 7 minuten later door Van Iren teniet werd gedaan (2—2). De strijd spitste zich toe en na 27 minuten slaagde Van Loon erin Dosko opnieuw de leiding te bezorgen (32). Toen een zeer aan vechtbare strafschop door Vonk in een doelpunt werd omgezet (42) was Zeelandia een geslagen ploeg en in de laatste minuut kon Vonk de stand zelfs nog tot 52 opvoeren. AXEL R.K.F.C. 0-0 Axel heeft in de doelpuntenloze wed strijd tegen RKFC minder gekregen dan het verdiende. Het spelsysteem van RKFC, met vier backs, was erop ge richt doelpunten te voorkomen. Axel, dat steeds in de aanval was, heeft zeker geen geluk gehad. Zo ging een schot van Van den Berge precies over de lat en een doelpunt, gemaakt door Herman, werd door de scheidsrechter na appel leren van de grensrechter afgekeurd. Wat Axel ook probeerde, een doelpunt kwam er niet uit. Zo kan RKFC dan ook zeker erg tevreden zyn met dit ge lijke spel. SC5CVC" wy hebben genenci ome ciële stappen genomen." Leicester City en Manchester United in de cupfinal Leicester City en Manchester United hebben zich zaterdag geplaatst voor de finale van het toernooi om de Engelse beker, die 25 mei in het Wembleysta- dion in Londen wordt gespeeld. In de halve finales, die zaterdag werden ge speeld, zegevierde Leicester City met 10 over Liverpool terwijl Manchester United met dezelfde cijfers de baas bleef over Southampton. De kampioensploeg van Tjoba: staande van links naar rechts: Joke Tange, aanvoerder Hans Oele, Ina Verburg, Chris Francke, Dien Nieuwdor p-Poortvliet en Rien Steenhard; knielend van links naar rechts: Lien Fokke- Schipper, Adrie Corstanje, Lenie Smit, Leen Engelse, Ella Steen hard en Chris Boogaard. (Foto P.Z.C.) De 18-jarige Bennie Vermandei van Thor uit Sas van Gent heeft gisteren in de Amsterdamse turnhal het Nederland se kampioenschap turnen voor junioren behaald- Het werd een onbedreigde zege voor deze veelbelovende jonge Zeeuwse turner, die de ster van het veld was en die zjjn oefeningen uitstekend afwerkte. Bij paardspringen (9.50). rek (8,95), brug (9,20), vrije oefeningen (9,25) en ringen (9,30) werd hij eerste. Al leen zijn paardvoltige verliep wat stroef en hier moest hij dan ook met 7.80 punt en de achtste plaats ge noegen nemen. De tweede plaats was voor de Ensche- deër A. Wijma (Hercules-hebe), drie werd H. Kersten van VZOD uit Deven ter en Cor Meesters van Udi uit Bergen op Zoom klasseerde zich als vierde. In het verenigingsklassement werd Udi uit Bergen op Zoom met de turners Cor Meester en Hans van Nispen tweede. Bij het jongenskampioèhschap (12 t/m 15 jaar) was er succes voor een andere Zebra-vereniging: Prins Hendrik uit Breda werd tweede in het verenigings klassement en Rijnhout plaatste zich in dividueel als derde. De titel was hier voor E- Wijnand van Voorwaarts uit Groningen, terwijl K. Pot (Pro Patria Den Helder) tweede werd. Een scheidsrechterlijke beslissing, waar mee het publiek het niet eens was, heeft zondag het leven gekost van een 14- jarige Italiaanse jongen terwijl boven dien twee andere personen met levens gevaarlijke verwondingen in een zieken huis moesten worden Het gebeurde allemaal tijdens de wed strijd SalernoPotenza. die zondag in Salerno even ten zuiden van Napels werd gespeeld. Toen de scheidsrechter zijn omstreden beslissing nam. stormde het talrijke publiek het veld op, waar binnen enkele ogenblikken een comple te veldslag gaande was. Toen de politie die de orde trachtte te herstellen, door de woedende menigte werd ingesloten, moest zij gebruik maken van de vuur wapens. In het tumult werden drie per sonen getroffen. Een 14-jarige jongen werd op jslag gedood en twee personen levensgevaarlijk gewond. Na een half uur slaagde mèn erin de orde te herstel len... NA TWEE JAAR IN K.N.K.B. Animo in slecht duel op verlies TJOBA KAMPIOEN! Dat is het belangrijkste nieuws in de Zeeuw se korfbalwereld. En de ploeg uit 's-Heer-Hendrikskinderen heeft er in de ontmoeting tegen Merwede bepaald geen gras over laten groei en: met een 9—2 overwinning zet ten ze de stap naar de 2e klas. Slechts twee jaar heeft de groen witte ploeg in de 3e klas A Znid- Holland vertoefd en dat de Zeen- wen verreweg de beste twaalf zijn geweest gedurende de gehele com petitie lieten ze duidelijk zien: De eerste thuiswedstrijd tegen Crescendo ging met 64 ver loren, maar verder lieten de Tjoba- nezen geen steek meer vallen! Tjoba 16 15 0 1 30 128—57 Crescendo 16 10 1 5 21 92—73 Trekvogels 13 7 4 2 18 7349 Merwede 14 9 0 5 18 6058 ALO 14 6 1 7 13 59—70 Ahoy 14 6 1 7 13 52—67 Fortuna 15 3 4 8 10 51—72 Spartaan 14 3 3 8 9 47—62 Raven 15 3 3 9 9 57—68 Overkanters 13 1 1 11 3 39—82 PELE: DRIE DOELPUNTEN Beslissing viel kort voor einde Na met respectievelijk 0-1 en 1-5 te heb ben verloren van Portugal en België,, heeft het Braziliaanse voetbalelftal de derde wedstrijd van zijn Europese tour nee, tegen Frankryk, met 3-2 gewonnen. De ruststand was 1-0 in het voordeel der genstander, op 2 mei in Amsterdam. De grote Pele heeft in dit opwindende, maar beslist niet al te hoogstaande duel getoond, dat hij niet voor niets 's we relds hoogstgewaardeerde speler is. De „zwarte parel", die de wedstrijd tegen België wegens een blessure moest mis sen, zorgde voor een hattrick waardoor de zege voor het zo zwaar beproefde Brazilië nog juist werd gered. Opmerkelijk was. vooral voor de rust, het lage tempo waarin werd gespeeld. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op. Somber zag het ervoor Frankrijk uit toen linksbuiten Pepe al direct na het begin met een schot van zeker 35 me ter afstand doelman Carmus passeerde. De lat bracht echter nog juist redding. Een Braziliaans offensief ging, na een klein half uur spelen vooraf aan het eerste doelpunt, van wonder-voetballer Pele. Het was Ney, de 18-jarige, talent volle aanvalsleider van de wereldkam pioenen, die Pele in staat stelde te sco ren. Op het oog zag de situatie er niet al te gevaarlijk uit. De beroemde Bra ziliaanse linksbinnen stond in een bij zonder ongunstige hoek. Toch waagde Pele een schot, mathematisch zuiver ging de bal tussen de verste paal en Carnus (0-1). Na de rust herstelde Frankrijk zich van de schok. De ploeg kreeg loon naar werken. De ruim 45.000 toeschouwers moesten er toch, nadat de ploegen aan de tweede helft begonnen waren, nog 23 minuten op wachten, maar ze kregen hun gelijkmaker. Rechtsbuiten Wisnieski, die doelman Gylmar geen kans gaf, was er de maker van (1-1). Met nog 'n kwartier te spelen had het er niet de minste schijn van dat deze der de wedstrijd van de Brazilianen in Eu ropa een doelpuntrijke ontmoeting zou worden. Een twaalftal minuten voor het einde kreeg Pele de gelegenheid zijn tweede treffer te scoren. Rechtsbinnen Bonnel, ver op de Franse helft terugge komen, stopte Pepe op een wat al te hardhandige wijze. Arbiter Lo Bello uit Italië weifelde geen moment en wees naar de witte stip, waarna Pele het von nis voltrok (1-2). De wedstrijd werd aanmerkelijk on vriendelijker. De Brazilianen kregen het even heel moeilijk en het doelpunt waar mee linksbinnen Dl Nallo zeven minuten voor het einde gelijk maakte was dan ook alleszins verdiend. Toch zou de ze ge naar de Zuidamerikanen gaan. De grote Pele verwierf zich, voor de zoveel ste maal, de dank van heel Brazilië toen hij vijf minuten voordat het eindsignaal klonk, een voorzet van Gerson hard in schoot (2-3). Petrosjan ziek De uitdager in de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken, de Rus Tlgran Petrosjan heeft griep. De vijf tiende partij tussen Petrosjan en Bot- winnik, die zaterdag zou worden ge speeld, is daarom uitgesteld. Dat ze inderdaad in prima vorm ver keren is vooral na de lange winter periode gebleken, toen achter elkaar de voornaamste rivalen aan de zege kar gebonden werden. De zege op Merwede uit Dordrecht, toch bepaald geen zwakke ploeg, is daar een tref fend voorbeeld van. De stand in de 3e klas A luidt thans: IN EEN uitstekende wedstrijd heeft Tjoba laten zien, dat het inderdaad over een betere schotvaardigheid beschikt dan menige tegenstander. Merwede speelde een goede party, maar het voer de de combinaties te ver door. Opmerke lijk was, dat van de 7 strafworpen ei slechts 1 (door Merwede) in een treffer omgezet werd.... Reeds na 3 min. scoorde de vrijstaande Rien Steenhard de openingstreffer, na dat hij de bal had toegespeeld gekregen van de doorgebroken Chris Francke. Merwede kwam echter na 8 min. gelijk via een ver schot. Tjoba miste daarop een strafworp, maar nam toch een voor sprong toen Joke Tangc de bal in de korfopemng deponeerde. Merwede miste hierop zelfs 2 strafworpen. Tjoba putte er moed uit en Leen Engelse vergrootte de voorsprong tot 31. Daarna was het hek van de dam: via Lenie Smit en Adrie Corstanje werd het 5—1, met een handig schot van Ella Steenhard, een doorloper van Chris Francke en een treffer van aanvoerder Hans Oele uit een verdedigingsfout kwam Tjoba op 81 voor, alvorens Merwede er iets aan kon doen. Uit een sprafworp brachten de Zuidhollanders de stand op 82. Door het niet toepassen van de voordeelregel werd een doelpunt v?n ,Chns Boogaard gewijzigd in een strafworp, die echter gemist werd. Toch kreeg Tjoba zijn negende treffer, ge scoord door IN EEN van Animozyde niet best ge speelde wedstrijd moesten de zebra's de eer aan het Rotterdamse Unicum laten. Het is niet onwaarschijnlijk dat de Sou- burgers er de vierde plaats, die ze lange tyd m bezit hielden, mee verspeelden. Het begin was overigens hoopvol voor de Zeeuwen, daar Wim Reijnhoudt reeds Rik I in Ronde van Nederland Er is een tweede Belgische ploeg ge contracteerd voor de Ronde van Neder land, die van 9 tot en met 13 mei wordt gereden. De ploeg heeft als kopman de drievoudige ex-wereldkampioen op de weg en zesdaagsekoning Rik van Steen bergen. Zij bestaat voorts uit de ren ners Palle Lykke Jensen (Den.) en de Belgen Hugo Scrayen, Albert Covens. Robert Lelangue en Robert Sineca. Een kleine sensatie was gisteren in de eredivisie te beleven: De Volewyckers, week-in week-uit slachtoffer van vrywel iedere tegenstander, kwam nu eindelijk tot een indrukwekkende prestatie en dwong leider DOS een geujlt spel af (2-2). Sparta profiteerde gretig van de Utrechtse misstap door met 2-0 van Fortuna te winnen en de leiding alleen in handen te nemen. Er was overigens nog een opvallende puntenverdeling: Feyenoord, bezig aan een indrukwek kende opmars, kwam in Den llnag te gen ADO niet verder dan een 1-1 gelyk spel. PSV behield alle kansen op de titel door de nioeilylte uitwedstrijd tegen SC Enschede met 1-2 te winnen. Ajax won eindeljjk weer: met 1-2 by GVAV. BLAUYV WIT-WILLEM II 2-3 Willem II speelde kennelijk onder het motto: aanvallen is de beste verdedi ging. Door Koopal, die zowel voor als na rust scoorde, hadden de Tilburgers ruim tien minuten na de hervatting een 0-2-voorsprong bereikt. Zij lieten zich echter niet intimideren toen Clement binnen een kwartier voor 2-2 zorgde. Willem H bleef namelijk fel spelen op de volle winst. Het lukte: Senders liep door toen spil Hughers blunderde, en scoor de: 2-3. Toeschouwers: 6000. AD O-FEl JEN OORD 1-1 Een misverstand tussen Hans Kraay en Eudie Pieters Graafland heeft Feije- noord een kostbaar punt gekost. Toch mochten ae Rotterdammers met het 1-1- gehjke spel nog heel tevreden zijn, want kort na rust nuste Maarten Trommel, de ADU-hnksbuiten, tot tweemaal toe oog in oog met Pieters Graafland staan de, een prachtige kans. Het was overi gens een wedstrijd met wisselende kan sen, want aan de andere kant kreeg met name Piet Kruiver gelegenheid zijn ploeg naar de zege te schieten, hetgeen ook niet lukte. Aantrekkelijk, maar niet •ïoogsiaand duel. Toen Hans Kraay op de rand van het strafschopgebied bedreigd werd door twee Hagenaars, liep Pieters Graaf land onverwachts uit. Kraay liet de aal echter niet voor zyn doelman lo pen, maar poogde met een hard .eliot de situatie op te lossen. De stopper plaatste echter onzuiver en Den Engelse kon gomakkelyk sco ren. Pas na rust maakte een briljant spelende Bouwmeester gelyk. Toe schouwers: 24.000. SP .ART A-FORTU N A '54 2-0 Sparta had het niet moeilijk. Fortuna speelde statisch en was aanvallend niet gevaarlijk. Door Bodnar en Van Miert MVV-HERACLES 1-1 Bar slechte wedstrijd. Bjj Heracles was van spelopbouw nauwelijks sprake. MVV probeerde het althans nog, maar de machteloosheid van de voorhoede was opvallend. Willems 1-0, rust, Theu- nissen 1-1. Toeschouwers: 2000. ENSCHEDE-PSV 1-S Spannende, maar niet zo beste wed strijd. Beslissing viel dank zij een der grensrechters. Toen arbiter Van Ravens had gefloten voor een overtreding van Homans tegen Kerkhofs, moest hij aan zijn assistent vragen of die overtreding binnen of buiten het strafschopgebied was gebeurd. „Er In", zei deze resoluut en zo kon Brusselers een strafschop be nutten. Het werd daardoor 1-2. Tevoren had Rahn Enschede de leiding zorgd. Toeschouwers: 16. VOLEWIJCKERS-DOS 2-2 DOS mocht nog heel bljj zijn met het gelyke spel. Een falende Utrechtse de fensie gaf vele kansen weg, maar liet. ontbrak de Noordamsterdammers toch aan stootkracht om de volle winst bin nen te halen. Visser 0-1, rust, YVeber 0-2, Frits Kick (penalty) 1-2, Schaft (die eerder alleen voor doel enkele kan sen had gemist) 2-2. Toeschouwers 6000. NAC-VOLENDAM 1-1 Door Visschers stond NAC al spoedig met 1-0 voor, maar toen Rijvers in 17e minuut met een blessure het veld moest verlaten, verdween de cadans uit de Bredase aanval. NAC speelde deson danks beter voetbal, maar het felle Vo- lendam kreeg na rust door Smit de be geerde gelijkmaker. Dc aanval van NAC faalde in de afwerking. Groenewegen, Schrijvers en Visschers waren op dil punt de voornaamste schuldigen. Toe schouwers S000. GVAV-AJAX 1-ï Er was geen twyfel mogelyk: Ajax was de sterkste ploeg. Keizers zorgde voor een voorsprong, de Groningers maakten gelijk, maar Henk Groot liet ten slotte zien een goede schutter te zijn. Sparta DOS PSV SC Enschede Ajax Feyenoord Fortuna '54 NAC ADO Volendam MVV GVAV Blauw Wit Heracles Willem II Volewijckers 21 13 21 13 21 11 21 12 21 10 30 47—26 29 36—26 28 43—26 '27 47—30 25 40—28 24 38—27 24 32—30 22 36—34 20 26—25 19 38—40 18 35—36 18 33—38 17 30—43 21 5 6 10 16 3643 14 4049 5 16—72 21 7 3 11 21 1 3 17 na 4 min. de openingstreffer voor zijn ploeg in de korf deponeerde. Na 7 min. was een Souburgse verdedigingsfout echter oorzaak van de gelijkmaker, waarop de Rotterdamse ploeg een sprong naar de definitieve zege maakte met doelpunten in de 13e en 27e min. Uit een strafworp kon André Filius de achterstand weliswaar verkleinen tot 32, maar nog vóór rust liepen de Rot terdammers weer twee punten uit. Na de thee wilde Animo zich nog niet gewonnen geven: Wim Reijnhoudt scoorde nogmaals en dat betekende 4 3, maar in korte tijd liep Unicum uit tot 63. Kees Priester trok zijn ploeg weer even bij tot 64 en hoewel er in de laat ste 20 min. nog fel gestreden werd, kwa men er geen treffers meer bij. Cor Jansen dicht bij persoonlijke titel Terneuzen heeft de Zeeuwse schaakcom- Setitie besloten met een 4'/2-5'/^ zege op e Middelburgse reserves. De Zeeuws- Vlamingen bezetten nu de vierde plaats op de ranglyst met een gelijk aantal punten als Zierikzee, maar met een bord- punt minder. Terneuzen, dat een fusie aan ging met Sluiskil, heeft de moeilijkhe den kennelyk overwonnen en heeft dan ook een goed jaar achter de rug. De gedetailleerde uitslag van de wed strijd Middelburg II-Terneuzen luidt: K. van Belzen-P. Mulder 0-1, F. A. de Schipper-A. Stadhouders 0-1, W. Flisse- baalje-G. Dijsselijnck Vft-Vt, C. Jonk- heer-J. Schoenmaker 1-0, W. Schelling- J. Nijssen 0-1, J. F. H. Baart-C. van Cadzand Vz-Vt, H. Bijlsma-H. Beijshui zen L. Kuyl-H. Arendsen 1-0, H. Portier-C. Simpelaar 1-0, H. Vermeule- C. Provoost 0-1 (4%-5%). Cor Jansen, de onderwijzer uit Krui- ningen, heeft zich ontpopt als de gro te favoriet voor de persoonlijke schaaktitel van Zeeland. Zaterdag Jansen won opnieuw en heeft nn de leiding met vier uit vier. Voor het persoonljjk kampioenschap eer ste klas speelden de Middelburger L. J. Woudstra en de Vlissinger J. M. van den Berg in de afgelopen week remise. Van den Berg heeft hier de leiding met drie uit vier. De Middelburger P. Jongepier kan nog gelijk komen met de Vlissinger, maar moet dan zijn laatste partij tegen Van Eekhout uit Vlissingen winnen. Blauw WitYViUem II 1 X EnschedePSV 2 X SpartaFortuna '54 3 X GVAV—Ajax i X NACVolendam 5 X ADOFeijenoord 6 X DHC—SHS 7 X VYV—RBC 8 X EindhovenDYVS 9 X Li in bu r giaY'elox IC x Y'SY'Stormvogels 11 X YY'ageningenAGOW 12 X DFCHVC '3 X H 15 i 1 1 -vt Hi. 21 26 2 7 Ki Lï 22 27 3 1*8. 13 18 23 4 9 14 19 24 29 •s 10 15 20 25 30 Het aanuu deelnemers aan de Sporttoto van deze zondag bedroeg 598.445. Zij legden in voor een totaal bedrag van 711.257 voor de 1ste prijs er meld den zich nog geen gegadigden is be schikbaar 129.093, voor de tweede prijs 70.415. en voor de extra-prijs van de gelijke spelen 35.207. Acht deelne mers meldden zich met twaalf goede uitslagen en ongeveer vyfentwintig deel nemers komen in aanmerking voor de prijs van de gelyke spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5