IK KAN DE VREES NIET VAN ME AFZETTEN... PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Drieëndertig pet. van gezinnen „heeft geen deel aan welvaart" Klanken uit de ether BENFICA-DOELMAN COSTA PEREIRA: II Uit enquête van het N.l.P.0. blijkt Jongeren tevreden; gepensioneerden zeggen geen welvaart te kennen Waar zijn onze schepen? MAANDAG 8 APRIL 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Van een speciale correspondent). J^ISSABON Eusebio Silva Ferreira, het Portugees-Afrikaanse voetbal fenomeen waarop Benfica van Lissabon alle hoop heeft gesteld voor een derde successieve overwinning in het gevecht om de Europa Cup, verwacht voor aanstaande woensdag een heel moeilijke wedstrijd tegen Feijenoord in Rotterdam. In een exclusief interview verklaarde de atletische Portugees: „Ik geloof, dat wij met dat Feijenoord nog narigheid krijgen. Een ploeg die in staat is Vasas en Reims uit te schakelen kan alleen maar bijzonder goed zijn. Anders zou het nooit de halve finales van de strijd om de Europese beker hebben kunnen bereiken". Benfica's meest waarschijnlijke opstelling tegen Feijenoord: bovenste rij van links naar rechts rechtsback Angela, linkshalf tevens aanvoer derColuna, linksback Cruz, rechtshalf Caven, spil Raul en doelman Costa Pereira. Onder ste rij van links naar rechts José Augusto, Santana, Tor res, Eusebio en Si/moes. Maar. zei ons dezelfde Eusebio en hij ontplooide daarbij een brede grijns „Ik kan U verzeke ren, dat wij alles op alles zullen zet ten om de titel te verdedigen". Hq zei te verwachten onder zware bewaking te komen, maar „Ik zal alles doen om aan die wacht te ontsnappen". Benfica is een team, dat uitsluitend uit Portugezen bestaat en het is meer representatief voor het land dan voor de hoofdstad alleen. Vijf Portugese Afrikanen maken deel uit van het elftal; twee van hen zijn blanken: doelman Costa Pereira die uit Mozambique komt en middenvoor Jose Aguas uit Angola. De drie don- kergetinte internationals zijn Mario Coluna, Eusebio en Joaquim Santa- Sport Lisboa e Benfica" (Sport club Lissabon en Benfica) zoals de ploeg voluit heet, ontstond zestien jaar geleden uit een samengaan van een vereniging in Lissabon en een uit Benfica, een van de voorsteden van de hoofdstad. Ih die zestien jaar heeft het team veertien nationale kampioenstitels veroverd. Daarnaast sleepte het nog elf maal de nationale beker in de wacht. In het Europese strijdperk zijn de elf voetbalkunste naars van trainers Bela Gutman en Fernando Riera tweemaal tot de hoogste glorie gestegen. Zij waren het die een einde maakten aan de mythe, dat een Europese Voetbalbe ker alleen maar kan schitteren in de handen van Real Madrid. Zij zijn voorts houders van de „Latijnse Be ker", hoofdprijs in een toernooi, waaraan de competitiekampioenen van Italië, Spanje, Frankrijk en Por tugal deelnemen. Benfica's spelers zjjn mentaal geheel ingesteld op de strqd op vreemde vel den. Lang voordat zij zich faam ver wierven in het meedogenloze gevecht het warmbloedige Zuid-Amerika. Vreemd publiek doet hen niets. Vorig Jaar was zelfs een huilende, sissen- e en fluitende massa in Londen niet in staat hen tegen Tottenham Hot spurs aan het wankelen te brengen. Tot hun slachtoffers in de Euro pese Cupstrqd behoren gerenom meerde ploegen als Ujpest uit Hongarije, Rapid uit Wenen, Neu renberg FC, Tottenham Hotspurs, Dukla Praag en last but not least Real Madrid en Barcelo na. Wie zh'n de mannen, die deze Portu gezen hebben opgestoten tot interna tionale hoogte? 't Meest van al heeft Benfica te danken aan een Bra ziliaan, Otto Gloria, die de club ne gen jaar als coach diende. Hy was ae leermeester van de spelers, maar ook hun vriend. Toen de Hongaar Gutman zyn taak overnam en de club in het seizoen 1960-1961 de Europe se kampioenschappen binnenleidde, vond hq een team dat van beloften vervuld was. Hy voerde een yzeren discipline in, die de stootkracht van de ploeg tot het uiterste opvoerde. De huidige trainer is Fernando Rie ra, een Chileen die het Chileense na tionale elftal nog maar kortgeleden tot in de finale van het wereldkam pioenschap bracht. Riera heeft iets van Gutmans discipline verzacht. De ploeg heeft daar, zo te zien, niet van Benfica is vandaag Portugals mach- tigsfe sportorganisatie. „Organi satie" is in dit verband geen over dreven woord. Op de ledenlijst staan 61.300 namen. Jaariyics incasseert de penningmeester het indrukwekkende sommetje van veertig miljoen escu do's: vyf miljoen gulden. Het stadion aan de noordwestrand van Lissabon is het grootste en mo dernste sportpark van het land. Vier enorme masten dragen een lichtin stallatie, die zonder meer superieur is. Zeventigduizend toeschouwers kunnen het speelveld omzomen en doen dat ook! De club is actief in meer dan dertig takken van sport, van tafeltennis tot boksen. Benfica heeft geen prijzen- kast, maar een pryzenzaal waarin 3750 trofeeën staan te glanzen en te schitteren. Op allerlei terrein is de club runner-up. Maar het is koning voetbal, die de organisatie een naam heeft gegeven, welke tot ver in de wereld wordt geëerd en gevreesd. Het eerste voetbalteam is met zorg samengesteld. Het bestuur heeft niet in de wereld gezocht naar namen met een bijna mystieke faam. Even wicht en robot-achtig teamwerk heb ben voorop gestaan. Valt een speler weg, dan is een blinde greep in het reserveteam voldoende om een 100 procent vervanger voor de dag te ha len. Het reserve-elftal is zo gecon strueerd, dat het waar ook ter we reld in staat is een topdivisie-elftal op gelijke voet te ontmoeten. Tijdens de jongste wedstrijden werden twee prominente eerste-elftalspelers ge schrapt. Midvoor José Aguas maakte plaats voor José Torres, die over de één meter negentig komt, spil Ger- mano werd vervangen door Raul. In „Lar do Jogador", bezinningsoord van het eerste elftal, werd vorige week al in geen dagen de deur meer feopend voor vreemde pottenkijkers, pelers en officials komen niet aan de telefoon, wanneer naar hun ver wachtingen voor de strijd tegen Feyenoord gevraagd wordt. De spe lers hebben trouwens nooit iets mo gen zeggen zonder uitdrukkelijke toe stemming van trainer Fernando Riera. Niettemin ging de deur toch nog op een kier. Hier is wat Benfica op de valreep voor het vertrek naar Nederland had te zeggen. Trainer Riera: „Feijenoord speelt ongetwijfeld een hoog-ontwik- keld technisch spel. wy moeten on ze speelwyze aan de omstandigheden van plaats en moment aanpassen. Ik ben misschien anders dan andere trainers, maar ik waag me niet aan voorspellingen. Er zijn te veel facto ren, die de. uitslag kunnen beïnvloe den". Doelman Costa Pereira: „Ik kan de vrees niet van me afzetten, dat we zullen worden uitgeschakeld door de Hollanders. Zij zouden best in staat kunnen zijn liet kunstje uit te halen, dat wij als betrekkelijk onbekenden in 1961 presteerden: de Europese ti tel wegslepen. In het speltype van Feyenoord zo goed als in dat van Benfica komt een doelman altijd voor byzonder moeilijke beslissingen te staan. Maar wij hopen in Rotterdam een zodanige uitslag te behalen, dat wy met de returnwedstryd de strijd in ons voordeel kunnen beslissen. Aanvoerder Mario Coluna wiens don kere huidskleur naar het land van zyn herkomst, Mozambique, wqst: „De enige kennis die ik van het Ne derlandse voetbal heb, komt van de wedstrijd die ik in 1959 tegen een Nederlands militair team in Lissabon heb gespeeld. Wat Feyenoord betreft: vooral linksbuiten Coen Moulijn heeft van film en t.v. een diepe indruk op my gemaakt. Een zeer snelle speler, die moeiiyk te houden is, wanneer hy eenmaal is gestart. Benfica zal een zware wedstrijd hebben, maar dat wq en niemand anders naar de finale gaan, staat voor my vast. Een geiykspel of een overwinning met één punt moet Feijenoord het aantrek kelijkst Iqken; dan kan het over een maand in Lissabon alles op de verde diging zetten". De Portugese Coen-Mouiyn, flitsende linksbuiten Antonio Simoes, achtte „de wedstrijd in Rotterdam byzonder moeilijk. Maar wq zullen alles doen om de angst uit de harten van onze supporters te verdryven. Wq gaan door naar de finale, die ons steeds voor ogen heeft gestaan. Zelf hoop ik ondanks een nog wat pijnlijke beenblessure aanstaande woens dag van de party te kunnen zijn". CAROL DAY ft' V IK VERTEL EDGAR TRA CV PR EO ES WAT ER GEBEURD IS-1 HOE ZN BROER ME CHANTEERDE MET DIE [BRIEVEN EN HOE IK INGEBROKEN HEB OM ZE TERUG ITE KRUGEN EN DAT WE GEVOCHTEN HEBBEN...EN ALS IEMAND HEM GEDOOD HEEFT DAN BEN IK DAT! 2372. Het kore telefoongesprek met professor Dubois had wel een by zonder vreemd en teleurstellend ver loop gehad en lange tijd was de stemming in het gezelschap ver be neden peil. Hoe langer Piloot Storm er over nadacht, hoe onbegrypeiyker hem het hele geval voorkwam. De anders altyd zo vrlendeiyke, meele vende prof had hy nauweUjks her kend. En dan de manier waarop het gesprek werd afgebroken!... Kleine Red, Chariey's zoon, en de twee Marsianen trokken zich intus sen weinig aan van al dat getelefo neer en gepraat. Red was de beste maatjes met oom Ath en oom Slnh, bij wie hy herhaaldeiyk op schoot klom om weer eens aan hun rare oren of aan hun „hanekammen" te sjorren! Meestal moest Titia er aan te pas komen om het drukke kereltje wat tot bedaren te brengen en uiteindelijk stopte zy hem in bed. Tussen alle bedryven door schar relde een zwqgende en onvermoeibare Pinokkio maar rond met dienbladen, koffiekopjes en stoe len. Op een of andere manier bezorgde hij San dra echter steeds kippevel en zy was blij wan neer hy weer naar de keuken verdween! Advertentie W DEGELIJK - BETROUWBAAR Wt Dat er in Nederland als geheel wel vaart Is, daar was 79 procent van de on dervraagden het wel mee eens. Dat komt, meenden ze, door de hogere lo nen, grote werkgelegenheid en de goe de sociale voorzieningen. De 16 proeent die geen welvaart aanwezig achtte ba seerde hun oordeel op het feit dat de Ionen te laag of de pryzen te hoog wa- Wat denkt U dat een gezin van man, vrouw en twee opgroeiende kinderen per week nodig heeft om welvarend te zyn? Inkomens Op deze vraag, waarbq het NJ.P.O. aantekent dat in de enquête alle ge zinsinkomens als netto, dus „schoon in handen" moeten worden opgevat, antwoordt 30 procent met een be drag tussen 90 en 100, 41 pro cent met 100 tot 150 en 24 pro cent met 150 tot 300. Zelfs is J procent van mening, dat er meer dan 300 gulden op tafel moet komen, wil er welvaart heersen. Uit de enquête van het N.I.P.O. is dui- delijk gebleken, dat naarmate het eigen inkomen hoger ligt, de tevredenheid toe neemt. Er zyn ook grote verschillen in samenhang met de beroepen. FEUILLETON FAHIEK „Bqna", fluisterde Shane, „nóg zo'n sprookje, opoe!". „Dan niet", zei Brennan teleurgesteld, „ik vind het anders een vrij redeiyke verklaring." „Zo", mompelde Shane, „vind jy dat. Denk jij nou heus dat Burke zich zo kalm heeft gehouden, toen die twee ke rels van jou hem beetgrepen? Die heb ben zeker teg-cn hem gezegd: nou weten we 'n leuk spelletje, Matty, jy moet op de vensterbank gaan staan, clan zullen we je van dlc vensterbank duwen. En toen heeft Burke gezegd: hé ja. jongens, laten we dat doen, dat hebben we in zo'n tijd niet gedaan. En toen heeft Cathy gezegd: dolletjes, dan pak ik vast wat kleingeld uit je bureau..." Hy snurkte minachtend. „Je weet toch, Tom. dat er volgens het rapport geen enkel spoor van geweld was." „Nou nog mooier!" zei Brennan veront waardigd, „wie van ons tweeën was er r.o gebrand op die Cathy, jij of ik? En als ik haar dan de hoofdrol Iaat spelen In hot drama, ga jy de boel belacheiyk maken." „Ik maak de boel niet belachciyk, dat doe je zelf. Dat Cathy er de hand in heeft gehad, staat voor my als een paal boven water, maar in jouw theorie ge loof ik niet. Ten eerste klopt het niet met de feiten: Burke heeft niet gevoch ten, en bovendien: een man laat zich zo maar niet ophangen. Als het gegaan is zoals jq denkt, moet Burke wel als een razende tekeer zijn gegaan en ge schreeuwd hebben. Maar niemand heeft iets gehoord." „Ze kunnen hem bedwelmd hebben." „Dan is hy nog niet op staande voet van do kaart; zelfs in dat geval heeft hy nog wel even kans om te vechten en te schreeuwen. Hij was een grote, fors ge bouwde kerel." „Misschien hebben ze iets in zyn glas gedaan?" „Er is niet gedronken, er stond maar één glaasje." „In elk geval heb ik dat laten onderzoe ken", zei Brennan. „En bovendien", ging Shane onbarmhar tig verder, „is het me nog niet duidelijk, waarom ze eerst alle moeite zouden doen het geval op een zelfmoord te doen lij ken en dan achteraf nog eens de moeite nemen het ïyk te stelen. Met het grote risico van een ontdekking en alle verdere last die ze er van hebben. En dat op een ogenblik als de ïykschouwïng a.1 zelf moord heeft uitgewezen." „Je vergeet nog een mogeiykheid, Jim. Nameiyk dat de daders van de moord niet dezelfde waren als die het lijk heb ben gestolen." Shane antwoordde niet onmiddeliyk. Hij begon zorgvuldig een pyp. te stoppen. „Je kunt gelijk hebben", zei hy schouderophalend, „het tegendeel is in elk geval nog niet bewezen. Maar in dat geval zie Ik er helemaal geen kop of staart meer aan. Welke waarde had den Burke en Patterson voor de dieven De manier waarop ze aan hun eind kwa men, had daarmee niets te maken, want die is by beiden totaal verschillend. Ze moeten iets anders gemeen hebben, al kan ik me in de verste verte niet voor stellen, wat. Alleen het feit dat ze niet meer leefden, maar kun jy je indenken dat zoiets een dief aanlokt? En als het hem aanlokt, waarom neemt hy dan juist Burke? Bq ontdekking loopt hij een prachtkans voor de moordenaar te worden aangezien. Waarom dan niet een andere, eerzaam ontslapen burger? En voor het geval Burke en Patterson hele maal niets gemeen hebben en we hier dus, redeiykerwys gesproken, te doen hebben met twee verschillende, geheel op zichzelf staande zaken..." Hq maakte zqn zin niet direct af en rekte zich om slachtig uit: „Wel, wel, wat een verve lend ktussie!" Er werd een rapport van enkele dicht beschreven vollen binnengebracht. Bren nan stak een sigaret op en begon het nauwkeurig te lezen, terwql Shane, met zyn handen op zyn rug voor het raam staande, onophoudeiyk in zichzelf neu riede: „Draai het wieletje nog eris rond, klap eris in je handjes..." Verder dan die twee regels kwam hy niet. Na vijf minu ten legde Brennan met een triomfante- ïyke klap het rapport op het bureau: „Evenzo goed geen gek idee van me om die boel na te laten kqken. Het heeft in elk geval iets opgeleverd." „Kom es voor dedraad", zei Shane. „Om te beginnen die stoel voor het bu reau. Op het lab zeggen ze dat er aan de zitting microscopisch kleine wasdeeltjes gevonden zijn." „Boenwas van de werkster", zei Shane minachtend. „Nee wijsneus, een voorlopig niet nader te definiëren wassoort die naar alle waarschijniyicheïd niets te maken heeft met boenwas en al dat andere spul van moeder de vrouw. Bovendien zqn ze van mening dat die wasdeeltjes afkomstig moeten zyn van een der laatste bezoe kers, zoniet van de laatste, anders zou er nooit zoveel van op die zitting achter gebleven zijn." „Reiziger in waskaarsen dan", veronder stelde Shane en met een pruimemondje ging hy door: „En dan heb ik hier nog een mooi kaarsie voor U meneer Burke, prachtkaarsie..." „Dan...", viel Brennan hem in de rede, „clan hebben we verder de vingerafdruk ken. Let nou goed op, makker! In alle vertrekken wemelt het van één soort vingerafdruk, die we gevoeglijk aan Burke mogen toeschrijven. Ze staan let terlijk overal. Ook op dat glaasje op z'n bureau. In dat glaasje zat nog een restje whisky, verder niets. Dus geen slaap middel of zoiets. Verder waren er nog wat vingerafdrukken van de werkster, de dokter en de anderen die er op die eerste morgen bij geweest zijn. Maaarrr. op die whiskyfles staan, behalve die van Burke, de vingerafdrukken die ze niet nader kunnen thuisbrengen. (Wordt vervolgd) „Drieëndertig procent van de ondervraagde gezinnen en alleenstaan den is pertinent vn mening, geen deel te hebben aan de welvaart, terwijl 63 procent van mening is, dat er welvaart heerst in het eigen gezin". Dit blijkt uit een breed opgezet opinie-onderzoek, dat het Ne derlands Instituut voor Publieke Opinie (N.I.P.O.) in Amsterdam heeft gehouden rond de vraag: „hoe denkt de Nederlander zelf over de welvaart?". De resultaten van dit onderzoek zijn vrijdag gepubli ceerd in het reclame-vakblad Ariadne". Het meest opvallend komt uit de N.I.P.O.-enquête de groep van gepensioneerden tevoorschijn. Hier is het percentage, dat zegt geen welvaart te kennen het hoogst: 48 procent. ook: „Dit beeld is volstrekt in strijd met enigerlei opvatting volgens welke „Dé jongeren" in sterker mate dan oude- Verschil naar beroep Van het winkel- en dienstverlenend per soneel vond 45 procent dat er geen wel vaart heerste in eigen gezin, van alle bouwvakkers 40 procent, van alle fa brieksarbeiders 38 procent, van alle kan toorpersoneel 33 procent, van alle boe ren en landbeiders 23 procent en van alle leidinggevend personeel 13 procent. Maar boven alles tekent zich duidelijk het gebrek aan welvaart af bij de ge pensioneerden. Op de vraag of in ons land de inko- mensverschillen te groot zqn, komt als antwoord van 56 procent: groot", van 23 procent: „ongeveer juist", van 5 procent: „te klein", een standpunt dat voornamelijk by de V.V.D. gevonden werd. Te groot worden de verschillen in inko mens geacht door: 66 procent van P.v.d.A.-aanhangers; 60 procent van K.V.P.-aanhangers50 procent van C.H.U.-aanhangers45 procent van A.R.- aanliangers; 28 procent van V.V.D.-aan- hangers. Jongeren Tot slot signaleert het rapport nog de uiteenlopende reacties van de verschil lende leeftijdsgroepen. Bq een globale analyse blqkt, dat de jongste leeftyds- groep (mannen die na 1927 zijn gebo ren) het meest tevreden zijn, men heeft weinig klachten over de eigen positie en de economische structuur van ons land. De samenstellers concluderen dan fAdvertentie) O ja, Baas? Hangen er meer dan 1 miljoen Fasto geisers in Nederlandse keukens? veilig comfort voor 't Nederlandse goxin vanaf f 169.50 UW VASTE KEUS:'N FASTO GEISER Anders is het gesteld met de man nen, geboren tussen 1917 en 1927. Zij denken, vergeleken met de ande re leeftqdsgroepen, het minst gun stig over 's lands welvaart en bq hen vindt men het hoogste percen tage van degenen die de inkomens verdeling in ons land te groot achten. Maar een betrekkelijk hoog percen tage denkt desondanks gunstig over de eigen positie. Een derg< patroon is ook te vin den Dn ae categorie die tussen 1898 en 1917 is geboren. Deze uitkomsten lei den tot de conclusie dat de opvatting als zouden mensen die de crisis van de jaren dertig aan den lijve hebben onder vonden in sterker mate dan de jonge ren tevreden zyn, zeer aanvechtbaar is. In het rapport wordt als vermoeden ge uit, dat juist bij mensen in deze mid delbare leeftijdsgroepen de achter docht en de angst voor een herhaling van de jaren dertig nog niet is verdwe- vóór 1898 zijn geboren? Deze groep, die er wat eigen welvaart betreft het minst gunstig voorstaat, toont zich desondanks het meest van allen tevre den over de nationale welvaart. Boven dien blijkt bij deze ouderen, die het he den vergelijken met een verder verle den dan de jaren dertig, de minste kri tiek te bestaan op de huidige inkomens verdeling in Nederland. f Advertentie) MAANDAG 8 APRIL HILVERSUM L 402 meter. 746 kc/s. 12.00 Orkestenparade. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Instrumentaal en semble en zangsolisten. 13.00 Nieuws- 13-15 Wereldkampioenschappen tafel tennis te Praag. 13.20 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek 13-25 Beursberichten. 13.30 Licht instru mentaal ensemble en zangsolist. 14.00 Zangrecital: moderne liederen. 14.30 Amusementsmuziek (gr.) 14.50 Het amateurtoneel in Nederland, vraagge sprek. 15-05 Radio Matinee: Operamuz. (gr-) 17-00 Programma van en voor de padvinders. 17.15 Instrumentaal kwin tet: jazzmuziek. 17.30 Country and Western Music (gr.). 17.50 Militair com mentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Politieke lezing. 18.25 Amerikaanse songs. 18.45 Concoursmuziek 1963 (7): Nederlands koperorkest. 19.10 Fragmenten uit de opera Tiefland (gr.); vervolgens: frag menten uit de opera Peter Grimes (gr.). 20.00 Nieuws. 20 05 De Radioscoop: pro gramma voor de hele familie. 22.30 Nws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Jazz- en dansmuziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM H- 298 meter. 1007 kc/s. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht instrumentaal kwartet. 12.55 Grammfooonmuziek, eventueel actuali teiten. 13.00 Nieuws. 13-15 Licht orkest en solisten. 13.45 Lichte grammofoon muziek- 14.05 Schoolradio- 14.35 Samen uit, samen thuis, gevarieerd programma. 15.45 Licht orkest. 16.00 Bqbeloverden- king. 16.30 Blaastrio: Klassieke en mo derne muziek. 17-00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Grammofoon muziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Grammofoonmuziek. 17.50 Regeringsuit zending: Saramaccanen in ontmoeting met de moderne wereld, door E. Jozef- zoon. 18.00 Orgelspel: amusementsmu ziek. 18.30 Met band en plaat voor U pa raat: klassieke muziek (gr.). 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Op de man af, pra- tje. 19.15 Lichte grammofoonmuziek voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Licht instrumentaal trio. 20.05 Moderne kamermuziek (gr.). 20.25 En Hy hief Zijn hand op..., hoorspel. 21.20 Viool en piano: klassieke muziek. 21.50 Klassieke grammofoonmuziek, 22.00 Volk en staat, parlementair commen taar- 22.15 Pianorecital: moderne mu ziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Ne derlandse elektronische muziek. 23.30 Oude muziek (gr.). 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 19.30 Openbaar Kunstbezit. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 29.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke partqen: A.R.P. 20.30 Film over Guata- mala. 20.40 Landmeten per slede, film- reportage. 21.10 De miljoenenroof, speel film. 22.3522.40 Journaal. 19 00 Voor de jongeren-19.25 Kunstpro gramma. 19.40 Zoeklicht op de cultu rele actualiteit. 19.55 De Weerman. 20-00 Journaal. 20.20 De olijfbomen van de gerechtigheid (Les oliviers de la justic), speelfilm. 21.50 Medium: muziek. 22.20 Nieuws. 18.30 Berichten. 18.33 Voor de kinderen. 19-00 Engelse les. 19.30 Sportprogram ma. 20.00 Journaal. 20.30 A. L'école des vedettes. 21.30 Dossier: Le Parlementa risme. 22.15 Journaal. DINSDAG 9 APRIL HILVERSUM I. 402 meter. 746 kc/s. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek- 7-20 Lichte -grammofoonmuziek VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht: Aansluitend: lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Kerkorgelmuziek (gr.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10 00 Arbeidsvitaminen. 10-50 Voor de kleuters. 11.00 Radïo-Volks-Universï- teit: Er zit muziek in ballet maar hoe?, door N. Sickens de Wal. 11.30 Voor de zieken. HILVERSUM n. 298 meter. 1007 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Muziekprogramma met eventueel actualiteiten. 7-55 Overweging. 8-00 Nieuws. 8-15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gewq- de muziek (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek- 11.50 Volaan... vooruit, lezing. HILVERSUM I. 402 m. 746 ke/c. 12 00 Licht ensemble en zangsolisten. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen tb.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte gram mofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen, eventueel actueel of gram mofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13-30 Metropole-orkest: lichte muziek. 14.00 Radio-Filharmonisch orkest: Klas sieke en moderne muziek. 15.00 Met naald en schaar. 14.30 Klassieke en mo derne kamermuziek. 16,00 Voordracht. 16.10 Lichte grammofoonmuziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amateursprogram ma. 17.55 New York calling. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Orgelspel- 1830 Radio-Volks-Universi- teit: Muzikale actualiteiten en speciali teiten, door Hans Citroen. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle: ge sproken brief uit Parijs. 19.10 Gitaar muziek. 19-20 Inleiding tot muziekbe grip, muzikale lezing. 19.35 Kamermu ziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Gastenavond: gevarieerd programma. 22 00 Zangreci tal: moderne liederen. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Klassieke grammofoonmuziek. 23.55 24.00 Nieuws. 9 april Vllssingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER nap uur meter 2.16 2.10 2.47 2.26 3.23 2.35 3.44 1.42 4.09 1.74 -f nap uur meter 14.35 2.20 15.08 2.36 15.45 2.44 nap uur meter 8.50 2.24 9.26 2.38 9.54 2.53 9.25 1.78 P.<te 2.02 nap uur meter 20.54 1.97 21.27 2.10 21.59 2.28 21.44 1.46 21.58 1.*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3