STRIJD TEGEN RUSSISCHE DAMMATADOREN STEEDS MOEILIJKER.... Golden Fiction ,D: Klanken uit de ether PIET ROOZENBURG: PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer GF Waarom kost een geschenkdoos Golden Fiction een kwartje meer? Waar zijn onze schepen? DINSDAG 16 APRIL 1963 PROV INC I ALE ZEEUWSE COURANT 11 e reden da» ik weer aan de dam»itelsfrijd meedoe, is simpel omdat ik er weer tijd voor heb. Het benauwt me alleen een beetje, dat sommigen van mij verwachten, dat ik weer in één ren op de wereldtitel zal afgaan. Die mensen vergeten dat ik een dagje ouder ben geworden. Zo'n „dagje" dat het me veel moeilijker valt dan vroeger om het heilige vuur op te brengen", zegt de viervoudige oud-wereldkampioen dammen PIET ROOZENBURG, die na zes jaar afwezigheid nu weer deel neemt aan de strijd om het nationaal kampioenschap. „Ik meen dat mijn taak nu meer in het vlak ligt van training en voor lichting van jonge, enthousiaste spe lers, dan in het pogen de wereldtitel te heroveren. Het is voor mij nog moeilijk te bepalen in hoeverre mijn stilstand van zes jaar achteruitgang betekent. ABSTRACT Mijn eerste indruk is, dat ik natio naal weinig achterop ben geraakt, maar internationaal als ik de gro te partyen naspeel wel degelijk terrein heb verloren, vooral op de Russen. Zoals, meen ik, in elke sport, wordt het steeds moeilijker zich met die Russische dammatadoren te me ten, die alle tyd aan hun sport kun nen geven, terwijl de Nederlandse spelers vaak veel tijd en inspanning vergende maatschappelijke functies bekleden en het dammen beoefenen als ontspanning in de schaarse vrije uren". HOBBY Vroor mij is dammen altijd mijn ootste hobby geweest, waar schijnlijk omdat ik er aanleg voor had. Op 18-jarige leeftijd (in 1943) deed ik voor het eerst mee aan het Nederlands kampioenschap en veroverde direct de titel. In 1948 zag men mij voor het eerst in de strijd om de wereldtitel, die ik meteen be haalde. Nadat ik vier keer nationaal en vier keer internationaal kampioen was geworden stopte ik in 1956, om dat er door mijn studie economie weinig vrije uren meer overschoten. Die studie moest ik namelijk 's avonds doen, omdat ik overdag werk te bij de Hoogovens in IJmuiden. Al leen eens een wedstrijdje met mijn vereniging „IJmuiden" was mogelijk. Toen ik in augustus vorig jaar mijn doctoraal economie haalde en hier,in Haaksbergen ging werken en wonen kreeg ik weer vrije avonden en dus tijd voor de damsport o.a. in mijn nieuwe vereniging uit Hengelo „Twentes Eerste". Die sport heeft me eigenlijk nooit losgelaten, laat je moeilijk los vooral door het bijzon der aantrekkelijke verrassingsele ment dat in elke partij schuilt. Steeds als je denkt dat je het door hebt, heb je het net niet door. Steeds is het net een stapje moeilijker dan je denkt. Steeds houdt het spel je in zijn ban door de ongelooflijke combi natiemogelijkheden, nog afgezien vau het boeiende positiespel". Even zwijgt de heer Roozenburg en vervolgt dan zacht sprekend, zorgvuldig zijn woorden kiezend: „Voor een buitenstaander lijkt me het damspel moeilijk toegankelijk. Voor mjj is het dat nog. Het doet met al diezelfde schijven op dat ene bord een beetje abstract aan. Bij opper vlakkige beschouwing van het spel ontdek je de moeilijkheden niet. Het sportelement ontleent het dam spel vooral aan het feit dat je een tegenstander kunt dwingen tot slaan. Daardoor heeft het een grotere strak heid dan schaken. Het positiespel is bovendien in schaken duidelyker zicht baar dan bij dammen, omdat je by schaken door het afwegen van de waarde van de stukken sneller en makkelijker een inzicht in de partij stand kunt krygen dan by dammen, waar alle stukken gelyk van uiterlijk en waarde zyn. Bij dammen gaat het om de onderlinge verbanden in de eigen en in de vijandelijke stelling, is het daardoor moeilijker verschillen te krijgen en te zien". PROBLEMISTEN in de ban houdt, blijkt wel uit het grote aantal problemisten, mensen die al hun vrije tijd besteden aan het oplossen van damproblemen, waarbij ze zich dan nog moeten be perken tot bijvoorbeeld de 20-20-stel- lingen of de eindspelproblemen. Ik ben nooit een typische problemisi geweest, veeleer een wedstrijdspeler die zich met anderen moet meten. Dat houdt niet in, dat ik zoals de meeste Nederlandse spelers onvoor bereid naar een titeltoernooi ga. Ik meen dat enkele partijen tegen ster ke tegenstanders een goede war- ming-up voor een toernooi is. Dit keer vond ik die warming-up in het kampioenschap van Overijsel. Verder heb ik voor deze nationale titelstrijd mijn geheugen opgefrist door het le zen van openingslectuur. Ik ga ech ter ook weer niet, zoals de meeste schakers, met een hoofd vol theore tische gegevens naar een toernooi". Een verheugend feit in dit toer nooi is, dat er een viertal jonge sterk spelende knapen aan mee doen, voor wie ik graag als een „piè- ce de résistance" wil zijn. Voor mij was vroeger de heer Keiler de hoge drempel waar ik over heen moest. Zo'n drempel dwingt je tot een uiter ste krachtsinspanning en rijpt je voor het internationale spel. Die deel name van dat jonge kwartet vind ik ook verheugend omdat ik daardoor niet meer de jongste deelnemer ben, iets wat me vroeger vaak benauwd heeft. Net als het steeds direct be reiken van het gestelde .doel, wat me op het laatst een nerveuze verlies- angst bezorgde. Die vrees ben ik nu kwijt! Concludeer hieruit niet, dat ik niet om de titel zal vechten. Daarvoor ben ik te veel wedstrydspeler. Laat ik het zo zeggen: mijn damkasteel stort niet meer in als ik geen kampioen word. Voor de damsport lijkt het me belangrijker dat jeugdige krachten alle kansen krijgen zich te bekwa men en naar voren te komen, dan dat. ik een uiterste poging doe de we reldtitel te heroveren op de Russen. Ook in de damsport geldt met een kleine variatie: „Wie een sterke jeugd heeft, heeft een sterke toe komst". Jan Dassen. TEMPO Ik telde als wedstrijdspeler toch al behoorlijk mee voor Ik enigszins doorhad hoe je die verschillen kunt kweken. Dat kun je vooral door stukken te ruilen. Een outsider zal misschien direct opmerken, dat je bij ruiling van stukken weinig wijzigt. Het tegendeel is waar. Door ruiling kun je je ontwikkelingstempo vertra gen of versnellen, kan ik een voor sprong in ontwikkeling of een ach terstand krijgen, waardoor ik span ningen creëer, verschillen! Ik voelde dit aan toen ik voor de eer ste keer de wereldtitel veroverde maar kon het niet beredeneren. Mijn voorganger, de Fransman Gesthem hielp me op het spoor. Hij had het door, maar werkte het niet uit. Ik heb dat wel gedaan! Dit is het spanningsveld, dat als je 't ontdekt hebt, altijd blijft bestaan. Creëer ik een snelle ontwikkeling, wil ik aanvallen en geeft mijn tegen stander de voorkeur aan verdedigen dan is er al een strrjdelement. Die tempotheorie werd in de damsport een der boeiendste hoofdstukken voor mjj". 23 78. Voor de twee Marsianen be stond er behalve koffie, nog steeds niets heerlijkers op aarde dan de bio scoop. Vooral de cinemascope-films met die prachtige kleuren genoten hun voorkeur en zij behoefden meest al niet eens zo erg bij Arend en Sandra aan te dringen om hun zin te krijgen, want. deze twee waren eveneens grote filmliefhebbers. Toch wilde Piloot Storm ook wel eens rustig thuisbijven met een boek of zo. Maar ook deze avond hadden Ath en Slnli als twee ver wende jongetjes met zeuren hun ivil doorgedreven. Arend was ten ilotte lachend gecapituleerd en' nu /olgden zij dan met z'n vieren aan- lachtig de spannende belevenissen van diepzeeduikers en schatzoekers de held van de film een duel met octopus aanging, werd Arend door i Juist toen een enorme ouvreu se zachtjes op de arm getikt, terwijl zij fluis terde: „U bent toch mijnheer Storm, de piloot? Er is telefoon voor U in de hal". Even latei- nam Arend de hoorn op. Het was Titia en haar stem klonk nogal onvast, alsof zij op het punt was in tranen uit te barsten. „O, Arend, ik maalt me ze ongerust. Het is nu half tien en Charley is nog steeds niet thuis!" 19 Dat moest hij maar laten af hangen van de omstandigheden. Mis schien kon hij het pension langs de ge wone weg verlaten als het morgenoch tend wat drukker was. Ze zouden hem in zijn overal wel aanzien voor de lood gieter of zoiets. Brennan hoorde de zachte voetstappen van de vrouw in de kamer gaan. Vlak bij de wand bleef ze staan. Op nog geen meter van hem af klonk het geluid van een sleutel die in het slot werd gesto ken. Brennan verstijfde van schrik. Als een bliksemstraal schoot er een gedach te door hem heen: stomme eend! ezel die je bent! Waarom zou er alleen in de kamer van Cathy een muurkast zit ten?! Natuurlijk hebben ze die dubbele wand ook benut om er een kast voor de andere kamer in te maken! En in die laatste kast, gloeiende sufferd, daar zit j(j! Je bent gewoon van de ene kast in de andere gebroken! En dat grietje gaat die kast openmaken Brennan drukte zich stijf tegen de wand en maakte zich zo klein mógelijk. Tus sen z(jn knieën door zag hij in het duis ter voor hem een lichtstreep verschij nen, die snel groter werd. Zijn hand gleed in de zak en zijn vingers grepen om het kleine pistool. Hij loerde naar de lichte deuropening. Door zijn in elkaar gekronkelde houding kon hij niet hoger zien dan een halve meter boven de grond, maar dat was genoeg. Zyn mond zakte open van verbazing en zijn vin gers om de handgreep, van zijn pistool ontspanden zich. Met een grenzeloze verbazing staarde hij naar een paar rode sandalen waaruit twee stevige ge bruinde benen oprezen. Zonder ergens verder om te denken, liet hij zijn ogen omhoog dwalen. Een wijde, zwarte ge bloemde rok En een gedempte gil! Brennan sprong overeind. Even aarzel de hij, toen kwam zijn hand zonder het pistool uit de zak van zijn overall. „Stil!" siste hij bevelend. „U hoeft ner gens Dang voor te zijn als u maar stil bent!" Als het maar enigszins kon, wil de hij voorkomen dat het hele huis op zijn kop kwam te staan. Het meisje had een paar stappen achteruit gedaan. Ze stond midden in de kamer, zonder zich te verroeren, de handen voor de mond als wilde ze zich zelf het schreeu wen beletten, haar donkere ogen in het gebruinde gezicht waren groot van ont zetting. Over haar voorhoofd hingen een paar donkere krullen. Hoe is 't moge lijk, dacht Brennan. ze is 't. dat kan niet missen. Alleen heeft ze nu een rood blousje aan, toen een wit. Uiterlijk was hij zichzelf nu weer volkomen meester, hoewel er een overstelpend aantal te genstrijdige gedachten door zijn hersens tolden. „Ik beloof u op mijn erewoord, dat er niets zal gebeuren," zei hij rustig, „gaat u maar zitten, dan zullen we eens even praten." Hij sloeg bedaard het stof van zijn overall en ging toen huiselijk op een stoel zitten. Uit zijn zak haalde hij een pakje sigaretten. „Rookt u?" Zijn op treden scheen haar gerust te stellen, hoewel ze haar ogen niet van hem af hield toen ze naar een stoel tastte en zich daarop liet neerzakken. Ze was niet ouder dan een jaar of vierentwin tig, schatte Brennan. Aarzelend stak zij haar hand uit en nam een sigaret uit het pakje dat Brennan haar vporhield. Hij gaf haar vuur, stak toen zelf een sigaret op, sloég zijn benen over elkaar en keek nadenkend een kring van rook na, die langzaam naar het plafond zweefde. Het meisje duwde zenuwachtig de krullen van haar voorhoofd. „Tjabegon Brennan peinzend, „u zult dat zo op het eerste gezicht wel heel vreemd vmden, maar ik geloof dat wij elkaar zo het een en ander te vertel len hebben, juffrouw eh hoe heet u eigenlijk?" „Marjorie Vandervelde" zei het meisje onwillig. Ze begon snel haar kalmte te herwinnen. „Juist." glimlachte Brennan, „Vander velde, Nederlandse voorouders zeker?" En zonder op antwoord te wachten, ging hij verder: „Wel. juffrouw Vander velde „Mag ik misschien nu ook nog weten wie u bent?" zei het meisje koel. „De manier waarop u ongevraagd op bezoek bent gekomen heert al weinig met goede omgangsvormen te maken, maar u zoudt zich bij voorbeeld kunnen voorstellen". Er kwamen zo een paar herinneringen bij Brennan naar boven. „U weet al ge noeg van me", zei hij niet zonder sar casme. Het meisje keek hem. niet be grijpend aan. „Ik ben huh", verduide lijkte Brennan iets te vriendelijk. Zijn gastvrouw duwde haar sigaret met een driftig gebaartje in een asbak. „U schijnt nog steeds, te vergeten dat ik niet om dit gesprek heb verzocht en zeker niet om flauwe grapjes", merkte ze op. „Goed dan." zei Brennan, „ik zal nog duidelijker zyn. Ik ben die domme jon gen, weet u wel? Ik ben die eigenwijze, opgeblazen kwast. Was het zo niet? Ik ben de man die denkt dat hij alles kan. die er bij loopt of hij de grote meester- speurder zelf is." Brennan ging steeds sneller spreken. De herinnering aan het gesprek dat hij zo even had afgeluisterd maakte hem weer woedend. „Weet u het nu nog niet, juf frouw Vandervelde? Kom nou, denk eens goed na. Ik ben die blaag, die aar dige jongen waarvan alle ouwe dames zeggen: wat 'n snoes! Juist, ik zie aan uw gezicht dat u er achter begint te komen. Mijn naam is inspecteur Bren nan." Hy noemde zijn naam met de klank als een pistoolschot en als zoda nig had hij het ook bedoeld. Brennan kreeg tijd genoeg om te con stateren hoe groot en mooi Marjorie's ogen waren. Secondenlang keek ze Brennan stomverbaasd aan. Ze opende haar mond alsof ze iets wilde gaan zeg gen, maar ze bedacht zich weer. Lang zaam kwam er een trek van half be grijpen in die donkere ogen en scheen de situatie in haar volle omvang tot haar door te dringen. „Wie zegt u dat u bent?" hijgde ze. Haar stem sloeg even over. „Inspecteur Thomas Brennan", her haalde Brennan dreigend. Hij trok zijn legitimatiebewijs uit zijn zak en gooide het geopend voor haar op tafel. Ze keek er naar en toen weer naar hem. Haar mondhoek begon te trillen en ze zoog haar onderlip naar binnen. „Daar zul je 't hebben!" dacht Bren nan gelaten. „Tranen! Enfin dan zal de betekenis ook wel niet meer veraf zyn. Evenzogoed zonde van dat ding „Inspecteur Brennan zei ze met gesmoorde stem en toen kon ze zich niet langer bedwingen. Ze sloeg haar handen voor haar gezicht. „Korn, kom", zei Brennan vaderlijk. Het meisje plantte haar ellebogen op tafel en verborg haar gezicht snikkend in haar armen. „Kalm nou maar, kalm nou maar", suste Brennan, „huil nou maar eerst een rustig uit en vertel me dan hoe dat allemaal zo gekomen is". De enige reactie was dat ze nog kramp achtiger ging snikken. (Wordt vervolgd) VRAGEN AAN NO 5 VRAAGT MEVROUW K. TE SCH. ten vele anderen) Antwoord: Omdat, mevr. K., de verpak- kingskosten van 50 stuks hoger zijn dan die van 2 doosjes van 20 en 1 doosje van 10 stuks tezamen. Geen kwartje hoger, maar ongeveer 9 cent, waarbij de normale winst marge van de winkelier is inbegrepen. De rest gaat als accijns naar de ook u wel bekende fiscus, die overigens deze hogere prijs heeft goedgekeurd. Waarom de verpakkingskosten hoger zijn? Wel, mevr. K., de geschenkdoos is gemaakt van bijzonder stevig karton. Dat moet, anders beschadigt de kostelijke inhoud. Kijkt u ook eens binnenin. Daar ziet u een speciaal binnenwikkel. De unieke poly- aethyleenlaag daarop beschermt tabak en aroma voor langere tijd tegen vocht en warmte. Deze doos is een "echte geschenk doos". Duizenden worden er ieder jaar ge geven en met graagte ontvangen! 10 STUKS f 0.50 20 STUKS f 1.- GESCHENKDOOS 50 STUKS f2.75 DE ZACHTSTE VAN ALLE ATTENTIEI Er zl}n al zoveel interessante vragen binnengekomen, dal we U nogmaals moeten verzoeken voorlopig giir. vragen meer in le sturen. DINSDAG 16 APRIL HILVERSUM I. 402 meter. 746 kc/s. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen tb-v. land- en tuinbouw. 12.33 Watermuziek: gevarieerde muziek aan boord van het Rode-Kruisschip Henri Dunant. 13.00 Nieuws. 13.15 Rondvraag, luisterwed strijd voor de jeugd. 13.25 Beursberich ten. 13.30 Voor de jeugd. 14.00 Muzette: fevarieerd programma voor de jeugd- 6-30 Voor de jeugd. 17.30 Grammofoon- muziek voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Grammofoonmuziek. 18.30 Actua liteiten. 19.00 Lichte muziek voor de jeugd. 19.30 Helpen, klankbeeld. 20-00 Nieuws. 20.05 All-In: gevarieerd pro gramma voor jonge patiënten, bijeenge bracht door het Nederlands Jeugd Ro de Kruis- 22.30 Nieuws, mededelingen en beursberichten. 22.45 Rondvraag, luisterwedstrijd voor de jeugd. 23.00 Utrechts Studentenkoor en -orkest, met solisten: Gewijde muziek. 23.30 Hoe la ter op de avond..., gesprekken met jon geren. 23.5524-00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 meter. 1007 kc/s. 12.04 Dansorkest en zangsolisten. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Draaiorgelklanken. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 1315 Platennieuws. 13.30 Metropole orkest en solist. 14.10 Klarinet-ensemble: moderne muziek. 14-35 Voor de plattelandsvrou wen. 14.45 Paris et ses vedettes (opn.). 15.10 Klassieke grammofoonmuziek. 15 45 Lichte gTammofoonmuziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kinderen- 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Beursberichten. 17.50 Regerings uitzending: Melodie en ryfiime in de Nederlandse AntïTIen, door dr. G. D. van Wengen. 18.00 De springplank: jon ge artiesten. 18.30 Lichte grammofoon muziek. 18.50 En nu mijn geval, vragen- beantwoording. 19.00 Nieuws- 19.10 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Cante- mus Domino: beschouwing over Grego riaanse gezangen. 20.20 Pianoduo 20-45 Klein taaigeding. 21.00 Promenade orkest en zangsolist. 21.50 Radiophïl- harmonisch sextet. 22.15 Gezamenlijk nrogramma KRO en VARA: Politiek de bat. KRO: 23.00 Nieuws. 23.10 Lichte grammofoonmuziek 23 5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 19.30 My een zorg...!, een pro gramma over wat ons wél een zorg is. NTS: 20.00 Journaal. BRT-KRO 20.20- 22.15 Zending uit België: BRT: 20.20 De fijnproever, eenakter 21.00 De zeer schone uren. een gefilmd programma over Gothische minaturen. NTS: 21.40 Spaans danspaar. Gezamenlijk program ma van KRO en ,rARA: 22-15 Politiek debat. NTS: 22.5"—23.00 Journaal. FRANS-BELGISCHE TV-PROGR. 18.30 Berichten. 18.33 Voor de jeugd. 19.00 Inleiding tot de economie: De eco nomische ontwikkeling. 19.30' La Pensée et les hommes, uitzending van filosofie en lekenmoraal. 2000 Journaal. 20.30 Les Sonderling. komedie 21.45 Klank beeld. 22.15 Journaal VLAAMS-BELGISCHE TV-PROGR. 17.0018.10 Pro Milone, reconstructie van hel proces van Milo. 19.00 Gastpro- gramma: De liberale gedachte en actie. 19.30 Filmpjes voor de jeugd- 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 De fijnproe ver, spel. 21.00 Kunstprogramma. 21.40 Spaans dansprogramma. 22.15 Vergeet niet te lezen: Auteurs te gast in de studio. 22.45 Nieuws. Een man heeft in de Canadese provincie Ontario een zwaar houten kruis dertig km voortgesleept om „de mensen eraan te her inneren dat Christus is gestorven om ons allen te redden. Antoine Gizenga. die in 1061 hoofd was van een Loemoemba-gezinde regering in Stanleyslad en thans veertien maanden ge vangen zit op een eilandje in de rivier de Kongo, zal worden vrijgelaten na een medisch rapport. WOENSDAG 17 APRIL HILVERSUM I. 402 meter- 746 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied 7.23 Lichte ochttndklanken (gr.) (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.40 Orgelspel: lichte muziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Mloderne grammofoonmuziek. (9.359.40 Water standen). VPRO: 10-00 Inzicht cn uit zicht, lezing- 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 De Ramblers Bandshow. 11.35 Operetteme lodieën (gr.). HILVERSUM H, 298 meter. 1007 kc/s. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7-10 Dagopening. 7.20 Klassieke kamer muziek (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmu ziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram mofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10-45 Samenzang: geestelijke liederen, (herhaling van zondag 14 april jl.) 11.10 Jaarvergadering C.H.U. Ongeregeldheden in Serawak Zestig gewapende mannen in uniform hebben donderdag een aanval gedaan op een politiepost in Teboetoe, 5 kin van de grens tussen Serawak en Indonesië, al dus is door officiële woordvoerders be kendgemaakt. De regering van Serawak maakte be kend dat een politiekorporaal werd ge dood en twee soldaten verwondingen op liepen. De aanvallers zouden, volgens de regeringsverklaring, in het bezit zijn ge weest van automatische wapens en ka rabijnen. Zij namen enige wapens en mu nitie mee van de politiepost, alvorens zij zich terugtrokken. De regering heeft voorzorgsmaatregelen genomen. De grootste brand van Nederland Door gezamenlijke brandweren niet te blussen Al die duizenden binnenbranden, ge naamd brandend maagzuur door slechte spijsvertering vormen een enorme brand, die tot heden niet was te blussen. Gelukkigzijn er nu Risp maagtabletten. Risp tabletten helpen direct by zuur- branden, zenuwen op de maag en op geblazenheid. Risp tabletten werken snel en de smaak is aangenaam. 32 Risp (stuk voor stuk verpakt) f 1,- brj alia apothekers en drogisten. HOOG EN LAAG WATER 17 april Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 7.24 1.46 7.52 1.63 8.22 1.79 8.31 1.19 nap uur meter 19.55 1.27 20.23 1.44 20.51 1.58 20.52 0.92 8.49 1.41 21.22 1.13 nap uur meter 1.21 1.60 1.45 1.73 2.12 1.90 1.53 1.39 2.11 1.56 nap uur meter 13.45 1.37 14.07 1.51 14.35 1.69 14.22—1.15 14.42 1.31

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3