Chauffeur hield niet rechts en ramde bus Drank: vier maanden ontzegging AGENDA WALCHEREN REDDINGBOOT J. LELS" MAR BURGHSLUIS DR. W. DREES SPRAK IN GOES VOOR PARTIJ VAN DE ARBEIP WINST ZIEKENHUISVERPLEGING OP BEVELANDEN RUIM 30.000 BEDRIJFSLEVEN-ONDERWIJS IS IN ZMAANDEREN NOG NIET OPGANG EXAMENS MARKTBERICHTEN DONDERDAG 18 APRIL 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 KANTONRECHTER MIDDELBURG ,,Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat de drank bij deze aan rijding een rol heeft gespeeld", merkte de officier van justitie, mr. P. K. Doedens, woensdag tijdens de zitting van kantonrechter mr. J. Moolenburgh op. Hij eiste tegen de chauffeur S. D. uit Bïezelinge, die op de rijksweg te Kapelle niet voldoende rechts hield en daardoor in botsing kwam met een autobus, boetes van f50 en f75 en een voorwaardelijke ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen voor de tijd van 4 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Tevens vorderde de officier als speciale voorwaarde, dat de verdachte zich zal verzekeren. De civiele vordering van f 97,50 zou, volgens mr. Doedens, tevens voor rekening van de chauffeur moeten komen. Hoewel D. tegenover de kantonrechter bleef volhouden, dat hij uiterst rechts had gereden, verklaarde de buschauf feur C. W. J. B. uit Hansweei-t als ge tuige, dat de tegenligger na een inhaal manoeuvre op de middenbaan was blij ven rijden. „Na de botsing ging is naar D. toe en rook een dranklucht" zo verklaarde de buschauffeur. De ver dachte herhaalde dat hij slechts éér borrel had gedronken. Mr. Moolen burgh ging af op de getuigeverklaring en vonniste boetes van f 30 en f 75. Wat betreft de ontzegging van de rij bevoegdheid, betaling van de civiele vordering en de verzekering, was hij het met de eis van de officier eens. Bevroren voorruit De landbouwer D. C. uit Veere zou met zyn personenauto niet vol doende rechts hebben gereden en daardoor in botsing zijn gekomen met een autobus. „Ik liad last vi een bevroren voorruit, maar ik meen dat ik nog steeds op de rechterweg- helft was en dat het de autobus was, die niet volkomen rechts reed", vertelde de landbouwer. Voor het horen van de buschauffeur als ige wei t mei. Koppig bleef de automobilist E. J. R uit Goes ook na twee getuigenver klaringen ontkennen dat hij in Goes een bromfietser de pas hac. afgesneden, die zich rechts naast, of in ieder geval dicht achter hem bevond. De automobilist zou, volgens de j duidelijk", vond de automobilist, „maar dit keer heb ik het niet gezien. Boven dien werkt het wel verwarrend als je eerst door borden verwezen wordt naar een weg, die achteraf blijkt te zijn af gesloten. Dan moeten ze die borden die richting aangeven toch afdekken met jutezakken bijvoorbeeld". De officier eiste voor deze overtre ding een boete van 25 gelijk het bedrag van de schikking, kantonrechter wilde hoewel niet officieel rekening houden met de verklaring van de verdachte en mi- niseerde de boete tot 20. Ook de landbouwer L. H. uit Oudelan- de reed in Lewedorp met zijn auto over de voor opdooi afgesloten Molenweg. „Nadat ik 15 m. de weg was opgereden, maakte mijn vrouw mij er op attent dat hier éénrichtingsverkeer gold. Omdat de weg tamelijk smal was, besloot ik twin tig meter verder naar een boerderij te rijden om daar te keren", luidde zijn verklaring. De landbouwer had niet voorzien dat bij de boerderij een opsporingsambte naar stond, die hem onmiddellijk pro ces-verbaal opmaakte. Rekening hou dend met het feit dat verdachte zjjn fout aan het herstellen was, deed mr. Moolenburg 5 van de gevorderde straf van f 25 af. 2745 kilogram Hoewel duidelijk stond aangegeven dat de Kasteelweg te Nieuwdorp in ver band met opdooi alleen toegankelijk was voor auto's met een asdruk tot 1,2 ton, waagde de chauffeur A. K. uit Pa- pendrecht het toch om met zijn auto (met een asdruk van 2745 kg) de weg op te r|jden. Conform de eis werd hem hiervoor een boete van 50 opgelegd. zijn gegaan. Hij was daarbij op de rijwielstrook beland en schepte met zijn achterspatbord de bromfietser, die een val maakte. De automobilist verklaarde dat hij op een gegeven ogenblik achter zich la waai hoorde en in zijn binnenspiegel zag, dat op het rijwielpad een meisje en een jongen stonden te nraten. Hij was daarna gestopt om te Kijken wat er aan de hand was. „Hoe kunt D nu ontkennen dat U schuld heeft, als U niet eens iets van de aanrijding hebt ge merkt?", vroeg mr. Doedens zich af. De officier noemde het „doodgewoon snij den" en vorderde een boete van f 40. De kantonrechter, die het betreurde dnt ver dachte nog steeds niet overtuigd was, vonniste een boete van f 25. Geen Voorrang De bromfietsbestuurder P. B. uit Mid delburg verzuimde voorrang te verle nen aan een personenauto, die op de kruising Dampoortstraat - - Nederstraat te Middelburg van rechts kwam. Er volgde geen botsing, omdat de auto tijdig wist te stoppen. „Voorrang geven aan van rechts komend verkeer is één van de pijlers waarop het verkeer rust", doceerde de kantonrechter die de brom fietsbestuurder conform de eis veroordeelde tot een geldboete van f 30,—. Diverse deelnemers aan hot. verkeer moesten weer voorkomen omdat. z|j de maximum snelheid hadden over treden. De stoker J. v. E. uit Vlis singen, die in Vlisslngen met zjjn bromfiets bijna 42 kilometer reed in plaats van 80 of minder, kreeg hier voor een boete van f 20. De haven arbeider A. V. uit Souburg reed met zijn auto in de Paul Kmgerstraat in Vlissingen met een snelheid van 80 km. Hij werd veroordeeld tot een boete van f GO. De leerling-tekenaar A. L. W. uit Krab- bendijke reed met zijn bromfiets buiten de bèbouwde kom te Kapelle waar men niet harder mag rijden dan 40 km met een snelheid van 54 km per uur. Conform de eis kreeg h|j hiervoor een boete van f 40. De verkoper W S. de G. uit Vlisslngen reed met z||n auto in Kats op een voor opdooi afgesloten weg. „Over het alge meen zijn de borden in Nederland erg MIDDELBURG SEMINARISTEN BRENGEN „DROOM DER GEVANGENEN" Zaterdag a.s. zal het toneelgezelschap van het Groot Seminarie te Hoeven (Noord-Brabant) in de r.-k. kerk te Middelburg een opvoering geven van het bekende toneelstuk „Droom der gevan- enen" van Christopher Fry. .Iet stuk handelt over een korporaal en drie soldaten, die een nacht lang als krijgsgevangenen opgesloten zitten in een kerk en zich daar dromend identi ficeren als bijbelse figuren om ten slotte tot de ontdekking te komen, dat het le ven uitzichtloos is tenzij zij hun leven veranderen. De aanvqng is gesteld op 7 uur. (Advertentie) Amerikaans Sleutelspel Neem een briefkaart en een postzegel van ft.-. Bewaar deze sleutel en let op de adver tentie van a.s. zaterdag! Middelburg - City Ue langslt dug. 111) uur. 14 jaar Electro Invasie op Guam. IH.3U uur. 14 laar Molenwater. Miniatuur Wal cheren. U--18 uur. De vier Wlndekee. ex positie R. Klmpe. 9—12 en 14-18 uur Vlisslngen - Alhnmbra. De langste dag, 19.30 uur, 14 laar Strandhotel. Verga dering PhllBtellea. 20.15 uur Goes - Grand De langste dag. 10.30 uur, 14 jaar. Korenbeurs. Dr. De Kort voor K-V P -afdeling, 20 uur. Bergen op '/.oom - Roxy. Caaabinnca, 20 uur. 14 Jaar Terneuzon - Concertgebouw: Toneelgroep Studio met „Een geboren leugenaar", voor de Z,V U„ 20 uur. Oostburg - Ledeltheater; De langste dag, 20 uur. 14 Jaar. Zicrlkzee - Prol. Zeemnnlyceum: Tentoon stelling Ned. Jeugdbond ter Bestude ring Geschiedenis. 19—21.30 uur. Poortvliet - Bovenzaal raadhuis- Expositie vrijetijdsbesteding. 10—17.30 uur. (Advertentie) De Middelburgse sportleider C. J. L.W. verzaakte een staatsplicht toen hij niet in Vlissingen verscheen als geroepen noodwachtplichtige van de De sportleider had alle mogelijke moei te gedaan om voor zijn lessen die avond een vervanger te vinden, maar het was hem niet gelukt. „Het is een vrij be roep. Ik verdien op 30'n avond myn brood", pleitte hy tegen de kantonrech ter. Deze meende evenwel dat men zyn persoonlijk belang niet voor moet la ten gaan voor het publieke belang. Op de eis van 40 veroordeelde hij sportleider tot f 30. Zonder rijbewijs De vrachtwagenchauffeur J. A. van T. uit Borssele was al driemaal veroor deeld door de kantonrechter omdat hij zonder rijbewijs reed. Bij deze vierde overtreding werd hij veroordeeld tot 55. Nu heeft hij wel een rijbewijs. Waarschijnlijk door de gladheid kwam de aanhangwagen van de tractor, waarmee G. A. K. uit Koudekerke reed in aanra king met een stilstaande personenauto, die K. juist passeerde. Ondanks deze onvoorziene beweging van de aanhani wagen, kreeg de chauffeur een boete van 20 conform de eis. De landbouwer G. G. uit Grijpskerke had zijn hond los laten lopen op de openbare weg. De officier eiste 12,50 en vond het een „kwestie van zorge loosheid". Het vonnis luidde conform. De fruitkweker G. N. Z. uit Kapelle was zonder vergunning in het bezit van een buks. De zaak is aangehouden om de uitslag af te wachten van het on derzoek of de fruitkweker een machti ging krijgt of niet. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Scheepvaartberichten Vlisslngen aangekomen op 16-4: Mount Eve rest van Oporto. Vlissingen vertrokken op 16-4: Mount Eve naar Middelburg. Gepasseerd naar Antwerpen op 14-4: Johan nes van Runcorn: Ivoorkust van Hamburg; Atlantic van Basse Indre. 15-4: Bern van Shoreham; Columbus van Londen: Jongkind Belfast; Menje van Londen; Magas van Klaipeda. Mallard van Hull. 16-4: Lies van Cardiff; Stella Maris van Plymouth-Gent; Luise Emllle van Rockaevell: Eob van Irak- Uon:, Mnrlekerk van Marseille. Gepasseerd van Antwerpen op 16 april: Antje naar Londen. Hennle naar Köge-Ter- neuzen. Neder Waal naar Amsterdam. Magas naar Rotterdam. Patricia naar Spanje-Gent. Albert V naar Londen-Gent. Bern naar IJ- muid'-n. Progress naar Hull. Margriet Anja Rotterdam. Virgo naar Londen. Spica Breskens-Hansweert. 17 april: Arnouds- polder naar Rotterdam. Ncderrijn naar Ham burg, Batavier V naar Las Palmas. Stella Maris naar Rotterdam-Gent. Egbert Wagen borg naar Rotterdam-Terneuzen. Hartingen Vlaardingen-rede. Mariekerk naar Rot terdam. In het tijdvak van 9 tot en met 15 april zijn de navolgende voorwerpen als gevonden aan het bureau van politie te Vlissingen gedepo neerd: rijwieltassen, benzinedop (D.K.W.), teddybeer, koffer met lijfgoederen, tekening, lap stof, bril. kinderdriewieler, enkele auto- steppen. diverse wanten en handschoenen, enkele huissleutels en diverse rijwielen. Inlichtingen aan het bureau zijn te bekomen van de adressen alwaar de volgende voor werpen zich als gevonden bevinden: honde- riem met penning. Schotse collie, poppen- relswiegje, identiteitskaart, weekendtas, en kele polshorloges, huissleutels, diverse hand schoenen en wanten. WESTKAPELLE Schietvereniging opgericht ZEEUWSCH-VLAANDEREN N V.V.: werkgelegenheid in W -Zeeuwsch-Vlaanderen is no; onvoldoende In het dezer daeen verschenen jaarver slag van de X.V.V.-bestuurdersbond in West-Zeeuwsch-Vlaanderen wordt opge merkt dat de werkgelegenheid in de streek iets beter is geworden, maar nog onvoldoende is. Enige nieuwe indus trieën hebben wel mogelijkheden ge opend voor jongere arbeiders; voor de oudere generatie is de situatie vrijwel niet. veranderd. Bi1 eer onderneming in Sluis bijv. is het. loon alleen maar aantrekkelijk voor de jongeren en de ouderen verlaten de fa briek zodra ze daartoe de kans krijgen. Weinig Is in de streek ook te merken van de ruimere werkgelegenheid in de kanaalzone. Gunstig zijn de vooruitzichten voor de onlangs opgerichte Algemene Stichting voor Gezinszorg in Zeeuwsch-Vlaande ren. Veel steun" werd ondervonden van de activiteiten dervrouwenclubs. Voor het t.b.c.-fonds werd met busjes en col lecten 758,03 bijeengebracht. Het ledental daalde van 1453 tot 1417. Dit verlies moet vooral in de agrarische sector worden gezocht. Vele agrariërs schakelen op een andere tak van be drijf over en verlaten de streek. Dit jaarverslag zal een punt van be spreking uitmaken op de jaarvergade ring. die 27 april in de „Eenhoorn" te Oost burg wordt gehouden. Tevens zul len daar enige actuele problemen aan de orde gesteld worden. De aftredende bestuursleden M. Versprille uit Groede, V. Scheners uit Breskens en A. Vinke uit Breskens zijn herkiesbaar. TF.RNEUZEN Gouden huwelijk in Van Steenbergenlaan Woensdag vierde het echtpaar De Zeeuw-Mcijer uit Terneuzen zijn 50-jarig huwelijksfeest. De heer A. J. C. de Zeeuw (73) en diens echtgenote C. C. de Zeouw-Metjer (71) verkeren beiden nog in oen uitstekende gezondheid. Het feest werd gevierd te midden van kinde ren en kleinkinderen in de versierde wo ning in de Van Steenbergenlaan. Ook tal van vrienden en kennissen kwamen gelukwensen aanbieden. Te Westkapelle schietvereniging is dezer dagen een ipgericht, die voorlo pig de naam Schietvereniging West kapelle" zal dragen. De vereniging telt dertien leden. BURGHSLUIS krijgt in de loop van deze zomer een nieuwe red dingboot. De „Maria Carolina Blan- kenheym", sedert 1912 actief in de Zeeuwse wateren, zal worden vervangen door de „Jan Leis", de reddingboot van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Maat schappij tot Redding van Schip breukelingen, die binnenkort Hoek van Holland overbodig wordt. Prins Bernhard heeft daar een fonkelnieuwe reddingboot overge dragen: de „Koningin Juliana". Zo dra de bemanning op het nieuwe schip wat gewend is, kan de „Jan Leis" vertrekken. Voor schipper J. A. Minneboo en zijn Burghsluise opstappers betekent het, dat zij de beschikking krijgen over een krachtiger schip voor hun red dingsoperaties op en voor de Ooster- schelde. De „Jan Leis" heeft twee G.M.-motoren van 110 pk, een dub bele schroef en het schip is zelfrich- tend, wanneer het omslaat, komt het automatisch weer rechtop. Maar het betekent ook het einde van de diensttijd van een reddingboot die in de afgelopen 51 jaar een lange reeks min der en meer spectaculaire karweitjes in stormachtige nachten heeft opge knapt. De „Maria Carolina Blanken- heym", het schip met de 165 pk sterke G.M.-motor, zal uit de vaart worden ge nomen, Het is een duidelijk moment in het streven van de K.N ZM.R.S. om het materieel te vernieuwen. In Burghsluis wordt de wacht van een schip afgelost, dat een halve eeuw is meegegaan, door een jonger vaartuig van 30 jaar. Ove rigens heeft ook de „Blankenheym" in de loop der jaren grondige veranderin gen ondergaan. En 1912 werd het schip in Vlissingen gestationeerd met troleummotor. Verschillende malen werd een nieuwe motor ingebouwd, er werd aan het vaar tuig verbouwd en gemoderniseerd. Kort om. de reddingboot werd steeds in een goede conditie gehouden. Maar toch is zij thans uitgediend. Met het vertrek van het schip zullen ook vele herinne ringen aan opzienbarende reddingen verder vervagen. Verhalen uit de tijd, dat de reddingboot in Vlissingen en Veere was gestationeerd. Het meest spectaculiar waren de acties rond de „Meerkerk" in een mijnenveld, de „Ebro" en in de rampnacht van 1963 toen schipper Minneboo met zijn mannen de Bore VI" probeerde te vinden, die la ter op h'et strand van Westenschouwen kwam vast te zitten. Twee jaar geleden verhuisde de „Blankenheym" van Veere naar Burghsluis. Strafeest in Serooskerke (Sch.) Zaterdag a.s. zal te Serooskerke (Sch.) het door de weersomstandigheden van de afgelopen winter uitgestelde stra feest plaatsvindén. Van de zijde der rditers bestaat echter, ter plaatse wei nig belangstelling. Slechts 6 ruiters zul len aan het ringsteken deelnemen. Het feest zal worden opgeluisterd door de harmonievereniging „Witte van Haem- stede" uit Haamstede, 's Avonds wordt in het dorpshuis een door inwoners van Serooskerke ingestudeerd toneelspel op gevoerd. Het feest zal met een dansje worden besloten. IN HET ZICHT VAN DE KAMERVERKIEZING P.v.d.A. zal worden gevraagd voor samenstelling van nieuw kabinet Dr. W. Drees, oud-minister-president, verwacht dat bij do samenstelling van een nieuw kabinet na de verkiezingen voor de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 15 mei a.s. een be roep zal worden gedaan op de Partij van de Arbeid om aan de regering deel te nemen. Hij sprak deze verwachting uit tijdens een in „Het Schuttershof" te Goes gehouden openbare vergadering van de plaatselijke P.v.d.A.-afdeling, waarin hy liet woord voerde. Dr. Drees achtte het van belang voor het Nederlandse volk, dat de P-v.d.A. kan meewerken aan de regering. „Deel neming in de regering zal echter af hangen van de voorwaarden", betoog de hij. De oud-minister-president wees er op. dat de V.V.D. ais regeringspartij niet is meegevallen. Dit zal naar zijn mening mede bepalend zijn om de Party van de Arbeid uit te nodigen weer aan de regering deel te nemen. „Als de Par- tljd van de Arbeid, evenals deze zittings periode, niet in do regering zal zijn ver tegenwoordigd, zullen we weer in de oppositie gaan", aldus spreker. Dr. Drees hield voor een vry talrijk ge hoor een politiek praatje, waarin nij de politiek van het kabinet-Do Quay onder de loep nam. Hij besteedde daar in o.m. aandacht aan kwesties als de vermogensaanwas, de vrije prijzen van de landbouwgronden, de toto, en de mi litaire dienst. Dr. Drees verklaarde, dat er een aantal principiële kwesties is, waarin de P.v.d.A. duidelijk tegenover de regeringspartijen staat. Hy sprak als zyn oordeel uit, dat de ministers van de confessionele partyen inzake verschil lende beslissingen, welke zy hebben ge nomen, nu een ander standpunt hebben ingenomen dan enkele jaren geleden. BEWUSTE BEURS. Tevoren had de Zeeuwse gedeputeer de, de heer M. J. van Poelje het woord gevoerd. Hy merkte op, dat zich voor de komende verkiezingen eigenlijk een te groot aantal partijen en partijtjes heeft aangediend. Hy zei, dat de Party van de Arbeid een bewuste politieke keuze vraagt. „Niet uit traditie of sleur moet de kiezer z(jn stem aan een bepaalde partij geven", merkte hij op. Nader ingaande op het regeringsbeleid in dc afgelopen vier jaar hekelde hy het woningbouwbeleid aan de hand van cyfcrs toonde hy aan, dat in de jaren '1959 tot 1963 steeds minder gesubsi dieerde woningen zijn voltooid de Nieuw-Guineapolitiek „de regering- heeft de oplossing vertraagd, de thans gevolgde weg moest haar worden opge drongen" en de kwesties van de ambtenarenpensioenen „de salto mortale van de V.V.D.", zoals hij het stelde. Voorts was de heer Van Poelje van oordeel, dat er nog geen sprake is van een rechtvaardige verdeling van het nationale inkomen. Hij betoogde, dat het kabinet-De Quay heeft gefaald op al deze punten, die in de verkiezings propaganda van de regeringspartijen en in de regeringsverklaring als belof ten en toezeggingen naar voren waren gebracht. „Moest dit falen niet voldoen de zyn om de desbetreffende regerings- partyen een afdoende rekening te pre senteren?" vroeg hij zich af. Volgens hem zou dit zeker gebeuren als daar niet de confessionele partyen waren, die hun kiezers meer binden aan de confes sie dan aan de politiek. Na de redes van de beide P.v.dA.- voormannen werden de bezoekers in de gelegenheid gesteld op een speciaal op het podium opgesteld televisietoestel het televisiedebat tussen de K.V.P. en de P.v.d.A. te volgen. De vergadering stond onder leiding van de heer J. Sa lome. (Reeds gisteren geplaatst in een dee1 van onze edities „Opper" J. Mast in Arnemuiden jubileerde De postcommandant van de rykspoll tie te Arnemuiden, opperwachtmeester J. Mast, viel dinsdag een hartelijke hul diging ten deel in verband met zyn zil veren dienstjubileum. Des middags kwam hiertoe een aantal genodigden bijeen ln de raadzaal van Arnemuiden. Hier waren o.m. aanwezig het college van b. en w„ de districts commandant van de rijkspolitie in Ze land, overste A. J. van Thiel en ve schillende collega's van de jubilaris. Overste Van Thiel, was de eerste spre ker die zich tot de jubilerende o wachtmeester richtte. Hij wenste geluk en bood de gebruikeiyke cheque aan. Burgemeester A. Hack vertolkte de dank en de waardering van het ge meentebestuur. Onder aanbieding van een geschenk, gewaagde de burgemees ter van de byzonder prettige samen- prettige werking met opperwachtmeester Mast. Namens de collega's voerde vervolgens adjudant J. Geelhoed uit O.- en W.-Sou- burg het woord. Ook deze spreker bood een aandenken aan. Ten slotte dankte de jubilaris, die vergezeld was van zyn gezin, voor de hem gebrachte hulde. Na dit oficiële gedeelte bleef men nog enige tyd gezellig byeen. Nu beurs in hotel „De Gouden Leeuw" Nu het hotel-café-restaurant „Hof van Holland" door de brand van vorige week is veranderd in een puinhoop zijn de landbouwers en zakenlieden uit de om- feving van Sint-Maartensdyk ook hun eursgebouw kwytgeraakt. De eigena resse van het in de hoek van de Markt gelegen hotel „De Gouden Leeuw", de familie M. J. Steketee, heeft dit hotel inmiddels voor het houden van beurs be schikbaar gesteld. De directies van de Amsterdamsehe Bank en de Bank van Mierlo hebben reeds besloten vandaag (donderdag) in „De Gouden Leeuw" hun zitdagen te beleggen. ALGEMENE VERGADERING OP 4 MEI A.S. Kwart ton voor de reserve eigm gebouw De Vereniging voo/r Zïekenhuisverple- ging op Zuid- en N.oord-Beveland heeft over 1962 bij een omzet van 647-55* vullend verzekerden wordt voor een winst gemaakt van 33.529,17. Het bestuur stelt tydeiiis de op 4 mei a.s. in „De Prins van Oranje" te Goes te hou den vergadering voor om van deze winst 25.000 toe- te voegen aan de re serves van de vr(j willige en van de aan vullende verzekering in dezelfde ver houding als vorig jaar. De winst en verliesrekening gaf een totale winst te zien van 72.916,12. De belang rijkste verliespost was de A-verzekerlng: 37.605,26. By de bestuursverkiezing zyn aftredend en herkiesb?*ar de heren J. Huige, G. Krekelberg èn M. Reijnhoudt. wat de uitkeringen betreft stelt het bestuur voor om, ondanks het tekort op de A- verzekerinf/ van 37.605,26, de uitke ring uit doze A-verzekering niet te wij zigen. Voorgesteld wordt het bestuur tf machtigen om met ingang van 1 januari 1964 de vergoeding ad 100 voor by- komende kosten te doen vervallen, in dien in 1963 weer een aanzienlyk ver lies op de A-verzekering zou worden geleden. Iet bestuur vraagt verder bekrachti- (ing vnn de vergadering van de volgen- Ie verhogingen van uitkeringen, die per januari 1963 werden ingevoerd; de litkerlng in de Bl-verzekering wordt van 13 op 15 per verpleegdag ge bracht, in de B2-verzekering van 14 16 enz. De uitkering in de polikli- sclie verzekering (PI) wordt van 175 op 200 gebracht enz. Aan aan- VOORZITTER CONTACTCENTRUM Causerie voor Nijverheid en Handel Het werk van het Contactcentrnm Bedrijfslevenonderwijs wordt over het algemeen in Zeeland goed ont vangen, behalve in Zeeuwsch- Vlaanderen, waar van de zijde der bedrijven nog onvoldoende mede werking wordt verkregen. Dit was een conclusie van de voorzitter van dit contactcentrum, mr. J. Kroese uit Rotterdam, die gisteren sprak tijdens een lunchbïjeenkomst van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel te Middel burg. Mr. Kroese zou contact op nemen met een aantal bedrijven in Zeeuwsch-Vlaanderen ten einde na te gaan hoe ook in deze streek dit voorlichtingswerk ter hand kon worden genomen. VERBETERING TRAVERSE KAPEL!,EBRUGCLINGE In het bureau van rijkswaterstaat t Middelburg is aanbesteed het maken van voetpaden, rywielpaden, parkeerplaat sen, riolering, alsmede het uitvoeren van bijkomende werken voor de verbetering van de traverse Kapellebrug van rijks weg 60 in Clinge. De uitslag van deze aanbesteding luidt: /an Wallenburg te Middelburg voor 183.257: Jan de Oude's aannemings bedrijf N-V. te Biervliet voor 183.768: gebr. Sponselee te Kloosterzande voor 194.000 en firma gebr. Lucasse te Kloosterzande voor 195.900 Autobotsing in Oostburg Bij een botsing tussen twee personen auto's in de Nieuwstraat te Oostburg is woensdagmiddag omstreeks half zes ma teriële schade ontstaan. De wijkver pleegster van het „Wit-Gele Kruis", zuster De B. kwam met haar auto vanaf de Oprit en verleende geen voorrang aan een ui[ de richting Aardenburg ko mende personenauto, die werd bestuurd door jkvr. C- uit Burgh. Persoonlyke ongelukken deden zich niet voor- De heer Jaap Schoof Az. te Oosterland slaagde dezer dagen aan de ryksland- bouwwinterschool te Goes voor het exa men Landbouwkunde. Collecte De „SIMAVT'-collecte, die in Oosterland werd gehouden door de meisjes Annet Bolle, Riet Boogert, Corry Capelle, Mientje Dooge en Riet de Later, heeft opgebracht 92,25. Onder leiding van mevrouw L. van 't Hoffvan der Mai hebben deze vier collectantjes ten bate van de Stichting Kinderzorg te Middel burg, te Oosterland in het eerste kwar taal van 1963 opgehaald 62,95. COöP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Aardappelen 13-^-16, Andijvie l 98—1,09; n 87—1,02 per kg. Komkommers 70-30 65. 60-70 56—60: 50-60 51—56: 40-50 46—49 35-40 42 per stuk. Komkommers 1.011.06 per kg. Peter selie 9—14 por bos. Prei IA 67-86. IIA 71—79 IIB 51 per kg. Radijs witpunt 1931 per bos. Sla IA zwaar 32—37; IA Uoht 28—82: IIA 17 26; IC 1219 per stuk. Aanvoer 50.000 st. Stoofsla 46—8» per kg. Selderij 4—8 per bos. Spinazie I 50—76: II 42—60 per kg. Aanvoer 8000 leg. Uien IIC 6—15, HD 4—13. IIB 2—11 Witlof IIA 49—82. EB 42—66 per kg. Aan voer 16.000 kg. Aardbeien 701,10 per doos. 24—26 per stuk. EIERMARKT BERGEN OP ZOOM. Eiernoterlngen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 18 april 1963. Prijsklas 0 18 cent, 1 17 cent, t 16 cent, 3 15 cent. VEILING KAPELLE-BI EZELIN G E. 17 april. Golden Delicious 1 80 80—90. 75 86—94. 70 81—94. 65 74—79. 60 55—63. 2 80 75—77. 75 74—79. 70 71—32. 65 63—71. 60 38— 54. 2D 30—44. gTOf 38—63, fijn 15—85. Jona than 1 75 59—61. 70 48—6a 65 45—55. 60 33— 37. 2 75 28. 70 27—3a 65 24—34. 60 18—29. 2D 11—20. grof 13—25. fijn 5—11. Goudrenet 2D 33. ftln 21—25. grof 30. Winston grof 33— 43, fijn 19. Appelen rotvlek 9—17 Gieser Wildeman 2 5046. Comtesse de Paris 2D 15, fijn 15. Fransisca Borgia 2 65 40. 75 36. Kroetappelen doordraai. Kasaardbeien per stuk: extra 20—22, l 14—16, 2 11—10, Aardappelen bonken 19. 1 7','2—16, 2 8'/a, 3 3 Va—4. Groenten, Witlof 44—78, aTw. 43. Spinazie 1 69—72, 2 54—66. Radijs 1 23—29. 2 18—23. Rabarber 42—57 Prei 4S—68. Breekpeen 9 li— 14. Andijvie 4869. Gele kool 61. Witte kool 68. VEILING BERGEN OP ZOOM. 17 april. Glasandijvie 59—81. Glassla 20—36. Glassplnazie 55—63. Witlof 20—69. Rabarber 43—63. Radijs 25—33. Prei 60—87- Rode kool Witte kool 83. Saint Remy 29—41. Win- n 50-61. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 1732 kg. f 3.20—3,52. Bot 154 kg. Kabeljauw 15 kg. Wulk 74 kg. On gesorteerde vis 3 kg. VEILING GOES. 17 april. Groenten. Per stuk: Kropsla 1 32, 2 26. Cl 20, C2 21. Knolselderij 35. Per bos: Radijs 21—27. Per kg: Witlof A2 60, BI 52. afw. 37—46. Veldsla 50—85. Spinazie I 61—65, 2 54. Peen B2 9, Cl 4,50. Prei Al 31—69. Uien 4,50. Aardappelen 14. Lamsoren 140. Rabarber 71—77. VEILING TERNEUZEN. Sla. glas 1 25,90—28.30, 2 17.50—18. Selderij 12—17. Radijs 1 35—38. 2 32—37 Meerlanders 13.50. Bintje 2 7,20—7.50. Prei A2 40—64. B 30—57. Rabarber 2 68—69. Spinazie 1 87—97. Uien 1 18—19, 2 9—13. Witlof A 60. A2 35— 58. B 49—58. B2 33—53, afw. 6—38. Koolrapen 3—8. Appelen- Winston 1 75 65. 70 67. 65 60. 60 50—53. 2 75 50. 70 60. 65 54. 60 37. 55 28. 3 grof 21. kroet 9. Jonathan 1 75 64. 70 61. 65 53, 60 41. 2 73 40. 70 39—14. 65 29—34. 60 26—31, 2D 19—22. 3 grof 16—27. 3 fijn 12—13. kroet 11—13. Lombart 3 grof 26—29. 3 fijn 9. kroet 9. Golden Delicious 3 fijn 30—35. kroet 12 VEILING MIDDELBURG. 17 april. Sla 1 19—32, Sla 2 15—19, Sla C 10— 18, Witlof 5162, Rabarber 2846. Spinazie 52—67. Radijs 28—41. Andijvie 88—100. Prei 71—84. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien: 1 bonken 12.51. middel 55-70 13.09— 13.11. middel 40-55 13.70. drielingen 9.07, plcklera 7.96. Aanvoer 23 ton. In een kort, zakelyk betoog, gaf mr. Kroese, die lid is van de raad van be heer van Ph. van Ommeren en presi dent-commissaris van de Koninklijke Mij „De Schelde", een overzicht van de werkzaamheden, die het contactcentrum sinds acht jaar verricht. In 1955 werd gestart op initiatief van de vier werk geversorganisaties, die daartoe paritair samenwerken met de raad van leraren by het VJLM.O. Het doel is vooral aan docenten, maar ook aan leerlingen van het voorbereidend hoger en middelbaar onderwys voorlichting te geven over het bedrijfsleven. Er zijn daartoe in Neder land drieëntwintig regionale commissies werkzaam. Behalve over het bedrijfs leven wordt de laatste jaren ook voor-1 lichting verstrekt over vrije beroepen en functies in publieke dienst. Voorts wor den conferenties georganiseerd voor leraren over uiteenlopende onderwer pen, b.v. over wiskunde en bedryfsleven, projecten als Deltaplan en Europoort, discussietechnieken e.d. Sinds kort heeft men ook contact met de kweekscholen. Het belangrijkste werk van het cen trum is de beroepenvoorllchting, waarbij in navolging van de in Enge land bekende „careermaster" gebruik wordt gemaakt vaD de schoolaekaan. Als zodanig fungeert op een school meestal een docent, die zich voor voorlichting interesseert en die be reid is zich in de stof in te werken. Er zijn thans in Nederland een honderd twintig van deze dekaans werkzaam. Het contactcentrum verzorgt voorts studievoorlichting, terwijl verder adoptie door scholen van bedryven wordt gesti muleerd, waardoor een goede informatie over deze bedrijven is gewaarborgd. Ten slotte worden voor leerlingen vakantie cursussen gegeven in bepaalde bedrijven, o.a. bij „De Schelde" te Vlissingen Dit jaar is er in het gehele land een tach tigtal van deze cursussen. Het werk van het contactcentrum wordt geheel door het bedrijfsleven gefinancierd. De causerie van mr. Kroese werd volgd door een korte discussie, waai deelnamen o.m. de heer M. Haasdonk uit Goes en mr. J. Drijber', burgemeester van Middelburg. Deze byeenkomst, ge leid door de heer A. Dirkzwager, werd bygewoond door de leden van de Rotary- club Middelburg en van de Tafelronde Walcheren. Namens deze clubs sprak ir. M. de Vink een dankwoord. gaan een vergoeding toegekend van 1 per dag. Bij de huisartsenverzekering vervalt de maximum-uitkering per visi te; het totale maximum per jaar blijft echter gehandhaafd. Ten slotte vraagt het bestuur om over gaan tot de invoering van een kost- jsverzekering voor ziekenhuisverple- ging 3e en 2e klas en voor de klini sche bykomende kosten. Als premie wordt voorgesteld 5,25 per maand per betalend lid voor de 3e klas en 9 per maand per betalend lid voor de 2e klas. Het aantal vrywillige A-verzekerden was in 1962 12.008 (1961 12.359). Het aantal B-verzekerden bedroeg 2431 (1961 2282), zo blijkt uit een overzicht. Er waren 26.666 aanvullendverzekerden, tegen 26.068 in. 1961. Er werden in 1962 5,18 procent van de A-verzekerden en 7,49 procent van de B-verzekerden op genomen. KAMPIOENSCHAP SCHOOLVOETBAL Op het sportpark „Bannink" van Zierik- zee treden morgen (vrijdag) de kam pioenselftallen uit de vijf verschillende rayons van Zeeland tegen elkaar in het veld om een gooi te doen naar de pro vinciale beker van het schoolvoetbal in de oudste categorie-afdeling D. In wedstrijden van tweemaal vijftien minuten zullen de teams, die in Schou wen. Walcheren. Zuid-Beveland. Oost en West-Zeeuwsch-Vlaanderen alle an dere ploegen achter zich lieten, zich nu met elkaar meten. Van 's morgens elf uur tot kwart over vier in de middag zullen de jongens van de winnende scho len op twee velden tegen elkaar aantre den. Het wordt een spannende competi tie- Voor Schouwen-Duiveland is de ploeg van het Proffessor Zeemanlyceum present, die vorige week in het paas- toernooi de afdelingsbeker van het eiland wist te veroveren. Nagekomen advertenties Heden overleed tot on ze diepe droefheid na een kortstondig, gedul dig gedragen lijden on- GERARD WISSE, op de leeftyd van 63 jaar. Wemeldinge J. Wisse. N. Wisse-Lok. Stavenisse A. Jonkheer-Wisse. A. Jonkheer. Wemeldinge: E. Wisse. C. Wisse-Matthijsse. Yerseke: K. de Koeyer-Wïsse. J. de Koeyer. Bergen op Zoom: M. Staal-Wisse. J. P. Staal. En kleinkinderen. Wemeldinge. 17 april 1963. Chegeeweg 20. De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 22 april om 13.30 uur op de algemene be graafplaats te Wemel dinge. Vertrek sterf huis om 13-00 uur. Op 16 april overleed geheel onverwachts in het ziekenhuis Oostwal te Goes onze geachte voorzitter de heer J. DE BAT, in de ouderdom van 73 jaar. Zijn ijver en toewijding zal bij ons steeds in ere blijven. Het bestuur van de vereniging „Oostdijk Vooruit". Op 16 april overleed geheel onverwachts in het ziekenhuis Oostwal te Goes onze geachte patroon de heer J. DE BAT, in de ouderdom van 73 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in ere blijven. Het personeel. Heden nam de Heere plotseling van onze zij de weg mijn geliefde man en onze vader, be huwd- en grootvader JAN SCHIPPER, op de leeftijd van ruim 83 jaar. 's-Heer- Hendriks kinderen L. Schipper-Snoek. Wijk en Aalburg: P. L. Schipper. W. Schipper- Bouman En kleinkinderen. 's-Heer- Hendrikskïnderen, 16 april 1963. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben op zaterdag 20 april a.s. op de begraafplaats te 's-Heer-Hendriks- kinderen. Vertrek vanaf het ver enigingsgebouw om 14.00 uur. Heden is tot onze diepe droefheid plotseling van ons heengegaan, onze geliefde vader, be huwd- en grootvader DIRK ZUIJDWEGT in de ouderdom van 86 jaar. Wilhelminadorp C. Zuijdwegt J. Zuijdwegt-Mieras Kattendijke: L. Eversdijk- Zuijdwegt M. Eversdijk Wemeldinge: J. Zuijdwegt J. Zuijdwegt-Vleugel Wemeldinge: M. Zuijdwegt J. Zuidwegt-Meijaard Goes: J. Knuist En kleinkinderen Wemeldinge, 16 april 1963, Noordel. Achterw. 19. De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 20 april om 15 uur. Vertrek sterfhuis 14.30 Getroffen door de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader, Cornelis op 't Hof, betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Uit aller naam, M. J. op 't Hof-Moerdijk Vlissingen, 18 april 1963. Van de Spiegelstraat 15. Daar het voor ons op 27 maart een onvergetelijke •dag is geweest, is het ons toch onmogelijk een ieder persoonlyk te bedanken. Nu willen wy het langs deze weg doen. Mede namens onze kinderen hartelijk dank voor de pracht van een bloemenzee en de hon derden kaartjes, telegram men en de prachtige ge schenken, die wij mochten ontvangen bij ons 40-jarig huwelijksfeest en het 40- jarlg jubileum als volks slager. Tevens dank aan on ze familie. J. M. de Kok. M. de Kok-Stroosnijder. Goes, april 1963. L. P. v. d. Spiegelstr. 15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7