PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RUSSEN GAAN AKKOORD MET EEN DIRECTE LIJN KREMLIN - WITTE HUIS Staatsbosbeheer „stoffeert" Veerse Meer met 300 hectare bossen.. Eerste resultaat bij overleg in Genève Angus en Alexandra Nieuwe uitbarsting dreigt op Bali AFKOELINGSPERIODE VOOR STAKENDE SPANJAARDEN DORSTIGE ZWEDEN IN DE RIJ 16.000 stuks Harde dobber Minuscuul Minder koud met meer zon 206e jaargang no. 82 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en. W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8.00 per kw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, ndv. 3647/3643): Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, ndv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Temeuzen: red. tel. 2116, r 2911: Zierikzeered. tel. 2425. adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4.50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max.'8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 3'='"nn Zaterdag 6 april 1963 D P.Z.C., Middelburg. RUS TSARAPKIN„Plaatsing zal niet veel moeilijkheden opleveren" EERSTE GROEP TOEGOENEZEN NAAR SURINAME VERTROKKEN i De Sowjet-Unie heeft gisteren op de ontwapeningsconferentie in Genève laten weten, dat zij bereid is akkoord te gaan met de in stelling van een rechtstreekse telefoon- of telexverbinding tussen de Amerikaanse en de Russische regering een door de Ameri kanen voorgestelde maatregel om de kansen op een oorlog te verkleinen. De Rus Tsarapkin deelde mee, dat iedere regering zelf moet bepalen, waar de lijn in haar land zal eindigen. Wel moeten garanties worden gegeven, dat de berichten, die over deze lijn zijn gezonden, in handen komen van de „geëigende regeringsinstanties". De vraag, waar de verbinding moet komen, zal wel niet veel moeilijkheden opleveren, zo meende Tsarapkin. De „hete lün" tussen het Witte Huls en het Kremlin is één van de door de Ver enigde Staten voorgestelde maatregelen die kunnen worden uitgevoerd voor het eigenlijke ontwapeningsproces begint. De Amerikaanse afgevaardigde Charles Stelle noemde de aanvaarding van het voorstel „een belangrijke ontwikkeling". De Verenigde Staten juichen dit van harte toe, zo zei hjj. Hij kondigde na- Resultaat Waarnemers in Genève hebben ge zegd, dat er als de besprekingen over de details van deze kwestie vlot verlopen een goede kans bestaat op het eerste tastbare resultaat van bijna dertien maanden onderhandelen over ontwapening tussen de zeven tien landen in Genève. Een Russische zegsman zei: „Dit is de eerste daadwerkelijke stap in de ontwa peningsbesprekingen". Westelijke afge- Engeland is welhaast bij uitstek het land van romances in konink lijke en adelijko kringen. De ro mance Mnrgaret-Tony heeft aller belangstelling gehad en toen van de nicht van Hare Majesteit, Alexandra van Kent, bekend werd ii prins stantijn doch om de Scnot Angus Ogilvy ging, kwamen weer vele romantische pennen in beweging. Omdat nog deze maand het hu welijk gesloten wordt, een uitvoe rig artikel over deze twee geluk kigen op pagina 11. Voorts in dit 20 pagina's tellende nummer: Pagina 2: Lagere prijzen in Hulst voor „De Overval" en honderden Zeeuwse landarbeiders stapten over op waterbouwwerken. Pagina 3: Franse mijnwerkers weer aan het werk; Mexicaanse gasren vertrokken. Pagina 5: „Gouden" Groene Kruis Burgh-Haamstede en kerkdien sten. Pagim. leer boekte in Zierikzee zijn elfde mishandeling. En in het zaterdagnummer Pagina 11: Angus en Alexandra. Pagina 12: Hans Warren be spreekt „Purper en Scharlaken" van Gay Schofield, voorts een ar tikel over de in Nederland tuooit- achtige Duitse kunstenaar Em merich Weninger, de hoezen voor grammofoonplaten ontwerpt. Pa gina IS: de jeudgrubrielc ZIGZAG over liefde en liefde, de sport- rubriek, ditmaal over badminton. Pagina 15: de fotopagina over- oesters, niet de puzzel. Pagina 17: De kerken en de maatschappij, met een artikel over ds. Talma, de strijder voor de sociale verze keringswetten. Voorts Stemmen u.it de Kerken met een beschou wing over „Kerk en Industrie". Ten slotte op pagina 19 de Kro niek van Zwin tot Zijpe niet strips, feuilleton, beurs en Waar rijn onze schepen vaardigden hebben, naar bekend, her haaldelijk gewezen op het belang van een rechtstreekse verbinding tijdens een crisis als die rond Cuba. De Verenigde Staten geven voor een rechtstreekse lijn tussen Washington en Moskou de voorkeur aan een telexver binding boven een telefoonverbinding, dit om vertaalnioeilijkheden en het" ge vaar van misverstanden zoveel mogelijk te beperken, zo hebben Amerikaanse functionarissen gisteren gezegd. Amerika ziet ook liever een verbinding tussen militaire hoofdkwartieren dan tussen Witte Huis en Kremlin, zo voeg- Langs de zuidwestelijke helling van de vulkaan de Goenoeng Agoeng op Bali stroomt „met enorme snelheid" lava naar beneden en een nieuwe uitbarsting is „hoogst waarschijnlijk", zo meldde gisteren het Indonesische persbureau Antara. Aangenomen wordt dat president Soe- karno die gisteren in zijn particu lier vliegtuig uit Djakarta vertrok onderweg is naar Bali, waar sinds half februari bij vulkaanuitbarstingen meer dan 1500 mensen om het leven zijn ge komen en 100.000 dakloos geworden. den zij eraan toe. Zij hoopten dat de Russische aanvaarding van een verbin ding die de kansen op een wereldoorlog moeten verkleinen zal leiden tot ernr"- overleg over betere contacten tus beide landen. Afgewezen De Russische afgevaardigde Tsarapkin heeft gisteren andere Amerikaanse voorstellen, die voorkomen in het op 12 december j.l. ingediende werkdocu ment en die de kansen op een oorlog moeten verkleinen, van de hand gewe zen. Aankondiging van troepenverplaat singen vond hi) niet gewenst, omdat een land dat een aanval in de zin had, daar van kon profiteren. Een uitwisseling van militaire missies heeft bij de huidige internationale span ning geen zin, zo zei Tsarapkin voorts. Zij zouden geneigd zijn, geheime gege-i vens te verzamelen en de achterdocht alleen maar vergroten. „LOENIK-4" DICHT BIJ DE MAAN Gistermiddag om 1600 uur Ne derlandse tijd bevond de Russi sche maanraket „Loenik-4" zich op 365 000 kilometer van de aar de. Alle instrumenten aan boord functioneren normaal, zo heeft radio-Moskou gemeld. De raket werd dinsdag voor haar reis van 380.000 kilometer', gelan ceerd en zou gisteren „dicht in de buurt van de maan komen". Vol gens de mededeling van radio- Moskou zijn de radioverbindingen met de „Loenik-4" goed. Uit Russische bron in Moskou is vernomen dat de raket de maan waarschijnlijk zal passeren en niet in een baan eromheen te recht zal komen. Waarnemers achten het mogelijk, dat de „Loe- nik-4" instrumenten op de maan zal laten landen. Het Westduitse instituut voor ruimte-onderzoek in Bochum heeft meegedeeld dat de radio signalen van de raket gistermid dag in sterkte en intensiteit zijn toegenomen. Het instituut trok daaruit de conclusie, dat de „Loenik-4" zich dicht bij de maan bevond en dat een krachtiger zender was ingeschakeld. Stakers hebben 2 dagen om zich te beraden Consul deed een beroep op zijn landgenoten Maandag eerst aan het werk - daarna klachten bespreken De 250 stakende Spaanse kompels, van wie er 200 in het gezellen- huis „Leyenbroek" in gittard en 50 anderen in het gezellenliuis „De Egge" in Brunssum verblij ven, krijgen een weekend de tijd om zich te beraden, zo heeft de voorlichtingsdienst van de Lim burgse staatsmijnen gister avond bekend gemaakt. Tot de/.e „afkoelingsperiode" is gister middag na langdurig beraad besloten door de directie van de mijnen en de Spaanse diplomatieke en consulaire vertegenwoordigers, die het conflict in tegenwoordigheid van een delega tie van de Spanjaarden hebben be sproken. Op deze delegatie is een be roep gedaan hun landgenoten te be wegen maandag weer aan het werk te gaan- Mocht dit gebeuren, dan zijn de staatsmijnen bereid het eerder pels grondig te onderzoeken en om er waar nodig aan tegemoet te komen. Het gezellenliuis „Leyenbroek" in Sit- tard heeft vanaf donderdagmiddag tot laat in de nacht onder bewaking gestaan van de Sittardse politie. Ter wijl verscheidene Spanjaarden hun boeltje vast gingen pakken, merkten hun collega's 's avonds dat er een uitgaansverbod was ingesteld, dat echter later werd opgeheven. Vele Spanjaarden gingen afscheid nemen van vrjenden en kennissen, omdat men verwachtte, dat ze gisterochtend por bus naar Maastricht zouden wor den gebracht, vanwaar de mare chaussee hen als „ongewenste vreem delingen" aan de Belgische rijks wacht zou overgeven. Ze konden dan in Luik de trein terug naar Spanje nemen. Zover is het echter niet ge komen. Gesprek Tegen elf uur donderdagavond was na melijk een gesprek op gang gekomen tussen de mijndirectie en.de Spaanse consulaire en diplomatieke ambtena ren die trachtten het conflict alsnog bijgelegd te krijgen. De stakende Spanjaarden werden hierbij verte genwoordigd door een delegatie van urie van hun landgenoten. De besprekingen hebben tot diep in de nacht geduurd. Gisterochtend om acht uur is het gesprek hervat, maar eerst gistermiddag omstreeks drie uur had men overeenstemming be reikt. Intussen was gistermorgen de bewaking in en rondom,, het gezellen- huis in Sittard ingetrokken, Ook de bussen die aanvankelijk gereed ge houden waren om de Spanjaarden naar de grens te brengen onder po- litie-escorte bleven ongebruikt. r hebben zich gisteren, evenals donder dag, geen incidenten rondom het ont slag voorgedaan. Afgezien van de gebruikelijke beweeglijkheid van de zuiderlingen is alles rustig verlopen. De meeste Spanjaarden bleven in huis. In het begin van de avond zijn zij in „Leyenbroek" toegesproken door de Spaanse consul in Rotter dam, de heer Pradera, die een drin gend beroep op hen deed het werk maandag te hervatten. Het was gisteravond nog op geen stuk ken na bekend, of de kompels naar Spanje terug willen of opnieuw in de staatsmijn „Maurits" willen gaan werken. De stakers zouden het ant woord van de consul willen afwach ten op een aantal aan hem gestelde vragen, alvorens hun houding te be palen. Met het m.s. „Willemstad" van de K.N.S.M. zijn gisterochtend 65 van de 175 Toegoenezen die sinds eind oktober in het kamp „Pietsberg" in Wes- terbork hebben gewoond, naar Suriname vertrokken. De overige 110 Toegoenezen zullen binnenkort per vliegtuig naar hun nieuwe bestemming de plantage „Slootwijk" bij Paramaribo worden gebracht. De 27 volwassenen en 36 kinderen, die zich gisterochtend in alle vroegte aan boord van de „Willemstad" inscheepten, zullen op 22 april in Parama ribo aankomen. De luchtreizigers zullen daar dan waarschijnlijk reeds ge arriveerd zijn, zodat tegen het einde van deze maand tevens een einde gekomen zal zijn aan de enorme zwerftochten die de Toegoenezen ge durende de laatste 15 jaar hebben moeten maken. De hechte groep is sinds het vertrek uit Nieuw-Guinea uitgebreid met één lid: de 17-jarige Anneke Lammerts van Büren, die per vliegtuig naar Suriname zal gaan als de echtgenote van de Toegoenees Chris Michiels. De volgende week zullen Anneke en Chris in Westerbork waar zij elkaar leerden kennen in het huwelijk verbonden worden. Zij zal één van de weinige „ingetrouwde Toegoenezen" worden. REGERING TREKT MEER UIT VOOR HULP AAN ONTWIKKELINGSLANDEN De regering zal, gezien de betekenis die zij binnen het totaal van de budget taire mogelijkheden toekent aan de hulp aan ontwikkelingslanden, voorstel len ten laste van de begroting 1963 alsnog enkele bedragen uit te trekken, namelijk f 29 miljoen voor extra-steun aan Suriname, f 2,4 miljoen ten behoe ve van de Nederlandse technische hulp programma's, f 0,8 miljoen ten behoeve van een Nederlands jongeren vrywilli- gersprogramma en f 6,3 miljoen (als lening) voor in het kader van de O.E. I.O. te verstrekken hnlp aan Turkjje. In een brief, die de ministers van fi nanciën, buitenlandse zaken en econo mische zaken aan de voorzitter van de Tweede Kamer hebben gezonden, wordt voorts melding gemaakt van het plan om' door internationale samenwerking tot oprichting van ontwikkelingsbanken in diverse landen te komen, waarbij ook Nederland een nuttige bijdrage kan leveren. De regering is bereid Neder landse participaties in dergelijke ont wikkelingsbanken te bevorderen in die gevallen, waarin de International Fi nance Corporation eveneens een parti cipatie neemt en het Nederlandse-be drijfsleven door een substantiële bij drage te kennen geeft, de ontplooiing van zulke bankinstellingen te willen steunen. Het ligt in de bedoeling voor 1963 een bedrag van f 5 miljoen be schikbaar te stellen teneinde via de Nederlandse Overzeese Financierings maatschappij in dergelijke ontwikke lingsbanken te kunnen participeren. procent van het gehele Nederlandse grondgebied ligt bedekt met bossen, maar in Zeeland is nog niet 1 pro cent van het land „gestoffeerd" met bossen. Ten gevolge van een staking dooi de grosiers van de staatsalcohol- bedrijven in Zweden is sterke drank nauwelijks verkrijgbaar. Op de foto staat, een lange rij mensen in Stockholm te wachten voor een wijnwinkel, waarvan als een lopend vuurtje door de stad ging, dat er een kleine hoeveel heid sterke 'drank verkocht werd. Dit jaar worden 300.000 jonge boompjes geplant PLANT EEN BOOM op Wal- cheren..., i§ jarenlang een be kende slagzin geweest in deze provincie. Nu is er weer zo'n motto, maar het zou nu kunnen luiden: plant een boom tussen Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland. Wel, het moet gezegd, staatsbosbeheer realiseert deze nieuwe wens op waarlijk groot scheepse wijze: dezer dagen gaan er tussen Walcheren en Noord-Beveland ruim 300.000 boompjes de grond in! En dat is dan nog maar een bescheiden begin, want die 300.000 bomen worden geplant in een lap grond van ongeveer 20 hectare. En in totaal zullen er in en langs het Veerse Meer 300 hectare met bossen worden bedekt. Met een weinig fantasie zou men staatsbosbeheer „de stoffeerder van het Veerse Meer" kunnen noemen. Nu nog zjjn de „wanden" van dit meer op de meeste plaatsen vlak en egaal, maar met het verstrijken van de jaren zullen de door staatsbosbe heer aangelegde bossen een steeds aantrekkelijker en opvallender deco ratie zjjn rond dit enorme recreatie- fjebied. „Voor ons blijft het natuur- ijk een beetje jammer, dat niet wij, maar de generaties, die na ons zul len komen, liet meeste plezier zullen hebben van die bossen", verzuchtte ir. J. F. A. Molenaars uit Bergen op Zoom, hoofdingenieur bjj staatsbos beheer, „want pas over 50 tot 100 jaar zullen het werkelijk bossen zijn met hoge bomen" Niettemin: het Veerse Meer wordt opvallend in het groen gezet. En dat is een opvallende winst, want nu nog is Zeeland na Groningen de meest bosarme provincie van ons land: 71/& le begin van de ultbreidi Zeeuwse bossenareaal is er nu. Staatsbosbeheer is begonnen op de zogenaamde Schotsman, een enorme zandplaat, die ligt in de hoek tussen de dam van Vrouwenpolder naar Kamperland en de oever van Noord- Beveland. Voorlopig gaan daar op een stuk grond van 20 hectare de jonge boompjes in de grond. Per hec tare 16.000 exemplaren en in totaal ruim 300.000. „Maar nu de oester- proef, die in dit gebied gehouden zou worden, niet doorgaat, is het te ver wachten, dat er een nog groter ge bied beplant kan worden", vertelde ir. Molenaars. Inmiddels is het op de Schotsman al iedere dag „boom-plant-dag"; tien duizenden jonge boompjes zijn al de grond in gegaan. Neen: het gebeurt niet met één tegelijk. Toen ook grote gebieden in de Noordoostpolder be bost moesten worden, is een speciale machine ontworpen, die heel eenvou dig afgeleid is van de machinale aardappelpootmachine. Achter of) een breed voertuig, getrokken door twee trekkers, zitten 5 mannen dicht bij de grond. Vóór de zitplaats van iedere man snijdt een enorm „mes" een die pe voor in de grond. De man heeft niets anders te doen dan op regelma tige afstand een klein boompje in de gleuf te steken. Twee schuin naar elkaar gekeerde wielen drukken de voor weer dicht en daarmee is het boompje geplant. We hebben begrepen, dat de beslissing van Gedeputeerde Staten goed keuring te onthouden aan het besluit van de raden van Axel, Sas van Gent en Westdorpe om een kanaalschap in te stellen, bij de besturen van deze gemeenten tot grote teleurstelling aan leiding heeft gegeven. Dat is begrijpe lijk. Het is onplezierig, wanneer na het uitstippelen van een bepaald beleid de verwezenlijking reeds in het eerste sta dium moeilijkheden oplevert. Maar aan de andere kant zullen deze drie gemeen tebesturen moeten erkennen, dat er een andere visie mogelijk is dan die van Axel, Sas van Gent en Westdorpe, er kennen óók dat niet alleen de belangen van deze plaatsen een rol spelen, maar dat het gaat om belangen van veel gro ter orde. En de vraag is met welke op lossing deze belangen het beste worden gediend, met het recept van de drie ge meenten of met dat van G.S. Het is deze vraag, die Gedeputeerde Staten blijkens de overwegingen van hun jongste besluit in deze kwestie heeft beziggehouden, het is dezelfde problematiek die reeds onmiddellijk werd aangesneden op de groots opge zette persconferentie van 22 januari j.l., waar voor een uitgebreid gezelschap kranten-, radio- en t.v.-mensen de ka- naalschapplannen werden uiteengezet. De eerste vraag, op deze persconferentie gesteld, betrof namelijk Terneuzen: „Waarom is Terneuzen niet in dit ka naalschap betrokken?" Met andere woorden: waarom heeft men de kanaal zone niet als één economische eenheid, beschouwd? Er werd toen geen bevredi gend antwoord gegeven. Het kwam erop neer, dat er stilzwijgend was aangeno men, dat Terneuzen wel niet zou mee- doen omdat het als kerngemeente be paalde faciliteiten had, waarvan het de voordelen zelf zou willen incasseren. Een ontoereikend antwoord, dat als het ware de concurrentiepositie tussen Ter neuzen en de overige kanaalzone vast legde, maar daarmee tevens aangaf hoe dringend samenwerking in de gehele kanaalzone nodig zal zijn. Er behoort namelijk geen con currentie te zijn! Dat laatste is kennelijk ook de mening van de industrie. Voorzit ter ir. R. van Kreve len van de Zeeuws-Vlaamse kamer van koophandel, die maandag j.l. tijdens het bezoek van de Interparlementaire Bene- luxraad een goed geformuleerd en exact betoogje hield over de industriële desiderata, noemde daarbij twee belang rijke verlangens: centrale planning in de kanaalzone, alsmede grotere gemeen telijke eenheden. Dezelfde lijn dus als van gedeputeerden! Het ligt trouwens voor de hand, dat men dit gebied als één geheel beziet, zo mogelijk zelfs één met de Belgische kant. Weliswaar is de grens nog altijd een reëel obstakel, maar het bezoek deze week van de Benelux- parlementariërs was er mede een bewijs voor, dat men streeft naar zoveel moge lijk harmonisering van de ontwikkeling aan beide zijden van de grens. Aan Ne derlandse kant liggen vele kansen en er is ruimte genoeg. Maar wil men dit alles optimaal benutten, dan is een bun deling van alle krachten op Nederlands gebied nodig. In deze visie past het standpunt van G.S; om een havenschap voor het gehele gebied met inbegrip van Temeuzen te willen instellen. Het is on ze mening, dat daarmee de belangen van dit gebied' inderdaad het beste worden gediend. Wij kiezen dus voor het „receptT ftantlijK Tot slot en min of meer terzijde willen we erop wijzen, dat Gedeputeerde Staten in hun overwegingen uitsluitend spreken over de noodzakelijkheid een havenschap te stichten voor het gehele gebied van het kanaal. De recente grens wijzigingsplannen van het college spelen dus (naar buiten) geen rol. Wij geloven, dat het daarmee een rake zet heeft ge daan. In feite spelen deze plannen na tuurlijk wél een rol waarom het te ontkennen, het hele kanaalschap was er immers een haastige reactie op maar dergelijke voorstellen in zulk een Eril stadium zijn uiteraard geen stevige asïs voor het onthouden van goedkeu ring aan een raadsbesluit. Wie garan deert bijvoorbeeld, dat de opvattingen van G.S. inzake de gemeentelijke inde ling in Zeeuwsch-Vlaanderen zó gehard zullen zijn, dat ze de lange lijdensweg tussen de vergaderzaal van het college en het staatsblad aankunnen? Boven dien kan die weg jaren vergen, zoals Walcheren leert: de herindeling van dit eiland is nog steeds onderweg op een tocht (van veertig jaren?) door een woestijn van besluiteloosheid. Nee, grenswijzigingsplannen van gedeputeer den zijn géén reden on) het kanaalschap van Axel. Sas van Gent en Westdorpe af te wijzen. Het wél gebruikte argu ment daarentegen (namelijk de instel ling van een havenschap voor de gehele kanaalzone inclusief Temeuzen) lijkt ons sterk. Indien de drie raden in be roep bij de Kroon gaan, zullen ze er een harde dobber aan hebben... Natuurlijk: het zijn nog maar minus cule boompjes. Twintig tot dertig centimeter hoog zijn ze. „Maar het zijn al boompjes van één tot ander halve meter geweest", vertelde ir. Molenaars, „die we echter heel kort heben afgesnoeid". Het voordeel van dit „kortwieken is, da^ de wind wei nig vat heeft op de jonge planten en dat de boompjes vrij snel in de breedte uitlopen, elkaar al spoedig na enkele jaren raken en zo elk aar steunen en beschermen. Een scala van rassen wordt hier aan <le grond toevertrouwd. Vooral eiken en veldiepen, maar ook abelen, ber ken („Bijzonder decoratief", zegt „stoffeerder" Molenaars), esdoorn, zwarte populieren, honsroos en flier. Natuurlijk blijven niet alle 16.000 exemplaren per hectare een lang leven beschoren. Na verloop van (Zie slot pag. 2 kol. 4) (Van onze weerkundige mede werker- Tot nu toe heeft april vrijwel nog geen zonneschijn gebracht en ook de temperatuur is belang rijk laag gebleven. Een lage drukgebied met af en toe nog enige regen trok vrijdag naar het zuiden weg. Een gebied van ho ge luchtdruk ontwikkelt zich bo ven Scandinavië en voert met een noordoosten wind drogere lucht naar onze omgeving. Hierin zul len tijdens het weekeinde zonnige perioden voorkomen waarbij uit Duitsland geleidelijk wat zachte re lucht wordt aangevoerd De middagtemperaturen, die vele dagen beneden de tien graden zijn gebleven, zullen in de komende dagen geleidelijk tot 12 14 gra den oplopen, hetgeen voor begin april een meer normaal beeld begint te worden. De regenkan sen zijn in de komende dagen klein, doordat het hogedrukge- bied zijn invloed verder naar West-Europa zal uitbreiden. fimWMMMWWVMWVWWMVMmMIWVm Een rechtbank in Krasnodar ISowJet- Urde) heeft twee politiemannen ter dood veroordeeld, die een jonge communistische functionaris zodanig hadden afgeranseld, dat in het ziekenhuis overleed. 9 Bulgarije en Ghana hebben een econo mische en technische overeenkomst geslo ten, 1 welke onder meer voorziet in d- oplei ding in Bulgarije van Ghanezen op verschil lend gebied, Bulgarije zal Ghana hiervoor kredieten ter grootte, van twintig miljoen gulden ter beschikking stellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1