(Ja!... BILT Terneuzens raadslid bezorgd over gasdistributie-apparaat van Axel Boren naar waterputten in Schouwens duinen Tweede Kamer verwerpt motie-Westerhout Gouden Koninklijke Luchtmacht geeft kijkfeest op Woensdrecht aoc/L iim U! Naar aanleiding van besluit in raad Axel tot voteren van 668.000 KATTENDIJKE: TÓCH EEN JACHTHAVEN Zeeuwse ALMANAK Foto... fant-astisch! Kattendijke zet de klok stil DECOR VOOR EEN BOEKENFEEST Hele drukte in „Klein Vlaanderen' Oproep aan Zeeuwse bevolking „Kom eens een kijkje nemen'.... Sanerende Goese bakkers: klachten bij contactraad VERWACHT... 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 29 MAART 1963 W. J. WETERINGS STELT VRAGEN Het K.V.P.-raadslid W. J. Weterings heeft donderdagavond in de gemeenteraad van Terneuzen een groot aantal vragen gesteld over besluiten, op negentien maart in de Axelse gemeenteraad genomen op het gebied van gasvoorzieningen. Zoals bekend verzorgt het ge meentelijk gasbedrijf te Axel ook de gasvoorziening te Terneuzen. De heer Weterings wees op de Axelse besluiten om 500.000 uit te trekken voor de bouw van een hogedruk-bolgashouder, ruim ƒ103.000 voor vernieu wing van de natte gashouder en 65.000 voor de aanleg van een complete hoofdleiding in het Axelse uitbreidingsplan „Oost". tributieapparaat, waabuit tegen een zo laag mogelijke prijs gas kan wor den geleverd aan de bevolking, waar toe ook het concessiegebied Terneu zen behoort- Hij vroeg de gemeente lijke vertegenwoordiger van Terneu zen in het bestuur van het gasbe drijf te Axel daarover de nodige opheldering te verschaffen. De vragensteller zei de overtuiging hebben, dat de nieuwe gashouder te vens zal dienen voor de gasvoorziening te Terneuzen. Bij hem was de vraag gerezen of die gashouder wel op de meest efficiënte plaats zal worden ge bouwd. Economisch bezien achtte hij het beter die te bouwen tussen Axel en Ter neuzen. De heer Weterings vroeg voorts in welke .toestand de gashouder te Ter neuzen verkeert en of die voor wat betreft bedrijfszekerheid en veilig heid nog wel voldoet, ook voor de toekomst. ,De heer Weterings wilde uitdrukkelijk stellen, dat bedoelde besluiten tot de competentie van de Axelse raad beho ren en de exploitatiekwestie tot het ge meentelijk gasbedrijf aldaar. Toch was bij hem een aantal vragen gerezen. „Maar", 7.0 voegde hij eraan toe, „deze zijn niet bedoeld als een aantasting van de Axelse autonomie". Bezorgd De heer Weterings zei, dat bij hem een zekere bezorgdheid is ontstaan omtrent een zo goed mogelijk dis- De gemeenteraad van Kattendijke, die aanvankelijk de recreatie in het Veerse Meer de rug toekeerde, is op dit besluit teruggekomen. In de donderdagavond gehouden ver gadering van de raad werd met vijf tegen twee stemmen het voor stel van b. en w. aangenomen om in het Veerse Meer een jachthaven te verwezenlijken voor 550 tot 600 jachten. Reeds eerder, in de vergadering van Reeds eerder, in de vergadering van 6 maart, kwam dit voorstel aan de orde. Toen bleken echter vier van de zeven raadsleden niet be reid hun medewerking aan het voor stel te geven. Zij waren van me ning dat de plaats van de jachthaven weinig gelukkig was en vreesden voorts, dat de jachthaven met ac commodatie te veel zou kosten. Na dit voor burgemeester P. J. Evers teleurstellend verloop verzocht een twee tal leden van de raad om in een beslo ten vergadering nog eens uitvoerig dit eenkomst is dus geweest, dat hetzelfde voorstel nu met vlag en wimpel werd aangenomen. Tegenstemmers waren de heren W. D. de Jonge (Kattendijke) en C. P. v. d. Schraaf (Kattendijke). De heren J. van Sabben (Wilhelminadorp) en D. Janse (Wilhelminadorp), die zich aanyankelijk ook tegen het plan hadden verzet bleken van standpunt te zijn veranderd. De jachthaven werd geprojecteerd en kele honderden meters ten westen van de dam door de Zandkreek. De ge meente Kattendijke had de jachthaven liever blijk bij deze dam geprojecteerd doch rijkswaterstaat bleek onder geen enkele voorwaarde hiertoe bereid. Burgemeester Evers toonde zich over dit oesluit van de raad bijzonder ver heugd, daar hij het voor de gemeente Kattendijke van groot belang achtte, dat getracht moet worden alle recrea tiemogelijkheden aan het Veerse Meer ten volle te benutten. Ook sprak hij er zijn vreugde over uit, dat in het college raadsleden zitting hebben, die bereid blijken te zijn op een eerder genomen besluit en standpunt terug te komen. Dodelijk ongeluk te Oosterland j een verkeersongeluk op de rijksweg te Oosterland is donderdagmiddag de 64-jarige heer P. Stoutjesdijk uit Oos terland om het leven gekomen. Het on geluk gebeurde omstreeks drié uur. De leer Stoutjesdijk reed met zijn fiets van uit de Maatje Harings Jobsweg dè rijks weg op hij wilde de weg oversteken toen uit de richting Zierikzee een door de heef M. de K. uit Bruinisse be stuurde 'personenauto naderde. De auto bestuurder kon een aanrijding niet meer voorkomen. De wielrijder werd door de auto gegrepen en over een afstand van vijftien meter meegesleurd. Hij was op slag dood. De heer Stoutjesdijk, die zeer bijziende was, heeft de auto waarschijn lijk te laat opgemerkt. De heer Stoutjes dijk was ongehuwd. Voor uw B R11, naar opticien Ziekenfondsleverancier St.-Jacobsstraat 14 - Vlissingett Middelburgse fotograaf stijlvol laten portretteren, maar toen hij enkele dagen later de foto kwam afhalen, toonde hij zich ernstig misnoegd. „Ik vind hem niet mooi, ik sta er afschuwelijk op", verklaarde hij ernstig, kunt uw foto vjel hou den". „Als U de foto hier wilt laten moet U dat zelf weten. Maar laten we wel even afrekenenen" ant woordde de fotograaf. „Afrekenen f", sprak de jonge man verachtelijk, afrekenenf Ik zal voor zo'n slechte foto nog be talen ook... Ik koop 'm toch niet f" ,AIaar ik heb die foto voor U moeten maken. Daar zijn kosten mee gemoeid", verduidelijkte de fotograaf welwillend. ,J)at is uw zaak", meende de jongeman, ,/ils ik eén jas wil ko pen en ze laten me d'r een passen die me niet staat, dan koop ik 'm toch zeker nietf" „Maar die jap i.s dan niet speciaal voor U gemaakt"zei de fotograaf JU aar het maken van die jas kost ook geld. En als ik 'm even pas hoef ik het maakloon toch zeker niet te betalen", wierp de jonge man tegen. „En U had voor het maken van die )as geen opdracht gegeven. Voor het maken van een foto wel, dus betaal maar." „JVetr", sprak de jongeman grim mig". ik heb U geen opdracht ge geven om van mij zo'n rotfoto te maken..." Toen verloor de fotograaf zijn ge duld. Snel zette hij de deur open en de jongeman mocht vertrelc- ken, zonder dat hij een cent hoef de te betalen. De jongeman ging tevreden zijns weegs. Maar zijn tevredenheid duurde slechts één dag. Want toen hij de volgende morgen langs de fotograaf liep, prijkte in de etalage een flink uitvergrote afdruk van het door Item zo verfoeide portret... De heer Weterings wilde van de ge meentelijke vertegenwoordiger voorts gaarne weten of er - gezien de huidige en toekomstige gasmarkt - aan gemeen telijke gasdistributies geen eind dient te komen door de vorming van grotere distrlbntieverbanden. Zo ja, aldus de heer Weterings, van wie moet een der gelijk initiatief uitgaan en is het college van b. en w. bereid bij die instantie een distributieverband voor geheel Z. Vlaanderen te entameren? De heer Weterings zei verder van me ning te zijn, dat ter voorziening van gas aan de plaatsen ten westen van het kanaal, een transportleiding onder het kanaal nodig is. Is er voldoende aan dacht voor dit probleem of zoekt men weer naar een" eigen oplossing in deze kwestie. Kan men voor dit doel, zo vroeg het Terneuzense k.v.p.-raadslid tot slot, geen gebruik worden gemaakt van de sleuf, die de „afvalwaterleiding" door het kanaal gaat graven? Hij sprak de hoop uit, dat dit probleem voldoende is bestudeerd en dat daarover met het be stuur van de „Afvalwaterleiding" over leg is gepleegd. Zowel burgemeester mr. H. Rijpstra als de wethouder van openbare werken, de heer M. de Vos zegden de heer Wete rings toe de vragen te zullen bestuderen en daarop in een volgende vergadering van antwoord te dienen. Houdt het aanleggen van hoofdleidin gen in Terneuzen en de aansluiting van percelen wel gelijke tred met het in exploitatie komen van de nieuwe wij ken?", zo vervolgde de heer Weterings zijn vragen. Onderzoek Het k.v.p.-raadslid wilde verder weten of er de laatste tijd wel eens een onder zoek is ingesteld naar de situatie van het leidingnet in Terneuzen. Zo ja, is dan bekend hoeveel konijnengaten daar in zijn geconstateerd. (De konijnen scherpen hun tanden aan de leidingen). En hoe groot het geruisloos verlies van gas is, zo vervolgde hij. De volgende vraag van de heer Wete rings was of het gemeentelijk gasbedrijf te Axel er voor honderd procent van overtuigd is, dat de in plan „Oost" aan te leggen hoofdleiding (ƒ65.000) op re delijke termijn rendabel is. Immers, zo ging hrj door, men stelde deze rentabili- teitseisen toch ook voor de aanleg van een distributienet te Sluiskil, dat er nog steeds niet is. Initiatief Advertentie HAARCREME Uitsluitend verkrijgbaar bij de kapperl Nee, zo erg is het nu ook weer niet. Kattendijke zet de klok niet helemaal stil. Elders in dit blad kan men trouwens lezen, dat de femeenteraad is teruggekomen op et. besluit géén jachthaven aan te leggen aan de boorden van het Veerse Meer. Tóch een jachthaven dus van zo'n dorp kan men moeilijk zeggen dat men er de klok stilzet. Toch is het zo, 's avonds om 8 uur. De luidin- richting althans, die nogal wat storing op de radio schijnt te ver wekken. De raad van Kattendijke nam althans gisteren het besluit, de klok 's avonds om acht uur niet meer te luiden. Het dorp Katten dijke in de gemeente van die naam volgt daarmee het voor beeld van het tot dezelfde gemeen te behorende Wilhelminadorp, waar men al eerder om acht uur 's avonds de klok het zwijgen op legde. Slot van pag. 1) 21 meter vieren. Een kistje met twin tig drinkglazen, waarin de grond monsters van iedere verschillende bo demlaag worden genomen, liet de kleurverandering duidelijk zien. Wit zand, grijs zand, veen, klei, zand met schelpenHet is een rijk palet, zo'n monsterkoffertje van de bodem, die Schouwen-Duiveland zijn drinkwater levert. Een maand ongeveer wordt aan het slaan van een nieuwe put gewerkt. Dit voorjaar en aan het begin van de komende zomer zal worden getracht vier tot vijf putten klaar te krygen- In eerste instantie komen ze nit zuid westelijke richting, van de zeekant in een rechte lyn op de gebouwen van het pompstation af. De onderlinge afstand beloopt honderd meter: het dubbele van de ruimte tussen de eer ste veertien putten aan weerskanten van de machinehallen en de kurke- trekkervormige uitkijktoren. Royaler van opzet Het nieuwe systeem ls dus In alle op zichten royaler van opzet. Dit heeft onder andere tot voordeel, dat de bedrijfszekerheid voor de N.V. Wa terleiding Maatschappij „Schouwen- Duiveland" in de toekomst veel gro ter wordt. Bij een lage grondwater stand doemen er veel minder snel moeilijkheden op. Is de grondwater stand hoog, dan kan dezelfde hoeveel heid van vroeger jaren nu aan een groter oppervlak worden onttrokken. Er zal dan minder water uit de dui nen in de richting zee en de polders verdwijnen. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft donderdag bij zitten en opstaan de motie van de heer Westerhout van de P.v.d.A. verworpen, waarin de regering wordt uitgenodigd nadere gegevens omtrent het standpunt van de deskundigen van het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek aan de Kamer over te leggen en de Kamer in te lichten omtrent het resultaat van een nader overleg met het provinciaal bestuur van Zeeland en in verband daarmee de beslissing omtrent het niet doorgaan van de oesterproef op te schorten. Voor de motie stemden alleen de P.v.d.A., P.S.P., dè C.P.N. en de S.G.P. Vooraf legden de heren Van Dongen (k.v.p.), Van der Peijl (c.h.) en Aantjes (a.r.) en mevrouw Kuiper-Struyk (v.v.d.) een korte stemver klaring af. Zij allen verklaarden zich tegen deze motie, omdat zij een vlotte afwikkeling van de schaderegeling in de weg staat. Zij hadden zich er blijkbaar bij neergelegd dat van een voortzetting van de oes terteelt in Zeeland geen sprake meer kan zijn. Sinds woensdag is een zevental heren in de schouwburgzaal van ho tel Britannia te Vlis- singen naarstig bez.ig met het aanbrengen van een passende decoratie ve versiering voor het Zeeuws boekenfeest van morgen, zaterdag. De Vlissïngse boekhandela ren P. A. C. Bikker, C. de Ruiter, A. Geysen en A. van der Most, die zich met de organisatie heb ben belast, worden bij hun drukke werkzaam heden geassisteerd door de kunstschilders Piet Rijken en Antoine Mes. Deze twee JUdde'b >ors schilderden ongeveer 40 grote affiches met af beeldingen. die betrek king hebben op de boe ken van een aantal be kende schrijfsters en schrijvers. De affiches krijgen een plaatsje tegen de houten stellages, die de heer L. P. van As langs de zij wanden van de zaal heeft opgetrokken Op het po dium komt een houten raamwerk te staan, waartegen een grote, in hardboard uitgezaagde, kaart van Europa zal worden bevestigd. Dit in verband met het motto van de boekenweek 1963: „Europa en het boek". Inmiddels staat vast, dat Vlissingens burgemees ter mr. B. Kolff, de fees telijke bijeenkomst van morgen zal openen. Over de belangstelling voor het feest hebben de or ganisatoren niet te kla gen. Omdat er vooral veel interesse van de zij de van de Goesenaren voor deze avond bestaat, zullen na afloop van het boekenfeest bussen vóór het vervoer naar de Gan- zestad gereedstaan. De foto toont een drietal heren tijdens de werk zaamheden in de schouw burgzaal Van links naar rechts de heer Bikker, de heer Mes en de heer Rij ken. (Foto P.Z.C.) En zo wordt er dus thans in de do meinen bij „De Blinkert" weer boord. Net zoals dat in 1928, in 1947 en in 1959 is gebeurd. Een onopval lend werk voor de buitenstaander. Het speelt zich af binnen de bossen van een uitgestrekt gebied, dat 's zomers een dorado is voor duizenden toeristen. Maar om al deze tijdelijke bewo ners in de toekomst zonder man keren van het drinkwater te voor zien moeten in ditzelfde gebied bronnen worden aangeboord. Rui me buizen worden de grond inge dreven, pompen en filters zakken naar een diepte, waar het drink water is opgespaard. De N.V. Wa terleiding Maatschappij „Schou wen-Duiveland" wil zich voor de toekomst veilig stellen. De cameralens van onze fotograaf vond tegenover zich Huibrecht Huybrechtse en Elisabeth Huybrechtse-Van den Broe- ke uit Klein Vlaanderen te Middelburg, die maandag a.s. 65 jaar geleden In het huwelijksbootje stapten! bruid was toen 22, de bruidegom 20 jaar, thans dus respectievelijk 87 en 85 jaar oud. De heer en mevrouw Huij brechtse zijn rasechte Zeeuwen: hij werd geboren in Middelburg, zij in Seroos- kerke. Vele jaren woonde het echtpaar in de boerderij „Klein Prooijen" aan de Veerseweg, waar de heer Huijbrechtse groente en aardappelen teelde, die hij aan de man bracht en voorts een „ge vraagd" hengelaar was. Beiden zijn nog goed gezond: de heer Huybrechtse is nog dagelijks in de stad te vinden, mevrouw Huijbrechtse, min der goed ter been, zorgt dan echter met haar klaarblijkelijk onblusbare humor, dat haar echtgenoot de vermoeienissen van zo'n uitstapje snel vergeten is... Het echtpaar heeft 17 kinderen gehad, waarvan er nog 10 in leven zijn. Voorts zijn ze in het gelukkige bezit van 32 kleinkinderen, 31 achterkleinkinderen en heel dichtbij een aantal achter-achter- kleinkinderen! Die komen maandag hun ouders, behuwd-, groot» en overgrootou ders allemaal feliciteren. Het zal er dus echt wel druk worden in Klein Vlaan deren. (Foto P.Z.C.) Vorkheftruc reed bromfiets aan In de Aagje Dekenstraat to Vlissingen is donderdagmiddag de bromfietser A. V. uit Middelburg in botsing gekomen met een vorkheftruck, die bestuurd werd door M. H. W. uit Kamperland. De vork heftruck verleende geen voorrang aan de bromfietser. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De bromfiets werd licht beschadigd. OP DERDE PINKSTERDAG - 4 JUNI A.S. DE KONINKLIJKE LUCHTMACHT zal het vijftigjarig bestaan van de nationale militaire luchtvaart de komende zomer benutten om de bevolking een dag lang bij haar werk te betrekken. Van zeer nabij. Op alle „blauwe'' onderdelen in het land zullen tentoon stellingen worden ingericht en demonstraties met vliegend en rollend materieel worden gegeven. De vliegbasis Woensdrecht, die haar banen in het luchtruim voor een belangrijk deel boven Zeeland heeft liggen, is de eerste plaats waar een dergelijke „open dag" wordt georganiseerd. Drie weken voor de officiële datum van het vijftigjarig bestaan op 1 juli, zal deze basis ook voor de Zeeuwse bevolking op derde Pinksterdag dinsdag 4 juni de noordelijke ingang wagenwijd openzetten. juni te openen. De demonstraties op de banen zijn evenwel gereser veerd voor de derde pinksterdag. In de bosrand langs de brede startba nen kan het publiek dan getuige zijn van een grote show. Diverse Dij de jubilerende Koninklijke Luchtmacht in gebruik zijnde toestellen zullen dan voorvliegen. De „Aerobatics" van het bekende Whisky Four-team zul len stunts uithalen en ook helikop ters zijn van de partij. Luchtmachtkabel De evenementen van deze „open dag" op Woensdrecht worden omlijst met een serie feestelijke gebeurtenissen op de basis en in de naaste omge ving. 's Morgens zal het personeel een mars door de stad Bergen op Zoom maken, met voorop de kapel van de Koninklijke Luchtmacht, 's Avonds geeft deze kapel op de In de middaguren /.al daar een groots opgezette expositie te zien zijn van de laatste ontwikkelingen in het mo derne materieel, er wordt een glo baal overzicht gegeven van de gou den historie, die zich zo duidelijk manifesteert in de types vliegtuigen, waarmee men de vliegers heeft op geleid en voor hun operationele taak uitgerust. In een grote hangar op het noordelijke complex van de ha- sis te bereiken via Bergen op Zoom langs keurig uitgezette rich- tingsborden komen toestellen te staan, motoren van de op Woens drecht gevestigde Straal Motoren Werkplaats, instnictiemiddelen, uni formen van vroeger en nu, vliegvei- ligheidsmaterieel. Kortom, alles wat in actie moet ko men om de opleldings- en operatione le toestellen In de lucht te krijgen en weer veilig te doen landen. Om ervoor te zorgen, dat velen hun pink sterweekend kunnen gebruiken voor een uitstapje naar Woensdrecht' wordt getracht de expositie reeds op tweede pinksterdag maandag 3 exercitiepeloton van de luchtmacht uit Nijmegen zal dan enkele staaltjes laten zien. Verder staat nog op het programma een receptie van de vliegbasiscommandant, kolonel C. Coppens voor autoriteiten uit het garnizoen. „Kom kijken. U bent welkom. Leef met ons mee'. Deze drie slagzinnen wil de vliegbasis Woensdrecht voe ren voor haar „open dag'. De Zeeuw se bevolking, die de straaljagers en lestoestellen van de basis dagelijks over haar steden en dorpen zien scheren krijgen een dag de kans om er met de neus op te staan, wanneer de vliegers de lucht ingaan en weer worden „binnengeloodst". Ze zullen kunnen zien, hoe paraat de brand weer is. Er wordt een reddingsde monstratie gegeven. De geheimen van de schietstoel worden onthuld. Zweefvliegers zullen voor de ogen van het publiek hun sport beoefenen en parachutisten van de Nederland se vereniging op dit gebied komen „uit de lucht" vallen. Rondvluchten In het bijzonder wil de Koninklijke Luchtmacht de interesse van de jeugd voor haar werk en haar taak wekken. Daarom krijgen zij de kans om mee te vliegen. Voor de middel bare scholen wordt een opstelwed strijd uitgeschreven. Het onderwerp gaat niet over vliegen, maar over de „Deltawerken". Prijzen voor deze wedstrijden zün rondvluchten met een Fokker F-27 boven het gebied, dat de schooljeugd dan tevoren heeft beschreven: de grote waterstaats werken in zuidwest-Nederland. Voor bezoekende leerlingen van andere scholen is een loterij uitgeschreven met genummerde programma's. De prijzen hiervan: eveneens rondvluch ten. Het gouden jubileum blijft dus niet beperkt tot een groot feest voor het personeel op de basis Socsterberg. De Koninklijke Luchtmacht zal zich aan Nederland presenteren. Voor Zeeland ls Woensdrecht het trefpunt. KUNST Residentieorkest onder Van Otterloo Z.V.U.-concert in Jacobskerk, Vlissingen. Het was een glorieus concert gister- avond: Brahms Vierde, uitgevoerd in de Vlissingse Jacobskerk door het Re sidentieorkest onder Van Otterloo. In dit grandioze stuk muziek werd een niveau gehaald, dat voor de befaamde commissie-Witteman een reden zou moeten zijn om onmiddellijk en drin gend minister Cals te adviseren dit Re sidentieorkest (evenals een andere groep niet onvermaarde speellieden in ons land) tot „nationale instelling" te verklaren. Want dit was duidelijk: Ne derland heeft in dit Haagse ensemble een orkest van topklasse. In deze Vierde van Brahms toonde het orkest op weergaloze wijze waartoe het in staat is. Tevens werd deze ver tolking een persoonlijke triomf voor Van Otterloo, niet alleen omdat hij zijn orkest tot deze hoogte heeft gebracht, vooral ook omdat hij zich de leider van allure toonde, die een eigen, scherp omlijnde visie op deze symfonie tot in details wist te realiseren. Men hoort nog wel eens van bezoekers (en adspi- rant-bezoekers) van concerten door de grote orkesten in Zeeland de opmer king maken: „Als zo'n orkest hier komt, wil ik het in alle glorie horen". Welnu, deze groep muziekliefhebbers heeft gisteren een bijzondere avond ge had. Brahms Vierde werd een majes tueuze manifestatie van symfonische kunst. Zij imponeerde vooral daarom, omdat de uiterlijke kenmerken van de ze kunst door de dirigent tot één groot se muzikale conceptie waren gebundeld. Concertmeester Willem Noske speelt voor de pauze het vioolconcert van Beethoven. Daarmee werd tegemoetge komen aan de verlangens van dat deel van het publiek, dat op een avond als deze graag een klassiek soloconcert hoort. Wat kan men dan beter kiezen als dit pre-romantische vioolwerk van Beethoven? Noske heeft vooral in de beide laatste delen van dit concert ge boeid door zijn delicate spel. Hij gaf een romantisch-gestyleerde uitvoering van dit Beethovenconcert, daarmee te vens tonend, dat na het vertrek van Krebbers een andere stijl van musice ren aan de eerste lessenaar van het Residentieorkest zijn intrede heeft ge daan. Het eerste deel van Beethoven echter heeft ons althans minder vol daan: noch solist noch orkest waren vanaf het eerste moment geheel op elkaar ingesteld. Begonnen was met Pieter Hellendaals Concerto grosso nr. 1 in g-kleln. Een vriendelijk begin, maar stilistisch wa ren er nogal wat bezwaren. Noske was bij de uitvoering van dit werk (in ver band met zijn later solistisch optreden) nog niet op zijn plaats in het orkest ge zeten, maar we kunnen ons voorstellen dat hem dat niet zal hebban gespeten. iialist Hij immers is een specialist in deze achttiende eeuwse muziek en weet maar al te goed, dat een vertolking zoals van gisteravond weinig met de acht tiende eeuw heeft te maken. Maar dat was ten slotte niet Noskes maar Van Otterloos zaak en deze had kennelijk niet zoveel bezwaar tegen een uitvoe ring met een volledig bezet strijkorkest, waarin het concertino de indruk maak te van een leuk kamermuziekje tegen een romantisch operadecor. Maar goed, dat begin kan snel worden vergeten, in tegenstelling tot het slot: een vertol king wij besluiten met nogmaals een lofprijzing zoals die van Brahms Vierde blijft namelijk lang in het ge heugen naklinken. De K. De bakkers uit Goes en Kloetiuge en de omliggende dorpen, die aan de sane ring van de baltkerswyken deelne men, hebben hun klanten een circu laire toegezonden, waarin de sane ring wordt aangekondigd en de me dewerking van de klanten wordt ge vraagd. In het schrijven herinneren de bakkers eraan, dat het na de sanering van de wijken mogelijk is om eventuele klachten over het brood en de bezor ging schriftelijk in te dienen bij de Ingestelde contactraad. waarvan vier leden van de verschillende vrouwen organisaties in de betrokken ge meenten deel uitmaken. In de circulaire wordt meegedeeld, dat de bakkers door de tijdsomstandighe den noodgedwongert tot deze sane ring moeten overgaan. In dit ver band wordt gewezen op het perso neelsverloop van de afgelopen 10 jaar en de vijfdaagse werkweek, fac toren, die de broodbezorging be moeilijken. „Verder behoort het niet tot de uitzonderingen dat twaalf tot veertien verschillende bakkers in de zelfde straat bezorgen", zo wordt ge steld- De circulaire brengt in herinnering, dat na de eerste april de datum waarop de sanering ingaat het brood regelmatig onder controle zal staan van de Koninklijke Gist- en Spiritisfabriek te Delft. (Advertentie) DEZELFDE TEMPERATUREN. Wisselend bewolkt met plaatselijk enke le buien. Overwegend matige wind tus sen ztiid en oost. Ongeveer dezelfde tem peraturen. ZON EN MAAN 30 maart Zon op 6.22 onder 19.08 Maan op 09.28 onder 00.35

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2