41 Gereformeerde jongeren (vrijgemaakt) bijeen WALCHEREN NOORD-ZEELAND AGENDA Werkplaats in Terneuzen brandde uit ZEEUWSCH-VLAANDF.RFN haarverzorging ZUID-BEVELAND EEN GEBOREN LEUGENAAR De zweep erover DINSDAG 16 APRIL 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Paasbijeenkomst in Middelburg Dominee J. Keizer sprak over „Christus en atoomtijdperk" Maandag, tweede paasdag, kwa men de Zeeuwse jongeren van de Vrijgemaakte Gereformeerde Ker ken in Middelburg bijeen voor de jaarlijkse paasbijeenkomst. Vorig jaar organiseerde de afdeling Zee land (de jongens-groep) deze bij eenkomst in Terneuzen. 's Morgens hielden zowel de jongens als de meisjes (Provinciale Propaganda Commissie) afzonderlijk in de Bo- gardzaal hun huishoudelijke ver gaderingen. 's Middags kwamen al len bijeen in de Gasthuiskerk in de Lange Delft te Middelburg, waar dominee J. Keizer uit Brouwersha ven een meditatie hield over „Christus en het atoomtijdperk' Advertentie Vergadering Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond De federatie Zuid-Beveland en Walche ren van de Algemene Nederlandse Agra rische Bedrijfsbond heeft zaterdag tij dens de vergadering in „De Landbouw" te Goes leden aangewezen die de ver gadering van de vakgroep landbouw op 26 april a.8. te Utrecht zullen moeten bezoeken. Afgevaardigden werden de heren J. Ringelberg te Kattendijke en F. de Jonge uit Wilhelminadorp. De hoofdbestuurder, de heer J. L. Lukaart gaf op deze vergadering een overzicht van de stand van zaken inzake de loon onderhandelingen voor de c.a.o.'s 1963- '64 voor de land- en tuinbouw. Tevens werd uitvoerig gesproken over de ar beidstijdverkorting. die bij het komende contract weer aan de orde komt. Er was een geanimeerde discussie over deze on derwerpen. Dominee Keizer haalde hierby onder meer de woorden aan van een Engelse hoogleraar in de toegepaste natuurkun de, die meent dat niet de atoomoorlog de mens bedreigt maar de verveling. Do minee Keizer kon zich hierbij helemaal aansluiten. „Een leven van verveling is een leven reutelend in doodsstrijd", aldns de spreker, „verveling zou het verschrik kelijkste kenmerk van de hel zijn". De heer Keizer trok de conclusie, dat de mens als taak heeft „de ontginning en beheersing der natuur". Vóór de zon deval, zo zette hij uiteen, had de mens een heerserspositie. Hoe deze was, kan men lezen in de Bijbel, ln de beschrij ving van de omwandeling van Jezus Christus op aarde. Jezus was bij mach te de storm op zee te bedwingen en over de baren te lopen, aldus ds. Keizer. „Na de zondeval is de ontginning geworden tot een onnatuurlijk zware worsteling, maar toch is het onze taak hard te wer ken aan de ontginning van de natuur. Voorts ging dominee Keizer dieper in Op het gebruik van de atoomenergie. „Onze gehoorzaamheidskracht staat achter bij onze technische kracht. Pas 10 jaar na de eerste atoombom ging men bijvoorbeeld confereren over de mogelijkheden van gebruik van de atoomenergie voor vreedzame doeleinden". Dominee Keizer stelde de vraag, of wij openlijk en rustig vliegtuigtechniek en atoomsplitsing een weldaad durven noemen. Het zijn krachten, aldus de spreker, maar on persoonlijke krachten. De taak die wij hebben is een cultuurtaak. Ook dominee J. R. Wiskerke uit Middel burg hield nog een korte preek. Deze paasbijeenkomst, waaraan vele jongeren (voornamelijk uit Zeeuwsch-Vlaande ren, de Bevelander en Walcheren) deel namen, stond onder leiding van de voor zitter van de jongerengemeenschap, de heer A. C. Rinn uit Axel. Van 18-20 mei zal de afdeling Zeeland een congres hou den in Bergen op Zoom. Als u plotseling voor grote uitgaven staat - voor een verhuizing bijvoorbeeld - vraag dan de N.H.M. naar de mogelijkheden voor een persoonlijke lening Wij geven u graag alle in lichtingen, in eeri vertrou welijke en zakelijke sfeer. Bij alle N.H.M.-kantoren een folder over onze per soonlijke leningen voor u beschikbaar. NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ BANK VLISS1NGEN Postzegelbeurs „Philatelica' De postzegelvereniging „Philatelica" or ganiseerde zaterdagmiddag in het bouw "t Anker" in Vlissingen een post zegelbeurs. Men kon op deze beurs een keur van zegels bewonderen, waaronder veel eerste-dagzegels. De laatste uit giften van bijna alle landen, waaronder de Anti-Hongerzegels, waren te koop. Verder was er een verloting, waarbij men mooie prijzen kon winnen. De cir ca 300 postzegelliefhebbers, die de beurs bezochten, hebben niet te klagen gehad over een gebrek aan keus. Vrijwel alle filatelistische benodigdheden, waaronder uitgebreide verzameling albums, kon men op deze middag kopen. MEUSKERKE Vergadering N.C.V.B. Dezer dagen kwam de Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Melis- kerke, in vergadering bijeen. De verga dering stond onder leiding van mevrouw Muurnng. Nadat de huishoudelijke za ken waren afgewerkt, kreeg ds. Duister- hof, hervormd predikant te Aagtekerke het woord. Hy sprak over „Helderziend heid" waarvan men, naar zijn zeggen, niet veel moet verwachten. Er waren vele vragen over dit onderwerp en men kwam tot uitvoerige discussie. De vol gende vergadering is bepaald op 14 mei. Vergadering A.R. kiesvereniging Z1ERIKZEE Lezing over reddingen op zee voor N.C.V.B.-afdeling De afdeling Zierlkzee van de Ned. Christen Vrouwenbond heeft dezer da gen iets opgestoken over het ontstaan én het werk van de Koninklijke Noord en Zuid-Hollandse Reddingsmaatschap pij. Op de vergadering in het hervormd verenigingsgebouw hadden de dames de heer J. G. Wittpen uit Amsterdam als gids op dit terrein in hun midden. „In 1824 werd de reddingmaatschappij opgericht", zo vertelde hij aan het begin van een Interessante lezing over het korps van vrijwilige bemanningsleden van de boten, die met gevaar voor eigen leven hun naastenplicht doen. In het 138-jarige bestaan van de K.N. Z.H.R.M. werden ongeveer 12.000 schip breukelingen gered. In diezelfde periode lieten vijftig redders het leven. In 1949, by het 125-jarig bestaan kreeg de maat schappij het predikaat koninklijk. Het programma voor de pauze bestond uit de vertoning van twee films, die een en ander over net materiaal en de oefe ningen lieten zien. Ook de gang van ken bij een reddingstocht te water en door de lucht werd daarbij in beeld ge bracht. Aan het begin van het tweede gedeelte van de avond beantwoordde de heer Wittpen eerst enkele vragen, waarop hij een korte inleiding tot de hoofdfilm gaf. Een rolprent, die zich afspeelt aan de woeste westkust van IJsland. Enige tijd geleden strandde daar een Engels vissersvaartuig. De redding ervan was zo moeilijk, dat de IJslandse reddingsmaatschappij besloot er een film van te maken. Daarbij ver anderde spel in realiteit. Een zware storm deed de „Sarcon" op de rots achtige kust lopen. Aan het begin van deze boeiende avond hield de presidente, mejufrouw E. C. de Ruijter een korte meditatie naar aanlei ding van Marcus 15 vers 22-37. Boerenleenbank Noordwelle bad gunstig jaar Mlddclliurg City: De langste dag, 20 uur. 14 Jaar. De vier Windekes: Expositie R. Klmpe. 9—12 en 14—18 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 918 uur. Vlissingen Alhambra: De langste dag. 15 - 19.30 uur, 14 Jaar. AJ4.M.B.-gebouw: Jaarvergadering N.V.V.-bestuurdersbond, Vlissingen. 20 uur Goes Grand: De langste dag, 14 en 10.30 uur, 14 Jaar. Schuttershof: dr. W. Drees voor P.v.d-A.-afdeüng, 19.30 uur. Tcrncuzcn Luxor: Santa Fé, 20 uur, 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater: De langste dag, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Oproer op de Defiant, 20 uur, 14 Jaar. nulst BioBcoopgebouw: Zonder zeden en moraal, 20 uur, 18 jnar. Sluis Kelder stadhuis: Boekenbeurs en li teraire tentoonstelling. Slnt-Annaland Dorpshuis: Uitvoering „Vi va 'a musica", 7.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: Het gerucht, 20 uur. 18 Jaar. De coöp. Boerenleenbank „Noordwelle" hoeft in 1962 een gunstig jaar gehad. Hoewel de vooruitzichten door de con junctuurterugslag niet zo gunstig wa ren. Dit bleek tijdens de dezer dagen ge houden algemene vergadering. De voor zitter, de heer P. G. Boot stond nog stil bij het verlies, dat de bank van Noordwelle heeft getroffen door het overlijden van het bestuurslid, de heer A. P. Akkerduas- De vergadering nam enige ogenblikken stilte in acht. Uit het verslag van de kassier, de heer W. D. Berrevoets, kwam naar voren dat 1962 voor de land- en tuinbouw een gunstig jaar !s geweest. De spaargelden namen toe met ongeveer f 320.000 tot f 2 835.491. De heer Berrevoets sprak de hoop uit, dat men in 1963 de drie miljoen oversohrijdt- Het aantal dag- boekposten steeg van 15.706 tot 17.011. Zowol het ledental als het aantal reke ninghouders vertoonden een kleine stij ging. Het totaal aan voorschotten was met ruim f 214.000 gestegen. Door de extra zittingen in Rencsse heeft ook de handel in vreemde valuta een flinke stijging ondergaan. De vergadering keurde een voorstel tot wijziging van een twee voorstellen in het huishoudelijk reglement zonder hoof delijke stemming goed. Voorzitter P. G. Boot werd bij de be stuursverkiezing met algemene stem men herkozen. In de vacature van de overleden heer Akkerdaas voorzag men door de heer J. D. Pricmis. De heer M. P. Moelker werd tot lid van de raad van toezicht gekozen. Plaatsvervangend lid van dit college namens het bestuur werd de heer L. C. Hanse en namens de leden de heer J- C. Braber. Lezing over zendingswerk Dezer dagen werd in het verenigings gebouw te Tholen een bijeenkomst ge houden van de Christelijke Plattelands Vrouwenvereniging in samenwerking met verschillende andere vrouwenver enigingen uit de gemeente Tholen. Mevrouw B. Lindhout-Schot opende de bijeenkomst. Zij hield een korte medi tatie over Handelingen 8 vers 26-40. Hierna hield de heer D. M. Treurniet uit Sint-Maartensdijk een lezing over het zendingswerk in Zuid-Rhodesia. In dit deel van Afrika werkt een Nederlandse evangelist, de heer J. B. van Woerden, die uitgezonden werd door de Schotse kerk. Deze evangelist, die tevens arts is, ver richt zijn zegenrijk werk onder 85.000 heidenen op een eenzame zendingspost, 200 kilometer verwijderd van Boela- wayo, de hoofdstad van Zuid-Rhodesia. De fraaie dia's, die de heer Treurniet vertoonde, gaven een indruk van de moeilijke omstandigheden waaronder ge werkt moet worden. De negerstammen in dit gebied staan nog geheel onder in vloed van hun medicijnmannen, die zelfs voor het brengen van kinderoffers niet terugschrikken. De neer Van Woeren, die momenteel ernstig ziek is ten gevolge van een in- sektenbeet, ontvangt ook uit Nederland veel steun. De collecte die op deze avond gehouden werd bracht ƒ62 op. Mevrouw M. Quisten-Tramper sloot de vergadering. Dezer dagen hield de A.R.-kiesverenl- ging van Meliskerke een vergadering. De voorzitter, de heer W. de Buck, zei in zijn openingswoord: „De jaarversla gen gaven een goede indruk en alles wijst op een gezonde structuur van onze vereniging". Voorts sprak de heer Huis- soon uit Souburg over „Christelijke po litiek anno 1963". Na afloop volgde een levendige bespreking. Men stelde vele vragen. De heer J. Wisse werd als bestuurslid herkozen. O.- EN W.-SOUBURG Uitvoering S.T.E.C. „Het leven gaat door" was de titel van het toneelstuk, dat het Soubnrgs to neel en cabaretgezelschap, zaterdag avond in de Concertzaal „De Zwaan" opvoerde. Dit stuk van Martin van Spaandonck behandelt de tweestrijd van een vrouw, die haar man by een verkeersongeluk heeft verloren en die nu de man, die hem aanreed, weer ont moet. Hy wil haar helpen door haar zaak, die op de rand van faillissement staat, financieel te stennen. Uiteindelijk overwint zij haar haat en stemt zy toe. De speelsters en spelers hebben ge daan, wat zij konden om de zwakke en vaak pathetische tekst van dit stuk, aanvaardbaar te maken. Vooral de hoofdrolspeelster, mevrouw J. J. Ver- tregt-Schipper, speelde bijzonder vlot en gemakkelijk. In de heer B. Reijerse, als haar zwager, had zij een waardig te genspeler. De komische noot was grootvader, aardig gespeeld door heer F. Schuit. Ook de andere speel sters en spelers zorgden door hun ent housiasme voor een succesvolle avond. De kundige regie was in handen van mevrouw C. Borst-Aernout. Na het toneelstuk was er gelegenheid tot dansen, waarbij Baby den Toonder voor de muziek zorgde. Schade 15.000 Een korte en felle brand heeft zater dagmiddag omstreeks vier nur de werk plaats van de heer J. R. de Jonge in de Dr. Buyzestraat te Ternenzen, volledig in de as gelegd. De werkplaats was ge vestigd in een onbewoonbaar verklaar de woning, waar de heer De Jonge met een kennis bezig was laswerkzaam- heden te verrichten. Door tot nu toe onbekende oorzaak zette een grote steekvlam het gebouw tje vrijwel onmiddellijk in lichterlaaie. De beide mannen vluchtten naar buiten maar later heeft men nog kans gezien twee gasflessen naar bniten te slepen. De Terneuzense brandweer, die vrij spoedig ter plaatse was, bestreed de vlammen met drie stralen van de nevel spuit. Dit kon evenwel niet verhinderen dat de werkplaatsinventaris vrijwel ge heel verloren ging. Schade werd ook toegebracht aan een draaibank en elek trische boormachine. De totale schade wordt geschat op circa 15.000 gulden. De eigenaar is verzekerd. Naar de juiste toedracht van de oorzaak zal nog een onderzoek worden ingesteld. De brand trok in de dichtbevolkte woonwijk „Java" grote belangstelling. (Foto P.Z.C.) Bijna 200 sportvissers beproefden hun geluk in St.-Philipsland De hengelsportvereniging „De Makreel" uit Sint-Philipsland heeft op tweede paasdag een internationale hengelwed- strijd in de Mosselkreek georganiseerd. In totaal hebben 196 sportvissers hier van half twaalf tot half drie in de kou de op een visje gewacht. Hun moeite werd slechts matig beloond, want de vangst was zeer matig. Voorzitter P. Verwijs reikte na afloop in het clubhuis de prijzen uit. De uitslag luidt als volgt: 1. A. Schijve- naar, De Schar, Stampersgat, 1000 pun ten; 2. M. Gorissen, Eendrachtvissers, Nieuw-Vossemeer, 895 punten; 3. A. Geense, De Makreel, Sint-Philipsland 752 punten; 4. C. Dingemans, 't Blieks- ke, Dlnteloord, 733 punten; 5. T. van Zitters, Eendrachtvissers, 669 punten. De clubprijzen werden als volgt ver deeld: 1. Eendrachtvissers, Tholen, 2855; 2. Streijnvissers, Bergen op Zoom, 1949; 3. De Makreel, Sint-Philipsland. 1829: 4. De Edelkarper, Bergen op Zoom; 5. 't Blieske, Dinteloord, 1769. UZENDUKE Aanleg waterleiding sportcomplex in raad vergadering van morgen woens dagavond 17 april half acnt uitspre ken over een te verlenen krediet van f 2710 voor de aanleg van een water leiding in het sportcomplex. De water leiding moet komen op de sportvelden, by de tennisbanen en by het toekomsti ge zwembad. een perceel tion voor de bouw van 2 w. stellen voor de grond tc verkopen tegen ƒ7,25 per m2. De agenda ver meldt voorts een voorstel van b. en w. ƒ2050 te voteren voor aanleg van eer parkeerstrook voor 11 auto's t>y het be jaardentehuis. Na aanleg van de tuin bij dit centrum zal de parkeergelegen heid aldaar en voor het kantoor van de notaris te klein zijn. De stichting be jaardencentrum en notaris De Kok zijn bereid een bijdrage te verlenen. De kos ten zijn dan volledig gedekt. De firma J. van Poucke en Zn. te IJzendyke ver zoekt om uitgifte van grond in erfpacht voor bouw van een woning op grond, gelegen tussen de Oranjestraat en het Bolwerk. B. en w. stellen voor de grond prijs vast te stellen op ƒ6 per m2. Op de agenda staat verder onder meer een voorstel tot het verlenen van 1200 krediet voor restauratie van de open bare lagere school (schilder-, timmer en metselwerk o.m,), een voorstel tot aankoop van ongeveer 50 meter dyk voor aanleg van de zuiveringsinstalla tie. De aankoop is noodzakelijk in ver band met de in de toekomst te ver- wezenlyken uitbreiding van de thans al leen nog mechanisch opgezette instal latie met een biologische zuivering, die op het in aanbouw zijnd gedeelte zal aansluiten. Verder zal de raad behande len verkoop van grond aan het water schap „Het Vrije van Sluis" voor weg- verbetering. HONTENISSE Wegverbetering in Terhole Dezer dagen zal de Notendijk gelegen in het centrum van het kerkdorp Terhole, welke dyk aansluiting geeft op de rijks weg Hulst—Perkpolderhaven, na een grondig herstel, wederom voor het ver keer worden opengesteld. Naar deze dag heeft de bevolking reikhalzend uit gezien, daar deze dijk, in verband met Kloosterzande zal dezer dagen wederom baar is geweest. Diploma jeugdleider De heren P. Adriaanse, C..L. Roelands, P. van Damme en M. de Zwart, beho rende tot de Jeugdcommissie V.V. Hontenisse, hebben na afgelegd examen het Jeugdleidersdiploma behaald. KLOOSTERZANDE Openstelling speeltuin De bekende kinderspeeltuin De Honte te Kloosterzande zal dezer dagen wederom worden opengesteld. De verschillende attracties zijn weer opgeknapt en op gesteld en vormen een grote aantrek kingskracht voor de jeugd. Men is thans reeds bezig met de aanleg van een rui me speelweide en een zwembad, zodat een druk bezoek kan worden verwacht. INAAR KAPSALON Vlooswijkstraat 4 Tel. 2465, Terneuzen R.-k. knapenkoor gaf paasconcert Binnen twee weken heeft het knapen koor van de Katholieke Zeeuwse Koor school In Goes zich opnieuw laten horen. Een tiental dagen geleden was er een optreden onder auspiciën van „Jeugd en Muziek" te Goes. Maandag gaf het koor het gebruikelijke paasconcert in de r.-k. kerk. Onder kundige leiding van de di recteur van de Katholieke Zeeuwse Koorschool, de heer E. Heijblok, bracht men een viertal nummers voorbeeldig ten gehore. Zo viel onder meer de ver zorgde uitvoering op van Pergolesi's „Stabat Mater". Van Gabriël Fauré zong het knapenkoor „Maria Mater gra- tiae". Het tweede deel van het paasconcert be stond uit gezamenlijke zang van het mannenkoor van de r.-k. kerk te Goes en het knapenkoor. Fraai klonken bij dit optreden het „Kyrië". „Gloria" en Sanctus" uit de Missa B re vis in Bes •an Mozart, en diens „Jubilate Deo". Verder zongen de koren liederen van A. Lotti, A. Gasparini en Pitoni. Dirigent Heijblok zorgde ook voor de or gelbegeleiding. Schio aan de grond in Westerschelde Omstreeks negen uur maandagavond Is het Duitse vrachtschip „Ellerbek" ter hoogte van de nieuwe haven van Vlis singen in de Westerschelde aan de grond gelopen. Het schip meet 1901 brt. en kwam ln de mist vast te zitten op de Honte-Sloe. Sleepboten uit Terneuzen zijn ter assis tentie uitgevaren. De „Ellerbek" was op weg van Antwerpen naar zee. HE1NKENSZAND lagere school In het gymnastieklokaal van de open bare school te Heinkenszand hield men dezer dagen een ouderavond van deze school. De bijeenkomst stond onder voor zitterschap van de heer N. C. de Regt. Aanwezig waren onder andere ds. H. Kwakkelstein, Nederlands hervormd predikant, en de beide wethouders. De kinderen van de vijfde en de zesde klas voerden verschillende toneelstukjes op. Na de pauze, waarin men een verloting hield, gaf de secretaris-penningmeester de heer C. Meulpolder zijn jaarversla gen. Hieruit bleek, dat er een klein latlg saldo was. Het leerlingental be draagt op het ogenblik 79. Twaalf hier van verlaten dit jaar de school. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren M. van de Guchte en G. Cappon. Daarna deed het hoofd van de school, de heer H. Eversdijk, verschillende me dedelingen in verband met het werk van de school. Daarna was er gelegen heid om het werk van de leerlingen te bekijken. Jaarlijkse koningschieting De boogsohuttersvereniging „De Por- tiekschutters" aan de Groenendijk te Kloosterzande, heeft een goed geslaag de jaarlijkse koningschieting gehouden. De schutter P. Hoop, wist beslag te leg gen op de koningstitel; F. van Kruljssen behaalde de prinstitel en R. van de Vel de de titel van kroonprins. AXEL Paasmiddag bejaardensociëteit Dezer dagen kwamen de oudjes van de Axelse bejaardensociëteit weer bijeen. Deze keer was het echter een bijzondere sfeer. Ds. P. J. Pennings opende deze goede bezochte middag. Spreker had als verrassing een zeer mooie paasvertel- ling, die de bejaarden en comitéleden zeer boeiden, daar het verhaal ook een beetje naar hun trant opgesteld was. Ook had de predikant voor een gram mofoonplaat gezorgd, die hij deze paas middag liet horen. Het lied werd door de oudjes uit volle borst meegezongen. In de pauze werden versnaperingen rond gedeeld. Het is jamer, dat er zo weinig vrouwen komen. De bejaardensociëteit is zowel voor vrouwen als voor mannen. Men deed dan ook een beroep op de vrouwen met hun man mee te komen. Ds. Pennings sloot deze zeer gezellige bijeenkomst. OOSTBURG H. den Hamer won A.V.O.- kaartcompetitie Vorige week werden de laatste partijen gespeeld van de door de Ambtenaren vereniging Oostburg „A-V-O. in hotel café „Victory" georganiseerde paas- kaartcompetitie in het „bieden". Alle deelnemers moesten in deze kaartwed- strijd 20 partijen spelen, terwijl deze laatste avond bovendien nog 5 partijen werden gespeeld voor een aparte avond- prijs. Omdat voor enkelen in de kop groep de laatste partijen van groot belang waren voor de einduitslag, was er tot het laatste moment volop span ning. Na afloop kon de wedstrijdleider, de "heer B. Schrier, de volgende uit slag bekend maken en reikte hij de prij zen uit, die hoofdzakelijk uit eieren bestonden. -De uitslag van de competitie was: H. den Hamer (gemeente) 13 gewon nen partijen; E. J- J- Mangnus (Vrije van Sluis) 13; M. L. Vercruijsse (be lastingen) 12; mevr. J. K. Hariot (po litie) 12; H. Gruson (gemeente) 12; B. Schrier (douane) 12; J. A. H. te Beek (douane) 12; J. Zwemer (Vrije van Sluis) 12; J. Keijser (belastingen) 11; Joh. Hamers (belastingen) 11; me vrouw W. Klerks (douane) 11. De uitslag van de aparte avondprijs was: le prijs H. den Hamer (gemeente) 5; 2e prijs J. de Keyser (belastingen) 4. Burgerlijke stand SCHOONDIJKE Bevallen: C. M. van Espen-den Dekker d., an Geffen-van den Boomen z„ S. C. Bosman-de Kramer z. E. M. de Feijter- Leenhouts d., M. A. J. de Hulhi-Polssonnier Getrouwd: C. G. Dreve 25 J. en S. de Koeijer 23 J. Overleden: J. van Hoeve 79 J. e.v. A, de J lu, M. Blondeel 58 J. e.v. A. Ribbe. Donderdag 18 april 1963, 20.00 uur; Concertgebouw te Terneuzen. GOES In Goes is op de morgen van eerste paasdag op initiatief van het interker kelijk comité, dat de volkskerstzang in de veiling organiseerde, een paaszang- dienst gehouden. Het was de bedoeling, dat de belangstellenden een aantal paas- liederen op de Grote Markt zouden zin gen. De regen bleek echter spelbreker, met het gevolg, dat die zangdienst in de Grote Kerk werd voortgezet. Medewer king aan deze sfeervolle bijeenkomst verleenden het knapenkoor van de Ka tholieke Zeeuwse Koorschool en de har monie „Hosanna". De heer A. Kousema ker had de leiding van de samenzang, waarvoor ongeveer 500 belangstellenden aanwezig waren. KRUIN1NGEN GESLAAGD CURSUS TUINBOUW KRUIN1NGEN Voor de algemene tuinbouwcursus ien±eteelt en fruitteelt slaagden aan lagere landbouwschool te Kruiningen de volgende cursisten: J. J. Boot, Kruiningen; M. Boone, Krui ningen; H. Butijn, Yerseke; M. Butijn, Yerseke; J. Bruynooge, Rilland-Bath; K. A. Griep, Krabbenaijke; M. J. Groe ne, Wemeldinge; J. Jansen, Kruiningen; Th. Kootstra, Waarde; J. Koster, Y seke; A. M. Krijnsen, Waarde; C. van Iwaarden, Kloetinge; L. B. M. van Nieuwenhuijzen, KrabbendiJke; L. van de Velde, Yerseke; J. Walrave, Wemel dinge; A. Weststrate, Waarde: J. Won- dergem. Kruiningen; J. P. Zweedijk, Krabbendijke en M. Schrier, Waarde. COLIJNSPLAAT Paasmiddag voor bejaarden Dezer dagen hield men in de zaal van de Nederlands hervormde gemeente te Colijnsplaat een bejaardenmiddag. Deze stond in het teken van het paasfeest. De presidente, mevrouw S. de Waal- Moerman, opende deze bijeenkomst met gebed, schriftlezing en medidatxe. Vervolgens zong men een aantal paas- liederen en werd er gedeclameerd. Een koortje, bestaande uit enkele dames zong daarna enige liederen. In de pauze werden de bejaarden getrakteerd op koffie en janhagel. YERSEKE PAASMIDDAG VOOR BEJAARDEN In het jeugdgebouw van de vrije evang. gemeente te Yerseke werd aan de be jaarden een paasmiddag aangeboden door de afdeling Yerseke van de N.C. V.B. De bejaarden die in grote getale waren opgekomen, werden verwelkomd door de presidente der afdeling, mevr. J. H. de Jonge-de Jonge. Zij deelde mede dat deze middag bij wijze van proef was georganiseerd. Gezien de grote be langstelling hiervoor, zullen in de toe- komst zeer zeker nog meerdere van deze ontspanningsbijeenkomsten worden ge houden. Hierna volgden samenzang, op treden van een dameskoor, declamatie en meditatie. De samenzang werd op het orgel begeleid door mevrouw Gle- rum-de Jonge. Dames van de afdeling dienden koffie met gebak rond, terwijl de mannen te vens een rokertje werd aangeboden. Aan het slot van deze middag kreeg Iedere bezoeker nog een zakje paas eieren. Namens de bejaarden sprak de waarnemend voorzitter van de afdeling Yerseke van de bejaardenbond, de heer M. Hoogesteger, een dankwoord. HANSWEERT Voetballers legden verlichting aan Dezer dagen namen de voetbalvereni gingen „Hansweertse Boys" en „Krui ningen" officieel de door "hen aangeleg de verlichting op het trainingsveld van het gemeentelijke sportterrein in ge bruik. Ongeveer een half jaar geleden rees de gedachte bij deze clubs om ver lichting aan te brengen op het trai ningsveld, zodat ook in donker buiten getraind zou kunnen worden. De ge meente Kruiningen die ook veel voor het plan voelde was bereid een derde deel van de kosten voor de aanleg te betalen, op voorwaarde, dat de clubs de aanleg zelf zouden verzorgen en al het werk zoveel mogelijk met eigen mankracht zouden verrichten. Hiermede gingen de clubs akkoord, daar de begrote som van ca 2500 gulden, waarvan zij dus ieder een derde gedeelte moeten betalen, hun financiële kracht eigenlijk al te boven ging. Ze hebben met vier masten met ieder zes lampen een trainingsveld van ca 60 by 30 m zeer behoorlijk verlicht en het is voor deze verenigingen een hele uitkomst dat ze nu niet meer aan hun zeer beperkte trainingsmogelijkheden gebonden zijn. Toneelgroep STUDIO met (Billy Liar) komedie van Keith Waterhouse en Willis Hall. Vert. Paul Rodenko. Henk van Ulsen, Nell Koppen, Wim van den Brink, Cocki Boonstra, Dore Smit, Els Bouwman a.g., Lettie Oosthoek a.g., Ad van Gessel. Toegangsbew. le rang 4, 2e rang 3, 3e rang 2 (r.i.) in comb, met (week)lidmaalschapskrt. Z.V.U. verkrijgb. bij fotohandel mevrouw I. Bliek-But, Zuid- landstraat 32, Terneuzen (dagelijks van 9-18 uur), tel. 23 60. Weeklidmaatschapskrt. Z.V.U. 0,75. Na afloop GRATIS EXTRA BUS richting Sas van Gent-Sluiskil- Axel. Phillip Lee Carson, een jongeman van negentien jaar uit Muncie in de Amerikaanse staat Indiana, stond voor rechter Waiter G- Tan ner, omdat hy zyn moeder gesla gen had. Carson had ook zijn zoster nit huis gejaagd, en zich verzet te gen een politieagent. Rechter Tanner vroeg aan Car- sons vader: „Kunt U het over uw vaderhart verkrijgen uw zoon een aframmeling te geven?" „Zeker, edelachtbare", antwoord de Carson sr- „Haal een scheerriem", gelastte de rechter een parketwacht. De parketwacht kon in het ge rechtsgebouw niet zo gauw een scheerriem vinden, maar een agent stelde zijn broekriem be schikbaar. De rechter gaf de riem aan vader Carson, en wees hem een belen dend vertrek aan, waar hij zyn zoon het pak slaag kon toedienen. „Ik wil het hier kunnen horen", zei de rechter. „Broek naar beneden?" vroeg de vader. „Broek naar beneden" antwoord de de rechter. Enkele minuten later werden uit het belendend vertrek drie gelui den gehoord die wezen op de aan raking van leer met een achterste. De deur ging open, en Carson, zijn vader, en de parketwacht, kwamen weer de zaal in- „Nog zeven erbij", gelastte rech ter Tanner. En toen de straf was voltrokken, orakelde hij: ..Dit had al veel eer der moeten gebeuren". Carson werd naar huis gestuurd, maar op zijn gedrag zal worden gelet. „Ik weet niet of het alle maal juridisch verantwoord was", zei Tanner naderhand. „Maar ik kon op geen klinkerder straf komen". MARTBERICHTEN VEILING ROTTERDAM. Aardappelen 14. Andijvie 1 87—94, 2 68—90. Kroten 1628. Grote peen 9—14. Prei IA 67—80, 2 A 52—62. 2 B 54—67. Radijs wltpunt 32—46. Sla 1 A licht 23—33, 1 C 13—20. Aan voer 40.000 stuks. Stoofsla 62—71. Selderij 4—6. Spinazie 1 52—75, 2 3563 Aanvoer 12.000 kg. Uien B 5. C 6—7. Peterselie 1115. Komkommers 60-70 71—83. 50-60 61—62. 40-50 56—58, 35iO 50—51. 30—35 46. per kg. 121 —122. Witlof 1 A 64—76, 2 A 45—72, 2 B 39—61. aanvoer 38.000 kg. Aardbeien 12—37 p. st. 70150 per doos. Golden Delicious 1 A 69—80, 1 B 56. 1 C 38, 2 A 46—55, 2 B 30. 2 C 21. Lombart Cal ville 2 A 53—58. 2 B 49. 2 C 27. Jonathan 2 A 48. 2 B 26. Britse troepen naar Serawak Op eerste paasdag is een niet nader be kend gemaakte aantal Britse soldaten, veteranen ïn oerwoudoperaties, uit Sin gapore overgebracht naar Serawak, om er de troepen te versterken die optreden tegen invallers uit Indonesië, aldus is door een Britse militaire woordvoerder in Singapore meegedeeld. De woordvoerder zei dat de maatregel was genomen „in het licht van de moei lijkheden van verleden week". Hij be doelde hiermee de geüniformeerde man nen die vrijdagmorgen uit Indonesisch- Borneo een aanval deden op het dorp Teboetoe in zuidwest Serawak. Kort geding tegen de VARA Het initiatiefcomité stichting Radio Te levisie Nederland (R.T.N.), vertegen woordigd door de hoofdredacteur van het weekblad „Televïsier" P. A. G. de Ruwe, L. Bie, Eddy Thung en Hilde Keereweer, heeft een kort geding aan gespannen tegen de V.A.R.A., waarin geëist wordt tweemaal vijf minuten zendtyd beschikbaar te stellen om zich te kunnen verweren tegen beweerde aantygingen in de radio-rubriek „Ma rimba* van de V.A.R.A. In deze rubriek is het manifest van de R.T.N., dat aan de vooravond van de debatten over de commerciële televisie in de Tweede Kamer in een groot aan tal dagbladen verscheen, gekwalificeerd als „poging tot chantage" en „gangster methoden". De Haagse advocaat mr. A. G. Maris heeft de V.A.R.A. gevraagd tweemaal vijf minuten zendtijd beschut- baar te stellen voor een wederwoord, doch de V.A.R.A. weigerde dit. Het kort E geding zal op 6 mei (10.15 uur) voor de resident van de Amsterdamse recht- ank dienen. Moordpartij bij roofoverval op Jamaica Leden van de religieuze „rastafarian" sekte op Jantaica die „terug naar Afri ka" in hun banier voeren, hebben vier mensen gedood by een overval op een benzinepompstation, dat ze plunderden en in brand staken. Twee aanvallers werden door de politie gedood. Van de vier doden waren er twee po litieagent. Drie collega's werden ernstig gewond. De brand in het pompstation vernielde ook nog drie auto's. De sektebroeders minstens zes vielen aan met leu zen als „weg met de Babylons" en „wij veroveren dit land vandaag". Duitser verdronken in Dordrecht De 17-jarige Duitse matroos Hermann Kloppendurg van de kustvaarder „Al- bert" is omstreeks half één In de nacht van vrydag op zaterdag ln de Oude Maas voor Dordrecht verdronken. De jongen viel in het water, toen hy van een ander schip de wal wilde opgaan. De politie heeft later zyn stoffeiyk overschot opgehaald. De matroos was afkomstig uit Durlage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9