Plan jachtensteiger in Brouwershavens haven BUITENBIJTS«T«i? AGENDA WALCHEREN MARKTBERICHTEN KERKDIENSTEN FEESTAVOND VAN DE 40-JARIGE GYMNASTIEK VER. „ACHILLES" „DOLCE VITA" VERHUISDE VAN HET MOOIE ROME NAAR MILAAN „De negende cirkel" hét filmwerk van deze week ZATERDAG 30 MAART 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B. en u). /eggen de raad voor: „Accommodatie moet aan bepaalde eisen voldoen" BROUWERSHAVEN wil de be oefenaars van de watersport in de haven aan de voeten van Jacob Cats' standbeeld een comfortabele ligplaats voor hun jacliten bieden. Daarom hebben b. en w. de raad tegen zijn vergadering van aan staande dinsdagavond een plan voorgelegd om een drijvende stei ger van tien meter lengte in de ha ven te leggen. Naar een raming van de technisch ambtenaar van de Centrale Dienst „Noord-Zee land" gaat het hier om een kapi- taalwerk, dat een bedrag van 2250 zal vergen. Bij een afschrij ving in 5 jaar komt ieder jaar 450 gulden ten laste van de begroting. Een begrotingswijziging in deze richting staat op de raadsagenda. Het meren van jachtjes en plezier vaartuigen brengt op het ogenblik in de haven van Brouwershaven vele moeilijkheden met zich. Vorig jaar werden de bootjes aan een permanent in de haven liggende botter gemeerd. Dit is thans niet meer mogelijk. Zon der meer aan de havenbeschoeiing wordt niet doenlyk geacht, omdat bij eb en vloed steeds draden moeten worden gevierd. Ook zijn niet vol doende ladders aanwezig om bij laag water de vaartuigen te verlaten. Aan de andere kant voorzien b. en w. dat steeds meer jachten de haven zullen aandoen, mede ln verband met het stich ten van een werfje van de firma J. A. Kesteloo uit Nieuwerkerk. „Het is dan ook gewenst, dat een geschikte meer- gelegenheid wordt gemaakt" zo dringen zij er bij de raad op aan. Vorig jaar is reeds gesproken over de mogelijkheid een vlot van tonnen te bouwen. Bij be rekening van het draagvermogen en de stabiliteit is evenwel gebleken, dat dit systeem niet is aan te bevelen, mede ge zien de grote onderhoudskosten, die hier aan voortdurend verbonden zullen zijn. B. en w. spiegelen zich op dit punt aan ervaringen, die men in Zierikzee en an dere plaatsen met een tonnenvlot heeft opgedaan. „Hoewel het maken van een goed vlot een vrij groot bedrag vergt, zal na verloop van jaren blijken, dat deze uitgaaf verantwoord was", zo schrjjft het college verder in de toelich ting op het plan- „Wil Brouwershaven het watertoerisme van de Grevelingen en het toekomstige door Deltadammen omsloten bekken gedeeltelijk tot zich trekken dan dient in eerste instantie de accommodatie van de haven aan be paalde eisen te voldoen". Verdeelsleutel De aanvullende agenda voor de aan staande dinsdagavond in het Plaat- senhuis te Dreischor te houden ver- VANDAAG. Middelburg Electro: Hercules contra de vampiers, 19 en 21.15 uur. 14 iaar City: Vrouwen in de nacht, 20 uur, 18 Jaar. De Vier Windekes: expositie R. Kimpe, y—12 en 14—18 uur. Van Benthem en Jutting: expositie Talens, 9—18 uur. Kerkcentrum: Soosavond hervormde in stuif, 20 uur. Vlissingen Alhambra: Vrouwen In de nacht, 19 en 21 uur. 18 Jaar. Luxor: De negende cirkel, 19 en 21 uur. 14 Jaar. Britannia: Zeeuws boekenfeest, 20 uur. Schcldelcwartier Operette-avond perso neelsvereniging „De Schelde". 20 uur. Concertgebouw: Feestavond Simons Me- laalhandel. 20 uur. Souburg De Zwaan: Ledenuitvoering gym nastiekvereniging „Astrow". 20 uur. Koudekerke Verenigingsgebouw: Jaar- leest Jongens- en meisjesclubs, 19.30 uur. Goes Grand: De gemaskerde contra Scot land Yard. 19 en 21 uur. 18 Jaar. Am bachtsschool: Postzegelbeurs, 1418 uur. Prins van Oranje: Voorjaarsvergadering Pv.d.A. gewest Zeeland. 10 uur. Schut tershof: Kunstvrienden met „lawine". 20 Bergen op Zoom Roxyt Phaedra. 18.45 en 21 uur, 18 Jaar. Luxon Lady Sunshine und mr Moon. 18.45 en 21 uur, a.l. Tcrneuzon Luxor: De overval. 20 uur, 14 Jaar Concertgebouw: Interpol luistert mee, 20 uur. 14 laar. Sas van Gent Olympiatheater: Twee bes- to vijanden. 20 uur. a.l. Axel Het Centrum: De overval, 18.30 en 21 i a.l. Oostburg Ledeltheater: Romance la carte. 20 uur. a.l. IJzcndilkc Hofzlchtthenter: Hercules contra de vampiers. 20 uur, 14 Jaar. Brcskens Casinobioscoop: Ben HUr, 19.30 uur. 14 Jaar. Zierikzee Concertzaal: Jerry a's Asse poester, 20 uur. a.l. Haamstede Bioscoop Bom: De volmaakte bankroof, 20 uur, 14 Jaar. Slnt-Maartensdllk Bioscoop „De Gouden Leeuw": Hunde wollt ihr ewlg leben, 19.30 uur, a.l, Seherpenlsse „Holland Huis": Forumbij eenkomst Statenkring Tholen en Slnt- Phillpsland van de C.H.U.. 14.30 uur. MORGEN. de Middelburg Electro- Hercules vampiers, 15.30 en 19.30 uur. City: Lie ver lui dan moe. 14.30 uur. a.l. City Vrouwen ln de nacht. 20 uur. 18 Jaar Koorkerk: Jeugddienst (met experimen teel karakter), ds. Van Santen, 19 uur Vlissingen Alhambra: North to Alaska. 15 uur. 14 Jaar. Alhambra: Vrouwen In de nacht, 19 en 21 uur. 18 Jaar. Luxor De negende cirkel. 15 en 20 uur. .14 Jaar Gors Grand: North to Alaska. 15 uur, 14 Jaar. Grand: De gemaskerde contra Scotland Yard. 19 en 21 uur, 18 Jaar Bergen op Zoom Roxy: Tarzans verban ning, 14.30 uur. 14 laar. Roxy: Phae dra. 1G.30. 18.45 en 21 uur. 18 Jaar Luxor: Michael Strogoif, 14 uur. t4 Jaar. Luxor: Lady Sunshine und mr. Moon. 16. 18.45 en 21 uur. a.l. Teroeuzen Luxor: Interpol luistert mee. 14 uur. 14 Jaar Luxor: De overval. 16.30 en 20 uur. t4 Jaar. Concertgebouw: Interpol luistert mee. 20 uur, 14 Jaar. Hulst - Bloseoopgebouw: Gods Geuzen. 15. 17.15 en 20 uur. 14 Jaar Sas van Gent Olympiatheater: Twee bes te vijanden. 14.30 uur. a.l. Olympiathe ater- Jongmaar geraffineerd, «17 en 20 uur, 18 Jaar. Axel Het Centrum: De overval, 15.45 en 20 uur, 14 Jaar. Oost burg Ledeltheater: Romance fi la carte. 14. 16,30 en 20 uur, a.l. IJzcndijkc Hofzlehttheater: Hercules con tra de vampiers. 17 en 20 uur, 14 Jaar. BresUens - Caslnobloseoop: Ben Hur. 15.30 en 19.30 uur. t4 Jaar. Aardcnhurg St.-Baafsberlc: Matthëus-Pas- slon, 13.45 uur. Zlcrlkzce Concertzaal: De volmaakte bankroof, 15 uur, 14 Jaar: Jerry als As sepoester, 20 uur, a.1. gadering behelst verder een voorstel om bij te dragen in de extra kosten die de functionering van het veer Zijpe tijdens de ijsgang in de afgelo pen wintermaanden hebben belopen. Ook de raad van Brouwershaven za,l zich dus hebben uit te spreken over de „verdeelsleutel", die hier en daar nogal wat kritiek heeft uitgelokt. B. en w. stellen voor het ten laste van de ge meente komende bedrag voor de sleep boothulp, groot 1013,42 te betalen. Sas van Gentgeen nieuwe woningen Sas van Gent kan voorlopig voor een jaar geen nieuwe woningen bonwen, om dat Gedeputeerde Staten van Zeeland hun goedkeuring hebben onthouden aan het uitbreidingsplan Noord-West. Dit deelde burgemeester R. A. J. den Boer vrijdagavond mee aan de gemeenteraad. Eerst over een jaar kan Sas van Gent proberen nieuwe goedkeuring te verkrij gen en aankopen van grond te doen res pectievelijk grond te onteigenen. De re den is, dat nog iet bekend is, of er een noord-zuidverbinding ten westen van het kanaal Gent-Terneuzen zal komen. Als de verbinding er komt, is het uitbrei dingsplan niet realiseerbaar. Dé heer L. P. S. de Meijer (g.b.) ver moedde, dat dan de Belgische aannemers, nu de Nederlanders aan handen en voe ten zijn gebonden, wel zullen komen naar Sas van Gent. VUSS1NGEN Laatste avondgebed in Engelse kerk In de Engelse kerk aan de Paul Kruger- straat is vanavond zaterdag om half acht voor de laatste maal het in terkerkelijk avondgebed. Deze bijeen komsten zijn geruime tijd in dit kerk gebouw georganiseerd door het Vlissing- se convent van predikanten. Het kerk gebouw moet, zoals bekend, wijken voor de plannen rondom het nieuwe stadhuis. Per 1 april zal het gebouw overgaan uit handen van de eigenaar, de her- voi-mde kerkvoogdij, in die van de ge meente Vlissingen. MIDDELBURG Openbare verkoping Notaris Van den Briel te Middelburg heeft vrijdagmiddag het huis met aan- behoren 'en erf en tuin aan de Bigge- kerksestraat 29 te Koudekerke publiek verkocht. Men zette het huis in op 5000. De heer D. Bijl q.q. uit Vlis singen kocht het voor 5700. GAPING E Z.LM.-afdeling Gapinge had gunstig jaar Dezer dagen hield de afdeling Gapinge van de Z.L.M. haar jaarvergadering in het verenigingsgebouw onder leiding van haar voorzitter .de heer I. de Visser. Deze gaf in zijn openingswoord een te rugblik op het jaar 1962 en meende te moeten constateren, dat dit jaar over het algemeen een gunstig jaar geweest is, vooral wat de akkerbouw betreft. Ook tipte hij nog even aan de prijzen welke thans voor de grond betaald worden, nu deze zijn vrijgegeven. Hij was van oor deel. dat dit niet zo lang zal duren. De prijzen zullen zijns inziens wel weer in evenredigheid komen naar gelang de vraag. Secretaris Abr. de Nood las het jaarverslag, waaruit bleek, dat het le dental thans 31 was. Ook hij getuigde van een gunstig 1962. Gezien het aantal leden, was de opkomst op deze vergade ring erg gering. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek ook dat het een gunstig jaar geweest is voor de afdeling, wat de financiën betreft. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer S. de Visser, die zich m verband met zijn leeftijd niet herkies baar stelde, gekozen de heer Jac. Wa terman. De heer W. C. Sinke van het Z.L.M.-secretariaat gaf tenslotte het Z.L.M.-filmjournaal 1962 en vertoonde g enkele reisfilms. Toneelavond Geref. Jeugdvereniging De gereformeerde jeugdvereniging te Gapinge hield ten bate van de zending een toneelavond. Opgevoerd werd „Heb het hart eens" en het toneelstuk „Waar om zweeg je zo lang". Een en ander werd op uitstekende wijze vertolkt. De talrijke aanwezigen stelden het gebodene zeer op prijs. Ds. Boot sloot met dank gebed. GRIJPSKERKE Lezingen N.C.V.B. Voor de afdeling Grijpskerke van de N.C.V.B. sprak 'een dezer dagen de heer Hagoort uit Utrecht over het onder werp „Gods wonderen in deze tijd". Op de volgende vergadering, 23 april, hoopt ds. Craene voor de afdeling te spreken. KOUDEKERKE Biljartwedstrijd De biljartvereniging „Walcheren" te Koudekerke speelde dezer dagen in ho tel „Walcheren" een wedstrijd tegen de bejaarden. Het werd een spannende strijd, die met een klein verschil in een overwinning voor de biljartvereniging eindigde. SEROOSKERKE (W.) Jaarvergadering N.C.V.B. Woensdag hield de N.C.V.B. te Seroos- kerke (W.) in het verenigingsgebouw de jaarvergadering onder leiding van de presidente mevrouw De Dreu-Thore- naar. Na de gebruikelijke opening volg de het jaaroverzicht van de secretares se mevrouw J. Geerse-Schoe waaruit onder meer bleek, dat de afdeling 126 leden telt. De penningmeesteresse me vrouw L. Jobse-de Wijze kon een klein batige saldo vermelden. Een aantal le den voerde vervolgens het toneelstuk „Het vrouwtje van Stavoren" op. De grime werd verzorgd door de heer Jac. v. d. Berg. Verder was er een voordracht door mevrouw M. Joziasse-Theune. De avond werd afgewisseld met zang door een uit de leden samengesteld koortje met orgelbegeleiding van mevrouw Langebeke-de Nood. SINT-LAURENS Vergadering N.C.V.B. De afdeling Sint-Laurens van de N.C. V.B. hield dezer dagen een vergadering. Wegens ziekte van de presidente mevr. D. H. Baas-Kemp leidde de vice-presi- dente de bijeenkomst. Mej. De Cater uit Wemelding'e sprak over het leven en werken der schippers en het internaat voor schipperskinderen. Ze lichtte haar toespraak toe met dia's. De volgende vergadering is op 25 april met als spre ker de heer Hartman over „Maatschap pelijk werk, mode of noodzaak?" OOSTKAPELLE Feestavond Crescendo In het kader van de festiviteiten rond de viering van het 65-jarig jubileum van de muziekvereniging Crescendo te Oost- kapelle, treden vanavond in het Vereni gingsgebouw de Vlissingse Schouwspe lers op met de thriller: „Valstrik voor een man alleen". SCHEEPVAARTBER1CHTEN Vlissingen aangekomen op 28-3: Kopalnia Zabi-ze van Safi, Crescendo van New Caslle, Presto van Helslngfors: op 29-3: Garifjord van Rotterdam, Katowice van Liverpool. Vlissingen vertrokken 28-3: Thalassa naar Rotterdam, Lloyd naar Antwerpen, Crescen do naur Brussel, Kopalnia naar Stettin: op 29-3: Kotowice naar Gdansk. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 28-3: Jolm-M van Amsterdam, Victory van Vlnardlngen, Delfdijk van Engeland. Prins Maurlla vati Hamburg voor Gent, Triion van Rotterdam; op 29-3: Marie van zee voor Hansweert, Schieborg van Uddevalla. Debo rah van Neath, Merwe van Rotterdam, Sohel- delloyd van Duinkerken, Geestdam van Rochester voor Hansweert, Raket van Swan sea voor Terneuzen, Stella Maris van Southampton voor Gent, Progress van Lon den voor Gent, Timca van Esguineau voor Brussel. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 28-3: Globe naar Ipswich. Pericles naar Rotterdam, Eagle naar Londen, Alpha naar Duinkerken, Diana-V. naar Great Yarmouth van Gent. Frisla naar zee van Hansweert, Wily naar SUoth, Korendijk naar Rotter dam. Equator naar Aberdeen, Fram naar Fulham. Cumulus naar Londonderry. Ad- mlralcngracht naar Rotterdam. Zephyr naar Liverpool: op 29-3: Vanda naar Rotterdam. Wolanda naar zee van Terneuzen. Van onze adverteerders GARAGE L0Ü1SSE SHOWT OPEL-REKORD 1963 Garage Louisae N.V., Opel-dealer te Goes, showt op het ogenblik de nieuwe Opel-Rekord 1963. Dit nieuwe model toont enkele opmerkelijke verschillen met dat van 1962. Zo is de lijn ver anderd. De auto is lager en geslrekter geworden. Hoewel de Opel-Rekord 1963 dezelfde lengte heeft als zijn voorgan ger, is de wagen ongeveer 12 centime ter breder geworden. Dit heeft een vas tere ligging op de weg tot gevolg. Een ander punt bij deze goed afgewerkte auto is dat de kofferruimte in verge lijking tot 1962 ongeveer 40 pet is tóe genomen. De Opel-Kadett, die ook in de etalageruimte van garage Louisse te bezichtigen is, toont veranderingen met het vorige' model, die in dezelfde sfeer liggen als bij de Opel-Rekord. Officiële publikatie Zittingen van het hoofdstembureau De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in de kieskring XII Middelburg, brengt ingevolge artikel H 4. lid 2, der kieswet, ter openbare kennis, dat dit bureau op 8 april 1963 te 8.30 uur in de burgemeesterskamer in een voor de kie zers toegankelijke zitting zal beslissen over de geldigheid der voor de op 15 mei 1963 te houden stemming ingeleverde kandidaten- de daar- lijsten en over het handhaven op voortkomende kandidaten. Middelburg, 27 maart 1963. De voorzitter voornoemd, r J. Drijber. VLISSINGEN Noodbrug over Vlissingse watergang aangewezen als voetpad. Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis dat zü de nood brug over de Vlissingse Watergang tussen de Brouwenaarstraat en de Bonedijkestraat heb ben aangewezen als voetpad. Vlissingen. 19 maart 1963. OFFICIËLE PUBLIKATIE VLISSINGEN Abonnementen badseizoen 1963. Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend, dat van 16 april 1963 af tot met 1 mei 1963 voor het badseizoen 1963. op de le nfdelïng der secretarie (kamer 8). •erkrijgbaar zullen zijn: le. abonnement voor het gebruikmaken van een badcabine t.b.v, het nemen van een zonne- en/of zeebad voor a. één persoon 9.50 b. één of meer leden uit één gezin, mits door een ander lid van dat gezin het recht, genoemd, onder a. is voldaan, per persoon f 6.— c. één kind tot 15 Jaar 1 5. abonnement voor het gebruikmaker van de gemeenschappelijke badcabine t.b.v. het nemen van een zonne- en/of zeebad voor a. één persoon 4.50 Het onder 1 sub a. b en c en onder 2 ver melde tarief zal met ingang van de datum van openstelling van het Gemeentelijk Bad- bedrijl' (23 mei 1903) respectievelijk bedragen ƒ12,50: 8.—; f 6.— en 6.—. 3e. aanvraagformulieren tot het huren van een gezinscabine voor n. grote gezinseahine 60. b. kleine gezinscabine 45. Vlissingen, 25 maart 1963. KAPELLE Boerenleenbank Kapelle: 1962 gunstig jaar De coöperatieve boerenleenbank te Ka pelle heeft een Kunstig jaar achter de rug. In het vijftigste jaar van het be slaan werd een winst behaald van 18.403,62 tegenover f 17.380,95 in 1961. Een aanzienlijke stijging onderging ook het spaartegoed. Dit groeide het afge lopen jaar van f 6.985.845.77 tot 7.584.354,86. De ontzet van de bank steeg met ruim één mlïjoen tot ruim vijfendertig miljoen. Deze cijfers ont lenen wy aan het overzichtelijk en met zorg samengestelde jaarverslag dat door de bank is uitgegeven in verband met de op 3 april aanstaande te houden alge mene vergadering. In de toelichting wordt meegedeeld, dat de handel in effecten en vreemd geld bij de bank steeds groter wordt. Het effec tenbezit werd uitgebreid teneinde de rentabiliteit te verbeteren. Verwacht wordt, dat dit in het lopende jaar zicht bare resultaten' zal afwerpen. De effec- tenportefeuille bedroeg eind 1962 ƒ1.415.616.55 tegen ƒ960.119.11 eind 1961. Het uitstaande bedrag aan voorschotten op de borgstelling daalde van 147,945,- tot 113 030,-, terwijl de voorschotten op hypotheken stegen van 1.440.345.09 tot ƒ1.667.733,64. Aan spaargelden werd het afgelopen jaar ƒ3.335 753,10 ontvangen. Er werd 2.737,244,01 terugbetaald. Een spaar overschot van bijna 600.000,-. Het ba- lanstolaal van de bank bedraagt 8.950.664,53. Uit alles valt een gezon de ontwikkeling te constateren. Zo ver melden de statistische gegevens een stij ging van 148 gewone spaarrekeningen tot. een totaal van 1862. Jeugdspaarders heeft de bank 198 tegenover 167 eind 1961. ZUID-BEVELAND 's-HEER-ARENDSKERKE Verbetering van verenigingsgebouw 's-Heer-Arendskerke Donderdag 4 april a.s. zal de raad der gemeente 's-Heer-Arendskerke in open bare vergadering bijeenkomen in het gemeentehuis des avond 7.30 uur. De eerste vier agendapunten betreffen raadsvoorstellen ter zake koudetoeslag, wijziging rechtspositie en salarismaatre gelen gemeentepersoneel en een nieuw verplaatsingskostenbesluit. De commis sie voor hygiëne van het kind in Zeeland heeft b. en w. verzocht de subsidie van 0,25 per verzorgingsdag te verhogen tot 2,B. en w. stellen de raad voor de subsidie te brengen op ƒ1,—. De vergoeding ingevolge art. 75 der kleu teronderwijswet voor de bijzondere- kleuterscholen in de gemeente over 1962 dient door de raad te worden vastge steld. De vergoedingen zijn als volgt: chr. kleuterschool te 's-Heer-Arends- kerke 1603.20, r.-k. kleuterschool te Lewedorp 1248,en de chr. kleuter school te Nieuwdorp ƒ3191,08. De be sturen der kleuterscholen hebben alle een verzoek ingediend ter verkrijging van een voorschot op de vergoeding voor het jaar 1963. Een krediet van ƒ22.000,wordt ver zocht voor de verbetering van het ge meentelijk verenigingsgebouw te 's- Heer-Arendskerke. De ruimte van het voormalige arrestantenlokaal en de daarachter liggende bergruimte zullen bij de thans bestaande ruimte worden gevoegd. De vergaderzaal wordt hier door 4,5 meter langer. Verder is het plan opgenomen het gehele gebouw te voorzien van een nieuwe vloer. De raad wordt gevraagd het onteigeningsplan voor Nieuwdorp definitief vast te stel len. Van de instelling voor maatschap pelijke zorg te 's-Heer-Hendrikskinderen zullen twee woningen gelegen in het uitbreidingsplan worden aangekocht. BORSSELE Catechisatieseizoen ring Borssele afgesloten Ongeveer 200 hervormde catechisanten uit de ring Borssele waren woensdag avond bijeen in het verenigingsgebouw. Na de inleiding van de filmconsul, wika D. E. Hiensch uit Goes werd de film vertoond „Het teken van de valk". De ze film confronteerde de jongeren met de problematiek, samenhangend met het ontwaken der nationaliteitszin in de Afrikaanse koloniën. De avond stond onder leiding van de praetor van de ring Borssele der N.h. kerk, ds. L. Blok te Ellewoutsdijk. Deze avond was be doeld als afsluiting der catechisaties van het winterseizoen. GEERSDIJK N.C.V.B. vergaderde De afdeling Geersdijk van de N.C.V.B. heeft dezer dagen een vergadering ge houden onder leiding van de presidente, mevrouw E. Kastelein-Heystek. De heer Van de Velde uit Middelburg sprak deze avond over „Het gebergte leeft". Hij vertoonde hierbij dia's. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Bromfietser gewond door onbekende oorzaak Vrijdagmiddag trof een toevallig pas serende automobilist in de Nieuw- Neuzenpolder te Terneuzen de brom fietser G. de P. uit Hoek gewond naast zijn vervoermiddel aan. De ter hulp geroepen Terneuzense arts K. J. Ho ving liet het slachtoffer overbrengen naar het Julianaziekenhuis in Terneu zen. Hoe de bromfietser ten val is ge komen, is nog niet bekend. Schaakwedstrijd Oostburg-Breskens In de „Uitkomst" te Breskens is een vriendschappelijke schaakwedstrijd ge houden tussen Oostburg en Breskens. Donderdag 4 april zal de heer H. Stef- fens uit Cadzand een simultaanwed- strijd spelen tegen spelers uit Breskens. VEILING MIDDELBURG. 29 maart. Appelen: Goudrenet 80-op 63. 75-80 60. 70-75 58. 3 grof 52—50. Winston 60-65 43, 55-60 27. Jonathan 70-75 45, 65-70 37—54. 60-65 28—35, 3 fijn 18—27. Peren: Saint Remy 65-op 4436. Groenten: Sla export 60,20 per 100 st. Sla 1 56, 2 40—49, C 30—39. Spinazie 136—189. Glasveldsla 107—230. Glasandijvle 197—204. Uien 819. Prei 73106. Breekpeen 1215. Bosradijs 3955. Lof 86113. VEILING GOES. 29 maart. Groenten: Per kg: Witlof Al 116— 136. A2 80—100, BI 80—113. B2 90. afw. 56— 60 Rode kool B2 5L Uien 1 8—10, 2 S—11. afw. 4. Knolselderij 1 20. 2 15. Peen BI 21— 24. Cl 20, afw. 8. Prei Al 75—77. A2 54—62, alw. 4033. Stoofsla 156—179. Veldsla 1 210. Andijvie 1 170—180. 2 154—160. afw. 113—133. Koolrapen 2223. Spinazie 2 163165. Aard appelen 12—15. Per stuk: Knolselderij 21. Per bos; Selderij 512. Gereformeerde Kerk- Amemuiden 10 en 2.30 ds. Oegema. Domburg 9.30 ds. De Jong, 2.30 ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot. Grijpskerke 10 kand. Ma neschijn, 2.30 ds. Gommer. Koudekerke 9 en 7 ds. v. d- Schaaf. Meliskerke 10 en 2.30 ds. Van Heesen. Middelburg, Gast- huiskerk 7.30 ds. Mulder; Hofpleinkerk 9.30 ds. Van Til, 2.30 ds. Boonstra, 5 ds. Van Til; Noorderkerk 9.30 ds. Boon stra; Ontmoetingskerk 8.45 en 5 ds Mulder. Oost- en West-Souburg 9-30 en 2.30 ds. Bavinck. Oostkapelle 10 ds Gommer, 2.30 kand. Maneschijn. Seroos- kerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe. St.- Laurens 10 en 2.30 ds. Van Ulden. Vee- re 10 en 2.30 ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Donner. Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. De Jongh. Gereformeerde Kerk (Vrijgem.). Sou burg 9.30 ds. Douma. Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke. Vlissingen 4.30 ds. Douma. Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 leesd. Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, 4 eredienst. Gereform. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd. Middel burg 9 30, 2 en 6.30 leesd. Oostkapelle 10 en 2.30 leesd. Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Vlissingen 9.30 en 5 leesd. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kr. Middelburg 10 ds. Van Santen. Vlissin gen 10.15 ds. v. d. Wall. Evang. Lutli. Gem. Middelburg 8.45 ds. Ten Rouwelaar. Vlissingen 10.30 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. In City te Middelburg Als middelpunt de stichter Jan Bal Er was een overweldigende belangstel ling voor de feestavond, die de 40-jarige Middelburgse gymnastiekvereniging „Achilles", vrijdag in het Citytheater hield. Op de receptie, die de jubilerende te zien geweest: het enthousiasme van de leden, de bloei van de vereni ging en als middelpunt daarvan de di recteur, leider en stichter van „Acliil- les", de 75-jarige heer J. A. Bal Maar ook op deze feestavond, speciaal georganiseerd voor de leden, werd het WEMELD1NGE Lezing „Eten uit blik voor plattelandsvrouwen De afdeling Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam dezer jen bijeen onder leiding van haar pre sidente mevrouw^ Visser-Blommaard. Een fabriek van blikemballages ver zorgde deze avond. Het programma was getiteld „Eten uit blik". Eerst werden er goede „bliktips" gegeven, waarna een kleurenfilm over het maken van conservenbussen en de betekenis van het blikje in het leven van alle dag werd vertoond. Vervolgens dia's van schotels, samengesteld uit blikconserven, door me vrouw Lotgering-Hillebrand. Met een „blikconservenquiz" werd de avond be sloten. s-HEER-ABTSKERKE Jaarvergadering weegbrug Neelendijk Aandeelhouders van de weegbrug „De Neelendijk" vergaderden dezer dagen in café De Pundert te 's-Heer-Abtskerke. Tegenwoordig waren 18 aandeelhou ders, vertegenwoordigende 24 aandelen. De rekéning over het dienstjaar 1962 sloot met eén batig saldo van ƒ1039,76. Er werden dit jaar gewogen 4.929.085 kg produkten. Tot bestuursleden werden herkozen de heren L. Tolhoek te 's- Heer-Abtskerke en Th. de Klerk te 's- Gravenpolder. nog eens naar voren gebracht onder meer door de voorzitter, de heer C. J. Nieuwenburg en door de voorzitter van het huldigingscomité, de heer A. Iman- se. „Ik voel me wel heel klein", bekende de heer Nieuwenburg „als ik kijk naar het aantal jaren dat de heer Bal aan onze vereniging is verbonden: 40 jaar als leider en 30 jaar als secretaris". Ook mevrouw Bal werd in de hulde betrok ken en zowel van de heer Nieuwenburg als van de heer Imanse kreeg zij bloe men aangeboden. „Voor de vele avond permissies die U aan uw man gaf", zo als de heer Nieuwenburg daarbij op merkte. De heer Imanse wees nog eens op het gezonde karakter van .Achilles". „Men heeft nooit geprobeerd om door middel van „sterrenjacht" pro paganda voor de vereniging te ma ken", aldus de voorzitter van het huldigingscomité. Hij wendde zich speciaal tot de heer Bal toen hij opmerkte: „Achilles heeft een Achil- lesziel, en die ziel ben jij. De hele boel heeft die 40 jaar op jou gedre ven. „Namens de leden en vele Achil- les-vrienden bood hij de jubilerende vereniging een pick-upinstallatie met versterkers aan, die kan zor gen voor muziek bij de gymnastiek ln de zaal én op het veld. Ook voor de heer Bal was er een fraai ge schenk: gouden manchetknopen met inscriptie. Nadat de voorzitter en de leider-direc teur In een kort woord hun dank voor de woorden en geschenken hadden uit gesproken, voerde de P.Z.E.M.-toneel- vereniging het al eerder vertoonde to neelstuk „Gieren op het veilig nest" op. Een spannend detective-verhaal waar mee de P.Z.E.M.-tonelïsten de Achilles- vrienden veel genoegen hebben gebo den. Wedstrijden om persoonlijk Jnml(amnioenschap „Kapelle" Voor het persoonlijk damkampioenschap speelden de leden van de damclub „Ka pelle" woensdagavond drie wedstrijden. De uitslagen zyn: Iz. Op 't HofG. J. Lepoeter 20. J. Op 't HofJ- de Neef 02 en J. C. van LïereL. Adri- aanse 0—2. Filmavond N.V.V. De besturenbond van het N.V.V. te Ka pelle gaf in hotel „De Zwaan" dezer dagen een filmavond. De belangstelling was matig. Secretaris J. J. van Stel sprak een welkomstwoord en districts- bestuurder C. Hoek uit Goes besprak diverse bondszaken. Vertoond werd de kleurenfilm „Een reis naar de zon". In de pauze was er een verloting. 's-Middags was er een kindervoorstel ling waarvoor grote belangstelling be stond. Lagere tuinbouwschool houdt 26 april eindles De lagere tuinbouwschool te Kapelle, de lr. A. W. van de Plasscheschool, zal vrij dagmiddag 26 april in hotel „De Zwaan" te Kapelle de jaarlijkse eindles houden. Tijdens deze bijeenkomst zal de diploma uitreiking plaatsvinden. KATTENDIJKE Nieuwe ambtswoning voor burgemeester De raad van Kattendijke heeft donder dagavond besloten het pand waar de burgemeester momenteel woont, aan te kopen voor 1,- en een schetsplan te doen ontwerpen voor de bouw van een nieuwe ambtswoning. Daarvoor werd ƒ1000 gevoteerd. De woning is eigendom van de maat schap „De Wilhelminadorp". Het aanbod van de bewoner dubbele huur te betalen indien de nodige veranderingen zouden worden aangebracht, werd door het be stuur niet aanvaard. Men was bereid het pand aan .de gemeente te verkopen voor sloop, onder de voorwaarde, dat, indien de nieuw te bouwen woning niet meer als ambtswoning zou worden gebruikt, deze aan de maatschap wordt verkocht tegen taxatieprijs. De woning wordt clan verbouwd tot twee bejaardenwonln- gen. Besloten werd voorts de panden Linde- mansweg 5 en 7 onbewoonbaar te ver klaren. Deze woningen staan reeds ge ruime tijd leeg en zijn in slechte toe stand, Bij de rondvraag zei de heer W. D. de Jonge (Kattendijke) dat Kattendijke voor ongekende mogelijkheden op het gebied van de recreatie staat. Hij infor meerde naar een mogelijkheid tot voor lichting aan de inwoners hierover. Bur gemeester Evers zegde toe, zodra de mo gelijkheden er zijn. de plannen van de gemeente uiteen te komen zetten. Zo nodig zal ook een deskundige worden uitgenodigd. De heer C. P. v. d. Schraaf (Kattendijke) wees erop, dat het luiden van de klok om S uur enige storing op de radio teweegbrengt. Reeds eerder werd besloten de klok te Wilhelmina dorp op dat tijdstip niet meer te doen luiden. Op verzoek van de heer Van der Schraaf werd ook dit besluit voor Kat- Lendijke genomen. dr. Bakker (H.D.). Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Hersteld Apost. Zendingsgem. Vlissin gen (Eakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils- Middelburg 10 heils.sk. Vlissingen 10 heils.sk. Adventkerk (zaterdag) Vlissingen geen dienst. Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. Van Fassonen, 3 ds. Vink en ds. Slond. Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlissin gen (Havendorp) 4 dhr. Davïdsz. ZONDAG 31 MAART Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Duisterhof. Arnemuiden 10 en 2.30 ds- Monster. Biggekerke 9.30 eerw. heer Bakker, 2 eerw. heer Bakker. Domburg 11 en 7 ds. Van Vliet. Gapinge 2 ds. De Boer. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wape naar. Kleverskerke 2 ds. Wieringa. Koudekerke 10.30 ds. Altena, 2.30 ds. Van Dullemen, 7 ds. Kloosterman, Lam- merenburg. 't Zand 10-15 ds. Kwast, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Hoffman. Melis kerke 2.30 ds. Kloosterman. Middelburg, Nieuwe Kerk 10 ds. Van Boven (H.D.), 7 ds. Snoep; Engelse Kerk 7 ds. Stolk; Koorkerk 10 ds. Van Santen (H.D-), 7 ds. Van Santen (jeugddienst; Oostkerk 10 ds. Nauta. Nieuw- en St.-Joosland 10 dr. Van Haarlem (H.D.), 7 ds. Nauta (jeugddienst). Souburg, kerk: 10 ds. Den Toom (H.D.), 7 ds. Poelman (jeugd dienst) Marnixschool 9.30 ds. Van Duy- ne. Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 ds. Nennie (jeugddienst). Ritthem 10 en 2.30 ds. Nennie. Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Kok. St.-Laurens 10 ds. Kok, 2.30 ds. v. d. Wind. Veere 10 ds- Wieringa. Vlissingen, St.-Jacobskerk 10 ds. Kloosterman, 5 ds. Monster; 't Anker 10.15 jongerendienst; Johanneskerk 9.30 ds. Rothfusz, 7 ds. Kwast; Noorderkapel 10.45 jeugdkerk. Vrouwenpolder 10 ds. De Boer. Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek. Zoutelande 9.30 ds. Van Dul lemen, 2.30 ds. Altena. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gent. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10. 2.30 en 7 leesdienst. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 leesd. Volle Evang. Gemeente. Middelburg 10 dienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: dokter J. C. B. Simons, Vlis- singsesingel 39. tel. 2191. Apotheek Middel burg: L. v. d. Boogert, Kort Delft 12, tel. 2789. Vlissingen: dokter M. J. A. Bil. Sin gel 88. tel. 3619. Apotheek Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-2-1. tel. 20GG. Zoutelande. Koudekerke en West kapelle: dokter H. Frïma, Duinweg 59 te Zoutelande. tel. 01186282. Serooskerke. Veere en Oostkapelle: dokter J. W. Ooster- hoff, Markt A 155 te Veere, telefoon 01181—271. Kring Zeeland K.N.Z.B. vergadert in Breskens De kring Zeeland van de Kon. Ned. Zwembond houdt zaterdag 6 april in ho tel „De Mïlliano" te Breskens de jaar vergadering. Men heeft onder meer het plan om een jeugdfuctionaris aan te stellen. Aftredend zijn de bestuursleden ir. J. Geerling en C. Wagenaar. Mejuf frouw Sturm stelt zich niet meer her kiesbaar. Het bestuur heeft de heer H. Gunther (de Bruinvis) kandidaat ge steld. Er zal een bespreking zijn over het seizoen 1963 en over de in dat jaar te organiseren cursussen. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2315 kg. 3.343.77. Schar 16 kg. Bot 524 kg. Wijting 14 kg. Schol 323 kg. Kabeljauw 100 kg. Rog 3 kg. VEILING STAVENISSE. Uien. middel 12.70—12.30. bonken 11.30, drie lingen 10, picklers 13.50. Aanvoer 29 ton. GRAANBEURS ST.-MAARTENSDIJK. Tarwe 32—33. Gerst 27—28. Haver 24—25. Kleine erwten 4045. Schokkers 55—70. Bruine bonen 80—100. Maanzaad 5560. COöP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Aardappelen 1217, Andijvie I 1.76—1.94, II 1.60—1.66. Grote peen 28—37. Kroten 27—39, Rode kool 56—75 per kg. Selderij 17—26 per bos. SU IA zwaar 56—67, IA Licht 58—64. IC 3041 per stuk. Aanvoer 20.000 stuks. Stool sla 1.95—2.28, Prei IIA 66—1.25, IIB 79—93, Spinazie I 1.44—1.54. II 1.27—1.47. Spruiten IIA 63—81, IIB 32—36. Uien B 3—15. C 12—18. D 10—16. geschild 12—20. Witlof IA 97—1.18, IB 93—1.06. IIA 70—1.04. UB 59—95 per kg. Aanvoer 38.000 kg. Golden Delicious IA 76 87. IB 65—68. IC 39-41. HA 41—74. HB 40— 70. IIC 26—3". Goudrenetten IIA 51—57. Lom bard Calville IA 55—56. St. Remy IA 43—44. IB 40—48. IIA 34—39. HB 36. IIC 32—35. Win ston IIA 40—51 per kg. Zeeuws-VIaamse vereniging ziekenhuisverpleging in 1962; gunstig jaar In hotel „Rotterdam" te Terneuzen hield de vereniging ziekenhuisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen haar dertigste al gemene ledenvergadering onder voorzit terschap van de heer M. Maas. Het ver slag over het verenigingsjaar, dat aan de leden werd voorgelegd, maakte mel ding van een voordelig saldo van by nu 70.000,Het reservekapitaal van de vereniging is hierdoor gestegen tot- ruim 72.000,In 1961 was er sprake van een nadelig saldo ten bedrage van 40.000,Deze goede resultaten dankt men aan de contributieverhoging van 1 januari 1960 en het teruglopende aantal verpleegdagen in het ziekenhuis. Over 1962 werd door de leden e i uit betaald. Het ledental liep in 1962 terug van 5636 tot 5492. Deze vermindering is in hoofdzaak toe te schrijven aan het feit, dat de gemeente Terneuzen zich in 1962 heeft aangesloten bij de ziekte kostenregelingen voor ambtenaren, waardoor deze ambtenaren van de ge meente, die lid waren van de vereniging „Ziekenhuisverpleging Zeeuwsch-Vlaan deren" hun lidmaatschap opzegden. Be gin 1963 kon weer een aantal nieuwe leden worden ingeschreven. Het ledental bedroeg eind februari 5587. Het gemid delde aantal verpleegdagen ligt in Ter neuzen hoger dan in elke andere plaats in Zeeland. Volgens de heer Maas moet dit aantal drastisch omlaag om weer geen nieuwe contributieverhoging te krijgen. Een verhoging van de contri butie per 1 april a.s. werd met alge mene stemmen aangenomen. Deze ver hoging van gemiddeld tien procent le vert de vereniging vanaf dit jaar een meer-opbrengst op van ongeveer 18.000,„De opzet van het bestuur", aldus de heer Maas, „is om het voordelig saldo over 1962 ook in dit jaar te be houden om zodoende de reserve op een behoorlijk peil te kunnen brengen en zo mogelijk te handhaven. De periodiek aftredende tweede voor zitter, de heer J. Dregmans, werd met algemene stemmen herkozen, evenals de bestuursleden M. van Kerkvoort en P. Loof. Materiële schade bij autobotsing Op het kruispunt Willem de Zwijgerlaan -Leeuwenlaan te Terneuzen werden don derdagavond bij een aanrijding twee auto's aanzienlijk beschadigd. Een be stelauto. bestuurd door C. P. B. uit Terneuzen reed op de Leeuwenlaan en verzuimde voorrang te verlenen aan een van rechts komende personenauto, be stuurd door T. C. P. uit Uzendijke. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Films in Zeeland In de Italiaanse rolprent „Vrouwen in de nacht" heeft Daniele d'Anza, die de regie voert, het „dolce vita" van Rome verplaatst naar Milaan, een verhuizing waaronder de glamour van het nachtle ven wel wat heeft geleden. „Vrouwen in de nacht" heeft overigens helemaal niet de pretentie een tweede Fellini-achtige onthulling-op-celluloid te zijn. Milaan mag een mooie stad zijn. het is Rome niet, evenmin als d'Anza de grote Fellini is en Elsa Martenelli de schone Anita Ekberg. Deze amuse mentsfilm over het harde bedrijf der call-girls, een film vol effecten, goed gefotografeerd, soms wat melodrama tisch. is kennelijk zuiver als verstrooiing bedoeld. Alhambra (Vlissingen) en City (Middelburg) vertonen dit zuidelijke produkt. Laatstgenoemde bioscoop heeft verder voor zondag een humoristische film op het programma staan: „Liever lui dan moe", een zeer amusante rolprent van de twee aartskomieken Stan Laurel en Oliver Hardy. Voorts in Grand (Goes) een politie film. vervaardigd naar een der gees teskinderen van de befaamde detec tiveschrijver Edgar Wallace. ,,De ge maskerde contra Scotland Yard" speelt in Londen en werd door Duit se filmers op het doek gebracht. Re gisseur is dr. Harald Reinl. Enkele der sterren: Joachim Fuchsberger, Siegfried Lowitz en Eva Anthes. Komedie Zondagmiddag vertoont Grand (Goes) evenals Alhambra (Vlissingen) de avon tuurlijke en tegelijk zeer vrolijke kome die ..North tot Alaska" ofte wel „Big Sam". „North to Alaska" is het pittige verhaal van drie pioniers, die naast de zorg voor een goudmijn ook nog de zorg om een vrouw krijgen. Natuurlijn spreekt daarbij ook Amor een woordje mee en dat is het begin van vele vrolij ke verwikkelingen. Het pionierende drietal wordt uitgebeeld door John Wayne, Stewart Granger en Fabian. Er nie Kovacs zien we als een doortrapte booswicht en Capueine als de vrouw in het (ingewikkelde) spel. Crools De grote film van dit weekeinde wordt vertoond in Lnxor (Vlissingen) waar France Stiglic in „De negende cirkel" het imponerende verhaal vertelt van de liefde tussen een joods meisje en een niet-joodse student in het door de Na zi's geterroriseerde Zagreb. Deze Joego slavische film werd op het festival van Cannes in 1960 onderscheiden. Ten slotte in Electro (Middelburg) het grove geweld van „Hercules contra de Vampiers". Nagekomen advertentie Heden overleed ten hui ze „Ter Poorte" te Koudekerke onze ge liefde zuster en tante CORNELIA WATTEL, op de leeftijd van 55 jaar. Uit aller naam, J. Wattel. Zondagsdienst Taxi's Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17