JONGENS SHORT Gereformeerde Gemeente Yerseke bouwt nieuw en riant kerkgebouw KREYMBORG WOENSDAG nu a.7» KREYMBORG Commissie bestudeert Zeeuwse bestuursschool Z.L.M. besprak wilde haver - bestrijding Betonskelet met veel glas HOOGSTE PUNT BOMVRIJE IN VLISSINGEN BEREIKT MR. BOER SPRAK IN GOES VOOR ZEEUWSE GEMEENTEAMBTENAREN Walcheren bereidt bondsdag voor GEEN GOEDKEURING VOOR NIEUWE GRAFISCHE C.A.O. Jn welvaartsstaat moet men sociale strijd matigen' PRINSESSEN OP BAL VAN HET JAAR IN WINDSOR CASTLE DINSDAG 23 APRIL 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT STREVEN BOUWERS: KERST 1963 GEREED In het aantrekkelijk opgezette uit breidingsplan van de gemeente Yerseke verrijst momenteel het nieuwe, uiterst moderne kerkge bouw van de Gereformeerde Ge meente. Hoewel men wegens ziekte van de plaatselijk predikant, ds. P. Honkoop, nimmer tot de eerste steenlegging is overgegaan, is het betonnen skelet van deze riante kerk met circa 1100 zitplaatsen al voor een groot deel gereed. Bij- Advertentie) Waarborg-kwalitelt. Poplin met glanseffect. In grijs, bleu, groen en bruin. Alleen geldig 24 april a.s. voor leeftijd 7 jaar kl. stijging p. m. Lange Delft 60-G2 - Middelburg. Walftraat 84 - Vlissingen. Op aanvrage bezoeken wij U gaarne. na een jaar geleden werd met de bouw begonnen en ondanks de drie wintermaanden, waarin het werk heeft stilgelegen, mikken de bou wers nog steeds op gereedkoming van het gebouw rond kerst van dit jaar. De leden van de Gereformeerde Gemeen te in Yersekfe zouden niets liever willen, want het huidige kerkgebouw, daterend uit 1870, is al lang aan vervanging toe. In dit kerkgebouw heeft men een ac commodatie van 700 zitplaatsen, het geen enkele honderden te weinig is. Een tiental jaren geleden al werden de plan nen gemaakt, maar het heeft tot 1962 geduurd alvorens zij aan realisering toe waren. Het resultaat is echter tien jaar wachten alleszins waard! De nieuwe, in aanbouw zijnde kerk van de Gereformeerde Ge meente te Yerseke wordt een riant gebouwdat een domineren de plaats inneemt ih het nieuwe uitbreidingsplan van het Zeeuwse oester- en mosselstadje. (Foto P.Z.C.) Advertentie WITTE KRUIS PIJNSTILLER 'Verkoudheid... weg ermeel Be scherm u ertegen, bevrijd u er van met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets). Salicyl-vrlj en daardoor geen maagklachten. WITTE KRUIS Nieuwe regering in Canada In Canada is gisteren een nieuwe re dering onder leiding van de 65-jarige Iberale leider Lester Pearson beëdigd. Minister van buitenlandse zaken Paul Martin geworden. De portefeuille van defensie js in handen van de 39- jarige Paul Hellyer die zal moeten be slissen over Canada's houding inzake de kernbewapening van het land, conservatieve regering van John Die- fenbaker was tegen aanvaarding van Amerikaanse atoomkoppen voor de Ca nadese strijdkrachten. Dit was een der voornaamste oorzaken voor de val van deze regering. In het nieuwe huis van afgevaardigden hebben de liberalen 130 zetels, de conservatieven 94, de rechtse sociale- lietpartij 24 en de linkse nieuwe de- :raten 17 zetels. De liberalen heb ben dus geen absolute meerderheid bij de jongste verkiezingen behaald. Pearson is Canada's veertiende premier. De gemiddelde leeftijd der 26 kabinets leden is 52 jaar. Portugal heeft Senegal voorgesteld een gezamenlijke commissie onder leiding van een neutrale voorzitter een onderzoek te laten instellen in het Senegalese grensdorp Boumiack, dat volgens Senegal op 8 april met raketten bestookt werd door vliegtuigen af komstig uit Portugees Guinee. De kerk biedt plaats aan ongeveer 1100 kerkgangers. Het merendeel van hen vindt beneden een zitplaats, on geveer 260 kerkgangers kunnen plaatsnemen op «1e galerij boven de hoofdingang. Tegenover de galerij ls de kansel en rechts daarvan het or gel. De aankleding van de kerk zal geheel nieuw zijn. Zelfs krygt de kerk een nieuw orgel. Afmetingen Hf J L J L De kerkruimte heeft flinke afmetingen: irioaern UPüClWlS 29X20 meter. Aan de achterzijde is een verenigingslokaal annex trouwruimte geprojecteerd, dat 23 bij 7^ meter groot is. Dit lokaal kan door een vouwwand in tweeën worden gedeeld. Daarnaast bevindt zich de consistorie van 8 bij 7 meter. Voorts komt aan de kerk een pastorie met garage. Aan de hoek Molenlaan-Breeweg is thans een modern bedehuls in aanbouw, dat na voltooiing een sieraad zal zijn voor deze nieuwe wijk, waarin ook al een paar moderne scholen zQn verrezen. Architect W. de Jonge uit Lisse heeft een aantrekkelijk gebouw ontworpen, dat als „hoofdmotief" heeft de ruime lichtinval via honderden kleine, in be ton gevatte, vierkante raampjes. De hoofdbestanddelen van deze kerk zijn be ton en glas, hetgeen echter niet betekent, dat er geen bouwstenen aan te pas ko men. Niets ls minder waar. Het inwen dige van de kerk bestaat uit fleurige bouwstenen. De muren maken een enigs zins „golvende" indruk, die het geluid ten goede zal komen. Het terrein, waarop het nieuwe bedehuls van de Gereformeerde Gemeente wordt opgetrokken is 0,4 ha groot. Bouw- en Inrichtingskosten zullen een bedrag ver gen van circa 8 ton. Het gebouw rust op 186 heipalen, die gemiddeld acht meter lang zyn. Aannemer is de firma J. van Rhijn uit Katwijk, die z\jn sporen al heeft verdiend in de kerkebouw. Pensioenen en kortingen „De onverkorte handhaving van de A. O.W.-korting op het eigen pensioen van de ambtenaar ligt ons nog als een steen on de maag", verklaarde zater dagmiddag mr. L. Boer, tweede-direc teur secretaris van de Nederlandse Bond van Gemeenteambtenaren, tijdens de algemene vergadering van de afde ling Zeeland, die in hotel „De Koren beurs" te Goes gehouden werd. Sprekend over „Enkele actuele ambte narenzaken" kwam de houding van het ambtenarencentrum ter sprake in de kwestie van de welvaartsvaste pensioe nen. Zoals bekend, heeft het ambtena rencentrum waarin de bond van ge meenteambtenaren is vertegenwoor digd zich als enige partner in het georganiseerd overleg zich verzet tegen de regeringsvoorstellen voor de waarde vastheid van het ambtenarenpensioen. Mr. Boer verduidelijkte dat de waarde vastheid van de pensioenen ook door het Ambtenarencentrum toegejuicht werd maar de prijs die ervoor betaald moest worden was te hoog. Immers, de door de bond met nooit aflatende ijver bestreden A.O.W.-korting op de pen sioenen werd gehandhaafd en boven dien werd nu een verhoogde pensioen bijdrage gevraagd. In dit verband sprak de bondssecretaris van een „koppelver koop", waarover de volksvertegenwoor diging geen „weloverwogen" mening heeft kunnen vormen, omdat de desbe treffende wetsvoorstellen in ijltempo zijn behandeld. In het verdere deel van zijn causerie stond mr. Boer stil bij de nieuwe pensioenwet die op het ogenblik in liet rijksoverleg aanhangig is. Deze wet geeft, zoals het ontwerp thans luidt, een aantal wijzigingen ten op zichte van de geldende wet. Er is een mogelijkheid van functioneel leeftijdsontslag, maar een algemene mogelijkheid om op 60-jarige leeftijd de actieve dienst te verldten, b.v. met 40 dienstjaren of om andere dringende re denen is niet in het ontwerp van wet opgenomen, Niettemin staan de organi saties in het 'overleg in het algemeen hier wel sympathiek tegenover. Als en kele „brandende problemen" stipte tie bondssecretaris verder nog aan de ach- NA AANRIJDING DOORGEREDEN Zaterdagavond omstreeks zes uur Is «Ie 7-jarlge Hans Hendriks uit Vcnray door een auto op de Vlakwatcrweg aangere den. De bestuurder van de wagen is zon der zich om het slachtoffer te bekom meren doorgere«lcn. Voorbijgangers vonden de jongen, die met ernstige hoofdwonden en een her senschudding in het Venrayse zieken huis moest worden opgenomen. De rijks politie stelt een onderzoek in. terstand in bezoldiging van lagere en middelbare ambtenaren en het z.g. 13e maandsalaris". Wedden Ten aanzien van de wedden van secre tarissen en ontvangers blijkt zich een vruchtbaar overleg te ontwikkelen bin nen het z.g. I.P.O-, het Inter Provinciaal Overleg. 'Mr. Boer was van mening dat na de verhoging van de burgemees- terswedden de salarispositie van de secretarissen met name in de kleinere gemeénten scheefgetrokken was. Tijdens de bhandeling van de huishou delijke zaken van de afdeling, werd de begroting voor 1963 vastgesteld. Op 15 juni aanstaande zal een algemene ver gadering worden gehouden ter bespre king van de agenda van de jaarverga dering van de landelijke bond. De onderafdeling Walcheren zal dit jaar belast worden met do organisatie van de provinciale bondsdag. Medegedeeld wera nog dat de afdeling Zeeland thans 353 leden telt. Do vergadering stond onder leiding van do afdelingsvoorzitter de heer H. Strabbing uit Vlissingen. DAGONDERWIJS Opleiding voor middelbare ambtenaren Achter de schermen wordt op het c„ blik gewerkt aan de oprichting van een Zeeuwse bestuursschool: een opleidings school voor middelbare bestuursambte naren, zowel van provincie als gemeen ten. In overleg met Gedeputeerde Sta ten van Zeeland heeft de afdeling Zee land van de Vereniging van Nederland se Gemeenten daartoe onlangs een com missie ingesteld. Deze commissie zal de -gelijkheden voor deze dagschool in sland on I onderzoeken. In deze commissie hebben zitting de he ren J. W. Peeters, gemeentesecretaris van Vlissingen, P. G. van den Bosse, ge meentesecretaris van Axel, S. Francke, burgemeester van Middenschouwen, J. van den Bos, lid van Gedeputeerde Sta ten, mr. L. A. van Splunder, gemeente secretaris van Koudekerke, J. C. de Pagter, referendaris ter provinciale griffie en J. van Tuinen, hoofd van de eerste afdeling ter provinciale griffie. Ook de heer A. M. van der Ham, di recteur van het Instituut voor Bestuurs wetenschappen in Den Haag, heeft zit ting genomen in deze commissie. Ook landelijk is er reeds een commis sie aan het werk geweest. Hierin had onder meer zitting mr. L. A. van Splun der, gemeentesecretaris van Koudeker ke. Deze commissie heeft zich vooral bezlggehoudc met het studieprogram ma voor deze bestuursscholen,. die met name bestemd zijn voor de opleiding voor middelbare gemeentelijke en pro vinciale ambtenaren. In principe is de opzet, dat «ie leer lingen twee dagen per week naar, school gaan en de overige drie da gen bij gemeente of provincie wer ken. Met dit schema zou de oplei ding ongeveer 2Vi 3 jaar in be slag nemen. VELE LESUREN Eerst worden er 28 lesuren besteed aan „introductie": een schets van het be- stuursstelsel, algemene organisatie en zovoort. Daarna komen de kernvakken aan de beurt. Zo zijn er 65 lesuren uit getrokken voor het kernvak „maat schappij", waarbij onderwerpen als de maatschappelijke verhoudingen en de sociale economie aan de orde komen. Vanzelfsprekend moeten vele lesuren besteed worden aan het vak „recht": 335 tot 355 lesuren. Daarbij wordt on der meer uitvoerige aandacht besteed aan staatsinrichting, gemeenterecht, ge- meentefinanciën, administratief recht (inleiding bestuursrecht), burgerlijk recht en burgerlijke stand, alsmede de hoofdzaken van het strafrecht. Vijftig lesuren zijn er voor het kern vak „organisatorische en bestuurlijke aspecten van de gemeentelijke werk zaamheden", een vak, dat vooral op de praktijk is gericht. Onderwerpen als volksgezondheid en ruimtelijke orde ning komen hierbij aan de orde. Dan is er ook nog een vak „algemene en amb telijke vorming" (50 lesuren), waarbij met name wordt gewezen op stHl, woordkeus, logische opbouw van amb telijke stukken. Onderwerpen als public relations, over heid en pers, statistiek, voorlichting ko men aan de orde bij het vak „adminis tratie" (45 lesuren). Voor lezingen met name over regionale vraagstukken zyn 80 lesuren uitgetrokken en voor oefeningen nog eens 200 lesuren. De commissie acht dit alles: „een modern en fris programma". Voor de Zeeuwse bestuursschool is het ongetwijfeld noodzakelijk tot een ge meenschappelijke regeling te komen. Deze school zal dan ook alleen gerea liseerd kunnen worden als de provincie en het grote merendeel van de Zeeuw se gemeenten aan «lit plan medewerking verlenen. Inmiddels is er in Friesland reeds een dergelijke bestuursschool op gericht, terwijl Overijsel dicht bij de realisatie van deze school is. (Van onze redactie) De Stichting van den Arbeid heeft de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor de grafische industrie niet goedge keurd. De vertegenwoordigers van de werkgevers in de stichting hebben ge weigerd hun goedkeuring aan deze C.A.O. te geven, omdat daarin voor het lopende jaar een extra snipperdag Is opgenomen. Volgens de procedure van de nieuwe loonpolitiek wordt, nu de stichting geen beslissing heeft kunnen nemen, het ont- werp-C.A.O. doorgezonden naar het Col lege van Rijksbemiddelaars. Verwacht wordt, dat de grafische C.A.O. op maan dag 6 mei in de vergadering van het college aan de orde zal komen. Op de ,J3omvrije" op de Vlissingse bou levard ging maandagmorgen de drie kleur in top, omdat het hoogste punt is bereikt. Met de spits mee is dit om streeks dertig meter. Dertien man per soneel van de firma D. M. Geuze Zn. uit Middelburg werkt momenteel aan de restauratie van de historische toren. Men verwacht in juni de leien op de kap te kunnen aanbrengen. Vervolgens ko men onder meer het binnenwerk aan de beurthet voegen en het glas-in-lod- werk. (Foto P.Z.C.) Nummering lijsten politieke partijen De kiesraad heeft gistermorgen door middel van loting aan tyen, die geen zetels In een Iijstnummer toegekend. De volgorde zal nu zün: 1. K.V.P., 2. P. v. d. A., 3. V.V.D., 4. A.R.P., 5. C.H.U., 6. C.P.N., 7. S.G.P., 8. P.S.P., 9. Lib.Stp., 10. C.N.V., 11. Lijst Grol-, 12. Economisch appèl., 13. N.D.P., 14. G.P.V., 15. Veilig Verkeer „Liberale Unie", 16. Boerenpartij., 17. Volksre ferendum. De partijen van lijst 1 tot en met lijst 9 en lyst 12 t"* tot en met 16 hebben in alle van het C.N.V. komt uit in de kies kringen Utrecht, Amsterdam, Nijmegen, Dordrecht, Den Haag, Leiden, Middel burg. Lijst nr. 11 van de heer Grol komt uit in de kieskringen Amsterdam en Haarlem. Lijst nr. 17 van het Volksrefe rendum komt alleen uit in de kieskring Amsterdam. PROF. PEN: De minister van sociale zaken en volks gezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft gisteren in Delft het congres over het thema „welvaartsstaat" by gelegen heid van het 13e lustrum van de r.-b. studentenvereniging „Sanctns Virgilius" geopend. In een openingsrede zei dr- Veldkamp onder meer, «lat de behoefte aan volksverzekeringen, die by uitstek een beroep doen op de solidariteit van de gemeenschap, groeit. De behoefte aan sociale zekerheid mag echter geen vlucht betekenen voor alle mogelijke ri sico's. Men kan zich afvragen, aldus dr. Veld kamp, of de persoonlijke verantwoorde- ïykheid niet in gunstige zin zou worden beïnvloed wanneer de lichtere risico's door de individuen zelf zouden worden opgevangen. Prof. dr. J. Pen uit Groningen zei op het congres dat de sociale strijd moet worden gematigd. Dit moet volgens hem de fundamentele gedachte zijn van de welvaartsstaat. De vakverenigingen hebben in die staat ook een taak, maar de verschillende groepen zullen goed voor ogen moeten houden wat econo misch mogelijk is. Prof. Pen sprak over de mogelijkheid en grenzen van de wel vaartsstaat, waarin het naar zijn me ning niet gaat om maxima maar om bepaalde minima. Het doel is het ophef fen van groepen die in een armoede- toestand zijn geraakt. Als kenmerken van de welvaartsstaat noemde de hoog leraar: het streven naar volledige werk gelegenheid, het min of meer uitgebreide systeem van sociale voorzieningen en de uitbreiding van de collectieve sector. Prof. Pen betoogde zeker niet voor af schaffing van de vakverenigingen te zijn. De wil tot matiging van de sociale strijd moet aanwezig zijn, omdat men anders tot inflatie vervalt. In dat licht bezien, achtte de inleider het vaststellen van prioriteiten noodzakelijk. Ambassadeurs van „De Heilige Daad" op onderzoek De zich noemende „ambassadeurs van de bovenkerbelijke charitatieve organi satie De Heilige Daad", de wegens op lichting veroordeelde Jolle J. en Machiel V. stellen een onderzoek in naar de ac tiviteiten van een dnds kort onder de zelfde naam in Nymegen optredende organisatie. Dit kondigde Jolle J. gis terochtend aan by de behandeling voor het Amsterdamse gerechtshof van een civiele zaak over twee vorderingen, die Jolle J. op de curatoren van de failliete N.V. Socrates meent te hebben. „In november is die Nijmeegse organi satie opgericht. Onder meer door de bisschop van Den Bosch en wij willen nu weten wat dat is", zei Jolle J., die het gerechtshof mededeelde, dat „hier over grote artikelen in de dagbladen hebben gestaan". In antwoord op een vraag van de pre sident van het hof, mr. N. Bolkesteln, antwoordde Jolle J., dat hH thans als bedrijfseconoom in Amsterdam werkt. „Zou U zich daarbij niet houden?" sug- gereenle de president van het hof, waarop Jolle J. met een resoluut „Nee, mijnheer de president", antwoordde, nadat hy al eerder had laten blijken dat hij samen met de Israëli Joëll en de Amsterdammer Machiel V. ver der werkt aan de voorbereiding van „De Heilige Daad". Jolle J. vertelde, dat hy in augustus over de plannen van „De Heilige Daad" en het „miljoenenfonds van net Vati- caan", waarover de initiatiefnemers de beschikking zouden krijgen, een onder houd in Rome zal hebben met „een staatssecretaris van het Vaticaan". Ma chiel V.' en de Israëli Jocll zullen daarby' volgens Jolle J. aanwezig zijn. „Over negen maanden zal blijken dat de „Heilige Daad" geen leugen of be drog is geweest", zo zei Jolle J. kort te-, voren voor het gerechtshof. DAGELIJKS BESTUUR BIJEEN Verordening voor Noord-Beveland en Schouwen Tijdens de vergadering van het dagelijks bestuur van de Z.L.M. is maandag uitvoerig van gedachten gewisseld over de bestrijding van wilde haver. De bestuursleden be spraken een concept-verordening van het landbouwschap over deze zaak. De verordening zou Schou- wen-Duiveland en Noord-Beveland omvatten. Het bestuur besloot de ze ontwerp-verordening in de afde lingen van de betrokken Z.L.M.- Honderd leden van buitenlandse vorstenhuizen Feest ter ere van prinses Alexandra van Kent Meer dan honderd leden van buitenlandse vorstenhuizen en Engelands hoogste adel hebben gisteravond deelgenomen aan een schitterend bal dat koningin Elizabeth II in Windsor Castle gaf ter ere van haar nicht, prin ses Alexandra van Kent, die woensdag in het huwelijk treedt. Het huwelijk tussen de 26-jarige prin ses en de 34-jarige Angus Ogilvy, wordt woensdag in de Westminster Abbey gesloten. Het bal waarvoor 1600 gasten waren uitgenodigd, werd voorafgegaan door een banket voor de honderd koninkiyke gasten, fami lieleden van het Britse koningshuis en hun vrienden. Het was het groot ste feest in hot duizend jaar oude kasteel sinds de eerste dagen van de regering van koningin Victoria een eeuw geleden. De tinnen van het kasteel baadden in een zee van licht, voor het eerst sinds Elizabeths kro ning in 1953. Gerepeteerd Voor zy naar Windsor reden hadden prinses Alexandra en haar verloofde een uur lang de huwéiyksplechtigheid in de Abbey gerepeteerd. Ook prin ses Marina van Kent, moeder van de bruid, en de hertog van Kent, die zijn zuster zal weggeven, waren aanwe zig, alsmede de 12-jarlge dochter van de Britse soevereine, prinses An ne en de aartsbisschop van Canter bury die het huwelijk zal inzegenen. Behalve koningin Elizabeth en haar gemaal prins Philip, werd het bal van het jaar bygewoond door koningin moeder Elizabeth en prinses Marga ret. Onder hun gasten bevonden zich koning Olaf van Noorwegen en kroon prins Harald van Noorwegen, ko- Maandag is in de abdij van West minster in Londen een generale repetitie gehouden van net hu welijk, dat daar morgen zal wor den voltrokken tussen prinses Alexandra van Kent en Angus Ogilvy. Foto: het paar komt voor de repetitie bij de abdij aan. ningin Louise van Zweden, koningin Frederika van Griekenland, kroon prins Constantijn van Griekenland, koningin Ingrid van Denemarken, de Spaanse ex-koningin Eugenia, ex- koningin Helena van Roemenië, ex- koning Umberto van Italië, en de Nederlandse prinsessen Irene en Margriet. Twee orkesten zorgden voor de dans muziek een speelde rustige wijsjes voor de ouderen en het andere mo derne dansen als de twist en de bossa nova. V eiligheidsdienst Onder de 1600 gasten mengden zich mannen van de veiligheidsdienst ver momd als kelners en lakeien, in ver band met het feit dat juwelen ter waarde van miljoen dollars door de dames werden gedragen en daar onder waren juwelen van historische waarde. Bovendien hangen aan de muren van de Waterloozaai en belen dende salons enkele van de kost baarste schilderijen uit de collectie van de koningin. kringen aan de orde te stellen. In deze gebieden zal deze zomer ver der worden nagegaan hoe het met de wilde haver gesteld is. Omdat de ontwerp-verordening nog en kele niet geheel duidelijke punten be vatte, besloot men een toelichting te vragen. In september zal het bestuur zich opnieuw over deze verordening be raden, die eventueel in 1964 in werking zou kunnen treden. Voorzitter ir. M. A. Geuze deelde voorts mee, dat hy contact heeft gehad met de vertegenwoordiger van de A.K.U. over het vlascontract. Een exemplaar van dit contract werd ter beschikking gesteld van de bestuursleden voor een bespre king in de kringbesturen. Als bestuurslid van de NA..K. werd voorgedragen de heer M. J. Doeleman te Wissenkerke. Het bestuur besloot de heer M. J. Verbrugge te Waterlandkerk je te herbenoemen als lid van het be stuur van de afdeling Zeeland van land- bouw-risico. Mevrouw A. van der Maas van Liere te Kats werd benoemd in de commissie van toezicht van de land- bouwhuishoudschool te Kortgene. Als lid van de plaatselijke commissie en voor de sociale verzekeringscommissie no. 18.werd de heer J. Janse te Oost- kapelle en als lid voor commissie no. 19 de heer W. de Visser te Meliskerke voor gedragen. Het rapport over de in deze winter ge houden enquête onder alle leden van de afdeling Zaamslag vormde tydens deze bijeenkomst ook een punt van bespre king. De vele gemaakte opmerkingen geven een goede indruk van de .mening van de leden over taak en werkwijze van de Z.L.M. Bestuur en secretariaat zullen trachten daarmee hun voordeel te doen. De vergadering nam met belangstelling kennis van de voorbereidingen die geno men worden om het gebruik van één malig fust voor de kwaliteitsklasse extra, klasse I en klasse II bij export van fruit in te voeren. ONDERWIJS Het bestuur besprak de toekomstige ont wikkeling van het lager land- en tuin- bouwonderwys. In de commissie van toezicht van de lagere land- en tuin bouwschool te vestigen in Goes werden benoemd de heren W. Priester te Kats, I. Smallegange te Krabbendijke, P. Scheele te Biezelinge, D. J. Dees te 's-Gravenpolder en F. de Groenen te Wilhelminadorp. De begroting van de land- en tuinbouw tentoonstelling te Kruinitigen is in het tentoonstellingsfonds besproken. Het be stuur besloot aan deze begroting zijn goedkeuring te verlenen. De tentoonstel ling belooft een gTOot evenement te worden. De inschrijving van de levende have omvat o.m. 120 paarden, 150 stubs rundvee, schapen, geiten en pony's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 11