St-Maartensdijks fabrieken komen Raiffeisenbank Yerseke officieel in gebruik Nieuwe elementen in Zierikzees Oranjefeest AEG TUINB0UWC0MMISSIE Z.L.M. WINTERGROENTE BLIJFT DUUR FIRMA BERC0 IN GOES VIERDE JUBILEUM MET ZONNIGE SHOW GERINGE AANVOER OP PAASVEE- TENT00NSTELLING TE OOSTBURG DONDERDAG 28 MAART 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 Nü DE periode van „onwerkbaar weer" wel voorgoed tot het ver leden behoort gonst het op het indu strieterrein van Sint-Maartensdijk plotseling van activiteit. Op drie plaatsen tegelijk wordt op het ogen blik hard gewerkt aan de bedrijfsge- bouwen voor fabrieken, die de Thool- se ontwikkelingskern als hun nieuwe vestigingsplaats hebben gekozen. De plannen van de bouwtekeningen krij gen op de vele duizenden verkochte vierkante nieters bouwgrond hun reële contouren. Voor Sint-Maartens dijk is 1963 dus een belangrijk jaar, temeer omdat nog enkele andere fa- brieksdirecties met serieuze plannen rondlopen om dit jaar aannemersbe drijven aan hot werk te zetten in de voormalige „Pluimpot". Dat alles heeft er al toe geleid, dat het aanvankelijk geprojecteerde in dustrieterrein op een gegeven mo ment „uitgedeeld" was. Daarom be sloot de raad eind vorig jaar om de eerste 2% hectare met een opper vlakte van vijf nieuwe hectares uit te breiden. Voor een bedrag van 86.370 zal de Nederlandsche Heide Maatschappij er nu voor zorgen, dat de gemeente de gegadigden voor ves tiging weer alle mogelijke faciliteiten kan verlenen. DE RIJKSGOEDKEURINGEN zijn ook in de industriële bouw vaak paperassen, die het nodige geduld vragen van de directies voor wie ze uiteindelijk bestemd zijn. Drie voor Sint-Maartensdijk nieuwe fabrieken zijn enige tijd geleden in het bezit ge komen van dit gewichtige document. Zo staat er op het industrieterrein op het ogenblik een flinke hal voor het „metaal-coating'-bedrijf van de fir ma S. Roos uit Rucphen. Het gebouw is nagenoeg gereed en de fabriek zal binnen afzienbare tijd kunnen starten met de produktie in het gebouw, dat de gemeente haar verhuurt. Op dui zend vierkante meter grond, vlak langs de provinciale weg naar Scher- pemsse, springt een flinke ruime fa briekshal omhoog voor het staalcon- structiebedi meren uit I Hierin zullen kapconstructies voor schuren, garages en loodsen in pro duktie komen. Op het ogenblik is men bezig aan het dak en de entree van het nieuwe be drijf. Even verderop is de fabriek voor bouwchemicaliën van de Rotter damse Handelmaatschappij N.V. Kimmerer en Co. uitgezet. Het zal niet lang meer doren of ook daarin begint „muziek" te komen. Het gaat hard in Sint-Maartensdijk. (Foto P.Z.C.). AUTO BIJ BOTSING ZWAAR BESCHADIGD Mevrouw A. H.-van 't W. uit Hoedekens- kerke is woensdagmiddag te 's-Graven- polder met haar personenauto tegen de op de Goese straatweg geparkeerde vrachtwagen van M. H. de K. uit 's-Gra- venpolder gebotst. Zij reed met vrij gro te snelheid in de richting van 's-Graven- polder. Mevrouw H. had de vrachtauto te laat opgemerkt, omdat er op korte afstand voor haar een andere personen auto reed. De auto van mevrouw H- kwam half onder de laadbak van de vrachtwagen terecht. Zelf liep ze slechts enkele schrammen op, maar haar auto werd zeer zwaar beschadigd. Dokter J. J. Risseeuw uit Kapelle verleende de eerste hulp. De vrachtauto werd licht beschadigd. (Advertentie) Het sprookje van iedere Thuis bij U de beste wasmachine uit de grootste fabriek voor electrische huishoudelijke toestellen in Europa. AEG15Z52£T Volmaakt volautomatisch voorwassen, wassen, spoelen, centrifugeren Thermo-'chrone bestu ring. Die het wassen precies op de juiste tijd en de juiste tem peratuur regelt. Daarom AEG Lavamat nova,bo vendien met de roest vrij edelstalen-kuip en trommel. Prijs f1975.- AMSTERDAM met de producten AEG, Telefunken en Osram Wereldvermaard sinds mensenheugenis SKIP voor heter wassen en spoelen, fyevsëhuimt ,4 precies genoeg en is veilig voor machine en was. Vraag hetvoordelige Skip Service- pak4 *Ü0|' Opvallend gebouw... RECEPTIE NA AFLOOP WERD DRUK BEZOCHT Yersekes loco-burgemeester de heer D. van Boven, heeft woensdagmiddag in aanwezigheid van het bestuur, leden van de raad van toezicht, personeelsle den en een aantal genodigden de sleutel van de nieuwe coöperatieve Raiffeisen bank in dit dorp overgedragen aan voor zitter J- van Schaik. De overdracht ge beurde omstreeks half twee tijdens een korte officiële plechtigheid aan De Dreef, waar het fraaie gebouw thans is opge trokken. De sleutel werd op een kussentje aange reikt door Diana Padmos, het driejarige dochtertje van de directeur van de bank in Yerseke. Na een korte rondleiding door het smaakvol ingerichte en van een moderne betimmering voorziene ge bouw, trok het gezelschap naar zaal No- let, waar een receptie werd gehouden. Op deze druk bezochte bijeenkomst brachten vele sprekers gelukwensen aan het bestuur over. In zijn welkomstwoord tot de genodig den schetste de voorzitter in grote trek ken de geschiedenis van de bank. Reden van de realisatie van een nieuw gebouw men werkte tevoren in een kantoor aan de Damstraat was de groei van de bank in Yerseke. Cijfers, die op deze receptie genoemd werden, verduidelijk ten deze vooruitgang. In korte tijd ver viervoudigde het balanstotaal van de bank. De posten werden, eveneens in kort bestek, verzevenvoudigd. Niet alleen de heer Van Schaik, maar ook andere sprekers spraken de hoop uit, dat de bank, wanneer er grote moeilijkheden mochten komen in ver band met de oestercultuur, zal kun nen „bijspringen". In zijn toespraak bracht de voorzitter van de Raiffeisenbank dank aan archi tecten, aannemer en andere arbeids krachten, die aan de totstandkoming van dit gebouw hun bijdrage hebben ge leverd. Ook sprak de heer Van Schaik een woord van hulde tot de heer Schip per, erelid, tevens oudste lid en mede stichter vah de bank. De heer Van Boven, die by afwezigheid van burgemeester A. C. Willemsen na mens het gemeentebestuur het woord voerde, wees eveneens op de voorspoedi ge ontwikkeling van het bankwezen in Yerseke. Ook ging hij terug naar het verleden en haalde daarbij enige feiten uit de geschiedenis van de bank. Hij sprak ten slotte de hoop uit, dat al len die zeer nauw bij deze bank betrok ken zijn, hun steeds meer omvattende taak in de toekomst op goede wijze zul len kunnen vervullen. Gewijzigd karakter Rayoninspecteur A. Oudkerk, die de gelukwensen van het bestuur en de directie van de Centrale Coöperatieve Raiffeisenbank te Utrecht over bracht, vestigde do aandacht op het langznmorliand gewijzigde karakter van do bank. „Vroeger was het oen instelling, voorzag in de kredietbehoefte van de agrarische bedrijven. Naderhand is het dienstverleningsaspect meer op de voor grond getreden". Deze wijziging heeft een structuurverandering teweegge bracht. Dat men in de loop der jaren meer zorg ging besteden aan de huisves ting en de accommodatie, maakte de heer Oudkerk duidelijk door te wij zen op het grote aantal nieuw betrokken bankgebouwen in de laatste jaren. „In 1962 werden in Nederland niet minder dan 247 nieuwe gebouwen, verbouwde kantoren en bijkantoren in gebruik ge nomen". Nadat de heer Oudkerk de beste wen sen voor de toekomst had uitgesproken, bood hij het bestuur een fraaie klok aan. Andere sprekers, die vervolgens het woord richtten tot het bestuur waren di recteur D. J. Padmos, de heer J. Oud kerk namens de besturen van de boe renleenbanken in de ring Noord- en Zuid-Beveland, architect C. J. Klap, die mede namens zijn collega, de heer G. van de Bruggen sprak, oud-kassier C. J. de Jonge en aannemer J- Martijn. Na afloop van de receptie werden de belangstellenden in de gelegenheid ge steld een kijkje te nemen in het nieuwe bankgebouw, waar men aanstaande maandag met het werk zal starten. Van onze adverteerders Meubelhuis „Renaissance" opende eerste filiaal voor woningtextiel te Middelburg Onlangs kon het mcubelhuis „Renais sance" te Vlissingen de „geboorte" aan kondigen van zyn eerste filiaal voor wo ninginrichting in Middelburg. Woens dagmiddag vond de opening van dit filiaal op de Nieuwe Burg 27 in Mid delburg plaats. Een grondige verbouwing van het pand, onder leiding van de aannemer Geschie- re uit Middelburg, heeft van het filiaal „Renaissance", speciaal voor woningtex tiel een moderne, aan alle eisen tege moetkomende zaak gemaakt. In over zichtelijke rekken langs de wanden vindt men dekens, gordijnstoffen, vitra ge, tapijten, matten, ganglopers, ma trassen en dergelijke m vele soorten. Bijzonder praktisch is, dat het plafond voorzien is van glazen „vensters" boven de toonbanken, zodat voorkomen wordt dat kleuren worden „verdoezeld". Een ruime etalage maakt het mogelijk van buiten af een blik te werpen in de grote winkel. Achter de windel bevindt zich het magazijn. Het is de bedoeling dat de filiaalhouder, de hoer P, de Bree uit Vlissingen, ln Middelburg komt wonen, Met hulp van twee verkoopsters hoopt hij de klanten voorlopig van dienst - kunnen zjjn. Voor de tienerjeugd Skelterrace, demonstraties „Outward Bound" en brandweer DE ZIERIKZEESE Oranjevereniging heeft het traditionele stramien van de festiviteiten op koninginnedag voor de komende 30ste april doorbroken met geheel nieuwe programmapunten. Het meest opvallende bij de samenstelling daarvan is, dat de jeugd van de lagere scholen er niet by betrokken is. Het be stuur heeft ditmaal de rijpere jeugd, de teenagers of hoe men hen ook noemen \vü, goed aan zyn trekken willen laten komen. Vooral omdat deze categorie in het verleden nogal eens is vergeten. Vier elementen uit het programma, zoals de voorzitter van de Oranje vereniging, de heer M. C. Doeleman, dat dinsdagavond op de ledenverga dering bekendmaakte, springen dade lijk naar voren: een skelterrace, een demonstratie van de „Outward Bound School", een bluswedstrijd van de eilandelijke brandweerkorpsen en een optocht van teenagers. Circuit voor de skelterrace van de Cart ing Club Nederland 20 coureurs heb ben reeds ingeschreven zal het Veer- plein aan „De Val" worden. Met 1200 -rakken stro zullen op dit plateau vele indemissen en bochten worden ontwor pen. De wedstrijd wordt verreden in drie manches met handicap, en motoren die een snelheid kunnen ontwikkelen tot 150 km per uur zullen hier voor de eerste maal voor de ogen van het Zierikzeese publiek voorbijracen. De dijk rondom het Vqerplein een kwart ervan blijft vrij voor de toegang naar de provinciale boot kan als natuurlijke tribune fun geren. Er zal getracht worden een bus lijnverbinding voor de bezoekers naar „De Val" in te leggen. De wedstrijden zullen een groot deel van de middag in beslag nemen. Om animo voor de races te kweken zullen zaterdags tevoren op het Havenplein demonstraties worden gegeven met drie skelters. Er zal dan gelegenheid worden geboden om met de machines zelf een rondje te proberen. SPEKTAKEL Het programma voor koninginnedag zet 's morgens in met het gebruike lijke vlaghijsen. De postduivenvereni ging zal worden verzocht, deze start van de feestdag op te fleuren. „Kunst en Eer", de Koninklijke harmonie, zal het publiek via een rondgang door de straten meelokken naar de Nieuwe Haven, waar de leerlingen van Outward Bound School uit Renesse met kano's en dergelijke allerhande WAARSCHIJNLIJK TOT MEDIO MEI ZWAKKE VRAAG NAAR FRUIT De Tuinbomvcomraissie van de Z.L.M. heeft in zyn jongste vergadering aan dacht geschonken aan de aanvoer en de nryzen op dc groente- en fruitmarkt. Voorzitter P. J. Dekker wees erop, dat alle groenten nog duur zyn. De aanvoer van groenten op de veilingen vindt door liet koude weer geleidelijk plaats, zo zei hij. Er is een grote export van sla en komkommers naar Frankrijk, Duitsland, Zweden, Engeland en België. De winter- produkten witlof, diverse koolsoorten en waspecn behouden hun hoge prij zen zo merkte de heer Dekker op. In Europa is de vraag hoger dau het aan bod. Naar de verwachting van de heer Dekker zal dit ongeveer duren tot me dio mei, daarna is er weer een meer nor male afzet te verwachten. Spinazie en raapstelen gaan naar het binnenland en naar België, de glasandij- vie blijft in Nederland, zo bleek uit het betoog van de voorzitter. De prijs van de uien is in elkaar gezakt. Spanje, Italië en Amerika leveren uien in grote hoe veelheden tegen niet te dure prijzen. Ook Egypte is begonnen met de export van uien tegen hoge prijzen, maar het pro- dukt is van een prima kwaliteit. Export is er ook naar Engeland. De prijs is hier ;ezakt van 30 naar 12 a 13 cent per kg. Iet contracteren van tuinbouwproduk- ten is zeer redelyk gelopen. Enkele be drijven hebben ook in België gecontrac teerd- De contracten van bonen zijn voor' het grootste deel via de veilingen afge sloten. De prei in Noord-Brabant voor Personen die niet aan de gestelde eisen voldoen kunnen deelnemen aan de scha kelcursus. Uitvoerig zal hierop binnen kort worden ingegaan. De veilingen, de provinciale organi satie en het Centraal Bureau doen reeds veel om samenwerking te bevorderen. In verschillende gebieden in ons land komt deze zaak aan de orde. Om tot een op lossing te komen is vaak langdurig over leg nodig. In Zeeland is op verschillende gebieden reeds een bevredigende aamen werking. Ten aanzien van de wildschade zal nader worden geïnformeerd over be schermde en niet beschermde vogels- In zijn openingswoord memoreerde de heer Dekker het overlijden van de heer J. Q. C. Lenshoek uit Kloetinge. In „de Prins van Oranje" stunts zullen uithalen. Zyn die achter de rug, dan zullen enkele brandweer korpsen hun paraatheid op het Ha venplein beproeven in een wedstrijd van het blussen van een spektakel stuk. Aan het begin van de avond is een op tocht van teeners gedacht in de kolde rieke sfeer. De harmonie „Kunst en Eer" zal voor de muzikale medewerking aan het avondprogramma zorgem Het stuur heeft de kosten voorlopig begroot op ƒ2700. Zet men daartegenover het batig saldo over de afgelopen jaren van ƒ1780,23 in de kas, dan is reeds duidelijk, dat de Oranjevereniging er nog niet is. De bijzonder matig bezochte vergadering er waren 19 van de in totaal 800 leden kreeg van de kant van het bestuur te horen, dat medewer king van de gehele bevolking hoog nodig is. Een derde van de Zierikzeese gezin nen is lid van de vereniging. MINDER VRUCHTDRAGEND In een overzicht van de secretaris, de heer E. P. J. Krips, werd evenwel met waardering gesproken over de belange loze bijdrage die „Kunst en Eer" en ver schillende andere verenigingen steeds verlenen. Ook het gemeentebestuur werd hierin betrokken. Over de contacten met de hoofden van de scholen zei de secretaris, dat deze niet meer zo vrucht dragend zijn als „vroeger". Na deze op merking nam de heer L. Th. Fennema, hoofd van de ehristelyke lagere school, het woord. Hij herinnerde onder meer aan de Oranjemarkt van enkele jaren geleden, die de kas van de vereniging goed heeft gespekt. De heer Fennema noemde het verder een verlies, dat de schoolkinderen ditmaal worden uitge schakeld. De vergadering bracht geen wijziging in het bestuur wat betreft de aftredende leden, die zich herkiesbaar stelden: de heren M. C. Doeleman, J. Schot en J. van den Berge. In de plaats van de heren J. W, van den Doel en penningmeester P. Heering, die beiden wegens gezondheidsredenen bedankten voor hun bestuursfuncties, werden be noemd de heren H. Koevoets en G. Tim merman. Paasvoetbaltoernooi Schouwen-Duiveland DE PAASVAKANTIE zal voor de schooljeugd van Schouwen-Duiveland op vrijdag 12 en zaterdag 13 april a.s. weer inzetten met het traditionele voetbal toernooi van het eilandelijb K.N.V.B.- rayon op het sportpark Banninb te Zie rikzee. In totaal 31 elftallen van 17 ver schillende scholen zullen tegen elkaar uitkomen en dingen naar het kampioen schap, waarvoor weer een glimmende beker in de kast staat te wachten. Er zal worden gespeeld in vier afdelin gen met verschillende poules. De wed strijden beginnen vrijdagmorgen om 9 uur. Tot vier uur 's middags zal er dan op drie velden tegelijk worden gevoet bald. Zaterdagmorgen worden de finale wedstrijden gespeeld. De duur van de wedstrijden is tweemaal vijftien minu ten. Er zullen tien lagere scholen aan dit paastoemooi om de eilandelijke titel deelnemen: de openbare lagere scholen van Zierikzee (twee elftallen), Drei- schor, Nieuwerkerk, Kerkwerve, Burgh, Brouwershaven, Haamstede en Zonne- maire- De christelijke lagere scholen van Zierikzee en Haamstede. Ook de „Bea- trixschool" uit Zierikzee komt weer met een ploeg in het veld. De beide uloscho len te Zierikzee zyn met vijf elftallen in totaal vertegenwoordigd, de l.t.s. „Schouwen-Duiveland" stuurt er ïseven, de lagere landbouwschool te Zierikzee twee, het Professor Zeemanlyceum twee en dan is er nog een elftal van de voor bereidende klas voor het lyceum. Publieke belangstelling was goed Koude wellicht oorzaak geringe belangstelling De Jubileuni-paasveetentoonstelling te Oostburg is geen uitgesproken succes geworden. Daarvoor was de aanvoer van dieren beslist te gering. In de afde ling vetvee had men slechts zes dieren 14 15 cent per kg, op de veilingen te overigens pracht beesten ïnge- Vicrpolders xx ia schreven. Vnnrtc dnnir a Middelburg, Vierpolders en de Z.H.E. wegens betere kwaliteiten tegen 17 a 18 cent. Knolselderij is afgeloten gemiddeld tegen 2.1,50 per 100 kg, aldus de voor zitter. Fruit De afzet van peren loopt ten einde. De vraag is zwak. De import uit Znid-Al'rika veroorzaakt grote con currentie. By appels is de vraag even eens zwak, ook liet buitenland heeft moeite met de houdbaarheid. Duits land en Italië ruimen snel, waardoor er een groot aanbod komt. De prijzen zijn hierdoor gemiddeld 10 cent per kg. lager. Het ondereind van fruit gaaf, zelfs doordraaien. De industrie neemt dan af en verwerkt d appelmoes. Bij de behandeling van de ingekomen stukken werd wat uitvoeriger ingegaan op het programma van de lagere tuin bouwschool, de „Ir. A. W. van der Plas- scheschool" te Kapelle. Aan de algemene vorming der leerlingen wordt veel aan dacht besteed. Daarnaast wil de tuin bouwschool een speciale tuinbouwoplei- ding geven. De tuinbouw is een belang rijke bedrijfstak, die in Zeeland nog steeds meer in betekenis zal toenemen en die zovele facetten heeft, dat een spe ciale opleiding niet kan worden gemist, zo werd gesteld. Van het begin af is het onderwijs be paald door hetgeen zich op het gehele terrein van de tuinbouw afspeelt. De tuinbouwschool is dé onderwijsinstelling voor de adspirant-tuinbouwer. Fruitteelt, groenteteelt en andere Zeeuwse teelten worden zo volledig mogelijk behandeld. De heer J. A. Vogelaar, voorzitter van de tuinbouwtentoonstellingscommissie, deed uitvoerige mededelingen van de Z.L.M.-tentoonstelling te Kruiningen. Er is een aparte hal voor de tuinbouw te Kruiningen, waarin o.m. met grote me dewerking van de veilingen en 't Cen traal Bureau een speciale stand zal ko men van groenten en fruit. De ruimte van deze tuinbouwhal is volledig bezet on voorlichting, onderzoek en onderwijs zal hierin naar voren komen. De adjunct secretaris van de Gewestely-' ke Raad van liet Landbouwschap gaf een overzicht van de wet erkenning tuinbouw. Aan de uitvoering van deze verordening zyn nog verschillende be zwaren verbonden. Vooral de praktijkeis voor de groenteteelt is bij het verlenen van een vergunning in Zeeland zwa»- schreven. Voorts dong een tiental dieren mee naar de ereprijs in de afdeling han delsvee, terwyl ten slotte één eigenaar "iertal varkens naar de tentoonstel- had ingezo helemaal niet. Over de oorzaken van deze geringe deel name waren de meningen nogal ver deeld. De een beweerde, dat het te koud was, een ander weet het aan de geringe belangstelling voor veehandel, terwijl een derde meende, dat de bedrijvigheid in de landbouw al weer te veel aandacht opeist. Publieke belangstelling was er overigens voldoende op het voor deze Telegenheid met vlaggen versierde Le- lelpleln. De uitslagen waren als volgt: De afde ling vetvee, kampioen, de dikbil met vier brede tanden van E. Martelaere te Aardenburg (fokker A. I. Nortïer, Oost burg). Reserve-kampioen, de vaars met vier brede tanden van A. J. Buijsse, Aardenburg. Ossen met zes brede tanden: eerste prijs voor inzending van M. van de Guchte, 's-Heer-Arendskerke en een tweede prijs voor eig. I. J. Risseeuwte Oostburg. Stieren van alle ouderdom: eerste prijs voor inzending van C. Verheije, Sluis en een tweede prijs voor die van E. M. van Vooren te Philippine. In de afdeling handels vee: ging de eer ste prijs voor de beste groep naar eige naar J. van de Driest te Oost- en West- Souburg. Deze behaalde voorts drie maal een eerste prijs voor zyn roodbon te en driemaal een tweede prijs voor zyn zwartbonte dieren. Een eerste pry's f ng verder naar het dier van eigenaar M. van Vooren te Philippine. De 1 varkens van de heer O. Hermans Uzendijke verwierven alle een eerste prijs. In een enorm vlot tempo heeft de'; jubilerende firma Berco in Goes gisteravond in „De Prins van Oranje" haar lente- en zomercol lectie laten zien. Het was de echt genote van de Goese burgemeester mevrouw E. Huber-Schneider, die de show opende. Zij deed dat, zo zei ze, met veel plezier, omdat het een bijzonder feestelijke avond voor de heer en mevrouw Berks, die het vijftienjarig bestaan van hun zaak Vieren. Een van de kenmerken van het winkelen in Goes noemde mevrouw Huber het ongedwongene van de zaken, een eigenschap, die' ook tot uiting kwam op deze show, die geheel werd verzorgd door mannequins van eigen bodem. Zij wenste de firma Berco ook voor de komende jaren deze plezierige ongedwon genheid toe. Zes mannequins en twee kleine meisjes toonden vervolgens de grote col lectie. Het was een zeer fleurige mode, die we te zien kregen. Vlotte modellen ook en mooie materialen. Zoals traditie is bij deze firma werd aandacht besteed kleine en grote maten. Voor de teenager zagen we onder meer een geestig japonnetje, dat leek op een felrode overgooier met een blouse in een klein zwart-wit ruitje, maar het was toch één geheel. Het geestige was de rokzoomgarnering, die bestond uit een zwart-wit geplooid strookje. Voor de oudere zusjes was er een enor me collectie jurken en praktische pak jes en voor de wat grotere maat of niet meer zo heel piepjonge vrouw afkleden- de en rustige kleding. Mooie hoeden Byzonder geslaagd vonden we de rose linnen japon met een brede opengewerk te rand langs de zoom. Er werd een Op de modeshow van Berco in Goes toonde een van de mannequins een een voudig maar stijlvol deux-pièces in lichte zomerkleur met donkere knopen als enige garnering. Moderne schoenen met Jioge wreef", een kleurige paraplu en een vlotte, op de Engelse herenmode ge- inspireerde bolhoed voltooien het beeld. (Foto P.Z.C.) De hoeden van de firma Eversdijk- Schrijver waren bijna zonder uitzonde ring mooi. Vlotte „bolhoedjes", hoeden met brede randen, leuke lintgarnering en heel leuke jeugdige modelletjes van gevlochten stro. ,innen is een favoriet voor het komende seizoen. We zagen het verwerkt tot vlot te japonnetjes maar ook tot geklede ensembles. Maar natuurlijk waren het de katoenen imprimés, die de hoofdrol speelden. Het is hierin veelal de des sinering, die een jurkje „maakt". De vrolijke ldeuren, verwerkt in ruit-streep of fantasiedessins riepen een werkelijk zomers beeld op. Een van de prijswinnaars op de jubi- leumpaasveetentoonstelling in Oostburg, die met een krans om de nek moet po seren voor de fotograaf. (Foto P.Z.C.) Goede accessoires Heel aantrekkelijk ook waren de sport- ensembles: lange pantalons met kleu rige jumpers, praktische jackets of een -mantel. Er werden gezellige flatjes bij gedragen uit de schoennencollectie, die dé firma Van de Reepe liet zien. Het was een mo dieuze collectie. Veel schoenen met de zo moderne bandgamermg over de wreef en op de opengewerkte zijkanten, lakschoentjes of de prettig passende pumps van gevlochten leer. De twee kleine meisjes, Yvonne en Christine, gingen van top tot teen met de zomermode mee. Ze droegen moderne schoentjes en modieuze kinderkleding, zoals de grappige deux-pièces in rose en bleu. Van het Parapluiehuis ten slotte kwa men de accessoires. Flonkerende hals kettingen, mooie ruime tassen met vlot te garnering en paraplu's in zonnige kleuren. Heel grappig was de paraplu in lichte en donkerder groene banen. Het was prettig te zien, dat alle acces soires met zorg waren gekozen bij de getoonde (mooie) zomermantels, en sembles, japonnen en sportcombïnatïes. Het was wel een show, die van harte naar de zomer deed verlangen. EINDLES VAN CURSUS TUINBOUWBEDRIJFSLEER Dinsdag werd in de lagere tuinbouw school te Kapelle de eindles gehouden van de cursus tuinbouwbedrijfsleer. Na mens de commissie van toezicht sprak ir. D. J. van der Have de geslaagden toe. Hij was van mening, dat het juist is ge weest van de leerlingen om na de vak school nog deze speciale cursus te vol gen. Hierna gaf de heer J. op 't Hof. leraar voor deze speciale cursus, een overzicht van de cursusactiviteiten. Ge start werd met 15 leerlingen, waarvan, er 3 afgevallen zijn. Iedere week werd er 2 avonden les gegeven. Ondanks het ongunstige weer in de afgelopen winter, was er een goed bezoek. Vakken als boekhouden, bedrijfsleer, wetskennis, landhuishoudkunde en organisatorische problemen, werden over 144 lesuren ver deeld. Tijdens de les was er ook tijd voor discussie. Aan de hand van een artikel in het Zeeuws Landbouwblad, over de fruit- - spra- kwamen. De heer C. L. de Wilde overhandigde namens de inspectie van het landbouwonderwijs aan alle deelne mers een cijferlijst. Hij onderstreepte het belang om bij te blijven en vooral de vak bladen te lezen. Als woordvoerder van de leerlingen bedankte de heer A. van de Vrie voor de prettige wijze van les geven. De heer Op 't Hof, directeur van de lagere tuinbouwschool, die als leraar van deze cursus optrad, sprak een slot woord. De namen van de geslaagden zijn: M. Eversdijk, Kapelle; M. Hooge- steger, Kapelle; G. Lepoeter, Kapelle; P. Hermes. Kapelle; M. A. van der Vliet, Kapelle: A. v. d. Vrie, Biezelinge; J. Rottier, Biezelinge: J. Boot. Kortgene; C. Looy, 's-Gra venpolder; G. Baas, Nieuwland; P. Poelman. 's-Heer-Arends kerke; M. Moeliker, Kruiningen. WANDELTOCHT SCHOUWEN OP ZATERDAG 18 MEI De traditionele 25 km wandeltocht over Schouwen-Duiveland is voor het komen de seizoen op de agenda geplaatst voor zaterdag 18 mei a.s. Voor de 23ste maal zullen dan op het Havenplein van Zie-. rikzee weer de tippelaars aan de start verschijnen. De route, die het comité „Wandeltochten op Schouwen-Duive land heeft uitgestippeld, loopt door het Gouweveer over het dorp Nieuwerkerk. Vandaar zal het wandelleger zijn weg zoeken naar Dreischor om over Noord- gouwe terug te gaan naar Zierikzee. In „Concordia" aldaar is als vanouds de diploma-uitreiking. Postzegelbeurs in Goes De afdeling Goes en omstreken van de vereniging van postzegelverzamelaars „Philatelica" houdt zaterdag a.s. in de ambachtsschool te Goes een postzegel- beurs. Er is tevens een tentoonstelling van postzegels. Het is mogelijk om tij dens deze beurs zegels te ruilen of te verkopen. De beurs begint 's middags om twee uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5