Sas van Gent niet in beroep over G.S.-besluit inzake kanaalschap Hazenjacht in sneeuw bij Wolphaartsdijk Uit!... goed vwo Grondtransacties in raad van Duiveland Voorstel van b. en w. verworpen Successen voor leden van „Delta" MARKTBERICHTEN PROGRAMMA KONINGINNEDAG IN VUSSINGEN IS THANS BEKEND AGENDA ChoDinrecital door Vlado Perlemuter EXAMENS DONDERDAG 25 APRIL 1 PROVINCIALE ZEEUWS COURANT 0 59 Twaalf leerlingen c.m.l.s. Middelburg ontvingen diploma Dezer dagen werd de cindles gehouden van de christelijke middelbare land bouwschool te Middelburg, waarvoor vrij ruime belangstelling bestond. De bijeenkomst stond onder leiding van de vice-voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer P. Ton. Twaalf leerlingen ont vingen tijdens deze bijeenkomst het di- Nieuwe kansen bij a.s. grenswijziging Sas van Gent zal niet in beroep gaan tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij de gemeenschap pelijke regeling „Kanaalschap Zeeuwsch-Vlaanderen" tussen Axel, Westdorpe en Sas van Gent niet werd goedgekeurd. Met zes te gen vier stemmen werd in de gis teravond gehouden vergadering van de Sasse raad het daartoe strekkende voorstel van b. en w. verworpen. De meerderheid achtte namelijk het instellen van een be roep niet opportuun. Het toekom stig belang van Sas van Gent is, gezien in het licht van de grenswijziging en de plannen van de overheid, bij een aansluiting aan het Havenschap Terneuzen en de kanaalzone gelegen, zo stelde de woordvoerder van Gemeentebe lang, de heer F. S. de Meijer, het in zijn verklaring. Een mening, die door de meerderheid van de raads leden werd gedeeld. Voordal het bewuste voorstel ln behan deling kwam, ging de raad eerst nog een kwartier in besloten zitting. Hierna zette burgemeester R. A. J. den Boer nogmaals de reeds in het pre advies gestelde argumenten vóór het in stellen van een beroep uiteen. B. en w. achtten zich moreel gebonden met de andere gemeenten waarmee men het Kanaalschap Zeeuwsch Vlaanderen wil de stichten. Bovendien waren b er. w van mening, dat juist door het instellen van een beroep de positie ten opzichte van de nieuwe mogelijkheden versterkt zou worden. „We kunnen met het instel len van beroep geen kwaad Wanneer bij het dan intussen opgenomen con tact mocht blijken, dat de mogelijkheden in een nieuw havenschap minstens even goed of nog beter zouden zijn. dan kun nen we alsnog toetreden en ons beroep intrekken", zo stelde burgemeester Den Boer het voor. Het eerste raadslid dat zijn tegenstem motiveerde, was de heer A. Stevens (p.v.d.a.). Hij zei destijds een groot voorstander van het kanaalschap te zijn geweest, omdat „ons gesuggereerd is, dat wij de steun van hogerhand had den". Nu het tegengestelde blijkt, leek het hem beter om niet in beroep te gaan. Een drietal leden van de filatelisteri- eniging „Delta" heeft tijdens een inter nationale tentoonstelling In Luxemburg enige opmerkelijke successen behaald. Er waren in totaal 570 Inzenders, van wie 25 uit Nederland, onder wie 3 uit Zeeland, allen lid van „Delta" De heer H. A. Lyppens uit Terneuzen won een zilveren medaille met een inzending eer ste emissie van Nederland, de heer H Mennes uit Middelburg kreeg een bron zen medaille voor „muziale posternijen" en ten slotte de heer R A. Bastiaanse kreeg een diploma voor zijn inzending Tweede Wereldoorlog. Aanbesteding eerste fase plan Zuid Middelburg Namens de gemeente Middelburg heeft het N.V. Advies- en Ingenieursbureau dag aanbesteed het bouwrijp maken le Witteveen en Bosch uit Deventer woens- fase van het uitbreidingsplan en onder delen Zuid. Er waren negen Inschrijvers, waarvan het aannemersbedrijf F K. de Jonge uit Zierlkzee met f 892 000 de laagste raming maakte. Verder hebben ingeschreven: Jan de Oude uit Biervliet voor f 909 000: Gebr. Geldof aannemers bedrijf te Serooskerke voor f 919 000: Aannemersbedrijf Zeeland N.V. te Mid delburg voor f 923.000: Van 't Verlaat Zn. te Hardlnxveld voor f 931.000; firma J. D. Janse te Middelburg voor f 938 000: G- J. Eland te Vlissingen voor f 940.000: A, C van Hee te Kamperland voor f 940.700 en J Moerland te St.- Annaland voor f 964.000. De heer De Meijer, die een uitvoerige verklaring aflegde, stelde dat de over heid het kanaal ais één wenst te zien en de haven van Terneuzen met de beide kanaalarmen In één kanaal en industrieschap wil onderbrengen. De komende samenvoeging van gemeen ten is dan ook afgestemd op deze plan nen. De heer De Meijer herinnerde er ook aan, dat Terneuzen destijds niet alle vijf kanaalgemeenten in het over leg wilde betrekken, doch wel met één gemeente in de kanaalzone wilde sa menwerken. [n het licht van de ko mende grenswijziging, vond de heer De Meijer het duidelijk, dat hiermee op Sas van Gent was gedoeld. Deze vorm zou dan waarschijnlijk bilateraal zijn, naar het voorbeeld van de reeds be staande samenwerking tussen Terneu zen en Hoek. Plan Dhr De Mejjer zei verder uit be trouwbare bron vernomen te hebben, dat de commissie „Havenschap Ter neuzen en de kanaalzone" zeer bin nenkort zijn werkzaamheden zal af sluiten en met een plan zal komen op welke wijze dit havenschap zijn vorm zal vinden. Dan zal volgens hem Sas van Gent benaderd worden om een vorm van samenwerking te bestude ren. „Voor onze gemeente staat dus een plaats in deze opzet open", aldus de heer De Meijer Hij zei verder het logisch te vinden, dat Axel, Sas van Gent en Westdorpe zich gingen beraden over de toekomst van hun aan het kanaal gelegen gebied. Zowel Terneu zen als de drie andere gemeenten zijn evenwel tegen hetzelfde struikelblok ge lopen, met name de eigen plannen van gemeenten niet beter hebben ingelicht de overheid. De heer De Meijer zei het (e betreuren, dat Ged Staten de drie gemeenten niet beter hebben ingelicht over de achtergronden van de zaak. en over de ideeën van Den Haag. welke volgens hem reeds bij het oomaken van de plannen voor het kanaalschap Zeeuwsch-Vlaanderen bekend waren. Niet nnnartmir Het leek hem zeer onwaarschijnlijk dal een beroep op de Kroon succes zal hebben en het leek zijn fractie ook niet opportuun de zaak op de spits te drijven. Als de samenvoeging van gemeenten een feit is geworden, verdwijnen Axel en Westdorpe wat betreft de kanaalzone uit het circuit, zo merkte de heer De Mefler verder op. Axel zal geen grond meer aan het kanaal hebben en Westdorpe zal als een zelfstandige gemeente ver dwijnen. Voor Westdorpe leek het hem een kortzichtige politiek, de ontwikkelingskansen voor de toe komst uit rancune schade toe te brengen. Blijft er over Sas van Gent, dat er alle belang bjj heeft, zo spoe dig mogelijk in het overleg te worden betrokken. Voor de toekomst van Sas van Gent vond de heer De Meyer het van het grootste belang een goede verstand houding met de overheid in deze te hebben, om te bereiken dat de belangen van deze gemeente niet vergeten wor den. Overigens zei hij het te betreuren, de solidariteit met de vroegere partners te moeten verbreken, doch het toe komstig belang van de eigen gemeente liet hy prevaleren, klaarde dat de commissie van het ka naalschap Terneuzen pas vorige week voor de eerste maal bijeen is geweest, was overigens toch van mening, dat men met een beroep tegen „een beton nen muur zou aanlopen". Daarom wil de hij zjjn stem niet aan het voorstel van b- en w geven Nadat de heer De Rijk (k.v.p.) zich nog achter b. en w. had geschaard en de heer Bockstael (kath. p.) zijn tegenstemmen had gemo tiveerd met de mededeling, het niet solidair te vinden om het beroep ln te trekken „als we er beter van worden" verdedigde burgemeester Den Boer voc. de laatste maal het voorstel van b. en w. In beroep gaan noemde hij een normaal recht. Men behoeft z.i- niet bang te zijn, hiermee de ontstemming van de overheid op te roepen Het Is trouwens volgens nem wel meer ge- heurd dat „betonnen muren" bezweken zijn. Ook bestreed htj dat men een tweeslachtige houding zou aannemen Tuist met het instellen van een beroep wordt z.i. betoogd, snel contact te bren gen om na te gaan, wat de andere mo- :elijkheden te bieden hebben. Het voorstel werd niettemin verworpen met 64 stemmen. Tegen stemden me vrouw A. Neeteson-Rongers en de heer L. F S. de Meiier (gem. belang). M. de Groff en A. Stevens (p.v.da). me- iw A. Vervaet-Dieriekx en de heer J. J. Bockstael (kath partij). leerlingen hielden korte Inlei dingen. De heer P. J. Goedbloed uit St.- Laurens vertelde een en ander over zijn praktijkervaring in de Noordoostpolder. De heer A. de Vissei uit Aagtekerke hield een praatje over de rundvee houderij en de heer C. A- Abrahamse uit Serooskerke sneed de samenwerking in de landbouw aan. Na de pauze kon de directer aan twaalf leerlingen het diploma uitreiken. Eén leerling moet een herexamen doen. Verschillende aanwezigen brachten hier na hun gelukwensen over. De heer P. Ton deed dit namens het bestuur van de Zeeuwse C.B.TJ3., de heer J. Bosse- laar namens de commissie van toezicht en de heer Blaas namens de oud-leerlin gen. Een van de leerlingen en een van de ouders spraken woorden van dank. De beste leerling in puntenaantal was de heer C. A. Abrahamse te Seroos kerke. Hij kreeg namens het bestuur een .boekebon aangeboden. De 'voorzitter en de directeur richtten zich tenslotte tot de heer Coppoolse, die door zijn vertrek het volgende cursus jaar niet meer tot de leraren zal be horen. Namens .bestuur en leerkrachten werden hem twee cadeaus overhandigd. De heer Coppoolse dankte voor de ca deaus en de tot hem gerichte woorden. Dit cursusjaar werden gediplomeerd: C. A. Abrahamse, Serooskerke (W); F. van Bloois. Brouwershaven: G. de Bree, Zoutelande; J. M. Dalebout, Noordgouwe; P. J. Goedbloed, St.-Lau rens: J. Hozee, Middelburg: J. L. Kop- pejan, Meliskerke: B. C. v. d. Kreke, Souburg: H. Ton, Serooskerke (W.); A- de Visser. Aagtekerke: C. de Visser, Serooskerke (W.); J. Wisse, Meliskerke. Bevorderd naar de 2e klas werden: P. C. Allaart, Ritthem: C. J. den Boer, Zonnemaire; J. Boudeling, Anna-Jaco- bapolder: J. Brasser. Koudekerke: J. J. Cevaal„ Grypskerke: L. J. Dalebout. Noordgouwe: M. C. Geelhoed, Nieuw- dorp: A P. Geschiere. Grijpskerke: P. Scheele Wissenkerke: W C. Verhage, Koudekerke: L. H. M Verwijs, St.-Phi- lipsland; J. Wattel. St.-Laurens: K. Wielemaker, Koudekerke. De c.m.l.s. te Middelburg heeft nu in dertien jaar 238 gepdiplomeerden af geleverd. REISGIDSEN WICHELEN KAARTEN verkrijgbaar bij DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - Tel. 2186 VLISSINGEN VISMIJN COLIJNSPLAAT. 24 april. Exportgarnalen, aanvoer 1454 kg, 140—18a Bot 154 kg. Kabeljauw 3 kg. Wulken 34 kg. Paling 3 kg. On gesorteerde vis 8 kg- VEILING GOES. 24 april. Kropsla 1 14—18. 2 13—14, C 1 9, C 2 8—9, afw 6. Knolselderij 1839. Radijs 1 16- 23, 2 15—23. Witlof A 1 31—32. A 2 19—29. B 1 16—20, B 2 12—25- afw 5—22 Snijsla 2— 8. Spinazie 1 45—63, 2 32—52. afw 17 Rabar ber 1 15-23. Prei A 1 16—24. A 2 10-14, afw 11. Andijvie 2 41—42, Lamsoren 94—107. KANTONRECHTER MIDDELBURG: CARILLONWEDSTRIJD OP OUDE MARKT Ook rolschaalsliefhebbers komen aan hun trekken Het Vlissingse comité organisatie fees telijkheden heeft voor koninginnedag het volgende programma samengesteld: van acht uur tot vyf over acht is er klokgelui. Reeds om half negen zullen de koninklyke muziekvereniging „Ons Genoegen" en do muziekvereniging „St. Caeciiia" een rondwandeling door de stad maken. De route van „Ons Genoegen" ïs als volgt: Tehuis voor Bejaarden. Koude kerkseweg. Leeghwaterstraat. Hoge- weg, Koudekerksevveg. Nijverheide straat, Schuit vaartgracht. Duyven- drechtstraat. Sottegemstraat, Koude- kerkseweg. Badhuisstraat, Betje Wolff- plein, Coosje Buskenstraat, Spuistraat, Bellamypark. VANDAAG Vlissingen Alhambra. De langste aag. 19,30 uur, 14 Jaar Jeugdgebouw geret kerk Openb verg A R kiesvereniging. 20 our. 't Anker Lezing dr. J M van Minnen over hervormd-gerelormeerd ge sprek. 20 uur. Middelburg - City De langste dog. a uur. 1-1 laar De vier Wlndekes expositie R Klmpe. 9-12 en 2-6 uur Molenwater Ml- nlatuui Walcheren 9-18 uur Goes - Grand De langste dag. 19.30 uur. 14 jaar Landbouw Lezing voor Mij Tuinbouw en Plantkunde, 20 uur Prins van Oranje Nieuw Rotterdams Toneel voor ZVU met ..Niemand van Ons". 20 c de VUSSINGEN Goed verzorgd program van „Jeugd en Muziek" Het was een goed verzorgd program ma, dat woensdagavond door een drie tal leden van de Vlissingse afdeling van „Jeugd en Muziek" ten gehore werd ge bracht. Het gezelschap belangstellen den, dat de voorlaatste bijeenkomst In het seizoen van „Jeugd en Muziek" meemaakte in de muziekschool aan de Badhuisstraat, was gul met applaus voor de uitgevoerde werken. Het was een beloning voor de presta ties van Jan Gruithuysen (piano), Paul Vossen (viool) en Jef Douwes (klari net). Zij voerden voor de pauze onder meer de 2e vioolsonate in 9 minor van Tartini en een sonate in es groot opus 167 van Saint-Saëns uit. Vooral de 9e sonate in 9 klein opus 137 voor viool en piano van Schubert trok de aandacht. Het eerste gedeelte van het programma werd besloten met een indrukwekkende pianosolo van Jan Gruithuysen. Hij bracht een scherzo in bis klein van Cho pin tot uitvoering. Na de pauze werden onder meer de werken Scherzo voor klarinet en piano van Philcardeu en Danse espagnole voor viool en piano van M de Falla ten gehore gebracht. Lantaarnpaal vernield Gisteravond omstreeks kwart voor tien werd aan de Vlissingse politie medege deeld. dat een vrachtauto tegen een op de Badhuisstraat staande lantaarnpaal was gereden, waardoor deze was ver nield. De bestuurder van de auto was doorgereden zonder zich bekend te ma ken. Bij onderzoek bleek de vrachtauto op de Wilhelminastraat te staan. De chauffeur, P. T. B. uit Vlaardingen, ver klaarde niets van een aanrijding met een lantaarnpaal te hebben bemerkt. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 23 april: Wlel- drecht van zee (proelvaart). Centriclty van Antwerpen. Kvikkjokk van Gent. Huta-Os- trowlcc van Antwerpen. 24 april: Schokland van Hansweert. Cornelia B 1 van Hansweert, Zannatroom van Amsterdam. VÜBBingen aangekomen op 23 april: Wiel- drecht nuar zee (proefvaart), Cnltex-Rotter- dam naar Aruba. Elfy-North naar Kopenha gen. Ccntriciiy naar Kingslynn Kvikkjokk naar Narvik. 24 april: Huta-Ostrowier naar Rotterdam. Schokland naar zee. Cornelia B i naar Stockholm Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 23 april. Grotedyk van Le Havre. Roelof de Winter van Rochester. Prins Willem III van Bremen Alcor van Duinkerken. Marianne van Parijs. Conception van Rotterdam 24 april: Sheratan van Rotterdum. Zwaluw van zee-Terneuzen, Lauriersgracht van Nemours. Martje van zee-Hansweert. Pandora van Car- did. Dlana-V van IJmuiden-Gent. Pandora van zee Bram van Amsterdam, Servaaskerk van Hamburg Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 23 april: Stella-Antarca naar Barcelina. Deo- Duce naar Londen-Gent. Valiant naai Huil- Gent. Drenthe naar Rotterdam-Terneuzen. Sluit naar Dublin. Congokust naar Amster dam. Zanzibar naar Londen. Steady naai Norrlcoplng. Baarn naar Rotterdam. Rondo naar Amsterdam. Dongedijk naar Rotterdam Osiris naar Rotterdam. 21 april: Ritornel naar Londen-Gent. Gaasterdijk naar Rotter- „St. Caeciiia" maakt een muzikale rondwandeling door de volgende stra ten: Irislaan, (Here. Segherslaan), Vine, v. Goghlaan, Bloemenlaan, Anjelieren laan, Irislaan, Paul Krugerstraat. De Lanoystraat, v. d. Spieghelstraat, v. Dishoeckstraat, Kasteelstraat. Schelde- straat, Glacisstraat, Badhuisstraat, Walstraat, Groenetvoud. Bellamypark. De kinderaubade van de leerlingen van de 4e en 5e klas van de lagere scholen zal vanaf half tien tot kwart over tien op de Oude Markt plaatsvinden. Om half elf begint op de Oude Markt een carillonwedstrijd. 's Middags worden er aan de Bonedijke- straat rolschaatswedstrijden georgani seerd. De wedstrijden zijn onderverdeeld in nummers hardrijden en schoonryden. De prijsuitreiking vindt om zes uur 's avonds plaats in het vroegere Leger des Heilsgebouwtje aan de Paul Kru gerstraat. Wandeltocht Voor de wandeltocht van de gymna stiekvereniging is een route door Vlis singen uitgestippeld. De wandeltocht zal om twee uur starten by" de Jacob Cats- school in de Bonedijkestraat. De drum band van „Oranje Nassau" zal de wan delaars begeleiden. De marsroute is als volgt: Bonedijkestraat. (J. Catsschool), Pres. Rooseveltlaan, Leeghwaterstraat, Hogeweg, Koudekerkseweg, Badhuis straat, Paul Krugerstraat, Bloemenlaan, Crocuslaan, Hyacinthenlaan, Anjelieren laan, Irislaan, Vine. v. Goghlaan, Mes- daghlaan, Joz. Israëlslaan, Jacob Maris- laan. Bloemenlaan, Pres. Rooseveltlaan, Jan Vermeerlaan, Gerard Doulaan, An jelierenlaan, Frans Halslaan, Adr. Brou werlaan, Pres. Rooseveltlaan, Bonedij kestraat, Jacob Catsschool. Om half acht 's avonds zal het accor deonorkest onder leiding van de heer W. Meulmeester op de Oude Markt con certeren. Een uur later vangen twee lampionoptochten aan. De muzikale be geleiding bij de wandeltocht, die in de Bloemenlaan start, wordt verzorgd door „Ons Genoegen" en de drumband van V.T.V. De volgende route wordt ge volgd: Bloemenlaan. (Oranjeschoól). Vine. v. Goghlaan. Jac. Marislaan, Joz. Israëlslaan, Irislaan. Anjelierenlaan, Hyacintenlaan. Bloemenlaan. De kinderen, die met hun lampionnen vanuit de B. Ewoutstraat vertrekken, worden bil hun wandeling door de stad begeleid door „St.-Caecilia" en door de drumband van „Oranje Nassau". Deze beinstraat. Glacisstraat, Badhuisstraat, Betje Wolffplein. Walstraat, Nieuw- straat. Bellamypark. Op de Oude Markt begint om negen uur het openluchtbal, waarmee in Vlissingen de feesteHjkheden worden afgesloten. Het bal wordt muzikaal verzorgd door „The Sharks" onder leiding van Carlos van dc Berg. MIDDELBURG Benoeming in vaste dienst onderwijzer openb. ulo B. en w. van Middelburg hebben de raad voorgesteld de heer A. A. K. ten Brug- gencate, vanaf 1 december 1962 als on derwijzer ln tijdelijke dienst aan de open bare u.I.o.-school te Middelburg, te be noemen in vaste dienst aan die school. Per 1 september van dit jaar ontstaat een vacature door het vertrek van de heer W. Hardon, die de pensioengerech tigde leeftijd heeft bereikt. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te bekomen over de volgen de gevonden voorwerpen: verschillende wanten en handschoenen huis- en andere sleutels, portemonnees, met en zonder inhoud, speelgoedpistool, muntbiljet, groene herenhoed, pakje met kleding, portefeuille met inhoud, wit kinderschoentje, blauw windjack, blau we step op luchtbanden, groene trui, nikkelen armbandje, damespolshorloge, psalmkoekje, bedelkettinkje, nikkelen polshorloge, blauw-grjjze vulpen, dou blé schakelarmband, witte sjaal, goud kleurig kinderarmbandje, bruine aTcten- tas met inhoud, vijl, zonnebril, groen bruine dasi zwart oliepak, snelbinder, grijs jack. Mr. Bos sprak voor C.H.-statenkring Voor de Christelijke Historische Sta- tenkring Middelburg heeft woensdag mr. C. A. Bos uit Amsterdam gespro ken over „Nederlands internationale po sitie". Hy deed dat tijdens een ver gadering In het C.J.M.V.-geboutv. Mr. Bos vond het de moeite tvaard om over dit onderwerp te spreken omdat de in ternationale economische en politieke gedragen zich op de Nederlandse poli tiek doen gevoelen. Van hoeveel belang de buitenlandse po litiek voor Nederland is wordt volgens hem duidelijk geïllustreerd door het feit, dat er na 1945 geen internationale organisaties zyn opgericht of Neder land is er lid van geworden. Mr. Bos ging dieper in op de tegenstelling tus sen Frankrijk en Nederland in de E-E.G-, welk verschil van mening hij zag als een gevolg van een historische ontwikkeling. „Nederland heeft het ge zicht altijd naar buiten gekeerd, Frank rijk naar binnen", aldus mr. Bos. De Nederlandse positie binnen het geheel van de E.E.G. noemde hij van essen tieel belang, omdat Nederland heeft ge toond economisch een vooraanstaande rol te kunnen spelen. Belangrijk noem de hij in dit verband het verdiepen van de Benelux-gedachte. „Wij moeten onze meest bekwame mensen sturen. Want de belangrijkste beslissingen wor den in „Brussel" genomen, aldus mr. Bos. Hy merkte verder op, dat men bij de vorming van het nieuwe kabi net rekening moet houden met een steeds nauwer contact tussen de ver schillende landen. De heer Bos zei in it verband, dat de vraag speelt of er .een minister of staatssecretaris voor Europese zaken moet komen. Van groot belang achtte hi1 het, dat men zich in toenemende mate bezig houdt met de wereld-van-morgen. „Wanneer wij ons de Europese samenwerking niet ge heel eigen maken, lopen yvjj het gevaar buiten onze grenzen een lichaam op te bouwen, dat niet democratisoh is ge vormd", aldus mr. Bos. Op deze cau serie volgde een levendige discussie, waarbij op verschillende problemen nog dieper werd Ingegaan. De heer Bos werd ingeleid door voorzitter mr. W. H. Ver maas. die ook een dankwoord tot de spreker richtte. Benoeming Met ingang van 1 september komt de heer J. F. Ponssen in een volledige be trekking als leraar aan de rijks h.b.s. en de daaraan verbonden rijks m.s.v.m. te Middelburg. De heer Ponssen is thans tjjdelijk leraar aan die school. WESTKAPELLE Collecte De Emmabloemcollecte heeft te Westka- pelle 164,04 opgebracht. DE DRIJFVEER LEEK DRIJFJACHT: BOETE 50 Lag, er op 29 december zoveel sneeuw op het akker- en bouw land in Wolphaartsdijk, dat daar in sporen van hazen waren te vol gen? Dat was de vraag, die woens dag tijdens de zitting van kanton rechter mr. J. Moolenburgh te Mid delburg herhaaldelijk werd ge steld. Het antwoord op die vraag kon de schuld bewijzen van de landbouwer J. D. uit Wolphaarts dijk en de oesterkweker P. S. M. V. uit Yerseke, die beiden ten laste was gelegd, dat zij in Wolphaarts dijk in spoorsneeuw op hazen had den gejaagd. De verbalisant opperwachtmeester J. uit 's-Heer-Arendskerke getuigde, dat in het met sneeuw bedekte veld sporen waarneembaar waren van hazen, mus sen en spreeuwen. Hij kon de sporen zelfs geruime tyd volgen. Op het argu ment van de twee jagers, dat zij niet op spoorsneeuwjacht, maar op drijfjacht waren, antwoordde deze getuige: „Hier was geen sprake van drijfjacht, men trok in één gesloten lyn op, terwijl bij een drijfjacht de groep dryvers en de Ja gers op een afstand van elkaar verwij derd zyn". De drie getuigen A décharge, die bij de jachtpartij als „drijvers" fungeerden, konden de officier van justitie, mr. P. K. Doedens, geen duidelyk beeld geven van de hoeveelheid sneeuw waarmee velden waren bedekt. „De grond was overwegend zwart, er was ietsje sneeuw", merkte de landbouwer A. D. uit Wolphaartsdijk op- „Sporen zou je niet lang hebben kunnen volgen", meende de oester kweker A. F. P. uit Yerseke vaag. „Er lag wel sneeuw, maar het veld maakte een zwarte indruk", vertelde de autorijschoolhouder P. A. de K. uit Yerseke. De officier van justitie concludeerde dat hier geen sprake kon zijn van drijfjacht, omdat de jagers in dit geval de drijvers meehielpen het wild op te sporen. Uit de getuigenverklaringen moest mr. Doe dens opmaken, dat er sneeuw op de vel den was geweest en dat men daarin spo ren kon yolgen. Hjj vorderde voor iedere jager een boete van 50 en bovendien verbeurdverklaring van de in beslag nomen haas. De raadsman van de belde verdachten, mr H. J. Derweduwen uit Goes onder streepte het feit, dat de jagers geen spo ren hadden gevolgd „Ze hebben wel degelijk de bedoeling gehad een drijf jacht te houden Er is hier geen sprake van opzet of schuld", aldus mr. Derwe duwen Hij vroeg de kantonrecther daar om de verdachten vrij te spreken en sub sidiair hen te ontslaan van rechtsver volging. „Mogelijkerwijs was het de bedoeling een drijfjacht te houden, maar het is geen drijfjacht geweest", was het antwoord van de kantonrechter, die voor de over treding van de Jachtwet conform de eis een boete van f 50 vonniste. De in beslag genomen haas. die inmiddels is opgepeuzeld door de inwoners van een rusthuis in Wolphaartsdijk, werd door mr. Moolenburg voor de vorm verbeurd verklaard. V oorrang De Middelburgse tandarts G. H. V. B. werd bij verstek veroordeeld tot een boete van 25 omdat hij in Vlissingen op de splitsing Paul KrugerstraatBad huisstraat geen voorrang verleende aan een van rechts komende politieauto De officier, die opmerkte dat het hier een overzichtelijk punt betreft en dat de verdachte misleidende manoeuvres maakte door eerst te stoppen en daar- i weer door te rijden, vorderde 30. Ook bij de botsing die de timmerman J.V. uit Koudekerke op dezelfde splitsing veroorzaakte door geen voorrang te verlenen, was de politie onmiddellijk ter plaatse. De verkeers overtreding, waardoor htj met zijn be- Raad vergadert vanavond Textielindustrie in Nieuwerkerk De raad van Duiveland krjjgt in de ver gadering van vanavond, donderdag, een aantal voorstellen tot ruiling, verhuur, aan- en verkoop van grond te behande len. De firma Verhaert Buijtendyk (bor- diiurinrichtiiig-textiellndtistrie) wil zich In Nieuwerkerk vestigen. In verhand ntct de huidige bouwstop Is het echter niet mogeljjk op korte termyn een per manent fabrieksgebouw te stichten. In afwachting daarvan tvll de fa. Verhaert Bujjtendyk een tijdpljjk houten gebouw optrekken aan de Burgemeester Bou- manstraat Voor definitieve bouw Is het perceel te klein, terwül er ook geen mo gelijkheid tot uitbreiding is. De firma tvll daarom het perceel aan de Burge meester Bomnanstrant niet kopen, maa huren. B. en w stellen de raacl voor 0| het verzoek ln te gaan en een peroee van 1115 ca te verhuren voor r301.05 per jaar- Van de heer M Mol te Nieuwerkerk is een verzoek ontvangen een perceel grond aan de Burgemeester Bouman- straat te mogen kopen voor het stichten van bedrijfsgebouwen Het wederop- bouwplan van Nieuwerkerk voorziet echter alleen ln het bouwen van éénge zinswoningen met daarbij behorende be drijfsgebouwen. Omdat echter een her ziening van dit deel van het wederop- bouwplan ln voorbereiding is waar door op het perceel ook bedrijfsgebou wen zonder woning gebouwd zullen mo gen worden stellen b. en w. de raad voor aan de heer Mol 594 ca grond te verkopen tegen een prijs van f 6 per vlerkante meter. Verder staan er op de agenda ver koop van grond aan de heer W HelJ- boer voor de bouw van een bungalow, aankoop c.q ruiling van grond in verband met een hermeting van de buiten het herverkavelingsblok gele gen gebieden, ruiling van grond met de heren I. v d Berge en P van Ast te Sirjansland en verkoop van grond aan de Gereformeerde Gemeente en aan de heer L Tieleman te Nieuwer kerk B en w stellen de raad verder voor op verzoek van de plaatselijke Oranjever enigingen voor het trakteren van de schoolkinderen een bedrag van f 1 per kind beschikbaar te stellen Gerekend naar 600 kinderen zal hiermee een drag van f 600 ztjn gemoeid De raad wordt voorgesteld een bedrag van f 1117.42 beschikbaar te stellen als bij drage in de kosten van de sleepboothulp tjjdens de „ijsperiode" Op de agenda voor deze raadsvergadering staan ver der onder meer voorstellen tot het In stellen van een wacht verbod ln de Korte Noordstraat en het vaststellen van on- derwjjsvergoedlngen en -voorschotten. stelauto In botsing kwam met een politiewagen, kostte hem eveneens een boete van 25. De zaak tegen de hoofdambtenaar G. P- S. uit Middelburg, die met zijn auto de Nieuwe Vlissingseweg wilde oversteken om een links gelegen uitrit op te rij den en daarbij een achteropkomende auto hinderde, is voor het horen van getuigen aangehouden tot 19 juni. Parkeren „Ik dacht iaat ik hem hier maar even neerzetten, dan hoef ik die vracht niet zo ver te tillen", verduidelijkte de ver tegenwoordiger H. A. v. R uit Tilburg. Hij had ln de C. Buskenstraat in Vlissin gen zfln auto geparkeerd bij een bocht en bovendien binnen 12 meter afstand van een bushalte. Hij kreeg een boete van 7,50. Een boete van 25 kreeg de petroleum- venter J. J. W. uit Souburg, omdat htj op de Stemerdinglaan te Souburg met zijn bakfiets niet voldoende rechts hield en daardoor een botsing veroorzaakte met een personenauto. De automobilist A. J. K uit Middelburg voerde tijdens een dichte mist op de rijksweg te Nieuw- land niet de juiste koplichten, waarvoor hij b9 verstek door de kantonrechter veroordeeld werd tot een boete van 40 Ook de maatschappelijk werker B. J. L. uit Vlissingen had „vergeten de gro te koplichten te ontsteken" toen hij 's avonds met zijn auto door 's-Heer- Arendskerke reed. Het kostte hem eer boete van 25. Eén april De scholier A. H. V. uit Goes dacht, toen hij geverbaliseerd werd voor het lopen op de rijbaan van de Stationsstraat in Middelburg, dat de agent een 1-aprils- mop lanceerde. „Ik zie nu wel, dat ik ju ridisch fout was, maar het leverde hele maal geen gevaar op voor het verkeer, daarom begreep ik de agent eerst niet", voegde hij er aan te- De scholier liep naast een vriendje met een fiets: op de bagagedrager stond een tas die hij vast hield. Conform de eis kreeg hij een boete van 3. Een dergelijke overtreding, maar dan omgekeerd beging de Middelburg J. de K. toen hij met zijn fiets reed op het trottoir van het Molenwater, waarvan de rijweg was afgesloten voor verkeer. „Er was niemand te zien. Als er kin deren gelopen hadden, had Ik het niet gedaan", vertelde de verdachte die een boete van 2 kreeg. De officier had 3 geëist. De Franse pianist Vlado Perlemnter geeft vrijdagavond In de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg een Chopin- recital. Perlemuter is oud-leerling van het Conservatoire nationale de musique van Par'ys, waar een van de grootste pianisten van de vorige generatie, Al fred Cortot. zyn leermeester was. Reeds op 15-jarige leeftijd behaalde Vlado Perlemuter de „premier prix d'honneur": korte tijd later werd hij winnaar van de „prix Diemer". waarna hij zijn internationale loopbaan ais con certpianist begon Met Maurice Ravel studeerde hij diens volledige pianisti sche oeuvre. In 1938 verbond Perlemuter zich als docent aan het Partjse conservatorium, waarna hij in 1950 „professeur de vir- tuosité" aan het conservatorium van Lausanne werd- In 1951 volgde zijn aanstelling tot professor aan het Pa- rijse conservatorium. Hij doceerde en concerteerde in het begin van het hui dige seizoen met groot succes in Ame- Perlemuters programma in Middelburg omvat onder meer de Fantasie in f. Scherzo III in cis. Barcarolle in fis, de mazurka's in fis. h en cis. de Wals in as en de 24 préludes opus 28. Kerkeliike mutaties NED. HERV. KERK Beroepen te Middelharnis: C. van den g te Poolsbroek GEREF KERKEN Beroepen te Tilburg (vac. J Spoelstra): W F Bolt te Bozum; bedankt voor Per nis (vac J. H van Halsema): J. Melse te Oenkerk; bedankt voor Uithulzerme- dum: C. A. Verhoog te Winsum (Fr.). EXAMENS: De classis Grootegast heeft prep. ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer D. Land te Grootegast, kand. aan de V.U. die in verband met de voortzet ting van zijn studie nog geen beroep in overweging nemen kan EVANG. LÜTH. KERK Beroepen te Deventer: A Jense te Gou- GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Barneveld: P. Blok te Dirksland. Ds. A. E. K. Pols 55 jaar predikant -ijdag 26 april a.s. zal het vijfenvijftig jaar zijn geleden, dat ds A E K Pols uit Amsterdam werd bevestigd als pre dikant ln de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds Pols werd op 16 luni 1880 te Wlsse- kerke geboren en studeerde theologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Op 26 april 1908 werd hij bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Serooskerke (Sch In 1913 verwis selde de lubilaris deze gemeente met die van Jukwerd. vanwaar hij ln oktober 1915 naar die van Noorddljk vertrok. Ten slotte diende ds Pols tot 1 mei 1946 toen hem na achtendertig dienst jaren op bijna zesenzestig jarige leef tijd emeritaat werd verleend, nog ruim vyftien jaar de hervormde gemeente van Coevorden Na zijn emeritaat ves tigde ds. Pols zich eerst metterwoon te Hillegom, waar h(J tot 1954 nog on geveer zeven jaar werkzaam is ge weest als predikant-voorganger van ie plaatselijke afdeling van de Nederland se Protestantsen Bond. Naderhand ver huisde hij van Hillegom naar Amster- VETLING Z.H.-ETLANDEN 23 april. Aardappelen 915. Andijvie 1 63— 84. II 62—73. Aanvoer 13.000 l»g Peterselie 12—13, Prei 48—53. 32—35. Radijs wttpunt 16—32, Selderij 5—9. Sla IA 10—15, HA 7—9, IC 6—7. Aanvoer 63.000 stuks. Stoofsla 25—37. Spinazie 1 42—58, tl 28—58, Aanvoer 17.000 kg. Wltlot LA 8790, IIA 55— 87, UB 38—59. Aanvoer 21.000 kg Komkom mers 70-op 58—62. 60-70 53—57. 50-60 47—51, 40-50 4344, 35-40 36—38 Aanvoer 3500 stuks Rabarber 46—53, Tomaten IA 2.90—3.10 IB 280. IC 2.60—2.70, CC 1.60—1.70. Aardbeien- export 2,00—2.40. binnenl. 1.10—L70. Aanvoer 3000 doosJeB. VEILING BERGEN OP ZOOM, 24 april. Glasspinazle 1845. Glassla 725, Glasandijvle 7988. Witlof 951 Radijs 13 25. Raapstelen 8—11 Kastomaten 190—340. Snijbonen 350—450. Rabarber 10—23 Prei IX —25. Rode kool 48—71. Asperges 30—630 Jonathan 861. Golden Delicious 2550. Winston 45—62. EÏERNOTER1NGEN. Elemoterlngen van de coöp. Wouwse melk inrichting Bergen op Zoom Ingaande don derdag 25 april 1963 Prijskl. 0 17 ct.. id. 1 16 ct„ ld. 2 15 ct„ id. 3 14 ct. VEILING KAPELLE- 24 april. Golden Delicious 1 80 92—95. 75 89— 70 90—97. 65 78—80. 60 53—61, 2 80 75. 75 76—79. 70 75—83. 65 63—74. 60 39—53. 2 d 31—39. grof 42—57. fijn 13—35. kroet 9—11 Jo nathan 1 70 47—48. 65 37—43. 60 32. 75 26, 70 28—34. 65 24—33. 60 23—30. 2 d 12—19, grof 13—21. fijn 6—19 Brantley's Sepdling 1 37. 70 14, grof 9—10. fijn 9 Goudrenet 2 70 42, grot 33—40. fijn 29 Winston grof 35—45. St -Remy 2 65 35. fijn 28. rotvlek appelen 9— 17 Kroetappelen doordraai. Kasaardbeien p. d van 200 gr. extra 205— 226. 1 179. 2 90—129. Aardappplen bonken 15. 1 1114. 2 5.509. 3 1—4 Groenten Kropsla 17—18 Spinazie 50— 52 Rabarber 16-21 Radijs 14—21 Witlof 16 —34 Dien 5—7. Kroten 13. Prei 24—32. Rode kool 32 Mejuffrouw C. M. Guiljam te Oud-Vos- semeer slaagde dezer dagen voor het examen tweedejaars verpleegster. Me- luffrouw Guiljam werkt aan de Stich ting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Nagekomen advertenties Voor de vele blijken van medeleven tijdens de ziekte en de innige bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze In nig geliefde vrouw en moe der HELENA JOHANNA SCHREUDER, geb, Jansen, betuigen wij onze welge meende dank Ook onze har telijke dank aan dokter M. Bil, die het nooit te veel was, te trachten haar smar telijk lijden te verzachten. A. A. Schreuder D. S. C. Schreuder Vlissingen, april 1963. Koudekerkseweg 50. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, geheel onverwacht, mijn lieve zuster ANNA PAULINA DE VROOM, draagster van de gouden medaille van Oranje-Nassau, oud-hoofdleidster van de kleuterschool te Domburg, ln de ouderdom van 66 jaar. J. H. de Vroom Domburg, 24 april 1963. De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 27 april a.s. om 12 uur vanuit de aula op de algemene be graafplaats te Dom burg. Heden overleed, in het St.-Antoniusziekenhuis te Oostburg, tot onze diepe droefheid, in vol le overgave des ge- loofs, onze lieve, zorg zame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder. zuster, be huwdzuster en tante MARIA SARA KEIJMEL op de leeftijd van 74 jaar. Tk zeg tot den Heer: mijn toevlucht en mijn vesting, mjjn. God op wien ik vertrouw. Ps, 91 vers 2- Uit aller naam. Biervliet: J. A. l. Kommers Zuldzande, 24 april 1963, Sluisschestraat 72. Condoleantieadres: Biervliet, Gentschestraat 45. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 27 april a.s des voormiddags 11 uur op de algemene begraafplaats te Zuid- zande. voorafgegaan door een rouwdienst welke zal worden ge houden in het Ned. herv. kerkcentrum te Oostburg. Heden overleed in nul- ze „Der Boede" te Koudekerke onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, mevrouw MAGDALENA JOHANNA LE GRAND, weduwe van A. Luteijn, ln de ouderdom van ruim 84 jaar St.-Maartensdh'k: J; de Wolf M. J. de Wolf- Le Grand Zuldzande: J. M. Luteljn-Luteijn En kleinkinderen Koudekerke, 24 april 1963. Condoleantieadres: Zuldzande, Mariastraat 36. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 27 april a-s. les namiddags 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Zuid-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7