Brouwershavens „verlanglijstje" van kapitaalwerken bij begroting 1963 WV Koudekerke: met prijzen beperking Jaarstuk sluit, maar de financiële positie maant tot voorzichtigheid HOLLAERS VERBERKT PLAN VOOR BOWLINGCENTRUM IN RAAD VAN WESTKAPELLE Onderwijszaken in raadsvergadering MARKTBERICHTEN SOUBURG WERKT AAN OPRICHTING VAN EEN V.V.V.-AFDELING LET OP BERC0 SOUBURGSE BOERENLEENBANK HEET NU RAIFFEISENBANK VL1SS1NGSE AM. A.,AFDELING KREEG IN 1%2 MEER LEDEN „Dorpshuis Dreischor" bij bevolking op zoek naar vakantieslaanlmnw SNEL HANDELEN BH BRAND OP MODDEROORD DONDERDAG 28 MAART 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Reservering slechts voor kleine portie TIEN KAPITAALWERKENdie forse bedragen zullen vergen, heeft Brou wershaven op een urgentielijst gezet. Het „verlanglijstje" is gevoegd by de begroting voor het lopende dienstjaar, die volgende week dinsdagavond in de raadsvergadering te Dreischor in behandeling zal komen. Een klein stokje er van echter zal de eerstkomende jaren tot realisering knnnen worden gebracht. Want de financiële positie van Brouwershaven is er niet bepaald rooskleuriger op geworden. De begroting sluit weliswaar met een post onvoorzien van 12.972,28, maar er zijn verschillende factoren aan te wijzen, die tot een bijzonder voorzichtig financieel beleid manen. gewone dienst ten opzichte van vorig Jaar met 60.000 gestegen. Er is al re- :ening gehouden met verhogingen van straat- en rioolbelasting en bovendien staat de nieuwe financiële verhoudings wet als een dreiging boven de begroting. De urgentielijst van kapitaalwerken ziet er als volgt uit: 1. Bouw van een nieuw gemeentehuis en restauratie van het stadhuis te Brouwershaven. 2. Aanleg van riolering in Noordgouwe en Zonnemaire en bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie. 3. Bouw van een nieuwe kleuterschool in Brouwershaven. 4. Vernieuwing van een deel van de havenbeschoeiing aan de zuidzijde in de haven van Brouwershaven. 5. Bouw van een nieuwe dubbele school in Brouwershaven. 6. Bouw van een nieuwe kleuterschool in Dreischor. 7. Aanleg van eensportterrein in Noordgouwe. 8. Bouw van een rioolwaterzuiverings installatie in Brouwershaven. 9. Herbestrating van de gemeentelijke weg tussen Dreischor en Schudde- beurs. 10. Aanleg van een zwembad in Zonne maire. In de nu od tafel liggende begroting is een bedrag van 18.000 gereserveerd voor een portie van bovenstaande lijst. De bouw van een kleuterschool in Brou wershaven, het herstel van de havenbe schoeiing en de bouw'restauratie van het gemeentehuis zijn daarin begrepen. Wordt dit alles over vijftig jaar afge schreven, dat is een kapitaalbedrag van 250.000 te ramen. Maar zoals gezegd voorzichtig heid is geboden, zo stellen b. en w., in hun aanbiedingsbrief bij de begroting. Want ondanks de ingevoerde belasting verhogingen zullen niet voldoende mid delen aanwezig zijn om in de toekomst deze urgente kapitaalwerken te finan cieren. Het zal dan noodzakelijk zijn om een verhoogde uitkering uit het ge meentefonds te vragen, waaraan weer verschillende voorwaarden verbonden zijn. Oorzaken In hun begeleiding by de begroting noe men b. en w. nog enkele oorzaken, die tot de verslechtering van de financiële positie van Brouwershaven geleld heb ben. Zo is de bevolking met 55 zielen teruggelopen. Een inkomstenderving van f 3300. De bezoldigingen en sociale las ten van de in dienst zijnde ambtenaren zjjn verzwaard. Er moet een hogere sub sidie worden verleend aan de gemeente lijke instelling van sociale zorg. De aan sluiting van de kern Brouwershaven by de nieuwe reinigingsdienst „Schouwen- Duiveland" heeft de gemeente voor een kostenbedrag van enkele duizenden gul dens geplaatst. De rente cl afschrij ving van verschillende investeringen zjjn opgelopen. Over de woningpositie van Brouwersha ven wordt nog opgemerkt, dat op een tiuizenvoorraaa van 1200 panden niet minder dan 120 krotwoningen zijn ge registreerd. B. en w. hebben vorig jaar een kleine toename van de bevolking LEERLINGEN MAR1NUS FLIPSE GEVEN CONCERT Het departement Noord-Beveland van de maatschappij tot nut van 't algemeen heeft in samenwerking met de Z.V.U. de pianist Marinus Flipse bereid ge vonden om met enkele van zijn leerlin gen op 5 april a.s. naar Kortgene te ko men om daar in hotel de Stadswijnkel- der een concert te geven, Deze leerlin gen, die de muziek in hun vrije tijd be oefenen. zijn: mevrouw Berit Schrijver hof-Sandveh. de arts Johan Huibregtsen. de 18-jarige vakstudent Nico de Rooy. de 14-jarige gymnasiast Hans Oudenaar den en de" 14-jarige muloleerlinge Ans Zwaan. Zij voeren werken uit van Mozart. Beet hoven. Chopin. Rachmaninoff. Haydn, de Falla en Gershwin. Het concert be gint om 8 uur. Benoeming onderwijzer Het bestuur van de School met de Bijbel te Bruinisse heeft met ingang van 1 april aanstaande benoemd tot onderwij zer de heer P. Huls uit Loppersum. Bouw toiletten op strand noodzakelijk Het toeristenbezoek aan Koudekerke is ten opzichte van 1961 in 1962 met rond 2500 overnachtingen toegenomen. Aldus bleek uit het jaarverslag, dat de secreta ris uitbracht tydens de jaarvergadering van Koudekerkes WV. In 1962 bedroeg het totaal aantal overnachtingen 182.860 (in 1961 totaal 180.339). De secretaris waarschuwde evenwel om te voorko men wat in naburige gemeenten reeds is gebeurd dat in het algemeen, de pryzen van de verschillende vakantie? verblijven niet onbeperkt kunnen worden opgevoerd. Dat kan, zo meende hy, in de toekomst tot een bepaalde teruggang leiden. Tevens dienen volgens de secre taris deze pryzen in overeenstemming te zijn met hetgeen geboden wordt. Evenals in 1961 kan voor 1962 van een goed jaar in de toeristische sector ge sproken worden. Ook voor de maanden mei en september bleek weer uiter aard hoofdzakelijk aan de duinen be langstelling te bestaan. Het zou vol gens de secretaris dan ook zeker aanbe veling verdienen wanneer de exploitan ten de nodige aandacht besteden aan het voor- en naseizoen. Dit zou onder meer mogelijk zijn door hot bieden van aan trekkelijke voorwaarden, meer rust en lagere prijzen. De secretaris memoreerde, dat ook in 1962 weer enkele belangrijke werken tot stand gekomen zijn: aanleg duinover gang aan het einde van de Duinweg, alsmede een wandelpad vanaf deze over gang naar de lichttoren, aanleg twee parkeerterreinen, ingebruikneming vlet voor de reddingsbrigade, terwijl voor (Advertentie) ALS EXTRA VOO RJAARSBEURS- AANBIEDING TRICOT NYLON OVERHEMD ƒ9,75 Bij inlevering van de WAARDEBON, welke verstrekt wordt op de voorjaarsbeurs, voor slechts 7,25. Walstr. 78 Vlissingcn Lange, Noordstr 35 Middelburg AGENDA Vllsslngrn - Alhamora Guilt- Geuten. 20 uur 14 laar Sint-Jacobskerk Concert tloor iwt Residentie-Orkest, 20 uur Con eengebouw. Huishoudbeurs. 14—23 uur Souburg - De Zwaan Adspirantenultvnp ring Astrow", 10 30 uur Goes - Grand On the oeaeh (uitgaand v vrijz. horv rpmnnstr. en ole bijz. kerkew. herv. gem i 20 uur Borgen op Zoom. Die Brüeke. 20 uur. Jaar Luxur De man, die teveel wist. uur. 14 luar Oost lm re - Ledeilheater De overval, uur. 14 laar Zlerlkzrt - „Mondragon' Jaarvorgnrtertng „Stad en lande". 19 30 uur. Briilnlssr - Verenigingsgebouw Jaarfeest C. J V meisjesvereniging. 19.30 uur. Nlcuwcrkrrk; .Ons dorpshuis" Blo-Luxem- bourg met Ben Hur' 19.30 uur. Stavenlssr - Zaal Moermond ledenverga dering coöperatieve boerenleenbank, 19.30 uur. voorspeld in verband met de vestiging van personeel, in dienst bij de Delta werken. Dat personeel is inderdaad ge komen, maar kan zich niet in de kern Brouwershaven vestigen omdat er een flink woningtekort is en de gemeente voor 1963 ook geen enkele toewijzing van woningen heeft ontvangen. Dubbele school Het college kan nog meedelen, dat op dracht is verleend voor het opmaken van plan om te komen tot de bouw van nieuwe dubbele school in Brouwers haven, die de beide bestaande en ver ouderde gebouwen zal moeten vervan gen. In het komend najaar zal een ter rein bij de openbare school te Noord gouwe worden ingezaaid om te dienen als speelweide. De aanleg van een vol ledig geoutilleerd sportterrein aldaar stuit op vele moeilijkheden. Als hun ideaal zien b. en w. nog steeds de aan leg van een sportterrein halverwege dit dorp en Zonnemaire, zodat beide kernen er gebruik van kunnen maken. Nagegaan zal worden of de verbin dingsweg tussen Schuddebeurs en Dreischor in beheer en onderhoud bij de gemeente in de nabije toe komst herbestraat en op sommige punten verbreed kan worden. badgasten enkele attracties op touw ge zet werden, hetgeen ook in 1963 zal ge schieden. Het aantal strandhuisjes bedroeg 731, het aantel consumptietenten 5 en het aantal leden 210, hetgeen 20 meer bete kende dan in 1961. Tijdens de rondvraag werd er op gewe zen, dat in verbana met de vervuiling van het strand onder andere de bouw van toiletten dringend noodzakelijk is. Het bestuur verzekerde deze kwestie in studie te nemen. Bij de bestuursver kiezing werden de heren J. L. Dreg- mans en F. P. J. Christiaansen weer her kozen. Na afloop van de vergadering hield WV-directeur G. W. Oskamp een eau-, serie over de toekomstige ontwikkeling van Zeeland als recreatieprovincie- SEROOSKERKE W Gymnastiekdemonstraties door plaatselijke sportclub Dezer dagen gaf de gymnastiekafdeling van de sportvereniging Serooskerke (W.) in het verenigingsgebouw twee jaarlijkse uitvoeringen voor donateurs, genodigden en belangstellenden. De voorzitter, de heer M. Jobse, heette de aanwezigen welkom en wees op de be langrijkheid van een goede lichamelijke ontwikkeling. Hij sprak zyn vreugde uit over het feit, dat de vereniging de be schikking heeft over een zeer bekwaam en kundig leider, de heer J. de Keijzer, die de gymnastiekafdeling tot goede prestaties weet te brengen. Als dank werd de heer De Keijzer een boekebon overhandigd. Ook dankte de heer Jobse de hulpleidsters en leider, de dames J. de Keyzer-Swart, R. de Pagter-Francke, S- de Buck, N. Christ.iaa.nse, C. Louwer- se, W.d. C. Louwerse P.d.. R. Noordhoek en de heer A. Joziasse, voor het vele belangeloze werk dat zH voor de vereni ging heben verricht. Hij bood hen ver volgens een cadeau aan. Hierna werden op vlotte en gevarieerde wijze de oefe ningen afgewerkt. De jongens brachten een hankoefening en paardspringen. De meisjes verzorgden onder meer enkele vrije oefeningen op muziek. Dit was een zeer aardig nummer, waarbij ook de leidster, mevr. De Keijzer, optrad. De heren junioren en heren lieten oefenin gen zien aan de bruggen, rekken en op de lange mat. De dames junioren ver zorgden onder meer knotsoefening en de monstraties op de evenwichtsbalk. De dames besloten het programma met een keurig uitgevoerde Hongaarse dans, waarbij zeer veel aandacht werd besteed aan de kleding. De sportvereniging Se rooskerke kan met voldoening terugzien op een tweetal geslaagde uitvoeringen waarvoor beide avonden de zaal geheel ezel was- Burgemeester A. de Kam gaf rijdagavond blijk van zijn belangstel ling terwijl zaterdag de kringsecretaris van de Zebra, de heer J. Henderikx, de vereniging complimenteerde met de ge slaagde uitvoering. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Collecte De tweede sanatoriumcollecte van „Son- nevanek" en „Zonnegloren" heeft te Nieuw- en St.-Joosiand 75 opgebracht. .ikwil Bolletje MIDDELBURG KLEUTERS 'TZANDDORP MAAKTEN KABOUTERDORP Tijdens een ouderavond van de kleuter school op 't Zanddorp te Middelburg hebben de vaders en moeders en verdere belangstellenden de gelegenheid ge had te zien wat hun kroost en klei ne kennisjes zoal kan presteren. En dat was waarlijk al niet gering: want de kleuters hadden ter gelegenheid van deze ouderdag een tentoonstelling ge maakt, die zij „kabouterdorp" genoemd hadden. Onder leiding van de leidsters hadden de kinderen allerlei voorwerpen gemaakt, die geheel de sprookjesachtige sfeer van het kabouterland inademden Zo waren er schilderachtige kabouterfi guren, struiken, bruggetjes, lantaarntjes enzovoort, gemaakt van de simpelste materialen en bijzonder kleurrijk. Er was veel belangstelling voor deze tentoonstelling van de zijde van de ou ders, die uiteraard ook gelegenheid kre gen om met de leidsters over de presta ties van hun kleuters van gedachten te wisselen. Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling Westkapelle van de N.C.V.B. hield dezer dagen de jaarvergadering, onder leiding van de presidente mevrouw Van Rooyen van Sighem. Het progr ma bestond uit zang, declamatie en tableau. Tot tweede-secretaresse werd ;ekozen mevrouw Willeboordse-Hui- jregtse. De afdeling telt 59 leden. Spre ker is dan de heer Struik uit Oostka- pelle. Feestavond „Atlas" De korfbalvereniging „Atlas" te Rït- them gaf dezer dagen in „Ons Dorps leven" de jaarlijkse feestavond. De heer J. de Pagter Adrz. heette in zijn ope ningswoord alle aanwezigen welkom en bracht dank aan b. en w. voor het in tebruikt geven van het sportveld, aan le donateurs voor hun financiële steun jn aan de familie Van de Broecke voor de wekelijkse verzorging van de thee. Daarna voerde een toneelgroep uit Big- gelcerke op boeiende wijze het toneel spel in 3 bedrijven „Wij weten niet al les", van K. Besuind op. Met een kort woord sloot de heer De Pagter deze geslaagde bijeenkomst. Vergadering N.C.V.B. Dezer dagen hield de afdeling Aagte- kerke van de Nea. Chr. Vrouwen Bond haar jaarvergadering onder leiding van de presidente, mevr- P. Vos-Schout. De zaal van „Amicitia" was geheel bezet. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek, dat zich in de loop van het jaar vijf nieuwe leden hadden opgegeven, zo dat het aantal leden thans 35 bedraagt De avond werd gevuld met voordrach ten, korte schetsjes en zang door een koortje, gevormd door een aantal leden uit de vereniging. In de pauze werd de gebruikelijke verloting gehouden. vereniging kan terugzien op een geslaagde jaarvergadering. De volgende vergadering werd vastgesteld op 23 april. Nabij de zeedijk Raad komt vanavond om acht uur bijeen Westkapelle krygt tenminste als de raad met een desbetreffend voorstel van W. akkoord gaat een bowling- centrum. Van de Maatschappij voor re- creatiebouw te Zevenhoven is namelijk een verzoek ontvangen tot het tijdelijk plaatsen en exploiteren van een bowling centrum, gedurende de zomermaanden. Voor dit doel wenst de maatschappij een perceeltje grond van de gemeente te hu ren, ter grootte van 140 vierkante nie ter, gelegen nabij de zeedijk, naast het opslagterrein van de polder Walcheren. en w. stellen de raad, die vanavond donderdag, om 8 uur bijeenkomtvoor aan de maatschappij een recht van op stal te verlenen op het gevraagde ter rein. Voorwaarde is echter, dat de maat schappij overeenstemming bereikt met de eigenaar van een souvenirtent de tent komt niet meer in het gezichtveld van hel publiek te liggen en van „Kasteel van Batavia" in verband met het feit, dat er in het bowlingcen trum zwak-alcoholische dranken zullen worden verkocht. Voorts stellen b voor een vergoeding te bedingen 140 per jaar, vermeerderd met bedrag gelijk aan 10 procent van de omzet van het jaarlijkse i trum. bowlingcen- VLISS1NG EN Men heeft geen overeenstemming kunnen bereiken over de aankoop van een perceel grond aan de Molen dijk van de heer J. P- Gabriëlse- Het betreft hier een oppervlakte van on geveer 244 vierkante meter, nodig ter realisering van het uitbreidings plan „Noord". en w. stellen de raad voor te beslui ten tot het voeren van een onteigenings procedure en het college tevens te mach tigen om bij dagvaarding toekenning van het recht tot voorlopige inbezitne ming te verzoeken. In de vergadering komen verder aan de orde de vaststelling van een verorde ning betreffende het toekennen van pensioen aSh gewezen wethouders, veiling kapelle-biezelinge. 27 maart. Golden Delicious 1 80 7678, 75 77—85, 70 75—82, 06 63—71, 60 38—47, 2 80 61, 75 63—68, 65 51—59, 70 61—65, 60 31—39, 2D 20—28, grof 28—45, fijn U—28. Jonathan 1 75 44, 70 44—47. 65 42—46, 60 29. 2 75 34. 70 25— 65 17—34, 60 15—26. 2D 11—16, grof 13—17, fijn 8—13. Goudrenet 1 85 58, 80 62, 75 42— 52, 70 45—48, 65 35—36, 2 38—39. 65 33-35. 2D 22—25, grof 25—38, fijn 18—22. Winston 1 75 61, 70 66. 65 53. 60 42. 55 29, 2 75 61. 70 64. 65 46—56, 60 32—41. 55 25-23. 2D 12—14. grof 27—35. fijn 9—17. Zoete Ermgaard 2 55 64. 2D 40. fijn 35, kroet 12. zure kroetappelen 7,70. Kleipeer grof 38. fijn 22. Brederode grof 26—37. fijn 19. Comtesse de Paris 2 65 19, 55 17, grof 18—22, fijn 18—19. Saint Remy 2 65 39. 65 38. 2D 32—35. grot 31—34, 18—29, kroet 8%. Packham Triumphe 2 75 18, 65 17 grof 10, fijn 6—9. Gieser Wildeman 1 55 66, 50 40, grof 25, 2D 37. Aardappelen bonken 1718, 1 1316, 2 8Vè 10. Witlof AB 91—113, afw. 57. Spinazie 1 177—179 Glasandijvie l 192—201, 2 153—156. Prei 54—99. Uien 11—15, afw. 3, Breekpeen 13—21, afw. 9. Bijeenkomst in het gemeentehuis Commissie van voorbereiding bestaande uit zes leden In Souburg is woensdagavond de eerste stap gezet op de weg naar de oprichting van een plaatselijke afdeling van de Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer. Tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis tvaren een twintigtal mid denstanders en twee „kamerverhuur sters" aanwezig om over de oprichting van een Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer te spreken. Het resultaat was, dat er verschillende plannen op tafel kwamen en dat men uiteindelyk een commissie van voorbereiding van zes leden in het leven riep. Namens een initiatïefcomité sprak de voorzitter van de middenstandsvereni ging, de heer C. Henderikx, een wel komstwoord tot de aanwezigen. Hij richtte zich daarin in het bijzonder tot burgemeester B. H. G. ter Haar Ro- meny en tot de directeur van de pro vinciale Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer, de heer G. W- Oskamp De heer Henderikx gaf vervolgens een overzicht van de pogingen om een V.V-V. in Sou- ènigL_„ veel vreemde mepsen naar Souburg. Zij liepen hier maar te zoeken en wisten niet waar zij eigenlijk terecht konden. Toen kwam bij ons de gedachte op een V.V.V. op te richten. Jammer genoeg is in het contact met de provinciale di recteur een achterstand ontstaan, om dat wij meenden, dat Souburg weinig te bieden had", aldus de heer Henderikx. „Wij vroegen ons echter af", zo vervolg de hy, „is rust ook niet iets, dat ie een vreemdeling kan aanbieden. Wrj bè- sloten het weer te proberen". ken van de mogelijkheden, die er in de gemeente zyn. „Ais U niet te hoog van de toren blaast, kunt U meeprofiteren van de recreatie- U zult in de eerste seizoe nen alleen maar mensen kunnen on derbrengen, die ergens anders geen onderdak meer hebben kunnen vin den. U zult hier een langzame ont wikkeling moeten hebben, waarbij U als troef uw vriendelijkheid heeft". Hij gaf de aanwezigen verder de-raad het eerste jaar als een vereniging- prichting te blijven werken. De heer Oskamp had voorts reeds een slagzin voor de nog te vormen V.V.V.-afdeling: „Souburg, waar oost en west elkaar ontmoeten" Na deze voorlichting ontstond een uit gebreide discussie, waarbij verscheidene plannen naar voren kwamen. Een aan wijzing voor de mogelijkheden achtten wel het- feit, dat Verschuiving Burgemeester Ter Haar Ronieny had een dergelijke ervaring gehad als de middenstandsvereniging. „Toen de heer Lorier in mijn eerste raadsvergadering informeerde naar een Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer, viel zyn vraag my koud op het dak. Ik vroeg my af: waarom hier een V.V-V.", aldus de bur gemeester. Hij zei verder, dat men in de recreatie een verschuiving van de kust naar het binnenland ziet optreden. De burge meester was van mening, dat Souburg dicht genoeg by de kust ligt om eer te kunnen meepikken. „Sou- gvorig jaar volgens de kassier van de boeren leenbank ƒ130.000 aan vreemde valuta bij de bank was ingewisseld, waarvan ongeveer ƒ80.000 door vreemdelingen was binnengebracht. Aan het slot van de bijeenkomst werd een comité benoemd, dat de verdere plannen zal uitwerken. Dit comité is als volgt samengesteld: voorzitter, burge meester B- H. G. ter Haar Ronieny; secretaris, de heer J. J. van Ginkel; penningmeester, de heer A. Joziasse; leden mevrouw Geertse en de heren O. Henderikx en A. Maljaars. VEILING BERGEN OP ZOOM. 27 maart Rode kool 53—66. Witte kool 58— Prei 58—65 Waspeen 35, Kroten 21—35. Witlof 51—122. Spruiten 55—75. Schorseneren 9—35. Kasspinazie 147—171. Raapstelen per 23. Veldsla 89—96. VISMIJN COLWNSPL.WT. Exportgarnalen KIS kg, 5.49—6.05. Schar 169 kg. Bot 888 kg. Wijting 1085 kg. Schol 759 kg. Kabeljauw 380 kg. Tong 5 kg. VEILING ROTTERDAM. 26 maart. Aardappelen 916, Andijvie 1 220—240, 2 110—210. Grote PeeD 23—39. Rode kool 48—76. Selderij 13—17 Sla IA zwaar 58—61, IA licht 56—59. IC 28—35. per kg 185—225. Spinazie 1 130—148. 2 113—134. Uien B 6—13. C 9—21. D 10—26, geschild 24—26. Witlof IA 116—134. 2A 98—118. 1B 106—118, 2B 83—110. Aanvoer 36.000 kg Was peen 2A 17—18. Kroten 34—39. Prei 2 A 90—105. 2 B 45—88. Aardbeien 23—51 p. st. Golden Delicious IA 67—31, IB 51—72. Goud renet 2A 43—56. 2B 41—44. 2C 35—39 Jona than 2A 39—51. 2B 26—35. 2C 14—26. Lomb. Calville IA 45—43, 2A 20—39. St. Remy IA 4647, IB 46—47. 2A 40-44. 2B 33-45. 2C 31—39. Winston IA 65—69. Aanvoer sla 46.000 stuks. Aanvoer aard beien 1500 stuks. Aanvoer spinazie 2000 kg. Aanvoer andijvie 1100 kg. EIERMARKT BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 23 maart 1963. Prijsklasse 0 19 cent, 1 18 cent, 2 18 cent, 3 17 cent. VEILING GOES. 27 maart. Groenten. Per stuk: Kropsla 2 33. Per kg: Veldsla 1 160—180. 2 130—140. Stoof- 157-168. Witlof A2 107—115. B2 67. afw. •100. Rode kool afw 42. Witte kool 2 64. Koolrapen 26. Uien 2 13—16. Knolselderij Peen BI 24. Cl 26. afw. 5. Prei Al 67— A2 5—67. afw. 35. Spinazie 2 156—164. Andijvie 2 171—174. Aardappelen 3—14. VEILING TERNEUZEN. Grote komkommers C2 56. Peentjes 12.40— 15. Breekpeen 1122. Waspeen 30—33. Prei Al 108. A2 80—102. B2 44—69. afw. 44—65. Knolselderij afw. 23—27. Spruiten 83—88, afw. 17—22 Uien 6—23. Witlof A2 95—117, B 104—122. B2 91—112. afw. 66—87. Schorse neren C£ 28—49. Veldsla (glas) 167—186. Appelen: Golden Delicious 1 75 6976, 70 70—78, 65 55—62, 60 30—34, 2 80 81, 75 62—65, 70 55—62, 65 30—54. 3 grof 22—35, 3 fijn 12—15, kroet 9—16. Jonathan 1 75 38, 70 49— 50, 65 35. 60 25, 2 80 27. 75 26—31, 70 26—28, !8, 60 16—21, 2D 13—15, 3 grof 14—26, 3 fijn 10—14. Winston 1 70 60. 65 55. 60 41. 55 30, 2 70 62, 65 48. 60 35, 55 22, kroet 0. Goudrenet 3 grof 3241, 3 fijn 1329. kroet 914. Laxton 3 grof 20 Zoele appelen 3 grof 60, 3 fijn 44—54. Peren: St. Remy 3 grof 36— 40, 3 fijn 16—35, kroet 13. Algemene jaarvergadering Hoogste spaaroverschot van Walcheren (21,9 pet.) recreatie innemen. Het heeft een bloei ende middenstand, het heeft het Burg plan en het kan vreemdelingen onder dak geven", was burgemeester Ter Haar Romeny van mening. De heer Oskamp gat een uiteenzetting van hetgeen de V.V.V. is en beoogt. Hij schetste verder de vlucht, die het vreem delingenverkeer na de oorlog heeft ge nomen. Hy gaf de adspirant V.V.V.-af- deling de raad een inventaris op te ma- JAARVERGADERING OP 3 APRIL BELANGRIJKE STIJGING Officiële publikatie MIDDELBURG. UITBREIDINGSPLAN GRIFFIOEN II. Het hoofd vnn het gemeentebestuur van Middelburg maakt bekend, dat het partiölo uitbreidingsplan, regelende de bestemming in onderdelen van gronden, gelegen ten zui den vat' de Seisweg, vastgesteld dooi de raad diet gemeente bij besluil van 28 mei 1962. dooi Gedeputeerde Staten van Zeeland, is goedgekeurd bij besluit van 22 maart 19153, nr. 2503/301. 3e afdpllng. Middelburg. 28 maart 1963. Het hoofd van het tcdmoeinebestuur voorn., Mr. J, DRIJBER. VLISSINGEN. INENTEN TEGEN POKKEN. B. en w van Vlisslngen brengen ter open bare kennis, dat voor kinderen beneden de leeftijd van twee Jaar gelegenheid bestaat tot kosteloos inenten tegen pokken en voor ouderen tot kosteloos herinenten op woens dag 3 april 1963 te 4—5 uur n.m. In het gebouw van het Medisch Centrum. Jullana- Vlissin' De raad van Vlissingen krijgt in «Ie gadering van morgen, vrijdag, enkele onderwyszaken te behandelen. Zo stel len b. en w. voor mevrouw R. A. G. van der Wal-Wagenaar te Vlissingen voor het tijdvak van 1 augustus 1962 tot 1 augustus 1963 te benoemen tot lera res voor het algemeen vormend onder wijs in tijdelijke dienst aan de gemeen telijke imlustrië- en huishoudschool. Tevens wordt de raad voorgesteld de heer H. W. Stapelkamp te vlissingen voor het tijdvak van 1 september 1962 tot 1 augustus 1963 te benoemen tot leraar in tijdelijke dienst aan de indus trie- en huishoudschool voor het vak handenarbeid. Voorts stellen b. en w. voor aan het bestuur van de vereniging voor christelijk uitgebreid lager onder wijs een bedrag van ƒ9796,23 te ver strekken als voorschot op de vergoeding voor het vakonderwijs. Botsing met geparkeerde auto voor postkantoor Voor het postkantoor te Vlissingen heeft zich dinsdagmiddag een botsing tussen twee personenauto s voorgedaan. De heer H. J. M. uit Koudekerke wilde de geparkeerde auto van de heer J. G. M. S. uit Vlissingen passeren. Hij raak te hierbij de rechter voorzijde van de ge parkeerde auto. Beide wagens liepen schade op. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Subsidie voor koninginnedag Op verzoek van het Comité Organisatie Feestelijkheden stellen b. en w. van Vlissingen voor een eenmalige subsidie van 2500 te verlenen voor de viering van de verjaardag van H.M. de Konin gin op 30 april. Geldlening van bijna twee miljoen Voor de financiering van een gemeente- werkplaats en een werkplaats voor min der validen (ƒ810.000) en de bouw van een ulocomplex aan de Adr. Coortclaan (ƒ1 miljoen) stellen b. en w, van Vlis singen aan de raad voor een vaste geld lening aan te gaan met de N.V- Bank voor Nederlandsche Gemeenten tegen een koers van 9914 en een rente van 4 li %- VAN LEDENTAL P.T.T.-GROEP Het ledental van de .Algemene Bond van Ambtenaren te Vlissingen is het afgelo pen jaar flink gegroeid. Dit blykt uit het jaarverslag, dat op de jaarvergade ring van 3 april in ,,'t Anker" aan de orde zal komen. Er werden namelijk 26 nieuwe leden ingeschreven. De P.T.T.- groep kwam het best voor de dag. Deze onderafdeling steeg met 11 leden. Daar na volgt de gemeentegroep. De belangstelling van de leden kan, naar de mening van afdelingssecretaris J. C. Constandse wel wat groter zijn. De leden moeten naar zijn mening niet den ken, dat alles voor „zoete koek" wordt aangenomen. De correspondentie met het hoofdbestuur wordt zonodig in kri tische zin gevoerd. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 19 tot en met 25 maart 1963 zijn de volgende voorwerpen als gevonden aan het bureau van politie te Vlissingen gedeponeerd: enkele da mes- en herenrijwielen, verschillende handschoenen en wanten, diverse huis sleutels, enkele portemonnees met en zonder inhoud, snoer kralen, rode bal, plastic "regenjas, tube shampoo en speel goedpistool met holster en riem. Voorts zijn bij het politiebureau de adressen te bekomen, waar de volgende gevonden voorwerpen in bewaring zijn gegeven: diverse handschoenen, lipssleutel no W219, blauw speelgoedzwaard, groeDe kanarie, schooletui, rode portemonnee met inhoud, leren motorkap, dames- armbandhorloge, bruin met witte hond, hondepenning. 2 muntbiljetten, rode boodschappentas inhoudende 1 paar rode schoenen en geel truitje en bruine por temonnee met inhoud. Krediet voor nieuwe politieauto Daar de oudste surveillance-auto van de Vlissingse gemeentepolitie vrijwel geheel versleten is, vragen b. en w. de raad een krediet van <290 voor de aanschaf fing van een nieuwe auto. Duurtetoeslag voor gemeentepersoneel B. en w. van Vlissingen stellen de raad voor aan de gehuwd of kostwinner zrjn- de gemeenteambtenaren met een jaar wedde van minder dan 6500 per jaar, in verband met extra kosten als gevolg van de langdurige koude, een uitkering ineens van 50 toe te kennen. In afwij king van de rijksregeling willen b. en w. geen korting van ƒ35 voor de reeds toegekende koudetoeslag toepassen. De rekening over het jaar 1962 bevat aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 34.310,58. Het batig saldo bedraagt 2.119,77. De wijziging van de pensioenwet, sa menloop van bodempensioen met het overheidspensioen, de waardevastheid en de aanpassing waren voor de A.B.V. A.-afdeling belangrijke punten van be spreking in het afgelopen jaar. In het afgelopen jaar heeft de afdelii vaak een beroep gedaan op het hoofd bestuur. Diverse bondsbestuurders ga ven tijdens een aantal bijeenkomsten voorlichting. Districtsbestuurder A. van Aalst leverde zijn aandeel in het werk van het gemeentepersoneel, provinciaal personeel, het personeel in dienst van de N.V.'s en het personeel van de stichting „Rust en Verpleeghuizen Midden Zee land". De agenda voor de algemene jaarverga dering van 3 april bevat onder meer een bespreking van het beleid van het afde lingsbestuur en een bestuursverkiezing Voorzitter P. J. Greiner en secretaris J C. Constandse zijn aftredend. Zij zijn herkiesbaar evenals de andere aftreden de bestuursleden, de heren P. Burgers, J. W. Woltena, J. van As. J. Zwager man en J. Harinck. Bondsbestuurder A. van Aalst, die zal spreken over het onderwerp „actuele problemen voor het overheidspersoneel" zal tydens de bijeenkomst in ,,'t Anker" een aantal leden huldigen, die 25 of 40 jaar lid zijn van een bij het N.V.V. aan gesloten organisatie. Tydens de woensdag gehouden algeme ne jaarvergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank „Oost- en west-Sou burg" heeft men besloten de naam van deze bank te wijzigen in Coöperatieve Raiffeisenbank „Oost- en West-Sou burg". De voorzitter, de heer J. Besuijen, deel de tijdens deze vergadering in de klei ne zaal van „Rehoboth" mede, dat de boerenleenbank Oost- en West-Souburg over 1962 de hoogste stijging van het spaartegoed van de boerenleenbanken van Walcheren, heeft geboekt. Het spaartegoed steeg met 21,9 procent. Op de tweede plaats komt de bank van St. Laurens met 21,4 procent. Voorzitter Besuijen zei in zijn openings woord, dat 1962 een bijzonder gunstig jaar is geweest voor de boerenleenbank „Oost- en West-Souburg". De omzet steeg met f 4.203.495,06 f 14.017.845,67. Deze resultaten staan genoteerd in het jaarverslag van secre taris S. van Soelen over 1962. De ns geeft een totaal aan van 5.030.647,22. Het aantal dagboekpos- ten bedroeg 33.386. Zowel het aantal spaarders als het spaarderstegoed ven een sterke stijging te zien. Dit me de dank z-ij de propaganda-actie opening van het bijkantoor te Vlissin gen. Niet minder dan 350 personen tra- Jen in de weken na deze actie' als spaarder toe. Het aantal spaarders be droeg per 31 december 1962 2541 perso nen. Het spaartegoed omvatte op dat tijdstip een bedrag van f 4.369.149,09. Het aantal leden bedroeg op 31 decem ber 1962: 387. Ondanks de beperkende bepalingen van de Nederlandsche Bank en de daarop gevolgde verhoging van de rentepercentages door de bank steeg het aantal voorschotten met 30 tot 228, in geld van f 1.311.917, tot f 1.6S2.150. Het aantal rekeninghouders liep op tot 182. Een sterke stijging gat vooral de rekening vreemd geld te zien.- De om zet hiervan steeg van f 62.969,35 tol f 153.616.75. Voor 1963 verwacht mer veel van het bijkantoor Vlissingen. Op de balans van de coöperatieve boeren leenbank staat een saldowinst van f 7.130,47. Men besloot deze bij de ve te voegen. opnemen, waarvoor wél toestemming is vereist, is verhoogd van f 14.000 tot f 50.000. Artikel 5 werd zodanig gewijzigd, dat het nu mogelijk is ineens grote bedra gen te storten, zonder dat daarvoor toe stemming is vereist. De vergadering ging akkoord met de voorstellen van het bestuur om de pre sentiegelden van de leden van het be stuur en de raad van toezicht te verho- de bestuursverkiezingen werd de heer J. Besuijen, voorzitter, herkozen. De heer W. Simonse werd herkozen in de raad van toezicht. Wijzigingen Op advies van de Centrale Bank be sloot men eenstemmig de artikelen 5 en 6 van het huishoudelijk regle ment te wijzigen. Bij de wijziging van artikel 6 wordt bepaald, aat het maximale bedrag, van een krediet of voorschot, waarvoor geen goed keuring van de raad van toezicht of de Centrale Bank is vereist, ver hoogd wordt van f 8000 tot f 25.000. Het hoogste bedrag, dat een lid kan Het „Dorpshuis Dreischor" naast zijn functie -'s plaatselijk centrum ook in trek als vakantiehuis is bez>" ,_t een actie om de gehele gemeenschap te betrekken bij een initialiet, dat moet uitgroeien tot een oakkende propaganda voor het dorp als toeristenplaats. De beherende stichting wil Dreisohoi namelijk in de belangstelling plaatsen van de va kantieganger een dorp, dat teruggetrokken ligt van de in het topseizoen druk bevolkte Westhoek van Schouwen. Vijftien kilometer van duin en strand en in de naaste omgeving van Zlerikzee en Brouwershaven met hun historische attracties, prijst het zijn best bewaarde dorpsring van Zeeland aan, waaraan de bekende veertiende-eeuwse kerk en hei pitoreske Plaat- senhuis liggen En daarbij heeft het dorpshuis een forse stem tn het ka pittel Het stichtingsbestuur wil namelijk de slaapgelegenheid van dit scherp concurrerende dorpshuis als vakantiecentrum uitbreiden. Dat kan allen met volle medewerking van de bevolking. Daarom heeft men een alleen mei volle medewerking van de bevolking Daarom heeft men een circulaire gezonden aan de inwoners, waarin kamers bij particulieren wor den gevraagd voor het bieden van overnachtingen tijdens de zomer maanden. Vlissingen aangekomen op 26-3: Pieter Geer- truide van Kamperland; op 27-3: Walche- i Middelburg, Skern van Antwer pen. Vlissingen vertrokken op 26-3: Aridity naar Great Yarmouth, Gerherd Elfring naar Goole, Alme naar Hayle, JuUa Anna naar Rotterdam, Hondsbosch naar zee; op 27-3: Walcheren naar Breskens. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 26-3: Markborg van IJmuIden-Hansweert, Setas van Rotterdam. Tagri van zee-Hans- weert, Oosterburgh van Rotterdam, Draco Faro: op 27-3: Spirit van Londen, Stel la Primo van Hamburg. Eagle van Londen, Pericles van Le Havre, Diana V van zee- Gent, Jacaranda van Harwich. Globe van Frisia van Harlingen-Hansweert. Vlissingen gepasseerd varf Antwerpen op 26-3: Heiloo naar zee-Terneuzen. Valiant naar Hull-Gent, Oranjefontein naar Am sterdam, Antje naar Londen, Togokust naar Amsterdam, Tycha naar zee: op 27-3: Fidicia Sevïlla, Nina naar Rotterdam, Arnouds- polder naar Rotterdam, Anholt naar zee- Terneuzen. Ruby naar zee, J ohn M. naar Amsterdam. N.C.V.B. vergaderde De afdeling Waarde van de N.C.V.B. vergaderde dezer dagen onder leiding van mevrouw Mol-de Ferjter. Ds. Mooy uit Schore gaf deze avond een reisbe schrijving met dia's over Israël. We willen niet direct beweren, dat le klasser Ronnie de Pree van de chr. detailhandelsvakschool in Middelburg het kamp Modderoord aan de Na dorst vooj een grote ramp behoed heeft Het feit echter, dat Ronnie blijkbaar zo graag naar school gaat en destvegen maar een half uurtje vroeger van huis was vertrokken, was er de oorzaak van, dat de brand, die gisteren omstreeks 1 nur in één van de barakken in het kamp uit brak. geen ernstiger vormen kon aannemen. Want toen - Ronnie het vuur had ont dekt, werden er byzonder snel maat regelen genomen Eerst door de scholier, die als een haas naar de wacht rende, die juist aan de aflos sing bezig was, en vervolgens door de militairen. Een van de schild wachten begon onmiddellijk met de blussingswerkzaamheden. een andere belde even onmiddellijk de brand weer. Deze was uiteraard „zeer snel ter plaatse" met de hogedrukspuit, waarmee het vuur bedwongen kon worden De lagedrukspuit, die ach terna gekomen was, hoefde niel meer Ingezet te worden. De oorzaak van de brand was vermoedelijk overver hitting door een kol en kachel- Er was noga) wat schade aan een tussen- schot. de vloer en de zoldering van de barak, waarin de chr detailhan delsvakschool pas deze week zijn in trek genomen had. 's Morgens was er evenwel geen les geweest in ver band met een oefening van de mili tairen. Schoolmaterialen gingen niet verloren: de lessen konden in een andere barak voortgezet worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 25