Benfica-Feijenoord nog niet kansloos voor tv. Philips bepaald tevreden over nettorendement van vorig jaar Resultaat steekt goed af bij dat van andere bedrijven Onderneming volledig betrokken bij Europese ruimteonderzoek Mies Bouwman bracht bij Philips platen aan de man AFG TURNAMAT Gouden Unitas ging uit varen DEURWAARDER LEGT BESLAG OP TENTOONGESTELDE ETSEN Kunstenaars vrezen dat maatregel zal worden nagevolgd „DRINKGELAGEN" IN DE RAAD VAN SINT-ANNALAND? D0NGENS BURGEMEESTER IN ACTIE TEGEN ONTSIERENDE RECLAME ENGELSEN HIELDEN RUSSISCH VISSERIJ-MOEDERSCHIP AAN Zal Bertfica toestemmen In Limburg proeven met kunstrubber uit aardolie PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 APRIL 1963 Het door Philips behaalde nettorendement in 1962 steekt bijzonder goed af bij dat van andere ondernemingen in deze branche. Dit heeft ir. Otten gistermiddag verklaard in de jaarvergadering van Philips in antwoord op een desbetreffende vraag. Hij voegde er aan toe, dat echter ook bij Philips de bomen niet tot in de hemel groeien. Men kan evenwel rustig zeggen dat het afgelopen jaar, gezien de conjunc tuur in 1962 er met zijn uitkomsten bepaald wel mag zijn. Voor vrij wel de gehele wereld geldt echter nu eenmaal: lagere inkomsten en hogere kosten. uitzien. Hoe groter echter de omzet wordt, hoe lager het percentage van de groei. Uitbreiding mogeJijfe Wij hebben het vertrouwen, aldus ir. Philips, dat er elk jaar nog wel enige uitbreiding zal kunnen plaatsvinden. Voor het ruimte-onderzoek werden in Amerika kolossale bedragen uitgegeven. Ook in Europa is men bezig projecten op dit gebied uit te werken. Philips is volledig ingeschakeld voor deze projecten niet alleen in Nederland maar ook in andere landen van Europa inclusief Engeland. Philips levert onderdelen aan computer- fabrieken in de wereld en heeft uit dien hoofde met die fabrieken een nauw tech nisch contact. Een Daitse aandeelhouder meende dat het dividend wel van 16 tot 25 procent kon worden verhoogd. Deze aandeel houder, zo antwoordde ir. Otten, wil blijkbaar potverteren en beseft niet dat het absoluut noodzakelijk is een belang rijk deel van de winst in de zaak te laten in het belang van de continuïteit. Ook deze onderneming immers heeft in gehouden winst nodig om in de toekomst zichzelf gezond te kunnen financieren. Het al of niet uitdelen van aandelen aan aandeelhouders hangt uitsluitend af van de verwachtingen, die de raad van be stuur heeft over de toekomst. Steeds heeft de overweging gegolden dat mei! over het verhoogde kapitaal hetzelfde dividend wil kunnen uitkeren. Reeds is het de vijfde maal dat gratis aandelen zonder dividendverlaging worden uitgereikt En voorlopig, aldus ir- Otten, hebben wij. in Nederland al thans niet gehoord dat men met vijf procent gratis aandelen niet tevreden is. Eerste kwartaal In het eerste kwartaal 1963 is de omzet van Philips niet teleurstellend geweest, zo werd van bestuurszijde desgevraagd medegedeeld. Meer valt daarover thans niet te zeggen. In de tweede helft van mei zal het officieel kwartaalbericht verschijnen. De groei in de omzet van Philips was volgens een aandeelhouder een com pliment waard. Hij wilde echter weten hoe men over de komende tien jaren denkt. Ir. Philips antwoordde dat men de groei wel degelijk onder controle heeft. Het valt moeilijk te zeggen hoe de zaak er in de komende tien jaar zal Na afloop van de Philips jaarver gaderingen wekte Mies Bouwman de aanwezigen op een all-star-fes- tivalplaat ten behoeve van de vluchtelingen te kopen. Ruim 600 aandeelhouders gaven gevolg aan de oproep van Mies Bouwman en namen behalve de traditionele Philipsplaat ook nog de all-star festïvalplaats raison van 7,50 mee naar huis. Het sprookje van. iedere dag... AUTOMATISCH WASSEN f 1293.- WasmiddeP in zeep bakje. 5 kg wasgoed in de trommel. Tempera- tuur instellen. Knop omdraaien. Voorwas- sen, wassen, 5x spoe len gebeuren verder geheel automatisch in de roestvrij edelsta- len kuip en trommel. Het wasgoed nog even in de centrifuge. Klaar. AMSTERDAM met de producten. AEG, Telefunken en Osram Wereldvermaard sinds mensenheugenis SKIP voor beter wassen en spoelen. Het schuimt precies genoeg en is veilig voor machine en was Vraag het voordelige Skip Service- 1 pak. De raad van commissarissen van Philips' gloeilampenfabrieken be noemde gisteren de heer H. J. R. G. Hartong tot lid van het presidium van de raad van bestuur en daarmee tevens tot vice-president van de ven nootschap. Tevens werd mr. A. J. Guepin benoemd tot vice-voorzitter van de raad van commissarissen. In de aandeelhoudersvergadering werd mededeling gedaan van het aftreden van de heren Guepin en A. J. Deenen, resp. lid van het presidium en lid van de raad van bestuur van de vennootschap. Tevens werd mededeling gedaan van het aftreden van de heer Tj. Greïdanus als lid van de raad van commissarissen van de vennootschap. Ir. H. M. van Mourik Broekman werd herbenoemd tot lid van de raad van commissarissen. Mr. Guepin werd be noemd tot lid van de raad van commis- De beleggingsmaatschappij Unitas in Rotterdam heeft vandaag haar gouden ubileum gevierd op een wijze, die zeer is gewaardeerd door de aandeelhouders. Het bestuur was namelijk op het idee gekomen de jaarvergadering te combi neren met een boottocht plus lunch door de Rotterdamse haven, die op deze zon nige dag een extra feestelijk karakter kreeg. Bij ae behandeling van de formele pun ten werd medegedeeld dat de aandelen Unitas nu een netto-intrinsieke waarde hebben van 474 gulden, tegen 448,67 gulden per 31 december jl. Het dividend over 1962 was vastgesteld op 14 gulden per aandeel van 50 gulden nominaal plus een bonus van 5 procent uit de agioreserve. De maatschappij heeft geprobeerd een belang te krijgen in de onlangs opge richte Gasunie, maar dat is niet gelukt, antwoordde jhr. mr. Van der Does de Bye op vragen. Hij meende ook dat Uni tas meer aan belegging in onroerende goederen kan doen. Gedacht wordt vooral aan bosbezit. Vertegenwoordi gers van de maatschappij zijn op het ogenblik op onderzoek in Schotland. der vennootschap. Met in gang van 1 mei 1963 werd jhr. H. A. C van Riemsdijk benoemd tot lid van de de raad van bestuur. In de vergadering van de N V. gemeen schappelijk bezit van aandeelen Philips' Gloeilampenfabrieken werd mr. Guepin herbenoemd als lid van de raad van be heer. Voorts werd ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlyden van de heer O. M. E- Loupart benoemd tot lid van de raad van beheer de heer W. A. de Jonge. Graficus had schuld aan A.N.W.B. Advertentie Voor mensen die kwaliteit veriangenl Interunie (Van een onzer verslaggevers). Op de laatste dag van een expositie van efsen van de Amsterdamse graficus Frank Lodeizen in de Moderne Boek handel in Amsterdam is op het ge- exposeerde werk beslag gelegd door deurwaarder K. Geerlings namens een incassobureau dat werkt voor de A.N. W.B. Frank Lodeizen is dezelfde, die in sep tember van het vorig jaar op het Wa- terlooplein tussen rommel een aantal naar zijn zeggen zeer kostbare oude et sen vond, hierdoor in het nieuws, zelfs voor de t.v.-camera's kwam doch nu zegt: „Kostbare etsen? Ze zijn niets waard, maar ik wilde ook wel eens wat publiciteit Nooit antwoord De voorgeschiedenis van het beslag is lang en moeizaam. In maart 1959 kreeg Frank Lodeizen een schuld aan de A.N. W.B. van 235,55 voor een garagereke ning in het buitenland, die hij betaald had met een coupon uit een reis- en kredietbrief, aldus deelt de A.N.W.B. mede. Het gehele verdere jaar 1959 en het gehele jaar 1960 heeft de A.N. W3. met behulp van brieven en aanma ningen getracht dit bedrag bij Lodeizen te incasseren. Men hoorde echter taal noch teken van de graficus, die naar deskundigen menen ongetwijfeld talent heeft, doch tot voor kort in moeilijke omstandigheden verkeerde en ook viel in de zogenaamde contraprestatierege ling van de gemeente Amsterdam, waar van men bepaald geen bokkesprongen kan maken. Incassobureau In december 1960 gaf de A.N.W.B. de moed op om het verschuldigde zelf te kunnen incasseren en gaf de zaak in handen van een incassobu reau. Ook dit had geen succes. In augustus 1961 werd Lodeizen door de kantonrechter veroordeeld tot be taling van het verschuldigde bedrag plus de kosten, op dat tijdstip 70, Lodeizen reageerde niet. In septem ber werd het vonnis getekend door deurwaarder Geerlings, die beslag legde op het huisraad doch niet tot verkoop overging. Lodeizen beloofde namelijk de schuld met vijf gulden per week te zullen af doen. Maar toen stopten de betalingen weer. De deurwaarder schreef hem, doch kreeg geen antwoord. Hij is hem toen in april 1962, enkele malen thuis gaan bezoeken, maar werd pas de der de keer te woord gestaan door de vrouw van Lodeizen, die beloofde, dat haar man zou komen praten op het kantoor van de deurwaarder. Hij kwam echter niet. Op 17 maart van dit jaar heeft deur waarder Geerlings de graficus opnieuw In het Victoriahotel in Amster dam is de nieuwe lingeriecollectie van het Zwitserse huis Bchiesser getoond. Op de foto laten de 6- jarige Catrijntje Kramer en de 5- jarige Dicky Ver del hun pyjama- tjes zien. bezocht en hem medegedeeld, dat hij nu toch wel echt beslag moest leggen op zijn expositie in de Moderne Boek handel in de Leidsestraat in Amster dam. En dat is dan ook geschied, op de voorlaatste dag van de tentoonstel ling. Maar tot een executie behoeft het niet te komen. Het geplaatste kapitaal van de N.V. In ternationale Beleggingsunie „Interunie" is sinds begin 1963 tot 91,5 min. toe genomen 87,8 min. pier ultimo 1962) en het vermogen tot circa 350 min. 310 min.). De liquide middelen bedra gen, na betaling van het dividend ad 9 per aandeel van 50, circa vijf pet. van het vermogen. Dit heeft het bestuur in de jaarvergadering medegedeeld. Dividenden „NIERSTRASZ" N.V. v.h. Nierstrasz zal, zo delt de di rectie mede, voorstellen over 1962 op de gewone aandelen een dividend van vyf procent uit te keren en op de cum. pref. aandelen een dividend van zes procent. EXPORT PAPIERHANDEL. De directie van de Ned. Exportpapier fabriek N.V. te Nijmegen deelt mede, dat het exploitatiesaldo over 1962 ex clusief de aanloopverliezen in Cuyk, die over drie jaren worden verdeeld, heeft bedragen 2.428.328 (v.j. 2.426.426), diverse baten min lasten minus 33.201 (v.j. 121.178) waarna de brutowinst bedraagt 2.395.067 (v.j. 2.547,604). Na aftrek van afschrijvingen 937-387 (v.j. 727.254) en belastingen 493.540 (v.j. 706.990) resteert een nettowinst van 964.140 (v.j. 1.113.360). Over 1962 zal een onveranderd dividend worden voorgesteld van 14 In de eerste drie maanden van 1963 be droeg de totale verkoop in hoeveelheid ca. 25 méér dan in de overeenkomsti ge periode van 1962. In 1963 wordt een verdere toename verwacht. Voorstel Deurwaarder Geerlings heeft namelijk, toen hij vernam dat minstens acht wer ken op deze tentoonstelling waren ver kocht, aan Lodeizen een voorstel ge daan. De Moderne Boekhandel zou deze verkochte werken namelijk niet aan de kopers mogen overhandigen doch dit werk zou gebracht moeten worden naar het kantoor van Geerlings. Daar zouden zij worden overgedragen aan de kopers en uit de opbrengst zou een deel van de schuld en de kosten worden verre kend. In Amsterdamse kunstenaarskringen heeft het beslag nogal wat beroering gewekt. De Amsterdame schilder F. Aldenberg, die steeds de tentoonstel lingen voor de Moderne Boekhandel inricht en het contact met de exposant legt, verklaarde: „Ik vind dit geen fijne zaak, ik vond ook wel, dat Lodeizen de zaak verkeerd heeft aangepakt. Maar wat me irriteert is, dat men tij dens de tentoonstelling nog beslag heeft gelegd. I QU»NlN HDNDER APPOINTMENT BY TIMS ROTTERDAM Tweede Kamerlid Scheps stelt tragen De borrel, die b. en w- van St.-Anna- land op de laatste vergadering van het oude jaar en de eerste vergadering van het nieuwe jaar aan de leden van de gemeenteraad plegen aan te bieden, kan kennelijk niet ieders goedkeuring weg dragen. In St. Annalend zelf nietj want de P.v.d.A.-leden van de raad hebben on langs hierover en over nog een aantal andere kwesties, een brief gericht tot de Gedeputeerde Staten van Zeeland. En buiten St. Annaland evenmin: de heer Scheps, lid voor de P.v.dA. van de Tweede Kamer heeft hierover schrifte lijk vragen gesteld aan de minister van binnenlandse zaken, aldus het A.N.P. Dat het publiek in de raadzaal heeft meegenipt, is de heer Scheps niet ver borgen gebleven. Het is hem, blijkens zijn vragen, kennelijk ter ore gekomen, dat b. en w. hadden gemeend de beide gemeentenaren, die de laatste raadsver gadering van het afgelopen jaar bij woonden en de zes tot acht St. Anna- landers, die tegenwoordig waren bij de eerste raadsvergadering van het nieuwe jaar niet te moeten overslaan. In de laatste vergadering van 1962 zouden er twee borrels de man zijn genuttigd, doch in de eerste vergadering van 1963 be perkte men zich tot één borrel, maar toen waren er ook meer gegadigden. Of er „in niet beslist sobere mate" door de raad en publiek alcohol wordt gebruikt tijdens de vergaderingen van de raad van St.-Annaland, wil de heer Scheps blijkens zijn eerste vraag van de minister van binnenlandse zaken weten. Zijn verdere vragen luiden als volgt: Wie doet. ervan uitgaande, dat de eer ste gestelde vraag niet ontkennend be antwoord kan worden, deze alcoholische dranken schenken? Vergadert de raad van St.-Annaland in het gemeentehuis Is de minister, ge steld dat de eerste twee vragen voor hetgeen het te geven antwoord daartoe aanleiding geeft, bereid het bestuur van de gemeente St.-Annaland te doen we ten, dat hij verwacht, dat van heden af ook het bestuur van deze gemeente blijk zal geven te verstaan hoe het in dit opzicht zal dienen te handelen? Andere schriftelijke vragen van de heer Scheps luiden: „Kan de minister mede delen hoe door de (waarnemend?) voorzitter van de raad van St.-Anna land artikel 216 van de gemeentewet wordt opgevat en toegepast? En geven de uitleg van dit artikel de toepassing daarvan door de (wa nemend?) voorzitter van de raad van St.-Annaland aanleiding tot moeilijkhe den?" „MIJN DORP GEEN KAKELBONTE ETALAGE" Kinderen verwijderd uit danszalen - park werd uitgekamd In het zuiden van ons land klinken steeds meer protesten tegen de overvloed van zonder vergun ning geplaatste reclames langs de openbare wegen. In de mees te gemeenten wordt nog nauwe- SCHADE NA AANVARING NIET BETAALD Schip voorzien van veel elektronische apparatuur Het 3170 ton metende moeder schip van de momenteel in Britse wateren actieve Russische treiler- vloot, de „Tsjernysjevski", is door Britse douanebeambten op de rede van Portsmouth aangehouden voorlopig in beslag genomen. Aan de voormast van het moederschip is een papier bevestigd waaruit blykt dat ue Britse admiraliteit bet beslag gelegd heeft omdat schulden, welke in november vorig jaar voor het Russische schip waren ontstaan door de aanvaring met het vrachtschip „Malden Hill", nog altijd niet waren voldaan. De eigenaars van het 7168 ton metende Britse vrachtschip stellen de kapitein van de „Tsjernysjevski" verantwoorde lijk voor de schade die bij de botsing was ontstaan en hebben van de admira liteit een uitspraak uitgelokt. Ontkenning Helemaal duidelijk is de beslagleg ging niet omdat het Britse ministerie van buitenlandse zaken ontkent iets van de kwestie te weten, terwijl een der agenten voor de eigenaars van de „Malden Hill" zelfs gezegd heeft dat dit vrachtschip in het geheel niet met de „Tsjernysjevski" in aanvaring is geweest. De kapitein van het Russische visserij moederschip die zijn boot naar Ply mouth had gebracht om water te laden heeft zonder enig commentaar de beslaglegging gadegeslagen en is later in burger aan land gegaan. Men ver wacht dat ambtenaren van de Russische ambassade te Londen, en van de admi raliteit, naar Plymouth zullen komen. Apparatuur Het Russische schip is voorzien van een zeer uitgebreide radioinstallatie en ver der staat er nog veel meer elektronische apparatuur aan boord. Het is niet uitge sloten dat het schip een van de beruchte Russische spionageschepen is, waar over de Britse marine al bij verschelde- gelegenheden geklaagd heeft. Men acht het te Plymouth zeer waar- schynlyk dat de hele Inbeslagneming die overigens opgeheven kan worden zodra de kapitein van het schip borgsom stort eerder in verband staat met deze elektronische uitrusting, clan met de aanvaring. lijks de hand gehouden aan de voorschriften. De gevels van winkels en oude boerderijen langs de verkeerswegen zijn volgeplakt en -getimmerd met affiches en blikken reclamebor den. De burgemeester van het Brabantse leer- en schoenendorp Dongen wil er wat zyn gemeente betreft een einde aan maken en Is ten strijde getrok ken tegen winkeliers, die hun panden vol hebben laten hangen met recla meleuzen en sigaretten- of andere automaten. Deze actie van de burgemeester, kalmpjes ingezet, dreigt nu uit te groeien tot een fikse rel. Het eerste procesverbaal is al gevallen, nadat het gemeentehuis een kleine reeks waarschuwingen had gestuurd. Dc handeldrijvende middenstand mop pert, dat de burgemeester van Don- fen een dode plaats wil maken er reigt hem een handje te zullen hel pen door by wijze van represaille maatregel een paar weken lang alle lichtreclames en etalagelichten doofd te laten. Kakelbont Burgemeester Kooijman, die sommige winkeliers persoonlijk ging aanzeg gen, dat de bontgekleurde reclame borden van de gevels moesten zegt over de zaak: „Ik heb niets tegen goede lichtreclames, die kunnen straatbeeld opfrissen maar ik wil voorkomen, dat het dorp een kakel bonte etalage wordt". Overigens wordt er in Dongen nog meer gesaneerd. Op tweede paasdag is de plaatselijke rijkspolitie een grote ac tie begonnen tegen de dansende jeugd beneden de achttien jaar, krachtens een politieverordening geen toegang tot openbare dansgele genheden heeft. Bij bosjes werden de jongelui uit de danszalen verwijderd. het gemeentelijk te minnekc park, geliefde plaats om zen, duchtig uitgekamd. De jeugd, danig in haar wiek geschoten, heeft op de eerste maatregel gereageerd met een protesttocht naar het huis van de burgemeester. MADRID: HET ZWAKKE PUNT Hoewel er voortdurend een druk overleg gaande is tussen de N.T.S. en de Portugese tele visie, lijkt een rechtstreekse uitzending van de voetbalwed strijd Benfica-Feijenoord op 8 mei 's avonds aanstaande nog steeds onmogelijk, zo vernemen wij bij de N.T.S. Geruchten wil len, dat de N.T.S. een technicus naar Portugal stuurt om de mo gelijkheden vaii transmissie te bespreken, maar de televisie stichting zelf zegt, dat er op dit moment nog niemand naar Lis sabon is uitgezonden. Wel neemt een vertegenwoordiger I de Nederlandse televisiestichting deel aan een congres van Europese televisie organisaties, dat momenteel in Belgrado wordt gehouden en men acht het by de N.T.S. waarschynlijk, dat daar over een uitzending van Benfica-Feijenoord zal worden gesproken; met name met de Spaanse vertegenwoordigers. Want hoe dan ook: een straalverbinding vanuit Lissabon zou over Spanje moeten lopen en derhalve omdat Spanje maar één net heeft ook in Spanje moeten wor den uitgezonden. Er zyn natuurlyk nog wel andere me thoden van doorgifte denkbaar, voorbeeld via vliegtuigen, die vastgestelde punten boven de oceaan cirkelen. Philips deelt ons mede, al eens een dergeiyke stunt te hebben uitgehaald, vanuit Zweden. Maar daar is nu geen denken aan. Hoewel men ook bij Philips wel attent is op de transmissiemogelijkheden, heeft het bureau projecten momenteel nog niets ondernomen. Men wacht eerst eens af wat voor prin cipiële bereidheden er bij de onderschei dene betrokkenen zullen zijn. Men acht het er overigens niet onmogeUjk een straalzendernetje op te stellen tussen Lissabon en Madrid, het eerstvolgende Jongens vergrepen zich aan een 14-jarig meisje De afdeling zedenpolitie van de linker Maasoever te Rotterdam heeft vier jon gelui van 16 tot 18 jaar aangehouden, Jie ervan worden verdacht schuldi~ zijn geweest aan een zedenmisdrij! gens een I4-jarig meisje dat door hen in een brandgang werd gesleurd. Vermist Belgisch jongetje dood In de rivier de Sambre tussen Ham en Moustier is het stoffelijk overschot ge vonden van de sedert vorige week vry- dag vermiste zeventien maanden oude Pierre Longpre nit Auvelais bij Namen. Deze baby werd uit zijn kinderwagen gehaald tóen deze voor de deur van een winkel stond waarin de moeder inkopen deed. Het gezin Longpre telde zes kin deren. Geen visum nodig voor Canada Nederlanders, Belgen, Luxemburgers en Duitsers hebben voortaan voor een ver blijf in Canada van niet langer dan drie maanden geen visum meer nodig. De Canadese autoriteiten hebben hiertoe besloten ln het kader van een uitgebreid programma ter vereenvoudiging van de reisfornuillteiten voor toeristen en be zoekers. Arie Kleywegt van Vara naar V.P.R.O. De VARA-televisiereporter Arie Kley wegt zal met ingang van een nog tc bepalen datum in dienst treden by de V.P.R-O. waar hij de functie kr(Jgt van plaatsvervangend hoofd van de televi- siedienst. Hy volgt d heer J. J. Odufré zodanig op. heer Oaufré verlaat de V.P-R.O. om zich mogeiykheden te verschaffen zijn creatieve ambities ook op ander terrein dan dat van de televisie te ontpliooien. De heer Kleywegt is 42 jaar. 0 Twee Jonge Westduitsers zullen meehel pen bij de bouw van een school in de Sow- jet-Unie. als onderdeel van het plan om lan den te helpen die onder het Nazibewind heb ben geleden. Activiteiten Goese Jeugdgemeenschap De raad van afgevaardigden van de handeld. De voorzitter, wika D. E. Hiensch, deelde mede dat de heer J. van Laar een gedeelte van de werk zaamheden als secretaris zal overdragen aan de heer J. Minnaard en dat de heer M. Moens penningmeester is geworden, de heer K. Moes algemeen-adjunct en mej. S. Verhage lid. Aan de afgevaar digden werd gevraagd om de prakti sche richtlijnen voor „hulp in zieken huizen" van de jongeren hulpdienst van het Ned. Roode Kruis onder de aan dacht van de leden te brengen. Op verzoek van het drankweercomité is de aandacht gevestigd op twee film voorstellingen: vrijdagmiddag 26 april voor kinderen met vertoning van de film „Met Kalle de lucht in" en des avonds voor oudere jeugd en volwasse nen de Franse speelfilm „De gebroken melodie". De voorstellingen zullen wor den gegeven in „De Prins van Oranje". Ook werd meegedeeld dat het in de be doeling ligt om in het najaar een spel- cursus van de stichting „Spel en sport" te organiseren. Op koninginnedag zal de G.J.G. het morgenprogramma verzor gen. Het is als volgt vastgesteld: na de aubade op de Grote Markt zullen de kinderen van de klassen. 1, 2, en 3 van de lagere scholen het optreden van de kinderoperette bijwonen: één opvoering om 10 uur gn één om 13.30 uur in „De Prins van Oranje". De kinderen van de hogere klassen van de lagere scholen zullen in het Grandtheater de spannende film „Drie kleine detectives" kunnen zien. Drie voorstelling worden gegeven. Aan de kinderen van de kleu terscholen wordt in „Het Schuttershof" een programma van poppenkast en te kenfilmpjes aangeboden. Of de kin deren een traktatie krijgen, zal afhan gen of de burgerij van Goes voldoende zal geven aan de collecte voor viering koninginnedag. Een andere activiteit waarvoor de G.J.G. zich wil inzetten is de nationale hulp actie voor de opbouw van het getroffen dorp Dousadi in Perzië. Tevens wil men de getroffenen van de ramp op Ba- li in Indonesië helpen. Daarom een ge zamenlijke actie voor Perzië en Bali. Daarvoor zal op koninginnedag 's mid dags een straatcollecte worden gehou den, in het bijzonder op de Markt en voorts zal op 15 mei, ae dag der ver kiezingen, by de stemlokalen bussen worden geplaatst voor deze doeleinden. Op 3 en 4 mei zal op verzoek van de 4 mei zal op verzoek van de het Grandtheater de film „Dagboek van Anne Frank" worden vertoond in verband met de herdenking van de gevallenen en de bevrijding van ons land: De voorzitter suggereerde om zo mogelijk in groepsverband de film te gaan zien en later op de verenigingen en clubs te bespreken. Uitvoerig werd gesproken over het zo- mervakantiewerk voor kinderen. In prin cipe is besloten om dit werk deze zo mer op te zetten. Nagegaan zal worden of men hiervoor voldoende leiding zal kunnen vinden. Aan het. einü van de vergadering deed de voorzitter een be roep op de aanwezige afgevaardigden om in de komende tijd alle activiteiten zoveel mogelijk te steunen en de leden van de verenigingen en clubs hiertoe te animeren. mynen in Heerlen heeft geweigerd com mentaar te leveren op persberichten volgens welke in een proeffabriek van de mynen in Gcleen exeperimenten wor den verricht om kunstrubber te fabri ceren uit grondstoffen onttrokken aan aardolie. Volgens deze berichten zou de synthe tische rubber, genaamd ,,ethyleen-pro- pyleen rubber" zeer geschikt zijn voor ae fabricage van autobanden. Dergelijke proefnemingen vinden ook in Amerika, West-Duitsland en Italië plaats. Aanvaring op de Nieuwe Waterweg Op de Nieuwe Waterweg ter hoogte van Maassluis is gistermorgen het Duitse m.s. „Homberg" tijdens mist er was een zicht van 300 meter in aanvaring gekomen met het onder Noorse vlag varende m.s. „Astrea". De Noor liep lichte schade boven de waterlijn op maar kon de reis voortzetten. De „Hom berg" liep aan de grond en moest wor den vlot getrokken door do sleepboot „Ebro". Het schip voer met enige scha de aan de voorsteven naar de werf van Wilton-Feijenoord. Eurovislc-schakelstation. Men waar schuwt er echter voor, dat zo'n netje wel een kostbare zaak is. Bussum is nog niet optimistisch. „Maar" zegt men er „de technische dienst zal niet nalaten aUe mogelijkheden overhoop te halen. Feijenoord is het ons best waard". In volgorde zyn de problemen, die moeten worden overwonnen de volgende: 1 bereidheid van de N.T.S. en van de betrokken Nederlandse omroepvereni ging om zendtyd en outillage af te staan zonder twyfel aanwezig; 2 Toestemming van Benfica om vanuit het eigen stadion een directe t.v.-repor- tage te geven. Een dergeiyke toestem ming zou een novum zijn. Benfica heeft die nog nooit gegeven. 3 Medewerking van Eurovisie onge- twyfeld te verkrygen; 4 Bereidheid van de Spaanse televisie zijn (enige) net een hele avond af te staan voor een buitenlandse affaire. Voorshands staat achter deze bereidheid een groot vraagteken; 5 De mogeiykheid van een technische verbinding tussen Lissabon en Madrid. Een kostbare zaak, die echter tc realise ren is. Het zwaarst weegt naar de mening van de betrokkenen ae vraag, of Madrid tot medewerking bereid is. En daar hangt dus momenteel In hoofdzaak de hele kwestie op. Een foto van de eerste Engelse atoomonderzeeboot Dreadnought' aan de kade in Barrow-in-Fumess. Nagekomen advertenties Soil Deo Gloria. Geboren IGNATE DÊSIRÊ, dochter van de hoer en mevrouw A. de Buck-Hillcbrand. Voor de zeer vele blijken van medeleven, betoond ty- dens dc ziekte en na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, dc heer CORNKLIS BUSTRAAN, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, mevr. J. Bustraan-Schipper4 St,-Laurens, april 1963. Noordweg 186.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4