PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT CHINA WIL NIEUW BERAAD OVER LAOS Den Haag let op kosten NAVO-kernmacht Macmillan breekt zijn vacantie af Winter had geen fatale gevolgen voor Zeeuwse landbouw Castro naar Sowjet-Unie Peking doet beroep op Rusland en V.S. Conferentie van Genève bijeengeroepen als situatie nóg slechter wordt Djakarta niet eens met vlootoefening van de Zoavo Aantal admiraals op 2 teruggebracht Multinationaal gaat vóór multilateraal RUIM ZESHONDERD ARGENTIJNSE OFFICIEREN IN ARREST GESTELD s?5S: fatiijK Achterstand in werk thans vrijwel teniet Knoop doorhakken De cocktail en de ingrediënten Neef van koning Saoed in Parijs neergeschoten 206e jaargang - no. 90 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 17 april 1963 Directie: P. v Walstraat 68- 2911: Zierikzee: red. tel. 2425. adm. teil de Velde, F. B. den Boer en W de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 perkw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 6213); Oostburg: tel. |jj|Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. f 4.50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min, 1,50). „Brieven bur.-*"• *-1— 15 ct. Bureaus: Vlisslngen: Terneuzen: red. tel. 2116, adm tel. dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. De Chinese regering heeft gisteren de Sowjet-Unie en Engeland opgeroepen snel te beraadslagen over de toestand in Laos. China 1 meent dat, wanneer de toestand in Laos nog slechter wordt, deze twee landen als mede-voorzitters van de 14-Iandenconferentie van Genève over Laos moeten overwegen deze conferentie weer bijeen te roepen. De toestand in Laos wordt door de Chinese regering „zeer ernstig" genoemd en geweten aan „het imperialisme van de Verenigde Staten, die een serie politieke moorden en gewapende conflicten" in dit land hebben veroorzaakt. Vrees voor break Livingston Merchant bij minister Luns China beschuldigt de V.S. van het vestigen van militaire bases in Laos en van pogingen Laos onder Amerikaanse macht te - brengen. „Wanneer de Verenigde Staten er in zouden slagen de samenwerking van de neutralisten met de (pro- communistische) Neo-Lao-Haksat te vernietigen zullen zij de over eenkomsten van Genève vast en zeker verscheuren. China is een buurland van Laos en onderteke naar van de overeenkomsten van Genève. De ernstige toestand in Laos, die alleen door het Ameri kaanse imperialisme is veroor zaakt, kan alleen maar de opletten de aandacht van de Chinese rege ring wekken", aldus de verklaring. De berichten, die de internationale con trolecommissie maandag uit de Vlakte der Kruiken naar Vientiane mee heeft teruggebracht, hebben ernstige reden tot twijfel gegeven, of de neutralisten onder leiding van generaal Kong Le en de pro- communistische Pathet Lao bereid zijn hun gevechten te beëindigen. Gevaarlijk Avtar Singh, de voorzitter van de in ternationale controlecommissie (I.C. C.) verklaarde maandag, dat de toe stand in de vlakte nog steeds ge vaarlijk was. Singh wijdde hier niet verder over uit. Uit officieuze be richten kon men echter opmaken, dat de neutralisten en de Pathet Lao na een verzoek van premier Soevanna Phoema zondag om het vuren te sta ken hun strijd voortzfitten. Stod bezet Volgens radiouitzendingen van de com munisten hadden de troepen van Kong Le maandagmorgen de stad Phong Sa- van bezet. Volgens het persbureau Nieuw China, dat op zijn beurt een bericht doorgaf van de klandestiene radio van de Pathet Lao „De stem van Laos", had de commandant van de pro-communis tische strijdkrachten, generaal Singkapo bij Kong Le geprotesteerd tegen deze ernstige provocatie. Soevanna Phoema verklaarde zondag avond na zijn terugkeer uit de Vlakte der Kruiken, dat Kong Le en Singkapo lot een tijdelijk staakt het vuren hadden besloten, totdat hij in de loop van deze week weer naar de vlakte zou terugke ren. Het Indonesische persbureau Antara meldt dat Djakarta met misnoegen heeft vernomen dat de Zoavo binnenkort een militaire oefening zal houden in de Zuidchine.se Zee. Deze oefening, Zee slang genaamd, zal worden gehouden van 22 april tot 9 mei. Volgens Antara is die oefening alleen maar bedoeld als machtsvertoon met het oog op de crisis die thans in Laos heerst. Zulk een machtsvertoon kan de situatie alleen maar slechter maken en kan het probleem niet oplossen. Koningin en prins terug in Nederland Koningin Juliana en prins Bernhard -zijn gisteravond teruggekeerd van een korte vakantie, die zij in Lech in Oos tenrijk hebben doorgebracht. De prin sessen Irene en Margriet keren over enkele dagen terug. President Sjao Tsji van de Chi nese volksrepubliek brengt een staatsiehezoek aan Indonesië Op de foto brengen president Sjao Tsji tlinksi en president Soekar- no een toost uit. Leden van de internationale controle commissie waren zondag in gezel schap van Soevanna Phoema naar de Vlakte der Kruiken gevlogen om een voortzetting van de gevechten tegen te gaan. De wees bestaat namelijk, dat bij een voortduring van de ge vechten tussen de neutralisten en pro-communisten de rechtse troepen van generaal Phoemi Nosavan zich in de strq'd zouden mengen, waardoor de breuk in de coalitieregering nog groter zou worden. Als de pro-communisten de Vlakte der Kruiken in handen zouden krijgen, zou centraal Laos onder communistische controle komen, waardoor een eventuele tussenkomst van communistisch-China en Noord-Vietnam mogelijk zou worden. Bevoorrading Het enige positieve resultaat, dat uit de bus kwam, was het toestem men van Kong Le en Singkapo om de afgesneden neutralistische troe pen in de vlakte door middel van konvooien van voedsel en andere benodigdheden te voorzien. Het Argentijnse leger heeft naar giste- en uit militaire kringen in Buenos Aires s vernomen, meer dan zeshonderd hoog geplaatste officieren in verzekerde be waring gesteld, omdat ze ervan verdacht worden te hebben gesympathiseerd met de mislukte opstand van de marine, en kele weken geleden. Het bericht is de eerste aanwijzing dat de marine in haar oppositie niet alleen stond, maar krachtige steun in leger- kringen genoot. De opstand had ten doel de aanhang van ex-president Peron. te verhinderen aan de verkiezingen van 23 juni deel te nemen. HUIDIGE STRIJDKRACHTEN GEBRUIKEN De Nederlandse regering is in be ginsel bereid denkbeelden die tot een grotere integratie van de ver dedigingsinspanningen van de lan den van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie zouden kunnen leiden positief te benaderen. Zij behoudt zich echter een reserve voor met betrekking tot eventuele daaruit voortvloeiende financiële consequenties, dit mede met het oog op de versterking van de con ventionele middelen die door de re gering in de eerste plaats als be hoefte wordt gevoeld. Op deze basis neemt Nederland deel aan het beraad in de NAVO-raad over de Amerikaans-Britse voorstellen van Nas sau voor een nucleaire strijdmacht, al dus deelt de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, mee in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting voor 1963 van zijn ministerie. Voorrang De regering stelt zich bij dit beraad op het standpunt dat bij de uitwer king van de voorstellen voorrang dient te worden verleend aan de op richting van een multinationale NA- VO-atoommacht die zou moeten wor den samengesteld uit thans reeds be schikbare strijdkrachten. Deze eerste fase, de multinationale NAVO-atoom- macht, zal waarschijnlijk betrekkelijk snel haar beslag kunnen krijgen. Het gaat hierbij voornamelijk om het bereiken van een politieke vertrouwens sfeer door aan de nucleaire planvorming de vaststelling van doelen en zeggen schap over de eventuele inzet van atoom wapens een meer geïntegreerd karakter te geven. Een dergelijke intergeallieerde NAVO-atoommacht lijkt de meest rea listische benadering om op korte termijn voortgang te maken bij de oplossing van de thans in de NAVO op de voorgrond staande politieke problemen die verbon den zijn aan kernbewapening. De bond genoten delen in het algemeen deze op vattingen. Reserve Aan de eveneens in de voorstellen van Nassau genoemde multilaterale atoom- macht, waarvoor nieuw op te richten eenheden zijn voorzien, zijn zeer gecom pliceerde vraagstukken van politieke, ju ridische, organisatorische en financiële aard verbonden^ftfie meer tijd zullen ver gen. Daar het in dit geval gaat om nieuwe investeringen moet Nederland het financieringsvraagstuk ervan met reserve tegemoettreden. De regering heeft nog geen specifieke opvattingen over de zeggenschap over de inzet van een multilaterale NAVO- atoommaclit en voor zover bekend, heb ben ook de bondgenoten daarover nog geen uitgekristalliseerde meningen, aldus de memorie. De Nederlandse minister van bui tenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns en president Kennedy's spe ciale afgezant de heer Livingston Merchant hebben gistermiddag in Den Haag „een vruchtbaar ge sprek van oriënterende aard" ge had, aldus heeft een woordvoerder van het ministerie van buiten- landse zaken in antwoord op een vraag meegedeeld. Het gesprek heeft ongeveer anderhalf uur ge duurd. Zoals bekend, is ue heer Mer chant thans op zyn tweede ron de door Europa voor oriënterende besprekingen over een multinatio nale of multilaterale atoomstrijd- macht voor de Noordatlantische Verdragsorganisatie. Van Amerikaanse zijde waren on der anderen ook de permanente vertegenwoordiger bij de NAVO, de heer T. Finletter, en de am bassadeur in Den Haag, de heer J. S. Rice, aanwezig. De Nederlandse regering was ver der vertegenwoordigd door de staatssecretaris van buitenlandse zaken, dr. H. R. van Houten, de permanente vertegenwoordiger bij de NAVO. dr. H. N. Boon, en en kele ambtenaren van het ministe rie van buitenlandse zaken. Foto: tijdens de bijeenkomst toonde minister Luns grote be langstelling voor de inhoud van het glaasje van de heer Merchant en verklaarde zijn gast daarop wat „oude klare" in het Ameri kaans was. In het midden de heer T. Finletter. Nasleep van jongste opstand Benfica-Feijenoord niet op televisie ven de voetbalwedstrijd Benfica- Feyenoord, die in mei in Lissa bon zal worden gespeeld, op het vaderlandse scherm te kunnen brengen. Volgens een woordvoer der van de N.T.S. had men, om dat er geen verbinding met Por tugal bestaat, gehoopt op een pro visorische voorziening waardoor uitzending wel mogehjk zou zijn. „We hebben er niets meer van ge hoord", aldus de woordvoerder van de N.T.S.„de provisorische voorziening gaat niet door, dus zullen we het moeten hebben van latere filmfragmenten. We hopen maar dat de voetbalwed strijd Milaan-Dundee op 6 mei aanstaande wel door gaat, maar ook dat is nog niet zeker". LONDEN GESCHOKT DOOR ONTHULLING GEHEIMEN De Britse premier, Harold Macmil lan, heeft gisteren zijn paasvakan tie afgebroken en is naar Londen teruggekeerd in verband met een nieuw „lek" in de staatsveiligheid. De bewindsman reed regelrecht van zijn landhuis in Sussex naar Admiralty House waar de minister van binnen landse zaken, Henry Brooke, hem ver-, slag zou uitbrengen over het uitlekken van geheimen betreffende 's lands de fensie in tijd van oorlog. Deze geheimen werden, zoals gemeld, op pamfletten afgedrukt door een groep die zich „spionnen voor de vrede" noemt, en tijdens het afgelopen week einde verspreid. Men sluit de mogelijk heid niet uit, dat een hartstochtelijk pacifist zich als vrijwilliger voor de luchtbeschermingsdienst heeft opgege ven om dergelijke geheime gegevens te kunnen verspreiden. Premier Macmil lan heeft persoonlijk de zaak van de „lekken" in handen genomen. De ver spreiding van de pamfletten heeft in officiële kringen grote beroering ver wekt, temeer daar de opstellers ervan hebben aangekondigd dat zij nog meer staatsgeheimen zullen onthullen. Zeshonderdachtendertig van de acht duizend officieren in actieve dienst en 24 officieren b.d., onder wie gene raals en kolonels, zijn aangehouden. Voorts zijn nog 1200 onderofficieren in bewaring gesteld omdat ze tijdens de revolte geen orders wilden aan nemen. Twee weken nadat de Argentijnse mari ne haar opstand was begonnen, werd het aantal admiraals in actieve dienst dras tisch teruggebracht, van 27 op 2. Een van deze twee, vice-admiraal Benigno Varela, is maandagavond benoemd tot chef van de marinestaf en commandant marineoperaties. Voordien waren dit 2 gescheiden functies. De raad van onderzoek van de strijd krachten heeft zijn getuigenverhoor van marineofficieren die bij de neergeslagen opstand betrokken waren, voortgezet. Federatie oan Egypte, Syrië en Irak uitgeroepen Radio-Cairo heeft bekendgemaakt dat Egypte, Syrië en Irak dinsdagnacht om 01:00 uur plaatselijke tijd het document hebben ondertekend waarin de nieuwe federatie wordt uitgeroepen. Het docu ment zal vandaag omstreeks het mid daguur worden gepubliceerd. Auto tegen boom - twee doden en een gewonde In de nacht van maandag op dinsdag is in de gemeente Reuver een Duitse auto tegen een boom gereden. De be- stnnrder van de wagen, oud 39 jaar en afkomstig uit Kamp Lintfort, werd daarbij gedood, evenals een 33-jarige Nederlander. Een derde inzittende, een 42-jarige Duit ser, werd zwaar gewond. Hij is naar het ziekenhuis in Roermond overgebracht. Koningin bij jubileum Artis De koningin is voornemens, zo heeft de R.V.D. meegedeeld, op 2 mei a.s. te Am sterdam de herdenking van het 125- jarig bestaan van het Koninkrijk zoölo gisch genootschap Natura Artis Ma- gistra bij te wonen. Zeeland armede L.. Deze kameel van het Amerikaan se Barnum and Bailey circus, dat momenteel voorstellingen geeft in Madison Square Garden in New York, toont zich van zijn beste zijde. Misschien is het ook op te vatten als commentaar op het weer tijdens de paasdagen. WINTERTARWE ER GOED DOORHEEN GEROLD De Zeeuwse landbouw is de bij zonder strenge en langdurige winter 1962-1963 in vele opzich ten goed doorgekomen. Veel be ter, dan velen hadden durven hopen, want het belangrijke ge was wintertarwe heeft op een enkel perceel na vrijwel niet ge leden, terwijl de grote achter stand in de werkzaamheden me de dank zij de steeds sneller voortschrijdende mechanisatie zo goed als ingelopen is. bouwland in een uitstekende conditie gebracht, zodat het zaaibed prima is. Nauwelijks is de winter voorbij of er kan feeds worden gezegd, dat momenteel alle factoren aanwezig zijn om een goede oogst 1963 in het vooruitzicht te stellen. Natuurlijk hangt het eindresultaat van zo vele factoren af, dat liet onmogelijk is een juiste prognose te maken. Maar vast- staat, dat de voorwaarden op dit ogenblik gunstig zijn. Dat is meer dan de boerenstand durfde verwachten tin de hevige koudepe- riode. Wat het afgelopen jaar betreft kan worden gesteld, dat de uitkomsten en daarmee tegelijkertijd de inkoms ten in vrijwel alle delen van het land sterk uiteen lopen. In grote delen van het land was zonder meer spra ke van een slecht jaar voor de land bouw. Zeeland maakte op de bijna algemene regel een gunstige uitzon dering. Zelfs is het zo, dat er land bouwers zijn in Zeeland, die al twin tig tot dertig jaar meelopen, en die nimmer zo'n goed jaar hebben gehad als in 1962. Dit kwam vooral door de hoge opbrengsten van granen, erwten, aardappelen en 'uien. Suiker bieten stelden in kg-opbracht teleur, maar het suikergehalte van de bieten was van dien aard, dat ook in dit opzicht van een rendabele teelt kan worden gesproken. Naast de hoge opbrengsten hebben vele boeren kunnen profiteren van de goede prijzen, in liet bijzonder voor aardappelen en uien. Een klein gedeelte, «lat zijn aardappelen en uien nog niet beeft verkócht, zal een financieel minder gunstig resultaat hebben. over wintertarwerassen, die zelfs de strenge winter 1962-1963 glansrijk konden doorstaan. De schade be perkte zich dan ook tot enkele slecht doorlatende of onvoldoende ontwa terde percelen. By de luzerne is de schade iets groter, zodat hier en daar wel andere gewassen zullen moeten worden doorgezaaid. Ook het grasland heeft plaatselijk geleden, zodat er percelen zijn, waar de slechte grassen de overhand zullen krijgen. De verwachting is, dat men in deze gevallen wel met Engels zaaigras zal moeten doorzaaien. voorstaan is de Zeeuwse landbouwer bepaald niet ontevreden. Meer nien Werk Winter De strenge winter, die de gronc wekenlang bevroren heeft gehouden, heeft voor èen uitstekend zaaibed gezorgd. Het zaaien ging en gaat over het algemeen vlug, gemakkelijk én goed. Voor de wintertarwe werd aanvankelijk het ergste gevreesd, maar toen de dooi eenmaal goed had doorgezet, bleek het allemaal erg mee te vallen. Dank zij het kwekers- werk beschikt de praktijk namelijk Een ander probleem, waartegen de landbouwers aanvankelijk opkeken, vormde de grote hoeveelheid werk, die was blijven liggen. Gedurende en kele maanden kon er rond de boer derij vrijwel niets worden gedaan. Bij het ingaan van de winter was nög lang niet iedereen klaar met ploegen. En omdat na de vorst de grond nog lang te vochtig bleek, hebben de boeren op de zwaardere gronden de grond veelal met een cul tivator losgewoeld, zodra dit moge- S"k was. Als gevolg van de lang- jrige winter konden de werkzaam heden op het land pas laat begin nen. Een prima structuur van de grond, die zorg droeg van een uitstekend zaaibed, en het sterk gemechani seerde machinepark hebben het de Zeeuwse landbouw mogelijk gemaakt in tien dagen bijna evenveel te doen als anders in vijf weken. Hoewel men laat is begonnen, is men toch nog betrekkeljjk vroeg klaar met het zaaien. Op de latere gronden is ech ter nog niet alles ingezaaid, maar ook hier vorderen de werkzaamhe den snel. Zoals de zaken er thans De goede uienprijs in 1962 heeft tot gevolg gehad, dat er dit jaar een grote oppervlakte is uitgezaaid. Hiervan is een hogere produktie te verwachten. Het zal mede van de opbrengst in het buitenland afhan gen, welke prijs de telers in 1963 voor hun uien zullen maken. Een opvallende ontwikkeling in de landbouw is, dat er steeds grotere verschillen in de financiële uitkoms ten vallen te constatei'en tussen de goede ondernemers en de minder goede ondernemers. Dit verschijnsel ziet men in het gehele land. Twin tig jaar geleden was de arbeidsbe- zetting, de mechanisatie en het bouw plan op bijna alle overeenkomende bedrijven vrijwel gelijk. Dit had tot gevolg, dat het rendement per bedrijf tussen de betere en de minder goede boeren betrekkelijk weinig verschil toonde. Dit beeld is nu snel aan het veranderen. Door de mogelijkheden, welke de me chanisatie biedt, liet toepassen van arbeidsbesparende werkmethoden en de keuze van het bouwplan waar in per bedryf steeds grotere ver schillen optreden wordt de invloed van de individuele ondernemer op het rendement van het bedryf steeds groter. Een en ander heeft tot ge volg, dat het financiële resultaat mo menteel tnssen goed en slecht ge leide bedrijven in Zeeland reeds meer dan f 1000,per ha bedraagt. In Overijsel spreekt dit nog sterker: daar is het verschil al gestegen tot f 1600,per ha. Een bewijs, dat het ondernemer-zijn steeds belangrijker wordt in de landbouw. De Eerste Kamer kan soms opvallend uit de hoek komen. Sommige aspec ten van de een of andere zaak. in de Tweede Kamer niet helemaal uitputtend behandeld, worden in de senaat met eni ge plechtigheid naar voren gebracht. Wie enig gevoel heeft voor de verhou dingen tussen de beide kamers van de Staten-Generaal kan aan het spel dezer verhoudingen enig politiek genoegen be leven, ook al komt dit spel-element dik wijls minder nadrukkelijk naar voren dan bijvoorbeeld enige jaren terug bij de verwerping door de Eerste Kamer van het ontwerp-archiefwet. Zoals men weet kwam daarbij voor staatsrechte lijke fijnproevers de vraag aan de orde of de senaat al dan niet (op verkapte wijze) zich het recht van amendement had aangematigd. Vorige week kwam opnieuw een wat men zou kunnen noemen vage neiging tot nadere cor rectie bij de Eerste Kamer tot uiting. Wij meenden het althans te kunnen sig naleren in het voorlopig verslag op de waterstaatsbegroting, en wel bij een Zeeuwse aangelegenheid. In dit verslag hebben enkele senatoren een stuk van de handelingen van de Tweede Kamer laten opnemén, namelijk minister Korthals' mededelingen over het Sloeplan. De bewindsman had ver klaard, dat hij voor zover het in zijn ver mogen lag, wilde meewerken aan een spoedige totstandkoming van .een be heersvorm van het Sloe, maar had hij er aan toegevoegd „ik moet er toch op wijzen, dat deze voorbereiding niet uitsluitend ressorteert onder het depar tement van Verkeer en Waterstaat, doch dat zij geschiedt door een commissie, waarin ook de departementen van bin nenlandse zaken, van economische za ken en van financiën naast verkeer en waterstaat zijn vertegenwoordigd, als ook het provinciaal bestuur van Zeeland en het gemeentebe stuur van Vlissingen. In verband daarmede wordt het tempo van de voorbereiding niet uitsluitend bepaald door het departement van verkeer en waterstaat, doch door de bedoelde com missie". Tot zover de minister. In de Tweede Kamer is op deze mededeling niet verder ingegaan, maar in de senaat is nu te elfder ure het juiste woord ge sproken. Wat zeggen namelijk de Eerste-Ka- merleden? De minister van ver keer en waterstaat draagt voor deze zaak primair de verantwoordelijkheid. En daarom moet deze bewindsman zich door de huidige constellatie niet laten weerhouden de knoop door te hakken. Juist! De minister wordt hier geen kans geboden zich achter de rug van andere bewindslieden te verschuilen. „Gij in eer ste instantie draagt de verantwoordelijk heid. excellentie", zo betogen de senato ren in feite, „Gij zult moeten beslissen". Deze opmerking heeft ons deugd ge daan: voortdurend wordt van regerings zijde de lange baan er bijgehaald omdat het een of andere advies nog niet binnen is, een bepaald overleg nog niet is be ëindigd, een stuk nog niet is bestudeerd. Meestal slikt een kamer zoiets we denken aan de bijdragenwët. de schade regeling maar af en toe. te zelden helaas, zijn er enkele volksvertegen woordigers. die een minister op zijn ver antwoordelijkheid wijzen. Hier is het ge beurd: de heer Korthals is primair ver antwoordelijk voor het uitblijven van een definitief Sloebeheer. Laat hij zich niet verschuilen Gelet op het bovenstaande zou men mogen verwaenten, aai de Eerste ^amer ue geiegenneia met voorby zal iaten gaan enaeie versluierde zaken rond ae oesterproef nog even reent te zetten. Het voorlopig verslag geeft al- tnans enige hoop, aat de minister het hier wat moeilijker zal krijgen dan in de Tweede Kamer. Nu de zaak definitief afgedaan schijnt, is het in ieder geval zaak, dat de senaat de regering duide lijk maakt precies te weten wé&r de ver antwoordelijkheden liggen. De merk waardige cocktail van de afgelopen we ken, waarbij oesterproef, schaderegeling plus vorstschade op een ontoelaatbare wijze door elkaar werden geklutst, be hoeft de Eerste Kamer niet te nemen. Laat zij er voor zorgen, dat de ingre diënten afzonderlijk ter tafel komen en afzonderlijk worden beoordeeld- Dan zal blijken waarom deze cocktail zo'n nare smaak heeft Een neef van koning Saoed van Saoedi- Arabië is door de secretaris van de ko ning gisteren by een incident in de bar van het Paryse hotel Claridge dodelijk gewond. De moordenaar is gearresteerd. Zoals gemeld ondergaat koning Saoed in Parijs een medische behandeling. Volgens de politie is de vermoorde neef prins Abdoel Aziz Ben Saoed Ben Dja- lalai en de moordenaar de in Algerije geboren Mansoer Amiali. die in het ko ninklijk gevolg de functies van secreta ris en tolk vervulde. Dr. Fidel Castro, Cuba's premier, zal volgens radio-Havana dit jaar een bezoek aan de Sowjet-Unie brengén. Castro is volgens de radio door premier Kroesjtsjew uitgenodigd. De Sowjetleider wil graag dat Cas tro de Sowjet-Unie leert kennen „en met eigen ogen ziet wat het Russische volk heeft bereikt".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1