Huurder betaalde met ongedekte ie: één maand celstraf :hequ< HARD EN ONOPLETTEND RIJDEN OP GLADDE WEG KOSTTE 150 AGENDA WALCHEREN VOOR MODERNE MANNEN^H „Zilveren" politie]ubilaris in Zierikzee op receptie gehuldigd Jaarvergadering van Rode Kruis Souburg BAARLANDSE „PRINSES JULIANA" KRIJGT NIEUWE INSTRUMENTEN RAAD NIET ERG GELUKKIG MET PRESTATIEBELONING VRIJDAG 5 APRIL 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O POLITIERECHTER MIDDELBURG De politierechter te Middelburg, mr. C. E. Coester, heeft donderdag conform de eis van de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, de Tilburgse vertegenwoordiger W. O. veroordeeld tot een gevangenis straf van 3 maanden, waarvan 1 maand onvoorwaardelijk en 2 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De vertegenwoor diger had zich schuldig gemaakt aan oplichting: met een ongedekte cheque had hij de huur van een auto afgerekend. Nadat hij eerst een in Amsterdam in huurkoop ontvangen auto had stukge reden bij een botsing was de auto geheel vernield was hij op 8 augus tus van het vorige jaar naar de heer De B. in Hulst gegaan om een auto te huren, yan mevrouw De B. huurde ver dachte de auto; er werd afgesproken, dat O. deze auto tot 10 augustus zou gebruiken, daarna zou mevrouw De B. zorgen voor een andere auto. Toen O. de eerste auto kwam terugbrengen, verzocht mevrouw De B. meteen het huurgeld te betalen- „Vertrouwt U me niet?" vroeg O. Hij gaf niettemin een cheque voor f 200 en zegde toe volledig af te zullen rekenen, wanneer hij de twee de auto kwam terugbrengen- O. voegde er nog ter geruststelling aan toe. dat hij 5000 gulden op zjjn giro had staan. SLECHTS 3 GULDEN Kort daarop bleek, dat dat bedrag er helemaal niet opstond. De rekening bleek slechts 3 gulden groot te zyn Tegen de politierechter vertelde ver dachte gisteren, dat lijj verwachtte in de tussentijd nog wel wat te verdienen of anders met hulp van zijn baas te kunnen betalen. Toen mevrouw De B- hem er opmerk zaam op maakte, dat de cheque niet ver zilverd kon worden (hij had inmiddels f 79 van de totale rekening van f 279 betaald) merkte verdachte op, „dat^de giro dan wel vakantie zou hebben... De officier nam het O. hoogst kwa lijk, dat hij nu nog niets van de f 200 terugbetaald heeft. Mr. Andrea merkte op. dat er reeds meerdere processen-verbaal van O- binnenge komen zijn, die allemaal betrekking hebben op oneerlijke zaken, die ver dachte in Zeeuw3ch-Vlaandercn ge daan heeft. Zo had hij bijvoorbeeld bij de verkoop van stofzuigers 3 ter mijnen in plaats van de toegestane ene termijn opgenomen- Later kre gen de klanten van de firma, die de stofzuigers leverde, een afrekening voor de laatste twee termijnen. Ter wijl ze die al lang aan O. betaald hadden. „Wist ik niets van", verklaarde O. „Nee, U weet nergens iets van", merkte mr. Andreae op. „U heeft U wel van een bijzonder slechte /.yde laten zien", verklaarde de officier, die aan zjjn eis nog de bjjzondcre voorwaarde verbond, dat de benadeelde party binnen 6 maanden schadeloos gesteld moet worden. Deze voorwaarde nam mr- Coester eveneens conform over- De constructiearbeider L. v. d- A. uit Terneuzen werd ten laste gelegd op 22 september van het vorige jaar in cte Azaleastraat onder invloed van sterke drank zijn auto bestuurd te hebben. Via een voetpad, had hij onder meer een heg van een tuintje vernield- Van der A. verklaarde deze manoeuvre gemaakt te hebben, toen zyn hond, die hij ergens had afgehaald, in de wagen tegen hem opsprong. Hij voegde er nog aan toe, dat hij nimmer in die mate dronk, zo als hij dat op de betreffende dag (6 glazen bier) gedaan had. Hij meende niet onder invloed gereden te hebben. De officier echter wel: hij achtte be wezen. dat Van der A. niet in staat was zijn auto te besturen. De officier eiste een voorwaardelijke gevangenis straf van 3 weken met een proeftijd van 2 jaar, ontzegging van de rijbevoegd heid voor 9 maanden, met aftrek, en een boete van f 75. De politierechter nam de ontzeg ging conform over, legde een boete van f 50 op en stelde de voorwaar delijke gevangenisstraf op 1 maand, eveneens met 3 jaar proeftijd- De fruitteler H- v. d. S- uit Oosterland A.B.V.A.-afdeling brachl hulde aan jubilarissen De Vlisslngse afdeling van de Algemene Bond van Ambtenaren heeft woensdag avond in ,,'t Anker" een zevental jubile rende leden in de schijnwerpers gezet. Bondsbestuurder A. van Aalst moeht. tij dens de jaarvergadering van de plaatse- ïyke A.B.V.A.-afdeling de zilveren speld uitreiken aan de heren C. J- de Nooyer, P. van Duym en A. J. Streefkerk. Drie andere heren, die gisteren bij gele genheid van hun 40-jarig lidmaatschap -'-"gd, kregen het gouden jubilarissen zijn de her werden gehuldigd, kregen het gouden bondsinsigne. De jubilarissen zijn de her ren J. J. Keymel. J. v. Burgh en H. de Quelery. Het afdelingsbestuur greep gelegenheid aan om ook de heer F. La- roes, die meer dan 60 jaar lid is van de A.B.V.A., geluk te wensen. De dames van de jubilarissen werden eveneens in dc hulde betrokken. Zij kregen een at tentie aangeboden. Ook voorzitter P. J. Greiner bood zijn gelukwensen aan. De bestuursverkiezing leverde de herbenoe ming op van de heer J. Greiner en se cretaris J. C. Constandse. Ook de overi ge bestuursleden P. Burgers, J. W. Wol- tema, J. van As, J. Zwagerman en J. Harinck werden herkozen. In de vaca ture, die ontstond by het vertrek van de heer L. Meijer, werd voorzien door de benoeming van de heor C. de Gooyer. De heer Van Aalst belichtte tydens de jaarvergadering nog enige actuele pro blemen voor het overheidspersoneel. Na de pauze kregen de A.B.V.A.-leden dia's van Oud-Vlissingen te zien. Aanbesteding verbouwing gemeentehuis Biervliet In het gemeentehuis tc Biervliet heeft men de verbouw van dit gebouw aan besteed. Het werk bestaat In hoofdzaak uit het bybouwen van een kamer voor burgemeester en wethouders. De drie plaatselijke aannemers hebben ingeschreven: Th. van Waas, 10.425; P. de Voogelaar, 10.200; fa. gebrs. de Ruysschcr en Blomme, 9800. De ra ming van dit werk bedroeg 9980. Middelburg Electro: Frncasse. de onover winnelijke musketier, 14 Jaar. 7,30 uur. Van Denthem en .Jutting: Talons ten toonstelling, 18 uur. De vier Win deken: expositie R. Kimpe, 0—12 en 2 6 uur. VJIsslngen Alhambra: Cape steer. 20 uur, 18 jaar. Luxor: Fracasse, de onoverwin nelijke musketier, 20 uur. 14 jaar. Britan nia: Toneel Algemene Kunstkring. 20 uur. Concertgebouw: Uitvoering open bare ulo, 20 uur. Goes Grand: Inspecteur Gorilla slaat er op los. 20 uur. 14 Jaar R.K. Kerk: „Jeugd en Muziek" afdeling Goes, concert kna penkoor Zeeuwse r -k koorsehooL 19.45 Breskens Casino: uitvoering gymnastiek vereniging D.I.O., 20 uur. Terneuzen Luxor: Ontsnapping uit Zah- rain, 20 uur, 14 Jaar. Concertgebouw: Roolse Sin door het AmsterdnmB Volks toneel. 20 uur. Sas van Gent - Olympiatheater. Jerry als huisknecht. 20 uur, a l. Axel Gereformeerde kcrlc Kerkdrcet Uit voering Johannes Passion door chr. ge mengde zangvereniging „Asaf", 20 Korlgene De Stadswijnkelder: Concert door leerlingen van Marlnus Fllpse voo 't Nut in samenwerking met de Z.V.U. 20 uur. Zlcrlkzee Goret. Jcugdgebouw. A. H vrouwontoogdag, 15 uur. Herv. verenl- gingsgeb.: Jaarfeest Chr. Geref. 1eugd. verenigingen. Schcrpcnisse Holland Huis: Eindles groen- totceltvakschool, 15 uur. ONDER INVLOED zou op 18 januari op de Oud Heiliger- weg richting St.-Joostdijk hoogst on voorzichtig en onachtzaam met te gro te snelheid in zijn auto gereden hebben, waardoor h\j op deze gladde weg een botsing had veroorzaakt met de auto van de landmeter J. H. uit Oosterland, die daardoor een hersenschudding had opgelopen en 5 weken niet had kunnen werken- SOMS ZEER GLAD Zoals zovele binnenwegen gedurende de strenge afgelopen vorstperiode toonde ook de Oud Heligenveg het beeld van grote sneeuwhopen aan de kanten en een glad wegopper- vlak, plaatselijk zeer glad. Op zo'n zeer glad deel was de landmeter met zyn auto in een van sneeuw vrijge maakte uitrit gaan staan om de auto van Van der S., die hy had zien aankomen, gelegenheid te ge ven te passeren. Van der H. verklaarde deze auto pas op 8 meter afstand te hebben gezien. Hij trapte op de rem, maar kon uiteraard op de gladde weg niet tijdig tot stilstand komen. De politierechter kon niet begrij pen, dat verdachte zo hard (rond 40 km) gereden had en de auto van de land meter eerst op zo korte afstand had gezien, terwyl H. de hem tegemoetko mende auto al op 150 meter afstand had zien naderen. Verdachte zag uiteindelijk wel in, dat hy niet voldoende opgelet had. De officier achtte het ten laste gelegde dan ook bewezen en eiste een boete van 150, die de politierechter conform overnam. De vrachtrijder Th. de D. uit Breskens werd vrijgesproken van het hem ten laste gelegde: wederspannigheid by een bezoek aan een restaurant en mishande ling Uit de getuigenverhoren was noch officier noch politierechter duidelyk ge bleken, dat verdachte wederspanning was geweest of geslagen had. MIDDELBURG A.r. kiesvereniging Middelburg sprak met raadsleden over gemeente-politieke kwesties de vergadering van de a.r.-kiesver- eniging Middelburg onder leiding van de heer ir. H. Steur, werd met de raads leden van gedachten gewisseld over de in de afgelopen periode gevoerde ge meente-politiek. Uitvoerig sprak men over het „schouw burg-complex". Men zette uiteen, waar om sommigen van de fractie indertijd gemeend hebben hun stem aan het voorstel van b. en w. niet te mogen onthouden en waarom door anderen van de fractie wel tegengestemd werd. Ook ging men op de principiële zyde van het vraagstuk nader in. In verhand met het feit, dat de schouwburg wel op de bolwerken ge bouwd mag worden, werd de vraag gesteld waarom indertijd het rust huis van de Geref. Kerk geen ver gunning kreeg om ter plaatse uit te breiden. Enig gevoel van onbehagen bestond hierover wel in de vergade ring. Ook werd gesproken over de gevolgen r de gemeente Middelburg van de gewijzigde financiële verhouding tussen rijk en gemeente. Middelburg is een z.g. garantiegemeente, hetgeen voor de toe komst minder prettige financiële conse quenties inhoudt. Volgens de wethouder financiën is de financiële positie Middelburg nu al zeer precair en het opstellen van een urgentie-schema leek hem uiterst nuttig. Tal van andere vragen, o.a. betrekking hebbende op 't uitbreidingsplan zuid en Grifioen, kwamen niet meer aan behan deling toe. Op de vraag naar de situatie bij dé Stations- en de Koningsbrug kon wel een en ander worden medegedeeld, doch over een definitieve voorziening aldaar, konden geen concrete medede lingen worden gedaan. Wat de Stations- brug betreft is men afhankelijk van de rijkswaterstaat, werd betoogd. Lezing over Veere voor slechthorenden Voor de afdeling Middelburg van de Vereniging voor Slechthorenden hield jhr. I. F. den Beer Poortugael, burge meester van Veere, een causerie over zijn woonplaats. Op onderhoudende wij ze vertelae hij over het ontstaan van de stacl en de bouw van kerk en stad huis. De beelden in het stadhuis stellen de Heren van Veere voor met hun vrou wen, die woonden op het kasteel Zan- denburg. Ooit de band met ons Oranje huis werd verklaard uit de geschiedenis van Veere (een van de titels van de ko ningin is barones van Veere en Vlissin- gen). Het huwelijk van Hugo de Groot met de burgemeestersdochter Maria van Reygersberg was in 1608 een grote gebeurtenis in Veere. Notaris Valerius maakte hier zyn liederen. Hoewel de vissersvloot verdwenen is, had de spreker goede hoop voor de toe komst als de synthese tussen oud en nieuw op verantwoorde wijze worclt, toe- repast. De enthousiaste wijze waarop Ie burgemeester als een toegewijd „vriend van Veere" zyn gedachten ver tolkte, vond een dankbaar gehoor. Na de pauze vertoonde hij een mooie collectie gekleurde dia's. Een groot deel ervan stelde de visserschepen voor, zo als ze de haven binnenzeilden of de werkzaamheden aan boord en op de ka de weergaven. Op de laatste wintersamenkomst op 7 mei zal de heer Ikkink spreken over zijn reis naar Lapland. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middel burg maakt hekend dat aan zijn bu reau inlichtingen zyn te bekomen over onderstaande voorwerpen die aldaar in het tijdvak van 27 maart tot en met 2 april 1963 als gevonden zijn aangege ven. Verschillende wanten en handschoenen, huis- en andere sleutels, portemonnees met en zonder inhoud, speelgoedpoes, manchetknoop, schroevedraaier. dames polshorloge, plastic bal, witte wollen das, doos met inhoud, zwarte bood schappentas, Zeeuwse gouden broche, damespolshorloge met schakelarmband, etui met pen en ballpoint, blauwe ge vlamde vulpen, doos met schoenen, dop- trekker, groen touw, hondenpenning, zilveren gulden, gele parkiet, zwarte ballpointpen, grijze tas met inhoud, jon gens sportficts. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald gelieve men daarvan kennis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. Middelburg won E.H.B.O.-wedstrijd Donderdagavond was een zaal in „De Vergenoeging" te Middelburg herscha pen in een bedrijfsruimte, waar een ern stig ongeluk was gebeurd. Vele mensen keken in spanning naar de twee onge lukkige monteurs, die bij het vestigen van een elektro-niotor aan de zoldering, van een ladder waren gevallen en nu door kundige handen werden onder zocht, verbonden en per brancard weg gedragen. Vier keer zagen de aanwe zigen dezelfde manipulaties, want viei groepen van de kring Walcheren deden aan deze E.H.B.O.-wedstryd mee: Oost- kapelle, Middelburg, St.-Laurens en Vrouwenpolder. Middelburg behaalde dit jaar het hoogste aantal punten en zal dus op 27 april in „De Prins van Oranje" te Goes moeten meedoen aan de wed strijd voor het kampioenschap van Zeeland. Hier heeft ae groep als te- genstanders Kortgene (N.-Bev.), oes (Z.-Bev.) en Breskens (Z.-Vl.j. De winnaar van deze laatste vier moet Zeeland vertegenwoordigen in de nationale E.H.B.O.-wedstryd te Assen. In de wedstrijd voor Walcheren kwam na Middelburg, op de tweede plaats Oostkapelle. Vrouwenpolder bezette de derde plaats en St.-Laurens werd vier de. De jury bestond uit de doktoren C. F. Frumaü uit Middelburg, J. Geldof uit Driewegen en J. Vader uit Vlissin- gen. De voorzitter, dokter Frumau zei in een algemene nabeschouwing, dat de prestaties van de kring Walcheren hem ditjaar nogal tegenvielen. Er werden drie goede diagnoses gesteld, maar de behandeling liet veel te wensen over. Hij bracht hulde aan de twee patiënten, die hun rol op voortreffelijke wijze speel den en dankte de afdeling Middelburg voor de voorbereidingen die men voor deze wedstrijd trof. Brj de vorig iaar ge houden wedstryd werd Oostkapelle AANWINSTEN OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK De openbare leeszaal en bibliotheek te Middelburg werden in maart uitgebreid met de volgende werken: ROMANS: Drewitz, De Schok; Duras. Moderato Cantabile: Eberhart, De plan- f Advertentie) ilXON^^H Brixon kostuums 134.-/198. KOEJEMANS DE ZAAK MET DE KLOK LANGE DELFT 19 - MIDDELBURG nen van de dode mannen; Edqvist, De zwarte zuster; Eekhout, De duivelsto- ren; Eichholtz, De Coopers van Syd ney; "Gallico, Scruffy; Van der Geest, Attentiesein neer; Glemser, Wie geeft de bruid weg?; Jones, Het pistool; Kis- hon, Kijk maar om, mevrouw Lot; Le- beau. De zondebok; Von Le Fort, De laatste bij het schavot; Lerner, Het won der van Springhill; Lindop. De weg naar de lantaarn; Moedertje Aarde en het Paradijs; Maschmann, Sporen van as; Somerset Maugham, De kolk en andere verhalen; O'Henry, Mensen zoals U en ik; Oosterloo, Onder het puin stierf het geluk; Ropp, De, Indien ik U vergeet; Royce, Het dodelijk dillemma; Verburg, De zwarte cirkel; Vermeulen. De zwar te pokken: Yates, Keerpuntlaan. JEUGDBOEKEN: Battum, Het doek gaat open; De Booy, Het spook van Inish Murray: Farley, Black Minx, het veulen van Black de zwarte hengst; Farley, De terugkeer van Black de zwarte hengst; Van der Geest, S.P. 2 meldt zich; Holst, Door duizend avon turen; Horst, Het groot zeeroversboek; Kent, Avontuurlijke reizen met Marco Polo; Van Noort, Ik zie het gebeuren; J. de Vries en M. Reiss, Maartje en de praktijk. STUDIEWERKEN: Brondsted, Zo leef den de Vikingen: Cultuurgeschiedenis van het Christendom, 2 delen; Enzinck, Sardinië, eiland der brandende bergen; Fasen en Facetten; Firth, Sociale an thropologic; Gunther. Europa in de branding; Joesten, De Amerikaanse ge heime dienst; Koestier. Johannes Kepler zijn werken leven en werken; Kruizlnga, Nederland door vreemde bril; Morton, De Rothschilds; De niet aanwezige huis vrouw; Packard, Het menselijke in het dier; Petersen, Prehistorische dieren; Robins en Legge. Operatie Noach; Schu bert, Kamerplanten; Thiel, Caesar; Steinbacher, Thieme's vogelboek; De Vooys, Griekenland; De Vries, Helden lied en heldensage. Van onze adverteerders Heropening van kruideniers winkel van Wattel - Middelburg Woensdag is de VéGé-kruidenierswinkel van de heer B. Wattel in de Molstraat te Middelburg, nadat vier weken hard is gewerkt, heropend. De winkelruimte is nu bijna tweemaal zo groot gewor den, omdat een kamer van het hoek pand erbij is getrokken. Het assorti ment is uitgebreid en kan nu veel over zichtelijker uitgestald worden. De klan ten kunnen, als zij dat willen, zichzelf bedienen. De bijgekomen ruimte is voor zien van een halve-maanvormige toon bank met een moderne koelkast voor dc vleeswaren, een snijmachine en weeg schaal. Er is in deze ruhnte ook een etalage, die extra uitstalruimte biedt. De hele winkel is gemoderniseerd. Het was de eerste modernisering sinds de heer en mevrouw Wattel 6 jaar geleden de winkel op de hoek van de Spanjaard straat-Molstraat betrokken. WACHTMEESTER J. W. RENSHOF VEEL WAARDERING VOOR EEN BEWOGEN LOOPBAAN Een druk bezochte receptie In de trouwzaal van het Zierikzeese stad huis heeft donderdagmorgen weer eens duidelijk gemaakt, dat de papie ren van dc „zilveren politieman" J- W. Renshof overal hoog genoteerd staan. Niet alleen heeft deze wacht meester der rijkspolitie le klas in de algelopen 25 jaar veel achting ge kregen bij zyn superieuren, maar ook op maatschappelijk terrein heeft hy veel voor Zierikzee en omgeving be tekend. In verschillende tonaarden is dat tijdens deze spontane huldi ging naar voren gekomen. De burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmecster en districts commandant van de rijkspolitie te Middelburg, overste A. J. van Thiel, hebben in de kring van Rcnshofs collega's en vrienden de loopbaan van de jubilaris uitvoerig geschetst cn hem veel lof toegezwaaid voor zijn nauwgezette en zijn vele ver diensten daarnaast- Sedert 1943 is de heer Renshof in Zierikzee gestatio neerd In de oorlogsjaren kwam hij daar onmiddellijk bij het verzet. Ook van deze kant de binnenlandse strijdkrachten was er bij zijn jubi leumreceptie belangstelling. Kort na de oorlog werd hij gedetacheerd bij de politieke opsporingsdienst en toen alles weer normaal geworden was, trad do heer Renshof als hoofdagent in dienst bij de gemeentepolitie van Zierikzee. Een neventaak lag voor hem klaar als instructeur van de Na tionale Reserve, waartoe hy in 1948 word aangesteld. Acht jaar lang heeft hij de groepen op Schouwen- Duiveland les gegeven, totdat de NR. werd opgeheven. Toen de gemeentepolitie van Zierik zee verviel, werd de heer Renshof daar bij de rijkspolitie ingedeeld als wachtmeester le klasse. Groot is zyn aandeel steeds geweest in de organi satie van verkeerscursussen. Met tal van felicitaties en geschenken heeft men de jubilaris en zijn vrouw op deze „zilveren dag" bedacht. Er wa ren cadeaus van de groepscomman dant en het personeel te Zierikzee, van de afdeling „Veilig Verkeer" te Zierikzee en namens de inmiddels opgeheven Nationale Reserve- Ook de afdeling van de Nederlandse chr. Politiebond bood bij monde van ad judant M. Pipping te Bruinisse haar gelukwensen aan. VLISSINGEN Fietser gewond bij botsing met brommer Op het Jaagpad te Vlissingen, ter hoog te van de zweminrichting, is donderdag kwart voor acht de jeugdige morgen fietser 1 een botsinj fletser R. P. W. uit Souburg gewond t ig met een bromfiets werd ter observatie met een i naar het ziekenhuis „Bethesda" overge bracht- Op het Jaagpad reed in de richting Vlissingen een groep fietsers. Daar achter kwamen weer twee fietsers, die het eerste groepje wilden inhalen. De voorste van de twee moest echter plot seling remmen omdat uit tegenoverge stelde richting een bromfietser naderde. De tweede fietser, W., reed tegen zijn achterspatbord, zwenkte naar links en kwam in botsing met de bromfietser, I. V. uit Vlissingen. Fiets en bromfiets werden beschadigd. O.- EN W.-SOUBURG De afdeling Oost- en West-Souburg- Ritthem van het Nederlandse Rode Kruis heeft woensdagavond ïn het eigen gebouw de algemene ledenvergadering gehouden. Hoewel er aan alle leden een convocatie was gestuurd was de op komst niet overweldigend. Het Rode- Kruisgebouw wordt 's avonds verhuurd aan de Bond van Gelovigen. Deze bond had wegens de uitbreiding ervan een verzoek ingediend om het gebouw te ver groten. Dit zou volgens de mening van het bestuur voor beide partyen gemak kelijk zijn. Het ligt. in de bedoeling deze verbouwing, die volgens een deskundige goed mogelijk is, samen te betalen. Dokter G. van Bockel, de kolonne-com- mandant, speldde bij verschillende leden het kruis van verdienste op. Dit waren mejuffrouw S. Walraven (10 jaar), me vrouw Baljeu-Poelman (10 jaar), de heer J. Thoma (10 jaar) en de heer J. Klap (20 jaar). Voor mevr. Reinhout- Meeuwsen was er eveneens een medaille voor tien jaar trouwe dienst, maar zij was niet aanwezig. Het aantal leden van de afdeling steeg in 1962 van 866 tot 885. De afdeling Oost- en West-Souburg-Ritthem heeft op het ogenblik twee kolonnes, met in to taal 40 dames en 40 heren. Uit het jaar verslag van de secrtaris, de heer P. Danïëlse uit Ritthem bleek, dat het Wel fare-werk goed op gang is gekomen. Momenteel heeft men vijf Welfare-werk- sters. Deze hadden op enkele tafels in de vergaderzaal resultaten van arbeid tentoongesteld. Ook de verkoop van de produkten verloopt goed. Penningmeester J. P. Springveld maak te melding van een nadelig saldo van 360,72. Het kapitaal van de afdeling bleef gehandhaafd op 7550,64. Bij de bestuursverkiezing moesten twee nieuwe leden worden gekozen, aangezien de heren F. Leenhouts, voorzitter, en J. P. Springveld, penningmeester, zich niet herkiesbaar hadden gesteld, bleef één vacature, aangezien alleen de heer J. Thoma in het bestuur werd ge kozen. De heer L. de Bruijn werd geko zen tot afgevaardigde naar de kring vergadering te Goes. Benoeming De heer G. Broere, adjunct-commies ter secretarie van Oost- en West-Souburg is met ingang van 16 mei 1963 benoemd tot adjunct-commies A ter secretarie van de gemeente Amersfoort, afdeling burgerlijke stand. ARNEMU1DEN Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscomman dant van de rijkspolitie te Arnemuiden zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende in de maand maart gevon den voorwerpen: een kinderportemonnee: een grijze wol len handschoen; een bruine motorhand schoen: een huissleutel; een paar over schoenen en een rode step. Verbouw aanvaard van verenigingsgebouw De gemeenteraad van 's-Heer-Arends- kerke heeft in de donderdagavond ge houden vergadering uitvoerig stilge staan bij de voorgestelde wijzigingen in het ambtenarenreglement met betrek king tot de invoering van werkciassifi- catie en prestatiebeloning voor de ge meentewerklieden. Vooral de heer A. C. de Kooning (k.v.p.) had hiertegen ernstige bezwaren. Hij gunde de werk lieden gaarne de meerdere beloning, maar was aan de andere zijde „doods bang voor willekeur". Ook een even tueel beroep tegen een beoordeling door de architect bij het college van b. en w. zag spreker als een nul. Ook de heer A. Zonneveld (c.h.) toonde zich niet erg gelukkig met deze regeling. Burgemeester D. M. Vermet wees erop, dat indien deze regeling niet zou wor den aangenomen de werklieden zouden moeten terugvallen op 3 pet. Noodge dwongen moest men derhalve wel met deze regeling voor de dag komen. Voor willekeur behoeft men echter niet zo bang te zijn, daar alle werklieden in de klasse van 8 pet. zullen worde» inge deeld. De heer J. P. Lindenbergh (v.v.d.) verklaarde een voorstander te zijn van prestatiebeloning. Dit prikkelt de wil om hogerop te komen. Wel kleven hier aan zowel voor- als nadelen, doch deze vindt men overal. Hij was van mening, dat de promoties op particuliere kan toren in feite toch ook prestatiebelonin- ;en zijn. Hij had wel een bezwaar tegen Je regeling en wel dat de beoordeling niet door de werkgever zelf maar door een andere werknemer (gemeente-ar chitect) moet plaatsvinden. Nadat nog enkele heren hun stem hadden doen ho ren werd de wijziging van het ambtena renreglement zonder bewaren aangeno- Ook bij het voorstel van b. en w. om tot verbouwing van het verenigings- f ebouw te 's-Heer-Arendskerke over e gaan kwamen de tongen danig los. De plannen, die door de gemeen te-architect zyn ingediend behelsen, dat de ruimte van het voormalig arrestantenlokaal en de daarachter liggende bergruimte (hierin staat mo- Officiële publikatie MIDDELBURG. Verkiezingen Ter inzagelegging kandidatenlijsten. De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in de kieskring XII Middelburg, brengt ter openbare kennis, dat ingevolge artikel H 3 der kieswet op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd de op 2 april jL ingeleverde en door het hoofdstembureau onderzochte lijsten van kandidaten. Middelburg, 2 april 1963. De voorzitter voornoemd, Mr. J. Drijber. Marktberichten MARKTBERICHT BARNEVELD Coöperatieve Veluwse Eierveiling. Weekaan- ca 1.200,000 stuks, waarvan 523.054 in veiling werden gebracht Handel: vlug Prij- (per 100 stuks) eieren van: 37 tot 50 gram 9.29J13.44. 55-62 13.96—14.27. 65-69 14.73— 15.10. Eierveiling S.B.E.: Aanvoer 989.977 stuks, handel: onstabiel. Prijzen (per 100 stuks) eieren van: 39-49 9.20—12.79. 57-63 13,80—14.43, 63-72 14.43—15.83. Eendeëieren: 65-70 12 50—12.90, 70-75 13.08—13.41. Eier markt. Aanvoer 1.800.000 stuks. Handel: re delijk. Prijzen (per 100 stuks) Eieren van 50-65 gram 14.50—15.10. alg. prijs 14.80. kilo prijs 2.39 op basis 62 gram. VISMIJN BRESKENS. Aan de vismijn te Breskens werden ln de week van 24 tot en met 30 maart de vol gende hoeveelheden vis aangevoerd: 227 kg bot. 213 kg schar. 697 kg schol, 64 kg tong, 3 kg tarbot, 2 kg rog. 402 kg kabeljauw. 956 kg wijting. 7118 kg exportgarnalen, 883 kg onverkochte bot. RAAD STELDE 5000 BESCHIKBAAR Fanfarekorps heeft weer „toekomstmuziek" Het fanfarekorps „Prinses Juliana" te Baarland kan nieuwe instrumenten ko pen. Met algemene stemmen ging de Baarlandse ruad woensdagavond uk- koord met het voorstel om daarvoor 5000 uit te trekken. „De muziekvereni ging is een van de weinige werkelyk culturele verenigingen, die in Baarland nog bestaansmogelijkheid hebben", zo verklaarden 1». en vv. in hun toelichting. Het college herinnerde ooit aan de be langrijke plaats van het korps in het dorpsleven omdat het medewerking ver leent aan vele feestelijke gebeurtenissen. „Verheugend" noemde burgemeester Van Liere het ook, dat er weer „toe komstmuziek" in het korps zit, nu een aantal leerlingen het ledental heeft op gevoerd. Aan het voorstel verbond het college de voorwaarde, dat liet instru mentarium van „Prinses Juliana" by eventuele opheffing van de vereniging ter beschikking wordt gesteld van het gemeentebestuur. De raad was het daar mee eens. Een kanttekening bij het voorstel maakte de heer A. Beulens (k.v.p.). Hij vond de bydrage nogal in grijpend. „Wordt dan de jaarlijkse sub sidie gewyzigd?" zo wilde hij weten. Burgemeester Van Liere maakte duide lijk, dat dit niet de bedoeling is. Wethouder H. de Vriend vond het een morele plicht om het korps te helpen. „Het is zaak om goed te helpen. Doen wc dat niet, dan zyn er geen bestaans mogelijkheden voor de vereniging meer, want het instrumentarium is oud. Het is kiezen of delen", zei hij. Daarop ging de raad met het voorstel akkoord. De zangvereniging „De Lofstem" krijgt een subsidie van 30. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van de Noord brabantse Christelijke Boerenbond om een bijdrage te leveren in het tekort van het door de bond geëxploiteerde schoolbusje voor de leerlingen aan de landbouwhuishoudschool te Ovezande. De raad wilde geen bijdrage toestaan, omdat het busje was geëxploiteerd zon der enig overleg met ae gemeentebestu ren, terwijl men ook van mening was, dat er redelijke busverbindingen tussen Baarland en Ovezande zyn. Het presen tiegeld voor de leden van het stembu reau bij de a s. verkiezingen werd vast gesteld op 15. Een premie voor wo ningverbetering kregen de heren A. W. Meulblok, J. van Liere en Jac. Melio. De leegstaande onderwijzerswoning in het dorp zal tot 1 oktober a.s. worden ver huurd aan de heer C. de Broekert. IN 'S-HEER-ARENDSKERKE Burgerlijke stand ARNEMUIDEN. Bevallen: J. Meulmeseter-van Belzen d. P. Jeras-Maljers z. J. de Nooijer-van Belzen d. J. de Nooijer-Dieleman d. C. M. v. 't West- einde-Vermue d. Getrouwd: J. van den Bosch 21 j. en M. Joosse 22 j. B. Meulmeester 27 j. en L. van Belzen 19 J. Overleden: G. van Belzen 84 j. wedn. v. J. van Belzen. J. Marijs 62 j. e.v. M- van Belzen. S1NT-LAURENS. Bevallen: W. B. Vermaas-Zoetekouw z. H. van Dalsen-Heuvel z. OOST- EN WEST-SOUBURG Bevallen: S. P. Crucq-Caljouw d- L. Cijsouw- Kasteleijn d„ J. A. Beun-Reijerse d.. M. J. van der Harst-Groenewegen z.. B. Ver schoor-Valk d., J, Grim-de Graaf d.. M. J. Lokker-Idslnga z., G. I. Louwerse-Smits d.. C. Kip-Matthijsse d„ A. M. van Loenen-de Wit d„ W. Tomasowa-Latupeirissa d., E. Demper-Bos d.. J. W. Kramer-Wolse z. Overleden: J. C. de Visser 69 j. GRIJPSKERKE Bevallen: A. Wagenaar-Moens d., L. M. Wa penaar-Zuur z. Overleden: P. Huijsman 76 j. e.v. J. C. Ce- vaal, E. Louwerse 35 j. e.v. H. Louwerse. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 4 april: Neptunus Rotterdam. Heinrich Hauschildt van Zweden. Jotunfjell van Londen. Vlissingen vertrokken 3 april: Mado II naar Hansweert. Melika naar Antwerpen: 4 april: Berkelstroom naar Shoreham. Neptunus naar Kamperland. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 3 april: Antilla van Southampton. 4 april. Keyser van Dungeness. Sont van Rotterdam voor Terneuzen. Taurus van Boston Lines. Hector van Bremen. Soestdijk van Rotter dam. Batavier III van Rotterdam. Spirit Ipswich. Mare Novum van Rotterdam, Rotterdam. Megrez-N van Cas- guets. Prinses Margriet van Rotterdam. Au- Par. Johanca van Napels. Libra van Greenwich. Setuhal van Londen voor Gent. Helen van Rotterdam voor Gent. Meteoor van Dordrecht. Rondo van Shang hai. Eagle van Londen. Dollard van Swansea voor Gent. Vivat van Londen. Jell van Londen. Zanzibar van Londen. Hebe Nobel van Rotterdam. Columbus van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 3 april: Pial naar Dublin. Neerlandia naar Londen. Ardito naar Ierland. Castor naar Rotterdam. IJsel naar Le Havre. Prins Wil lem H naar Rotterdam. 4 april: Sandenburgh ir Rotterdam. Adine naar Rotterdam. Bal- naar Rotterdam. Grebbedijk naar Hous- u Medusa naar Rotterdam. ST.-MAARTENSDIJK VOELT WEINIG VOOR AGRARISCH INDUSTRIETERREIN In de raad van St.-Maartensdijk heeft heer J. L. M. Geluk (v.v.d.) donder dagavond geïnformeerd naar een moge lijkheid om ook voor de agrarische be drijven een industrieterrein aan te wy- zen. „We doen wel veel voor de Indus trieën voor buiten de gemeente, maar weinig voor onze eigen agrarisch-tech- nische bedryven". In antwoord hierop stelde burgemeester D. C. Bouwcnse, dat het college van b. en w- huiverig is om stappen in deze richting te ondernemen. Het zou namelijk betekenen, dat alle agrarische bedrijven, die dan tot uitbrei ding of nieuwbouw willen overgaan verplicht zijn om van een dergelijk in dustrieterrein gebruik te maken. Op het ogenblik heeft men nog de mogelijk heid cm nieuwe initiatieven te ontplooi en op eigen terreinen. In de raad van Scherpenisse is deze zaak enige tijd ge leden ook aan de orde geweest en kwam tot dezelfde conclusie. De raad van St.-Maai-tensdijk heeft don derdagavond besloten om de bouw van 23 woningwetwoningen m het bouw plan West op te dragen aan het aan nemersbedrijf C. van Gorp en Zn te We- meldinge voor een bedrag van 248.860. Met loodgieters- en schilderswerk en aanleg van elektriciteit komt het totaal van de bouwkosten op 302.450. De heer Geluk wilde nog graag weten waarom voor deze onderhandse aanbesteding geen plaatselijke aannemingsbedrijven zijn uitgenodigd. In antwoord hierop werd meegedeeld, dat architect H. Weertman te Goes heeft uitgezien naar bedryven, die volgens de curveprijs wil den bouwen. Overigens vulde wethouder C. J. Bazen deze opmerking nog aan met de mededeling, dat de bedrijven in St.-Maartensdijk op het ogenblik vol doende werk hebben. Besloten werd om met ingang van 1 april jl. tot onderwijzeres aan de open bare lagere school in vaste dienst te be noemen mejuffrouw A. Markusse, die al enige tijd aan de school verbonden is- menteel de begrafenisauto) worden gevoegd bij het verenigingsgebouw. De vergaderzaal wordt daardoor 414 meter langer. Ook wordt een ruime hal met toiletruimte verkregen. Ver der is in het plan opgenomen, dat het gehele gebouw wordt voorzien van een nieuwe vloer. Bovendien zal de elektrische installatie en de toneel verlichting worden verbeterd terwijl voorts het gehele gebouw geschil derd zal moeten worden. De totale kosten van deze verbouwing worden geraamd op 22.000, bf te schrijven in 10 jaar. Tevreden De heer Lindenbergh toonde zich met deze verbetering, die reeds 10 jaar op het programma staat, uitermate tevre den. Hij betreurde het echter, dat de keuken en het toneel erg klein zullen blijven. Ook vroeg deze spreker zich af of wellicht de mogelijkheid aanwezig is om een kleinere commissiekamer in het plan te verwerken. De heer Zonneveld vond het „wel leuk", dat de zaal groter wordt gemaakt, maar vond het jammer van het geld om dit aan een zó'n oud gebouw te besteden. Hij had liever ge zien, dat het bestaande gebouw zou worden gebezigd voor opslagruimte voor de gemeente en dat een nieuw vereni gingsgebouw zou zijn gebouwd. De heer J. de Schipper (a.r.) was bang, dat te overhaast een besluit zou worden genomen en in de nabije toekomst zou blijken, dat te klein werd gebouwd. Hy had liever gezien, dat eerst de plannen voor de bouw van een verenigingsge bouw te Lewedorp aan de orde zouden komen. Ook hij vond nieuwbouw beter dan verbouw. De heer A. Janse (c.h.) merkte op, dat de gemeente 's-Heer- Arendskerke uit vier dorpskernen be staat, waarvan er drie in het bezit zyn van een verenigingsgebouw en alleen Lewedorp niet. Hij stelde, dat bij de aanvaarding van dit voorstel de voor waarde verbonden zou worden, dat de belangen van Lewedorp hierdoor niet achterop zouden raken. De heer C. Ver donk .(k.v.p.) vroeg zich af uit oogpunt van rechtvaardigheid dan maar eerst de kwestie Lewedorp bekeken moet wor den met de daaraan verbonden conse quentie, dat de verbetering op 's-Heer- Arendskerke dan maar enige tijd moest worden opgeschort. Nog diverse raadsleden mengden zich in de discussies. De raadsvoorzitter meende, dat het gebouw reeds lang schreeuwt om verbetering. De accom modatie zal door de verbouwing met on geveer 50 plaatsen worden vergroot. Hij deed echter de toezegging de sug gestie van de heer Lindenbergh om te trachten een stukje grond van de kerk erbij te krijgen waardoor de keuken kan worden vergroot los van dit voorstel nader te bekijken. Wat de kwestie Le wedorp betreft kon de heer Vermet me dedelen, dat de plannen met tekeningen voor de bouw van een nieuw vereni gingsgebouw aldaar gereed zijn. Hij sprak de hoop uit, dat nog deze maand de zaak in behandeling kan worden genomen. Met de aantekening, dat de heer Zonneveld geacht wenste te wor den te hebben tegengestemd, werd hefc voorstel van b. en w. om tot verbouwing over te gaan aangenomen. Zeeuwsch-Vlaanderen Hippische ontmoeting tussen Nederland en België te Axel Het bestuur van de concours hippique- vereniging „Axel", is momenteel volop bezig met de voorbereidingen voor een hippisch evenement, dat gehouden zal worden op tweede Pinksterdag. Die voorbereidingen zijn thans zo ver gevor derd, dat gesproken kan worden van een Holand-België ontmoeting op het gebied van paardesport. De Belgen sturen na melijk een groep dravers en renpaarden, terwijl voorts is toegezegd, dat een equipe springpaarden naar Axel zal wor den afgevaardigd. Zij zullen aan de start verschynen om zich te meten met tde beste springruiters van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen uit Zuidwest-Nederland. Aan de hippische dag zullen verder deel nemen ponyruiters „De Kleppertjes" uit Axel. Het uitgebreide paardesportpro- gramma zal worden opgeluisterd door de bekende drumband „De Trommelaere vair Roessendaele". TAFELTENNISTOERNOOI IN OOSTBURG De Oostburgse tafeltennisvereniging ,O.N.A." houdt zijn jaarlijks bekertoer- ïooi, dat eerst op 20 januari jl. was ge pland, maar toen wegens de slechte weersomstandigheden geen doorgang kon vinden, nu op zondag 7 april. Zoals gebruikelijk wordt dit gewoonlijk druk bezochte toernooi gehouden in de grote bovenzaal van de katholieke kring te Oostburg. Evenals in 1962, toen er ruim 80 deelnemers waren, kan worden ingeschreven in de le, 2e, 3e en 4e klas enkelspelen, een gecombineerde le en 2e klas herendubbel en een even eens gecombineerde 3e en 4e klas he rendubbel. Bij voldoende inschrijving zal er ook een damesklas worden gefor meerd. Het toernooi begint 's middags om 2 uur. Passiespelers uit Zwarte Woud treden op in Terneuzen Passiespelers uit het Zwarte Woud zul len óp zaterdagavond 6 april in de nieuwe rooms-katholieke Triniteitskerk te Terneuzen een „Schwarzwalder Pas sion" uitvoeren. Dit is het eerste toer- nee door Nederland van deze groep. De regie berust bij Manfred Sexauer. VW Sluis had gunstig jaar Dezer dagen werd het jaarverslag van de V.V.V. Sluis en het daarbij behorend financieel overzicht aan de leden toe gezonden. Toeristisch gezien is 1962 goed geweest. Na de oorlog heeft het toerisme een ongekende groei beleefd en het is niet te verwachten, dat zich dat in dezelfde geest blijft voortzetten, aldus het jaarverslag. Als men rekening houdt met de factoren, die het kustbe- zoek in 1962 nadelig hebben beïnvloed, dan kan men. volgens de samenstellers, niet ontevreden zijn. De grote vraag naar zomerhuisjes en pensions bewijst, dat hier voor initiatiefnemers grote mo gelijkheden liggen. De aandacht werd in hoofdzaak gericht op het dagtoerisme. Door beschikbaarstelling van het admi nistratieve apparaat en duizenden fol ders heeft het gemeentebestuur een zeer belangrijke bijdrage geleverd, die voor de V.V.Vin Sluis praktisch onmis baar is geworden. Het bestuur was als volgt samengesteld: voorzitter P. F. van Hootegem; vice-voorzitter J. P. A. van Catz; secretaris G. Ph. Buskens; penningmeester A. P. J. de Bruijn; lid: M. A. F. D' Hoore: administrateur A. van Beijsterveldt. De V.V.V.-Sluis gaf vorig jaar 27.000 folders in verschillen de talen uit. Er bestond een prettig con- 1""j Jle V.V.V. en met West-Zeeuwsch-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17