Volksonderwijs in Zeeland stuurt aan op vijfduizend leden Twee Zeeuwen gedood bij botsing in Brabant Ontwikkeling 0ost-Z.- Vlaanderen-Oost BILT FEDERATIEVERGADERING IN GOES Openbaar onderwijs heeft goede kans in „ruime samenleving ALMANAK FINALE SCHIETWEDSTRIJDEN IN 'S-HEER-HENDRIKSKINDEREN Auto's uit Goes en Sint-Annaland botsten frontaal Oesterpercelen tot 15 april gesloten GEREF. MANNENVERENIGING GOES VIERDE HET 40-JARIG BESTAAN Van „Literaire Tafelstonden" WERK VAN VLAAMSE AUTEURS IN KELDER VAN SLUISE BELFORT Zaterdag geopend door mr. dr. Mes VARA TEVREDEN OVER VERLOOP T.V.-DEBAT IN TWEEDE KAMER Een moderne camera of projector kopen Foto Verschoore DE DILI VERWACHT. s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 8 APRIL 1988 noemd tot lid van de raad van advies. Hij neemt de plaats in van de heer Kuiper uit Middelburg. De federatie Zeeland van Volksonderwijs heeft zich tijdens de zater dag in het Goese lyceum te Goes gehouden vergadering in vele opzich ten bezonnen op de toekomst. Niet alleen sprak de algemeen secreta ris van Volksonderwijs, de heer L. Doorn, in de middaguren over „Volksonderwijs in de toekomst", maar daaraan voorafgaande waren 's morgens al vele zaken gepasseerd, waarbij het oog was gericht op de komende jaren. Zo was er allerwege tevredenheid over het verloop van het ledental, dat, naar het bestuur zich voorstelt, binnen enkele jaren vijfduizend kan bedragen, verspreid over vijftig afdelingen. Nieuwe afdelingen werden opgericht in het afgelopen jaar, hetgeen met name was te danken aan de aanhoudende contacten en de stimu lansen, welke van het federatiebestuur uitgingen. Het vruchtbare werk van het bestuur werd ook aan de orde gesteld tijdens de discussie over het punt „bespre king beleid federatiebestuur". Daarbij kwam vast te staan, dat men het vol ste vertrouwen heeft in het bestuur. In de beleidsteer werden ook getrok ken de activiteiten, die Volksonder wijs in de naaste toekomst gaat ont wikkelen. Bepaald werd, dat in mei 1964 weer een toogdag zal worden gehouden. Plaats van samenkomst is Kruiningen. De vergadering kon zich er mee verenigen, dat deze toogdag, die een hoogtijdag is voor Volkson derwijs, in de maand mei wordt ge houden. Voorts bestaan er plannen om te komen tot een kadervormingsdag of eventueel enkele dagen. Als thema hiervoor zal men de organisatie van de openbare la gere school kiezen. Allerlei problemen over rechten en plichten zullen daarbij worden besproken. De reden tot het or ganiseren van een dergelijke kaderdag is hierin gelegen, dat maar al te vaak blijkt, dat bestuursleden van Volkson derwijs, zowel als onderwijzers niet vol doende op de hoogte zijn van de moge lijkheden, welke de wet biedt. „Ook gemeentebesturen doen de open bare scholen wel eens tekort", zo ver klaarde federatievoorzitter M. A. Hage uit Middelburg, die daarvan enkele frap pante (Zeeuwse) voorbeelden gaf. In dit verband werd het ook van belang ge acht, dat raadsleden en wethouders, van wie men weet, dat zij de zaak van het openbaar onderwijs zyn toegedaan, wor den uitgenodigd voor de kaderdag. secretaris, de heer S. F. Alberts uit Oost- en West-Souburg wees er in zijn verslag op, dat het ledental van 4627 was gestegen tot 4685. In het verslag jaar werden enkele nieuwe afdelingen opgericht: St.-Philipsland en Scherpe- nisse, waardoor het totaal der afdelin gen in het gewest op 44 is gekomen. Op dit ogenblik zijn nog enkele afdelingen in oprichting. Het jaarverslag van de penningmeester sloot met een batig saldo. De aftredende bestuursleden S. F. Alberts, Oost- West-Souburg, P. Vermeulen, Cadzand en J. van der Woude, Goes, werden her kozen. De heer B. van Dijke uit St.-Phi lipsland werd in het federatiebestuur ge kozen als vertegenwoordiger voor het rayon Tholen-St.-Philipsland. De pen ningmeester, de heer G. Boon te Goes, die onlangs afscheid heeft genomen van het Goese lyceum in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd, had zich niet herkiesbaar gesteld. In zyn plaats werd tot bestuurslid benoemd de heer J. Krijger uit Goes, die de func tie van penningmeester zal vervullen. De heer M. I. Hoste te Oostburg werd be- Goed jaar Nadat voorzitter M. A. Hage de druk bezochte vergadering had geopend wer den de jaarverslagen goedgekeurd. De Oud-badmeester Vlissingse strand overleden In Vlissingen is zaterdag overleden de heer W. Roeting, oud-badmeester van het badstrand in Vlissingen. De overle dene, die een groot aantal reddingen op zjjn naam heeft staan, bereikte de leeftijd van 86 jaar. Als oud-militair met diverse onderschei dingen kwam de heer Roeting in 1909 als badmeseter naar Vlissingen. Gedu rende meer dan dertig jaar bekleedde hrj deze functie. In deze periode vestig de hij een reputatie als mensenredder. Mede door zijn optreden werd hij een geziene en populaire figuur in Vlissin gen. Onder meer redde de heer Roeting een jongetje van de verdrinkingsdood in het haventje van Meyer. Hij kreeg daarvoor de erepenning voor mensen- lievend hulpbetoon. Enkele jaren later slaagde de thans overledene erin met levensgevaar een man uit de Schel de te redden, waarvoor hij een getuig schrift kreeg van het Carnegie-helden- fonds. Later ontving hij voor een red ding nog eens een geldbedrag van dit fonds. De begrafenis van de oud-bad meester is bepaald op morgen dins dag op de algemene begraafplaats te Vhssingen des middags om twee uur. Toekomst Iksonderwys, de heer L. Doorn, een inleiding over „Volksonderwijs in de toekomst." In tal van opzichten zag spreker een taak voor Volksonderwijs als strijdorganisatie. In de eerste plaats wees hij op het blijven ijveren voor betere scholen. V.O. zal vol gens de heer Doorn op wantoestanden en die zijn er nog heel wat moeten blijven wyzen. Strijden voor nieuwe scholen in nieuwe wijken achtte hij eveneens van groot be lang. „Maar men zal niet zodanig te werk moeten gaan, dat te dicht bij elk aar scholen worden gesticht. Waar no dig zullen bestaande, aan „bloedarmoe" lijdende scholen, versterkt moeten wor den", betoogde de inleider. Ook een betere opleiding voor de onder wijzers en onderwijzeressen zag de heer Doorn als een punt, waarvoor Volkson derwijs kan strijden. Sprekende over V.O. als bezinningsorga- nisatie verklaarde de inleider, dat de si tuatie voor de kinderen van nu en hon derd jaar geleden, totaal verschillend is. „We zullen het kind moeten leren onder scheid te maken tussen wat waardevol is en wat niet waardevol is. We zullen het kind tevens moeten leren te leven in een samenleving, die enerzijds ruim is, maar anderzijds toch ook weer eng", merkte de heer Doorn op. Voor hem stond het vast, dat het openbaar onder wijs een goede kans heeft in een „ruime samenleving." Voorts vestigde spreker er de aandacht op, dat juist het gods dienstonderwijs op de openbare school dit onderwijs als geheel ten goede komt. Ten slotte verklaarde hy nog, dat het hoofdbestuur van Volksonderwijs in sa menwerking met de N.O.V. en de orga nisatie voor middelbaar onderwys be sprekingen voert om te komen tot de op richting van een centraal orgaan, dat zich met de gezamenlijke problematiek rond de scholen zal bezighouden. Op de bare scholen wel eens te kort", zo ver rede van de heer Doorn volgde een inter essante gedachtenwisseling. Na een vluchtige „rondgang" door het gewest en de rondvraag, kon voorzitter Hage de vergadering sluiten. JAARVERGADERINGEN NIRIA IN MIDDELBURG De afdeling Zeeland van het Neder lands Instituut van Register-Ingenieurs en Afgestudeerden van hogere techni sche scholen (N.I.RJ.A.) hield zater dagmorgen in „Het Nederlands Koffie huis" te Middelburg haar jaarlijkse le denvergadering. Op deze vergadering deelde de voorzitter, de heer K. Rein- ders mee, dat er in de naaste toekomst kans is, dat de h.t.s.'en een schakelklas voor uloleerlingen ne bezitters van het getuigschrift 3-jarige cursus h.b.s. krij gen. Het N.I.R.I.A. heeft daartoe mede de stimulans gegeven. Verder kwam ter sprake dat slechts een klein percentage van de h.t.s.-leer- lingen de ingenieurstitel behaalt. Er blijkt een zekere schroom voor dit exa men. Het landelijk bestuur heeft een groot bedrag uitgetrokken voor een so ciologisch onderzoek, dat zal trachten uit te vinden waar de barrières liggen. De secretaris van de afdeling Zeeland, de heer J. R. Rem, deelde in zjjn jaar verslag over 1962 mee, dat het leden tal van de afdeling ongeveer gelijk is gebleven, per 31 december bedroeg dit 302. Het financieel overzicht van de heer J. A. Letzer liet by inkomsten en uitgaven een totaalbedrag van 1390,12 zien. Voor het jaar 1963 wer den deze bedragen begroot op 1410. Bij de verkiezing van het bestuur trad alleen af de secretaris, de heer J. R. Rem. Voorlopig zal het> secretariaat in handen zijn van de heer R. C. Dorre- steyn en het nieuw gekozen bestuurslid, de heer P. Salomé uit Goes. Bij een verkeersongeluk op de Antwerpsestraatweg bij Bergen op Zoom zijn zaterdagavond twee mensen uit Zeeland om het leven gekomen. De foto toont het wrak dat overbleef van de auto uit Sint-Annalanddie bij dit ongeluk was betrokken. Zeeuwse Zaken Het is alweer jaren geleden dat het gebeurde. Om precies te zijn, het gebeurde op Westlcapelle en er zijn mensen die er nog over praten. Ze herinneren zich nog goed Je- wannes die een kip en een haan wou kopen. Jewannes ging ervoor naar een boerderij en de boerin stelde voor: een gulden voor de kip en 1.50 voor de haan. Maar nee, dat was veel te veel voor Jewannes. Stel je voor, een gulden voor de kip en anderhalve gulden voor de haan. ,,Ik weet het goed gemaakt", stel de de boerin ha veel loven en bie den voor, een rijksdaalder en dan kan je ze samen meenemen". Jewannes ging er meteen mee ak koord. glunderend als een slimme handelsman. Kwestie van zakeninstinct WINTERPROGRAMMA ZEEUWSE SCH1ETBOND Wisselbeker klas A voor 's-Heer-Arendskerke Zaterdag zijn te 's-Heer-Hendrikskinde ren de winterpropagandawedstrijden van de Zeeuwse scliietbond geëindigd. Vanaf 's morgens 10 uur heeft in het verenigingsgebouw in deze gemeente een groot aantal afdelingen strijd ge leverd in de finalewedstrijden, die on der leiding stonden van de heren A. Trieller nit Domburg en de heer C. de Bree uit Middelburg. Na afloop van de wedstrijden, die met veel belangstelling werden gevolgd, reikte de heer P. Kloosterman uit Nisse, voorzitter van de Zeeuwse schietbond, de prijzen uit. In de korpswedstrijden kon 's-Heer- Arendskerke in klas A met 488 punten beslag leggen op de wisselbeker. Dom burg kwam met 487 punten op de twee de plaats. In klas B was de beker voor 's-Heer-Hendrikskinderen. Het punten totaal was 472. Goes bezette met 471 punten de tweede plaats. Domburg mocht in klas C de beker in bezit ne men. Het puntentotaal was hier 465. 's- Gravenpolder werd tweede met 459 pun ten. In de wedstrijden om het persoon lijk kampioenschap bezette de heer P. Dekker uit Borssele in klas A de eerste plaats met 20 cartouches en 196 punten. M. de Munck, eveneens uit Borssele, be haalde met 20 cartouches 192 punten. De andere uitslagen waren in klas A: W. Brand, Domburg, 19 cartouches en 195 punten, M. Remeijn, 's-Heer-Hen- drikskinderen, 19 cartouches en 195 pun ten en B. de Jager uit 's-Heer-Hendriks- kinderen behaalde hetzelfde resultaat, In klas B werd J. Geschlere uit Melis- kerke kampioen met 19 cartouches en 195 punten. 2. G. Wijkhuis, Meliskerke, 20 cartouches en 192 punten. 3. E. C. Minnaart, Westlcapelle, 19 cartouches en 193 punten en G. Provoost, Domburg, 19 cartouches en 192 punten. Klas C: 1. A. Jacobs, Goes, 20 cartou ches en 189 punten. 2. C. Fierloos, Goes, 19 cartouches en 191 punten. 3. J. Klei- nepier, Meliskerke, 19 cartouches en 188 punten. 4. G. van de Knaap, 's-Heer- Hendrikskinderen, 9 cartouches en 187 punten. 5. H. de Dreu, Goes, 19 car touches en 186 punten. VIER ERNSTIG GEWONDEN Bij e«n verkeersongeluk op de Antwerpsestraatweg bij Bergen op Zoom zijn zaterdagavond om het leven gekomen de heer A. W. Bre- derode, directeur van de Neder landse Middenstandsbank in Goes en een employé van deze bank, de heer F. Priester uit 's-Heer-Hen drikskinderen. Vier mensen wer den ernstig gewond bij dit onge luk, een frontale botsing tussen personenauto's uit Goes en Sint- Annaland. Beide inzittenden van de wagen uit Sint-Annaland, de heer P. den En gelsman de eigenaar en de heer J. van de Put, die de wagen be stuurde, werden per ambulance naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom overgebracht, even als de zusjes mej. Corrie (20 jaar) en mej. Els de Meester (17) uit Ril land Bath, die op de achterbank van de Goese wagen zaten. Een vijfde inzittende van dezè auto, de heer M. Veerhoek uit Wemeldinge, werd niet ernstig gewond en kon na in het ziekenhuis verbonden te zijn, huiswaarts keren. Alle Inzittenden van de wagen van de heer Brederode waren employé's van de Middenstandsbank in' Goes. Het gezelschap keerde naar Zeeland terug van een reis naar Am sterdam. kele jaren in Goes werkzaam. De heer Priester, 43 jaar, gehuwd en vader van twee kinderen, was zeer gezien in 's-Heer-Hendrikskinderen, waar hij een actief aandeel had in het verenigings- en organisatieleven. Hij behoorde tot de oprichters van de korfbalvereniging „Tjoba", ijverde voor de plaatselijke reisvereniging en voorts was hij onder meer administrateur van de diacones- senvereniging en „Het Oranje-Groene Kruis" te Heinkenszand, 's-Heer- Arendskerke, Nisse en 's-Heer-Hen drikskinderen. De bestuurder van de wagen, welke Van P. aan het passeren was, is doorgereden. Hij wordt opgeroepen om inlichtingen te verschaffen. Inhaalmanoeuvre Het ongeluk gcbeurue om elf uur. De auto's Kwamen in volle vaart in bot sing, toen de bestuurder van de wagen uit Sint-Annaland, die in de richting Bergen op Zoom reed, in een llauwe boent een voor hem rijdende auto wilde passeren, op het moment, dat van de andere kanc de wagen met het gezel schap uit Goes naderde. De gevolgen van de aanrijding warer ontstellend. Beide wagens werden ge heel vernield. De auto uit Goes reed ne de botsing nog een veertig meter door en kwam in üe berm tot stilstand. De wagen uit Sints-Annaland reed na de botsing nog tegen een lantaarnpaal, die afknapte en kwam toen ook in de berm tot stilstand. De heer Priester was zo ernstig gewond, dat hij kort na^de aanrijding ter plaatse overleed. De heer Brederode werd in Deze foto toont enige schutters aan het werk tijdens de provin ciale schietwedstrijden in 's-Heer- Hendrikskinderen. Knielend de heer P. Kloosterman, voorzitter van de Zeeuwse schietbond. Naast hem eveneens knielend de heer A. Trieller uit Domburg op de voor grond, liggend, drie schutters. foto P.Z.C.) In verband met de hangende schadever goedingsregeling heeft het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen alle huurders van oestervisserijpercelen er op attent gemaakt, dat het tot en met maandag 15 april niet is toegestaan op de oestervisserijpercelen te vissen. MET BIJEENKOMST IN WESTERKERK Lezing ds. Craene In de consistorie van de YVesterkerk aan de Bergweg te Goes vierde de gerefor meerde mannenvereniging „Calvyn" haar 40-jarig bestaan. In z(jn openingswoord sprak de voor zitter, de heer D. Zachanasse, een spe ciaal woord van welkom tot de afge vaardigden van de Gereformeerde Kerk te Goes, de heren W. H. van Royen C. Rouw, de vertegenwoordigers van mannenvereniging te Nieuwdorp en die jongemannenvereniging Goes, alsmede tot de gastspreker, een mannenvereniging te hebben, heer C. Langevela, secretaris van de VORMINGSWEEKEND C.H.U. INHEDENESSE De kamerkring Middelburg van d< Christelijk Historische Unie zal op 27 en 28 april te Hedenesse een vormings weekend houden. De leiding hiervan zal berusten bjj het Tweede-Kamerlid, de heer C. F. v. d. Peijl nit KJoetinge. Het programma voor de zaterdagmiddag omvat een lezing door de heer A. J. Ka- land uit Middelburg over het onderwerp „subsidiepolitiek", dat daarna in dis cussiegroepen zal worden besproken. Naast verslagen van rapporteurs en een slotwoord door de inleider zal de eerste dag besloten worden met een dagslui ting door wika A. J. Dales. Voor de zon dag staat er des morgens een gezamen lijke bijwoning van de kerkdienst op het programma voorafgegaan aan een morgenwijding van wika A. J. Dales, 's Middags spreekt jhr. mr. L. E. de Geer van Oudegein over de overheids zorg en de taak ten aanzien van weekendrecreatie die vanuit de Zeeuwse gemeentelijke sfeer bekeken zal worden. Ds. A. P. Nauta, Nederlands hervormd predikant te Middelburg zal zowel na de inleiding van jhr. de Geer als na zijn slotwoord het" onderwerp van enkele theologische kanttekeningen voorzien. In het Belfort van Sluis heeft de waar nemend-commissaris der koningin in Zeeland, mr. dr. A. J. J. M. Mes, zater dagavond een „boekenbeurs en literaire 'ioonstelling" geopend, ingericht door .Literaire Tafelstonden" uit Brugge, Een tentoonstelling van werk van Vlaamse auteurs, veelal Bchryvers, die in Nederland geen of zeer weinig be kendheid genieten. Mr. Mes zei daarom te hopen, dat eer dergelijk cultureel contact hierin verbe tering zal brengen. De „Literaire Tafel stonden" de naam is ontleend aan het feit, dat de hierin verenigde auteurs minstens vier maal per jaar enkele tafelen is nog een vrij jonge kring; zij bestaat thans twee jaar. Na een inleidend woord van burgemees ter P. F. van Hootegem van Sluis was het mr. Mes, die wees op de belanj heid van dit culturele evenement, toenadering en begrip zal helpen bevor deren. In zijn toespraak wees hij onder meer op de Vlaamse invloed, die van de Nederlandse provincies in Zeeland het sterkst is geweest. Toch is er, zo zei landse en Vlaamse culturele leven wel bestaat gelukkig reeds een goede samenwerking tussen de Belgische pro vincies Oost- en West-Vlaanderen en de provincie Zeeland. De voorzitter van de „vereniging zonder winstgevende doeleinden" Literaire Ta felstonden, de heer Fernand Etienne uit Brugge, prees zich gelukkig, na twee jaar „al over de grenzen te schrijden". Hij voorzag een nieuwe periode van een intensiever cultureel contact tussen noord en zuid, „en om daarmee te be ginnen is Sluis een goede keuze ge weest". Op deze boekenbeurs in de kelder van het Belfort, die tot en met 16 april zal duren is onder meer werk te zien van Jack Verstappen, Lieve van Damme, Robert Baccarne, Klaus R. Evers, Lu- (Slot van pag. 1) Lockefeer van Hulst en zijn beide wethouders willen wel samenwerken, zo stellen zij, maar dan voor de rea lisering van concrete met name ge noemde en bereikbare zaken. Voorbeeld Zij wyzen als voorbeeld naar de ge meenschappelijke regeling kanaal- schap Zeeuwsch-VIaanderen, waarin duidelijk een taak werd omschreven. Dat dit kanaalschap de goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zee land zal worden onthouden, is uiter aard een andere zaak. Deze houding van Hulst zonder welke centrumgemeente een meenschappelijke regeling moeilijk denkbaar is is in omliggende ge meenten sterk gelaakt. „Moeten wij de oorzaak van deze afwijzing soms zoeken in de omstandigheid, dat het s uitgegat i Honten een raadslid in St.-Jansteen zich ai Hiermee zit men dan meteen midden in de grote rivaliteit, die sinds men senheugenis bestaat tussen Hulst enerzijds en de gemeenten in het om liggende „Land van Hulst" ander zijds. De burgemeester van''St.-Jan steen, mr. J. I. M. Reuser dacht, dat een open gesprek tussen alle partyen zeer nuttig zou kunnen zijn. Over de abstractheid van de inhoud der re geling zei burgemeester Reuser, dat het doel slechts is om als voorberei dend orgaan te fungeren. De concrete uitwerking van bepaalde plannen dient te worden overgelaten aan do deskundige instanties. Teleurstellend Enkele dagen geleden zei burge meester P. Vercauteren van Chn- ge, onder meer de houding van Hulst zeer teleurstellend te vin den. Hij "wees op de talrijke zaken, waarbij buurgemeenten medewer king hebben verleend, ook ten be hoeve van Hulst. Hij betreurde het voorts, dat som mige raadsleden van Hulst, die aan vankelijk tegen het voorstel van het eigen b. en w-eollege waren, later klakkeloos zijn gaan meehollen. Wat gaat er nu gebeuren als Hulst de enige gemeente bljjft, die de goed keuring aan de gemeenschappelijke regeling heeft onthouden? Burge meester C. .1. van Hootegem van Hontenisse weet het ook nog niet, zo vertelde hy ons. Over de mogelijk heid van een nader gesprek wilde, hjj zich nog niet uitlaten. „Laten wij het zo stellen", aldus de burgemeester, „dat na behandeling van het ontwerp in alle acht de gemeenten, wy ons zullen gaan bezinnen op wat er ver der dient te gebeuren". vereniging, memoreerde in zijn jaarver slag het 40-jarig bestaan. Vervolgens voerden het woord de heer C. Rouw, die namens de kerkeraad de gelukwen sen aanbood. Mevrouw Laport-Bakker deed dit namens de gereformeerde vrouwenvereniging. Zij memoreerde, dat de mannenvereniging werd „gebo ren" in haar huis aan de Stationsweg. De heer I,. Hollestelle voerde het woord namens de jongemannenvereniging en de heer N. Balje bracht de gelukwensen over van de mannenvereniging te Nieuwdorp. Ds. Craene, die voor zijn overgang naar de Gereformeerde Kerk het room-ka- tholieke geloof beiydde, hield een boeiende causerie over het Vaticaans concilie, waarbij hij opmerkte, dat de tot op heden gehouden zittingen nog slechte een voorspel zyn geweest en dat het grote werk nog een aanvang moet nemen. Het was de bedoeling van de paus een grote samenspreking te hou den met de Oosterse kerken en die van de Reformatie. Voorts belichtte ds. Craene de betekenis van de curie. In de reformatorische landen heeft de R.-K. Kerk volgens spreker een andere betekenis dan in Italië en de omlig gende landen. België is in zijn opvat tingen over de kerk en het geloofsle ven verdeeld, terwijl de R.-K. Kerk In Frankrijk wel iets moet doen om de mensen bijeen te houden. De conclusie over het eerste gedeelte van het con cilie was: meer vrijheid voor de bis schoppen, de liturgie in de landstaal en er op aandringen meer te preken uit de Bijbel en het Oude Testament. Ds. Craene besloot zijn aandachtig beluis terde causerie met de opmerking, dat het protestantisme slechts spreekt van uit net geloof alleen. De R.-K. Kerk haalt daarbij echter ook nog het dogma van de paus, aldus spreker. Een geanimeerde en interessante dis cussie volgde op deze Inleiding. Tot afgevaardigde naar de bondsdag te Groningen werd benoemd de heer W. Fraanje. DISTRICT ZEELAND IN GOES BIJEEN Veel waardering voor twee scheidende bestuursleden Collecte De collecte voor het nationaal reuma fonds. die op 29 maart te Goes werd ge houden bracht 2566,50 op. Goes neemt met dit resultaat in de provincie Zee land de eerste plaats in. Hengelwedstrijd kanaalvissers De hengelsportvereniging „De Kapclse Kanaal vissers" heeft zaterdagmiddag het visseizoen geopend met een heker wedstrijd in het Kanaal door Zuid-Bcvc- land. Als gevolg van een uitermate lage watertemperatuur werd er heel weinig gevangen. Aan de wedstrijd de eerste in de serie van zeven bekerwedstrijden namen 62 leden deel. Het eerste visjo werd gevangen door L. Geene, die daar voor de traditionele „tulbandprijs" ln ontvangst mocht nemen. De uitslagen zijn: senioren: 3. Adr. Hoogesteger Czn., 170 p.; 2. P. Ganseman Mzn., 160 p.; 3. C. Dijksma, 140 p.; 4. L. Geene, 80 p.; 5. A. van Liere Jzn., 25 p. Bij de junioren werd Jb. Oelc eerste met 25 p. Het to tale puntental bedroeg 600. Dc tweede bekerwedsrijd zal begin mei worden ge houden. Tijdens de zaterdagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes gehouden vergade ring van het district Zeeland van de VARA sprak het hoofdbestuurslid dc heer J. YV. Lebon zijn grote tevreden heid uit over de gang van zaken in de Tweede Kanier met betrekking tot de commerciële televisie, die volgens spre ker in hoofdzaak tot doel had do VARA „do nek te breken". „Dank zij het krachtig optreden van diverse leden van de Tweede Kamer kon dit doel niet wor den bereikt", zei hij. Aan de hand van de door de afdelingen ingediende opmerkingen met betrekking tot het radioprogramma wees de lieer Lebon erop, dat de radio- en t.v.-dienst van de VARA steeds rekening houdt met de wensen, die onder de luisteraars en kijkers leven. Hij sprak voorts zijn grote waardering uit over het vele werk, dat de heren L. J. Florusse te Vlissingen en J. Rcijnhout te Middelburg voor de VARA hebben verricht. Dc heer J. van Ballegooyen te Hansweert, die reeds meer dan 25 jaar bestuurslid is van de afdeling in Kruiningen, kreeg het in signe als lid van verdienste. In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer C. Linders te Zicrik- zee, op het afscheid van de secre taris, de heer J. Reijnhout, en van de districtsbestuurder de heer L. J. Florusse. Hij bracht hen namens het district dank voor de wijze, waarop zij een reeks van jaren hun arbeid hebben verricht. Per 1 januari 1963 bedroeg het aantal leden 12.512 tegen 12.489 leden op 1 ja nuari 1962. Het district telt 37 afdelin gen en drie correspondentschappen Voor de werkersbijeenkomsten valt een toe nemende belangstelling te constateren en de hoop is dan ook gerechtvaardigd, dat deze vruchten zullen afwerpen. De penningmeester maakte in zijn verslag melding van een geringe achteruitgang in het saldo. De aftredende bestuursleden, dc heren J. Ph. Blomme te Groede, M. de Moor te Zierikzee en I. A. van Rooi jen te Baar land werden herkozen. In de vacature- L. J. Florusse te Vlissingen, die zich om gezondheidsredenen niet herkiesbaar had gesteld, werd benoemd de heer J. Net te Vlissingen. Tot secretaris werd benoemd de heer A. N. Lamper te Kapelle-Blezc- llnge. De aftredende secretaris, de heer J. Reijnhout te Middelburg, zal als be stuurslid aanblijven. Tot verenigingsraadslid werden herbe noemd de heren C. Linders te Zierikzee en C. Slabbekoorn te Hansweert. In de vacature-J. Reijnhout werd benoemd de heer A. N. Lamper. Herbenoemd werden tot plaatsvervangend verenigingsraads lid de heren J. Ph. Blomme te Groede en M. de Moor te Zierikzee, terwijl in de vacature-A. N. Lamper werd be noemd de heer I. A. van Rooijen te Baarland. Keuze uit een grote serie van de beste merken waarover wij U graag alle adviezen geven. GOES - VLISSINGEN - KRUININGEN MINDER WINI) Droog en overwegend zonnig weer. Ma tige tot zwakke noordoostelijke wind, Dezelfde of iets hogere temperaturen. ZON EN MAAN 9 april Zon op 5.59 onder 19.26 Maun op 19.51 onder 6.39 ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2