Grevelingen A.V.R.O. viert in juni iedere dag feest in radio-lunapark Willem Vogt weet nog precies hoe het begon Zaterdag 13 aprü 1963 zaterdagnummer In het Grevelingen, tussen Bruinisse en de kust van Flakkee, groeit een nieuwe Deltadam. Het kunst werk is al een stuk in het water vooruitgeschoven, Schouwen komt dichter bij Flakkee. Kranen met rookpluimen en enorme drijvende bokken zorgen voor een levendig en vrolijk spektakel, als dat van een technische kermis met reusachtige zweef- en draaimolens. De monsterlijke poten voor de ka belbaan verschijnen één voor één als vreemde staketsels in de Grevelingen om straks, met behulp van een oneindige rij stortbakken het nietsbevroe- dende water onverhoeds aan te vallen en voorgoed te vergrendelen. Daaromheen gonzen de toeleveringsactiviteiten zware vrachtwagens en klauwende grijpers met stortsteen en zand. Van de top van de kabelbaan- poten gezien een soort speelgoedwereld met bedrij vige poppetjes en autootjes, keien en grillige vis graatsporen in de grond. jQe A.V.R.O. gaat het veertig jarig jubileum van de radio vieren met een hele maand juni grootscheepse feesten zowel voor de microfoon als voor de camera. En daarenbo ven in een lunapark in Hilver sum, waar dagelijks voor pu bliek toegankelijke voorstellin gen zullen worden gegeven, die om drie uur 's middags beginnen en tot 's avonds elf, twaalf uur zullen voortduren. Advertentie) Geslaagd.... dank zij RESA-HILVERSUM (Bekend® Schriftelijke Cursus) - Tel. 45432 H. B. S., Gymnasium, Onderwijzersakte. Middelbare Akten i Frans, Duits, Engels en Nederlands M.O., Tolkvertaler. Hoofd correspondent, V.T.H.-dlploma. Alle bekende radio- en t.v.-artiesten zuilen er dagelijks op podia optreden, voorts z(jn er toneelvoorstellingen voor jeugd en voor volwassenen Robin Hood zowel als een Shakes, peare-voorstelling. Er komt een vliegfecst, een militaire taptoe, er ko men harddraverijen en circus Krone is voor een halve week geëngageerd, er komt een zangconcours voor koren en solisten. Alles zoveel mogelijk in de openlucht, doch mocht het weer in juni tegenvallen, dan heeft de A.V.R.O. de hele maand de beschik king over de Evpohal, zodat alle fees telijkheden, behalve dan wellicht het vliegfeest, in elk geval zullen door gaan. Iedere dag Op zaterdag 1 juni begint het feest, als twee herauten 's morgens te paard door Hilversum trekken, 's Middags is er het vliegfeest op vlieg veld Hilversum, met medewerking van zweefvliegers, parachutisten, mo delvliegtuigbouwers, een stuntteam van de rijksluchtvaartschool, helikop ters van de marine, en er is een de monstratie van do K.L.M. met de D.C.-8. 's Avonds begint op het grote podium een monsteramusementspro gramma, en op het Dorpsplein het zangconcours. Heel dc maand door zullen de voor naamste en leukste of mooiste pro gramma's van het feestterrein dat „A.V.R.O. 40" gaat heten door ra dio en televisie worden overgenomen. Van de indrukwekkend lange was- Ljjst vermelden we: Dagelyks optreden van alle radio orkesten en ensembles van de A.V.R.O., met de solisten. Op dinsdag 4 juni een ouderwetse bonte dinsdag- avondtrein. Op 5 juni Ensemble met „As you like it" van Shakespeare. Zaterdag 8 juni een „tourrally". Dins dag 11 juni de „Ingebeelde zieke" van Molière. Vrijdag 14 juni veertig ja ren dans door veertig dansparen. Za terdag 15 juni het Amsterdams jeugdtoneel met Robin Hood. Maan dag 17 juni een militair programma. Dinsdag de 18e een groot Jordaan- feest. Woensdag de 196 een kinder feest met Lili Petersen en het roem ruchte kinderkoor van Jacob Hamel' Donderdag en vrijdag erop cabaret en alle verschijnselen van jazz. Za terdag de 22e de intocht van circus Krone. Zondag goochelshow. Dinsdag 25 juni draverijen in zeven courses waarvan één gereden zal worden door radio- en t,v.-artiesten. Op de slot avond, zaterdag 29 juni. zal de Maas- treechter Staar optreden, de Mari nierskapel, en het hele reest wordt besloten met vuurwerk. Heel de feestmaand zal op elke A.V.R.O.-dag: over de radio klokge beier en canllonmuziek te horen zijn o.a. uit Amersfoort, Joure, Middel burg, Vlissingen, Nijkerk. Willem Vogt Voor ecu oud-medewerkerv an (le A.V.R.O. is het 40-jarig jubileum al een blijde gebeurtenis geworden. Voor Willem Vogt, de man die 40 jaar geleden begon te praten tegen de luisteraars. Het algemeen bestuur van de A.V.R.O. heeft namelijk beslo ten hem ter erkenning van zyn grote verdiensten voor de A.V.R.O. aan een bijeen te roepen buitengewone alge mene ledenvergadering voor te «Ra gen voor de benoeming tot lid van verdienste. Willem Vogt is wat ouder geworden, natuurlijk, maar zijn stem is nog steeds dezelfde en herkenbaar uit duizenden. Willem Vogt is momen teel directeur van de Nozema, de maatschappij die omroepzenders ver- j Willem Vogt toen hij nog een jon- s ge Willem was: voor de Sijkes- S microfoon, een monster dat amper j te tillen was. huurt; hij zit dus nog in de radio en in Hilversum. „Het was eigenlijk begonnen in de oorlog, de eerste wereldoorlog dan: men werkte al met radio. En na elke oorlog wil men de vondsten, de vooruitgang, dat wat men tot dan toe tot onheil van de mensheid gebruikt heeft, omzetten ten bate en ten ple- - ziere van de mens. In 1919 peuterde in Den Haag een ir. A. Steringa Idzerda aan radio-telefo- nie, en na veel prutsen was hij zover dat hij in 1920 de openingsplechtig heid van de Jaarbeurs in Utrecht kon uitzenden", zo vertelt Willem Vogt. N.S.F. Ir. Steringa Idzerda begon in Den Haag in een eigen fabriekje om- roepje te spelen, maar moest er. mee ophouden. In 1918 was al opge- (Op naar de top van de Euromast richt de Nederlandse Seintoestellen Fabriek, waar ik bij werkte. Nadat we een order van de Vereniging voor den Effectenhandel hadden uitge voerd, begonnen we bij de N.S.F. te overwegen of we niet eenvoudige ra dio's konden bouwen, die er leuk uit zagen en niet te duur waren voor mensen die zelf geen ontvanger kon den bouwen. We hadden toen immers een vaste zender in Fort Vossegat. We moesten toen wel een programma hebben: nieuwsberichten (ran Vaz Dias), een tijdsein en wat muziek van een automatische piano. We prutsten elke dag en pionierden zo verder. De tiende juli 1923 werd de dag van de eerste uitzending: Carry van Brug gen hield een lezing over haar boek „Het huisje aan de sloot". Een van onze trouwe luisteraars was Anton Philips in Eindhoven en die heeft ons geholpen, onder meer met twee an tennetorens, want meneer Philips wil de het kerstprogramma horen en door het contracteren van het Concertge bouworkest en de toneelspeler Willem Royaards, want meneer Philips hield niet van mandolinemuziek. Zo begon de radio en we gingen haar de H-D.O. noemende Hollandse Draadloze Om roep, die dus de A.V.R.O werd. De Britse procureur-generaal. Sir John Hobson, heeft in het Lagerhuis een sugges tie van de hand gewezen, dat hij onder de wet op obscene publikaties van 1959 zou moeten optreden tegen de uitgevers van Henry Millers boek „Tropic of cancer". Het boek is bijna dertig jaar lang in Engeland verboden geweest. Het werd begin april door John Calder Limited in Engeland uit gegeven. Vragen over belastingdruk Het Tweede Kamerlid de heer Neder- horst (p.v.d.a.) heeft de ministers van financiën en van binnenlandse zaken schriftelijk gevraagd of zij kennis geno men hebben van de zinsnede voorkomen de in het Centraal Economisch Plan 1963 luidende: „geheel tn tegenstelling tot de vorige hausse-periode is de totale belastingdruk, in procenten van het na tionale produkt, sinds 1957 voortdurend gestegen om in 1961 een relatief maxi mum te bereiken". De heer Nederhorst informeert of de bewindslieden de voorstelling van zaken door minister Toxopeus op 6 april voor de televisie gegeven inzake het voor de belastingbetaler gunstige verloop van de belastingen tijdens de huidige regerings periode, in overeenstemming achten met dit objectief feitelijk gegeven van het centraal planbureau. Shell Oil Company of Canada maakte winst in 1962 De Shell Oil Company of Canada, Li mited heeft bekendgemaakt dat de op brengst van verkopen en andere bedryfs inkomsten over 1962 met 21 pet is ge stegen, en dat het nettoresultaat Can. dollar 5.083.000 bedraagt tegenover een verlies van Can. dollar 11.327.000 in 1961. In het jaarverslag over 1962 verklaart de maatschappij dat zowel de verkoop van olieprodukten, als van ruwe olie en aardgas een recordniveau heeft be reikt, ofschoon de kleinere marges bij de verwerking en de verkoop, de ver betering voortvloeiende uit de gestegen omzet ten dele teniet hebben gedaan. Bij de bespreking van de vooruitzichten voor 1963 vermeldt het verslag dat het misleidend zou zijn te suggereren dat het versnelde groeitempo «Ier afgelopen twee jaren zich tot na 1963 zal voort zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 19