92 4$$ Pseudo-vlieger huurde voor 5000 auto's Dessertkof f ie -188 38 In Middelburg aangehouden MET VERVALSTE PAPIEREN VAN LUCHTMACHT NIEUW TARIEF DEKT VERLIES N.S. TEN DELE BEJAARDEN BESPRAKEN KANSEN UITBREIDING ONTSPANNING BEZWARENZITTING BRONNEN SCH0UWSE WATERLEIDING Z0UTELANDE ZOEKT GESCHIKTE PLAATS VOOR BOWLINGCENTRUM PRACHTIGE CANTATE OP GROTE EINDAV0ND „JEUGD EN MUZIEK" H.D.Z. verlovings ringen... 0. HARINCK Geid. Rookworst Elk blik SOEP me t dubbel zegels 680 KOFFIEMELK 172 m n iv ft 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 4 APRIL 1968 2 Een aantal garagehouders onder meer in Amsterdam, Breda Vllssingen heeft met elkaar een vordering van enkele duizenden guldens op een hoofdstedelijke Jongeman, die zich voordeed als luitenant-vlieger bij de luchtmacht en aan wie zij geruime tijd zonder een enkel spoor van wantrouwen hun auto's hebben verhuurd of (Van een onzer redacteuren) De spoorwegen verwachten dat met de tariefsverhoging, die met toestemming van het ministerie van verkeer en wa terstaat vanaf 1 jnni a.s. mag worden berekend en die voor een belangrijk deel bestaat uit een „aanslag" van 15 cent op elk verkocht treinkaartje twee de klas, ongeveer een tekort van miljoen kan worden weggewerkt. Over 1962 wordt bij de N.S. een tekort geraamd van 25 a 30 miljoen gulden, ver 1961 werden 101.044.000 kaartjes tweede klas verkocht. Vijftien cent op ieder kaartje beteken, op 'n dergelijke hoeveelheid een extra-inkomst van 15 miljoen gulden. Voeg daarbij dat de ta rieven voor de eerste klas 4 procent om hoog zullen gaan en dat ook op de abon nementen een centen-aanslag plus een geringe procentuele verhoging komt te liggen, dan wordt verklaard, dat de N.S. er een aanzienlijk soulaas in ziet. Men acht het echter bij de N.S. nog te vroeg om concrete voorspellingen te kunnen doen. De tariefmaatregel is zo zegt men bovendien nog wat plot seling gekomen. Uiteraard valt er aar het deficit van 1962 niets meer te red den. Ook de eerste vijf maanden van '63 zullen geen florissant beeld op de balans kunnen geven. Naar wij vernemen, is de centen-aan slag een vondst van het ministerie van verkeer en waterstaat, niet van de N.S In kringen van de spoorwegen wacht men het effect van de maatregelen met belangstelling af. Het moet niet onwaar schijnlijk v/orden geacht, dat men er de minister méér en iets anders had ge vraagd dan er nu uit de bus is gekomen. Het jaarverslag van juni '64 zal leren, of de N.S. er van de huidige verhoging toch zijn gekomen. BELG MAAKT AANSPRAAK OP ENGELSE VISRECHTEN Een lid van de gemeenteraad van de Belgische plaats Brugge, Vict Paepe, is van plan de baai i Engelse kustplaats Seaford binnen te varen om er te gaan vissen, aldus heeft een ambtenaar van Seaford, Joe Pey, meegedeeld. De Paepe heeft een akte gevonden van koning Karei n, die tot 1685 regeerde. In de akte staat, dat 50 inwoners van Brugge het recht hebben in de baai te vissen. „Hij schijnt ervan overtuigd te zijn dat de akte geldig is", aldus Pey. „Hij is van plan Seaford-Bay binnen te varen en; er te gaan vissen. De Paepe zou gezegd hebben dat hij brieven zal sturen naar koningin Eli sabeth II en naar de Engelse regering om hen op de hoogte te brengen voor dat hij de reis begint- „Het zal grap- g'g zijn te zien wat' er gebeurt", aldus e Paepe. O Dr. -Hjalmar Schacht, Hitiers „finan ciële tovenaar", Is uit de bankiersfirma ge treden, die hij 10 jaar geleden heeft opge richt. Schacht is nu 86 jaar. benzine hebben geleverd. Toen de garagehouders maar moesten blij ven wachten op hun geld, roken zij lont, ondanks het feit, dat de op drachten, waarmee de pseudo-lui- tenant kwam aandragen om de cvagens in zijn bezit te krijgenj klopten als een bus. Enkele garagehouders deden aangifte met het gevolg, dat de Middelburgse politie er dezer dagen in geslaagd is de pseudo-vlieger, de 25-jarige R. T., aan te houden. Hij wordt beschuldigd van oplichting en van valsheid in ge schrifte. Toen de jongeman in oktober van het vorige jaar zijn militaire diensttijd als beëindigd mocht beschouwen, wilde hij het niet laten bij alleen maar prettige herinneringen, die hij aan die diensttijd als reserveluitenant bij de gronddienst had. De omgeving, die hij in een Am sterdams verzekeringskantoor aantrof, werd hem al spoedig te saai, zodat hij besloot zijn militaire uniform weer aan te trekken en zijn optreden nog wat indrukwekkender te maken door zich voor te doen als luitenant-vlieger. Arrestatiebevel tegen Leballo In Basoetoland is een arrestatiebevel uit gevaardigd tegen Potlako Leballo, de verbannen waarnemend leider van het verboden Panafrikaanse Congres van Zuid-Afrïka. De politie heeft maandag een huiszoeking by hem gedaan. Leballo was even tevoren vertrokken. Hij wordt nu beschuldigd van aansporing tot ge weld. In interviews met enkele kranten heeft Leballo zoals bekend gezegd, dat er in Zuid-Afrika een opstand op handen is. De voormalige leider van het in Zuid- Afrika verboden Afrikaanse Nationale Congres (A.N.C.) Walter Sisoeloe, is gisteren onder volledig huisarrest ge plaatst. De 50-jarige Sisoeloe werd ge ruime tijd geleden op borgtocht van 30.000 gulden vrijgelaten, nadat hij in beroep was gegaan tegen zijn veroorde ling tot zes jaar gevangenisstraf wegens lidmaatschap van het A.N.C. In oktober 1L was hij reeds voor twaalf uur onder ïuisarrest gesteld. Voor de staf Hij schreef verschillende opdrachten, waaruit bleek dat hy als vertegen woordiger van de luchtmachtstaf voor enkele weken een auto nodi| had. De opdrachten ondertekende hi, zelf met naam en rang van één der chefs van de luchtmachtstaf. Met de ze vervalste papieren kreeg hij ver schillende auto's in huur. Alleen al in Amsterdam en Breda liep zijn schuld aan autohuur op tot een be drag van 5000 gulden, m deze gemeen ten en in Vlissmgen verkreeg hij ook benzine op rekening; zo werd een bedrijf in de Scheldestad het slachtoffer van de praktyken van T., die de Vlïssingse ;aragehouder nog enkele honderden gul lens schuldig is. De pseudo-vlieger is overgebracht naar Amsterdam, waar de marechaussee zich over hem ontfermd heeft. Daar T. de misdrijven heeft gepleegd in het uni form van de luchtmacht, zal hij zich te zijner tijd voor de krijgsraad moeten verantwoorden. Ruim honderd leerlingen van de hoogste klassen van vier lagere scholen uit de gemeente Axel hébhen woensdagmid dag deelgenomen aan de Nationale Boomfeestdag in Nederland. Be leer lingen plantten bij het wandelpad aan de Zuidsingel veertig bomen. (Foto P.Z.C.) RAYONVERGADERING IN GOES te gebruiken voor de kleine afdelingen, met minder dan 50 leden. Een ander deel wilde men reserveren voor even tuele tegenvallers op rayonbijeenkom sten, terwijl men voorts van mening was, dat ook een bedrag moet worden besteed voor de afdelingen, die extra werk doen voor bijvoorbeeld kleine af delingen. de bestuursverkiezingen werden de aftredende heren J. P. Goeman te Mid delburg, E. Kerkhove te Goes, P. C. „Te weinig gelegenheid om vrije tijd door te brengen" De bestuursleden van de by de Algeme ne Bond van Bejaarden aangesloten af delingen in het rayon Zeeland hebben zich woensdag tijdens de rayonsverga- dering in „De Landbouw" te Goes be- jehouden met de ontspanning voor bejaarden. Voorzitter F. Leenhouts uit Souburg noemde dit punt in zyn jaarverslag. De vergadering werd erin betrokken via een suggestie aan het in jnli te Rotterdam te honden congres. De door de afdelingen afgevaardigde bestuursleden gingen namelijk akkoord met het voorstel om het congres te ad viseren het mededelingenblad voor de bejaarden lezenswaardiger en strijd vaardiger te maken. In dit verband werd ae mogelijkheid naar voren ge bracht om in dit blad meer op te nemen over de wyze waarop de bejaarden in de verschillende afdelingen van het land worden verzorgd. Men weet dan bijvoor beeld welke subsidies de verschillende afdelingen krijgen. „Hierdoor kan men aan vergelijkbare gegevens komen, die van groot nut kunnen zijn voor de ver- :hillende afdelingen", zo stelde de heer Leenhouts in een toelichting op hef voorstel. In het jaarverslag is een overzicht op genomen over de activiteiten en de sub sidies van de 28 in Zeeland aangesloten bejaardenafdelingen. „De verscheiden heid van mogelijkheden en van subsi diëring is in ae verschillende afdelingen groot, aldus het jaarverslag, waarin wordt opgemerkt, dat men in het alge meen wel genegen is iets te doen voor de bejaarden. „In vele Zeeuwse gemeen ten is er echter te weinig gelegenheid om de vrije 'tijd passend door te bren gen", zo wordt gesteld. Opnamecapaciteit De heer Leenhouts wees er ln zijn jaarverslag verder op, dat de opna mecapaciteit in bejaardentehuizen nog altijd te gering is, terwyl ook de kosten van opname voor een groot deel van de leden te hoog zün. Ver- 2jj| '-■*" de bouw erg len em- In raadhuis Haamstede PEILBUIZEN GEVRAAGD VOOR GRONDWATERSTAND In het raadhuis te Haamstede is woens dagmiddag een zogenaamde „bezwaren- zitting" gehouden met het oog op een definitieve vergunning voor de aanleg van acht nieuwe bronnen van de wa- terleidingmaatscbappy „Sc-houwen-Dui- veland" N.V. in het domanïale duinge bied by het pompstation „De Blinkert". De bijeenkomst, die nauwelyks een kwartier in beslag nam, werd gepre- sidieerd door gedeputeerde mr. dr. A. J. J. M. Mes. Het college van b- en w. van Westerschonwen en twee leden van de commissie van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid woon den de zitting by. Van twee kanten werden er „bezwaren aangevoerd tegen het slaan van de nieuwe waterputten: de N.V- Landgoed „Slot Haamstede" en de gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouw schap. De N.V. Landgoed „Slot Haam stede" voerde een pleidooi voor een ge zond evenwicht in de waterhuishouding van de Schouwse westhoek. Van de zyde van het landbouwschap werd een ver zoek toegelicht door de regionale voor zitter, de heer H. J. van de Zande. Vergadering gemeenteraad Raad niet eens over terrein De raad van Zoutelande is het in de vergadering van woensdagmiddag niet eens kunnen worden over een plaats voor het bowlingcentrum van de Maat schappij voor recreatiebouw Francois en Vogels V.O.F. te Zevenhoven. Deze maatschappij wil by wijze van proef gedurende de zomermaanden in Zoute lande enkele bowlingbanen exploiteren. Voor het bowlingcentrum heeft men een oppervlakte van ongeveer 125 vier kante meter grond nodig- De maat schappij had eerst een perceeltje in de Duinweg op liet oog en later wilde men een gedeelte van het oefenveld huren. Een meer geschikte plaats leek b. en w. het parkeerterrein bij het sportveld en dus stelden zij de raad voor aan de maatschappij 125 vierkante meter van het parkeerterrein te verhuren tegen een prijs van f 250- Dit voor de periode van 1 mei tot 15 september. De raadsleden waren het met de plaats- keuze van b- en w- niet eens. De heer J. Verhage (g.b.) zei, dat hij er sterk tegen was gekant, dat een gedeelte van het parkeerterrein wordt opgeofferd. „Ik vind, dat wy veel beter een stukje parkeerterrein aan de Duinweg kunnen missen", v/as hy van mening. Burge meester J. de Pree moest bekennen, dat de plaats niet erg gunstig was. „Het is echter de beste oplossing", was zijn oordeel- De heer K. de Wolf (s.g.) achtte het eveneens bezwaarlijk de par keerruimte in te krimpen. Hij had ver der bezwaren tegen het voorstel in zijn geheel, omdat de zondagsrust in het gedrang komt. De heer G. Gabriclse (g-b gaf de voorkeur aan een plaats ten oosten van het dorp. „Als dat niet mogelijk is, dan moeten wij maar een gedeelte van het oefenterrein afstaan' 'e heer W. Janse (c.h.u.) zag liever een plaats aan de Bosweg, terwijl wet houder K. Wouters (a.r.) zich met het verhuren van een gedeelte van het oefenterrein kon verenigen. De heer Verhage deed de suggestie een gedeelte van het perceel grond, dat de gemeente van de heer A Stroo heeft gekocht, te verhuren. „Dat 13 weliswaar verhuurd, maar misschien is met de huurder over eenstemming te bereiken". De raad ging tenslotte akkoord met het voorstel van de burgemeester om eerst eens met de huurder van de ge meentegrond te praten, als dat niets oplevert te kijken of er nog een ander terrein in de gemeente is en als ook dat geen resultaat heeft, een gedeelte van het parkeerterrein aan het sport veld te verhuren. De heer De Wolf was tegen het voorstel ln zijn geheel, terwijl de heer Verhage er niet mee akkoord kon gaan het parkeerterrein te verhuren. Tarieven Een uitgebreide diseussie ontstond ook over de verhoging van de tarieven van het verenigingsgebouw „Middendor— De stichting „Gemeenschappelijk lang", die het verenigingsgebouw ex ploiteert, had over 1961 een nadelig saldo van f 1754,27, terwyl de begroting voor 1963 een nadelig slot te zien geeft van f 2277. Om dit tekort te verkleinen, heeft de stichting besloten tot verho ging van de tarieven, iets wat sinds 1951 niet is voorgekomen. De raadsleden waren er over het al gemeen het er over eens, dat de tarieven verhoogd moeten worden. Maar dat de zondagsschool meer moet betalen (f 260 voor 40 keer) dan de gymnas tiekvereniging of de voetbalvereniging ff 200 voor 40 keer) kon men zich niet indenken. Wethouder Wouters te vens voórzitter van de stichting, deelde echter mee, dat de zondagsschool niet aangesloten bij „Gemeenschappelyk Belang". Daarom heeft men een extra bedrag in rekening gebracht. Besloten werd de zondagsschool f 260 te laten betalen, zolang zy niet bij de stichting is aangesloten. Tot ambtenaar van de burgerlijke stand werd dc heer K. de Wolf benoemd. Het verzoek om subsidie, in de jaarlijkse on derhoudskosten van de molen werd af gewezen- Aan mejuffrouw N. Lous werd met ifigang van 1 april eervol ontslag verleend als schoonmaakster van het gemeentehuis. In haar plaats werd mevrouw S. Lous-Melis benoemd- De raad stelde voorts f 50 beschikbaar als geschenk voor de kleuterschool ter gelegenheid van de opening. De raad stelde een wijziging van de verordening op de rioolbelasting vast en verleende een krediet van f 6000 voor een nood- uitlaat voor de riolering Raadhuisplein. der wordt i dat opgemerkt, van meer bejaardenwoninge lang op zich laat wachten. Ei ijaardenwoningen. „De groei van het rayon is bevredi gend", zo wordt in het verslag gecon stateerd. Het aantal leden van het rayon steeg in 1962 van 6693 tot 7090. Verheugend ook noemde het verslag de in 1962 tot stand gekomen verbetering van de A.O.W.-uitkeringen. Gepleit werd voor een nieuwe verhoging van 15 pet. Het financieel overzicht toonde met aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 1366,73, een totaal batig saldo van bijna 900,—. „Potje" Het hoofdbestuur van de bond had in een schrijven aan het bestuur advies ge vraagd over de verdeling van een post van 9000,voor cultureel werk. Be sloten werd om voor het rayon Zeeland voor te stellen het deel van dit „potje" men door de heer L. Goedbloed t singen. Enige discussie ontlokte de benoeming van de rayonwaarnemer naar het con gres te Rotterdam, üit de vergadering werd de suggestie gedaan om met twee leden het congres te vertegenwoordigen. Dit moet echter door het hoofdbestuur worden beslist. Datzelfde geldt ook voor de afvaardiging van de afdelingen. Tot waarnemer van het rayon Zeeland werd vice-voorzitter B. J. Kole uit Yerseke benoemd. Reserve is de heer J. van Bal- legooijen uit Hansweert. Aan het begin van de vergadering na men de aanwezigen enkele ogenblikken stilte in acht voor de overleden leden. In Concert- en Gehoorzaal Middelburg 99 Woensdagavond heeft de afdeling Mid delburg van Jeugd en Muziek in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg op grootscheepse wijze het werkseizoen 1962'63 beëindigd met een avond, die een gevarieerd en op zeer hoog peil staand programma bood. In het ope ningswoord heette de voorzitster, me vrouw M. C. Michielsen-Alma de vele aanwezigen ook van de andere afde lingen, hartelyk welkom. De voorzitster vertelde, dat de afdeling nog steeds groeit; zij vestigde tevens de aandacht op de aantrekkelijke en belangrijke week van musische vor ming, die van 1622 april in het Vor mingscentrum Hedenesse te Cadzand wordt gehouden. Vier kunstenaars zul len hier leiding geven aan werkgroe pen schilderen, toneel, boetseren, mu ziek. Ook denkt men discussies te hou den, films te vertonen en is de ont spanning niet vergeten. Het hoogtepunt van de eindavond van deze afdeling van Jeugd en Muziek vormde de aangrijpende cantate van Ignace Lilien: „A negro girl goes to school", waarin het lot wordt beschreven van een neger meisje dat op een school tussen blanke leerlingen terecht komt. Het koor werd gevormd door leerlin gen van de ryks h.b.s. en mms. in Middelburg, waarvan de meesten te vens lid zijn van Jeugd en Muziek. Het recitatief sprak Herman Zelders. De pïano-ü-quatre-mains werd bespeeld door de heer G. W. Bergman, bij wie tevens de leiding berustte, en Marie Josee Heeren. Door een boeiende, in dringende uitvoering l«eeft het stuk ongetwijfeld op iedereen grote indruk gemaakt. De jonge violist Marco Pagee opende de avond met het „Schülerkonzert für Violine und Klavier" van Fritz Seitz. Simon Wisse speelde heel ver dienstelijk op bugle „Long long, ago" met variaties. Een groep meisjes van de rijkskweekschool, afdeling kleuter leidsters, zongen onder leiding van de heer A. Lichtendahl een zestal inter nationale liedjes- Hierna volgde solo zang van Nel Wisse. Vooral het lied „Mein Madel hat einen Rosenmund" van Brahms klonk bijzonder fraai- Wim van der Heyden (klarinet) begeleid door Ad van 't Veer aan de piano, speelde foutloos een passage uit het concert yoor klarinet en orkest van Mo zart. Voor de pauze leidde Connie Al- berti een muzikale wedstrijd voor alle aanwezigen, waarin als prijzen drie grammofoonplaten waren verbonden. Na de pauze nam de wedstrijdleidster plaats achter de piano om een wals van Chopin te spelen. Voor afwisseling zorgde Nel Wisse met declamatie van een verhaal van Timmermans „De begrafenis van Matantje". Henk Flierman be speelde de dwarsfluit, begeleid door piano, in een allegro uit de sonate no. 2 van J. W. Hassler. In een ge deelte van een voor saxofoon be werkt klarinet-concert van Joseph Haydn was Bram van Overbeeke een goede solist. Een kwartet, gevormd uit Dick Boon (dwarsfluit), Frits Tavenier (viool), Jan Wisse (cello) en mevrouw M. Adriaanse—Quint (klavecimbel) bracht het kwartet in D. van Telemann ten gehore- Ook de jazz werd op deze avond niet vergeten en was in geroutineerde, mu zikale handen van Ronald Hendrikse (klarinet), Ferd Alberti (piano), Jaap Koning (piano) en Hans van der Slik- ke (gitaar). Een groot, maar vooral groots pro gramma waarmee de afdeling Middel burg van Jeugd en_ Muziek haar sei zoen op waardige wyze én vrolyke wyze heeft besloten. de DE KLOKKENWINKEL Lange Vorststraat 85 Als voorwaarde aan de definitieve vergunning wil het landbouwschap traag het plaatsen van zogenaam- e peilbuizen verbinden. Het land bouwschap spreekt hier met name voor de fruitkwekers in de west hoek, die de laatste jaren te kam pen hebben gehad met verdronken en daarna weer verdroogde boom gaarden. Via de peilbuizen wil men nu een beeld krijgen van de invloed op de grondwaterstand, die de nieuwe water leidingbronnen hebben- Reeds bij het slaan van drie nieuwe putten enkele ja ren geleden werd een aantal van tien peilbuizen geplaatst. Het opnemen en aflezen van het niveau op deze meters, zou het landbouwschap graag zien uit gevoerd door een onpartijdig lichaam. Als suggestie werd daarvoor de cul tuurtechnische dienst genoemd. Het landbouwschap zou ook de beschikking willen krqgen over de gegevens- Verder werd nog geïnformeerd naar de mo gelijkheid, om het polderwater, dat de gemalen i>it Schouwen in de Ooster- schelde afvoeren op te vangen en in de duinen te pompen. Ter zitting bleek, dat dit vraagstuk ook op hoger ni veau reeds de nodige aandacht heeft. Realisering zal evenwel bijzondere hoge kosten meebrengen. De vergun ning aan de waterleidingmaatschappy om nieuwe bronnen aan te boren, kan eerst worden verleend, wanneer ingevol ge de grondwaterwet bij het gemeen- :ebestuur op wiens territoir het win- gebied ligt, eventuele bezwaren zijn ngediend en in een openbare zitting zyn behandeld. Havenarbeider zat 17 dagen zonder eten en drinken Een havenarbeider heeft een op sluiting van 17 dagen, zonder eten en drinken, overleefd, zo is giste ren bericht uit Kopenhagen. De havenarbeider, Ali Asghar Lasjam (22) werd gevonden toen het Zweedse vrachtschip „Hainan" met 'n lading van 2000 ton katoen aankwam uit Khorramsjahr, een haven aan de Perzische Golf. Hy was in een scheepsruim in slaap gevallen terwyi men bezig was de lading aan boord te nemen en pas wakker geworden toen het vaar tuig zich in volle zee bevond. Het hulpgeroep van de havenarbeider werd niet gehoord. Artsen die de jongeman onder zochten vonden net „ongelofelijk" dat hy het er levend had afge bracht. Lasjam zei dat hij zijn le vensbehoud had te danken aan een Perzische heilige, die hem in een droom was verschenen en zyn dorst had gelaafd. Hij verklaarde zonder opsmuk: „Obol Fazl, een van onze heiligen, kwam in een droom naar me toe. Ik wist dat hy de armen altqd de helpende hand reikte. In mijn droom gaf hij me te drinken". Functionarissen van de scheep vaartmaatschappij zeiden dat de temperatuur zeer hoog was ge weest in het hermetisch gesloten ruim. Het is de bedoeling dat Lasjam met een andere vrachtboot naar huis zal reizen. VMwWUIAAMMMMIMWIWVWWMAMWWMfMN Ontslag directeur Kröller Muller By K. B. is aan prof. dr. A. M. W. J. Hammacher, directeur van het rijks museum Kröller Mtiller te Otterlo, .op zijn verzoek met ingang van 1 juli 1963 eervol ontslag verleend in verband met het bereikt hebben van de pensioenge rechtigde leeftijd, met dankbetuiging voor de door hem in deze functie bewezen belangrijke fDe Spar! Margarine-voordeel 4>ct zegelvoordeel op elk pakje Spar-margarine 6^ Q neem een paar OOct pakjes tegelijk! 225 gram 18 zegel ctvoordeel Geld* Rookworst in vacuumverpakking 115 met 23 cf voordeel met Bouillon O soep Q Kies uit tomatensoep, kippesoep of erwtensoep 19 zegel ctvoordeel grote 200 gramspot zegel ct voordeel *eget mei f*lO ct voordeel literfles O/L zege' met t voordeel EXTRA P AAS-VERRASSINGEN VAN DE SPAR! Beauiolais zegel 3/4 literfles 356 met 7Oct voordeel Conspar tonijn zegel blik 108 met 22 ct voordeel Advocaat zegel 0.6 literfles 415 met 83 ct voordeel Advocaat zegel 0.6 literfles ooU mefOOcI voordeel Chocolade- pastapot zegel 98 mef 20 ct voordeel KOEKJE VAN DE WEEK: Rëerugjes 250 gram 68-10% Beaujolais 2-glazenflesje Jus d'orange 3/4 literfles Rozijnen zakje Hazelnoot krokant- eitjes 150gram 65 mef zegel 95 met 19 ct voordeel zegel 198 met 40 ct voordeel zegel 52 met 10 ct voordeel zegel O ct voordeel rol menthol of vruchten of zegeJ Ijspepermunt 19 met 4 ct voordeel Kaas met 10% 1/4 EDAMMER 135-10% 500 gram jonge GOUDSE KAAS 152-10% 500 gram belegen GOUDSE KAAS 185-10% Chocofrou pakje Bacon 100 gram zegel 65 met 13 ct voordeel zegel 73 met is ctvoordeel Kopen bij De Spar is sparen bij de koop Op de man af, meneer; wat eist u van ondergoed? Aha: u moet het eenvoudig niet voelen? Een tweede huid, waarin u zich zomer en win ter behaaglijk voelt. U ver langt ook keuze voor uw per soonlijke smaak? Sovendien onbeperkte garantie voor kwaliteit en pasvorm? Dén is één woord bij uw textiele detaillist voldoende: VASA- LON, het moderne onder goed; ook voor jongens en meisjesl 1*2/ 0NDEf ONDERGOED 'f lil FA. P. STEKETSE Walstraat SS, Vliaslnoen FA. L. v. d. VEEN Hogeweg 90, Vllssingen FA. CASTELEYN Lange Voorstraat 26, Goes MEJ. S. M. GYSOUW Brouwerijstraat 268, Groede FA. H. P. W. ADRIAANSE Blezellngestraat 46, Kapotte GEBR. DE GOFFAU Dorpsstraat 52. KrabbendIJke FA. L. C. HONDIUS CO. Hoofdstraat 67, Krulnlngen DE WEEFSTOEL Lange Vtcle 3, Middelburg FA. DE BIE Brouwerijstraat 42, Oostburg FA. J. PAAUWE Vinkenesseislraot 9, Rilland Bath FA. VAN BOVEN Vllsslngsestrant 7a, Souburg FA. J. DE NEEF Danlelstraat 12, Wemeldlnge FA. K. A. HUISSOOM Kerkstraat 45, Wolphaarsdljk FA. M. RIEMENS Rozemarijnstraat 1, Zaamslag FA. J.G. v. d. POEL Vlsstraat 14, Zlorlkzeo FA. POLDERMANS Havenplein D 372, Zierikze* Wilt U iedere dag het laatste nieuws Lees dan de Provinciale Zeeuwse Courant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 6