GEWOON... IETS VERSIEREN VIER OGEN INTERESSE VOOR DE BADMINTONSPORT IN ZEELAND GROEIT! Mijn zusjes rijn allebei E verliefd op hem! Liefde met O-benen Je bent wel mooi Fel-realistisch Gherimpeli vel Een van de Zeeuwse spelers defini- Het Is wellicht in Zeeland nog niet zo eerde "badminton op de volgende te merken, maar een feit is, dat te- wijze: Spel voor iedereen, sport voor midden van de sterk groeiende be de sterken. Badminton als spel heeft langstelling voor de indoorsporten momenteel waarschijnlijk tientallen (spectaculairder, sneller, grotere bin- malen zoveel beoefenaars als de sport énig) de badmintonsport in het alge- badminton. Het wordt immers overal meen ee° belangrijke plaats inneemt, gespeeld: op strand, in bos en duin, nder ons i ->~ /4ê£ee*t vaar. t&e*uzpe>M Wat is jouw mening, Ahby? Zaterdag 6 april '1963 zaterdagnummer Ze zien elkaar op een bal. „Hij" is samen met zijn vrienden. „Zij" zit met haar vriendinnen aan een tafeltje in het midden van de zaal. Er wordt wat inet de ogen gewerkt. Hy neemt het initiatief en vraagt haar ten dans. Ais ze elkaar dan nog steeds niet onaardig vinden, is de za terdagavond weer goed. Ze gaan na het bal wat sentimenteel doen in de duisternis. Er worden dingen gezegd, die ze de volgen de morgen niet graag zouden herhalen. We hebben als voorbeeld een bal genomen. Maar dergelijke toenaderingen gebeuren overal, vooral op zaterdagavond. In café's, in danszalen en op straat. Sommige jonge lui slenteren door de straten. Vaak in grote groepen. Ze roepen wat banaliteiten naar elkaar, staan wat te ginnegappen en pro beren, zoals dat in die kringen heet „iets te versieren". Dan verdwijnen ze weer van het toneel om de volgende zaterdag terug te komen om opnieuw te veroveren of zich te laten veroveren. Op straat noem je het „iets versieren", op een bal noem je het misschien „liefde", ergens anders „een flirt" en ga zo maar door. Hoe je het ook betitelt, in feite komt het op hetzelfde neer en we hebben de ervaring allemaal wel eens ge had. Het is spannend als een spelletje. Het gaat er bij deze spelletjes om, winnaar of winnares te worden. Dat willen we alle maal, je zet jezelf in het midden. Alleen al aan de manier waarop we over onze mede speler spreken kun je het horen: „IK ben met die en die uitgeweest". Zelden hoor je: „We zijn met elkaar uitgeweest". Uit zo'n avondje-samen kan wel „verke ring" ontstaan. Verkering in een groot aantal graden. Zo kennen we de losse, de losvaste, serieuze of vaste verkering. Is de verkering „uit", dan zijn we er echt niet kapot van. In ieder geval niet lang. Je begint weer opnieuw, ook al zeg je nog zo hard en beslist: „Ik begin er nooit meer aan". Maar ja, het is ook zo spannend en je wist toen nog niet dat je ooit zo'n meisje of zo'n jongen zou ontmoeten als die en die. „Hy (zy) is héél anders", zeg je dan en je bent weer een tydje onbereikbaar voor de roddelpraatjes van je vrienden en vriendinnen over „hem" of „haar" en on bereikbaar voor de goedbedoelde adviezen die ouderen je geven. „Ilij is zo anders", zeg je teleurgesteld als het weer „uit" is. Je bent een paar dagen „diep in de put" cn je voelt je alleen. „Ik begin er nooit meer aan", zucht je. Je bent wel mooi maar niet mooi genoeg ook ben je wèl lief maar niet genoeg ik houd een beetje van je maar niet genoeg stilzwijgend gingen we uit éllcaar wel bedroefd maar niet genoeg Ole Eshuis 16 jaar Bariaeus Gymnasium Amsterdam „Gherimpelt vel en vrijt niet wel", zegt de dichter Jacob Cats (1577-1660) in zijn eer ste werk, Sinne- en Minnebeelden. „Je bent wel mooi, maar niet mooi genoeg", zegt een 16-jarige dichter Ole Eshuis uit Amster dam. Ruim drie eeuwen verschil, maar uit deze zinnetjes blykt wel, dat het toch wel belangryk is, dat een meisje er aardig uit ziet. Maar wanneer zie je er aardig uit? Gelukkig maar dat smaken verschillen iMniwiivinniwiniwwwvwiiuwifi/ifiiwwwwiiiivwiK Zoete liefde, „ware" liefde, harts- I tochtelijke liefde of fel-realisti- j sche liefde. Liefde in overvloed en I voor een luttel bedrag te koop. Surro- j gaat. Wat te denken van een „realis- tische ontmoeting" met De Verleid- I ster (oorspronkelijke titel No Mer- cy for Women)Of liever een „meisje met sex-appeal" alleen woensdag en I donderdagavond 18 jaar. Bij „Door begeerte gedreven" kun je I je fantasie de vrije loop laten. Schiet je fantasie tekort, is het „fel-realisti- sche" niet fel genoeg, dan zyn er an- j dere mogelijkheden. Liefde in over- vloed. De Correspondentie Club ver- i zekert het U, als U tenminste een I postzegel bijsluit. En de club „Actief" wordt ook actief, als U maar betaalt. 0begint met corresponde ren en foto op erewoord retour. Maar maak je over dat laatste niet onge rust, ze kijken zo nauw niet Het is nog een afwisse lend, spannend spel letje: uit, aan, uit, aan»,. Maar het is weinig meer dan een spelletje. En op een gegeven ogenblik ben je het beu, je hebt geen zin meer om te spelen. Je wilt gewoon iemand «lio jo kunt vertrouwen. die gewoon is. Vind je zo'n jongen of meisje, dan blijkt dat er van die „liefde" van vroeger wei nig overblijft. Je staat nu niet meer in bjj wie je jezelf kunt zyn. Iemand die je niet hoeft te overtroeven met het aantal vriendjes of vriendinnetjes dat jo daarvóór had, iemand bij wie je niet altijd je uiter ste best hoeft te doen om origineel te zyn, of ad- rem, vrolijk of flink. Je wilt gewoon iemand het middelpunt van je ei- ?en gedachten ik, ik, kJe bent er niet meer alleen en, als het goed is, ben je niet meer alleen. Je speelt een nieuw spel. Maar nu niet meer tegen elkaar, maar met elkaar. Een „happy ending", zoals in de da mesbladen, is niet te voorspellen. Maar dat geeft ook niet. In ieder geval zul je na zó'n er varing niet meer zeggen: „ik begin er nooit meer aan". De roo.s, daer menigh dier quam eertijts om gevlogen, St'aet nu, eylaes en treurt, van niemant aengetogen, Geen witje sitter op, geen bietje suygliter aen, En vraeglije, waerom dathaer bloemt jen heeft gedaen. Pleeght liefde, soete jeught, en stelt U om te paren, Dat is het rechte wit van moe groene jaren Mint eert U bloemtje ruyft, of na der aerden duyct; U beste goet verslijt, al wortet niel gebruyet. heeft gedaen: is verlept, stelt U om: maakt aanstalten, rechte wit: juiste doel. ruyft: zijn «.bladeren laat vallen. Soms laten de topspelers de shuttle met een snelheid van 80 km per uur over het net zweven. En dan moet men bijzonder rap zijn. 713 DIE BEWEREN, dat de badmintonsport (met de klemtoon op „min") een beminnelijk spel is voor dames en heren van reeds gevorderde leeftijd, zullen zich onmiddellijk de „toorn" van (onder meer uiteraard) de Zeeuwse beoefenaars van deze sport op de hals halen. Want de badmintonsport hier met de nadruk op sport wordt gerekend tot de zwaarste sporten: het eist volledige concentra tie, grote snelheid en lichaamsbeheersing-op een vlak van rond 25 vierkante meter, die elke spel» constant moet verdedigen! ER ZIJN TEKENEN,, die er op wijzen, dat deze sport straks ook in Zeeland in competitieverband vaste voet op de sportzaal vloer zal krijgen. Er komen ook in deze provincie steeds meer beoefenaars, nadat reeds tegen de tien jaar terug Vlissingen en Zierikzee er in voorgegaan waren. Natuurlijk, onder die talrijke beoefenaars bevin den zich vele al wat oudere dames en heren, maar de jeugd geeft hier ook flink acte de presence. Zo heeft met name de badmintonclub Vlissingen een jeugdafdeling, om maar een voorbeeld te noemen. op de speelwei en op windstille avon- Vele spelbeoefenaars sluiten zich aan den in woonwijken. Van dat huis- tuin- en keukenbadminton naar de bij een club om zich de techniek en de sport is maar één stap en velen ma- tactiek eigen te maken en zodoende ken die stap nu. sportbeoefenaars te worden. Concentratie, lichaamsbeheersing en snelheid op een vlak van 85 vierkante meter. DE VOORBARIGE conclusie daarbij van het zomaar-wat-heen-en-weer-slaan van de shuttle wordt onmiddellyk gelogenstraft, wanneer men kennis neemt van de medische sportkeuring, die de Nederlandse Sportfederatie (de N.S.F.) voorschrijft. Die keuring is namelyk strenger dan bijvoorbeeld voor een voetbal ler, een atleet of tennisspeler. Een party badminton vraagt een zodanige li- chaamsconditie, reactievermogen en energie, dat voor de keuring dezelfde maat staven worden aangelegd als voor waterpolo en basketbal, de zwaarste sporten dus. In-Denemarken is badminton de nati onale sport bij uitstek geworden; het overtroefde voetbal en atletiek. De Denen zyn sterk: hun supprematie werd kortgeleden tydens de internatio nale kampioenschappen via de te levisie duidelijk aangetoond. Alle titels kwamen in Denemarken terecht. Even terzijde: Kopenhagen beschikt over 15 badmintonhallen.... De bakermat van de Zeeuwse badmin tonsport moet gezocht worden in Vlis singen. Daar werd rond een jaar of tien geleden de B.C. Vlissingen opge richt en tot voor twee jaar speelde deze vereniging regelmatig mee in de landelijke competitie. Door vertrek van enkele spelers moest Vlissingen deze deelneming staken. Overigens maar tijdelijk: want de Scheldestad- ploeg is thans weer druk bezig om rond een basis van diverse sterke spelers een jongerenlcern op te bou wen. Een van de oudste Zeeuwse clubs huist voorts in Noord-Zeeland: de B.C. Zie rikzee. Na dit eerste begin heeft de groei zich doorgezet: In Wolphaarts- dyk werd de B.C. de Griffioen opge richt, in Vlissingen kwam Jong Am- bon met een badmintonafdeling en ook Rilland-Bath bleef niet achter. De Be- velandse ploeg is momenteel de enige, die zich in september van het vori ge jaar bij de Nederlandse Badmin- tonbond heeft aangesloten. Middelburg meende bij dit alles niet achter te moeten blijven. Er waren reeds verschillende pogingen onderno men om een badmintonclub op te rich ten, maar ze faalden steeds. Braban ders die zich in Middelburg hadden gevestigd slaagden kort geleden beter en de B.C. Avanti was er het re sultaat van. Overigens werd in de Zeeuwse hoofdstad het badmintonspel wél beoefend, maar in club- en sport- verband was dit echter nog niet het geval. Er bestaat tussen de verschillende Zeeuwse clubs een geregeld en groeiend contact. En de Zeeuwse spelers zijn bovendien byzonder enthousiast: ze zyn geregeld te vinden bij Zuid-Nederlandse of nationale kampioenschappen en dat geldt dan in het byzonder wel voor de Zierikzeese spelers. Qm het gevaar van isolatie van de Zeeuwse spelers te voorko men probeert men thans zo mo gelijk volgend jaar met een com petitie te starten, waarschijnlijk eerst voor Zeeland alleen, later wellicht in het verband van het district West-BrabantZeeland. Het begin en de verdere uitbouw van deze sport in Zeeland, als mede het huidige contact, vormen zeer zeker een redelijke basis voor het slagen van een dergelijk plan, waarbij men dus ook in deze provincie in aanraking kan komen met spelers en speelsters „buiten" de grens. DE LIEFDE TREEDT MEN VROLIJK TEGEMOET Ook hij heelt achter meisjes aan- Y gelopen; lietdesgedichfen gesctwe- ven; gewanhoopt of stilletjes in - T"^ \T TT A T"> rri -y dé bioscoop zitten zoenen jf j[-^ JHj j|~™| J\_ f'1 I C -j Qe liefde is een zaak met vele kanten. We kennen de liefde tot God, de naastenliefde, de liefde tussen man en vrouw, de ouderliefde, de moederliefde, de broederliefde en de dierenliefde. En dan is er nog het bekende verschijnsel „verliefdheid". Er zijn weinig onderwerpen waarover zo veel gepraat, gedacht, gezongen, geschreven en gedicht wordt. En er zijn weinig dingen waarmee zo veel mensen te maken krijgen. Ieder van ons kent wel enkele soorten liefde en de meesten van ons „weten" wel wat verliefdheid is. Op deze Zig-Zag-pagina hebben we de liefde eens zwart-wit op papier gezet. Natuurlijk konden we het daarbij niet van alle kanten bekijken, dat zou te veel ruimte en tijd vergen. Afgezien nog van het feit óf we het van alle kanten zouden kunnen bekijken. Want wat weten we eigenlijk van de liefde af? Ze gleed op zijn schoot en drukte haar gezicht in het geliefkoosde holletje Utssen zijn hals en schouder een goed en behaaglijk plekje, want hij ivas breed en stern. Het geluk straalde van hen af. ledereen zag het. En zij koesterden zich erin Deze alinea is echt uit een kort verhaal gelicht. Eén verhaal uit de niet te over- ziene voorraad, waaruit de redacties van damesweekbladen wekelijks putten. In ieder nummer kan men wel zo'n verhaal tegenkomen. Ze lijken veel op elkaar. Meest al handelen zo over lieve en vooral zachte meisjes en niet te vergeten over stoere jonge mannen, wier ogen zo helder zijn, „dat ze wel geslepen edelstenen ïyken". Men kan de liefde in deze verhalen die niet alleen door de trouwe lezeressen, maar ook door mannen worden gelezen heb beste „liefde met o-benen" noemen. Ze vertellen immers steeds weer van hoop volle jonge vrouwen en vurige jonge man nen, die de paden der liefde betreden en een ingetogenheid en hartstocht bezit laten nemen van hun ontstuimige hart. Wanneer alles kortweg gezegd „koek en ei" is, zorgt de schryver of schrijfster voor een beetje vuurwerk in de liefdesaffaire. Er vallen woorden, nee nog sterker, er komt ruzie. Gevolg: verwydering maar meestal komt in deze verhalen alles op liet laatste nippertje toch weer in orde en kan men spreken van een verzoening. Een happy ending dus. De lezeressen en lezers, die van de hele geschiedenis gesmuld hebben, kun nen herademen. Ze hebben elkaar dan tóch nog gekregen. Probleempjes De damesbladabonnees die dit soort ver halen in een ruk verteren, zullen onge twijfeld ook het nodige geduld op kun- nen brengen om de liefdesproblemen in de rubrieken van de Lita's, de Margrieten, de Helga's en Abby's te lezen. Geloven we de adviseuses we hebben ons laten vertellen, dat er achter sommige van boven genoemde meisjesnamen reeds grijzende heren schuil gaan dan spelen er zich in een mensen leven heel wat piepkleine liefdesdrama's af en zijn er haast geen jonge mensen te noe men, die geen amoureuze perikelen hebben gehad. Soms zijn het nog schoolkinderen, die met ellenlange klaagliederen bjj deze „dames" aankomen. Zij vragen zich af of ze zich met hun zestien jaar al kunnen binden „voor het leven", wat ze moeten doen om by de vriendinnen met een vlotte aanbidder te kunnen „geuren" en hoe ze moeten reage ren als de afdelïngs-chef op kantoor het in zijn hoofd haalt om zyn charmante typiste plotseling met „schatje" en „liefje" aan te spreken. Anderen zitten met het probleem dat ze thuis in opstand zijn gekomen, omdat ze met hun dertien lentes al aan verkering gaan doen en niet eens meer tot elf uur weg mogen blijven. Of dat nu niet superouder wets is, vragen ze aan de vrouwelijke pro bleempjesoplossers. Meestal zijn er wel brievenschrijfsters bij, die met de meeste spoed antwoord op him brief wensen. Het slot luidt dan: „Ik ben wanhóóóópig. Als ik na overmorgen pas antwoord heb, weet ik niet wat ik doe". Er zou anders genoeg te doen zijn, willen we deze briefschrijfsters raden, bijvoorbeeld zelf probleempjes op lossen. Als je dan zóóóó wanhóóópig bent, en er zelf niet meer nitkomt, verwacht je dan een oplossing van een brief aan een lieve- lioe-ze-ook-heten-moge van een dames weekblad? We hebben heus allemaal wel eens problemen, en ook wel eens liefdes problemen, maar dat hoef je toch niet aan de grote klok of lieve Llta te hangen, zodat anderen er van mee kunnen smullen Los je probleempjes zelf maar op!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7