NIEUWE ONDERHANDELINGEN MET FRANSE MIJNWERKERS spaar bij de, postspaarbank Gespannen toestand in Syrische hoofdstad KLANKBORD Madurodam ontwaakt uit diepe winterslaap Communistische vakbond doet tegenvoorstel Stakingen duren reeds maand WILSON WENST MONETAIRE CONFERENTIE Scholierenstaking als waarschuwing ACHTJARIGE HAAGSE JONGEN IS SEDERT VRIJDAG SPOORLOOS Na schooltijd niet meer gezien Avondklok na vuurgevechten Wrijving tussen Cairo en Damascus neemt toe Prof. De Quay opent morgen miniatuurstad Lilliputplaatsje rekent met miljoenen.... DINSDAG 2 APRIL 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De vertegenwoordigers van de vakbonden der Franse mijnwerkers en de leiders van de genationaliseerde kolenindustrie zullen vanochtend opnieuw proberen, een einde te maken aan de staking der mijnwer kers die nu al maanden duurt. Intussen heeft zich een nieuwe ontwikkeling voorgedaan met een verklaring van de belangrijke vakbond waarin de communisten de leiding hebben. In deze verklaring wordt gezegd dat een mogelijke basis voor een regeling zou zijn: voltooiing van de door de regering aangéboden getrapte loonsverhoging bp 31 december in plaats van 1 april 1964, vier weken vakantie in plaats van drie en een premie van 200 fr. per mijnwerker bij hervatting van het werk. Na afloop van de staking zouden besprekingen kunnen beginnen over een geleidelijke vermindering van de werktijden. Door de duur van de staking worden de moeilijk heden van de mijnwerkersgezin nen steeds groter. In verscheidene streken van het mijngebied Lotha ringen meldden zich enkele mijn werkers voor werk omdat zij ge noeg hadden van de staking. Er ontstonden enige kleine incidenten toen de versterkte stakingsposten de mannen terug hielden. De stakingsleiders beschuldigen de re gering van een poging om de stakers af te matten en leveren verbitterd De leider van de Engelse Labour- party, Harold Wilson, heeft giste ren in Washington het voorstel ge daan tot bijeenroeping van een mo netaire wereldconferentie. In de „National Press Club" zei hij dat er „werkelijk gevaar bestond dat de uitbreiding van de handel tot stilstand zou komen als gevolg van gebrek aan liquiditeit". „Wy bevinden ons op een korte afstand van een sterk vastlopen van de handel in de vrye wereld, beginnende met een crisis in de dollar- en sterlinghandel, welke op zyn best onze hoop op econo mische expansie zal tegenwerken en zal komen op een tydstip dat andere landen zich medogenloos naar voren dringen, en op zijn slechtst een nieuw 1931 zal kunnen doen ontstaan", zo zei Wilson in zijn voorbereide rede. Volgens hem ligt het antwoord niet in devaluatie van de dollar of van het pond sterling. „Dat zou een krankzinnige en zelfvernieti gende maatregel zijn, die niet gerecht vaardigd wordt door het vraagstuk en evenmin in verhouding staat tot de op lossing van het vraagstuk. Hetzelfde geldt voor fluctuerende koersen, waar van sprake is. Ook kan het antwoord niet gevonden worden in een herwaardering van het goud. Deze zou alleen maar voordeel voor twee landen. Zuid-Afrika en de Sowjet-Unie, opleveren. Wat nodig is, is een instrument voor het scheppen van internationaal krediet via het bestaande aparaat van het Internationale Mone taire Fonds. Wij moeten nu gaan in de richting van het stelsel, waarbij het I.M.F. internationaal krediet kan schep pen op gelijke voet met de ontwikke ling van de wereldhandel. Bejaarde liep om bomen heen de spoorweg op Op de met halve bomen bewaakte overweg Zuiderlaan te Zevenaar is gis teravond tegen half zeven de 84-jarige J. Tli. Veldkamp gegrepen door de trein Wlnterswyk-Zevenaar die op dat ogen blik de spoorwegovergang passeerde. Het slachtoffer was op slag dood- De bomen waren bij de nadering van de trein wel gesloten, maar de heer Veld kamp was er omheen gelopen. OH, PARDON. Een 40-jarige Italiaan, Erzelindo Schito, heeft tegenover de po litie verklaard, dat Ezio Troisi zes pis toolschoten op hem had gelost, hem alle zes keren had gemist, hem toen beter had aangekeken, en had gezegd: „Oh, pardon Ik had U voor iemand anders aangezien". commentaar op een artikel van de mi- nister voor gerepatrieerden, Frangois Missoffe, die voorspelde dat de vakbon den hetzelfde lot zullen ondergaan als de oude politieke partijen omdat zij niet inzien dat hun tactiek verouderd is. Protest In twee andere genationaliseerde sectoren de spoorwegen en de gas- en elektriciteitsbedrijven zijn loononderhandelingen aan de gang. De metaalindustrie in het gebied van Parys heeft gisteren in een verkla ring geprotesteerd tegen „sabotage van de produktie" door onaange kondigde stakingen bij de elektrici- teitsbedryven. In sommige indus trieën waren hierdoor grote hoeveel heden grondstoffen verspild, aldus de verklaring. Busstaking In Parys heeft het buspersoneel giste ren opnieuw gestaakt, waardoor het vervoer op 43 lynen stil kwam te liggen. Voor vele voorsteden betekende dit op nieuw narigheid. De leerkrachten van een middelbare meisjesschool in Gelsenkirchen stonden gisteren voor lege banken. De ongeveer vierhonderd leerlingen waren namelijk op last van hun ouders tot een „waar schuwingsstaking" van een dag overge gaan, bij wijze van protest tegen de be noeming van een nieuwe directrice. De ouders zyn van mening, dat deze door de gemeenteraad van Gelsenkir chen benoemde directrice niet geschikt is voor de functie. Zij zyn vastbesloten hun kinderen na de paasvakantie weer te laten staken, wanneer de gemeente raad niet op haar besluit terugkomt. Hoofd Israëlische geheime dienst is afgetreden De chef van de Israëlische geheime dienst is wegens verschil van mening met premier David Ben Goerion afge treden. De naam van de betrokken functionaris werd niet genoemd. Hy trad af wegens „verschillen in politieke waardebepa ling". Ervaren waarnemers menen dat dit slaat op het vraagstuk van de Is raëlische houding tegenover West- Duitsland, na de Israëlische klacht over de hulp van Westduitse geleerden by het vervaardigen van aanvalswapens in Egypte een omstreden punt geworden Politie onderzoekt tips De achtjarige Haagse jongen Cornelis Wallard wordt sinds vryaag vermist. Hy is die dag om 12 uur uit school op weg naar huis gegaan, maar sindsdien niet meer gezien. De jongen had een vaste route, die over het Ryswijkseplein naar huis voerde. Onderweg zwaaide hy dan naar zyn grootmoeder. Ook ging hy vaak even langs bij een patates-frlteskraam, waar van hij de eigenaar goed kende. Zijn grootmoeder en de baas van de pata- tes-friteskraam hebben hem vrijdag echter niet langs zien komen. Nu komt de jongen ook wel langs de Laakhaven en de mogelijkheid, dat hij bij het spelen te water is geraakt is onder ogen gezien Hy heeft echter wa tervrees. De politie houdt er daarom rekening mee, dat een misdrijf is ge pleegd. De politie heeft het afgelopen week einde enkele tips binnengekregen. Naaraanleiding daarvan Is er ge dregd in de Laakhaven. Volgens één HEEFT KROESJTSJEW MOEILIJKHEDEN? Volgens het orgaan van de Italiaanse communistische party „L' Unita" staat premier Kroesjtsjew in het Kremlin voor moeiiykheden. „Er is een moeiiyke strijd gaande", zo meldt, de Moskouse correspondent van het blad. »L' Unita" is een der eerste bladen ge weest die melding hebben gemaakt van de ontluistering van de persoon van Stalin. Volgens andere berichten hebben Mik hail Soeslow, de top-ideologist van de partij en militaire elementen een oppo sitie gevormd en Kroesjtsjew in een minderheidspositie geplaatst. „L" Unita berichtte dat Moskou een de licaat politiek moment beleeft, voort komend uit de geschillen met de Chi nese communisten, de Cubaanse crisis, landbouwproblemen en moeiiykheden met culturele leiders. Twee beelden van de demonstra tiewellce zondag in Brussel werd gehouden voor een onverdeeld België. Beide opnamen van de stoet, waarin vele oudtsrijders meelie pen, werden gemaakt op het plein voor de beurs. Er kwamen bij de ze demonstratie geen onregeldhe- den van enige betekenis voor. der tips zou hij gesignaleerd zyn in Rotterdam. Een andere tipgever meldde, dat hy de jongen heeft ge zien ergens in het centrum van het land met een onbekende automobi list. Zijn vader en moeder leven geschei den. De jongen woont by zijn vader. Zijn zusje woont bij de moeder. De jon gen heeft zijn moeder de laatste twee •aar niet meer gezien. 'e vader van de jongen heeft zaterdag de Utrechtse helderziende Max Croiset geraadpleegd. De heer Croiset gaf een spoor aan, dat eindigde bij de twee grote deuren van een pakhuis, dat vol gens zijn beschrijving in de Hofwyck- straat moet zijn. De politie heeft de heer Wallard alle medewerking verschaft, doch het raad sel van de verdwenen jongen bleef on opgelost. Ook een speurhond heeft geen goed spoor kunnen vinden. Zesjarigen roken op Amsterdamse lagere school Twintig procent van de kinderen in de eerste klas van de lagere Parelschool in Amsterdam rookt meer dan twee sigaretten per week. Zes procent van deze zes jarigen krijgt elke zondag van vader e i sigaret Dit is gebleken uit een onderzoek dat het hoofd van de Parelschool heeft ingesteld naar de rookge woonten van zijn leerlingen. Het bleek dat in de zesde klassen on geveer 43 procent der kinderen nooit rookt, 25 procent rookt ma tig (minder dan tien sigaretten per week), 32 procent rookte meer dan tien sigaretten, maar minder dan drie pakjes per week. „Wat moeten wij in hemelsnaam hier tegen doen?" heeft het hoofd van de school zich na dit onder zoek afgevraagd. In Ghana zal een commissie voor atoom energie in het leven worden geroepen. De commissie zal de algehele verantwoordelijk heid hebben voor het vreedzaam gebruik van atoomenergie in Ghanu. Het Wereldgebeuren Voor geheel Syrië is gisteren een uitgaansverbod ingesteld van zes 's avonds tot twaalf uur 's middags, zo heeft het Egyptische persbureau van het Midden-Oos ten gemeld. Deze maatregel was afgekondigd doft- de Syrische minister van binnenlandse zaken, brigade-generaal Hafez, die gisteren ook tot plaatsvervangend militair gouverneur-generaalwerd be noemd. Op verschillende plaatsen in de Syrische hoofdstad zijn gistermorgen vuurgevechten uitgebroken, zo hebben reizigers uit Damascus in Libanon ver teld. Volgens deze mensen heerst in Damascus grote beroering. Studenten trokken gisteren in optocht door de stra ten en raakten slaags met andere be togers. De revolutionaire raad heeft bekend gemaakt, dat zy met kracht zal op treden tegen ordeverstoorders. Vol- geps de raad hebben zekere elemen ten getracht misbruik te maken van het vreugdebetoon waarmee een Al gerijnse delegatie is ontvangen. De delegatie, die onder leiding staat van de Alger" J~" j| kolonel dag in I over de Arabische eenheid. By de aankomst van de Algerijnse de legatie in Damascus was het zondag middag tot heftige botsingen gekomen tussen aanhangers van Nasser en leden van de Baath-party. De machtsstrijd tussen twee Pan-Arabïsche nationalisti sche groeperingen in Syrië had zich voorheen achter gesloten deuren afge speeld. Gisteren werd de spanning tus sen Cairo en Damascus nog groter. In Egyptische radio-uitzendingen werd de Syrische bevolking opgeroepen massale betogingen voor Nasser. Radio-Damascus heeft omgeroepen, dat tot nader order alle betogingen en samenscholingen zyn verboden. Ook mag men geen wapens op zak dragen, zelfs al heeft men da ning. daarvoor een vergun- De Ruytermedaïlle voor D. Harms De vice-voorzitter van de Centrale van Zeevarenden ter Koopvaardy en Visserij, de heer D. Harms, is in Den Haag gis termiddag door de directeur-generaal van scheepvaart, de heer W. L. de Vries, de „De Ruyter-medaille" in zilver uitge reikt. Deze medaille kan ieder jaar worden toe gekend en is een ereteken voor schip pers, stuurlieden, en verdere leden van de bemanning van koopvaardy- en vis sersschepen en andere personen, die zich door verdienstelyke daden voor de Ne derlandse scheepvaart hebben onder scheiden. Het ereteken werd in 1907 in- :esteld bij gelegenheid van de herden- :ing van de geboortedag van De Ruyter in 1607. De heer Harms heeft bij de koopvaardy gevaren en trad in 1938 in dienst van de vakvereniging, waar hy diverse functies vervulde. Vijftien skiërs vermist in Beieren In totaal 15 skiërs worden !n de West duitse provincie Beieren sinds zondag vermist, aldus heeft de Beierse politie gisteren meegedeeld. Gisteren is een groots opgezette speur tocht zonder resultaat gebleven. Berg gidsen, eenheden van de Beierse grens politie, ervaren alpinisten en eenheden van het Westduitse leger die het on derzoek verrichtten, werden gehinderd door mist. De skiërs zijn hun tocht zaterdag be gonnen. Ze wilden van een hoogte van 1900 meter het bergmassief Karl von Stahl afdalen. Toen ze de afdaling be gonnen waren de weersomstandigheden volgens berggidsen ongunstig. „Papa Doe" en zijn boemannen De Amerikaanse ongerustheid over de ontwikkelingen in het Caraibische gebied, welke tot voor kort vrywel uit- - sluitend het regime van Fidel Castro op het palmeiland Cuba betrof, vindt sedert enige tijd ook voedsel in de gang van zaken in Haïti, het armste repu- bliekje in de hele Amerikaanse archi pel. xiaiti ligt uiterst oncomfortabel op slechts vijftig mijl afstand van Fidel Castro's linkse bolwerk, waarvan het gescheiden wordt door een nauwe, maar druk bevaren zeestraat, de Windward Passage. Snelle boten zouden de af stand tussen Cuba en Haïti in enkele uren kunnen afleggen. Deze omstandigheid en het feit, dat het regime van dr. Frangois Duvalier, een weinig doeltreffend antwoord weet te geven op de steeds feller wordende on dergrondse communistische agitatie in Haïti heeft een aantal Amerikaanse po litici verontrust. Vorige week zond het Republikeinse congreslid John Pillion nog een brief aan de minister van bui tenlandse zaken, Dean Rusk, waarin hij de aandacht vestigde op de slechter wordende toestand in Haïti. De heer Pillion vroeg de minister tydig de no dige maatregelen te nemen. Hij zou byvoorbeeld graag zien, zo schreef hy, dat het State Department „actieplan nen" voorbereidde, opdat de commu nisten niet de gelegenheid zouden krij gen het regime in Haïti omver te wer pen. „Haïti is een broeinest van politieke pi raterij vol mogelykheden voor een op stand" meende Pillion. Zo arriveerde kortgeleden in de Haitische hoofdstad Port au Prince een groep Tsjechische handelsdeskundigen. Volgens Pillion komt deze delegatie de regering van president Duvalier geen economische adviezen geven, maar vormt zij een vooruitgeschoven post. die de commu nistische opslokking van Haïti dient voor te bereiden. De waarschuwing van het congreslid Pillion komt voor de Amerikaanse regering niet als een verrassing. P-eeds lange tyd is er sprake van wrijving tus sen de regering in Port au Prince en die in Washington. Haiti bestaat feite lijk bij de gratie van de Verenigde Sta ten, die de negerrepubliek op alle mo gelijke manieren steun verlenen. Jaar lijks ontving Haïti 28 miljoen dollar, tot Washington dit jaar besloot 8 miljoen op dit bedrag in te houden uit ontevre denheid over het regime Duvalier. Tot de daadwerkelijke hulp, die Ameri ka verder aan Haïti verleent behoort de bouw van een luchthaven voor straal- passagiersvliegtuigen bij Port au Prince en een malaria-campagne in het binnen land. Bovendien heeft de legerleiding van Haïti de bijstand van een perma nente Amerikaanse militaire missie, welke de laatste tyd echter door presi dent Duvalier meer en meer wordt be schouwd als een groep ongewenste pot tenkijkers, hetgeen zijn oorzaak vindt in de objectieve rapporten van de man die aan het hoofd van deze jnissie staat, kolonel Robert D. Heinl. Deze rappor ten waren niet altrjd vleiend voor' het Haïtiaanse regeringsbeleid. Het gevolg was, dat kolonel Heinl van alle kanten werd tegengewerkt. Onlangs heeft hij zyn werk neergelegd, nadat zyn termijn als chef-adviseur was verstreken. Pre sident Duvalier had daarvoor al pogin gen gedaan om van de kritiserende ko lonel af te komen, maar het State De partment had vastgehouden aan de overeengekomen werktermyn. Het merkwaardige van deze zaak is, dat •resident Duvalier indertijd zélf om Amerikaanse adviseurs had gevraagd 'oor de opleiding van het Haïtiaanse leger. De opbouw van Haiti's defensieve macht was overigens een van de vreemde zaken, welke door kolonel Heinl waren gesignaleerd. Het reguliere leger van Haïti telt namelijk slechts 5000 man. Daarnaast echter bestaat een privé-strydmacht van de president, wel ke is onderverdeeld in een presidentiële garde een soort lyfwacht) en een Ie- (Van onze Haagse redactie) Twee keer had hij geen tijd, en ook dit jaar is het bijna mislukt omdat de president van Mexico op dezelfde dag arriveert, maar voor het te laat is is het dan toch nog gelukt: minister president De Quay opent mor gen het twaalfde seizoen van miniatuurstad Madurodam. De harmonie en de vendelzwaaiers uit Beers in Noord-Brabant, waar de familie De Quay een buitenhuis heeft, zullen buiten de poorten van Madurodam ge reed staan om de minister-pre sident een Brabantse ontvangst te bieden. Madurodam mag een stad in minia tuur zijn in een schaal van één op 25, de leiding rekent met omgekeerd evenredige getallen. Vorig jaar zijn er, om precies te zyn 1.184.997 be zoekers geteld. Men weet niet nauw keurig waar zij vandaan komen. Het' is wel zo ongeveer te berekenen aan de catalogussen die zyn verkocht. Dat waren er in totaal 200.000. Iets meer dan de helft van de bezoekers kocht een Nederlandse gids, 44.000 een Duitse, 41.000 een Engelse en 7000 een Franse. Ouderen Madurodam is niet in de eerste plaats het paradys voor de jeugd, want, van de ruim een miljoen bezoekers van vorig jaar, waren 800.000 ouderen. Ze lopen allen de route van 3.5 kilonieter langs en zien dan 115 attracties. Er komen er dit jaar weer een paar by. De gemeente Apeldoorn schenkt een miniatuurafbeelding van het Kri- talbad. De centrale vereniging van openbare bibliotheken in Nederland Dringen plaatst een verkleinde kopie van de openbare bilibotheek uit Hoensbroek. Haarlem bouwt een verkleind Frans Halsmuseum. De Sabena, de Israël Airlines El Al, en de B.E.A. hebben landingsrechten gekregen op het vliegveld van Madurodam en plaat sen respcctieveiyk een Caravelle, een Boeing 707-458 en een Vanguard. Een scheepswerf uit Bolnes plaatste een duwboot. Smits sleepdienst een kleine „Zwarte Zee". „Men staat te dringen om ons iets aan te bieden" zegt de leiding van het miniatuurstadje. Het kost wel zo het een en ander. Het station, het spoorwegemplacement en de spoor- lynen hebben de Nederlandse Spoor wegen naar schatting een half mil joen gulden gekost. De gouden koets, die op het Binnen hof staat, kostte ƒ35.000,—. Het bladgoud alleen al kostte duizend gulden. Het model van de „Oranje" kostte dertigduizend gulden. Er is in de miniatuur gebouwen en -modellen voor enkele miljoenen geïnvesteerd. De bedryven en instellingen die een gebouw hebben geplaatst moeten jaariyks voor het onderhoud van hun bijdragen een bedrag betalen dat ge- lyk is aan twintig procent van de aanmaakkosten. Om de drie jaar moeten alle gebouwen worden over- geverfd. De zeewind tast de verf na- melyk danig aan. Het onderhoud is een minitieuze affaire. Het overschil deren van het Verdespaleis byvoor beeld, dat steentje voor steentje moet gebeuren, kost elke drie jaar vyfdui- zend gulden. In totaal wordt er elk jaar voor een halve ton verf gebruikt. Personeel Aan vast- en zomerpersoneel heeft Madurodam 35 personen in dienst. Do personeelskosten alleen zyn 250.000,per jaar. Daarnaast be taalt het stadje 16 procent vermake lijkheidsbelasting, 4 procent omzet belasting, 47 procent vennootschaps belasting (van de fiscale winst?) en 18.000 aan erfpacht. Toch bleef er vorig jaar genoeg geld over om een ton te schenken aan het Nederlands Studentensanatorium, en een ton aan de Leidse jeugdactie, wel ke er een clubhuis voor bouwt. Deze dagen, aan het begin van het seizoen, liggen de bruid en bruidegom, die binnen enkele dagen worden ge plaatst op het bordes van het Hilver- sumse stadhuis, aan het beginpunt vem de wandeling door Madurodam, nog in een doos op straat. Zo ook de familie van het bruidspaar, de getui gen en de nieuwsgierigen. In de ha ven liggen de kranen op hun kant. De ambachtsschool staat nog naast zijn betonnen platform omdat het licht nog niet is aangesloten. Elk jaar moet dan ook 8 km laag- spannings- en sterkstroomkabel en 35 km zwakstroomdraad, worden ge controleerd. Door de kou is men er wat laat mee dit jaar. Maar op de plas voor het watersportcentrum trekken de miniatuur-waterskiërs reeds rusteloos hun baantjes, einde loos. En ook de dorpsfanfare speelt al weer. Van 's ochtends half tien tot 's avonds tien uur. Van nu af, tot 6 oktober, wanneer Madurodam weer opgeborgen wordt. gertje politiespionnen. Dit presidentiële leger telt naar schatting 7500 man, dat is dus 2500 meer dan het officiële leger. Toen kolonel Heinl enige tyd geleden de stafchef van het Haïtiaanse leger, generaal Jean René Boucicault, op het vreemde van deze situatie wees en de generaal waarschuwde, dat de over macht van president Duvaliers lijfwacht het prestige van het gewone leger ern stig in gevaar bracht, werd generaal Boucicault prompt gearresteerd. De ge neraal zuchtte niet lang in de gevange nis. Hij werd door persoonlijk ingrijpen van dr. Duvalier in vrijheid gesteld. Zyn vertrouwen in de president was echter toch zó geschokt, dat hij direct na zyn ontslag uit het gevang yiings zijn toevlucht zocht in ae ambassade van Venezuela, zodat daar nu twaalf Haïtiaanse ballingen verblijf houden, onder wie een kolonel en een majoor. Door deze Venozolaanse hulp aan in ongenade gevallen Haïtiaanse poli tici en militairen werden ook de betrek kingen tussen Port au Prince en Cara cas er vanzelfsprekend niet beter op. Venezuela is er toe overgegaan zyn voornaamste diplomatieke vertegen woordiger te vervangen, nadat presi dent Duvalier hem had beschuldigd van hulp aan tegenstanders van de Haïti aanse regering. In Santo Domingo, het vroegere Ciudad Trujillo, verklaarde intussen een der revluchte politieke leiders, Louis Dejoie, Jie in 1957 kandidaat stond voor het presidentschap maar die door Duvalier werd verslagen,' dat hy goede hoop had op een spoedige verandering van de toestand in Haïti. Dr. Duvalier, een vroegere huisarts, die door de 4.800.000 inwoners van Haïti nog steeds „Papa Doe" genoemd wordt, heeft velen teleurgesteld nadat hij aan vankelijk een socialistisch beleid had gevoerd. De arme landbouwbevolking van het eiland had zelfs grote verwach tingen van zyn leiderschap. De eenvou dige boeren, die nog onder de druk leven van het (weliswaar verboden) Voodoo- bygeloof, een uit Afrika stammende slangen-cultus. compleet met de geheim zinnige praktijken van medicijnmannen, zagen hoog tegen „Papa Doe" op. Maar „Papa Doe" vergat zijn goede bedoe lingen en zijn plannen voor een sociale revolutie. In piaats daarvan creëerde hy zijn lijfwacht, een korps spionnen, door de bevolking gevreesd als de sluwe „Tonton macoutes de boemannen van de Voodoo-wereld. Dr. Duvaliers macht steunt yog uitsluitend op angst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5