PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZEVENDE VLOOT NAAR GOLF VAN SIAM Amerikanen treffen „uit voorzorg" maatregelen CD.U.-fractiebestuur wil Erhard als kanselier i' "►fi/fH KAASKENSWATER: functie in Zierikzeese wijk VALSEMUNTER IN DELFZIJL STENCILDE RIJKSDAALDERS DRS. BARKMAN 1 MEI NAAR DJAKARTA Cuba liet gevangen Amerikanen vrij Rubinstein Wiesenthal De verdwenen krijgskas Vand aag. Nu „Malta" vol raakt, kijkt gemeente voor nieuwbouw over de rondweg heen 206e jaargang - no. 95 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok 0 Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlisslngen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv 3647/3643): Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 239o; Terneuzenred. tel. zilb, aam rei. 2911; Zierikzee red, tel. 2425. adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50..Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Dinsdag 23 april 1963 SOEVANNO VONG: „Geen waarnemers naar Vlakte der Kruiken" In Washington is gisteren bekendgemaakt, dat de Amerikaanse zevende vloot in Zuidoost-Azië bij wijze van voorzorg bepaalde bewegingen heeft uitgevoerd. Een aantal schepen is naar de Golf van Siam gezonden. Andere schepen van de zevende vloot waren daar al. Hoge Amerikaanse functionarissen verklaarden, dat de mogelijkheid bestaat dat Amerikaanse troepen naar Thailand (Siam) zullen worden gestuurd als de overeenkomst van Genève over de neutraliteit van Laos een dode letter blijft. Deze berichten kwamen, nadat president Kennedy opnieuw had geconfereerd met de leden van de Amerikaanse nationale veiligheidsraad. Laos was het enige onderwerp van de agenda, zo werd nog mee gedeeld. Prins Soevanna Phoema, de neutralis- tische eerste minister van Laos, heeft, in een vorige week uitgesproken maar gisteren gepubliceerde rede, gezegd: „indien er opnieuw stryd in Laos uit breekt, zal ik mij daar persoonlijk in mengen. Ik zal niet toestaan, dat een einde wordt gemaakt aan het bestaan der neutralistische krachten in Laos. Ik zal tegenstand bieden". Verworpen In een door het bureau van de mi nister-president uitgegeven verkla ring wordt gezegd, dat de Pathet Lao zijn voorstel om leden van een permanente groep der internationale commissie van toezicht te Moeng Pan en te Kang Kay te stationeren, op dat de rust in het door neutralisten en communisten omstreden gebied kan worden gehandhaafd, heeft ver worpen. Uit de omgeving van de Laotiaanse eer ste minister wordt voorts vernomen, dat de Pathet Lao aanzienlijke druk op hem uitoefent om de premier te bewe gen een verzoek tot de V.S. te richten om de levering van voorraden aan de Meo-stam, die in het aan de Vlakte der Kruiken grenzende heuvelgebied woont, te staken. Tijdens besprekingen, die Soe vanna Phoema met de leider der Pathet Lao heeft gevoerd, is met nadruk door de communisten verklaard, dat alle spanning, die in de Vlakte der Kruiken heerst is veroorzaakt door de Ameri kaanse bevoorrading van de Meo-stam. lichte zijde in de Laotiaanse hoofd stad Vientiane is vernomen, in han den van de Pethet Lao gevallen. Vang Vieng ligt ongeveer 130 kilometer ten zuidwesten van de Vlakte der Krui ken. De steden Kang Kay en Xieng Koeng waren reeds eerder in handen der communisten gevallen. In Vang Vieng lagen eenheden van de communistische Pathet Lao en militai ren van de neutralistische generaal Kong Lae. Het is nog niet bekend, of de stad is gevallen door een aanval van buitenaf, of dat de communistisch een heden in Vang Vieng zelf plotseling tot actie zijn overgegaan. Terugtrekken De pro-communistische prins Soevanno Vong heeft gisteren in een communiqué voorgesteld, dat de Patliet Lao en de neutralisten zich zullen terugtrekken op de posities die ze voor het jongste flict innamen. Soevanno Vong stelde ook voor, dat bejde partijen het bestand in acht zullen nemen, dat Soevanna Phoema op 14 april heeft afgedwongen van de tegen over elkaar staande legerleiders der Pa thet Lao en neutralisten, Stad gevallen Het ongeveer 130 kilometer ten noorden van Vientiane gelegen Vang Vieng is, naar gisteren van welinge- Dr. Wiesenthal sprak met dr. De Jong en mr. De Zaaijer Voor hij gisteravond per vliegtuig van Schiphol naar Hamburg vertrok, heeft dr. Simon Wiesenthal, de 54-jarige di recteur van het Joodse Documentatie centrum in Wenen, 's middags in het paleis van justitie te Amsterdam een onderhoud gehad met. de procureur- generaal, mr. II. R. de Zaajjer, met wie hy tot nu toe over de zaak-RaJakovlc uitsluitend schriftelijk contact had ge had. Hetzelfde gold voor het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumentatie, dat hij 's ochtends opzocht en waar hij voor het eerst dr. L. de Jong ontmoette. „Ik heb veel gereisd in de wereld' zei de onvermoeide speurder naar oor logsmisdadigers op Schiphol, „maar nimmer en nergens ben ik met zoveel echte vriendelijkheid en vriendschap ontvangen als hier in dit land. Het is overweldigend geweest en dat meen ik eei-lijk. Ik voel, dat ik in dit land onder werkelijke, vrienden ben". Jean Cocteau had een hartaanval De dichter, schilder en cineast Jean Cocteau heeft maandagmorgen in zyn woning te Parijs ecu hartaanval ge had. De 78-jarlge Cocteau, die lid h van do Academie fraugaise, was zon dagavond naar Parijs teruggekeerd. Hy kwam van zyn buitenverblijf in IVIilIy. Plan voor haven in Sliedrechtse Biesbos De gemeenteraad van Sliedrecht zal zich in haar vergadering van 29 april beraden over voorstellen tot de aanleg van een groot havencomplex ln de Mer- vvelanden, ook wel Sliedrechtse Biesbos genoemd, en over voorlopige plannen inzake de ruimtelyke ordening van dit gebied. Met de aanleg van het havencomplex zal een bedrag van 15.400.000,- gulden gemoeid zjju. Prinsessen naar bruiloft in Londen Gezin wist er niets van.... Nog voorraad in kelder van woning Met een doodgewone stencilma chine heeft de 38-jarige Delfzïjler H. J. S. duizenden rijksdaalderbïl- jetten gedrukt en ongeveer 25 daarvan, alle met het nummer 3 PV 038789, in omloop weten te brengen. Zondag is de valse mun ter gearresteerd. Hij legde een vol ledige bekentenis af. Men heeft 3500 pseudo-rijksdaal- ders weten te achterhalen, zo deel de de politie in Delfzijl gistermid dag mee. In oktober van het vorige jaar is S- met zijn brutale vervalsingen begonnen. Ook al drukte hy zyn geld slechts op een stencilmachine, toch gingen de bil jetten steeds grif van de hand. De Delfzylse politie die de zaak veer tien dagen geleden in handen kreeg en wist op te lossen samen met de rijks recherche vond hy S. thuis in de kel der nog een hele voorraad steneilgeld. In Noord-Holland De meeste biljetten, heeft de valse mun ter afgezet in Noord-Holland, steeds in kleine porties. De Nederlandsche Bank in Amsterdam sloeg het eerste alarm. Dat was reeds op 24 oktober 1962. Om dat daarna de meeste .meldingen bleven binnenstromen vanuit Noord-Holland, raakte de politie aanvankelijk op een dwaalspoor. Men dacht dat de valse Nederlaag voor Adenauer Het bestuur van de Christen-Democratische Bondsdagfractie in West- Duitsland heeft zich gisteren uitgesproken voor professor Ludwig Erhard, de minister van economische zaken, als opvolger van bonds kanselier Adenauer. VANDAAG VALT DEFINITIEVE BESLISSING Vandaag zal de volledige fractie, be staande uit 242 afgevaardigden, over deze aanbeveling stemmen. Verwacht wordt, dat Erhard met grote stemmen- meerderheid zal worden gekozen. Zoals bekend, legt dr. Adenauer In de herfst zyn functie neer. Nederlaag Het besluit van het fractiebestuur bete kent een nederlaag voor de bondskanse lier, die zelf liever de minister van bui tenlandse zaken, dr. Gerhard SchrÖder, als zijn opvolger ziet. Adenauer heeft nog getracht het kiezen van zijn opvol- Russen lanceren kunstmaan De Sowjet-Unie heeft gisteren de bemande kunstmaan Kosmos-15 gelan ceerd, aldus meldt het Russische pers bureau Tass. De vorige kunstmaan van de Kosmos- reeks is negen dagen geleden de ruimte ingeschoten. Vermoed wordt, dat deze kunstmatige satellieten van de aarde de weg moeten bereiden voor de eerste reis van de mens naar de maan. De eerste Kosmos is in maart vorig jaar in een baan om de aarde gebracht. ger uitgesteld te krijgen tot na de zomer vakantie, maar hij is daar niet in ge- Na de vergadering van het fractie bestuur deed een-journalist tegenover Adenauer zijn beklag over een op de trap naar .de vergaderzaal aange brachte afzetting, waardoor een enorm gedrang was ontstaan. Het antwoord van de bondskanselier v „wat er binnen is gebeurd, wat ook zo mooi niet". Staalbedrijven in V.S. trekken hun prijsverhoging in De National Steel Corporation heeft bekend gemaakt, dat zy do prijsverho ging voor haar dikke plaat van vier dollar per ton heeft ingetrokken. Met deze maatregel is haar prijs in over eenstemming gekomen met die van de U.S. Steel Corporation, die de prijzen van dikke staalplaat niet had verhoogd. Ook de Lukens Steel deelde mede haar prijsverhoging van de afgelopen week voor staalplaat in te trekken omdaf „het beleid van de maatschappij ge richt is op handhaving van haar con currentievermogen. Het Kaaskenswater bij Zierikzee. Op het ogenblik nog een rustige kreek met vissen en vogels. Straks een nuttige parkfnnctie in de nieuwbouw-uitbreiding (Foto P.Z.C.) De 'priiïsessen Irene en Margriet zijn maandagmiddag van Schip hol vertrokken naar Londen, waar zij morgen aanwezig zullen zijn bij het huwelijk van prinses Alexandravan Kent en Angus Ogilvy. De foto toont de prinses sen Op weg naar hét vliegtuig. Bemanning Grieks schip opgepikt De Amerikaanse kustwacht heeft zon dagavond zesentwintig bemanningsle den van het ruim tweeduizend ton me tende Griekse motorschip „Helga Smith" opgepikt. De kustwacht was te hulp gesneld na een S.O.S., dat het Griekse schip zinkende was en dat de bemanning het vaartuig verliet. Hét be vond zich toen voor Cape Race op New Foundland. Oudste inwoonster van Nederland overleden Zondagmorgen is in Hilversum in het verpleeghuis „Orchidee" Nederlands oudste inwoonster overleden. Het was mevrouw K. Portier-Tan Kiet Nio, Chinese van geboorte, die vijf Jaar ge leden vanuit Indonesië naar Nederland kwam en direct in het verpleeghuis werd opgenomen. Op 13 mei zou zy 108 jaar geworden zyn. Hoewel ze de laatste tijd slecht at, was ze niet ziek. De meeste van haar familie leden wonen in Nederland: Kleinkinde ren, achter- en achterachterkleinkinde ren. Haar dochter, haar laatste kind, is enkele jaren geleden overleden. De oudste inwoner van het verpleeghuis is nu de heer W. Wels, 101 jaar, en oud- Atjehstrijder. De begrafenis van me vrouw Portier is woensdagmorgen om 12.00 uur op de Noorderbegraafplaats in Hilversum. Drs. C. D. Barkman, de nieuwe Ne derlandse zaakgelastigde in In donesië, zal op woensdag 1 mei naar Djakarta vertrekken, zo heeft het ministerie van buiten landse zaken in Den Haag des gevraagd aan het A.N.P. ver- klaard. Drs. Brakman vliegt met de KLM (vlucht kl 863) naar Singapore, waar hij enige dagen zal blijven voor be sprekingen met de heer Leopold van het consulaat-generaal aldaar, die reeds enige malen als kwartiermaker in Djakarta is geweest. Men ver wacht dat drs. Brakman op 5 mei in Djakarta zal aankomen. De Gaulle - zwaar bewaakt - op reis Gedurende de rondreis van zeven dagen, die de Franse president gisteren is be gonnen en waarby hij een groot aantal Franse streken, steden en dorpen zal bezoeken, zullen langs de route op korte afstanden militairen en politie in velden en bossen verdekt zijn opgesteld. Deze tocht is de eerste van president de Gaulle sinds de aanslag die vorig jaar augustus op hem werd gepleegd. De rondreis is in Sedan, aan de Frans- Belgische grens begonnen. Op zijn brjna duizend kilometer lange tocht zal de Gaulle de departementen Ardéimes, Marne, Aube en Haute-Marne bezoeken. Hij zal in zestien steden redevoeringen houden en in een groot aantal dorpen korte tijd vertoeven. Toen de president rond het middaguur in zijn trein uit Parijs vertrok, reed een apart treinstel, waarin zich landmijn deskundigen uit het leger bevonden, vooruit. Gedurende het bezoek zijn ze ventien van de eenentwintig grensover gangen in de Ardennen gesloten, terwijl de vier die openblijven extra worden bewaakt. Het departement heeft een stroom militairen te verwerken gekre gen, die voor de veiligheid van de presi dent moeten waken. Eenentwintig Amerikaanse gevange nen, die door de Cubaanse regering waren vrijgelaten, zijn gisteren in Miami aangekomen- Zy hebben hun vrjj- heid verkregen door bemiddeling van de Newyorkse advocaat James Dono van. munter zijn drukkerij ergens in West- Nederland had staan, De eerste gestencilde rijksdaalder in Delfzijl werd gevonden op 20 novem ber 1962. Vooral de laatste weken kreeg men steeds meer sporen in de noordelijke havenplaats zelf en be gon men te vermoeden, dat de valse munter wel eens hier zou kunnen Zeer goed bekend De Delfzijlse rechercheurs J. H. J. Bu- rema en J. Bakker werden veertien da gen geleden met de zaak belast en had den zondag de laatste bewijzen in han den. Men koesterde pas op het laatste moment argwaan tegen S., omdat hij in Delfzijl zeer góed bekend staat. Hy bleek zijn valse munterij zelfs voor zijn gezin verborgen te hebben kunnen hóuden. S- zal vermoedelijk vrijdag voor de officier van justitie in Gro ningen worden geleid. Prinses Beatrix in helikopter boven New York Prinses Beatrix heeft giste ren tijdens haar particuliere bezoek van vier dagen aan New York een tehuis voor Nederlandse zeelieden be zócht, de nieuwe pier van de Holland-Amerika-Lijn aan de Hudson bezichtigd en per he likopter de stad in ogen schouw genomen. In het gebouw van de nieuwe pier, waar zij werd rondgeleid, werd de prinses ontvangen doop direc teur Van Houten van de H.A.L. In de ontspanningszaal van de be manning van de Nieuw-Amster- dam aanschouwde zij vervolgens een programma van volksliedjes en -dansen die door de amuse- mentsgroep van de bemanning ten beste werden gegeven. Dit was een deel van het programma dat de passagiers anders te zien krijgen. De prinses liet de leden van de groep aan zich voorstellen en sprak met een vertegenwoordi ger van het Nederlands bureau dat zich in de V.S. bezig houdt met de uitwisseling van studenten. (Sinds 1948 zijn er meer dan 250.000 Amerikaanse studenten in Nederland geweest). Aan de pier liggen op het ogen blik de Nieuw-Amsterdam, de Noordam en de Oranje gemeerd. De gezagvoerders van deze sche pen werden aan prinses Beatrix voorgesteld. Bij haar aankomst aan boord van de Nieuw-Amster- dam had een stewardess van het schip de prinses een boeket rose tulpen aangeboden. Toestand president Ben-Zwi verergerd In een officieel bulletin is gisterochtend in Jeruzalem meegedeeld, dat presi dent Ben-Zwi van Israël zwakker wordt. Afgelopen weekeinde werd g meld, dat de 78-jarige president ernsl ziek was. Volgens het bulletin had Ben-Zwi een moeilijke en slapeloze nacht doorwors teld. Hij was echter tegen de ochtend ingesluimerd. Hoewel zijn pijnen zijn af genomen wordt de gezondheid van de president steeds slechter, aldus bulletin. Op de voorpagina van gisteren werd aandacht besteed aan twee opval lende figuren, in de eerste plaats aan dr. S. Wiesenthal, de man die destijds Eichmann ontdekte en onlangs Rajako- vic op het spoor kwam, in de tweede plaats aan de pianist Arthur Rubinstein, die wél voor Duitsers maar niet in Duitsland wilde spelen. De minst conse quente van deze twee lijkt ons de pia nist. Voor ons gevoel is het wat vreemd op Rubinsteins manier een scheiding te maken tussen Duitsers en het land waar zij wonen. Het zou begrijpelijk ziin, indien deze musicus zou hebben besloten in het al gemeen niet voor een Duits publiek te spelen, welke houding dan weer als uiterste consequentie het besluit had kunnen opleveren nooit meer naar Duitsland te gaan. Maar Rubinstein be wandelt hier precies de omgekeerde weg: hij gaat niet naar Duitsland, maar speelt (in Nijmegen)' wél voor een grote groep Duitsers. Waarom Als men niets met hen te maken wil hebben, geldt dat toch ook voor een verzameling van zes honderd, voor wie in Nijmegen een gro te zaal is afgehuurd? Maar ja, Rubin stein is een kunstenaar en vermoedelijk trekt hij zijn wegen niet langs ,een li- Dr. Wiesenthal is een geheel andere man dan Rubinstein. Hij documen teert op wetenschappelijke wijze het oorlogsmisdrijf, dat miljoenen van zijn volksgenoten het leven heeft gekost. En vervolgens gaat hij met bescheiden middelen na waar zich de bedrijvers van het misdrijf bevinden. Over dit werk schudden sommigen het hoofd en zy vragen zich af of er niet eens een eind aan deze spoorzoekerij moet komen. Ten slotte is de oorlog al weer achttien jaar geleden geëindigd en de herinnering vervaagt steeds meer, zo menen zij. Wanneer men echter de feiten uit die jaren in de herinnering terugroept, de massamoorden op mannen, vrouwen en kinderen, de concentratiekampen, de vivisectie op mensen, de gruwelijke syste matiek waarmee werd getracht het joodse vraagstuk eens en vooral door complete uitroeiing uit de wereld te hel pen, wanneer men aan deze fèiten denkt en aan het onbeschrijflijke leed, dat er mee is verbonden, dan weet men dat deze speurderlj niet ophouden mag. Eigenlijk is het een aanklacht tegen de naoorlogse wereld, dat deze arbeid moet worden verricht door een klein joods bureautje, dat slechts de beschikking heeft over geringe middelen. Wie het dan wél moet doen? Het Westduitse justitie-apparaat bij- voorbeeld. Wanneer de bondsregering dit opsporingswerk in eigen land zo uit gebreid mogelijk tér hand zou nemen om zonder aanziens des persoons tot vervolging over te gaan, dan zou in elk geval getoond zyn dat hier sprake was van een collectieve schaamte over deze afschuwelijke misdrijven. Maar de laat ste jaren zijn berichten over dubieuze figuren op allerlei regeringsposten tal rijker geweest dan die over de berech ting van oorlogsmisdadigers. Overigens moet wél met erkentelijkheid worden genoteerd dat dr. Wiesenthal volledige medewerking krijgt van justitiële in stanties uit West-Duitsland. Een nieuwe generatie van justitie-ambtenaren schijnt op dit stuk van zaken geneigd te zijn tot een hardere aanpak. Gelukkig. Tijdens een persconferentie in Amster dam is dr. Wiesenthal onvermijdelijk een vraag gesteld over Bormann, Hit- Iers plaatsvervanger. Het antwoord luidde, dat het naar hem genoemde fonds veel interessanter dan de vermoe delijk dode „Stellvertreter" was: een miljoenenkapitaal, uit het Derde Rijk gesmokkeld naar neutrale landen, dat mede dient om gevluchte oorlogsmisda digers te helpen. Het klinkt als een ver zonnen, romantisch verhaal van Karl May: „De verdwenen krijgskas". Maar waarom zou het niet waar zijn? De nazi's hebben in Europa miljarden bij- eengeroofd en na de ineenstorting van Hitiers rijk doken partijbonzen op in Zuid-Amerika, in Spanje en in Ierland. Zij blijken er aardig rond te kunnen komen. Rajakovie heeft een ranch in Mexico en is vermoedelijk enige malen miljonair. Nee, het is een allesbehalve romantisch verhaal, het gaat -om geld waaraan het bloed van ontelbaar velen kleeft. ...is het 100 jaar geleden, dat de Duitse orgelmuziekcomponist Jo- hann P. Volkman te Hummendorf werd geboren. STUKJE NATUUR IN VOLGEND UITBREIDINGSPLAN EEN EEUWENOUDE kreek even ten noorden van Zierikzees nieuwbouwwijk, het „Kaaskenswater", zal in de toekomst een be langrijke functie kunnen krijgen in de verdere stadsuitbreiding. Op het ogenblik ligt dit rustige stuk brak water met zijn visfuiken en zijn krijsende kokmeeuwen nog onaangeroerd in het polderland buiten de poorten van Zierikzee. Alleen het nieuwe waterstaatskan toor voor de Deltadienst en het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis hebben er het uitzicht op. Maar wanneer de woningbouw blijft vorderen in het tempo van het ogenblik hele straten tegelijk dan zal het Kaaskenswater binnen een klein aantal jaren worden omkranst door nieuwe woonblokken. Hot gemeentebestuur kykt met zyn uitbreidingsplannen namelyk al over de verhoogde rondweg, <lie het hui dige bouwplan „Malta" bijna be grenst:, heen. De op het ogenblik be schikbare bouwrijpe grond in deze nieuwbouwwijk is totaal opgedeeld. De woningbouwvereniging „Beter Wonen" is vorig jaar begonnen om contingenten huizen van drie jaren tegelyk uit de grond te stampen en voor het gemeentebestuur betekende dit: er moet nieuwe bouwgrond ko men. „Malta", jarenlang niet meer ge weest dan een vrij karakterloze ver zameling woningen langs kale stra ten, veranderde in een „voorstad" met een gevarieerd patroon van openbare gebouwen, bungalows, wo ningwetwoningen en galerijhuizen. Inmiddels begon rijkswaterstaat met de aanleg van de rondweg om Zierik zee, die het doorgaande verkeer bin nenkort de gelegenheid zal bieden óm de binnenstad met zijn smalle straten letterlijk links te laten lig gen. Die rondweg loopt van een ro tonde tegenover de Nobelpoort ach terom de beide begraafplaatsen in de richting van rijksweg 18 naar het veer van Zijpe. De snelweg kreeg een opklimmend tracé, waarin de bestra ting over binnendijken wordt getild. De dijk, waarop deze nieuwe weg is gefundeerd, heeft het vrije veld tus sen de oude stadswallen en het mo derne Zweedse Rode-Kruisziekenhuis in tweeën gesplitst. In de afgelopen jaren nu is de nieuwbouw van „Mal ta" steeds verder naar de zuidflank van de rondweg opgerukt en eindigt thans aan de Calandweg, de straat, die ongeveer parallel loopt met de verhoogde rondweg. Driehoek Op het ogenblik zyn de moeilijkheden van het gemeentebestuur met de pro vinciale overheid over het bouwland tussen de rondweg en de moderne straten opgelost, zodat binnen afzien bare tijd ook dit laatste stuk grond, een driehoek ten zuiden van de rond weg bouwrijp kan worden gemaakt. En raakt ook die uitbreiding van het eerste uitbreidingsplan volgebouwd er zyn al gegadigden voor de bouw van een tweede gymnastiek lokaal, zoals men weet clan zal op de duur ook het Kaaskenswater bin nen de bouwbedrijvigheid worden be trokken. „Het is de bedoeling, dat deze streek aan weerskanten een bebouwing krijgt", zo vertelde ons burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester in een ge sprek over de toekomstplannen van Zierikzee. „Er is best iets aardigs van te maken met een wat parkach tige wijk..."- (Zie slot pag. 2 kol. 2)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1