stop een tijger in uw tank (g) Een ton schade aan Noordbevelandse wegen MET ESSO BENT U BETER UIT! INSPANVEILING. SETTER SET NYLONS J. v. d. Kreeke AanpasSingswerken100 voorlopige rijksbijdrage EXAMENS Hengelwedstrijd aan Walcherse kust met VIM-EXTRA maakt U 't zó schoon! SNELLER SCHOON WOENSDAG 27 MAART 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T In de bloei van uw leven lusteloos, prikkel baar, moe? Drink PLEEGZUSTER BLOEDWIJN #lWt lat yezündAeid Geneeskrachtige wijn met zenuwsterkende, bloedvormende en op bouwende bestand delen. Alleen verkrijgbaar bij apotheker of drogist Mr. P. W. Meylink, notaris te Middelburg, zal woens dag 3 april 1963, 2 uur n.m., voor de heer P. Pol derman, Dorpsdijk 32 te Vrouwenpolder, a contant, publiek verkopen: paard (ruin 7 jaar), 2 melkkoeien, kalfvaars, 2 weivaarzen, 2 halfjarige vaarzen. T.b.c.-vrij en in geënt tegen mond- en klauwzeer. Voorts: bandenwagen, veewagen, 2 tilbury's, 3 ploegen, 8 b. eenpaards- eg, paardewant, niangei- molen enz enz. Bezichtiging 's morgens voor de verkoop. Dat zijn pas nylons. De meest gevraagde kous, vanaf 1,95. Segeersstraat 30, telefoon 2771, MIDDELBURG Voor uw oud GOUD, ZILVER, KRALEN enz. geven wij de hoogste waarde. |wmm»;i;[nun WESTKAPELLE Zuidstr. 66 - Tel (01187)284 Donderdags van 10-5 uur in Middelburg, Zuidsingel 54. TOERISTEN REDENf WEGEN STUK De strenge en langdurige winter heeft voor het waterschap „Noord- Beveland" uiterst nadelige gevol gen gehad. Het sneeuwvrij maken van de wegen kostte 4000 en het herstel van enkele tijdens de dooi periode totaal stukgereden wegge deelten in de Oud-Noord-Beveland- polder en de Heer-Janszpolder Vergt een bedrag van niet minder dan 95.000. Dit verklaarde maan dagmiddag de dijkgraaf van het waterschap Noord-Beveland, de heer M. W. van Arenthals tijdens de in „De Stadswijnkelder" te Kortgene gehouden vergadering van hoofdingelanden.. De dijkgraaf zei het te betreuren, dat niettegenstaande de snelle alge hele afsluiting van de Noordlange- weg in de Oud-Noord-Bevelandpol- der en de Molenweg in de Heer- Janszpolder 't automobielrijdend ver keer zich in de eerste dagen zater dag 9 en zondag 10 maart zo goed als niets heeft aangetrokken van de verbodsborden. Hierdoor is grote schade aan de wegvakken toege bracht. Voorts heeft het toeristisch verkeer op zaterdag 16 en zondag 17 maart zich vrijwel niet gestoord aan de verbodsbepalingen, ondanks de vele processenverbaal, die de po litie heeft opgemaakt. De heer Van Arenthals wees erop, dat in de toekomst van de wegen in het waterschap zeer veel zal worden ge vergd, vooral ook nu het te verwachten toeristisch verkeer, mede met het oog op de bouw van de Oosterscheldebrug, in de eerstvolgende jaren sterk zal toe nemen. Volgens de dijkgraaf zullen ook de bouwers van de brug een intensief gebruik maken van de Noordbevelandse polderwegen, met name voor de afvoer van grond en de aanvoer van zand en overige bouwmaterialen. Voor mogelijk stukrijden van de wegen is met de pro vinciale waterstaat en de aannemers combinatie voor de brugbouw overeen stemming bereikt over een billijke scha devergoeding, merkte de dijkgraaf op. Omweg voor brugbouw Voorts zal een overgang over de zee dijk moeten worden gemaakt in de om geving van de Coljjnsplaatse Groene- weg, teneinde de aannemers gelegenheid te geven hun materialen naar de te bouwen brug over de Oosterschelde te voeren. Bovendien zal er een om' moeten worden aangelegd rond het stuk je grond, dat de provincie van het wa terschap heeft gekocht daar ter plaatse, omdat het verkeer onder langs de zee dijk zal komen te vervallen, in verband met een daar te bouwen viaduct. Ook heeft het waterschapbestuur besprekin gen gevoerd met de directie van de pro vinciale waterstaat en de voorberei dingscommissie van de ruilverkaveling op Noord-Beveland in verband met het verstoren van de dan bestaande water leiding in die polders, waardoorheen de nieuw aan te leggen weg naar de Oosterscheldebrug zal komen. ..Alle maal problemen, die het dagelijks be stuur nogal wat hoofdbrekens kosten" verklaarde de dijkgraaf. Hij deelde verder mede, dat de werk zaamheden in en om het waterschap fedurende de zeer lange vorstperiode anig in de war zijn gestuurd. De ge malen hebben hun werk na het defi nitief invallen van de dooi goed kunnen doen, waardoor de waterstanden in de diverse polders goed op peil konden worden gehouden. Het verschil van af voer tussen de bemalen polders en die welke nog langs de natuurlijke weg lo zen, was zeer belangrijk en werkelijk opvallend, zei de dijkgraaf verder. „Goed nieuws", noemde de heer Van Arenthals de mededelingen van de Del tadienst van de rijkswaterstaat, dat op de door het waterschap gedane voor schotten inzake de zogenaamde „aan- passingswerken" een voorlopige rijks- bijdrage van 100 procent in uitzicht wordt gesteld. „Mogen we aannemen, dat dit een gunstig voorteken zou zijn voor de uiteindelijke vergoeding van al de door het waterschap uitgevoerde aanpassingswerken en van de zoge naamde „zwakke plaatsen", waarvoor uiteindelijk ook nog steeds geen defini tieve regeling is getroffen?", zo vroeg de spreker zich af. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de zolang verwachte bjjdragewet nog dit jaar door de thans zittende regering zal worden ingediend bu de Staten Generaal. Wegherstel De vergadering besloot een bedrag van 95.000 uit te trekken voor het herstel van een aantal tijdens de dooiperiode stukgevroren en stukgereden wegen. In dit bedrag is begrepen 54,251,20 voor net aanbrengen van een nieuw wegdek Oostburger bestal vroegere werknemer De heer K. J. P., lunchroomeigenaar uit Oostburg, moest dezer dagen voor de po litierechter te Middelburg verschijnen. Hij werd er van verdacht geld gestolen te hebben. De verdachte heeft helemaal geen in zicht in het verkeerde van zijn hande ling, meende de officier na het verhoor. Enkele malen had P. uit de aan een van de kelners verhuurde lunchroom, waarin hü af en toe nog meehielp. Bel gische bankbiljetten gestolen. mag zich wel diep schamen", vond de poli tierechter. „Dat hen ik met U eens", antwoordde de verdachte, „maar het was altgd Belgisch geld", voegde hij eraan toe, alsof dat de zaak veranderde. De opmerking „Ach, die kelner heeft toch altijd bij mij gewerkt", deed de emmer voor de officier overlopen. Hij eiste een voorwaardelijke gevangenis straf van een maand met een proeftijd van 2 jaar en een boete van 100. De politierechter vonniste conform. Voor het diploma Nederlandse handels correspondentie slaagde mej. J. A. Roth te St.-Laurens. Te Den Haag slaagde voor het Stivas- examen (Stichting vakexamens schoon- De uit Vlissingen afkomstige mej. M. J van der Wal behaalde te Rotterdam het diploma Kinderbescherming B. op grote stukken van de Noordlangeweg, gelegen tussen de Molenweg en de kom het Kats. Voorts werd besloten over te gaan tot de aanschaffing van een landbouwtrekker, alsmede twee gebruikte vierwielige land- bouwwagens, waarvoor de vergadering van hoofdingelanden 14.000 voteerde. Opgemerkt werd, dat door deze aan schaf een bedrag van 5.000 bespaard kan worden, omdat men met de tractor en de twee landbouwagens de afvoer van oud wegdekmateriaal bij de komende wegverbeteringen in eigen beheer kan uitvoeren. Mede gezien in het licht van deze uit gaven f 95.000 voor wegverbete- ring en ƒ114.000 voor aanschaffing van tractor en landbouwwagens kon de vergadering er mee akkoord gaan, dat het geschot voor de onge bouwde eigendommen met 3,per ha zal worden verhoogd. Het geschot voor de gebouwde eigendommen zal naar evenredigheid worden verhoogd. Waterkeringen Nadat de vergadering de zaken betref fende de calamiteuze waterkeringen had afgehandeld, zette de vergadering zich aan een lijvige agenda betreffende za ken van de waterschap „Noord-Beve land". Besloten werd tot het aangaan van een kasgeldlening van 220.000 bij de Nederlandse Waterschapsbank N.V. ten behoeve van de verdere voorlopige financiering van de voorshands ten laste van het waterschap gebleven kosten in zake verbetering zwakke plaatsen. Ak koord werd gegaan met enkele wijzigin gen in de gewone dienst en de kapitaal- dienst van de begrotingen 1962 en 1963. Voorts werden voorstellen aangekomen betreffende salarismaatregelen en een uitkering ineens aan het waterschaps- personeel in verband met de strenge winter. Enkele percelen dijk werden ver pacht. Voor de som van 453,80 werd een strook grond nabij Colijnsplaat verkocht aan de provincie Zeeland in verband met de bouw van de brug over de Ooster schelde. Eveneens werd in Colijnsplaat een strook grond van 1200 vierkante me ter verkocht aan de heer J. J. Lamse voor 1,50 de vierkante meter. Na eni ge discussie ging de vergadering ak koord met een voorstel tot de verkoop van 640 vierkante meter dijk prijs 1,50 de vierkante meter aan de ha ven te Geersdijk aan mr. C. J. G. Brecht te Bosch en Duin. Vrij uitvoerig werd ook van gedachten gewisseld over het voorstel tot het geven van schadevergoe ding in verband met oogstderving tèn gevolge van het machinaal onderhoud der waterleiding. Met een kleine stem- menmeerderheid werd dit voorstel aan vaard. Een voorstel van de heer Joh. Breure, die hjj de schadevergoeding ver der wilde gaan dan het bestuur, werd niet aangenomen. NIEÜWLAND KNAPT DOKTERSWONING OP De gemeenteraad van Nieuwland heeft tijdens zjjn maandagavond gehouden vergadering onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck besloten om de dokterswo ning te laten verbouwen. Deze verbou wing was noodzakelijk omdat de woning niet meer aan de eisen, die de dokters praktijk er aan stelde, voldeed. Op voor stel van de heer Cj. van Nimwegen (p.v.d.a.) werden b. en w. gemachtigd om goedkeuring aan G.S. te vragen teneinde de verbouwing te bespoedigen. Voorts werd besloten om douche-cellen aan te brengen in zes woningwetwonin gen, werd de gemeenterekening over 1960 voorlopig goedgekeurd, terwijl in de Korteweg een strook tuingrond werd aangekocht. Het al of niet verwijderen van de verouderde bliksembeveiliging op de openbare lagere school maakte een stemming noodzakelijk. B. en w. stelden namelijk voor om de beveiliging te verwijderen, omdat er momenteel op geen enkele nieuwgebouwde school meer een beveiliging geplaatst wordt. De heer Van Nimwegen meende echter, gezien 't feit, dat de beveiliging er op de open bare lagere school toch was, deze -alsnog te verbeteren. Bij de stemming bleek, dat alleen de socialistische fractie, te weten de heren Van Nimwegen en Jb. Knuijt vóór de verbetering waren; de andere 5 raadsleden gingen akkoord met het voorstel van b. en w. Na de afhandeling van de agendapunten ging de raad in besloten vergadering over. Gesproken werd over de herinde ling van Walcheren. Verkoping woonhuis In het café Wirtz te Kamperland is door notaris J. J. W. Klap, ten verzoeke van de heer I. Versluis verkocht, het woon huis met schuur en tuin aan de Molen weg 67 te Kamperland, groot 7.65 are. Koper werd de heer G. de Korte te Kortgene bij inschrijving voor 17.017 gulden. In het afgelopen weekeinde werd de eerste onderlinge wedstrijd van de hengelsportver- eniging Vlissingen op het strand tussen Zwa nenburg en Westduin gehouden. Hoewel de verwachtingen niet hoog gespannen waren, werd de vangst toch goed. Deze vangst opent ook perspectieven voor de intemaüonale zeehengelwedstrijd op 15 april. Tweede paas dag. die op hetzelfde parcours wordt gehou den. Er werden verschillende mooie botten opge haald. veel schol van bijna 25 cm werd als ondermaats terug gezet (maat schol 25 cm). Er waren 4'J deelnemers, hiervan vingen 45 personen vis Aantal gevangen vis 65 stuks. Aantal ondermaats 50 stuks Aantal boven maats 15 stuks. De uitslag luidt: 1. I. Bogte 325 punten: 2. R. Hamers 245 pun ten: 3. G. van Berkum 240 punten: 4. D J de Waal 225 punten; 5. F. Walrave 205 pun ten; 6. J. Schoolmeester 135 punten: 7 L Hendrikse 125 punten: 3. J. van Ham 105 punten: 9. A. van Eek 100 punten: 10. N H Dekker 100 punten; 11. C. Volmer 100 pun ten; 12. F. Hulszoon 90 punten; 13. P. Meer man 85 punten: 14. G Wennekens 30 pun ten: 15. J. van Geersdaele 20 punten; 16. K. Tatenhove 20 punten. De Italiaanse regering heeft aan de 300.000 Italianen die in VVest-Duitsland werken, vrij reizen vanaf de Italiaanse grens tot aan hun geboorteplaats aangeboden als zij willen deelnemen aan de in april te houden alge- verkiezingen. De Westduitse federatie werkgevers heeft haar leden geadvi seerd de Italianen op de twee verkiezings dagen vrijaf le geven. keri... Vim-Extra heeft véél extra's. Vim-Extra desinfecteert. Vim-Extra bevat een mild, maar actief reini gend bleekmiddel. Vim-Extra haalt alle vlekken overal weg. Vim-Extra ruikt lekker. Ja, 't is gezond wonen in een Extra-schoon huls! EN... FRIS, FRIS, SLECHTS CT EXTRA in de blauwe bus Esso dealers staan met service voor U klaar! ALS U PRECIES WILT WETEN WAAROM STEEDS MEER ESSO WORDT GETANKT... laat dan Uw benzinetank eens vullen met Esso Extra. De duidelijkste antwoorden geeft Uw auto dan zelf: met een pittiger start, fellere acceleratie, meer vermogen, meer energie. De praktijk zal U bewijzen hoe vergevorderd Esse research is. Vastbesloten zult u voortaan de vele automobilisten blijven volgen... richting Esso dealer!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3