MeesterVersluiszag droombeeld in Twello werkelijkheid worden LIJN ZELANDICA Aristo Tjoba nog één punt van korfbaltitel verwijderd LEZERS SCHRIJVEN Openbare lagere school met eigen zwembad OUDERS ZORGDEN ER VOOR DAT ER 18.000 GULDEN OP TAFEL KWAM Aristo: zeer dekoratief gordijn DE NIEUWE ft LUCHTLIJN ROTTERDAM- SOUTHAMPTON GEOPEND NIEUWS UIT DE KERKEN WOENSDAG 24 APRIL 196S PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT '"TWELLO. De droom van meester Versluis is werkelijkheid geworden! Bij iedere blik, die liij vanuit zijn werkkamer werpt, wordt hij met die werkelijkheid geconfronteerd. Daar bui ten, als het ware aan zijn voeten, ligt het ideaal, dat hij zich nu zo'n drie jaar geleden stelde: een zwembad voor zijn kinderen, de jongens en meis jes van de openbare lagere school van Twello. Nog even, zo half mei, als het de zon beliefd heeft het water op redelijke temperatuur te De'heer W. Versluis is een van de vele onderwijskrachten, die zich voort durend verdiepen in het probleem van de onderwijsvernieuwing. Als hoofd van een lagere school met een groot aantal leerlingen betreurde hy het, dat op het gebied van de lichamelijke opvoeding maar zo heel weinig kon worden gedaan. Als groot liefhebber van zwemmen, zat hem vooral dwars dat zijn kinderen zelfs niet een paar maal per jaar aan het zg. school zwemmen konden doen. Er was eenvoudig geen gelegenheid, geen zwembad. Drie jaar geleden ontstond in zijn altijd bezig brein plotseling het droombeeld. Een eigen zwembad voor zijn school; een instructiebad, waarin de kinderen zich vertrouwd kunnen maken met het water, dat jaarlijks zoveel slachtoffers eist. „Zwemmen is een sport, die een mens zijn hele leven kan beoefe nen", zo meent de heer Versluis, brengen, zal de betonnen kuip zijn functie in het onderwijs gaan vervullen. Ongeveer driehonderd jeugdige Twellonaartjes zullen vanaf dan wor den onderwezen in de elementaire zwemkunst, een „vak" op het lesrooster van de Nederlandse scholen, dat door iedereen al héél lang enorm belangrijk wordt gevonden, maar dat deson danks door slechts twintig procent van de Ne derlandse jeugd wordt beheerst. tuurlijk ook gekomen en voor in het totaal f 18.000 Is het zwembad er ge komen". Het Twellose schoolbad is 20 meter lang en 10 meter breed. De diepte bedraagt 30 centimeter tot 1.50 me ter. Het is geheel van beton gebouwd. heeft overloopgoten en het water circuleert via de zuiverings-installa- tie. Een voetbad voorkomt, dat de kinderen, die zich in de school kun nen ontkleden, met zanderige voeten te water gaan. Zoals gezegd dragen de ouders pei maand f0,50 per kind af om ne! bad exploitabel te maken. De ge meente betaalt (in het zwemseizoen' het luttele bedrag van 15 cent pe kind per week. Met deze inkomsten zullen de ex ploitatiekosten (o.a. stroom) wordei gedekt en tevens zullen zij diener om de leningen der ouders bij uit loting af te lossen. De zwemlesser zullen worden gegeven in de gym- nastiekuren en mogelijk ook nog op tijden die buiten de schooluren val len. Het gehele onderwijzend personeel van de school, 4 dames en 4 heren, volgt momenteel een cursus zwem- instructie in Apeldoorn en een zestal ouders doet hetzelfde. Gezamenlijk zullen zij straks ervoor zorg dragen dat de openbare schooljeugd van Twello binnen de kortst mogelijke nog eens nagegaan. Van de 45 leer- zwemsport van zeer groot belang in het kader van de gezondheids zorg en lichamelijke ont\ Deze oudercommissie re- Een lust voor het oog. Hartver warmend Aristo gordijn aan uw vensters. U kunt bijzonder mooie Interieurs maken met Aristo gor dijnstoffen. Licht-, kleur- en was echt. Kies uit cretonne of weef stof in uw eigen dessin. Bijvoor beeld „Viking", een „jeugdig en vreugdig" motief voor verwende kenners. Vraag uw woninginrichter. gegarandeerde gordijnstoffen Natuurlijk is het daarna niet van zelf gegaan. Er waren vele verga deringen en besprekingen met al lerlei instanties nodig voordat de plannen afgerond waren en met de uitwerking kon worden begonnen. Er was uiteraard geld nodig. Een aannemer uit het dorp kon het bad bouwen voor vijf a zesduizend gulden. De Nederlandse Sportfedera tie en de gemeente gaven niet thuis. De ouders van de scholieren werden bij elkaar geroepen en zie, het enthousiasme van de heer Versluis en de oudercommissie schoot direct wortel in de verzamelde oudersscha-: Toen het idee van een eigen bad voor zijn school zich in zijn ?;eest had vastgezet, toonde mees- er Versluis dat hij geen dromer is, die luchtkastelen bouwt. Hij riep de oudercommissie bijeen en.... „gelooft U my, mijnheer, zonder deze oudercommisssie zou ik met al mijn plannen en ideeën nergens z\jn geweest. Onze school heeft zonder te overdrijven een ou dercommissie uit duizenden. Meteen was de commissie al even enthou siast als ikzelf en ze is ook meteen aan Jiet werk gegaan om het idee gestalte te geven". Jezelf blijven Meester Versluis stelde alles ge heel zakelijk. Geen gebedel en geen schenkingen. Een ieder die geld stort om de bouw mogelijk te maken krijgt dat geld terug. „Ik vind dat je als school jezelf moet blijven. Geen zakelijke en oolc geen morele verplichtingen. De ou ders voelden er wel voor om als vaste büdrage in de toekomstige exploitatie van het bad twee kwaï ting de ouders het geld terug, dat zij ineens gestort hebben om de bouw te kunnen financieren". Zo ver telt de lieer Versluis. He vertelde het destijds ook zo aan de ouders en zoals gezegd, deze werden direct door het zwembad- enthousiasme gegrépen. De zesdui zend gulden kwamen vlot op tafel, de bouw kon beginnen.... Ook m'n tweede Meester Versluis typeert zo tussen de regels door nog even de medewerking van de ouders met het volgende voorbeeld: De vader van een heel gewoon ge zin, zegde vlot f 200 toe. Hij mo tiveerde dit als volgt: „Ik heb twee kinderen, die om gezondheidsredenen moeten zwemmen. Mijn ene zoon heeft les in het Sportfondseubad te Apeldoorn gehad en met reiskosten mee, heeft me dat f 200 gekost. Wel aan de f 200 die ik vast en zeker ook voor m'n tweede kind kwijt zou zijn, gaan nu naar het bad van meester Versluis". Toen kwam de klap De bouw kon dus beginnen. Ja, dat dacht U maar. De heer Versluis en zjjn energieke medestanders kre gen op een gegeven moment er- enorme teleurstelling te verwerke In «le rjj van besprekingen kwam ook de Gezondheidsinspectie voor. En om kort te gaan: uit het oogpunt van hyglëno en gezondheid moest er een zuiveringsinstallatie komen, „Toen kwam do klap", zegt do heer Versluis nu lachend. „Twaalfduizend gulden moest, dat ding gaan kosten en waar haal je die zo vlug van daan?" Wel ze zijn van de ouders gekomen! Toen de bouwcommissie in nood kwam door de zuiveringsinstallatie, kon men niets anders doen dan de ouders weer bij elkaar roepen en hen inlichten. Mijnheer Versluis zou te vens een poging wagen om.... nog meer geld los te krijgen. Mies Bouwman-avond Zjjn hele gezicht straalt als hjj nu vertelt hoe die avond een „Mies Bouwman-avond" is geworden: „liet geld stroomde binnen en toen we de balans opmaakten hadden we al weer f 50(H) meer in kas. U begrijpt het wel: mot zo'n oudercommissie, met zulke ouders kan hot niet meer mis gaan. De rest van het geld is er na- lingen in de zesde klas kunnen er momenteel 13 zwemmen.... Met een investering van f 18.000 gaat dat nu heel anders worden. Binnen afzienbare tjjd kunnen alle 300 leer lingen zwemmen! Achttienduizend gulden voor een zwembad! Voor een school als die te Twello, die aan de kinderen van on geveer 180 ouderparen onderdak biedt, betekent dit een lening van f 100 per ouderpaar. Eigenlijk een belachelijk laag bedrag, bij het ver nemen waarvan men zich afvraagt, of niet tal van andere scholen met succes het initiatief van meester Ver sluis zullen kunnen volgen. Wat in Twello is geschied, is een unicum in Nederland. Het is te hopen dat het dit niet lang zal blijven! Onweerstaanbaar! Vooruitstrevend! ERRES geeft nü de lijn van later. heden de vorm en techniek van morgen. Ook in de ERRES Combo wascom- blnatle. Fraaie, functionele vormgeving. Met de ERRES COMBO dubbel gewassen en winddroog in een wip. Grote capaciteit, gauw klaar. Met vol komen veilige centrifuge, door uniek „zelfdenkend" deksel. vanaf 638,- NOG 3 DUELS TE SPELEN Beslissing kan zaterdag vallen Nu de korfbnlcouipctiite bijna a werkt is, blykt bij het opmaken vai buidige balans Tjoba in if A er rooskleu rig voor te staan. Alleen Merwede Trekvogels kunnen nog met de gro witten gelyk komen, zodat met nog drie weastryden voor de boeg, Tjoba slechts één punt nodig heeft en dit niet nog de wedstrh'd tegen hekkesluiter Overkanters in net verschiet. Indien za terdag a.s. Tjoba togen Merwede op eigen terrein één punt weet te behalen, kunnen ze de kampioensvlag hijsen. Zo waar een pracht resultaat" na slechts twee competities K.N.R.B. De stand luidt thans: Tjoba Crescendo Trekvogels Merweae A.L.O. Ahoy Fortuna Spartaan Raven Overkanters Het bad achter de Twellose school 15 14 1 28 119-55 Ih 10 1 4 21 89-63 12 4 2 16 66-47 12 8 0 4 16 53-47 13 6 1 6 13 57-65 14 6 1 7 13 52-67 14 8 3 8 ït 47-68 1» 3 2 8 8 43-58 14 2 3 9 V 47-65 12 1 1 1U 3 37-75 In 3 C zal het kampioenschap wel bij oud-eersteklasser Gymnasiasten terecht komen. De Hagenaars hebben nog slechts één verliespunt en, hoewel ze D.K.V. en Animo nog moeten bekam pen, geloven we, dat ze het zeker kun nen klaren. Animo voor het eerst in deze klas uitkomend, neemt de vierde plaats in, lang niet slecht, doch met iets meer spelinzicht en meer spelen op een volle zege, hadden de Soubur gers het verder kunnen brengen. Menig punt ontglipte hen op het laatste moment. Thans luidt de stand: 13 12 Gymnasiasten PAMS DKV Animo WION Schiedam Kwiek Unicum Succes USV 1 0 25 95-42 88-51 70-45 73-66 75-68 65-81 55-r" 13 9 3 1 21 13 9 1 3 19 14 5 4 5 14 13 6 0 7 12 13 2 3 8 7 48-81 Vooral in deze klas komen steeds merk waardige uitslagen voor. Daardoor is er onderaan een heftig gedrang, daar zelfs nog 6 ploegen niet geheel vrij van degradatie zjjn! De havensteden Rotterdam en South ampton, belangrijke schakels in het transatlantische verkeer, zijn gisteren door een nieuwe luchtlyn van Fairways Rotterdam N.V. dertien uur dichter tot elkaar gekomen. De officiële openingsvlucht had plaats met een Dakota, die de dienst voorlopig twee keer per week onderhoudt, op woensdag en donderdag uit Rotterdam en in de ochtenduren van donderdag en vrijdag vanuit de Engelse kustplaats. De nog jonge Rotterdamse luchtvaart onderneming, een dochterbedrijf van de Steenkolen- en Scheepvaart Maatschap pij, is met dit initiatief de eerste Neder landse maatschappij na de K.L.M., die een geregelde lyndienst op het buiten land exploiteert. Zij heeft daarbij hoe paradoxaal dat ook lijkt de morele steun van de scheepvaartbedrijven, die veel belang hebben by een snellere ver binding met Southampton. Vaak ge beurt het namelyk dat op het laatste moment nog goederen, bestemd voor Amerika, aan boord van de schepen moet worden gebracht. Dat kan nu door inschakeling van het vliegtuig'. Foré won eerste etappe Ronde van België Noël Foré, de winnaar van het vorig jaar, heeft maandag de eerste etappe van de Ronde van België op zijn naam ebraeht. De Belg legde de J99 km van irussel naar Oostende af in 4 uur 42 minuten en 37 seconden (met bonifica tie 4.42.07). De uitslag was verder: 2. Benoni Beheyt, (België), 4.42.37 (met bonificatie 4.42.22); 3. Bernard Viot (Frankrijk). Eveneens in dezelfde tijd eindigden: 16. Peter Post, 22. Zilver berg, 26. Van de Ven. 29. Nïjdam; 56. Piet van Est in 4.53.14; 68. Koops; 69. Capteyn; 87. Enthoven; 89. Janssens, allen in dezelfde tijd als van Est. 0 De Italiaanse filmproducent Carlo Ponti heelt de filmrechten gekocht van Boris Pas- ternaks roman „Dr. Zjivago", voor welk boek de schrijver in 1958 de Nobelprijs werd toe gekend, die hij echter als gevolg van felle kritiek in eigen land later weigerde. Ponti heeft met Russische en Zuidslavische auto riteiten besprekingen gevoerd over de moge lijkheid van het doen van opnamen voor de film in deze landen. Twee maanden geleden hebben wij gewezen op enige werken over Philip Sidney en een uit~ gave van zijn gedichten. Hij is nauwelijks een jaar gouverneur van Vlissingen geweest. Zijn broer, Robertheeft dezelfde functie uitgeoefend van 1588 tot het jaar 1616, waarin de Engelse zeggenschap over Vlissingen (en Den Briel) «ïs onderpand voor de terugbetaling van de hulp aan ons land, werd opgeheven. Als nummer 77 van de publikaties van de „Historical manuscripts commission" is de uitgave van de Sidney papers over de jaren 1611-1626 verschenen (het vijfde deel van de L'IsIe and Dudley ma nuscripts). Zonder overdrijving kan men zeggen dat we hier met een zeer belangrijke publikatie te maken hebben. Voor het grootste deel zijn het brieven gericht aan Robert Sydney (viscount Lisle). Zij geven niet alleen een indruk van het leven te Vlissingen, maar laten duidelijk de onderlinge verhouding Zeeland-Holland en de po sitie van deze provincies tegenover Engeland zien. Als een rode draad lopen de geschillen tussen de jonge zelfstandige natie en Engeland door al de stukken heen. Het waren deze geschillen die uiteindelijk geleid hebben tot de drie oorlogen in de tweede helft van de 17e eeuw. De punten van wrijving vormen het voornaamste thema van de brieven van Throckmorton, de plaatvervanger van Sidney te Vlissingen. De inleiding van de publikatie geeft een goede samen vatting van de problemen. Tegen de achtergrond van het werk van De Groot over de vrije zee en het recht van doorvoer wordt de strijd van Vlissingen genoemd voor de absolute controle op de transito naar Antwerpen. Tijdens de onderhandelingen aan de vooravond van het Bestand stond Vlissingen er op, dat alle schepen van en naar Antwerpen te Vlissingen verladen zouden worden. Hoewel de Staten van Zeeland dit streven steunden, had het niet de steun van de ove rige provincies. Zy onthielden zich overigens niet om principiële re denen van medewerking. Het was alleen omdat Holland jaloers was op de zeer gunstige positie van Vlissingen ten opzichte van Antwer pen. Een ander voorbeeld van rivaliteit waren de pogingen van Am sterdam en Rotterdam om de stapel van de Merchant Advertu- rers uit Middelburg te krijgen. Niet minder dan vier gezantschappen naar het Engelse hof waren nodig om de stapel te behouden (1613). Met groeiend onbehagen zagen de Engelsen onze voorspoed in han del en visserij. De Hollanders en Zeeuwen overvleugelden hen: in de Oostzeehandel, bij de visserij op de Noordzee, de walvisvangst in de IJszee, en niet te vergeten in de handel op Oost-Indië. Hierbij kwam nog de kwestie van „the honour of the flag". Dit leidde tot moeilijkheden in 1614. De vice-admiraal Wood wierp het anker uit op de rede van Vlissingen. Na enkele incidenten over het strijken van de vlag kwam op 29 juni 1614 een koopvaarder van Middel burg de haven van Vlissingen binnen met de vlag in top. Hij streek de vlag niet toen hij het schip van Wood passeerde. Wood schoot en dwong de koopvaarder de vlag te strijken. De inwoners van Vlissingen liepen te hoop en het duurde enige tijd voordat Throck morton de gemoederen kon kalmeren. Deze incidenten waren niet bevorderlijk voor de goede verstandhouding tussen de bewoners en het Engelse garnizoen. By de voorbereidingen van de teruggave van Vlissingen kwam nog naar voren dat tegenover 800 actieve soldaten 3000 burgers stonden. Robert Sidney ofwel Lord Lisle schreef ver der nog dat het garnizoen aan alles gebrek had. Het in gebreke blyven van betaling zou kunnen leiden tot daden van geweld door het garnizoen en de onhandelbare elementen in Vlissingen tot wraakneming aanmoedigen. Eindelijk viel het besluit de pandsteden over te dragen. Lord Lisle had de opdracht aan de vertegenwoordi gers van de Staten-Generaal de Engelse steun ty'dens de vrijheids strijd tegen Spanje in herinnering te brengen. (Advertentie) Een DRAHACEL matras geeft 'n oase van rust GEEN KENNIS VAN ZEELAND Diegenen, die donderdag jl. geluisterd hebben naar het radiospel van de N.C. R.V. „Opsporing verzocht" hebben zich ongetwijfeld met my geërgerd. In dit spel gaat het er om, dat echtge noten in de studio, door vragen te stel len aan hun huwelijkspartners ergens in Nederland, zo snel mogelijk te weten zien te komen in welke plaats man- of vrouwlief zich bevindt en welk beroep hij of zij daar uitoefent. De vragen stel (l)(st) er in de studio mag honderd- in het land gebonden is aan bepaalde antwoorden, zoals: precies, ga zo door, je komt in de buurt, enz. Het is begrij pelijk, dat de plaats, in tegenstelling tot het beroep, bijna altijd direct gevonden wordt. „Bijna" altijd, want wanneer namelyk man of vrouw zich zogenaamd eens een keer vestigt in het verre overzeese ge biedsdeel Zeeland, dan is het blijkbaar gemakkelijker een speld in een hooiberg op te sporen. Donderdag jl. ging het om een echtge noot en een echtgenote respectievelijk vader en moeder van een jeugdherberg in Zeelands grootste stad. Het gelukte de dierbare wederhelften in de studio echter absoluut niet de plaats vast te stellen. De eerste echtgenoot-vragenstel ler herinnerde zich gelukkig nog wel, dat er ergens in het zuiden een provin cie Zeeland bestaat en wist zelfs nog Heel licht zijn die DRAKACEL matrassen Afscheid, bevestiging en intree ds. A. Lam Ds. A. Lam zal zondagmiddag 5 mei a.s. te Andel afscheid nemen van de her vormde gemeente van Op- en Neder- Andel en veertien dagen later nl. zon dagmiddag 19 mei a.s., na vooraf in de morgendienst te zijn bevestigd door ds. K. Ooms uit Leerdam, intree doen als predikant van de hervormde gemeente van Zierikzee, waar hij beroepen is in de vacature van ds. Bezemer. Ds Lam werd op 2 juli 1927 te Acht tienhoven in de burgerlijke gemeente Westbroek in Utrecht geboren. Hij be zocht eerst het christelijk gymnasium te Utrecht, waar hij verder ook nog aan de rijksuniversiteit theologie stu deerde en op 30 september 1954 zijn kandidaats- en in januari 1956 zyn voor bereidend kerkelijk examen aflegde. Na dat de heer Lam van 1 februari tot 15 augustus 1956 eerst ruim een half jaar by ds. H. van Dyk te Leerdam werk zaam te zh- - daat (leem 1957 na een quium was toegelaten tot de evangelie bediening in de Nederlands Hervormde Kerk werd hij op 5 mei van datzelfde jaar (1957) door ds. K. Ooms uit Leer dam bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Op- en Neder- Andel. Kerkelijke mutaties NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Ny verdal (vacature G, Juc- kema) toezegging E. Holtrigter te Weesp. Beroepen te Zevenhoven F. de Jonge, kand. te De Bildt. Aangenomen het beroep van de generale synode als zendingspredikant voor Cairo P. B. Dirksen, kand. te Leiden. Bedankt voor Krimpen aan de IJsel '(ne venpastoraat) toezegging J. H. Vleym te Goedereede. GEREF. KERKEN. Beroepen te Oost- en West-Souburg J. C. van Egmond te Tholen en Poortvliet. Aangenomen naar Baflo A. Treurniet te Oude en Nieuwe Bildtdijk. Bedankt voor Andijk vac 'J ^''">"(1 G. Srouwei; t? Bedankt voor Coevorden (tweede pred. glaats) C. A. Verhoog te Winsum Fr. eroepbaar: de heer H. Reenders te Kat wijk, Kand. aan de theologische hoge school te Kampen is per 1 mei a.s. be roepbaar. Aangenomen naar De Lier (vacature H. B. Weyland): B. Wentsel te Oudewater; bedankt voor Beverwijk-Heemskerk (derde pred.plaats): H. Riezebos te Lut- telgeest-Kuinre. CHRIST. GEREF. KERK. Tweetal te Vlaardingen: J. C. van Ra- venswaay te Den Haag-Scheveningen en C. Verhagen te Hilversum-C. Beroepen te Maarssen J. de Jong te Gouda. Bedankt voor Harderwijk M. Vlietstra te IJmuiden. Beroepen te Rotterdam-Kralingen: C. van der Weele te Armelo-Putten; beroe pen te Den Haag-Rijswijk: Joh. Prins te Groningen. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP. Beroepen te De Palts (Duitsland) dr. J. C. Postma te Warns. Tweetal te Amsterdam (vae. F. Kui per): J. Mathijsen te Meppel en J. Th. Nielden te Leeuwarden. BAPTISTEN GEMEENTE. Beroepen te Foxhol en Siddeburen R. J. Vóórhaar te Vroomshoop. NU MODERN WASSEN met Reckltts WASMACHINE BLAUW enige plaatsen te noemen, waaronder b.v. Den Briel en, natüürlijk St.- Philipsland, wat uiteraard te danken is aan de voorlichting die onze T.V. zo nu en dan over ons gewest aan de rest van Nederland weet te verstrekken. De tweede echtgenote in de studio, wier man dus tijdelijk vader van de Vlissing- se jeugdherberg was, wist blijkbaar niet beter, dan dat ons land, of wellicht het beschaafde gedeelte ervan, in de buurt van Dordrecht ophoudt. Er bestonden volgens haar maar twee provincies in het westen van het land, n.l. Noord- en Zuid-Holland, terwijl onze pseudo-jeugd- herbergier te Vlissingen zich notabene op één van de Zuidnollandse eilanden waande. Zonder te generaliseren geloof ik, dat deze echtparen, wat hun kennis over de provincie Zeeland betreft, absoluut niet uit de toon vallen by de gemiddelde niet- Zeeuw. Ook persoonlijk heb ik meerma len ondervonden, hoeveel wanbegrip er over ons gewest heerst. Het gros van ons goede vaderland is blijkbaar van ge dachte, dat de Zeeuwen (voor zover het van ons bestaan op de hoogte is) samen gesteld zijn uit boeren en vissers, uiter aard allen op klompen en in kleder dracht en, wanneer ze zich niet op het water of op het land bevinden, hokken de in hutjes onder aan de dijk. Volgens mijn bescheiden mening wordt het daarom zoetjesaantijd, dat er door goede voorlichting eens een eind wordt gemaakt aan het ontstellende wanbegrip over onze provincie en dat de T.V. b.v. eens wat anders over ons gewest laat zien, dan wat ze tot nu toe pleegt te doen. Middelburg. Een inwoner van de hoofdstad. AUTOVERGOEDING VOOR GEMEENTE-ONTVANGER II Hoewel ik geen voorstander ben om te reageren op commentaar, wat geleverd wordt op raadsbesluiten, wil ik toch de ze keer wel een uitzondering maken. Ik wil namelyk de heer Van O. te Blokzijl trachten het volgende duidelijk te ma ken. Om te beginnen vind ik het vreemd dat iemand uit Blokzijl zich mengt in besluiten die in de gemeenteraad van Nisse zijn genomen. Als U werkelijk, meneer Van O, het raadsverslag goed gelezen hebt en enig verstand van dergelijke zaken hebt, zult U wel kunnen begrijpen dat het hier geen minderheidsvoorstel van b. en w. was. U schrijft namelijk zelf dat het voorstel werd verdedigd door de burge meester en wethouder Luteijn. om de ge vraagde vergoeding toe te kennen. Ik geloof dat hier toch duidelijk blykt dat er één wethouder was die de mening van de voorzitter en zijn collega wethouder in dezen niet kon delen. De stand was dus twee voor en één tegen, blijft een meerderheidsvoorstel. Dan de prachtige woorden van U van recht en gerechtigheid (deze termen worden vooral in een verkiezingstijd veel gebruikt), die zijn van groot be lang voor een wethouder om zijn juiste standpunt te bepalen. Wel meneer Van O., ik heb mjj ook in dezen afgevraagd on onderzocht of hier een billijkheid in zat en of de hier gevraagde autovergoe ding toegekend moest worden. Ik heb echter deze billijkheid niet kunnen vin den en wel om de volgende reden. Het zal U wel bekend zijn dat er bij het vaststellen van het salaris van de streek- ontvanger reeds terdege rekening is ge houden met het feit dat hij vijf gemeen ten heeft en dat hij altijd vergoeding heeft ontvangen voor een bromfiets. Waarom schrijft U over deze dingen niets Er zijn zoveel ambtenaren meneer Van O. die vergoeding ontvangen voor fiets of bromfiets, wat ik billijk vind. Wij le ven gelukkig nog steeds in een tijd van hoogconjunctuur, maar ik geloof toch niet dat alle ambtenaren het voor elkaar kunnen krijgen om vergoeding voor een auto te bemachtigen. Dit zijn n.l. ook mensen meneer Van O-, waarvan er veel door weer en wind moeten. Juist om die reden kon ik myn stem niet aan het bedoelde voorstel geven, want dan zou ïk^met twee maten moeten meten en dat kan ik nu juist geen recht noemen! Nisse A. M. Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9