spaar bij de postspaarbank Ambulance kwam niet; ernstige zieke stierf Schoolvoetbaltoemooi in Zeeland in de war V.S. berispen leider Cubaanse ballingen nenüni en gaul kandidaat voor ronde van nederland Dag en nacht wachten op G.G.D. Weer drie kampioenen bij voetbaljunioren Geen animo bij zeventienjarigen voor politiebaan WIM DU B0IS ZEGEVIERDE IN TWAALFDE RONDE VAN GROEDE naadloze tapijtweelde van plint tot plint Du Bois leider in wielercompetitie om de P.Z.C.-prijs WOENSDAG 17 APRIL 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Weer een klacht over Amsterdamse gezondheidsdienst (Van onze Amsterdamse redacteur). Het leven van de 65-jarige koop man P. D. Valkhoff had hoogst waarschijnlijk gered kunnen wor den, wanneer hij verleden week tij dig zou zijn opgenomen in een hoofdstedelijk ziekenhuis. „De G.G.D. heeft een grove nala tigheid begaan door deze patiënt niet op dezelfde dag dat ik voor hem directe opname vroeg de vijfde april te halen", zegt de huisarts van de overledene. Deze dokter J. C. Sorgdrager, voegde er aan toe: „In ieder geval had men mij moeten waarschuwen dat die opname om welke reden ook was uitgesteld tot de volgende dag dan zou ilc maatrege len hebben genomen". „Over paar uur' Opnieuw is de Amsterdamse Genees kundige Dienst in opspraak ge bracht. Zaterdagmorgen 6 april over leed in zijn woning aan de Churchill- laan de Amsterdamse koopman P. D. Valkhoff. Hij had de hele nacht krim pend van pijn liggen wachten op de ambulancewagen van de G.G.D. De arts van deze dienst was de ochtend tevoren al b(j hem thuis geweest. Hij kwam toen de opname-aanvraag van de huisdokter controleren en sloot zich bij diens conclusie aan. „Over een paar uur wordt U gehaald", zei deze arts bij het weggaan. Die avond tegen zes uur belde, dodelijk ongerust, mevrouw Valkhoff de G.G.D. Ze zei tegen de broeder die telefoondienst had: „Mijn man heeft zo'n pijn hij zou gehaald worden er is haast bij". Het antwoord luidde dat die dag geen opname meer kon plaatsvinden ze moest maar wachten tot de volgende morgen. Mevrouw Valkhoff durfde niet haar huis arts opnieuw lastig te vallen. Ze bleef waken bij haar man, die leed aan een nierabses. Hij stierf tegen het aanbreken van de morgen. Brief Dr. Sorgdrager schreef nog diezelfde zaterdag een brief op poten naar de directeur van de G.G.D., dr. K. Itt- man. „Ik heb tot nu toe nog steeds geen antwoord taal noch teken", verklaarde gisteravond dr Sorgdra ger. „Doorslagen van mijn schrijven heb ik inmiddels verzonden aan de Maatschappij ter Bevordering van de Geneeskunst en het Nederlands Huis artsengenootschap. Ik hoop dat nu Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft de voor zitter van de Cubaanse revolutio naire raad, Jose Miro Cardona, die kortgeleden zijn ontslag heeft in gediend, ervan beschuldigd, ge tracht te hebben enkele leden van de Amerikaanse regering in dis krediet te brengen en een „hoogst onnauwkeurige en verdraaide" le zing te hebben gegeven van be sprekingen tussen hem en hoge Amerikaanse functionarissen. De bajlingenleider heeft dit gedaan in zyn ontslagbrief aan de raad, zo heeft een woordvoerder van het ministerie maandagavond tot verslaggevers gezegd. In welingelichte kringen in de Ame rikaanse hoofdstad wordt opgemerkt dat de door het State Department ge noemde brief nog niet door de Cubaanse revolutionaire raad voor publikatie is vrijgegeven. Alleen het ministerie zou een afschrift hebben ontvangen. De Roo derde te Saint Claude Jo de Roo ls maandag derde geworden in een internationaal criterium te Saint Claude. In de sprint werd de Ne derlander door de Fransman Raymond Poulidor verslagen. De Fransman had voor de 100 km 2 uur 38 min. 30 sec. nodig. Zijn landgenoot Jo Vellv werd tweede met een wiel achterstand. De Roo volgde op een halve lengte. De vierde plaats was voor de Westduitser Rudi Altig in 2.39,09. Dies Kosten tweede in België Do Kapelse wielrenner Dies Kosten is op tweede paasdag in de wegwedstrijd voor amateurs te Assenede (België) als tweede geëindigd. Evenals de win naar legde hij de honderd kilometer af in een tijd van 2 uur 20 minuten. Tiende partij van tweekamp remise De tiende partij van de tweekamp on het wereldkampioenschap schaken tus sen titelhouder Botwinnik en zijn land genoot Petros jan is dinsdag in Moskou zonder verder te spelen remise gege ven. Petrosjan, die met zwart speelde, leidt in de tweekamp met 6%4%. LERE WON IN STRIJD OM DAMKAMPIOENSCHAP In Apeldoorn is dinsdag de strjjd om het persoonlijk damkampioenschap van Ne derland voortgezet met de partijen uit de zevende ronde. De uitslagen luiden De Jong-Roozenburg 1-1; Van Dijk- Edink 2-0; Bergsma-Kinnegen 1-1; Var Beek-Lere 0-2; Gordijn-van Hal 2-0, Bom-Ansems 1-1; Holstvoogd-Beeke 1-1. Dinsdagavond werden de partijen voor de achtste ronde gespeeld. De eerste uit slagen waren Roozenburg-Beeke 1-1; Ansems-Holstvoogd 0-2; Lere-Gordijn 1-1; D. de Jong-van Dijk 1-1. De rjj van kampioenen in de Zeeuwse voetbaljuniorencompetitie is weer wat uitgebreid. Zo had de 41-zege van Mevo A I op Zierikzee A II tot gevolg, dat de Burgh A I-junioren de kam- pioensvlag konden hijsen. In de B- afdeling werd de titel behaald door RCS B I en Axel B I. eindelijk iets kan worden gedaan te gen de verabmtelijking bij de G.GJD. De Amsterdamse huisartsen klagen al jaren over het beleid van deze dienst". Dr. Ittman van de G.G.D. verklaarde: „De huisarts is in gebreke gebleven. Hij had zich van de toestand van de patiënt op de hoogte moeten houden. Ons was uit niets bekend dat er van levensgevaar kon worden gesproken. Mevrouw Valk hoff had zich die avond niet met onze dienst, maar met haar huisarts in ver binding moeten stellen". Actie Mevrouw Valkhoff overweegt een scha devergoedingsactie in te stellen tegen de gemeente. Zij bleef achter met drie schoolgaande kinderen en beschikt al- i over het weduwen- en wezenpen sioen. Dode en 3 gewonden bij autobotsing In de nacht van maandag op dinsdag zjjn bij Keipen (gemeente Grathem) even na twee uur een Duitse en een Nederlandse auto met elkaar in botsing gekomen. Daarbij werd de twintigjarige Duitser P. R. Dahm uit Wuppertal, die op thuisreis was van een tocht door Neder land, op slag gedood. De Nederlandse auto, afkomstig uit Eindhoven, werd bestuurd door de heer R. Een mede- inzittende van de Duitse auto en twee mensen uit de Nederlandse wagen werden ernstig gewond. Alle gewonden zijn naar het ziekenhuis in Weert over gebracht. Messetrekker aangehouden De Amsterdamse recherche heeft gis ternacht de 33-jarige ijsventer L. van D. aaugehouden, die de 25-jarige expe diteur J. J. Schouten in de Batavier straat na een woordenwisseling ovei een geldkwestie in de buik heeft gesto ken. Het slachtoffer is ernstig gewond in het Onze Lieve Vrouwegasthuis opge nomen. De ruzie ontstond over een klein geldsbedrag, dat Schouten nog van de ijsventer tegoed had. Beide mannen hadden het evenwel al lang met elk aar aan de stok. „HOOGST ONNAUWKEURIGE LEZING" Amerika: beschuldigd van woordbreuk te hebben gehouden aan haar belofte om de Cubaanse ballingen te steunen in hun strijd tegen het bewind van Fidel Castro. De woordvoerder van het State Depart ment zei nog dat dr. Miro Cardona had geëist, dat de Amerikaanse regering een bondgenootschap sluit met ballingen of gelden beschikbaar stelt voor de vorming van een ballingenleger. De Verenigde Staten zijn echter onder de huidige omstandigheden in het geheel niet bereid, zich in ondernemingen te storten, waardoor de ballingenleiders een stem zouden krijgen in de Ameri kaanse politiek ten aanzien van Cuba of een oorlog zouden kunnen ontkete nen tegen Castro een oorlog waarbij ook de Amerikaanse troepen betrokken zouden kunnen worden, aldus de woord voerder. Belofte In de brief zou gewag worden ge maakt van zekere verplichtingen die de Amerikaanse regering jegens de raad op zich zou hebben genomen, volgens genoemde kringen wordt de regering ervan beschuldigd, zich niet VERGADERING RUTTENS BIERBROUWERIJEN WERD UITGESTELD In verband met door de meerderheid van aandeelhouders tegen de voorge stelde statutenwijziging aangevoerde bezwaren heeft het bestuur van Ruttens Bierbrouwerijen besloten de voor van daag geconvoceerde buitengewone alge mene vergadering van aandeelhouders uit te stellen. Het bestuur zal nagaan op welkë wijze aan deze bezwaren tegemoet kan wor den gekomen en stelt zich voor de sta tutenwijziging aan de orde te stellen in de komende jaarvergadering welke in gevolge de statuten voor 1 september moet worden gehouden. Een bankier, die relaties onderhoudt met de groep-Zwolsman, verklaarde te genover het A.N.P., dat de in de publi katie genoemde „meerderheid van aan deelhouders" betrekking zou hebben op de groep-ExpIoitatie Maatschappij Sche- veningen (E.M.S.). Zij heeft voor de bui tengewone vergadering voor 650.000 gulden nominaal aan aandelen gedepo neerd en zou bovendien nog een belang rijke suppletie achter de hand hebben. Volgens deze bankier heeft de E.M.S. reeds een meerderheid in Ruttens Bier brouwerijen, waarvan het geplaatste ka pitaal 1,7 miljoen gulden bedraagt. Het belang van het bestuur zou in geen verhouding staan tot dat van de E.M.S. Het Haagse concern heeft bezwaren te gen de voorgestelde statutenwijziging. Aangenomen kan worden, aldus de ban kier, dat overleg zal plaatshebben tus sen het bestuur en de „meerderheid van aandeelhouders". GELDERMANS VIERDE IN PARIJS-VIMOUTIERS De Fransman Jacques Simon heeft dins dag de wegwedstrijd Parijs-VImoutlers gewonnen. Hy had voor de 255 kilome ter 7 uur 7 min. nodig. De Frans man had een voorsprong van 15 secon den op een groepje van zeven renners, waarvan ook de Nederlander Ab Gel dermans, die vierde werd, deel uitmaak te. De uitslag is: 1. Jacques Simon (Fr.) de 255 km in 7.07.-, 2. Elliott (Ierl.) 7.07.15. 3. Hamin (Fr.), 4. Ab Gel dermans (Nederland), 5. Le Menn (Fr.), 6. Bachelot (Fr.) 7. Marcarlni (It.), 8. Mastrotto (Fr.) allen in dezelfde tijd als Elliott. De Nederlanders Bas Ma liepaard en Jan Hugens bezetten respec tievelijk de 20e en 21e plaats met een achterstand van 2 min. 15 sec. op de winnaar. De 24-jarige Franse koorddanser Jean Claude Delsol heeft het we reldrecord monowiel gebroken. Op een wiel fietste hi] van Saint- Jean-d'Angely naar Roy an, een afstand van S0 kilometer in 8 uur, 19 minuten. Het oude record stond op naam van de Duitser Bruner met een resultaat van 46 kilometer. De muïoscholieren die dit jaar hun eind examen hopen te doen, blyken weinig belangstelling te hebben voor een baan by de politie. De wervingsactie die door middel van een boekje van het ministe rie van binnenlandse zaken in het hele land in de mulo-examenklassen inge voerd, heeft in de grote steden weinig resultaat opgeleverd. De Amsterdamse politie die met een personeelstekort van 400 man heeft te kampen en die door de ministeriële be slissing om 17-jarigen tot de politie toe te laten hoopte op een aanwas van 100 tot 200 jongeren, heeft tot nu toe slechts 35 reacties ontvangen. Er waren maar 15 serieuze sollicitanten bij. De hoofd commissaris van de Amsterdamse poli tie, de heer H. J.. van der Molen, deelde op een gistermiddag gehouden persbij eenkomst mede dat de resultaten van de wervingsactie onder de 17-jarige mulo- diplomabezitters in spé in Rotterdam en Den Haag even bedroevend zijn. Als voornaamste oorzaak van dit teleurstel lende resultaat noemde hjj de onbekend heid van de jongeren met de vele moge lijkheden die de politie biedt, vooral in een grote stad. Amsterdam gaat ook daadwerkelijk iets doen om in deze leem te te voorzien. „Laten ze maar eens een kijkje bij ons komen nemen", zei de heer Van der Molen, die alle mulo-examen- kandidaten vanaf 17 jaar wil uitnodigen voor een excursie op het Amsterdamse hoofdbureau van politie, een afdelings bureau en alle nevendiensten. „Ze zul len dan ervaren hoe gevarieerd het po litiewerk is", aldus de heer Van der Mo len. Anneke Grönloh bij aanrijding gewond (Van on^e correspondent.) De 20-jarige zangeres, Anneke Gröloh is op eerste paasdag, toen haar auto te Uffelte bij Meppel in botsing kwam met een andere auto, gewond geraakt. Zjj liep een lichte hersenschudding op en zal voorlopig niet kunnen optreden. Het ongeluk gebeurde te ongeveer kwart over drie 's middags toen An neke in haar auto met aan het stuur de pianist T. Bakkenes in de richting Meppel reed. Bij de tweede Uffelter- brug, in de gemeente Uffelte, kwam een auto, bestuurd door de landbouwer G. Santing uit Ruinerwolde hen tege moet, maar draaide plotseling om met de bedoeling de weg naar Ruinerwold op te gaan. De auto van Anneke Grön loh die met grote snelheid reed, botste in volle vaart tegen de auto van de heer Santing. Anneke, die klaagde over pijn in haar heup, werd evenals de vrouw en het zoontje van de heer Santing, die licht gewond waren, naar het ziekenhuis te Meppel vervoerd. De pianist Bakkenes mankeerde niets, terwijl de heer San ting er betrekkelijk goed afkwam. La ter mocht Anneke, die een hersenschud ding had opgelopen, naar huis in Am sterdam worden vervoerd. Zij zal ze ker twee weken op bed moeten blijven. ft. Na overwinning te Axel Oadelandenaar De Wilde arriveerde als tweede NA ZIJN FRAAIE overwinning op Paasmaandag te Axel, heeft Wim du Bois uit Zuidzande dins dagmiddag meteen maar de twaalf de ronde van Groede op zijn naam gebracht. Met het winnen van deze twee Zeeuwse openingskoersen heeft de jonge Du Bois hij is nog leerling van een gymnasium duidelijk gesteld, dat ook in de nieuwelingencategorie terdege re kening met hem gehouden zal moe ten worden. Voor zover zijn studie dit althans toelaat. Het was te Groede onmiddellijk merk baar, dat het een zware koers zou wor den. Er woei een vrjj harde wind met af en toe wat regen en In deze omstan digheden'was duidelyk te zien, dat tal van nieuwelingen nog te weinig kilo meters in de benen hadden. Van de 24 gestarte renners bereikten er dan ook slechts zestien de eindstreep. Het internationale keurmerk voor kwaliteitstapijt soort breedte prijzen INTERTEST Gazon verzetboucté 3.80 m.. 2.00 m., 1.30 m. f. 24.60 per m2. INTERTEST Espada moquette frisé 3.80 m. f. 34.50 per m2. INTERTEST Norland jacq. wilton 3.80 m. f. 39.75 per m2. Vraag uw woninginrichter WYERS aid tapijten. Nadat de mannen van het wielercomité „Groede" het vertreksein hadden ge geven. bleven de renners voorlopig in de veilige beslotenheid van het peloton bijeen. Na vijftien van de zestig ronden van ruim een kilometer was W. de Wilde uit Oudelande de eerste, die trachtte uit te vissen, wat het peloton zou doen als htj wegsprong. Het was Wim du Bois, die met een vinnig sprongetje het ont stane gat overbrugde en meteen aan de kop ging sleuren. In het peloton heerste enige onrust en opnieuw gingen er drie naar voren, namelijk de jeugdige H. Mol uit Lewedorp en even later ae Bra banders R. Tjjmen en M. Brouwers. Het vijftal werkte goed samen en had al spoedig een honderd meter voorsprong over. G- Minneboo en A. van der Graaf deden nog een serieuze poging aansluiting te krijgen, maar daarvoor reikte hun sprong niet ver genoeg- Nieuwe poging Eerst na 35 km waagde Minneboo een nieuwe poging, waarbij h(j later steun kreeg van Huibrechts, maar voor de finish zouden zij de kopgroep niet meer terugzien. In dat leidersgroepje moest Mol na veertig km ervaren, dat deze afstand voor hem nog te groot is. Hy moest zich laten terugvallen en stapte later af. Ook Tymen kreeg moeilijkheden, moest zich door Minneboo en Huibrechts laten passeren, waarna hij na grote inspan ningen toch nog als zesde aan de finish arriveerde- De drie overgeblevenen zet ten kort voor het einde het peloton op een ronde, waarna Du Bois zich in de eindsprint onbetwist de sterkste toonde. De uilslag was als volgt: 1. Du Bois, Zuidzande, 66 km in 1 uur 56 min.; 2. W. de Wilde, Oudelande; 3. M. Brou wers, St. Willlbrord; 4. G. Minneboo, Heenvliet op 25 sec-; 5. M. Huibrechts, Etten op 30 sec.; 6. R. Tymen, Woens- drecht op 1 minuut 20 sec-; 7. H. van Koeveringe, Schore op een ronde; 8. C. Rentmeester, Hulst; 9. W. le Feber, Sluiskil; 10. C. Goossens, Abbenbroek; 11- M. Wachtmans, Zundert; 12- A. van de Graaf, Dordrecht; 13- H. Steenbak ker, Baarland; 14. A. van de Wolf, Souburg; 15. E. Voerman, Westdorpe en 16- A. Kornells, Biervliet. Na de wedstrijden te Axel en Groede heeft de Zeeuwse nieuwelingencompe titie, ontworpen door de Middelburgse wielersportenthousiast Wim Hendriks al onmiddellijk een maximum aan span ning teweeggebracht. Zoals reeds eer der gemeld is het de bedoeling van de heer Hendriks zoveel mogelijk nieuwe lingenwedstrijden in Zeeland in deze competitie op te nemen. Aan het eind van het seizoen zullen de eerste tien renners op de competitieranglijst een aantrekkelyke prys in ontvangst kun nen nemen. De eerste prys is namelijk niet minder dan 100, ter beschikking gesteld door de Provinciale Zeeuwse ourant. Uiteraard wordt na twee wedstrijden de lijst aangevoerd door Wim du Bois, maar hij wordt op de voet gevolgd door W. de wilde, die in beide wedstrijden de tweede plaats bezette. Overigens is er in deze competitie nog spanning ge noeg te verwachten. In de eerste plaats omdat favoriet Du Bois om stu dieredenen wel eens een wedstrijd zal moeten overslaan, terwijl voorts in wie lerwedstrijden het pechauiveltje ook wel eens roet in het eten kan gooien. Bo vendien kan een renner door het beha len van bijvoorbeeld twee ereplaatsen plotseling een fors eind op de rang lijst klimmen. De derde wedstrijd in deze competitie wordt op zaterdag 27 april a.s. verreden te Sluiskil. De stand na twee wedstrijden is als volgt: 1. W. du Bols, Zuidzande 30 punten, 2. de Wilde, Oudelande 28; 3. G. Minneboo. Heenvliet 25; 4. H. van Koe veringe, Schore 21; 5. W. le Feber, Sluiskil 18; 6. C. Rentmeester, Hulst 17; 7. M. Brouwers, St. Willibrord 13; 8. C. Goossens, Abbenbroek 12; 9. M. Huibrechts, Etten 11; 10. L. de Smit, Hoofdplaat en R. Tjjmen, Woensdrecht beiden 10 punten. Door slechte weersomstandigheden Alleen in Terneuzen werd nog gespeeld De bijzonder slechte weersomstan digheden van gisteren hebben het hele programma, dat de organisa toren van het Zeeuwse paasschool- voetbaltoernooi zorgvuldig hadden ontworpen, volledig in de war ge bracht. Alleen in Terneuzen trot seerde men de koude wind en de regen. Daar kon nog een lijvig pro gramma van het district West- Zeeuwsch-Vlaanderen worden af gewerkt. De schoolvoetbalwedstrij- den, die dinsdag en vandaag in het district Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zouden worden gespeeld zijn voor onbepaalde tijd uitgesteld. Moge lijk zullen de scholieren op twee nog nader te bepalen zaterdagen op de sportvelden gaan strijden om de eer. De commissie school- voetbal denkt ook nog aan de mo- De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de Ronde van Nederland 1963 sterker bezet zal zyn dan welke naoorlogse Nederlandse ronde dan ook. Organisator Frans Hoffman heeft namelijk een aan tal interessante aanbiedingen uit het buitenland gekregen, waarover hy thans onderhandelingen voort. In de eerste plaats is er een Italiaans aanbod om met een volledige ploeg van zes man met de oud-tourwinnaar Gastone Nen- cini als kopman te komen. Bovendien wil een Frans merk met onder meer Charley Gaul, de Brit Tommy Simpson en de Duitser Roff Wolfshohl graag in de Nederlandse ronde starten- Daar naast zijn er nog verzoeken van een Belgische ploeg met Lode Troonbeeckx, Rik Luyten en Leon van Daele alsmede van een Duitse ploeg met onze landge noot Martin van den Borgh en de Duit ser Jaroszewitch om in Nederland te kunnen uitkomen. Het al dan niét deel nemen van deze wielereracks hangt af van het resultaat van de financiële be sprekingen, die Hoffman thans heeft geopend. Er is echter haast geboden, want het staat inmiddels vast, dat de ronde op 9 mei in Helmond van start zal gaan. Intussen zyn al vijf ploegen definitief gecontracteerd: een Duitse en vier Ne derlandse- De Duitse ploeg bestaat uit Bugdahl, Oldenburg, Renz, Kemper, Schultze en Tuller. De vier Nederlandse ploegen zjjn als volgt geformeerd: Ploegleider Gerrit Schulte: Piet Damen, Piet van Est, Piet Rentmeester, Dick Enthoven, Joop Capteïn en Jaap Ker sten. Zanger-ploegleider Willy Alberti: Peter Post, Huiih Zilverberg, Gerard Wesse- ling en Wim van Est (nog twee renners moeten worden gekozen). Ploegleider Gerard Peters: Cees Lute, Coen Niesten, Theo Sythoff, Piet Steen voorden, Joop van der Putten en Ad Biemans. Ploegleider Sjefke Janssen, Jean Schroe- der, Jaap de Waard, Kees de Jong, Lex van Kreuningen, Jan Janssens en Jo de Haan. Er zal ten minste nog 1 Nederlandse ploeg bijkomen. Bij de gecontracteerden ontbreken nu nog Ab Geldermans, Michel Stolker, Jo de Roo en Bas Malie paard, die echter inmiddels hun mede werking hebben toegezegd. De renners zullen het overigens nlèt gemakkelijk krygen, want ze moeten in vyf dagen maar liefst 1100 km afleg gen. Het routeschema ziet er als volgt uit: 9 mei: HelmondHeerenvéen over 258 km; 10 mei: HeerenveenBeverwijk over 213 km; 11 mei: ploegentijdrit in de omgeving van Beverwijk over 26 km en daarna de tweede halve etappe Be verwijkSteenbergen ovèr 200 km; 12 mei: SteenbergenHeerlen over 260 km; 13 mei: HeerlenHelmond over 162 km. gelijkheid het programma op ko ninginnedag verder af te werken. Niet alleen in Zeemvsch-Vlaanderen moest een aantal jeugdige voetballers worden teleurgesteld- In Middelburg en in Vlissingen werden de sportvelden eveneens afgekeurd. Misschien zullen vandaag in Kloetinge de wedstrijden voor de afdeling D van de Goese com petitie kunnen worden afgewerkt. Meer dan 200 leerlingen van diverse scholen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen hebben dinsdag op de gemeentelijke sportvelden in het Zuiderpark te Ter neuzen deelgenomen aan het jaarlijkse paasschoolvoetbaltoernooi. De jeugdige spelers waren afkomstig van scholen in Sas van Gent, Hulst, Axel en Terneu zen. Niet minder dan 21 elftallen be- kampten elkaar in een sportieve sfeer om de eerste plaats. Onder leiding van vier K.N.V.B.-scheidsrechters en een aantal leerkrachten werden in totaal 36 wedstrijden gespeeld- De publieke belangstelling was door het bijzonder slechte weer zeer gering. Kampi wen Kampioen Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren werd het elftal van de u-t.s. 1 uit Terneuzen, dat a.s. vrijdag in Zierik zee zal uitkomen in de wedstrijden om het kampioenschap van Zeeland- De twee hoogst geplaatsten van de groepen A, BI, B2 en C spelen mor gen re Hulst om het kampioenschap van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. KERKNIEUWS Gift paus Joannes voor Unicef Paus Joannes XXTQ heeft 1000 dollar geschonken aan het kindernoodfonds van de Verenigde Naties (Unicef). NED. HERV. KERK Beroepen te Zaandam (vac. A, de Jonge): G. F. A. Carstens te Spannum en Edens (Fr.); beroepen te Woerden (vac. dr. C. Graafland): J. J. Poot te De Bild; aangenomen naar Apeldoorn (vac. Bergenbosch)C. H. van Rhyn te Vlaardingen; aangenomen naar Driel: J. Geusen, vic. te Lisse; bedankt voor Zunderdorp: H. S. J. Kalf te Benne- broek. GEREF. KERKEN Beroepen te Stad aan 't Haringvliet: H. de Valk te Katwijk aan de Rijn; aan genomen naar Diever: H. Dijkstra te Wieringerwerf, die bedankte voor Ede, vijfde pred.plaats. Beroep aangenomen Ds. A. van den Ban, Ned. herv. predi kant te Scharendijke, heeft een beroep aangenomen, uitgebracht door de her vormde gemeente te Kamperland in de vacature-ds. A. Postma- Ds. Postma vertrok 26 maart j.l. naar Tietjerk (Fr.). Ds. Van de Ban werd in 1924 ge boren, werd in 1951 kandidaat in Zee land en was vicaris te Sebaldeburen- Lutjegast in 1951. In 1953 werd hij be vestigd tot predikant te Schiedam. Ds. Van de Ban staat sinds 5 augustus 1956 te Scharendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7