OERWOUDHOTEL WAAR MEN 'S NACHTS NIET SLAAPT zaterdagnummer Zaterdag 13 april 1963 >1 U-UA-jMW.'. 'P.WJJ .tiMJl' Als de dalende avondzon lange schaduwen over het meertje werpt, komen de olifanten drin ken. Straks is het donker en zal het water overstraald worden door kunstmatig maanlicht. Ook dan zullen er dieren rondscharre len, want ze koesteren niet de minste argwaan. Foto linies Geheel ingebouwd tussen de boomkruinen, ligt het Treetops hotel aan het meertje, waar de wilde dieren komen drinken. Als het nog dag is, wagen de gasten zich wel eens buiten het veilige hotel om een paar foto's te ma ken van deze interessante om geving. Foto boven Tn de oerwouden van Oost-Afrika leven zoveel wilde dieren, dat de koning van Bulgarije er in 1932 bijna over een slapende rinoceros struikelde, toen hij op de vlinderjacht was. Een handig zakenman kwam op het idee deze overvloed van dieren als spektakelstuk te gaan exploiterenhij stichtte tussen het geboomte het wereldbe roemde Treetops hotel, dat sindsdien aan vele toeristen gelegen heid heeft geboden het wild in zijn natuurlijke stand te bespieden Tussen de boomkruinen rust het in 1954 opnieuw opgetrokken Treetops hotel op reusachtige palen, die zich in niets van de boomstammen in de omgeving onderscheiden. Alles is zo ge maakt, dat de dieren er geen erg in hebben, dat ze gezien worden. Aan de voet van het hotel ligt een woudmeertje, dat een schier magische aantrek kingskracht op de dieren uit de jungle schijnt uit te oefenen. Aan de horizon verheft zich de machtige Mount Kenya en ongeveer negentig mijl naar het noorden ligt de moderne stad Nairobi. Om het meertje heen staan lan taarns opgesteld, die heel geraffi neerd in het duister steeds helderder taan branden en zodoende een be- riegHjk echte nabootsing van maanlicht geven. In het hotel zelf wordt alle onnodige lawaa. verme den. De gasten lopen op schoenen met rubberzolen en alle matten zijn geluiddempend. Zelfs het sanitair werkt zo geruisloos mogelijk. v Het hotel bestaat uit drie etages en heeft een goed uitgeruste keuken, een aardige eetzaal en een conver satiezaal. Op iedere verdieping zijn veranda's met ligstoelen, zodat de gasten op hun gemak kunnen kijken naar de dieren, die bij het meertje komen drinken. De gasten worden niet vaak teleurgesteld. Het hotel garandeert zelfs, dat de dieren in groten getale zullen opkomen; mocht dat een keer niet gebeuren, dan krijgt de gast zijn geld terug... Voor een bezoek aan het Treetops hotel heeft men zeventien uur no dig. In Nyeri stappen de gasten in een safaribus en ryden dan negen myl door het oerwoud. Er gaat ook een blanke jager mee met een ge weer om te voorkomen, dat de gas ten door wilde dieren zouden worden aangevallen. Na aankomst in het Treetops hotel wordt de gasten op het dakterras thee aangeboden. Als de apen in de omgeving de theekopjes horen rin kelen, komen ze dwars door de boomtoppen op het geluid af. Terwijl de gasten ze cake en vruch ten voeren, letten de bedienden goed op, dat de apen hun handen niet be gerig uitstrekken naar sieraden en fototoestellen. Het „programma" begint al vroeg, want de wrattenzwijnen, die wel eens de lelijkste beesten van Afrika genoemd worden, komen meestal al in de namiddag naar het woudmeer tje. Later komen ook de andere die ren, meestal tot diep in de nacht. Na de wrattenzwijnen komen ach tereenvolgens eerst de verlegen bos- bokken en de prachtige waterbok-' ken, in afwachting van de grote at tractie: de olifanten. „Daar komen ze!" fluisteren de gas ten elkaar enthousiast toe, als de enorme gevaarten nonchalant de open plek in het woud komen opge- slenterd. Bijna geruisloos z\jn in tussen de generatoren op gang ge komen, die zorgen voor het kunst maanlicht, dat over het meertje straalt. De dieren zijn er zo aan gewend, en het licht doet zo natuur lijk aan, dat de olifanten er heel rus tig onder blijven. Soms zijn ze verge zeld van een kudde buffels, die wel eens uit meer dan tweehonderd exemplaren bestaat. 's Avonds krijgen de gasten in het Treetops hotel een voortreffelijk di ner voorgezet, dat met oerwoudge luiden genuttigd wordt. Natuurlijk niet aan tafel, maar van buitenaf. Men hoort hoe de olifanten trompet teren, hoe de wrattenzwijnen knor ren en de buffels snuiven. Af en toe laat een exotische vogel zijn geluid horen. Meestal blijven de gasten de hele nacht op om naar de bewoners van het oerwoud te kijken. Als ze wel gaan slapen, worden ze dikwijls wakker, doordat een paar buffels met elkaar zijn slaags geraakt, of doordat een olifant zijn "huid schuurt tegen de palen, waar het hotel op rust. Als het dag wordt, ligt het meertje meestal verlaten, want de dieren trekken zich terug voordat de zon op is. Maar 's avonds zijn ze weer present. Ook vanavond worden ze weer bespied door de gasten van het Treetops hotel, die dan gemakkelijk in een ligstoel op het dakterras zul len zitten, met een kopje thee of ijsgekoelde dranken Foto's en gegevens voor dit artikel werden ons welwillend ter beschik king gesteld door Caltex-New York. Met logge tred gaan de olifanten voorbij, onbewust, van het feit, dat al hun bewegingen vanuit het Treetops hotel worden gade geslagen. Vanaf het dakterras hebben de gasten een onbelem merd uitzicht op deze processie van in het wild levende dieren. Foto links Het is de vraag waar meer kiek jes van gemaakt worden, van de vriendelijke bavianen of van het bord, dat meldt, dat Elizabeth II op deze plaats koningin is gewor den. Het doodsbericht van haar vader, koning George VI, bereik te haar namelijk toen zij met haar gemaal in het Treetops ho tel vertoefde. Foto rechts

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7