Herinneringssteen gemetseld in woningen plan-„West" Breskens tip» Middelburg Zeeuwse kampioen E.H.B.O. IN 250 NOODWONINGEN WONEN NOG STEEDS 1000 MENSEN Verf met voldoening ALMANAK Bij oversteken tegen auto opgelopen NOORDWELLE COMBINEERDE HET STRAFEEST MET ORANJEFEEST DIRECTEUR M. DE BOER COÖP. 11 BRESKENS NAM AFSCHEID Een moderne camera of projector kopen Foto Verschoore PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 APRIL 1963 Eerste complex van woningbouwvereniging Burgemeester J. A. Eekhout van Breskens heeft zaterdagmorgen een herinne ringssteen ingemetseld in het complex woningwetwoningen, dat aan de nieuwe Karei Doormanlaan in plan „West" wordt gebouwd. Het betreft hier de bouw van 33 eengezins- en 15 bejaardenwoningen door de algemene woningbouwver eniging „Breskens". Aangezien het hier om het eerste complex woningen ging van de in 1961 koninklijk goedgekeurde bouwvereniging, meende men aan deze „steenlegging" een officieel tintje te moeten geven. Een min of meer vreugde volle dag dus voor de nog jonge bouwvereniging .„Maar", zo zei voorzitter W. C. v. d. Hooft, „daarnaast blijven nog tal van zorgen over". Met name noemde hy daarvan het rond maken van de bouwplannen en vooral het aanbesteden. Uitvoerig ging spreker in op de talrijke facetten van ae volkshuisvesting, waar bij hij o.m. stelde dat de drang naar ei gen woningbezit minder is geworden, mede als gevolg van het feit dat de ge bondenheid van de bevolking aan de streek losser is dan vroeger. Het deed hem genoegen te hebben kunnen consta teren dat ook de aannemers grote aan dacht blijken te hebben voor de volks huisvesting in de streek. „Nog meer vreugde zal er in Breskens zijn als binnen niet al te lange tijd de laatste stenen uit de noodwoningen zijn gesloopt", zo vervolgde de heer v. d. Hooft. Woorden van dank richtte hij tot de raadsleden van Breskens in het door hen in de woningbouwvereniging ge stelde vertrouwen en tot de provinciale dienst voor volkshuisvesting e~n bouwnij verheid in Zeeland. Ook de centrale dienst in West Zeeuwsch-Vlaanderen en de afdeling Zeeland van de Nationale Woningraad betrok hij in zijn dank. Burgemeester Eekhout metselde daarna met bepaald enig vakman schap de herinneringssteen in, waar voor hij een troffel gebruikte met een strikje in de Breskense kleuren. Ook hij wees op het feit dat nog steeds 1000 mensen in Breskens in 250 noodwoningen verblyven, maar dat men die woningen gelukkig in een soort „5-jarenpIan" wil saneren. Over het bouwplan zei hn dat daarin prees burgemeester Êekhout de pret tige samenwerking tussen de alge mene en de r.-k.-bouwverenlglngen. Vergelen In breder verband wees hij od de recrea tie- en industriemogelijkheden in de streek. „Als men evenwel zoals dezer dagen weer leest over Westerschelde- bekkken- en kanaalzone-activiteiten, dan is men wel eens geneigd te denken dat West-Zeeuwsen-Vlaanderen wordt ver geten", aldus burgemeester Eekhout. Mr. J. I. M. Reuser (burgemeester van Sint-Jansteen), vice-voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse r.-k. bouwvereniging bood gelukwensen aan. Hij was van me ning dat de nogal geruisloze geboorte van de „algemene" was gevolgd door een verheugende ontwikkeling en acti viteit. Hij hoopte ook West-Zeeuwsch- Vlaanderen in de activiteiten van zijn woningbouwvereniging te betrekken. De heer G. Verschoor plaatsvervangend HJJD. van de provinciale dienst voor Een produkt van de Sikkens Groep. Aeeuwse Heitje Het v:as een heel lief vrouwtje. Jong, mooi en voor het oog pe dant en zelfverzekerd. Maar dat was schijn. Achter haar trefzeker optreden verborg ze besluiteloos heid en een groot gebrek aan er varing. Nu vragen de rijpere lezertjes zich natuurlijk af, waar moet dat vandaag heen in ons vertrouwde hoekje links onder in pagina twee. Wél, we gunnen U een blik achter de schennen van de padvinderij, Want daar is het ook niet altijd rozegeur en maneschijn, ondanks de nog nader te schetsen band met het bloempje uit de eerste alinea. Het gebeurde in Vlissingen. In een van de nieuwe wijken, waar het jonge mevrouwtje, juist drie dagen getrouwd, een soort van huishouden begon te voeren. Enthousiast en veel uit blik. Zo was er althans één probleempje opgelost. Maar de grootste vraag stukken verschenen aan de voor deur. Ach ja, wist zij veel van een heitje voor een karweitje. Komt die jongen aan de deur. ,Hebt U een karweitje voor me f" Die eerste drie dagen van zelf standigheid hadden haar incasse ringsvermogen belangrijk opge voerd: ze verwonderde zich ner gens meer over. De jongen mocht een boodschap doen. Komt-ie terug. Zegt ze met haar liefste glimlach „Dank je wel hoor jongen, dal was aardig van jé". En ze deed de deur zachtjes dicht. Burgemeester J. A. Eekhout van Breskens metselt een herinne ringssteen in een van de woningen in bouwplan „West". Rechts op de foto de heer W. v. d. Hooft. volkshuisvesting en bouwnijverheid, noemde het verheugend dat deze vereni ging op jeugdige leeftijd al tot dergelij ke prestaties in staat i9 gebleken. „U hebt wel getracht ons aannemers in het zonnetje te zetten maar toch zijn wij echt niet zo blij met de bouw van deze woningen", zo zei de heer J. Baren- drecht. Zijns inziens is de regering te star met de curveprijzen, die met name in Zeeland te hoog liggen. Die prijs dwingt volgens de heer Barendrecht ae aannemers tot bouwen, maar erg geluk kig is men er niet mee. Spreker wees op het feit dat in Zeeuwsch-Vlaanderen de bouwmaterialen door diverse omstan digheden duurder zijn dan elders in Ne derland, waardoor het zeer moeilijk is een haalbare prijs aan te bieden. In de moeilijkheden betrok hij ook het feit dat de aannemers gebonden zijn aan een c.a.o., die maar net 92,toelaat aan een bouwvakker, terwijl andere bouwondernemingen in de kanaalzone soms tot 110 schoon kunnen gaan. „Als wij meer willen betalen, moet er bedrog worden gepleegd en wij kunnen slechts meer betalen als de bouwmoge- ven in de streek te klein. Het schap maakte vervolgens een rondwan deling door de woningen en over de duinpromenade, waarna de bijeenkomst werd besloten in het „Casino". Appelexport naar Frankrijk Met directe ingang zal Frankrijk de in voer van alle appelen uit de E.E.G.- landen toestaan. Tot nog toe was dat alleen mogelijk voor de kwaliteitsklasse extra. Aangezien Frankrijk de laatste jaren interesse heeft getoond voor Gol den Delicious, mag venvacht worden, dat ook voor ons land en met name voor Zeeland de opheffing van de in- voerstop van belang kan zijn voor de af zet van Golden Delicious. Hoewel het seizoen langzaam ten einde loopt, kan er in de resterende weken nog wel eens een goede vraag naar appelen komen. Geen Oranjefeest in Yerseke De Oranjevereniging te Yerseke heeft in verband met de onzekere toekomst voor het grootste deel van de bevolking van Yerseke besloten op 30 april a.s. geen bijzondere festiviteiten te organiseren. Voor de leerlingen van de lagere scholen en de kleuterscholen zal een traktatie beschikbaar worden gesteld. De plaatse lijke muziekvereniging „Mozart" zal in cfe avonduren een kort concert verzor gen, waarmee de viering van de verjaar dag van H.M. de Koningin zal worden besloten. (Slot van pag. 1) Vrijwel iedere ploeg had de twee slachtoffers op tyd op de brancard en op een geïmproviseerde draag baar. Daarmee was de oefening af gelopen en kwam de volgende ploeg aan de beurt. Totaal twaalf E.H.B. O.'ers uit Midden-Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen, de beste uit die streken, die regelmatig oefenen om hun ervaring op peil te houden. Er zijn in Zeeland zo'n ruim 700 E. H-B.O.'ers, die eerst 18 lessen krij gen, een voorexamen doen en vervol gens nog acht lessen volgen en dan het E.H.B.O.-examen afleggen. Daarna is het voortdurend oefenen en kennis bijhouden. Uitslag Jurylid dokter Van Gelderen kon ten slotte vertellen, dat de Middel burgse ploeg onder leiding van de heer J. F. de Muynck met Z95 van de 425 te behalen punten Zeeuws kam pioen was geworden en dus Zeeland tweede met 283 punten. Goes ver wierf de derde plaats met 280 pun ten onder leiding van de heer J. Knoost. De ploeg uit Breskens, lei der de heer J. Back kwam met 188 punten op de vierde plaats. Ook het leiderschap was door de jury beoor deeld: Goes verwierf hier 82 van de 100. punten, Middelburg 80, Bres kens en Kortgene ieder 73 punten. Dokter Frumau ging nog eens na hoe de patiënten waren behandeld: pols voelen met een horloge altijd erbij, wanneer men een „shock" bij een patiënt aanneemt denken om de algemene toestand, enzovoort. Ook de andere juryleden gaven nog enige opmerkingen. Dokter Bom deelde mee, dat er een speciale cursus voor patiënten is. Alle medewerkers werden bedankt onder wie mevrouw A. G. N. de Vries-Draaisma, instructrice te Mid delburg. die de juryleden had geas sisteerd. De afdeling Middelburg van de E.H. B.O., die in 1965 25 jaar bestaat hoopt dat jaar de landelijke kampi oenschappen te organiseren. Een verzoek daartoe zal te gelegener tyd de deur uitgaan. De Middelburgse ploeg is zater dagmiddag Zeeuws kampioen ge worden bij de e.h.b.o.-wedstrijden in Goes. Hier de 3 leden tellende ploeg, te hulp gesneld naar de slachtoffers van een explosie. Ju ryleden en toeschouwers kijken met veel belangstelling naar de verrichtingen van de deelnemers. (Foto P.Z.C.J Bromfietser raakte voorbijganger Op de hoek Walstraat-Nieuwstraat te Vlissingen ontstond vrijdagavond tien over half acht een aanrijding tussen de 26-jarige bromfietser J. A. B. uit Vlis singen en een jongeman, die in een groepje op de rijweg liep. De bromfiet ser reed in de richting Kleine Markt en raakte de ji bromfietser een elleboog en zijn linkerknie. Boven dien werd zijn kleding beschadigd. De bromfiets kreeg lichte schade. De brom fietser kon zijn weg vervolgen. De „ge raakte" voorbijganger kreeg geen Iet- Op koninginnedag, dinsdag 30 april a.s., vindt geen postbestel ling plaats. In die plaatsen, waar de P.Z.C. een agentschap heeft, kunnen de postabonnees tot half tien in de morgen terecht by on ze agenten voor het afhalen van hun exemplaar. Expeditiechef P.Z.C. P.v.i.A.-forum in Yerseke: Onzekere toekomst voor oesterkwekers Over de toekomst van de werknemers in de oestercultures en van de kleine zelf standigen in Yerseke is dezer dagen uit- vorig gesproken op een P.v.d.A.-verkie- zingsbijeenkomst in Yerseke. Drs. Th. J. Westerhout, lid van de Tweede Ka mer voor de P.v.dA, meende, dat tot op heden de onzekerheid voor de oes- terproef definitief van de baan ging, Met het verdwijnen van de oesterproef zyn ook de kansen op een proef voor het verwateren van mosselen in Zeeland belangrijk minder geworden", aldus de heer Westerhout. Voorts viel hij de heer J. M. A. C. van Dongen, lid van de Tweede Kamer en van G.S. van Zeeland aan, omdat deze in Goes had gezegd tegen de motie- Westerhout in de Kamer te hebben ge stemd om de oesterkwekers niet langer in onzekerheid te laten. „Men heeft te- alle beloften -in op deze wijze de proef aan de schaderegeling gekoppeld", zo zei de heer Westerhout. Vragen over deze zaak werden vervol- ~"!ns gesteld aan een forum, onder lei- ng van de heer J. Glerum, voorzitter van de P.v.dA.-afdeling Yerseke, en met als leden de heer Westerhout, gedepu teerde M. J. van Poelje. N.V.V.-districts- bestuurder C. Hoek en de heer B. J. Korstanje, lid van het gewestelijke be stuur van de P.v.dA.. De heer Hoek merkte nog op, dat voor de werkne mers uit de oestercultuur in de naaste omgeving van eYrseke geen enigszins gelijkwaardig beloond werk is te vinden en dat voor wat kan worden geboden in vele gevallen pendelen over lange af standen noodzakelijk is. MR. Y. SCHOLTEN SLAAT DE EERSTE PAAL VOOR SCHOUWBURG MIDDELBURG De staatssecretaris van onderwijs, mr. Y. Scholten, zal op donderdag 9 mei a.s. de eerste paal heien voor de nieuwe Schouwburg te Middelburg. In Noordwelle is zaterdag het strafeest gecombineerd met het komnginnefeest. Hier ziet men de strarijders opgesteld. (Foto P.Z.C.) De 60-jarige mevrouw T. J. M. uit Bres kens is zaterdagmiddag in Vlissingen te gen een auto opgelopen. Ze kreeg een gecompliceerde linkeronderbeenbreuk alsmede hoofd- en schaafwonden. Me vrouw M. werd per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen. Het ongeval gebeurde omstreeks kwart voor twee op de Prins Hendrikweg ter hoogte van het loodswezen. Mevrouw M. stak de weg op toen juist de personen auto van de 42-jarige landbouwer I. de B. uit Grypskerke, passeerde. Dijkrecreatie op vergadering V.V.V. De Provinciale V.V.V. zal op 11 mei in St.-Maartensdijk haar voorjaarsverga dering houden. Een belangrijk deel van deze vergadering zal worden gewyd aan de dijkrecreatie, speciaal in verband met ae schade, die zeehengelaars aan de dyken toebrengen. Het bestuur van de Provinciale V7V.V. zal 2 sprekers, een namens de hengelaars en een na mens de dykbeheerders, uitnodigen hun zienswijze over dit probleem te geven. Men hoopt op die manier er toe Dij te kunnen dragen, dat én de dyken be schermd blijven én dat de zeehengelaars hun sport kunnen blijven beoefenen. VROLIJK GEBEUREN OP ZONNIGE DAG Twaalf ruiters staken de ring Strafeest, dat in februari moest wor den uitgesteld, gevierd en dit gecombi neerd met het Oranjefeest voor de ko mende koninginnedag. In de morgen uren werd deze dag met een Oranjezon netje ingezet en allengs mengden zich de paarden van het strarijden in de festiviteiten, die zo geanimeerd verlie pen, dat het Schouwse dorp kan terug zien op een geslaagde combinatie. De leerlingen van de openbare lagere school openden de feestelijkheden met zang bij het vlaghijsen op het plein en daarna werkten zij een programma van spelletjes af, waaraan ook de andere kinderen uit het dorp meededen. Er was een race met opdrachten, waarir Wim Hessels zich als eerste liet klas seren, op de voet gevolgd door Piet Zandijk. Bij het blokjeslopen kwamen ook enkele prijswinnaars uit de bus. Er werd voorts met bussen geworpen en er was nog een steekspel. Twaalf ruiters traden aan het begin van de middag aan voor het verlate strafeest. Een flink aantal voor Noordwelle, wanneer men dit vergeiykt met de grotere dorpen in de naaste omgeving waar hetzelfde folkloristische gebeuren zich afspeelt. Voor de versle ring van de paarden waren weer pry- WAARDERING EN CADEAUS „Helder inzicht en een vaste koers" Met vele vriendelijke en waarderende woorden en met bloemen en cadeaus, heeft een belangrijk deel van West- Zeeuwscli-Vlaanderen zaterdagmiddag in het „Casino" te Breskens afscheid genomen van de heer M. de Boer, direc teur van de coöperatieve aankoopver eniging landbouwbelangen voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen en o.m. lid van de gemeenteraad van Breskens. Zoals gemeld heeft de heer De Boer een be trekking als directeur van een grotere coöperatie (5500 leden, omzet 92 mil joen) te Paterswoide in Groningen aan vaard. De heer E. Dekker, voorzitter van de coöperatie, zei onder meer, dat sinds de komst van de heer De Boer ruim 12 jaar geleden de omzet van het bedrijf is verdrievoudigd. Een ster ke groei dus, waarbij volgens de heer Dekker de nu scheidende directeur een belangrijke rol heeft vervuld. In zijn woorden van waardering betrok hij ook mevrouw De Boer, die volgens hem sterk met het bedrijf heeft meegeleefd. Namens de coöperatie werd de heer De Boer een enveloppe met inhoud stemd voor een televisietoestel aan geboden. Mevrouw De Boor ontving een bloemstuk. Burgemeester J. A. Eekhout van Bres kens noemde de heer De Boer een man, die zich niet met allerlei details bezig hield en ook als raadslid precies aanvoelde wat de taak van bestuurders en van leden is. Hij dankte de scheiden de heer De Boer voor diens bijdrage aan het welzijn van Breskens op velerlei gebied. Als aandenken bood hij hem een boekwerkje over West-Zeeuwsch- Vlaanderen aan. Namens het verenigingsleven in Bres kens en in het bijzonder namens de Oranjevereniging „Prins Marijke'" sprak de heer I. de Hulster. „Wij zullen U node missen", aldus deze spreker, die eveneens een herinnering aan Breskens meegaf. „Als de verhouding tussen Oost en West er zo uitzag als die tussen e coöperaties, dan zou de wereld er heel wat vriendelijker uitzien", zei de heer J. J. Hcijgelaar, directeur van de aan- en verkoopvereniging Oost-Zeeuwsch-VIaanderen. Hij noemde de heer De Boer man met een „helder Inzicht en een vaste koers". „Ook in breder ver band werd uw werk zeer gewaar deerd", zo voegde hij eraan toe. Hij overhandigde zijn scheidende collega een fraaie foto als aandenken. Samenwerking Namens het comité bejaardenzorg werd het woord gevoerd door mevrouw Pois- sonier, die de heer De Boer dankte voor de prettige samenwerking en de goede raadgevingen. Zij overhandigde de heer. en mevrouw De Boer een fraaie kande- laar. „Het was niet altijd pais en vree tussen ons, maar gelukkig kunnen wij als goe de vrienden scheiden", zei de heer J. J. Vergauwe namens de Breskense raads-' leden. Ook hij had een blijvend aanden ken voor de familie De Boer meege bracht. In een dankwoord herinnerde de heer De Eoer aan de opdracht die hij in 1950 had gekregen, namelijk een goede coö peratie maken. „Ik geloof dat wij daar in gezamenlijk zijn geslaagd", zo ver volgde hij. De vereniging is financieel kerngezond en een belangrijke uitbrei ding (laagbouwsilo) wacht alleen nog op de rijksgoedkcurlng. Dc scheidende directeur dankte alle medewerkers voor de prettige samenwerking en de spre kers voor hun waarderende woorden en hun cadeaus. De directeur van de coöperatie West- Zeeuwsch-Vlaanderen te Breskens, de heer M. de Boer, heeft zaterdag afscheid genomen, waarbij de heer en mevrouw De Boer vele cadeaus in ontvangst mochten nemen. (Foto P.Z.C.) Geen voorrang: auto's botsten Op de hoek Scheldestroat-B. Ewout- straat te Vlissingen botsten zaterdag middag de personenauto's van de 64- jarige winkelier G. P. uit Vlissingen en van de 37-jarige kok K. L. uit dezelfde nlaats- P. reed in dc richting van de Aagje De- straat kwam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, beide wagens worden zwaar beschadigd. Z.K.B. organiseert jeugdleidercursus In samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond organiseert de Zeeuwse Korfbal Bond in de komen de weken een jeugdleiderscursus. Deze cursus, waarvoor zich 16 deelnemers hebben gemeld, zal gelijktijdig op de maandagavonden worden gehouden te Goes in het gymnastieklokaal van de Prof Köhn8tanimschool en in het gym nastieklokaal van de J. H. van Dale- school in Souburg. In Goes treedt als docent op de heer Beuzenberg uit Rot terdam en in Souburg zullen de lessen worden gegeven door de heer A. van Beek uit Rotterdam, De eerste cursus avond is maandag (vandaag). Zeeuwse Wandelsport Bond vergaderde te Kruiningen De Zeeuwse Wandelsport Bond verga derde onder voorzitterschap van dhr. R. Th. Matzingcr lil „De Uitkijk' 'te Krui ningen. Hef voornaamste punt van be spreking vormde de regeling van de wandeltochten op Hemelvaartsdag te Kruiningen. Een plaatselijke regelingscommissie werd geïnstalleerd. Deze commissie be staat uit de heren B. Th. Matzlnger, voorzitter Z.W.B., algemene leiding. A. M. J. Kouwer. vice-voorzitter Z.W.B., pers en propaganda, J. W. Hasman, al gemene administratie, J. v. d. Parel. alg. technisch leider, en T. Dicker, speciale zaken. Besloten werd wederom de af standen 5, 10, 15 cn 25 km te laten wan delen en de inschryfgelden vast te stel len op 1 voor de leeftyd 8 tot en met 13 jaar. 1,50 vanaf 14 jaar en ouder. Het inschrijf bureau zal evenals vorig jaar weer gevestigd zijn in het dorps huis. Als muzikale omiysting zal waar schijnlijk optreden de kon. harmonie „E.M.M," uit Kruiningen en de drum band „Jong en Blij" uit Breda, Een In zonderheid tydens deze wandeltochten "i, dat de gelegenheid aanwezig de „wandclvaardigheidsproeven" van de N.W.B. af te leggen over de af standen 15, 25, 30 en 35 km. Een en an der zal in een uitvoerig programma boekje nader worden toegelicht. Ten slotte werd besloten de avondvier daagse ook in Kruiningen te doen hou den, en wel op 10, 11, 12 en 13 juni a.s. zen beschikbaar gesteld en die gingen naar W. Hart, J. Zorge en W. Fonteine. Terwyi de ruiters hun rit naar Renesse mdakten kortte het publiek in de kom van Noordwelle de tijd door te kijken naar een amusante kruiwagenrace. Vooral bij de vrouwelijke „bestuurders" van deze voertuigen kantelde er nog al eens wat. Bij hun terugkomst in het dorp kregen de strarijders een muzikaal welkom van het fanfarekorps „Luctor et Emer- go" uit Renesse. Later zorgde dit ge zelschap voor café Lokker nog voor wat vrolyke marsmuziek om daarna naar binnen te verhuizen en opgewekte dansmuziek te produceren. Ook het traditionele ringsteken werd bij dit uit gestelde strafeest niet vergeten. De uitslag was: 1. L. Hart, 2- W. Fontei ne, 3. J. Zorge. Voorproefje van „skelterrace" in Zierikzee zaterdagmiddag kunnen kennismaken mc?t de mogelijkheden, die een skelter heeft. Met het oog op de races met de ze. populaire voertuigjes op het haven- plateau aan „De Val" op koninginne dag wilde de Zierikzeese Oranjevereni ging de inwoners a! een voorproefje geven van wat hun daar morgen (dins dag) te wachten staat. Een raceteam van een Delftse fabriek heeft op een af gezet Havenplein de belangstellenden een klein half uurtje laten zien, waar toe deze machines in staat zijn. Twee leden van de Karting Club Ne derland hebben op de tegels van het plein wat rondjes gedraaid en sugges ties gedaan in de richting van de stunts en snelheidsprestaties, die aan „De Val" te zien zullen zijn- Scooter reed tegen auto Op de Lange Blokweg te Zierikzee ont stond omstreeks één uur een aanrfjding toen een scooter tegen een personenauto terechtkwam, die juist links een inrit opreed. Uit de richting Schuddebeurs kwam op dat tydstip een scooter met aan het stuur J. V. uit Zonnemaire. Zyn echtge note reed op de duozitplaats mee. By de Inrit naar dc woning van J. van Z. trof de scooterbestuurder op zyn weghelft de Eersonenauto van de bewoner, die juist et erf wilde oprijden door links af te slaan. De scooter reed tegen de llnker- voorkant van de auto. De beide berij ders kwamen te vallen en werden licht gewond. Auto en scooter liepen enige schade op- Examen machineschrijven Aan het Instituut voor Kantooroplelding te Hulst slaagden voor het diploma ma chineschrijven 165 aanslagen per min.: N. A. J. Witte, Hulst; J. Cappon, Axel: A. G. Sponselee, Vogelwaarde. Verder slaagden voor het praktijkdiploma: J. C. de Booy, Hulst; J. E. de Kerf, Koe wacht, M. F. Seghers, Hulst; T. Essel- brugge. Axel; A. Klaassen, Axel; M. M. Sturm, St. Jansteen; A. L. M. Ze- gers, Axel; M. J. de Bakker, Hontenis- se; A. M. Baart, Hontenisse; A. R. A. Kas, Walsoorden; M. A. C. Kint, M. Th. de Maagt, E. M. Pauwels, L. M. Seghers, Kloosterzande. J. M. Schriemer, Vogel waarde M. E. A. Sponselee, M. E. de Waal, M. Fr. J. M. de Bruyn, Hulst; M. L. Claessens. Lamswaarde, M. M. J. de Coninck, Hulst; A. M. Rademakers, Kloosterzande: M. A. J. G. Suy, Koe wacht; J. E. M. Vervaet, Walsoorden, R. .1. F. de Wilde, Hulst; R. C. A. G. Baart, Hulst; E. A. M. Blommaert, De Klinge (B.); P. J. M. de Vliegere, Hulst; J. A. v. Dorsselaer, St. Jansteen; A. E. Th. M. Ferket, Hulst; Gr. A. M. Thuy, St. Jan steen S. M. de Vos, 's Heerenhoek; A. J. A. Backer, C. P. G. Huige. Nieuwdorp: P. J. de Jonge, Borssele; M. C. V. Mor- cus, Hulst; M. M. A. Mortier, St. Jan- steen; M. J. Rotter, St. Jansteen; M. P. M. Stoffels. Goes; C. J. M. Vermeulen, Lewedorp J. M. v. 't Westeindo, Bors sele; M. E. J. H. A. Weymans, Goes; P. J. M. de Baar, Goes; H. A. M. v. Gurp, J. A. P. de Koning, Goes; C. A. Martens. Ovezande; M. A. H. Martens, Hansweert; T. Ch. M. Niesyto. Goes, D. C. RUk. 's Heerenhoek; A. J. Rijk, Ovezande; J. M. M. Stieger, Goes; J. J. M. Verbeek. Kwadendamme, E. P. M. v. d. Willigen, Goes. Advertentie Keuze uit een grote serie van do beate merken waarover wij giaag alle adviezen geven. GOES - VLISSINGEN KRUININGEN AF EN TOE REGEN gen. Meest matige wcsteiyke tot zuid westelijke wind. In het zuiden van liet land iets hogere, elders ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. ZON EN MAAN 30 april Zon op 5.14 onder 20.01 Maan op 11.00 onder 2.23

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2