Herziening streekplan Walcheren moet bouw Eurotel mogelijk maken Eerste Zeeuw ontving nieuwe kinderbijslag Dokter Coppoolse nam afscheid van Walcheren BILT Overhemden Deze maand indiening ontwerp Bijdragenwet Tweede overspanning in Haringvlietbrug WIJZIGING VAN GROTE BETEKENIS Ook laag hotel en water sportcentrum Scbr<rdte Zeeuwse ALMANAK Zeeuwse konijnen ontdekten nieuw woongebied 2 stuks 19.75 Kreymborg EXPOSITIE OUDE EN MODERNE KUNST BIJ VAN LIER IN VEERE Gevarieerde collectie van hoog gehalte 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 5 APRIL 1963 Geel. Staten van Zeeland hebben een wijziging van het streekplan Walcheren voorbereid, dat zij thans ter inzage hebben gelegd. Van de totstandkoming van deze herziening zal het afhangen of bij Vrouwenpolder een Eurotel ge bouwd zal mogen worden. Hoewel liet liier dus een klein deel van het eiland betreft het gebied ligt geheel in Vrouwenpolder is de ze wijziging van verder strekkende betekenis dan men op het eerste gezicht zou veronderstellen. Door deze wijziging is op een be perkt gebied nog een zeer uitge breide bebouwing mogelijk ge maakt. Behoud van de recreatieve sfeer is echter alleen mogelijk, zo blijkt uit de toelichting bij de tweede partiële herziening van het streekplan, wanneer het strand-, duin- en vroongebïed niét verder zal worden aangetast. Een uitzon dering is dus nu gemaakt voor het Eurotel een appartementenho tel in hoogbouwvorm, dat alleen bovenop de duinen tot zijn recht kan komen en voor twee be perkte accommodaties direct gele gen aan liet Veer se Meer, namelijk een watersportcentrum met jacht haven en een toeristisch hotel. e Organi^^v.v. maatschappij, w :elling voor de bouw van een in hoogbouw uit te voe ren appartementenhotel in de duinen bij Vrouwenpolder. De opzet van een dergelijk hotel, van waaruit men een schitterend uitzicht over dit unieke deel van Zeeland zal hebben, is, dat althans een deel van de appartementen wordt verkocht. De eigenaren hebben de mo gelijkheid deze appartementen die gelijk zullen worden ingericht als die van de andere Eurotels gedurendè de tijd, dat zij daar zelf geen gebruik van wensen te maken, te laten verhuren aan anderen en intussen zelf te logeren in één van de andere hotels van deze maatschappij, welke op verschillende fraaie punten in Europa zijn verrezen. In het hieropvolgend duingebied A is één hoog gebouw op een klein grond vlak geprojecteerd: het Eurotel dus. In dit gebied is volgens de toelich ting alleen een zeer hoog bouwwerk op zijn plaats (30 meter als mini mum): een verticaal accent tegen over de lange zware afsluitdijk. Theater Een gebied van 30 ha achter de zee duinen is in het plan bestemd voor uit breiding van de bebouwde kom. Aan grenzend aan dit gebied zou gedacht kunnen worden aan enkele centrum voorzieningen, met in de nabijheid een parkeerterrein. In het tegen de duinen gelegen vroongebied is het plan gerezen op het terrein van het voormalig fort de Haak een openluchttheater op te richten. Aan de oever van het Veerse Meer is een terrein ingeruimd voor ho- telbouw. Gedacht is aan een laag langge- strekt gebouwencomplex, dat zich zo nauw mogelijk bij het water aan sluit en daaraan zijn attractie ont leent. Dit gebouw zij zo min moge lijk en dan nog slechts plaatselijk boven de erachter gelegen duintjes mogen uitsteken. Watersport Een tweede combinatie van mogelijk heden kan worden gecreëerd ten oosten van Vrouwenpolder aan de oever van het Veerse Meer. Dat dit meer goed zeilwater is, komt tot uiting in het in dit complex geprojecteerde watersport centrum. Dit centrum zou een klein haventje kunnen bevatten (voor ongeveer 100 bo ten) waarbij een compact gebouwde logiesaccommodatïe in de vorm van een aantal appartementen. Het kan tevens heel goed een hotelafdeling bevatten en een restaurant, dat evenals het haventje Ëubiiek toegankelijk zou zyn. Iet uitgangspunt van deze "herziening is, dat buiten de uitzonderlijke gebou wen (Eurotel, watersportcentrum er toeristisch hotel) waaraan de hoog ste eisen moeten worden gestéld dui nen, strand en vronen verder integraal van bebouwing moeten worden vrijge houden en voor alle bewoners en bezoe kers van de badplaats toegankelijk moeten zijn. VAN RAAD VAN ARBEID Laatste woord De verwezenlijking van dit bouwplan is tot dusver opgehouden door de vereiste hogere goedkeuring. De mi nister van volkshuisvesting en bouw nijverheid, die hier het laat9te woord zal moeten spreken, heeft het provin ciaal bestuur doen weten, dat deze kwestie, die nogal stof heeft doen opwaaien in kringen van natuurlief hebbers en landschapsbescherming, in het kader van een wijziging van het streekplan moet worden bezien, waarbij alle planologische belangen zorgvuldig tegen elkaar zullen wor den afgewogen. Hiertoe dient dus de voorgestelde wijzi ging van het streekplan, welke gedepu teerden thans in de openbaarheid heb ben gebracht, uitgaande van de over weging, dat het geldende streekplan op dit punt nu beheerst wordt door een nieuw elément nl. de afsluiting van het Veerse Gat. Van deze gelegenheid heb ben zij tevens gebruik gemaakt de rea lisering van enkele andere recreatieve voorzieningen mogelijk te maken. De opzet van Vrouwenpolder als bad plaats wordt nu: het dorp in het cen trum en op geringe afstand ten noor den en ten oosten de terreinen voor be bouwing en kamperen, georiënteerd op de natuurgebieden langs de Noordzee en het Veerse Meer. Het meest westelijke terrein is aangegeven als kampeerter rein ruim 50 ha groot waarbij het uitbreidingsplan voor een acceptabele onderverdeling, dient te zorgen (dus geen ononderbroken gebied van tenten, caravans enz.). Advertentie Voor uw BRIL naar opticien een naam in brillen Ziekenfondsleverancier St.-Jacobsstraat 14 - Vlissingen Somber Het is woensdag een enigszins sombere dag geweest. Tweehon derd passagiers op weg naar Breskenszijn met de „Beatrix" niet veel verder dan tot. een zand bank voor de kust gekomen, óm na lange uren geduld, naar Vlis singen te kunnen terugkeren. J)aar'schiet je niet veel mee op", noorden wij iemand na afloop mompelen, en ergens heelt zo'n man gelijk. Toch is er tijdens dat lange wachten op de Schelde, tij dens de zes lange uren met koffie en snert iets in die wachtende mensen omgegaan. Vooral de Zeeuws-Vlamingen aan boord van de Beatrixhebben plotseling begrepen welk een historische ge beurtenis er plaatsgreep. Want,, was immers niet eindelijk bereikt. waarvoor al zo lang wordt gevochtenInderdaad: Zeeuwsch-Vlaanderen had einde lijk zijn vaste verbinding.' Laat dit een verheugende kant van de zaak geweest zijn, zoals we al zeiden was de dag toch erg somber. En daartoe droeg een liefhebber van alikruiken bij, die ons met een somber gezicht liet weten dat hij nergens meer een behoorlijke alikruuk kon vinden. En insiders hadden hem uitge legd, dat nu de oesters dank zij de strenge winter zo ernstig hebben geleden, er van de alikruiken ook wel niets meer over zal zijn. Het is jammer, van die alikrui ken. Maar laten we eerlijk zijn, we hebben het immers altijd gewe ten? Gaat de alikruik niet net zo lang te vjater.... Voor verzilvering was al gezorgd De heer P. van Aartsen te Mid delburg is gisteren met bijzondere egards door de Raad van Arbeid behandeld. Daartoe had deze in stantie een bijzondere reden: de heer Van Aartsen ontving als eer ste Zeeuw de „nieuwe kinderbij- j", dat wil zeggen, bij was de eerste, die na de invoering op 1 januari jl. van de algemene kin derbijslagwet in aanmerking kwam voor uitbetaling van de bij slag over het eerste kwartaal van 1963. Hij hoefde er niet eens voor naar het postkantoor te lopendat had de Raad van Arbeid reeds voor hem gedaan. Want nadat de voor zitter van de Raad, mr. J. Kolk man, met een toepasselijk speechje de kinderbijslag-cheqhe aan de heer Van Aartsen had overhan digd, zorgde de heer Chr. de Bruin, chef de bureau van de Raad van Arbeid, meteen voor de verzilve ring er van. Voor de heer Van Aartsen gold in dit geval: Wie het eerst komt het eerst maalt. Precies op tijd namelijk 1 april ji. had hij zijn formulier bij de Raad van Arbeid ingeleverd, overigens gelijk tijdig met nog een duizend anderen. Op de twee „aV* aan liet begin van de naam had echter geen van die duizend een treffender antwoord. De lijsten wor den namelijk per dag in volgorde van binnenkomst en daarna volgens alfabet afgewerkt. Zijn de formulieren goed ingevuld, ook door de werkgever ondertekend, dan ko men ze direct in behandeling De betaal baarstelling geschiedt per cheque: op iedere cheque staat een stempel van de Raad van Arbeid (die met de uitvoering van de wet voor geheel Zeeland belast is), alsook een datum- Tot die datum kan op elk postkantoor in Nederland de cheque worden geïnd op vertoon van een geldig legitimatiebewijs In le maand Bij ieder nieuw kalenderkwartaal komen per dag duizenden kinderbijslaglijsten liet kantoor van de Raad van Arbeid te Middelburg binnenrollen. Het is dui delijk, dat deze niet direct verwerkt knnnen worden. Toch wordt er naar ge streefd om reeds in de eerste maand van ieder nieinv kwartaal het grootste deel Op defoto: Peter (5) en Willem-Jan (8). keken met hun mama belangstel lend toe, toen mr. Kolkman aan de heer Van Aartsen de. eerste „nieuwe" kin derbijslagcheque overhandigde. betaalbaar te stellen. Ljjsten, die slor dig en onvolledig zijn ingevuld, kunnen pas na een schriftelijk of mondeling onderzoek behandeld worden. In die vallen wordt de betaalbaarstelling sterk vertraagd, zodat het zaak is de ljjsten nauwkeurig in te vullen De Raad van Arbeid wijst er nog op, dat op de kinderbyslaglijst een vakje voorkomt met plaats voor een stempel van het gemeentebestuur. Dit is uitslui tend voor de Raad van Arbeid bestemd; de betrokkenen hoeven dus hun lijsten niet te laten stempelen door het ge meentebestuur. Zeeuwse konynen, die in de afgelopen strenge winter ook met kou- en voedselproblemen te kam pen hadden, hebben in die vorst periode een nieuw woongebied ontdektDat nieuwe woonge bied is een eilandje in h'et Veerse Meer met een vreemde naam: de Haringvreter. Dieren als vogels en insekten hadden het gebied al veel eerder ontdekt, maar voor vier voeters als konijnen en hazen was het toch ontoegankelijk, omdat het aan alle kanten door water om sloten was. Dat is nu nog altijd het geval. Maar toch kwamen de konijnen er. Want toen in de afge lopen winter de konijnen zelfs auto's over het bevroren Veerse Meer zagen rijden, moeten ze ge dacht hebben: dan houdt het ijs ons ook. Eén probeerde het en toen het eerste konijn het ijs over was, volgden er meer. Nu is het ijs w§er gesmolten maar op de Haringvreter blijken de konijnen nog altijd door het pas geplante groen te dartelen. Jac. de Visser in Domburg begraven Onder grote belangstelling is donderdag te Domburg ter aarde besteld het stof felijk overschot van de heer Jac. de Vis ser, raadslid der gemeente voor de A.R.- Partij. Het stoffelijk overschot werd grafwaarts gedragen door vier raads leden en door twee vertegenwoordigers van de plaatselijke a.r.-kiesvereniging. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door waarnemend burgemees ter J. F. Seydel, die de overledene ken schetste als een zeer geziene figuiir. „De heer De Visser heeft niet alleen als wethouder en als raadslid veel voor de gemeente gedaan, maar ook in het ver enigingsleven nam hij een belangrijke plaats in", aldus de waarnemend burge meester. „Velen zullen de overledene blijvend en dankbaar herdenken", be sloot spreker. De gereformeerd predi kant, ds. J. G. v. d. Bom sprak woorden van troost en bad het Onze Vader. Een zoon van de overledene dankte voor de belangstelling. De begrafenis werd o.m. bijgewoond door b. en w. van Domburg, HUURCONFLICT OOSTBURG OP 25 APRIL WEER VOOR Aan kantonrechter, mr. H- van der Belt te Oostburg zou donderdagmorgen een rapport van de huuradviescommissie worden overgelegd betreffende het al verschillende jaren durend huurconflict tussen een veertig Oostburgers en hun huiseigenaar. Het rapport bleek even wel nog niet gereed te zijn, zodat de zaak opnieuw moest worden uitgesteld, nu tot 25 april a.s. Dubbele stuks aanbieding Bel-O-Fast en/of tricot nylon, per stuk 11.90 LANGE DELFT 60-62 - MIDDELBURG WALSTRAAT 84 - VLISSINGEN Op aanvrage bezoeken wij U gaarne. In de kunstzaal Van Lier aan de Markt te Veere, heeft de heer Van Lier een opmerkelijke uit stalling bijeengebracht, van wat hij in de laatste jaren aan oud en modern schilderwerk heeft verzameld. Een buitengewone collectie, vanzelfsprekend uit zakelijke overweging geëxpo seerd en zeker een bezoek waard. De heer Van Lier heeft zich, bij het aanleggen van deze collectie door een gelukkig instinct en een scherpe dis tinctie laten leiden, zodat een waar devolle collectie van, zij het zeer uit eenlopende werken ontstond. Tussen bekende namen als die van Jan Wie- gers. Der Kinderen, Sluyters en Zandleven zijn er ook met een voor Zeeland bekende klank: er zijn werk stukken van Reimond Kimpe, J. C. van Schagen en Vaarzon Morel. Van Reimond Kimpe is er bijvoorbeeld een opmerkelijk zelfportret uit 1922 ge ëxposeerd en een Zeeuwse boerderij uit 1938, waaruit niet velen de mo derne meester van tegenwoordig zul len herkennen. Van de Belg Grassère zijn er opmer kelijke moderne werkstukken, van Charley Toorop is er het bekende zelfportret uit 1918 en van Tytgat is een voortreffelijke tekening van een danseres. Dit is slechts een kleine greep, uit een veelheid %vaar- van toch ook zeker het doek Man met paard in landschap, van de Japanse schilder Koyanagui uit 1896 noemd moet worden. Het zou in dit bestek te ver voeren alle kunstenaars, van wie werk bij Van Lier te zien is, te noemen of de werkstukken te bespreken. Naast de doeken en prenten is beeldhouwkunst te zien, waarbij ook bekende namen naar voren springen. Zo zijn er bronsplastieken van Ch. van Pallandt, een vrouwenfiguur van Hildo Krop, een houten kop van Al- bert Termote en werkstukken van prof. Vonka en Marcel Antoine Gi- mond. De tentoonstelling is tot het einde van deze maand te bezichtigen. (Van onze parlementsredactie) Nog deze maand zal bij de Tweede Kamer het ontwerp worden in gediend voorde Bijdragenwet Deltawerken. De minister van ver keer en waterstaat heeft dit donderdagmiddag in de Tweede Ka mer meegedeeld in antwoord op mondelinge vragen van mejuf frouw Schilthuis (p.v.d.a.). Mejuffrouw Schilthuis had in haar vragen gestéld dat er in de kring der waterschappen grote onge rustheid over het lange uitblijven van de Bijdragenwet heerst. Minister Korthals antwoordde de vertraging in het overleg over het wetsontwerp te betreuren, maar dat, het wetsonwerp nu dan toch de deur uitkan. Het Zeeuwse kamerlid de heer C. F. v. d. Peyl (c.h.u.) wilde nog weten welke uitkeringspercentages in liet wetsontwerp zullen worden genoemd. De minister zei het niet juist te vinden die cijfers reeds nu te noemen. „En ook niet nodig, want de ingewijden ken nen ze al, neem ik aan", aldus de bewindsman. Belgische scholieren waren te gast bij „De Schelde" Het Is donderdag voor de leerlingen van de lagere normaalschool uit Belgische Lier, die deze week de zjjn van de leerlingen van de rijks kweekschool te Middelburg, een echte „Sclieldedag" geworden. Omstreeks elf uur werden de scholieren door de N-V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" in het Vlissingse Scheldekwartier ont vangen. Daar hield de heer Jansen een inleiding over de organisatie van het bedrijf. Een en ander verduidelijkte hij met enige schema's. Na de lunch volgde een excursie over het terrein van „De Schelde". Het be- applj „De Schelde" en lezing door de bedrijfspsycholoog, drs. J. H. Abbas over het onderwerp „Mens in het be drijf". De heer Abbas besteedde in deze lezing bijzondere aandacht aan de moeilijkheden, die kunnen ontstaan tus sen de werknemers onderling. HU, vond in de kwekelingen een aandachtig ge hoor. Na een kort dankwoord van de directeur van de rijkskweekschool, ver trok het gezelschap naar de haven voor een boottocht over de Westerschelde- Tijdens de excursie zorgden de schip pers van de sleepboten „Van Woelde- ren" en „Frederik Hendrik", die de leer lingen aan boord hadden genomen, voor interessant commentaar. Beroep gemeenten op Tholen bij Kroon ongegrond verklaard De Kroon heeft het beroep van de ge meenten Oud-Vossemeer, St.-Annalarul en Tholen tegen bet besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij het onder houd van een aantal wegen en kunst werken aan die gemeenten zijn toegewe zen, ongegrond verklaard. Het besluit van G.S. van 20 februari 1962 betrof de vaststelling van het plan van wegen en waterlopen met daartoe behorende kunstwerken voor het herverkavelings- blok Tholen, waarbij tevens eigendom, beheer en onderhoud van die wegen en waterlopen werden toegewezen. De bezwaren van de gemeentebesturen tegen dit besluit betroffen vooral de toewijzing van de Hogeweg aan de drie gemeenten, terwijl Oud-Vossemeer voorts bezwaren had tegen de toewij zing van de Duivenkeetseweg en een gedeelte van de Molenweg. St.-Anna- land had verder bezwaren tegen de toe wijzing van de Zoetwaterweg en Anna Vosdijk, alsmede van de nog te verbe teren Langeweg. In beroep voerden de gemeenten gezamenlijk aan, dat de toe gewezen weggedeelten buiten de be bouwde kommen liggen en als provin ciale verbindingswegen van belang zijn of worden voor het doorgaand snelver keer, zodat de provincie zelf het be heer over deze weggedeelten zou moe ten voeren. Voorts werd gesteld dat de kunstwerken zijn aangebracht ter wa terlossing en steeds in onderhoud zijn geweest bij het waterschap. Er bestaat volgens de gemeenten geen aanleiding hierin verandering te brenger- De Kroon heeft evenwel overwogen, dat de weggedeelten niet voorkomen in riet tertiaire wegenplan van de provincie en te beschouwen zijn als lokale verbin dingswegen. De kunstwerken zijn on derdelen van de wegen en toewijzing daarvan aan het waterschap zou niét juist zijn omdat het onderhoud van de ze kunstwerken, die door het verkeer worden gebruikt, dan uitsluitend ten laste zou komen van de ingelanden. Wrak „Maria" gelicht Twee drijvende bokken van het ber gingsbedrijf Van der Graaf en Mulder uit Rotterdam hebben donderdagavond het na een aanvaring op 23 maart in de havenmonding van Wemeldinge gezon ken Belgische motorschip „Maria" ge licht. Het zwaar beschadigde wrak werd buiten het vaarwater gebracht. In de havenmonding van Wemeldinge is tijde lijk éénrichtingsverkeer ingesteld ge weest voor de scheepvaart in verband met het feit, dat het wrak gevaar ople verde. Ook werd van 23 maart tot gis teravond geen nachtvaart toegelaten. Nu het wrak is geruimd, heeft hhet scheepvaartverkeer zijn normale vaart hernomen. Druk bezochte receptie Waardering voor eenvoud en menselijkheid Tijdens een zeer druk bezochte re ceptie in restaurant „Wöliler" te Middelburg heeft de hoofdstede lijke dierenarts J. P. Coppoolse gisteren afscheid genomen van de Walcherse landbouwers en veehou ders, bij wie hij zijn praktijk uit oefende. Zoals bekend is dokter Coppoolse benoemd tot directeur van de verzekeringsmij. voor vee „De Groninger" te Utrecht. Vele Walcherse autoriteiten, alsmede zo goed als alle landbouwers en vee houders van het eiland, die de die renarts „hadden", hebben die dag hun waardering getoond voor het werk, dat dokter Coppoolse op Walcheren verrichtte. vele en grote blijken van trouw en vriendschap, die hij van de Walcherse boerenbevolking ondervond, gedurende de 15 jaar, die hij op het eiland werkte. Tegenover de blijdschap over de be noeming was er om die reden bij hem en zijn vrouw enige weemoed om het vertrek uit Zeeland, zo verzekerde de scheidende dierenarts. „Wij zullen nooit onze Walcherse vrienden vergeten" voegde hij er aan toe. Dokter Coppoolse, die momenteel in Grijpskerke woont, vertrekt in septem ber a.s. naar Utrecht. Zijn opvolger is dokter J. Barkuma uit Groningen. Veiling Goes: 9,3 miljoen omzet De veilingvereniging „Zuid-Beveland" te Goes had over het boekjaar 1962-1963 een omzet van 9.370.001,43. Dat blijkt uit een overzicht in het pas verschenen mededelingenblad van de veiling. Ter vergelijking worden ook de cijfers van de vijf voorgaande jaren gemeld. Deze zijn: 1961-1962 10.368.256,58, 1960-1961 ƒ7.554.253,75, 1959-1960 ƒ10.025.890.26, 1958-1959 6.187.352.94. 1957-1958 11.312.925,60. Links dokter Coppoolse en zijn gezin, rechts de woordvoerders van de landbouwers en veehou ders, van wie de Walcherse vee arts gisteren afscheid nam. \Vooraan de heer Meyers, die de geschenken overhandigde, naast hem de heer Simonse jr., die het woord voerde. Achter hem me vrouw Meyers. (Foto P.Z.C.) (Slot van pag. 1) de contouren van de doosvormige staalconstructie: 106 meter rljvloer van 25 meter breed, een volgend stuk snelweg, dat de twee laatste eilanden in zuidwestelijk Nederland zal verlos sen van hun veerponten. Niveauverschil Vier stevig gebouwde slepers van Piet Smit uit Rotterdam hielden de elevatorbakken met hun logge last de gehele morgen in bedwang, schuins voor de twee pijlers, die klaarstonden om de vracht over te nemen. Even na het middaguur kwam er weer langzaam beweging in het vastge snoerde gevaarte. De slepers „Noor wegen", „Zweden", „Ierland" en „Por tugal" manoeuvreerden de stalen overspanning behoedzaam naar de oplegpunten. Hier werden kabels gevierd, daar weer gespannen. De transportleider en zijn helpers uitgerust met „walkie- talkie", gaven aanwijzingen. Enkele ogenblikken zweefden de uiteinden van de staalconstructie boven de Afdeling Zeeland N.O.V. in M'ddelburg bijeen De afdeling Zeeland van de Nederlandse organistenvereniging kwam onlangs in de nieuwe hervormde kerk te Middel burg op 't Zand bijeen. Nadat men het kerkgebouw had bezichtigd, hield men een vergadering in een der zalen. Voorzitter J. Rijn opende de vergade ring op de gebruikelijke wrjze. De jaar verslagen van penningmeester en secre taris werden uitgebracht. Men kwam in 1962 vijfmaal bijeen. Bij de bestuursver kiezingen werden de penningmeester A. Cij30uw uit Groede en het lid A. J. Verséhure uit Yerscke herkozen. De heer De Vries, een der leden van de af deling Zeelancl bespeelde na de verga dering het tijdelijk in de nieuwe kerk op gestelde positief, welk voorbeeld door enige collegae werd gevolgd. egesproken uit Koude- kerke, die zijn bewondering uitte voor het grote plichtsbesef van dokter Cop- loolse. „U was nooit iets te veel en U mam zelfs zonder morren als er mid den in de nacht, by regen en storm, een beroep op U werd gedaan", verklaarde de heer Simonse. Deze prees met name de eenvoud en de menselijkheid van dokter Coppoolse, waarmee deze zich bij de Walcherse boerenbevolking zo bemind beeft ge maakt. De „achterblijvers" lieten liet niet alleen bij woorden en daden: na mens hen overhandigde de heer B. Meyers uit Serooskerke een schildery en een kostbare Franse kleurenprent. Het schildery was vervaardigd door dc Vlissingse kunstschilder Frans Maas en stelde „Het Zeeuwse Paard" voor. Me vrouw Meyers bood mevrouw Coppoolse bloemen aan. Dokter Coppooise betuigde tijdens een toespraak zijn dank speciaal voor de zwarte stalen punten in de toppen van de belde pijlers. Op de kentering van het getij was het toen snel ge beurd. Het verschil in niveau tussen do eerste en de tweede overspanning werd steeds kleiner. Plotseling lag het gevaarte vast. In totaal 212 meter stalen rljvloei ligt er thans over het Haringvliet. Met de zomer in het vooruitzicht zal het invaren van de overspanningen zich nu veel frequenter repeteren. De volgende kokcrligger wordt al in mei verwacht. De pijler, waarop deze aansluitend op de beide andere - moet rusten is voor een groot gedeel te gereed. Volgende week zal het stor ten van het béton voor de bovenstuk ken beginnen. Het ligt in de bedoe ling voor het einde van dit jaar acht overspanningen op hun plaats te heb ben. Zeven stukken van 106 meter aaneen en het brugdeel, dat dc kel der voor de beweegbare basculcbrug aan de noordkant met de vaste wal moet verbinden. Of de vertraging in de aflevering van de overspanningen en het winter- verlet op de openstelling van de brug j streefdatum 1 juli 1964 veel invloed zullen hebben, is op het ogen blik nog niet te zeggen- Het werk schema heeft al veel van zjjn elasti citeit verloren en is vrij krap gewor den. Maar rijkswaterstaat en dé aan nemers van de bruggenbouw doen hun uiterste best om dé vaste verbin ding met Schouwen en Goeroe op tijd af te leveren. VERWACHT. NOORDOOSTELIJKE WIND Zwaar bewolkt met verspreid voorko mende opklaringen en op de meeste plaatsen enkele buien. Weinig verande ring in temperatuur. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen noord en oost. ZON EN MAAN 6 april Zon op 6.06 onder 19.20 Maan op 16.34 onder 5.43

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2