Qstella Lot besliste in raad Vogelwaarde ten ongunste van De Bakker ,In Nauw van Bath geen toeneming van het aantal scheepsrampen' Driemaal staakten de stemmen G. F. Peersman werd wethouder Tijdelijk 16 cent voordeliger! Vaatwas ALMANAK SPAREN VOOR KLEDING VRIENDEN VAN VEERE VRAGEN EVENWICHTIG RECREATIEPLAN OUD-ARCHIVARIS MIDDELBURG DR. W. S. UNGER OVERLEDEN Bereid juiste voorstelling te geven van stand van zaken Informatiereis in kanaalzone Gent-Terneuzen FLEURIGE SHOW VAN DAMES- EN HERENKLEDING IN BIERVLIET HAVERH0EK SECRETARIS IN KAPELLE a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 27 MAAKT 1983 Onder doodse stilte op de weer propvolle publieke tribune en met een maximum aan spanning heeft de gemeenteraad van Vo gelwaarde dinsdagmiddag ge tracht een wethouder te kiezen in de vacature van de onlangs door dezelfde raad als zodanig ontslagen heer F. A. de Bakker. De raad zelf is in die keuze niet (Advertentie) houdt uw handen jong dankzij het toegevoegde Silkolive Handlotion. Coidgdaad door de Ned. Ver. v. Huisvrouwen Zeeuwse Precedent En maandag kwam dan eindelijk 'Ie aap wit de mouw: Yerseke wil helemaal geen oe3terproef! Zoiets is toch altijd weer een hele ontnuchtering. Heel Zeeland in het geweer voor een oesterproef, brieven van Gedeputeerde Staten naar de regering, vragen stellen in de Kamer én wij als krant flink meevechten voor een oester- proef.... En wat zeggen de oester kwekers zelf: „Nee, laat maar zit ten. Die oesterproef hebben vye niet nodig Nou, daar kunnen v:e het dan mee doen. En nu hopen we maar dat die oesterkwekers beseffen welke precedenten ze scheppen. In feite is nu het hek van de dam. Morgen mompelt Schouwen ach teloos: .„Nee, laat maar zitten. Die Oosterscheldébrug hebben we niet nodig" En dan komt natuurlijk Zeeuwsch-Vlaanderen met de op merking: ,Nou je vrije veren maar. Maak ze nog maar wat duurder. En een vaste oeverver binding hebben we helemaal niet nodig". Terneuzen zal er met na druk op blijven hameren dat het kanaal naar Gent gedempt, in- plaats van verbreed moet worden en in Vlissingen zal een vreugde- gehuil losbarsten als het laatste korreltje strandzand voorgoed verdwenen is terwijl reeds een on opvallend begin wordt gemaakt met de sloop van de Bomvrije en het zojuist verrezen nieuwe stad huis. En dan is natuurlijk het einde zoek. De geschiedenis met die oesterproef bewijst maar weer eens dat er voor doelen gevoch ten wordt die de belanghebbenden bij nader inzien helemaal niet op prijs stellen. Dat is verspilde energie. Laten we toch oppassen met de inpoldering van het Land van Saeftinge! Daar moeten we niet te vroeg mee beginnen! La ten we toch oppassen en eerst goed navragen of het wél op prijs- wordt gesteld'. Je kunt het immers ndóóóit we den geslaagd, omdat tot driemaal toe vijf stemmen werden uitge bracht op de ontslagen wethou der De Bakker en eveneens vijf op de eenling in de raad, de heer G. F. Peersman. Bij alle drie stemmingen bleek een van de elf raadsleden zijn stembriefje blanco te hebben ingediend. Aangezien de raadsleden dus niet tot een beslissende keuze konden komen, besloot burge meester P. J. G. Molthoff het reglement van orde te raadple gen. Dit schrijft voor, dat na een derde stemming zonder re sultaat, het lot moet beslissen. Twee briefjes gingen in de stem bus, waarna gemeentesecretaris R. G. A. Hermans de verant woordelijke taak werd opgedra gen, daaruit één briefje te trek ken. In de raadzaal, waar zich minstens vijftig personen be vonden, kon men een speld ho ren vallen, toen secretaris Her mans het belangrijke briefje aan de burgemeester overhan digde. Het bleek de naam te be vatten van G. Peersman, die dus gedurende de resterende zit tingsperiode van de raad, als wethouder zal optreden. Hiermede is een einde gekomen aan de wethouders kwestie in Vogelwaar de, die de gemoederen in deze uit vier dorpen bestaande gemeente, ruime tijd danig heeft beroerd. Door het ongewone uur van vergaderen 's middags te half drie was de belangstelling uiteraard minder dan tijdens de twee voorgaande vergade ringen. Toch bleek de publieke tribu ne opnieuw te klein om alle belang stellenden te kunnen bevatten. De Bosehkapellenaren hadden hun span doeken en borden met opschriften evenwel thuisgelaten. Wél waren er twee politieagenten in de onmiddel lijke omgeving van de raadszaal om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. De Wethoudersverkiezing stond als eerste punt op de lange agenda ver meld en de heer E. M. Vink, fractie genoot van de ontslagen wethouder, vroeg als enige spreker het woord. Hij steldé voor de heer De Bakker opnieuw als wethouder te benoemen. Na het inleveren van de stembrief jes, las burgemeester Molthoff de namen op. Resultaat: Peersman 5, De Bakker 5 en 1 blanco. Zwaar gemompel op de publieke tri bune, waarna de tweede (vrije stem ming begon. Uitslag precies het zelfde en grote hilariteit op de publie ke tribune, hetgeen burgemeester Molthoff noodzaakte tot het geven van een waarschuwing. „Geen ge lach en geen gepraat, alleen maar luisteren". De raadsvoorzitter wilde hierna reeds overgaan tot loting, maar op ver zoek van enkele raadsleden werd een derde stemming gehouden, die even min een beslissing bracht. De beslis sing werd dus uiteindelijk verkregen via een loting, ten gunste van de heer Peersman. De heer Peersman nam onmiddellijk zijn zetel in en dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Burgemees ter Molthoff sprak de hoop uit, dat de nieuwe wethouder een nuttig aan deel zal kunnen leveren in het ge meentelijk werk van Vogelwaarde. Toen de burgemeester wilde overgaan tot het volgende agendapunt, vroeg ook de heer De Bakker nog even het woord. De uitslag van de eigenlijke stemmingen bleken hem toch wel ge noegen te hebben gedaan. „Ook ik dank mijn mannen voor het in mij gestelde vertrouwen. De andere he ren wens ik succes met de lotery", aldus de heer De Bakker. VERZOEK AAN G.S. Behoedzaam en deskundig aan ie slag gaan heeft zich tot Gedeputeerde Staten van Zeeland gewend met het verzoek by het opstellen van de recreatieplannen voor het Veerse Meer met name rekening vereniging schrijft aan G.S. onder meer: „In de werkvergadering van de vereni ging is wel duidelijk gebleken, dat de toekomstige recreatiemogelijkheden in Midden-Zeeland, speciaal in Walcheren, ook voor de toekomst van Veere van wezenlijke betekenis zullen zyn. Ook aan Veere zal daarbij een passende plaats moeten worden ingeruimd, doch dit zal, gezien het bijzondere karakter van de stad, met grote behoedzaam heid en deskundigheid moeten geschie den." De vereniging is doordrongen van de noodzaak bij uitstek deskundigen in te schakelen om een evenwichtig re creatieplan op te stellen. Daarom Beschrijver monumenten in Zeeuwse hoofdstad Te Rijswijk is vorige week zater dag overleden dr. W. S. Unger. Dr. Unger was van 1918 tot 1944 ge meentearchivaris van Middelburg en van 1944 tot 1954 rijksarchiva ris in Zeeland. Na 1944 was dr. Unger tevens geruime tijd inspec teur der gemeente- en water- schapsarehieven in Zeeland. De heer Unger werd 17 febAiari te Rotterdam geboren, waar hy een gymnasiale opleiding volgde. Hij stu deerde staatswetenschappen en geschie- is te Leiden en volgde tevens colle ges te Gent bij de historicus Pirenne. In 1916 promoveerde de heer Unger te Leiden tot doctor in de staatsweten schappen op een proefschrift over „D« levensmiddelenvoorziening der Holland- e steden in de middeleeuwen". Van 1915 tot 1932 was dr. Unger Ieraar aan verschalende h.b.s.-en. In 1918 werd dr. Unger gemeentearchivaris van Middel burg, in welke functie hij zijn volle kennis en ambitie gaf in het belang van Zeelands hoofdstad. Nadat 17 mei 1940 vele archiefstukken waren vernietigd werd hij in 1944 benoemd tot rijksarchi varis In Zeeland. Dr. Unger deed in zijn werkzaam leven vele gedegen publikaties het licht zien. Verschillende daarvan hadden direct met zijn ambtswerk te maken, zoals diverse inventarissen. De archivaris verplichtte verscheidene historibi aan zich door zijn grote bronnenpublikatie in de Rqks Ge schiedkundige Publicatiën, zoals Bron nen tot de geschiedenis van Middelburg in den landsheerlijken tijd (3 delen), als mede in samenwerking met prof. Snel ler: Bronnen tot de geschiedenis van den handel met Frankrijk. In dezelfde reeks verscheen in 1939: De tol van Iersekeroord. Op het gebied van de economische ge schiedenis publiceerde dr. Unger een studie over Middelburg als handelsstad, (1935), (Archief Zeeuws Genootschap). Hiernaast verschenen kleinere studies op economisch-historisch gebied. In het Tijdschrift voor Geschiedenis verscheen in 1958 een studie over de publikatie der Sonttollen, die in brede kring de aan dacht trok. In de oorlogsjaren verscheen zijn voortreffelijk boek „De monumenten van Middelburg", waaraan studies waren voorafgegaan over de oude huizen te Middelburg, e.a. In 1954 verscheen een geschiedenis van Mid delburg in omtrek. Dit boek, tot nu toe onovertroffen, is een voorbeeld van zijn veelzijdige begaafdheid. Andere publikaties waren: „De oudste reizen van de Zeeuwen naar Oost-Indië 1598-1604", in 1948 in de werken van de Linschoten-Vereniging uitgegeven. Voorts uitgaven van de resolutiën der Compagnie in Oost-Indië te Middelburg (1601-1602) en het inschrijvingsregister van de Kamer Zeeland der V.I.O.C (Economisch Jaarboek 1947 en 1950) In 1956 verscheen in dit jaarboek het eerste gedeelte van de „Bijdragen tot de geschiedenis van de Nederlandse Slaven- landel". Gedurende vele jaren was dr. Unger i secretaris van het Zeeuws Genootschap I der Wetenschappen. Als vrucht van zyn conservatorschap van de kaarten en prenten van het Genootschap verscheen een catalogus in vier delen. Sinds enige jaren woonde hij in Rijs wijk. Zijn vertrek uit Middelburg was voor hem niet zonder teleurstelling ge bleven: de reorganisatie van het Zeeuwsch Genootschap, op wens van de ledenvergadering aangevat, had niet zijn instemming. Mede op grond van dit ver schil van inzicht, legde hij het secreta riaat van deze instelling neer. Hij was een voortreffelijk geleerde, in de kring van zijn vakgenoten, die hoog aanzien stond. In de dagelijkse om gang was hy niet altijd een gemakkelijk man, maar allen die hem leenden, schat ten hem hoog om zyn integriteit als mens en historicus en om zyn grote liefde voor de stad, die hy zovele jaren op zo voortreffelijke wijze diende. dringt de Vereniging Vrienden van Veere er bij Gedeputeerde Staten op aan al datgene te doen wat nodig is om te komen „tot zulk een deskun dig en evenwichtig recreatieplan". Het bestuur herinnert er nog aan, dat de vereniging op 9 maart van dit jaar tijdens een werkvergadering het on derwerp „de toekomst van Veere" aar de orde heeft gesteld. In breder ver band is daarbij de toekomstige ontwik keling van Midden-Zeeland, speciaal van Walcheren, ter sprake gekomen. Het ls de vereniging bekend, dat ook de ontwikkeling van Midden-Zeeland, speciaal op het gebied van de recreatie, de volle aandacht van het provinciaal bestuur heeft. Nu de provinciale recrea tiecommissie van Zeeland een werk groep heeft ingesteld voor de toekomst van de recreatie in Zeeland, vraagt deze vereniging dus speciale aandacht v Veere. Drs. A. C. Drinkwaard lot oesterkwekers Naar aanleiding van de maandag jl. gehouden vergadering van de afdeling ferseke van de C.H.U. zie P.Z.C. an gisteren over „problemen rond de oester- en moBselcultuur", bericht ons drs. A. C. Drinkwaard, bioloog van het rijksinstituut voor vissery-onderzoek Wemeldinge, dat hij gaarne bereid is volgens afspraak belangstellende, oes terkwekers en hun personeel te ontvan gen. Drs. Drinkwaard is bereid de oes terkwekers een juiste voorstelling te ge ven van de wetenschappelijke stand van zaken aangaande de noodzakelijke over gang tot industrialisatie van de oester- cultuur, wil deze dabei zijn. i de toekomst ren- Op 1 april a.s. organiseert de raadge vende interparlementaire Benei uxxaad een informatiereis naar de kanaalzone GentTerneuzen. Aan deze reis nemen deel het gouvernement van Oost-Vlaan deren, het provinciaal bestuur van Zee land, alsmede vertegenwoordigers uit de economische en socialesector van de streek. De dag begint om kwart over 9 met een ontvangst in het provinciaal gouvernement van Oost-Vlaanderen te Gent en zal omstreeks 5 uur eindigen in het casino van de Nederlandse stik stofmaatschappij te Axel. komstwoord spreken. Vervolgens geven drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland, en de heer R. Bul- tynck, secretaris van de economische raad voor Oost-Vlaanderen, een uiteen zetting over de grensproblemen op eco nomisch terrein. Hierna (omstreeks 10 uur) wordt een bustocht gemaakt over de linkerkanaal- oever, waarbij een toelichting wordt ge reven over de bestaande bedrijven aan ie rechteroever, over de in oprichting zijnde elektriciteitscentrale ep over de Sidmar. Daarna volgt een bezoek aar de bouwputten van de sluizen in Ter neuzen. Na de lunch vertrekt het gezelschap napr Axel, waar in het Casino van de stikstofmaatschappij een bespreking wordt gewijd aan de problemen ten aan zien van het regionaal beleid in de ;rensgebieden van Zeeland en Oost- laanderen. De heer R. Drèzie, voorzit ter van de [raadgevende interparlemen taire Benel'uxraad, zal de bespreking in leiden, waarna ir. F. van Rossum, hoofdingenieur van de rijkswaterstaat te Terneuzen en de heer J. v. d. Meulen, lid van de Haven van Gent, een uiteen zetting geven over de kanaalwerken. Daarna volgt een bespreking over de infrastructuur, de openbare nutsvoor zieningen, de industriële bedrijfstakken, de arbeidsmarkt, de huisvesting, de on derwijs- en culturele problemen, het toe risme,. de vormgeving van de grens- contacten, en het regionaal beleid. De commissaris van de koningin .in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zal de informatiereis sluiten. Collecte De te Kapelle, Biezelinge en Schore ge houden collecte voor het C.N.V—t.b.c.- fonds „Draagt elkanders lasten" heeft 320 opgebracht, Firma's Bliek, Van Dixhoorn en Wieland uit Terneuzen Dinsdagavond verzorgde de firma's Bliek (dameskleding), Van Dixhoorn (heren-, sport- en jongenskleding) en de firma Wieland (schoenen, tassen, koffers) allen uit Terneuzen voor een fleurige modeshow van voorjaars- en zomerkleding in hotel „De Vriendschap" te Biervliet. Deze show is woensdag 27 maart te zien in hotel „Des Pays Bas" in Terneuzen en op donderdag 28 maart in „De Poort" te Zaamslag. Veel van de getoonde modellen van dames-, he ren- en jongenskleding in deze show waren vervaardigd) uit het praktische terlenka. De getoonde rokken van de firma Bliek vertoonden de al bekend ge worden lage plooien in voor- en ach terpand. Hierop werden kleurige sweaters en overhemdblouses ge dragen veelal in felle kleuren, zo als hard-oranje, vuurrood, marine blauw en het bijzonder mooie fles- sengroen. Van de laatste mode zijn de blouses met jabotskanten en ge- plisseerde of gefronste voorstukjes, die over en in de rok gedragen wor den. Naast deze meer sportieve kleding voor de dames, werden na de pauze deux- pièces en mantelpakjes getoond, meer ischikt voor feestelijke gelegenheden, ierbij viel op een bijzonder smaakvol deux-pièce in groen en zwart, vervaar digd van kunstzijde en geshowd door mannequin Mariëtte. Dit pakje met strakke rok en recht jakje met drie kwart mouwen liet een ovale halèlijn zien. De bijpassende bijous kwamen van de firma Bliek. By de dameskleding zorgde de firma Wieland vóór schoeisel in alle soorten. Gemakkelijke lage zomersandalen, san dalen met kurkhak, sportschoenen met crèpezool en elegante schoenen met ho ge hakken en dikwijls voorzien van bandjesgarnering. Ook de tassen waren afkomstig van de firma Wieland. Het nieuwe mate riaal, een soort kunstleder genaamd skai-flor, doet de pry zen van de tas sen aanzienlyk dalen, terwyl dit ma teriaal nauwelijks te onderscheiden is van het dure nappaleer. De model len van de tassen zyn over het al gemeen groot en vierkant en heb ben weinig of geen garnering. Men verwacht dat ae zogenaamde ket tingtas deze zomer veel aftrek zal vinden. Voor de tieners waren er de linnen tassen in black-watch rui ten, afgezet met zwart plastic. Ook in de heren- en jongenskleding, uit de collectie van de firma Van Dixhoorn waren enkele nieuwigheden te bespeu ren. Zo waren er sportieve kostuums en losse colbertjasjes voor de school jongens. Aan enkele van de colbert jasjes ontbraken revers en zakkleppen. lij zonder mooi (en bijzonder duur) was een herenregenjas vervaardigd uit tre- vira met wol in een klein grijs ruitje. Dit materiaal is gemakkelijk te reini gen, weegt licht en is kreukherstellend. ichoenen en sandalen bij de herenkos tuums gedragen, waren weer van de firma Wieland, die hierbij eveneens een gevarieerde collectie koffers en akten- tassen toonde. REGERING ANTWOORDT KAMERLID MOORMAN: ONDERHOUD EN ONDERZOEK DOOR BELGIË (Van onze Haagse redactie). Het schijnt de regering toe, dat niet van een toeneming in frequentie van scheeps rampen in of naby het Nauw van Bath kan worden gesproken, zulks niettegen staande de toeneming van de scheep vaart. Aldus luidt het antwoord van mi nister Korthals en staatssecretaris De Jong op schriftelijke vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer H. C. W. Moorman (k.v.p.) naar aanleiding van de aanvaring op de Westerschelde op 25 februari jl., tussen de Panamese tan- Miraflores en het Engelse tankschip [desa- De stelling is gebaseerd op cijfers over de jaren 1956 tot en met 1962. In die jaren liepen aan de grond respectievelijk zes, vijf, één, drie, vier, vier en nul schepen, terwijl het aantal aanvaringen respectievelijk bedroeg drie, vier, vier, vijf, drie, vier en drie. Ten aanzien van de omvang van de scheepsrampen merkt de regering op. dat de gevolgen van een ongeval groter kunnen zijn voor gro te schepen, terwijl dit mede afhankelijk is van de lading. ONGUNSTIG Het beloop van het vaarwater en de daarin optredende stromingen zijn, al dus de regering, nautisch ongunstig. Hierbij dient evenwel te worden opge- Advertentie) Centrale verwarming S AWE MA nv Nedeubaat 19 - Middelburg tel, 01180-2962 merkt, dat de kans op aanvaringen in dit vaarwater zou verminderen, indien de scheepvaart te allen tijde nauwgezet do algemene vaarregelen zou naleven, in het bijzonder het bepaalde in artikel 42, lid 1. van het Binnenaanvaringsregle- ment, dat aan tegenstrooms varende vaartuigen voorschrijft een bocht niet in te varen, alvorens een voorstrooms varend schip deze bocht is doorgevaren. Zowel de Nederlandse als dé Belgische loodsen werden hierop meermalen gewe zen, laatstelijk op 14 januari 1963. Voor wat betreft te verwachten bijzondere stroomrichting en snelheden, werd de aandacht van de loodsen gevestigd op de uitkomsten van een desbetreffend on derzoek in het Nauw van Bath bij de uitloop van het Zimmermangat- Dit on derzoek had plaats in oktober 1962 De regering merkt voorts op. dat. in dien grote diepliggende schepen het Nauw van Bath zullen passeren, door deze schepen in de regel tijdig sleepbo ten worden besteld, die 'dan klaar liggen in deze bocht om te kunnen assisteren. De ligging van de wooncentra langs het Nauw van Bath kan niet geacht worden bijzonder onveilig te zijn; het risico van het optreden van beschadigingen aan bebouwing langs een vaarwater doet zich overal voor, waar de mogelijkheid van ongevallen met schepen met gevaar lijke lading bestaat, aldus de regering. De regering is er zich van bewust, dat niet alleen de toeneming van de om vang van het zeescheepvaartverkeer op Antwerpen doch vooral ook het gebruik van grotere zeeschepen in het Nauw van Bath een situatie schept, die om ingrij pende waterstaatkundige maatregelen ten dienste van de veiligheid van dit verkeer vraagt. Hoewel het beheer van de Westerschelde bij Nederland berust, worden met het oog op de overwegend Belgische belan den bij de scheepvaart in het Nauw van lath de baggerwerken voor onderhoud en kleinere plaatselijke verbeteringen van dit vaarwater met vergunning van Nederland door en op kosten van België uitgevoerd en worden ook de mogelijk heden tot ingrijpende verbeteringen daarvan onderzocht door de Belgische waterstaatsdienst, die daartoe hydrau lische modelproeven in het waterloop- Dat een aantal van de Antwerpse aanlopende schepen van Nederlandse nationaliteit is en dat ook Neder landse loodsen aan de beloodsing van de naar en uit de Belgische havens varende schepen deelnemen, schynt In dit verband minder relevant. Tussen beide landen wordt sinds 1840 in het college van permanente commissa rissen van toezicht op de Scheldevaart reeds geregeld contact onderhouden op het gebied van de beloodsing. de beton ning, bebakening en verlichting. Voor het behoud van de geulen geschiedt dit door rechtstreeks overleg tussen de waterstaatsdiensten, onder meer door middel van de technische Scheldecom- missie. NADER CONTACT Alhoewel de regering van mening is, dat de vaarvoorschriften voldoende zijn, zal niettemin in het genoemde college van permanente commissarissen nader contact worden opgenomen, teneinde te pogen tot een verbetering van de be staande scheepvaartsituatïe te komen, waarbij uiteraard zal worden nagegaan, of een éénrichtingsverkeer uitvoerbaar is. Hierbij zal in overweging dienen te wor den genomen, dat een éénrichtingsver keer op een kort deel der rivier wellicht zal leiden tot een éénrichtingsverkeer op grote deel c.q. de gehele rivier. Op stoppingen zullen hierbij ontstaan, welke wederom aanleiding zullen kunnen zijn tot een verhoging van het aantal onge vallen als gevolg van de grotere con centratie van zee- en binnenschepen op de opstoppingsplaatsen. Voor wat voorzieningen op waterstaat kundig gebied betreft deelt de regering mee, dat bij de technische Scheldecom- missie in overweging is het flauwer ma ken van de scherpe bocht in het Nauw van Bath. Aan Belgische zijde worden hieromtrent modelproeven verricht, welke de onmis bare gegevens zullen dienen te leveren om tot een verantwoord plan voor de verbetering van de bevaarbaarheid van het vaarwater te kunnen geraken. Afscheidsreceptie kapt. t. z. F. Bruijn De commandant maritieme middelen te Vlissingen, kapitein ter zee F. Bruyn hield dinsdagavond een druk bezochte af scheidsreceptie aan boord van het wacht schip Hr. Ms. Van Spejjk. Zoals ge- neld gaat kapitein ter zee Bruyn met pensioen. Tal van autoriteiten waren op de recep tie aanwezig, onder wie de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en Durgemeester mr. B. Kolff van Vlissin gen. Tot secretaris van de gemeente Kapelle is benoemd de heer I. J. Havcrhoek uit Zierikzee. De heer Haverhoek zal pe I juli de plaats innemen van de heer Djjke, die tydens de gister avond gehouden raadsvergadering eer ontslag werd verleend wegens het per die datum bereiken van de pen sioengerechtigde leeft yd. Dc nieuwbe noemde secretaris verwierf 7 van de II stemmen. De heer Haverhoek, die 34 jaar is, trad na de h.b.s. te hebben doorlopen op 1 november 1947 in dienst bij de gemeente Zierikzee. Daar werd luj waarnemend chef van de afdeling financiën, onder wijs en personeelszaken in de rang van hoofdcommies. Gedurende de tijd, dat hij in Zierikzee werkzaam was, behaal de hij het vakdiploma gemeente-admi nistratie I en het diploma gemeentefi- nanciën. Een ruime belangstelling heeft de heer Haverhoek in Zierikzee getoond voor het verenigingswerk. Zijn gods dienst is Ned. hervormd. Hij is als jeugdleider verbonden aan de jongens club, een onderafdeling van C.J.V. De heer Haverhoek, die gehuwd is en één kind heeft, nam ook vele jaren actief deel aan het voetbalspel. Als lid van de zaterdagvereniging Mevo werd hem enkele malen een plaats als midvoor toegewezen in het Zeeuws vertegen woordigend zaterdagelftal. Voor secre taris S. J. van Dilke zal het 15 juni a.s. 43 jaar worden, dat hij in dienst was van de gemeente Kapelle. Veertig; jaar lang ls de heer Van Dijkc se cretaris geweest. Op 15 juni i960 werd de heer Van Dijke wegens het 40-jarig ambtsjubileum benoemd tot ridder ln de Orde van Oranje Nassau. In Biervliet toonden de firma's Bliek, Van Dixhoorn en Wieland uit Terneuzen respectievelijk dameskleding, herenkle ding en schoenen en tassen. Hier toont mannequin Mariëtte een flessegroene terlenka plissérok, met een licht draion truitje met raglanmouwen. Hierbij ntte tas vervaardigd witte sandalen met kurkhak. Foto P.Z.C.) „V/issingse" compagnie Commandotroepen op bezoek in Sckeldestad De 104e compagnie, de „Vlissingse" van het korps Commandotroepen te Roo sendaal heeft zich dinsdagmiddag om v((f uur gepresenteerd aan het ge meentebestuur van Vlissingen. De compagnie deed dit na afloop van een oefening van enige dagen in Zeeland. Voor het gemeentehuis op de Houtkade stelden de commando's, zich op. Burgemeester mr. B. Kolff van Vlissin gen, sinds enkele jaren erecomman- -do, hield een toespraakje, waarin hij memoreerde, dat het plan voor een bezoek van de compagnie aan Vlis singen dateert van zijn benoeming tot erecommando, een viertal jaren geleden. Kapitein Sier, commandant van de com pagnie „Vlissingen", die binnenkort een functie krijgt bij de opleiding van de commandotroepen te Roosen daal, sprak eveneens een kort woord. Het ligt in de bedoeling in de toekomst een voetbalwedstrijd te organiseren tussen een elftal uit Vlissingen en één, samengesteld uit de 104de com pagnie commandotroepen. ZONNIGE PERIODEN Vooral aan zee flinke zonnige perioden, maar landinwaarts wisselend bewolkt met hier en daar een hui. Tot matig of vrij krachtige toenemende wind tussen zuidwest en zuid en dezelfde middag- tcmpcratureie als gisteren of leis hoger. 28 maart ZON EN MAAN Zon op 6.27 Maan op 08.19

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2