maart 1963 Vakantiemimmer Provinciale Zeeuwse Courant DEZE WINTER was er een om „U" tegen te zeggen en de gevolgen zullen zich nog lang doen voelen. Niet alleen bij vissen en vogels, ook bij de mensen. Met name de mens-op-vakantie, want U hebt het natuurlijk ook al gehoord: Jan en alleman wil nu nog maar één ding naar de zon en de warmte.. In ons vakantjenummer van dit jaar geven wij U een massa adviezen, maar vraag ons niet, waar U deze zomer de zon en de warmte moet zoeken. Vorige zomer was het in Oslo 27 graden en regende en stormde het aan de Middel landse Zee; Barcelona stroomde zelfs onder, weet U nog Natuurlijk hebt U in het zuiden statistisch gesproken de meeste kans op zon en we zullen het U heus niet kwalijk nemen, wanneer U de voorbumper nu eens in die richting zet. Maar stél dat U de zon daar inderdaad treft en stél, dat U er net bent als die warmtegolf daar binnenloopt kunt U er tegen? Nee, zonder gekjieid: menige Nederlander zag zijn va kantie bedorven doordat hij niet tegen de warmte kon. Men moet het gewend zijn, wil men in juli en augustus de tempera tuur in Rome (om maar een voorbeeld te noemen) als weldadig ervaren. Het is niet om U af te schrikken, het is alleen om U te behoeden voor een teleurstelling. We bedoelen dit: zon is lekker, maar véél zon kan net zo erg zijn als die vrieskou van deze winter. Bovendien: over één, twee maanden bent U misschien die koude-ellende al weer vergeten en dan is die kwestie van het „inhalen" van zon en warmte niet zo urgent meer. Dan zoekt U uw vakantiedoel wellicht weer in een andere rich ting. Vandaar dat wij dit nummer ook niet hebben gebouwd op de verwachting, dat iederéén nu wel naar het zuiden zal gaan. Integendeel: wij widen U juist wijzen op een paar nieuwe vakantiegebieden: op Scandinavië, omdat op 14 mei de Vogel- fluglinie wordt geopend en dat deel van Europa dan ietwat ge makkelijker te bereiken valt en op Ierland, dat zich zeer snel tot een goed en plezierig vakantieland ontwikkelt. Gebleken is, dat de helft van de Nederlanders niet met vakantie gaat en dat verleden jaar van de andere helft (5,5 miljoen) rond anderhalf miljoen naaf het buiten land toog. Dat betekent, dat er ruim vier miljoen vakantie gangers in eigen land bleven: vandaar dat we in dit nummer ook royaal aandacht geven aan de kansen die er binnen eigen grenzen liggen. Die mogelijkheden zijn echter veel groter dan wij in één vakantienummer kunnen samenvatten: vandaar met een op de voorpagina van Kris-Kras 1963 het advies: vraag toch de provinciale V.V.V.'s of de plaatselijke V.V.V.'s folders en adressen. Zij lichten U graag volledig in en uw vakantie kan er alleen maar plezieriger door worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9