SWEEPSTAKE SMIJT MET MILJOENEN Op tocht door Eire (ill) iljonair op 4 poten KL PONCHO Van en voor de boekenplank lekker en gezond MAANDAG 25 MAART 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OME ARIE heeft een lot ge kocht van de Sweepstake een liedje, van Louis Davids, uit de jaren dertig speelde ons door het hoofd, toen we koers zetten naar het hoofd kwartier van de Ierse Sweep stake een soort „fabriek", waar een groot deel van het jaar in een enorme hal 4000 mensen de administratie voe ren van de befaamde gokkerij. „De Sweepstake is elk jaar een zaak van rond vijftig miljoen gulden", ver telde ons m r. Jack O'Sheehan, de di recteur van dc trekkingen, die ook de publiciteit leidt, van achter 'zyn fors bureau, in zyn gezellig kantoor. Mr. O'Sheehan, een stevig gebouwd man, die de zes kruisjes al achter de rug heeft en het ondefineerbare uit straalt van mensen uit de paarden- wereld, zit al tientalen jaren bedrijf, dat in 11)80 werd „We hielden sindsdien 09 Sweep stakes", zegt hy, „en we deelden in die tijd voor een bedrag van 124.668,238 pond (meer dan 1250 mil joen gulden) aan pryzen uit". Om kans te maken op een prijs van 50.000 pond (iets meer dan 500.000 gulden) kan iedereen inschrnven voor een lot van één pond (ongeveer 10.50. In de meeste Sweepstakes zijn 20 van die eerste prijzen, 20 tweede prjjzen van 20.000 pond en 20 derde van 10.000 pond, benevens nog een groot aantal „lagere" prijzen en bonussen. Evenals in onze staatslo terij is het mogelijk voor enkele shil lings al de kans op een deel van de prys te kopen. Bovendien worden er elk jaar drie Sweepstakes gehouden: ter gelegenheid van de (Engelse) Grand National en Cambrigdeshire en van de (Ierse) Derby. VOOR ZIEKENHUIZEN. DE enorme sommen, die met elke Sweepstake zyn gemoeid, doen steeds weer goklustigen uit de hele wereld deelnemen. Die insiders we ten bovendien wat de meeste buiten staanders ontgaat: de achtergrond van dit alles is idealistisch. Voluit heet deze organisatie: „The Irish Hospital Sweepstakes". De opzet was van meet af de finan ciering en de bouw van ziekenhuizen en bevordering van geneeskundige hulp aan minder vermogenden en van de medische wetenschap. Daar toe wordt bij elke trekking 25 pet. van de beschikbare gelden gereser veerd voor dit doel. Niet minder dan •110 ziekenhuizen profiteren daarvan. Het ideële doel komt bij elke trek king naar voren, als charmante ver pleegsters uit zes in de vorm van een soort batterij naast elkaar opgestelde trommels de winnende nummers te voorschijn brengen. Een hele gebeur tenis, waar bezoekers, die tussentijds eens komen kijken, een indruk van krijgen door een goed georganiseer de rondleiding. Want de heer O'Shee han weet hoe hjj goodwill kweekt: elke bezoeker mag voor rekening van de Sweepstakes een paar prentbrief kaarten naar goede bekenden sturen, hy krijgt een kop koffie en bovendien een souvenir-bierglas, met symbolen van de dierenriem! Vrijwel onnodig te zeggen dat weinig bezoekers de kans laten voorbijgaan zich ook van een lot in de volgende Sweepstake te voorzien. RASPAARDEN 'U is het niet op Ierse bodem de Sweepstake zo'n hoge vfuclit nam, want het is hier het paardenland by uitstek. Sinds ecuwen her fokten de Britse grootgrondbezitters er hun raspaar den, die bijzonder goed gedyen op de malse weiden, met hun kalkrijke on dergrond. De beroemdste stoeterij is tegenwoordig zeker de (staats-) Irish National Stud Company in Tully, graafschap Kitdare enkele tien tallen kilometers ten zuidwesten van Dublin. Gesticht in 1900 door kolonel Hall- Walker later lord Wavertree werd de fokkerij met 43 stamboek merries, een aantal hengsten, veulens en jaarlingen in 1916 de Britse rege ring aangeboden, om de kern van een nationale stoeterij te worden. Als in direct gevolg van de Ierse onafhan kelijkheid verhuisde de hele collectie aarden in 1943 naar Engeland, atussen zaten de Ieren niet stil: met een uitgezochte collectie rasdieren zette de Ierse regering het bedrijf voort, dat in 1946 zijn tegenwoordige vorm kreeg. Manager David Hyde, die ons rondleidde opende een stuk of tien van de 143 stalen voor ons en daar staan ze dan plotseling: de ranke, bruine of donkere veulens, eigenlijk pas bij moeder weg, nieuws gierig, maar ook een beetje bang; de prachtige, maar hypernerveuze mer ries die het niet zo erg op vreem delingen hebben en de fiere vaak wat baldadige hengsten die zich niet zo gauw in een hoekje laten manipuleren en het niet kunnen laten op de stok van David Hyde te knab belen. Onvergetelijk gezelschap, met sterke persoonlykn'eden. Volgende keer: Twee ijzers in het vuur (Advertentie) GORDIJNSTOFFEN aan 2 kanten even mooi Het Zweedse leger krijgt de be schikking oner een nieuwe tank, welke uiterlijk geheel afwijkt van de conventionele typen: de tank heeft nl. geen toren en van welk punt men hem ook bekijkt, men ziet alleen schuine vlakken. De bewapening, een 10.5 cm kanon, is volledig autotnatisch, zodat de bemanning teruggebracht kon worden van vier op drie man. De tank heeft een Rolls Royce-motor van pk. gecombineerd met een turbincmotór van Boeing-met een vermogen van 330 pk. Twaalf jaar voor Hamburgse roofmoord Het gerechtshof in Den Haag heeft vo rige weck de 29-jarige zeeman J. J. L. opnieuw veroordeeld tot twaalf jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest en terbeschikkingstelling van de rege ring, wegens diefstal met geweldple ging, de dood ten gevolge hebbende. Op 23 juni 1960 pleegde verdachte, sa men met een vriend een roofoverval op een juwelier in Hamburg, waarbij een schoenmaker die te hulp kwam door L. werd doodgeschoten. By behandeling der zaak in hoger be roep had de procureur-generaal by het hof bevestiging van het vonnis van de rechtbank in Den Haag geëist. Het hof heeft op andere gronden dezelfde straf opgelegd als de rechtbank. TURKSE EX-PRESIDENT BAYAR WEER VRIJ Ex-president Celal Bayar van Turkije, die in 1961 tot levenslange gevange nisstraf was veroordeeld, is om gezond heidsredenen vrijgelaten. Bayar, die van 1950 tot I960 president was, werd in het proces-Menderes door het nieuwe regime, dat na een staats greep aan de macht was gekomen, te za- men met veertien andere regeringsfunc tionarissen ter dood veroordeeld. Later werd de doods taf van hem en elf an deren gewyzlgd in levenslange gevan genisstraf. „RHABARBER", RIJKSTE KAT TER WERELD Wonderkat verdient 3,5 mille in de week Dhabarber heet de rijkste kat ter wereld. Het won derdier heeft tot nu toe voor haar baas reeds te gen de één miljoen gulden verdiend. Deze kostbare kat is eigendom van de dieren- dresseur Frank Inn in Holly wood, die zijn dieren ver huurt aan de filmindustrie. Aan meer dan 500 films en televisieprogramma's heeft Rhabarber tot nu toe meege werkt en daarmee voor zijn baas tot nu toe zo'n kwart miljoen dollar verdiend. Zij kreeg zelfs de onderschei ding „Patsy", een soort „Os car" voor dieren. Haar grootste rol tot nu toe kreeg Rhabarber echter in de zojuist voltooide kleurenfilm „Gigot de stomme van Montmartre" met Amerika's meesterkomiek Jackie Gleason, die in deze film een door het lot gehandicapte stomme con ciërge uitbeeldt. In het Parijs van de twintiger jaren leeft hij zo goed en zo kwaad het gaat in een keldertje, steeds bespot en uitge lachen door zijn tijdgenoten, maar met een gouden hart vol liefde en sympathie voor alles wat rond hem leeft. voor een verwaar loosd kind evenzeer als voor de katten en honden, ja zelfs voor de muizen in zijn omgeving. Vijf „dubbels" Centrifuge, koelkast of wasmachine voor 1 gulden Wegens overtreding van de wet op het cadeaustelsel heeft de economische politierechter te Almelo de koopman J. E. uit Almelo veroordeeld tot 260 boete, subsidiair 52 dagen hechtenis. E. bood per advertentie televisietoestel len aan, de kopers konden dan voor f 1 'n centrifuge, koelkast of wasma chine kopen. Dit bracht de man in conflict met de economische contro le. Verdachte verklaarde in korte tyd 220 televisietoestellen tegen de normale prijs aan de man te hebben gebracht en daarbij dus een wasmachine, koel kast of centrifuge cadeau te hebben Iiy verklaarde op ieder toestel wel twee wasmachines te kunnen geven en dan nog winst te maken. Geen der door E. verhandelde artikelen was via de normale importeur ingevoerd. Duit se grossiers waren de leveranciers. Openbare debatavond V.V.D.-P.S.P. Niet de adjunct-hoofdredacteur van de NJi.O., mr. J. L. Heldring, maar de voorzitter van de Eerste-Kamerfractie mr. II. van Riel zal mét mr. W. J. Geertsma de liberale visie ten aanzien van de vraag „Liberalisme of pacifis- tisch-socialisiue in deze tyd" verdedigen op de openbare debatavond tussen de V.V.D. en de P.8.P., die op woensdag 27 maart in Rotterdam wordt gehouden. Debaters voor de P.S.P. zy'n de heren H. J. Lankhorst en A. G. van der Spek. Als voorzitter treedt op -Ie Le>r' hoogleraar prof. mr. C. H. F. Polak. Rhabarber is zijn lieveling. Zij wekt hem 's morgens door via het kelderraam naar binnen te sluipen en zachtjes zijn handen en gezicht te likken. Zij heeft niet slechts één, doch maar liefst vyf „dubbels". „Rhabarber is te kost baar voor gevauriyke sprongen en ook niet meer de jongste, maar wel de ervarendste van mijn kat ten", zegt Frank Inn. „vroeger deed zy alles zelf. Maar als ik haar spaar, kan zy nog vijf of zes jaar leven en in die tyd ver dient ze gauw nog tegen de drie- honderduizend gulden!" In Parijs verdiende Rhabarber ruim 3500 gulden per week. Oor- spronkelijk was gedacht aan twee weken. Maar de wonderkat bleek zo handig, dat haar rol groter werd en de twee weken werden er zes. Want Rhabarber heeft nog een goede eigenschap: zij is goede maatjes met honden en zelfs met muizen. Records In een van de scènes uit de film dekt de stomme conciërge de tafel voor een muisje met een stukje spek op een bord en houten bestek er naast. Zelfs de kaars als feestverlichting ontbreekt niet. En dan zitten de beide eenzamen, de man en het verwaarloosde kind te wachten. Ze wachten tot het muisje komt en zich voor hun ogen aan het spek tegoed doet. En Rhabarber zit er bij en duldt, dat het: muisje over haar rug loopt, Waarschynlijk is deze duld- zaamheid van een kat een wereld record in élk geval een grootse grestatie van mister Inn, waar eel wat uren geduldige en liefde volle dressuur In zijn gaan zitten. De katten, de muizen en de hon den behoren alle tot mr. Inn's privéverzameling. In totaal heeft liy 65 honden en 85 katten ter be- ichikking. Uniek zijn ongetwijfeld Rhabarber en de hond Skippy, die "rhte vriendschap hebben geslo- KATOOTJE Met de snelheid en het effect van een vuurpijl is een nieu we, onbekende ster omhoog ge schoten aan het firmament aer populariteit. Tot vóór sinterklaas wist geen sterveling wie „Katoo- tje" was nu, binnen enkele maanden tijds, ligt haar naam op ieders lippen... klinken haar re freinen in ieders oor! En het ver- wonderiyke is, dat zij de top van de zangberg (met een kleine z, s.v.p.!) wist te bereiken ondanks een lichtzinnig versmaden van de beproefde hulpmiddelen. Geen kunstige microfoon-effecten van bibberende stemvibrato's, geen smachtende liefdesverklaringen aan een onbekende „jou", geen epileptische lichaamsbewegingen zelfs, om de kijker in verrukking te brengen! Uit de (als altijd) wat kil-dédaïg- neuze, maar razend knappe show van Sonne veld: „Doe eens wat, meneer Sonneveld!" is zij op die gedenkwaardige 5 december naar voren gesprongen, onze Katootje zo maar, recht-toe recht-aan, onbekommerd. oer-Hollands... En zelden bereidde de brave sint ons een opmerkehjker verrassing! Want heeft het er niet alle schijn van, dat dit miraculeuze succes van Katootje wel eens als een te ken aan de T.V.-wand zou kunnen fungeren... als een symptoom, dat er op wijst hoe grondig het pu bliek de gangbare liedjescultuur beu begint te worden? Jaren reeds ploeteren wij rond in de troebele sfeer van kwasi-amou- reuze, kwasi-sentimentele, kwasi- ondeugende ontboezemingen, met als hoogtepunt die apotheose van de onmacht: het song-festival. En de kijkersschare laat het allemaal over zich heengaangelaten, onverschillig, murw gezongen. Maar daar komt nu ineens die rakker van een Katootje, die „kon maken wat ze wou" en die deze bewering op verbluffende wijze in daden omzet. Want zy produceert niet alleen dominees, lichtmatro zen en toverheksen uit pure boter, zij geeft (hetgeen sterker mag he ten) een half ingedommeld pu bliek een mentale por in de ribben. Wat alle Corries, Miekes en Ted dy's met elkaar niet gelukte, dat bereikt Katootje in haar eentje en met een handomdraai: zij maakt een simpel liedje tot ge meengoed van een miljoenenmas sa! De baarlyke nonsens, die zij uit een baldadig plezier-öm-de-non- sens van zich gaf, is ons allen in de bol geslagen... de raadselachti- ge kennisgeving, dat „haar zuster !ee heet", inbegrepen. „Eerst betalen, eerst betalen, zei de kastelein", prevelen wij onwil lekeurig bij het afrekenen met de kelner. „Mooie benen, mooie benen, zei de lichtmatroos", denken wij, wan neer een aanvallig juffertje ons passeert. ,,'k Zal je pakken, 'k zal je pak ken. zei de toverheks", verzuchten wij bij de aanblik van ons aanslag biljet. In bussen en trams op catéterrassen en autoparkeer plaatsen in scholen en kantoren worden de leutige refreinen geneu ried cn gefloten. Reeds op de avond van de pre- rrtiava Vlino-on 'S HiailS van Katootje aan Sonnevelds te lefoon om het manna van haar kryptische teksten deelachtig te worden. En zelfs de goeie, ouwe radio zag zich genoodzaakt in een speciale uitzending op haar beurt met Katootje naar de botermarkt te gaan en van haar merkwaardi ge zuivelprodukten gewag te ma ken. Niemand kan voorspellen óf en zo ja, welke gevolgen dit fenome nale succes met zich zal brengen. Misschien een hausse in oud-Hol landse liedjes Misschien een min der conventionele voordracht Misschien de terugkeer naar ge zonder, eenvoudiger opvattingen? Wat daarvan zy, één ding straat vast: Katootje heeft een met mis te verstane waarschuwing gege ven en daarom al is zij ons van harte welkom! „Kom maar binnen, kom maar binnen, zei de kijkerschaar..." L. J. JORDAAN. (Advertentie) ALLEEN VOOR BLANKEN De omslag van dr. K. L. Ros- kam's - 29 jaar oud aan de Am sterdamse vrije universiteit ge promoveerd op het onderwerp „apartheid" pocketboek „Alleen voor blanken" zegt eigenlijk al ge noeg aan ieder, die ernaar grijpt. Rode bloedvlekken op een oranje fond over een staatje met de vol gende sprekende cijfers: 10.807.892 Afrikanen, 1.488.638 kleurlingen, 477.414 Indiërs en 3.067.638 blanken. Op een studiebeurs van de regering Verwoerd verbleef de schrijver een jaar (1959) in de Unie van Zuid-Afrika. H3j heeft er zich een indruk gevormd van wat het betekent, met een zwarte huid in Afrika te moeten wonen en leven. Het bij de Bezige By te Amsterdam uitgege ven boekje windt er geen doekjes om. Dr. Roskam kent geen pardon voor het blanke optreden in Zuid-Afrika. Hij ont kent het bestaan van een „rassenpro bleem". Volgens hem gaat het in Zuid- Afrika alleen om een „blank-probleem". De titels van zijn hoofdstukken in dit boek Zijn stuk voor stuk een zware aan klacht tegen het toegepaste systeem var onderdrukking en discriminatie: „In ke tenen voor het leven", „Wit zet en wint" „Gods stiefkinderen", „Het witte schaar in de zwarte kudde". Anno 1961 vraagl Ir. Kruyff gaat Keen als voorzitter C.S.W.V. (Van onze Haagse redactie) De voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgevers-Verbond, ir. W. H. Kcuyff, zal op 10 mei a.s., de dag waarop het C.SAV.V. zijn algemene ledenvergade ring houdt, zijn functie neerleggen, die hij sinds juni 1960 als opvolger van mr. F- de Graaff bekleedt- Actiecomité tegen het landbouwschap Te Ursum in Noord-Holland is door twintig boeren, hoofdzakelijk leden van de Katholieke boerenorganisatie daar ter plaatse, de L.T.B. (land- en tuin- bouwbond) en voorts enkele leden uit andere landbouworganisaties, een actie comité opgericht, dat zich zal bezig houden met „bestrijding van de P.B.O. in de landbouw". Dit comité wil daarby de wettelyke weg bewandelen. De bedoeling Is, druk uit te oefenen bin nen de bestaande landbouworganisaties. Voorts zal het actiecomité ook trachten invloed uit te oefenen in de richting van een beter landbouwbeleid. Het actiecomité te Ursum is in contact fetreden met de heer Voortman te lefde, die met acht anderen eveneens actie wil gaan voeren om tot opheffing van het landbouwschap te geraken. De voorzitter van het actiecomité te Ursum is de heer J. Stroemer uit Oterieek. de schrijver, die in de Zuid-Afrikaanse bevolkingsverhoudingen een studie-ob ject zag, zich af of dit alles tot nood weer, niet tot noodweerexces zal leiden. Het „Alles sal reg kom" van Paul Kru- ger noemt hij een gevaarUjke melodie om op verder te borduren. Een felle re actie van een fel auteur, dit „Alleen voor Blanken". De terugkeer van de verloren zoon Met de regelmaat van de klok verschij nen in de Accolade-reeks van A. W. Sythoff te Leiden detective-romans van Martin Mons. Hoofdinspecteur Perquin is er de favoriete speurder in. De auteur zorgt ervoor, dat hg in ieder nieuw werk zijn draai heeft. De vin dingrijke politieman weet ieder spoor ver na te trekken, heeft ogenblikkeiyk de waarde ervan door en beschikt over een formidabel geheugen. Een combina tie en juist gebruik van deze e^sgnschap- pen leidt dan ook telkens weer naar de dader van de moord. Zo ook in „De te rugkeer van de verloren zoon". Een doodgewaande broer komt plotseling in de familiekring van bemiddelde fa- briekvennoten opaagen om zijn erfdeel op te eisen. Maar de indringer, die zich aldus uitgeeft, biykt niet zo n beste jon gen te zijn. Op zekere dag wordt hg vermoord en dan is de familie in grote moeilijkheden. Hoofdinspecteur recon strueert dan uiteraard de juiste toe dracht. Éen prettig verhaal en vlot ge schreven, waar hier en daar wel erg doorzichtige detective-roman. Vreugde bij „Het Nederlandsche Trekpaard" Vreugde en hoop heersten vrijdagmor gen in de algemene vergadering van de Koninklyke Vereniging „Het Neder landsche Trekpaard" in Den Haag. Vreugde om ae door de Tweede Ka mer aanvaarde motie-Van Dongen be treffende opheffing van het coupeer verbod, hoop op de spoedige indiening van een wetsontwerp ter vervulling van de in die motie gedane wens. Het coupeerverbod, zei de voorzitter, de heer J. A. Stols, heeft alleen maar aan leiding tot verwarring en onrust gege ven. Hij hoopte dat de opheffing ervan dit jaar nog voor het veulenseizoen tot stand zal komen. De voorzitter, de heer Stols, vertelde in openingsrede, dat de Nederlandse denstapel zich volgens de laatste mbertelling weer in dalende lijn be weegt. Hij vond het gewenst en verant woord, het aantal dekkingen op te voe ren, dit gezien het huidige prgsverloop. De prijzen liegen hoger dan vorig jaar, hoewel ook de kostprijzen hoger liggen. Met veel belangstelling zag de voorzit ter het streven van het landbouwschap tegemoet om via een speciale financiële regeling de paardenstapel op een ver antwoord aantal te houden en tegelyk de kwaliteit daarvan nog op te voeren. De concentratie van hengstenkeuringen in Zeeland is goed geslaagd, meldde de voorzitter ten slotte. Hy verwachtte dat die concentratie in toenemende mate ook elders onder ogen zal moeten worden gezien. De secretaris, de heer Oomen, meldde in zijn jaarverslag over 1962 dat het le dental achteruit is gegaan, wel was er ledenwinst in de provincies Friesland en Noord-Holland. De heer Oomen pleitte voor verhoging van de rijkssubsidie voor deelneming aan keuringen. Die subsidie, verkregen uit opbrengsten van de totalisator, is nog steeds gehandhaafd op het vooroorlog se peil en naar z~~x' slist onvoldoende. Dividenden De algemene raad van de Koninklyke Nederlandsche Papierfabriek N.V. te Maastricht heeft besloten aan de op 17 april te houden algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen een dividend uit te keren van 12 (onv.). THOMASSEN EN DRIJVER. In de vergadering van commissarissen en directie van Thomassen en Drgver blik- emballagefabrleken N.V., Deventer, is besloten aan de algemene vergadering van aandeelhouders, op 19 april, voor te stellen het dividend over 1962 te bepalen op 20 procent in contanten, en boven dien een bonusaandeel ad 5 procent uit te keren ten laste van de (onbelaste) agioreserve. (v.j. 20 pet. in contanten). NETTEN FABRIEK Commissarissen en directie van de Apel- doornse nettenfabriek Von Zeppelin en Co N.V. hebben in hun vergadering be sloten aan de algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen het divi dend over het boekjaar 1962 te bepalen op tien pet in contanten (v.j. zes pet). E.N.O.T. Aan dc op 2 mei te houden jaarver gadering van de N.V. optische industrie E.N.O.T. zal, zo deelt de directie mede, worden voorgesteld over 1962 een on veranderd dividend van 12 pet uit te ke ren. Dit is geen archeoloog, bezig met het bestuderen van een mummie doch een technicus in een Ameri kaanse fabriek, die met behulp vaxi ultrasone geluiden een ruim- tepak op lekkage controleert. Met behulp van deze, voor het mense lijk oor niet waar te nemen, ge luiden. kunnen gaatjes, icaar nog geei\ haar in zou passen, gevon den worden. „NEDERLANDSCHE KABEL". Naar wij van de directie van de N.V. Nederlandsche Kabelfabrieken te Delft vernemen zullen commissarissen en di rectie aan de in mei te houden algemene vergadering van aandeelhouders voor stellen het dividend over het boekjaar 1962 vast te stellen op 18 procent (onv.). De uitkering op de winstbewyzen zal alsdan 256 bedragen (f 255). In janu ari werd op de aandelen reeds een inte rim dividend ad 6 procent betaalbaar gesteld. MENDES GANS- De tot dusver behaalde resultaten doen niet onder voor die van de gelyke perio de van het vorige boekjaar. We hebben hoop dat wy met het uitkeren van S pet. dividend kunnen voortgaan. Dit heeft het bestuur van het bankierskantoor Mendes Gans N.V. in de jaarvergadering ONVERANDERD DIVIDEND EN AANDELEN AGIO-BONUS N.V. „ZWANENBERG" De raad van commissarissen en de raad van bestuur der N.V. Koninklijke Zwa- nenberg-Organon hebben besloten aan de op 29 april te houden algemene ver gadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1962 een on veranderd dividend van 17 in con tanten uit te keren. Daarnaast is beslo ten aan houders van de thans uitstaan de gewone aandelen een agio-bonus van 3 in gewone aandelen te geven, vol ledig delende in de winst over 1963 en volgende jaren. „INDOLA". In de vergadering van de raad van commissarissen van Indola N.V. werd besloten de jaarvergadering voor te stellen een dividend van 18 in con- tanteu over het vergrote kapitaal uit te keren (v. j. 17 waarvan 5 in agio stock). Op aandelen, voor de helft delende in de winst over 1962, wordt derhalve 9 In contanten voorgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7