KAREL MUYS LEIDT KANOSPORT NAAR (feïpSL INTERNATIONALE TOP Waar lenen wij het geld om een huis te kopen? Klanken uit de ether De plassen op Spreiding Populariteit Begeleiding PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Koop nu 'n Vespa scooter en win f 1000,- Waar zijn onze schepen? MAANDAG 22-JAPRIL 1963 PROVINC.IALE ZEEUWSE COUR ANT Wij durven hel niel met zekerheid te zeggen, maar vermoedelijk is Karei Muys met zijn 31 jaren de jongste officiële bondstrainer in onze vader landse sportgemeenschap. Dat is hij dan al enkele jaren, want drie win ters geleden kreeg hij op zijn jonge sterke schouders de zware taak ge legd, leiding te geven aan de technische opbouw van de Nederlandse kanosport. Het klinkt wat vreemd, maar toen Karei Muys de aanstelling als trainer van de Nederlandse Kano Bond accepteerde, had zijn toch zo sportieve hart nog nooit een momentje harder dan normaal voor de peddelaars in de ranke bootjes geklopt. Een jaar tevoren was hij met het diploma van sportleider in zijn zak van het C.I.O.S. in Overveen naar Vlissingen getrokken om als districtstrainer de Zeeuwen te leren tennissen. In korte tijd maakte hij zich daar bemind en door zijn kwaliteiten als oefenmeester vooral ook bijzonder gewaar deerd. Toen 1959 op z'n eind liep en zelfs in Nederland de Olympische koorts epidemie een beetje merkbaar werd, liet de kanobond in het kader van de voorbereidingen voor Rome een oogje op de jeugdige sportleider, die zich vooral deed gelden als een uitstekende conditietrainer, vallen. Karei Muys zei ja en tot nu toe heeft hij, noch de Nederlandse Kano Bond spijt van dit „ja" gehad. Met enthousiasme, kunde en beleid is Muys de centrale figuur, die een bondstrainer behoort te zijn, in de kanosport geworden. heb naast eigen waarnemingen, mijn licht opgestoken bij buitenlandse collega's en we wisselen nog steeds ervaringen en gegevens uit. Zij heb ben veel van mijn conditionele trai ningsmethoden overgenomen en ik zo net een en ander van hun tech nische". Als een groot winstpunt ziet Muys, dat de boottraining dit jaar zal plaatshebben op de Vinkeveense plassen. „Tot dusver zaten we op het Noordzeekanaal. Dat was lang niet Na de aanvaarding van zijn taak, bewoog hij zich aanvankelijk alleen op het gebied van de conditietrai ning. De centrale training trok hij al spoedig een ander jasje aan.' In het eenmaal per week samenko men van „vele besten" te Overveen zag hij diverse bezwaren, zowel voor de geselecteerden, die lange reizen moesten maken, als voor het effect van de training, dat door de grote leeftijds- en klasseverschillen niet tot zijn recht kwam. Daarom stelde Muys districtstrai ningen in. Brj de bond stuitte hij niet op tegenstanden, integendeel: de borid stond, hiertoe mede in staat gesteld door ruimere subsidies van N.O.C. en N.S., geheel achter hem. Uit deze districtstrainingen, die te Eindhoven, Deventer en Wormer- veer werden gevestigd en waarop vooral de jeugd aandacht krijgt, werden en worden de leden van de „kernploeg" geselecteerd. Dit over zichtelijke en met zorg samenge stelde gezelschap dames en heren uiteraard gescheiden ontvangt wekelijks een extra training in Overveen. Zodra de temperatuur het maar enigszins toelaat, gaan ook de cen trale en districtstraining „te water". Voortbouwend op de in de winter maanden verkregen conditie wordt dan met de boottraining begonnen. Deze staat... ook onder leiding van Karei Muys. „Toen ik met de conditietraining be gon, wist ik nauwelijks wat een kano was. Maar om mijn conditie training van enige waarde te laten zijn, moest ik haar uiteraard aan passen aan de techniek van het kanovaren. Logisch dus. dat ik my daarvoor ben gaan interesseren", zo brengt de even bescheiden als sym pathieke trainer in het midden. „Ik ideaal. Ongezellig, een druk vaar water en te gast in een botenhuis van een vereniging, met ondanks de gastvrijheid en goede verhoudingen, alle bezwaren van dien. Daarbij komt nog, dat bijna alle grote bui tenlandse wedstrijden op meren wor den gehouden. Meer dan eens is gebleken, dat onze vaarders technisch niet ingespeeld waren op het peddelen op meren. De golfslag bijvoorbeeld is er heel an ders. Daarom acht Ik het van zo'n groot belang dat we nu ook op een meer kunnen gaan trainen. De bond zorgt voor eigen trainingsmateriaal en ook voor een volgboot, hetgeen van onschatbare waarde bij het trai nen is." Veel gevraagd Gevraagd naar het prestatiepeil van de Nederlandse kanosport, wijst Ka- rel Muys er op, dat uit het buiten land een toenemende vraag naar Nederlandse deelnemers komt. „Dat bewijst wel, dat we goed mee kunnen komen. Een tweede, drie, vierde en een aantal finaleplaatsen in ae wereldkampioenschappen van het vorig jaar bewijzen dat even eens. Oojt in het komende seizoen wacht ons een druk internationaal contact met o.a. wedstrijden in Zweden, Duitsland en Joegoslavië (de wereldkampioenschappen)". Ja, Karei Muys ziet een goede toe komst voor de Nederlandse kano sport. Hij gelooft erin en hij werkt en vecht ervoor. Achter de topklasse van thans, met mannen als Geurts, Knuppe, Weijzen en v. d. Baan, en dames als Thea Duif en Emmy Stadt, ziet hij de jeugd staan. Door de districtstrainingen wordt de basis van de kanosport verbreed. Alhoewel het nog een zeer sterk bol werk is en ook wel zal blijven, is de Zaanstreek na de invoering van de gespreide training niet meer het enige reservoir, waaruit kan wor den geput. Ook in het zuiden en oosten komen nu de cracks of de toekomstige top- klassers. Er worden meer dan voor heen jongeren ontdekt, die een be lofte voor de toekomst inhouden en trainer Muys gelooft in die jongeren. „Er wordt met grote toewijding getraind en denk erom dat er wat van hen wordt gevraagd. De kanosport is wel een van de zwaarste. Het is een voortdurend gevecht tegen de natuur. Onder alle omstandigheden, weer of geen weer, moeten de vaarders de boot in. Daarom is het misschien meer een sport voor mannen dan voor vrouwen, althans wat de aantrek kelijkheid betreft". Wat dat betreft heeft Karei Muys nog wel enkele wensen. De kano sport leeft niet genoeg onder het volk. Waarom niet „We zijn een beetje een vergeten sport. Te weinig publiciteit is een van de redenen. Misschien zijn er ook wel conjuncturele oorzaken. Men stapt gemakkelijk in een zeilboot of motorboot als men het water op wil. Daarnaast heerst onder een andere categorie mensen, die ook wel van de watersport houden, de opvatting dat kanovaren een dure sport is. Men denkt dat je in een boot van 700 of 800 gulden moet beginnen om wat te bereiken en weet niet. dat je best in een boot van 80.van wal kunt steken". Wat de popularisering van de kano sport betreft, meent Karei Muys, dat er al een grote stap in de goede richting gedaan zou worden als er op de scholen eens propaganda, o.a. door middel van films, zou worden gemaakt. Terugkomende op zijn vak als trai- -- ner, toont hij zich een groot voor stander van de zogenaamde medi sche begeleiding in de sport. Hij vindt dat voor Nederland nog wel een „groot woord", omdat we er nog lang niet op de juiste wijze aan toe zijn. Het kan pas goed worden vol gens hem, als er gespecialiseerde sportartsen komen, die over (dure) technische hulpmiddelen kunnen be schikken. Nu is er gelukkig een aantal doktoren dat zich uit pure liefhebberij, als hobby, met de we tenschap van het prestatievermogen in de sport bezighoudt. Zelf werkt Karei Muys veel samen met dokter Roolink in Velsen, maar het blijft voorlopig maar pionieren. Hoe men dit laatste woord ook wil uitleggen, een feit is dat de kano sport in Nederland in Karei Muys, die zo voortreffelijk de kunst ver staat om zijn enthousiasme en toe wijding op zijn pupillen over te brengen, meer dan een pionier heeft gevonden; namelijk een leider die Nederland in het kanovaren interna tionaal een hartig woordje laat mee spreken. Ons dunkt dat dit de beste propaganda voor deze tak van sport zal zijn! ARME ARNOLD,TCH TCH? OP ZIJN LEEFTIJD! U VOND HET ONGETWIJ FELD BEIACHE- 2383. Het weerlichtte voortdurend.... De regen stroomde bij bakken neer en de donderslagen weergalmden da verend tegen de huizenblokken, toen Piloot Storm over het glimmende as falt naar zijn kamer terugreed. Die hele kwestie met Charley was hem een volkomen mysterie' Hoe kon zijn roodharige vriend nu nog verdwenen of ontvoerd zijn. nadat hij deze b(jna thuis door de brievenbus had gescho ven? Zo nu en dan passeerde hem ben prowl-car van de politie, het geen bewees, dat men zelfs geduren de het hevigste noodweer op z'n qui vive bleef. In voortdurend radiocon tact met de centrale post kon zo'n prowl-car binnen enkele minuten en soms zelfs binnen seconden naar ieder willekeurig punt in de stad gedirigeeerd worden, waar iets bijzonders gebeurde. De verhoogde politie-activï- teil had tot dusverre echter niet kunnen verhin deren, dat de gevreesde kidnappings rustig door gingen. Terug op zijn kamer sprak hij nog lange tyd met zijn vriend Buck over Charley's verdwij ning, terwyl het hemelvuur het vertrek onophou delijk in een hel licht zette en hun stemmen ver dronken in het geweld van de donderslagen. De onweersbui bracht in ieder geval de langverwach te verkoeling. Die nacht lag Arend nog heel lang wakker voortdurend piekerend over het hoe en waarom van deze geheimzinnige ontvoeringen 24 „Als je me nou...!" zei Shane. Maar Brennan had het ook al gezien. De kamer was leeg! Met twee sprongen was Brennan bij het wijd openstaande raam, Hij klom eruit en liet zich op de brandtrap zakken. In de lichte, maanloze zomernacht zag hij onder zich het geraamte van de trap naar de grond zigzaggen. De binnen plaats was verlaten. Nergens een spoor van leven. Met zijn zaklantaarn knipte hij kort viermaal achter elkaar. Uit een donkere hoek van de binnenplaats kwam onmiddellijk het antwoord: vier korte lichtflitsen. Brennan draaide zich om naar Shane, die nog in de kamer stond. „Laut onmiddellijk twintig "man komen en zet het hele blok af. Kom me dan achterna, ik ga naar het dak!" „Voor do twintig man is al gezorgd, ze stonden al voor de deur toen jij nog nauwelijke binnen was." Shane rende da kamer uit en Brennan hoorde hem enkele bevelen schreeeuwen, toen hij de brandtrap naar het dak begon te be klimmen. Na enkele ogenblikken was het met de rust van de nacht gedaan. Diep onder zich hoorde Brennan op verschillende punten de schrille politie- fluitjes. Een paar auto's trokken met gierende motor weg. Hier en daar ging achter donkere vensters licht branden. Mensen bogen zich uit de ramen. Bene den zich, tussen de treden van de trap door, kon Brennan zien hoe drie, vier donkere gestalten uit het raam van Cathy's kamer klommen en hem be gonnen te volgen. Toen h|j de rand van het dak had bereikt, wachtte h(j even tot zij hem hadden ingehaald. „Gossie wat eng", hoorde hij Shane achter zich hijgen, „en ik heb toch altijd al zo'n last van hoogtevrees, goed dat m'n moe der me zo niet ziet". Een paar van de anderen grinnikten gedempt. Brennan zei niets en werkte zich op zijn buik over de rand van het dak. Hij schoof wat op zij om de anderen gelegen heid to geven hem te volgen. Na enkele ogenblikken lagen ze allen naast elkaar op het dak. In het licht van de heldere sterrenhemel lag het grote, platte dak daar voor hen als een landschap van een andere planeet. De donkere, gril lige vormen van lichtkokers en schoor stenen vormden overal zwarte schaduw hoeken. „Eén man hier blijven," siste Brennan, „en alle brandtrappen in de gaten houden. De anderen meekomen!" Onder dekking van de vele uitbouwsels begonnen ze in een verspreide linie systematisch het dak af te zoeken. Ver in de diepte klonken nog steeds de poli- tiefluitjes. Soms werd tegen de huizen aan de overkant van de straat even het bewegende schijnsel van een zoeklicht zichtbaar. Op het dak klonk geen ander geluid dan het zachte knersen van het grint onder de langzame voetstappen. Even een kort gefluister, een ogenblik van volkomen stilte. Dan begon weer het aarzelend geschuifel. Na een kwartier stommelden ze achter elkaar de trap weer af en klommen een voor een in de kamer van Cathy. Bren nan keek Shane aan en haalde zijn schouders op. „Was te verwachten," zei h\j. „maar we hebben nu in elk ge val geen enkele risico genomen." Het klonk bijna als een verontschuldiging. Shane knikte begrijpend. „Laat alles maar inrukken", zei Brennan. „Er moe ten alleen nog twee man beneden bjj de deur blijven." Shane ging met de an dere mannen de kamer uit en Brennan liet zich in een stoel zakken. Hij stak wandkast, waarin hij nog maar kort geleden zelf een schuilplaats had ge zocht. De deur stond op een kier en de sleutel stak in het slot. Zonder de sleu tel aan te raken opende Brennan de kast en liet de lichtstraal van zijn zak lantaarn door de donkere ruimte spelen. Op zijn knieën kroop hij in de kast en betastte de planken die hij op die be wuste avond had losgemaakt. Hij maak te er een los en schoen in hot donkere gat daarachter. Niets te zien. Hij duwde de planken weer op hun plaats. Hoofd schuddend ging hij naar beneden. Shane had alle in het huis aanwezige personen verzameld in de kamer van mevrouw Flannigan. Het was er stamp vol. De meesten zwegen. Enkelen spra ken fluisterend met elkaar. Bijna allen hadden in de haast een jas over hun nachtkleding aangeschoten. Brennan liet zijn ogen snel door de kamer gaan. Marjorie was er niet bij. „Allemaal pensiongasten?" Hij keek mevrouw Flannigan vragend aan. Ze knikte sprakeloos. „Hebt u nog huurders, die op dit ogen blik niet in de kamer zijn?" „Drie", antwoordde ze nerveus. „Een echtpaar, dat vorige week naar hun getrouwde zoon in het zuiden is gegaan en dan juffrouw Vandervelde. Ze werkt bij de „Morning Post" en heeft nacht dienst. Dan komt ze pas tegen de och tend thuis. Ze woont op de kamer (wordt vervolgd) m) DEGELIJK - BETROUWBAAR W) Hypotheekbanken en andere instellingen Aan leningen staat vier miljard uit (Door onze economische medewerker) |_|et kopen of laten bouwen van een huis kost tegen woordig veel geld. In vele zo niet de meeste gevallen zal de man die voor zijn gezin een ei gen woning wil hebben, maar een gedeelte van het benodigde geld bezitten en dan zal hij een weg moeten vinden om aan het ontbrekende geld te komen. Dat zoeken is niet meer zó moeilijk als vroeger, omdat verscheidene we gen naar dit Rome leiden: een be- drijfsspaarregeling, liet voorschot van de werkgever, een spaarsysteem van een bouwfonds en het opnemen van een hypothecaire lening. Aangezien er over deze hypothecaire leningen, verstrekt door de hypotheekbanken, nieuwe cijfers zijn verschenen, willen wij hier thans wat dieper op ingaan. Om een huis te kunnen kopen, kan de koper een hypotheek van bv. 25.000 sluiten. De hoogte van dc lening houdt weer verband met de waarde van het huis. De koper geeft nu door middel van die hypotheek de geldgever het recht om dat huis te verkopen als hij koper zijn (Advertentie) IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.AM. I N.V. NEDESPA Rotterdam Tel. 175600 I Roermond Tel. 5757 Socnvcg 25 1 Kapcllcrpoort 6 Overal dealers in binnen- en buitenland Dealer: Auto- en motorenbedrijf KEES HUYBREGTS Blauwedijk 47, Middelburg, tel. 2155 Vespa-scootcrs voor dc Bevclanden: M. J. JEREMIASSE Oostwal 21, Goes. Ook voor onderdelen. Even puzzelen 111 1H SU Horizontaal: 1. fier: 4. landbouwwerk tuigen; 8. vogelprodukt; 9. vader; 10. meisjesnaam; 13. godin der onderwe reld (Germ, myth.); 16. nogmaals; 19. zangnoot; 21. deel v. mast; 22. grond soort; 23. bijl; 24. bak; 25. bijwoord; 28. overdreven; 29. feestdag; 33. staaf v. kostbaar metaal; 34. koppig dier; 36. rivier in Friesland; 37. rund; 39. eerste melk van koe; 40. greppel. Verticaal: 1, als 28 horizontaal; 2. meisjesnaam; 3- snelheid; 5. uiting v. slaap; 6. eerste vrouw; 7. achteraan; 11. soort onderwijs; 12. meisjesnaam; 13. uiting v. verwondering; 14. let wel; 15. jongen van vogels, vissen enz.; 17. bijenhouder; 18. geestelijke; 20. voordat; 21. knaagdier; 26. schoeisel; 27. on derhorige; 29. bevestiging; 30. slede: 31. lidwoord; 32. pers. voornaamwoord; 33. Turks vorst; 35. koninklijk slot (Ned.); 36. getij; 38. stuiver. De oplossing van de vorige puzzel is als volgt: verplichtingen (de aflossing) niet na komt. In ruil voor die hypotheek krijgt de koper van de geldgever een geldlening onder hypothecair v~ band. Hypotheek en geldlening hebben dus wel veel met elkaar te maken maar in wezen zijn het verschillende za ken. De geldnemer geeft het recht van hypotheek en ontvangt geld, de geldgever krijgt het recht van hypo theek en geeft geld. Wie zijn nu die geldgevers? Dat kunnen vermogende particulieren zyn. Men moet toevallig met ze in aanraking komen of door middel van een advertentie contact met ze krijgen; op het platteland treedt de notaris meestal als contactman op. Speciale banken Maar het kunnen ook financiële instellingen zijn, die veel geld willen beleggen. Wij noemen de verzekeringsmaatschappijen, de pen sioenfondsen, de spaarbanken. Het kunnen echter ook financiële instel lingen zijn die juist voor dit doel zyn opgericht: de hypotheekbanken. Deze hypotheekbanken komen niet zo vaak in het licht van de publici teit, zij zijn ook niet zo algemeen bekend als bv. de algemene banken en de spaarbanken. Maar dat wil niet zeggen dat zij niet belangrijk zouden zijn. Uit cijfers die de vereniging van hypotheekbanken dezer dagen bekend heeft gemaakt, blijkt dit zonneklaar. Hypotheekbanken geven geld voor het financieren van ge bouwde eigendommen (huizen, boer derijen enz.) maar soms ook voor het financieren van ongebouwde eigendommen (landerijen). Dus niet alleen om te kunnen kopen maar ook als men het eigendom reeds heeft en daarop geld wil lenen. Om geld te kunnen uitlenen moeten de hypotheekbanken zelf geld heb ben. Zij kunnen dit op verschillende wijzen aantrekken: door het uitgeven van obligaties die een vaste rente dragen en die bij hypotheekbanken pandbrieven worden genoemd. Af en toe kunnen wij in de krant een ad vertentie vinden, waarin een hypo theekbank aankondigt, dat zij pand brieven tegen een bepaalde koers en tegen een bepaalde rente uitgeeft. De geldbeleggers kunnen echter ook tandbrieven op-de Amsterdamse ef- Jectenbeurs kopen. Nu gaat het ech ter niet om uitbreiding van de geld middelen van de hypotheekbank maar alleen om het overhevelen van reeds uitgegeven pandbrieven van de ene geldbelegger naar de andere. Ondershanise leningen Een andere weg om geld aan te trekken is het sluiten van een onderhandse lening bij grote geldbezitters: dat kunnen andere fi nanciële instellingen zijn, maar ook grote ondernemingen. Het is nu op vallend dat die onderhandse lening voor de hypotheekbanken belangrij ker lijkt te worden zoals blijkt uit het volgende overzichtje van het door alle Nederlandse hypotheekbanken opgenomen geld. in miljoenen pandbr. ondersh.I. Uit. 1959 666 361 uit. 1960 781 372 Uit. 1961 851 518 uit. 1962 976 706 eind mrt. 1963 1017 725 Met het ontvangen geld kunnen de hypotheekbanken opereren. De vraag naar geld zal thans echter ook ver band houden met de toegestane acti viteit van de particuliere woning bouw in de vrije sector. Hoeveel de Nederlandse hypotheek banken nu gezamenlijk uitgeleend hebben, vertelt het volgende staatje van de stand van de hypotheekpor tefeuille: eind 1959 1104 miljoen eind 1960 1272 miljoen eind 1961 1534 miljoen eind 1962 1815 miljoen eind mrt. 1963 1862 miljoen Elk 'jaar groeit de portefeuille. Het bedrag aan jaarlijks uitgeleend geld is echter groter, omdat er elk jaar ook geld wordt terugbetaald en de portefeuille dus het verschil tussen uitgeleend geld en terugbetaald geld weergeeft. Zo hebben de hypotheek banken in 1961 (voor 1962 zijn de cjjfers nog niet bekend) voor 549 miljoen aan hypothecaire leningen gegeven. Het verschil tussen de ontvangen hypotheekgelden en de betaalde rente op de pandbrieven en de onderhandse lening is de voornaamste bron van inkomsten voor de hypotheekbanken. Daarnaast kunnen genoemd worden de provisie by het sluiten van hypo theken en de vergoeding voor ver vroegde aflossing. Tot slot nog even een kleine verge- ig. Eind 1962 was de portefeuille Ijjklng. aan hypothecaire leningen van de hypotheekbanken jf 1815 miljoen groot. De gezamenlijke levensverze keringsmaatschappijen hadden eind 1962 voor 2437 miljoen aan hypo thecaire leningen uitstaan. Die ver zekeringsmaatschappijen zijn dan ook de grote concurrenten van de hypo theekbanken. MAANDAG 22 APRIL. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc-s. 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Licht instr. kwintet. 13.00 Nws. 13.15 Meded, even tueel actueel of gram- 13:25 Beursber. 13.30 Licht ensemble en zangsolist. 14.00 Sopraan met gitaarbegeleiding. 14-30 Louis Davids in zijn repertoire (gr.). 14.50 Voordracht. 15.00 Radio matinee: Lichte symfonische muziek (gr.). 16.20 Lichte gram. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Licht ensemble- 17.30 Voor de jeugd- 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Gram. 18.30 Concoursmuz 1936: De Johan Willem Friso kapel. 18-55 Opera fragmenten (gr.). 20.00 Nws. 20-05 Promenade-ork. en zangsoliste: lichte muziek. 21.05 Pianospel: bekende Neder landse melodietjes (gr.). 21.20 Lichte gram. 21.30 Adieu Désirée, hoorspel. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Jazz- en dansmuz. 23.5524.00 Nws- HILVERSUM H. 5 at. 1007 kc-s- 12.00 Licht instr. kwartet. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded. t-b.v. land en tuinbouw. 12 33 Gram., evt. act. 12.40 Triptiek: vakantietips. 13.00 Nws. 13.15 Tango-rumba-orkest en zangsolisten. 13-45 Militair orkest (gr.). 14.05 Lichte gram. 14.30 Samen uit, samen thuis, gevar. progr- (herh. van donderdag 4 april j.l.15.40 Operettemuz. (gr.). 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Viool en piano: klass. en mod. muziek 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd- "17.30 Lichte gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.50 Regeringsuitz.Tussen Co- rantijn en Marowijne, door mr- dr. H. J. Roethof- 18.00 Orgelconcert. 18.30 Met band en plaat voor U paraat (gr.): klassieke muziek. 18.50 Openb. Kunst bezit. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Lichte gram. voor de jeugd. 19.30 Radio krant. 19-50 Volk en staat, parlementair commentaar. 20.05 Droom der bevrij ding, hoorspel. 21.30 Promenade-orkest en solisten: amusementsmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23-05 Nederlandse elek tronische muziek. 23.25 Lichte gram. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 19.30 Wild-West filmpje. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Politiek praatje P. v.d-A. 20.30 Trouw nooit in Monte Carlo. (Loser takes all), komische speelfilm (14 j. en ouder). 21.55 The other face of Dixie, filmreportage. 22.4522.50 Journaal. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 19.00 Programma voor de jongeren. 19.25 Stalen zenuwen: De testpiloot, programma gewijd aan beroepen die durf en koelbloedigheid vergen- 19.40 Zoeklicht op de culturele actualiteit. 19-55 De weerman. 20.00 Nws. 20.20 Miljonairszorgen (So ein Millionar hat's schwer), muzikale komedie- 21.45 Me dium: Plastische kunsten. 22.15 Nws. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 18 30 Berichten. 18.33 Voor de kinderen. 19.00 Engelse les. 19-30 Sportprogr. 20.00 Nieuws. 20.30 Staatscircus. 21.20 La Parure, film. 21.45 Op zoek naar de mens. 22 45 Nieuws. DINSDAG 23 APRIL. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc-s. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Pro- -rammaoverzicht. Aansl- Lichte gram. .00 Gymnastiek voor de vrouw: 9.10 Dc groenteman. 9-15 Klass- gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10 00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. HILVERSUM U. 298 m. 1007 kc-s- KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 De 15e internationale Tulpenrally. 7-25 Muziekprogr. progr. voor de jeugd en eventueel actualiteiten. 7-55 Overwe ging. 8 00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 Voor dc huisvrouw. 940 Lichte gram. 10.00 Voor de kleuters. 10-15 Klass. gram. 11.00 Voor de vrouw, 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan... vooruit, praatje. HOOG EN LAAG WATER 23 april Vlissingen Terneuzen Hans weert Zierikzee Wcmeldinge nap uur meter 1.19 2.17 1.50 2.33 2.26 2.40 2.49 1.45 3.12 1.79 nap uur meter 13.45 2.34 14.20 2.50 15.00 2.57 15.23 1.68 15.40 2.04 nap uur meter 7.55 2.40 8.31 2.52 9.01 2.67 8.35 1.94 8.48 2.20 nap uur meter 19.59 2.08 20.37 2.22 21.08 2.37 20.46 1.56 21.05 1.79

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3