PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „TELEVISIEBELED IS KABINETSBELEID" G.S. ZIJN DIEP GESCHOKT OVER GANG VAN ZAKEN ROND 0ESTERPR0EF Geen aantasting van N.T.S. of omroepen Vliegtuig van koning Saoed neergestort Vierde geval van tyfus Lord Home pleit voor N.A.V.O.-kernmacht MINISTER CALS NA REDE STAATSSECRETARISSEN IN KAMER: 00K AAN KUST NAAR DUITSE T.V. KIJKEN „Onmogelijk" volgens de specialisten Door bomaanslag volgens aan dood ontsnapte vorst Kamerlid wordt voorgeleid Va ndaag Oude vragen Schaderegeling 206e jaargang - no. 68 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN m. Min. p adv. M.50. Ingez. med 3 tarief Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p regel (min. ƒ1.50). ..Brieven bur. van dit blad" 25 et. meer. Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg. Donderdag 21 maart '63 Tante Lotte was velen te slim af Pagina 3 (Van onze parlementaire redacteur) Als de Tweede Kamer de commerciële televisie op het tweede net dat is de exploitatie van dit net door een commerciële or ganisatie, die niet alleen voor de reclameboodschappen zorgt, maar ook voor de programma's afwijst, dan zal dat niet aan de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen mr. Scholten liggen. Hij heeft gisteren in de Tweede Kamer de com merciële televisie met hand en tand verdedigd. De ongeveer twee-derde meerderheid in de Kamer, die de regering niet wil volgen in haar televisiebeleid zal wel niet geslonken zijn, zo dat de regering een nederlaag moet verwachten. Die zal des te harder aankomen, nu de minister van o., k. en w. mr. Cals na de redevoerin gen van de heren Scholten en Gijzeis verklaard heeft, dat wat de staatssecretarissen hebben gezegd niet alleen in overeenstemming is met de opvattingen die hijzelf huldigt, maar ook in overeenstemming met het standpunt van het kabinet. De nederlaag is er dus niet alleen een van de staatssecretarissen, maar van de regering. Staatssecretaris mr. Scholten stel de voorop, dat de beslissing over de uitzending van reclamebood schappen door de televisie volgens de Nederlandse wetgeving berust bij de regering. Dat geldt ook voor de beslissing over de verlening van een zendmachtiging. Die laatste beslissing is inderdaad een politie ke beslissing, zo erkende hij tegen over dr. Bruins Slot (a.r.), maar er liggen wel meer politieke beslis singen in handen van de regering. Voorts onderstreepte mr. Scholten, dat er geen sprake is van een aantasting of een omverwerping van de N.T.S. en de omroepverenigingen. Hij wilde dit als een soort beginselverklaring vooraf stel len. Zij verrichten hun taak naar beho ren en zq dienen deze taak te kunnen voortzetten. Het gaat liler niet om óf-óf, maar om én-én. De regering betreurt, zo zei hij, dat de omroepverenigingen zich zo fel tegen een nieuwe concessionaris verzetten. Verdrag van Rome Hij hield vol, dat uit het Verdrag van Rome voortvloeit, dat het tweede te levisienet niet aan een eventuele nieu we concessionaris onthouden mag worden. Het „spitsvondige" betoog van de heer Kranenburg (p.v.d.a.) op dit punt noemde hij onjuist. Op grond van het Verdrag van Rome moet men het recht op vrije menings uiting eerbiedigen. Wanneer men het tweede net aan een commerciële or ganisatie toewyst, dan is er geen sprake van een discriminatie ten na dele van de bestaande omroepvereni gingen en de N.T.S. Er is geen wetswijziging nodig om een zendmachtiging aan een commerciële concessionaris te verlenen. De zaak is Staatssecretaris Scholten heeft gisteren in do Tweede Kamer ge zegd, dat, volgens inlichtingen van de Nederlandse ambassade in Bonn, het tweede Duitse tele visieprogramma over zulke doel matige zenders zal worden uitge zonden, dat heel Nederland er door bestreken zal worden, tot aan de kust toe zou men dan Duitse programma'9 kunnen zien op het bepldscherm, terwijl dat tot dusver slechts voor de kjjker in Oost-Nederland was wegge legd. Het tweede Duitse program ma zal op 1 april starten. en dat is geen aprilmop. Of men werkelijk op het beeld scherm de Duitse zender door krijgt is wél de vraag. Volgens Duitse televisiespecialis ten is in tegenstelling tot het geen de staatssecretaris verklaar de namelijk geen vergroting van de zendcapaclteit van het Duitse tweede net te verwachten. Men zou integendeel zelfs een kleiner gebied gaan bestrijken. Volgens deskundigen op televisie gebied in Nederland is het bo vendien zelfs onmogelijk om bij de huidige stand van de techniek vanuit Duitsland de Nederlandse kuststreken met t.v. te bereiken. Daarvoor zou een zendmast van duizend meter hoogte nodig zijn. Voor het gedeelte van Nederland dat wél binnen het bereik van het tweede programma van de West- duitse televisie ligt, geldt dat ont vangst van dit programma slechts mogelijk zal zijn na afschaf van U.H.F.-antenne (van ca 100) en toepassing van een U.H.F.- voorzet-apparaat (dat 119 kost). De programmaleider van het tweede Duitse programma, prof. Karl Holzamcr hoeft Intussen verklaard, dat men van de zen der Mainz geen wonderen njoet verwachten. Dat kon wel eens te genvallen. Men heeft nu reeds met groot geldgebrek te kampen. overgelaten aan een algemene maatre gel van bestuur, in casu het televisie- besluit, dat berust op de telegraaf- en telefoonwet. Wel zal dit televisiebesluit moeten worden veranderd. Onjuiste raming Uitvoerig zette de staatssecretaris uit een, dat de ramingen en de prognose, die de N.T.S. heeft opgesteld voor de exploitatie van het tweede televisienet, dat zij niet langer dan tien uren zou kunnen bezetten, niet juist zijn. De N.T. S. heeft bijvoorbeeld geen rekening ge houden met regionale uitzendingen en met schooltelevisie en niet met een eventuele stijging van de loonkosten na 1966. De post voor onvoorzien is onvol doende. Als men meer dan tien uur zou wil len gaan zenden is er nog meer fi nanciële armslag nodig. De marges daarvoor zijn niet aanwezig. Er is wettelijk een kijkgeld toegestaan van 40,per jaar het is thans 36,maar het zou nooit beneden dit bedrag gehouden kunnen worden, als men op het tweede net niet over- Zie slot pag. 3 kot. 5) Mijnwerker onder kolen bedolven Op de 546-meterverdieping van staats mijn „Emma" is de 30-jarige houwer J. B. A. Hermans uit Hoensbroek ver ongelukt. Het slachtoffer was bezig met het afsteken van bovenkooi, toen hij be dolven werd onder uitslaande kolen. Zestien mensen vermist Een particulier straalvliegtuig van koning Saoed van Saoedi-Arabië, met 16 inzittenden, is in de nacht van dinsdag op woensdag neerge stort op de zich ruim 30 kilometer ten zuidwesten van het plaatsje Cuneo bevindende Monte Matto. Reddingsploegen begaven zich ijlings naar de plaats des onheils. Niemand heeft het ongeluk over leefd. Staatssecretaris Scholten aan het woord tijdens het televisiedebat in de Tweede Kamer. Links staats- secretaris Gijzels. De koning zelf was niet f Franse Riviera begeven- Koning Sa oed, die in Zwitserland een medische be handeling van twee maanden heeft on dergaan, zal aan de Franse Riviéra va kantie honden. Italiaanse en Franse zegslieden ver klaarden dat het viermotorige straal vliegtuig, dat gistermorgen om 03.00 uur met bestemming Nice uit Genève was vertrokken, blijkbaar om ongeveer 03.22 uur tegen een helling van de 3097 meter hoge berg was opgevlogen. Het was slecht weer in het gebied waar de vlucht werd gemaakt. De Monte Matto ligt ongeveer vijf kilo meter van de Franse grens. Sneeuwstormen Italiaanse en Franse reddingsploe gen, die probeerden het vliegtui; bereiken, werden belemmerd door sneeuwstormen. Op het vliegveld van Genève werd gezegd dat het toestel was opgestegen*met zeven leden van de koninklijke huishouding, negen bemanningsleden en een hoeveelheid Volgens zegslieden op het vliegveld was de piloot van het toestel een zekere „lra- nitein Hanslin", die tydelyk door de fa- •rikant van de Cornet de Britse De Ilavilland maatschappij ter beschik king van de koning zou zjjn gesteld. De maatschappij verklaarde in Londen dat er inderdaad door een zekere kapi tein Hanslip voor de vorst werd gevlo gen. De kapitein beproeft normaliter (Van een onzer verslaggevers) Vandaag zal het Eerste-Kamerlïd voor de C-P-N. H. H. uit Finsterwolde wor den voorgeleid bij de officier van justi tie in Groningen, mr. P, Muntendam. De maandagmorgen aangehouden politi cus zat gisteravond laat nog in een cel van het politiebureau te Winschoten- Hij werd daar praktisch onafgebroken ver hoord door rijksrechercheurs. T.V.-VERSLAG KAMERDEBAT Naar aanleiding van de voortzet ting der kamerdebatten inzake de nota reclametelevisie, zal de N.T.S. vanavond (21 maart) om tien voor half negen, aansluitend op het N-T.S.-journaal, in, een extra uitzending een samenvat tende reportage van deze debat ten verzorgen, Het aangekondig de. K.R.O-programma zal 15 mi nuten worden opgeschoven. Hei privé-vliegtuig van koning Saoed. vliegtuigen voor de maatschappij. Men was niet in staat te bevestigen of de pi loot in de nacht van dinsdag op woens dag het vliegtuig van de koning had be stuurd. Het vliegtuig was slechts 55 ki lometer van zijn bestemming verwijderd toen het neerstortte. Koning Saoed heeft gisteravond in een boodschap aan zijn volk via Radio- Mekka verklaard dat het toestel door een bomontploffing was verongelukt en dat hij later de namen zou geveil van degenen die voor de samenzwering ver antwoordelijk zijn. ...begint de lente. ...is het 50 jaar geleden, dat prof. Albert Schweitzer vanuit Güns- bach voor de eerste maal naar Lambarene vertrok. LEGERARTSEN NAAR ZERMATT VERTROKKEN Er zijn thans vier tyf usgevallen in Nederland. Drie gevallen in Rot terdam waren reeds bekend, maar omtrent een patiënt, die was opge nomen in het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag, verkeerde men nog in het onzekere. Thans is vastge steld dat ook deze aan tyfus lijdt. Alle patiënten hebben de ziekte opgelo- en in het Zwitserse wintersportoord iermatt. Bij twee inwoners van Diissel- dorf die in Zermatt met vakantie zijn geweest, is eveneens tyfus geconsta teerd. In Engeland, Frankrijk en in een ander deel van West-Duitsland Mün- chen hebben mensen, die in Zermatt zijn geweest, ook tyfus gekregen, Het Zwitserse ministerie van defensie heeft een medische legerafdeling be staande uit 30 doktoren en verpleegsters opdracht gegeven zich naar Zermatt te begeven, om te helpen daar de typhus- epidemie te bestrijden. Inmiddels is door de autoriteiten bekend gemaakt dat zich momenteel een hon derdtal personen in medische observatie bevinden en dat ongeveer twee op de drie waarschijnlijk typhus hebbèn. Overigens gaat het leven in de winter sportplaats Zermatt zijn normale gang. Alle hotels zijn open en geen skiles of ander evenement wordt afgelast. Op de Visp-Zermatt spoorlijn is overigens toch al merkbaar dat er wat aan de hand is. De treinen naar boven zijn slecht bezet en volle wagens gaan naar beneden. ftantlij* ONDER EUROPESE LEIDING NEDERLAND EN BELGIË BIEDEN ESKADRONS STRAALJAGERS AAN Tijdens de vergadering van de per manente N.A.V.O.-raad, die gister morgen in de Franse hoofdstad is gehouden, heeft lord Home, de Britse minister van buitenlandse zaken, een uit Y'er punten be staand plan ontvouwd dat erop ge richt is de N.A.V.O. te versterken en de rol van de Europese landen het Atlantisch bondgenootschap uit te breiden. een veertig minuten durende rede drong de Britse minister aan op een spoedig ter hand nemen van de plannen tot vorming van een N.A.V.O.-kern macht, waarover Engeland en de Ver enigde Staten het eind vorig jaar in Nassau eens zijn geworden, doch waar Frankrijk tegen is- In deze vergadering boden Nederland bij monde van minister mr. J. M. A. H. Luns, en België by monde van mi nister Spaak, elk twee eskadrons tac tische F-104-straalgevechtsvlïegtui- gen aan, als hun bijdrage aan de voorgestelde multinationale kern macht, aldus werd uit N.A.V.O.-krin- gen vernomen. Ook West-Duitsland heeft de mogelijkheid van terbeschik kingstelling van zyn F-104-straalja- gers aan de N.A.V.O. in het vooruit zicht gesteld, doch een formeel aan bod daartoe is nog niet gedaan. Voorts verklaarde Lord Home, dat Eu ropa bfl de totstandkoming van een Overigens maakte hij tegelijkertijd dui delijk, dat de Europese defensie nog ja renlang van de Verenigde Staten afhan kelijk zal zijn- In zijn verdere beschou wing van de Europese situatie maakte Lord Home het Britse verlangen ken baar, dat voor het politieke en economi sche overleg meer gebruik zal worden gemaakt van de Westeuropese Unie, waarbij de zes E.E.G.-landen en Enge land zijn aangesloten. De Britse rege ring zal haar Europese politiek in het kader van de N.A.V.O. bepalen en hecht grote waarde aan nauwe betrekkingen met de zes E.E.G.-landen. Engeland zal de Europese eenheid niet de rug toeke ren, aldus Lord Home. N.A.V.O.-kerrimacht een grotere invloed op de polïtitke controle en op de struc tuur van het commando dient te hebben. Afhankelijkheid Geen lunch Voor zover bekend zijn er geen pogingen ondernomen voor een ontmoeting tussen minister Home en zijn Franse ambtge noot, Couve de Murville, nadat deze laatste een uitnodiging voor het bijwo nen van een lunch in verband met ver plichtingen elders had afgeslagen. Wel heeft de Britse ambassadeur in Parys, sir Pierson Dixon, gisteravond een on derhoud van een half uur gehad met de Franse minister. 0 De 64-Jarige Pelagia Senus uit de Oekraine 'neeft te Sydney in Australië verklaard, dat ,de Poolse ondergrondse beweging" haar ■oor ongeveer 2000 gulden uit de Sowjet- Unie had gesmokkeld, Zij is naar Sydney gekomen om zich te voegen bij haar zoon, die zij 21 jaar niet had gezien. Zeelands staten hebben zich gisteren vrijwel de ganse lange dag bezig gehouden met hun nieuwe reglement van orde: een weinig spectaculaire aan- felegenheid, maar niettemin belangrijk, oals was te verwachten is hierbij een men mag wel zeggen typisch Ne derlandse aangelegenheid naar voren gekomen, namelqk het ambtsgebed. Er is daarover in ons land zo langzamer hand een bibliotheek vol gepraat en ge schreven en het was niet te verwachten, dat bij de tiehandeling in de staten nog nieuwe gezichtspunten naar voren zou den komen. Dat is dan ook niet gebeurd: het is gebleven bij een uitwisseling van wederzijdse standpunten, zodat de be staande toestand een ambtsgebed bij de opening der vergadering bleef ge handhaafd- Van de zijde der K.V.P. werd bij de behandeling van dit punt met waar dering gewag gemaakt voor de wijze, waarop de P.v.d.A.-voorzitter Wester hout deze aangelegenheid aan de orde had gesteld. Een waardering, die ook d£ onze is. Immers, de heer Westerhout vermeed met grote zorgvuldigheid en tact, dat over dit bijzonder moeilijk te hanteren onderwerp de meningen fel tegenover elkaar zouden komen te staan. Hij verlangde geen uitspraak van de staten, maar for muleerde slechts hoe in zijn fractie over deze zaak wordt ge dacht, daarbq ter al gemene overweging de vraag stellend of het niet beter ware enige ogenblikken stilte te betrachten in plaats van voorlezing van een formu liergebed, dat bovendien niet door allen kan worden aanvaard. Hét was tevoren duidelijk, dat hierop weinig instemming zou worden vernomen. In feite stelde men het gisteren bq' de nadere discussie in de statenzaal als volgt: wat acht men hoger, de overtui ging dal de overheid Gods dienaresse is, hetgeen mede tot uiting dient te komen door het gebruik van een ambtsgebed, dan wel de opvatting dat de geestelijke vrijheid van het individu niet toelaat dat men ook de niet-gelovïge dwingt tot het aanhoren van een formule, welke hij niet kan aanvaarden. In wezen kwam dus deze probleemstelling zonder dat het met zoveel woorden werd gezegd neer op het formuleren van oude vra gen rond antithese en doorbraak. Ge zien nu de samenstelling van de Zeeuws se staten viel derhalve niet te verwach ten, dat men zou afzien van het ambts gebed- Desondanks was het menen wij de plicht van de P v.d.A.-fractie, gelet op haar overtuiging en samen stelling, deze zaak aan de orde te stel len. Het heeft ons verwonderd dat de V.V.D. ten aanzien van dit punt heeft gezwegen. Zq was overigens de enige. Terugblikkend op de discussie vragen wq ons af: moet nu de kwestie van het ambtsgebed worden afgedaan in het schema van antithese en doorbraak Wij geloven van niet. Wij willen in dit verband niet nalaten te trachten hier de benadering te geven van een bezoe ker: jareniang reeds zijn wij namelijk ambtshalve de gast van de Zeeuwse sta ten en in alle oprechtheid moeten wij verklaren, dat ons de starre formule van het overigens eerbiedig uitgespro ken ambtsgebed nooit sterk heeft be roerd. De hele gang van zaken rond de opening draagt sterk het stempel van een formele procedure, die nu eenmaal eerst moet worden afgewerkt. Het lijkt ons echter geenszins uitgesloten, dat een volstrekte stilte in de oude refter van het Middelburgse klooster, die thans als statenzaal fungeert, zowel le den als bezoekers van de vergadering veel beter gelegenheid zou geven tot ge bed en bezinning. Beter in ieder geval dan de formulering van het ambtsge bed, die slechts enkele seconden vraagt en waarvan men bij voorbaat weet, dat zij niet door allen wordt aanvaard. En het dunkt ons, dat de opvatting dat de overheid Gods dienaresse is en dat de staten als geheel zich hebben te stellen onder Zijn gezag, zich wel verdraagt met een stil gebed- Maar wij weten, dat dit betoog slechts academisch is: giste ren immers is de vroegere situatie be stendigd. Maar het was goed, dat men elkaar oprecht zei hoe men over deze tere zaak dacht. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft een aantal ontwerpregelingen gepubliceerd, die kunnen dienen voor vergoeding van de werknemersschade in de visserijcultures. En reeds geruime tijd geleden deed het een methode ont werpen voor berekening van de onder- nemersschade in deze bedrijfstak Wij stellen vast, dat het provinciaal bestuur van Zeeland hiermee heeft gedaan wat de regering had behoren te doen. Het is te hopen, dat de Tweede Kamer vol gende week dit aan het kabinet zal dui delijk maken als „het laatste bedrijf" van de oesterproef zal worden behan deld. Welke vaagheden zullen dan weer volgen van achter de regeringstafel GISTEREN HEEFT IN de Zeeuwse staten een verbitterde gedeputeerde Van Poelje na mens het college van G.S. ant woord gegeven op enkele vra gen rond de jongste regerings nota over het niet doorgaan van de oesterproef, vragen hem ge steld door de fractievoorzitters Westerhout van de Partij van de Arbeid en Van der Peijl van de Christelijk-Historische Unie. „Ik ben diep geschokt door de treurige gang van zaken rond deze proef", aldus de gedepu teerde. „Het is voor mij moeilijk, zo niet onmogelijk om iets na ders over dit regeringsstuk te zeggen", zei de heer Van Poelje. „We hebben het pas vanmorgen na telefo nisch verzoek gekregen, na dat we er in de kranten over hadden gelezen. Het is niet mijn gewoonte onbeleefd te zijn tegenover excellenties, maar in dit geval moet ik toch wel zeggen dat ik deze gang van zaken bepaald niet prettig vind". „De staten weten, dat wij op 25 februari jl. over de oester proef opnieuw een brief heb ben doen uitgaan aan de re gering, maar de ministers hebben blijkbaar geen gele genheid gehad deze brief te beantwoorden. Ook dat be treur ik: als men de Kamer kan inlichten, is het wellicht niet te veel gevraagd dat óók het provinciaal bestuur op de hoogte wordt gebracht, mede gelet op onze belangstelling voor dit project." Gedeputeerden hadden de nota over het niet doorgaan dus pas dezelfde morgen in hun bezit gekregen en derhalve geen ge legenheid gevonden tot een grondige studie. „Maar als ik moet afgaan op de berichten over deze nota in de kranten, dan moet ik zeggen diep ge schokt te zijn door de wijze, waarop deze beide excellenties van verkeer en waterstaat en van landbouw en visserij, ja de gehele regering deze proef van de baan heeft weten te schui ven. Deze gang van zaken gaat niijii begrip te boven", zei de heer Van Poelje. Voor zover hij voorlopig had kunnen nagaan was er in het stuk geen en kel nieuw argument naar voren ge bracht, was er evenmin een ant woord geformuleerd op de opvattin gen, die in de brief van het provin ciaal bestuur van 25 februari waren neergelegd. „Over deze zaak acht lk- met deze regering geen discussie meer mogelijk, men moet van nature wel een'groot optimist zijn te menen haar nog op een ander pad te kun nen brengen", aldus de heer Van Poelje. Misschien dat de Kamer nog iets weet te veranderen: „Vandaar dat ik met grote belangstelling de beslissing van de Tweede Kamer over deze nota afwacht". De heer Van Poelje verbond aan zijn betoog enkele persoonlijke opmer kingen, die hij met bewogenheid naar voren bracht- Het had hem namelijk verontrust, dat nu reeds in bepaalde kringen een soort stemming heerst dat alles wel goed zal uitvallen, als er „maar genoeg guldens komen". Hierover verklaarde de heer Van Poelje: „Dat spijt mij oprecht. In Yerseke hoort men nu helaas géén protesten tegen het niet doorgaan van dc proef, maar zendt men wel een telegram over de schadevergoe ding. Ten aanzien van dc proef geeft men ons als college niet de nodige steun in de rug. En dat is niet de eerste keer!" De gedeputeerde herinnerde er ver der aan, dat in de nota van de rege ring alléén sprake is van een schade vergoeding aan kwekers. „Wanneer in ons land een fabriek moet worden gesloten, dan wordt overleg ge pleegd met de organisaties van de werknemers. Hier gaat het om een gehele bedrijfstak! Maar nergens lees ik iets van regeringsoverleg met de werknemersorganisaties. Ik mag wel zeggen dat het provinciaal be stuur dat beter doet. Met vertegen woordigers van de werknemersorga nisaties hebben wij althans getracht een conceptregeling op te stellen. Ik hoop maar, dat de regering zal er kennen, dat hier sprake ls van een omissie en dat alsnog overleg zal worden gepleegd". De heer Van Poelje wees er nog op, dat het verilwqnen van dezè cultuur geheel Yerseke aangaat- „Men moet zich van industrieves tiging in plaats van de oestercul tuur niet al te veel voorstellen. Deze klap zal men niet snel te boven komen". Ten slotte ver klaarde hij nogmaals namens het college het bijzonder te betreuren dat op deze wijze de regering een einde aan de proefmogelqkheden heeft gemaakt. „Het is een tries te geschiedenis", besloot hij. Deze verklaring kwam in antwoord op vragen van de heren Westerhout en Van der Peijl, van wie de eerste vroeg wat Ged- Staten naar aanlei ding van de nota willen ondernemen en met name ook de aandacht ves tigde op de belanghebbenden buiten de oesterkwekers. De heer Van der Peql noemde het regeringsbeleid „van weinig werkelijkheidszin getui gend". Hij gebruikte voorts de uit drukking „de martelgang van de oesterproef". Naar, voren kwam voorts nog, dat het provinciaal be stuur bij voortduring actief is ge weest, zowel ten aanzien van de proef als met betrekking tot schade regelingen. Na de verklaring van de heer Van Poelje spraken nog de heren D. Kodde (s.g.p.), C. A. Kam- meraad (v-v.d.) en J. S. Hommes (a r.). Zij gaven allen zonder uitzon dering uiting aan hun grote teleur- stelling. Op hun verzoek verklaarde de heer Van Poelje nog, dat het col lege alsnog zal overwegen welke maatregelen genomen moeten wor den vóór het komende kamerdebat over deze kwestie. In dit verband werd een bundeling van alle brieven, rekesten e.d. bepleit ter aanbieding aan de Kamer. BONN VRAAGT GEEN UITLEVERING VAN ISRAËLISCHE AGENTEN Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van binnenlandse zaken heeft verklaard dat de regering te Bonn niet zal vragen om de uitlevering van Joseph Bengal en Otto Joklik, die in Zwitser land zijn gearresteerd op verdenking dat zij als geheime agenten voor Israël zijn opgetreden en op beschuldiging van po ging tot ontvoering van een Westduitse raketdeskundige. voordvoerder van het ministerie wees erop dat Bengal een Israëliër is terwijl Joklik de Oostenrijkse nationa liteit heeft: dit is al een voldoende reden om een Westduits uitleveringsverzoek te blokkeren, aldus de woordvoerdeer Prinses Irene naar Limburg Sittard en Brunssum zyn de voor naamste haltepunten in het infor matieve bezoek dat prinses Irene zaterdag aan Limburg brengt. Het sluitstuk wordt getraind door een treinreisje over net mijnspoor, langs diverse myncomplexen met als eindpunt de haven van Stein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1