ZELANDICA De lente is in de natuur op komst Golden Fiction Hoeveel tabakken zitten er in Golden Fiction? elk SM N.O.C.: 346.550 SUBSIDIE VOOR DE SPORTORGANISATIES naadloze tapijtweelde van plint tot plint SUNNY PAASZATERDAG TOCH ENGELSE VOETBALINVASIE GF BRONZEN BEELD VOOR N0LLEB0S VLISSINGEN Voor u, mevrouw..V een stuk Castella^ Schoonheidszeep V GRATIS m WOENSDAG 20 MAART 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 Onder Zeelands hoge hemel SNEEUWKLOKJES EN VROEGE VOEGLS \X7e behoeven dus gelukkig niet terug te komen op ons afscheid aan de winter. Al meldt de radio, terwijl ik dit schrijf, dat nog enkele kanalen onbevaarbaar zijn wegens de aanwezigheid van gesloten ijs, we behoeven hier slechts te den ken aan achtergelaten bagage bij overhaast vertrek, van iemand, wie het te heet onder de voeten werd. De natuur maaltt dan ook haast met de voorbereidingen tot verwel koming van de lente. Zovele zijn de tekenen, dat we wel een halve pa gina nodig zouden hebben' om ze alle op te noemen. Sneeuwklokjes allerwege en in alle stadia yan bloei. Ergens presteerden ze het in NU MODERN WASSEN t££itè met Reckltts WASMACHINE BLAUW Door Barend Zv/erfmans drie dagen ttfd boven te komen met al enkele volbloeiende exemplaren op de vierde dag. Klein van stuk, maar compleet en zelfs met bezoek van honingbijen, die ik er zelf op bezig zag. Hoog in de zon Naast kieviten en leeuweriken zijn nu ook de kluten weer gesigna leerd en gisteren zag ik hoog in de zon een zwaan overvliegen in noord- oostelijke richting, ook hiustoe be paald, maar in dit geval van ons weg naar 't hoge noorden. De vroegste primula's („bakkruud- jes") bloeien op hun nog heel korte steeltjes, het'klein hoefblad is er op beschutte plaatsen en de elzekatjes krijgen de veelbelovende barstjes, zo dat zij en de hazelaarkatjes wel zul len bloeien als dit artikel verschijnt. In de lente gaat alles snel, zo snel, dat men het niet bij kan houden; het is thans al het geval met de voorjaarsplanten. Gele krokussen bloeien volop op zonnige plekjes en de andere kleurvariëteiten, zullen spoedig volgen. In de sloten zyn reeds geelgroene watertorren in actie gekomen. Deze grote waterkevers houden er ook een soort voorjaarstrek, op na. Niet door van de ene sloot naar de andere te zwemmen, neen, ze klimmen langs dorre rietstengels omhoog of wel kruipen zo maar op de kant, zetten hun brede dekschilden wat op en vliegen, vooral by maanlicht, naar de nog onbekende plaats van be stemming. Ingesteld op de spiegeling van het wateroppervlak kunnen zy het niet helpen, dat ze broeikassen voor sloten aanzien en door de schok tegen het glas het leven verliezen. Kinderen brachten me zo'n „ver dwaald" exemplaar. pas nu? Wel, slechtvalken staan bekend als duivejagers en dus loopt zulk een vogel, ondanks de bescher mende wetten, kans door een verra derlijk (in dubbele zin) schot te wor den getroffen. De goegemeente noemt echter een valk op een toren een to renvalk en dat had deze slechtvalk mee. Behoudens voor enkele inge wijden heeft hij dus als torenvalk overwinterd. s.tlas van prof. Voons duidelijk aan, dat in Noord-Scandinavië evenmin als in Noord-Siberië houtduiven voor komen. De noordgrens voor de ove rige duivensoorten, rotsduif, holen- duif en tortelduif liggen nóg zuide lijker. De spreeuwen komen echter nagenoeg overal in het gebied van de hoognoordelijke slechtvalken voor. Het lijkt er dus veel op, dat het hier (en ook voorheen) gaat of ging om door de natuur op spreeuwen ge dresseerde hoognoordelijke slecht valken. Het zal de Kapellenaars, die heime lijk toch wel vrees voor hun duiven koesterden helpen, die koninklijke (of moeten we zeggen: prinselijke) vogel alleen maar mooi en niet ge vaarlijk te vinden. Ook al is het dan geen torenvalk geweest maar een heuse slechtvalk. KERKNIEUWS Amerikaanse zalig verklaard De Amerikaanse EUzabeth Anne Bay- Iey Seton, oprichtster van de religieuze femeenschap van de liefdezusters van t.-Jozef, is tijdens een plechtigheid in de basiliek van de Sint-Pieter te Rome zalig verklaard. Daarbfl waren behalve Amerikaanse bisschoppen ruim 2000 Amerikaanse pelgrims aanwezig. Elizabeth Seton werd in 1774 in New York uit protestantse ouders geboren. Na de dood van haar man ging zij over tot het rooms-katholieke geloof. Zij stierf in 1821. Twee genezingen door ge beden die tot haar waren gericht, zijn door de R.-K. Kerk als wonderen aan vaard. NED. HERV. KERK. Beroepen te Goes (vac, F. N. M. Nijs- sen) toezegging, H. J. Teutscher, laat stelijk predikant op Nieuw-Guinea, woonachtig te Eindhoven. Benoemd tot pred. voorganger van de Prot. Evang. Kerk te Geeraardsbergen (België), J. C. Schoheveld, vicaris te Veenhuizen- Drente. Aangenomen naai- Oostvoorne J. Walstra- te Surliuisterveen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Nijkerk (vac. W. Griffioen) J. Nierop te Raulerwijk; te Heinenoord A. Borman, kand. te 's-Gravenhage. Aangenomen naar Sliedrecht (tweede pred. plaats) M. Grashoff te Bleiswijk. EXAMENS: voor het kand. examen theologie slaagden aan de V.U. de heren J. Bosman te Amsterdam, E. Hooger- werf te Baarn, W. E. Hoekstra te Was senaar en D. Land te Grootegast. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Broek onder Akkerwoude: J. M. Vlietstra te IJmuiden en J. M. Vis ser te Dokkum. Beroepen te Deventer A. J. Otter te St.-Jansklooster. Bedankt voor Heerde D. Henstra te Delft. Eigenaardig Dank Bij te „trek" terug, we kunnen niet dankbaar genoeg zijn voor het werk door jong en oud verricht voor de in onze provincie overwinterende vogels in 't leven te houden, niemand zal het me kwalijk nemen als we nog Het eigenaardige is echter dat de ze slechtvalk, en ook de voor heen overwinterende (ik vond een aantekening over 1954) nóóit een duif hebben geslagen. Als het tel kens dezelfde was, gaat het dus over een „specialist", dat wil zeggen, dat de vogel zich slechts met een gering aantal vogelsoorten voedt, hier prak tisch alleen met spreeuwen! Zo hoorde ik al, 't is vast een ontsnapte, opgekweekte jachtvogel, die worden op spreeuwen gedresseerd! De vraag is nu, zou de natuur een slechtvalk ook op spreeuwen kunnen „dresse ren"? In dat geval behoeven al die Kapelse-toren-slechtvalken niet één en hetzelfde exemplaar te zyn. Inderdaad kan dat, als in het woon gebied van die slechtvalk géén dui ven, maar wél spreeuwen voorko men. Nu kreeg ik toevallig een boek in handen, waarin de kleurvariëteiten eens extra dank brengen aan de of ficiële instanties (als bijv. de politie) die enorme voorraden voedsel heb ben „verwerkt", daarbij door vele anderen geholpen. Niets imposanter dan te zien hoe de troep van zeker duizend meerkoeten zich te Middel burg in paradepas naar de voerplaats repte. De mentaliteit van het pu bliek tegenover de vogels is wel enorm, vooruitgegaan. Aan één bijzondere overwinteraar wijden we enkele speciale regels. We bedoelen de vorstelijke slechtvalk, die voor de zoveelste maal huisde op de spits van de Kapelse toren. Waarom van de slechtvalken waren aangege ven. De vleugels van onze Kapelle- naar hadden namelijk een opvallende llcht-(blauw) leiachtige kleur, wat in de afbeeldingen in het boek in overeenstemming was met de Noord- scandinavische en (minder) met de Siberische kleurfase. Nu geeft de MEDEDELING TIJDENS JAARVERGADERING Uit de opbrengst van de spoj-ttoto Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft, daartoe in de gelegenheid gesteld door de sporttoto, de volgende trainings subsidies voor de sportorganisaties, vastgesteld. Tussen haakjes zyn de activiteiten ge noemd, waarvoor deze subsidies zyn verleend. K.N.A.U. atletiek (centrale toptraining en buitenlandse wedstrijden) 25.000, N.B.B. basketbal (centrale training he ren, oefenwedstrijden in binnen- en bui tenland en weekendtrainingen) 5500,—. N.B.B. boksen (centrale trainingen, deelneming 'aan Europese kampioen schappen in Moskou) 10.000, K.N.G.V. turnen (training keurturnsters, wedstrijden tegen Polen, Zweden, West- Duitsland, Oostenryk, België en afvaar diging Europese kampioenschappen Pa rijs) 13.950,— N.H.S. paardesport (centrale trainingen in Renkum en Hilversum en bijdragen voor deelneming aan buitenlandse wed strijden o.a. in Aken en Rome) 25.000,—. K.N.H.B. hockey (conditietrainingen en wedstrijden in Glasgow, Madrid en Hannover) 20.000,- K.N.K.B. krachtsport (conditie en wed strijdtrainingen voor 8 worstelaars en 7 gewichtsheffers, tevens kosten buiten landse coaches Palheim (Did.) en Al Murray (G.B.) ƒ9000, N.K.B. kano trainingen kernploeg, deel neming aan drie buitenlandse wedstrij- Het internationale keurmerk voor kwaliteitstapijt soort INTERTEST Gazon verzetbouclé INTERTEST Espada moquette frisé INTERTEST Norland jacq, wilton Vraag uw woninginrichter breedte prijzen 3.80 m.. 2.00 m„ 1.30 m. f. 24.60 per m2. 3.80 m. f. 34.50 per m2. 3.80 m. f. 39.75 per m2. WYERS afd. tapijten. Subsidiëring bijzondere faculteiten By de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend betreffende de subsi diëring van de faculteiten der Godge leerdheid aan do bijzondere universiteL Het Ingediende wetsontwerp gaat ei o.m, van uit, dat aan de faculteiten der Godgeleerdheid aan de bijzondère uni versiteiten de vrijheid in zodanige mate wordt verzekerd, dat hun eigen karak ter niet in het geding komt. Anderzijds wordt gewaarborgd, dat deze faculteiten zullen voldoen aan redelijkerwijs te stel len eisen van deugdelijkheid. Advertentiej CO-OP ROZIJNENBROOD LEKKERALST FIJNSTE BANKET! Nu de verhouding Rotterdam-Zeeland verleden week weer eens extra in de belangstelling heeft gestaan, •willen wij wijzen op een vroegere relatie. Het gaat met name om de Wilhelmina- polder, die in 1809 werd bedijkt. In een korte tijd werd de gehele bedijking een Rotterdamse zaak. Verschenen is het zesde jaarboek van het Nederlands Agrono- misch-Hlstorisch Instituut te Groningen onder de titel „Historia Agriculturae". Hoofdbestanddeel van dit jaarboek is de uitgebreide studie van drs. J. A. Kuperus: „Honderd jaar bedrijfsresultaten van de Wllhelminapolder (1814-1913)". De inleiding is van dr. L. S. Meihuizen, die ingaat op het probleem waarom de kopers van de schorren er toe zijn overgegaan deze onderneming het grootste Nederlandse landbouwbedrijf op te zetten. Meihuizen deelt niet de mening van Van der Poel in diens gedenkboek van de polder. Laatstgenoemde veronderstelt dat het de bedoeling was om de be dijkte grond zo spoedig mogelijk met winst te verkopen. Het is niet meer dan toeval geweest dat de Wilhelminapolder als één geheel, als landbouwonderneming, is blijven voortbestaan. Meihuizen komt echter tot de conclusie, aldus de samenvatting, „dat de inpoldering voor rekening van een groep van Rotterdamse kooplieden in hoofd zaak de bedoeling had om hun handel van aanvoer te voorzien en voorts om hun kapitaal veilig te stellen tegen overheidsmaatregelen in de Franse tijd". De situatie in het eerste decennium van de vorige eeuw was op economisch en politiek gebied ver van rooskleurig. De zeehandel was een zeer riskant bedrijf geworden en de stapel- handel in Rotterdam verviel. Voor vrijgekomen gelden was het moeilik objecten te vinden. Het enige lichtpuntje vormde de land bouw. In Zeeland was, bij de stygende grondprijzen, het inpolderen weer winstgevend. In deze omstandigheden lieten actieve Rotterdammers het oog vallen op de schorren ten noorden van Goes, zy gingen een asso ciatie aan in de vorm van een besloten vennootschap of maatschap. Op grond van de opvattingen van G. J. van den Bosch, de latere grote opbouwer van het bedryf, neemt Meihuizen aan, „dat dc Rot terdamse geïnteresseerden in de Lodewyks-, later Wilhelminapolder, winst verwachtten uit een eigenlijk landbouwbedrijf, eerder dan uit speculatieve grondwinst of uit grondrenten". Het is een goed geleid bedryf geworden, waarvan in deze studie wordt aangetoond dat over de periode 18141913 de exploitatie-uitgaven slechts in 1823 en 1879 hoger waren dan de ontvangsten. In de tweede helft van de vorige eeuw heeft er een verschuiving van het centrum der activiteiten van Rotterdam naar de polder plaats. De oorzaak hier van lag in do wyziglngen van het gehele economische leven. „Rot terdam kon geen stapel meer zyn, de transportmogelykheden maak ten een directer afzet mogelijk en het bedryf in de polder kon en moest zelfstandiger worden". Dit gold ook de boekhouding, die sinds 1860 geheel in de polder werd bygehouden, „De uit een vriendenkring' voortgekomen sociëteit van belanghebbenden wordt een onpersooniyke onderneming in een zakeiyic en juridisch steeds meer verantwoorde vorm". VV\A*VVV\A*Ai\A'VVVVVVWVV\A'>A*VVVVVW*'VVVV\VVW>/*,VVW den en wereldkampioenschappen in Zuid-Slavië) 17.500, N.R.B. roeien (deelneming buitenlandse wedstryden in Duisburg. Luzern, Essen, Mains, Europese kampioenschappen in Denemarken, toptrainingen en uitnodi gen van sterke tegenstanders naar Ne- lerland) 22.500, K.N.S.B. schaatsen (toptraining, deel name Europese en wereldkampioen schappen kunstrijden en Euorpese en wereldkampioenschappen hardrijden 45.000,—. K.N.A.S. schermen (toptrainingen, deel neming buitenlandse wedstrijden en we reldkampioenschap in Danzig) 8300, K.V.N.S. schieten (deelneming aan bui tenlandse wedstrijden voor drie schut ters) 3000,—.- N.S.V. ski 1000,- NeVoBo volleybal (toptraining heren, deelneming aan Europese kampioen schappen in Boedapest en wereldkam pioenschappen in Italië) ƒ14.000, K.V.N.W.V. zeilen (Europese kampioen schappen finnjollen in Denemarken, we reldkampioenschappen flying dutchman, internationale dragoncup en flying dutchmanweek in Zweden) 11.200, K.N.W.U. wielrennen (baan- en weg- trainingen, aanschaf tandems, buiten landse wedstryden in Tunesië, War schau, Ardennen, Nederlandse en we reldkampioenschappen) ƒ25.600, K.N.Z.B. zwemmen (bijdrage weten schappelijke coach, zwem-, waterpolo ën schoonspringtrainingen, buitenland se wedstryden ën uitnodigen- van tegen standers naar Nederland. Medische sportkeuring) 90.000, Het totaalbedrag van de subsidies be draagt 346.550,—. Ondanks de grote achterstand die ver scheidene voetbalclubs hebben is ook nu weer voor paaszaterdag een groot aantal vriendschappelijke wedstrijden geprogra- meerd tussen Zeeuwse en Engelse clubs. Het voorlopige programma voor zater dag 13 april luidt: Serooskerke IBowring FC: Kwaden- damme IBourne UnitedSVD IChob- ham FC; Sluiskil jun.Christchurch jun Waarde I—Hutton FC; VAW I—Liver pool Victoria; Graauw IMalco United; Rillandia HSt. Cuthberts FC; Groede ICentral Boys; Groede jun.Central Boys jun.; IJzendijke IHoo Village In stitute FC; GPC I—Eagle FC; PZEM I (Vliss.)—Clifton Hampdon FC; AKF I Marlow FC; VCK I—Kingfisher FC; RCS IIHeathside FC; Oostkapelle I Athena Athl. FC; Krabbendy'ke ITown Malling United; Luctor ICharterhouse FC; Luctor jun.Charterhouse FC jun.; SVD jun.Charterhouse FC jun. H; We- meldinge IElmfield FC; Domburg I J. E. Hall FC; Rillandia ISwanley Youth Club FC: Rillandia jun.Swan ley Youth Club FC jun.; Volharding '32 I—Mill Hill Unites (Kingston); Volhar ding '32 jun.Crown Manor Boys Club jun.; Renesse IFarnborough FC; Axel jn. (1416)Uford Youth Sports Ass (jun.); Axel jun. (16—17)—Uford Youth Sports Ass. (jun.); Hulst jun. (16—18) Uford Youth Sports Ass., (jun.); Zaamslag I—Britannia Sports FC (Grimsby); Jong Ambon IMoss Side British Legion. Boterverkoop in pakjes van 20 gram Negen Achterhoekse zuivelfabrieken gaan via een handelscombinatie voor zuivelprodukten een nieuw pakje boter met een gewicht van 20 gram in de handel brengen. De bedoeling is, dal dit pakje in de plaats komt van het balletje boter, dat tot op dit moment in de restaurants wordt geserveerd. De fabrieken zyn met deze nieuwe verpakking begonnen, omdat hun is gebleken, dat er in het Nederlandse hotel- en restaurantbedryf belangstelling voor het kleine pakje bo ter bestaat. VRAGEN AAN NO 3 VRAAGT DE HEER J. W. K. TE L. rV'j AntwoordWel, meneer K, het aéntal ïs geen geheim. Het zijn er 37. Hiervan komen er 32 uit Amerika. Deze 32 tabakken zijn volrijpe Virginiasoorten, die de Amerikanen zelf ook gebruiken. Ze zijn nl. minder geel en dus veel zachter en fluweliger, zoals U elke dag proeft. Elke GF bevat dus 37 tabakssoorten. Stel U voor: In elke sigaret 37. U begrijpt welk een nauwkeurigheid vereist is om 37 tabakssoorten in de juiste verhouding te mengen! Want tenslotte be paalt de juiste menging de juiste smaak van de melange waar U zo van geniet Deze nauwkeurigheid kunt U doosje, na doosje, na doosje constateren. 10 STUKS f 0.50 I 20 STUKS f 1.- GESCHENKDOOS 50 STUKS f 2.75 DE ZACHTSTE VAN ALLE ATTENTIEI Er zijn al zoveel Interessante vragen binnengekomendal we U nogmaals moeien verzoeken voorlopig gêin vragen meer in te sluren. LEZERS SCHRIJVEN „Een beeld van licht en schaduw, onder welks aanblik men de moed niet zal ver liezen, maar dat ons wel allen er toe moet aanzetten in grote eensgezindheid onze uiterste krachten in te spannen om Vlissingen door de voor ons liggende moeilijke periode heen te loodsen", aldus sprak burgemeester Kolff bii het ont hullen van het Nollebosbeeldje. Zeer velen zullen met een zekere wrevel instemmen met een „Lezers schrijven'" in uw blad over de uitgaven voor een simpel beeldje in het Nollebos, daar voor andere subsidies dringend nodig om de economie van de Scheldestaa sterker te maken, steeds maar te wei nig of in het geheel geen geld beschik baar wordt geacht. Dit laatste klemt te meer nu aflossing en rente van het nieuwe stadhuis zeker een halve eeuw op de stad zullen druk ken. De vrees moet algemeen zyn dat deze last zeer nodige investeringen zal verhinderen of belemmeren. En net be staan van Vlissingen eist deze investe ringen. Een bron, die werkeiyk vloeit en reëel is, is het toenemend toerisme, dat niet met de mond doch meer met daden ge diend moet worden. Reeds jaren wordt gestreden, doch van een werkeiyk in zien dezer belangen is praktisch weinig sprake, vooral ook door de overheid. In het „Contactblad" schrijft de voor zitter van de r.-k. middenstandsvereni ging opnieuw o.m. „belangrijke punten zyn de doortrekking van ae boulevards in de richting van de havens en in de richting van de duinen en de aanleg van een behooriyke jachthaven, goed be reikbaar ook voor grote zeil- en motor jachten". Wat het laatste betreft, valt te accentueren de wens van de water sportvereniging: Koopmans- en viss haven Vlissingen ook voor jachten! Iedere zakenman beseft ook, dat geen toeristenstad kan zonder een levendig en aantrekkelijk centrum. Aan de om trek kan men nog zoveel bouwen, het hart klopt daar met. Maar steeds waarloosder wordt de aanblik, steeds meer aangevreten het oude stadsbeeld, tot schade van de economische weer baarheid van Vlissingen. In dit opzicht is men volstrekt niet klaar voor het komende seizoen, dat met drie of vier goede maanden de leefbaarheid der stad en dus ook het aantal inwoners moet behouden en verhogen. Betere zaken, meer amusement, grotere verzorging is mogelijk, indien des zomers de nodige gelden binnenkomen. Mr. P. G. A. Huber, burgemeester van (Advertentie) bij aankoop van 3 stukken Goes, noemde onlangs een van de be langrijkste punten van Goes als winkel stad de gezelligheid. „De sfeer trekt en doet prettig aan", zei hij, en hij was van mening, dat men die sfeer niet moet verwaarlozen. Hij achtte het dan ook voor elk gemeentebestuur zaak voor achtig te zyn met veranderingen in de binnenstad. Hoe waar zijn deze woorden ook voor onze gehele zg. oude stad, waar vele argumenten gedeeltelijk van sociale, gedeeltelyk van economische aard aanwezig zyn, die pleiten voor een drastische modernisering van ver ouderde woningen. De geruchten gaan, dat een zg. verzorgingsflat achter in 'JPaauwenburg" zal gefrommeld wor den. Om fysieke redenen en die van een gezond geestelijk leven is zo'n deporta tie volgens de nieuwe begrippen voor ouderen af te keuren. Deze verliezen het contact met de stad, met winkels, cafés, bioscoop, club, bibliotheek, vrienden. Een busverbinding met haar vele be zwaren heft dit niet op! Zeer ver reikt het economisch belang van het toerisme, dat hier meer aan dacht en uitgaven vergt. Heeft men pyv. wel nota genomen van de opmer king van dr. de Galan voor de groente- telera In Zeeland: „dat de eigen afzet markt ongetwyfeld groter wordt. De toeristenmarkt, vorig jaar 35.000 ver- blyfstoeristen als consumenten, die kwaliteitsprodukten eisen, achtte hij in dit verband belangrijker dan de bevol kingsgroei door de industriële ontwik keling, waarvan men toch weer niet te grote voorstellingen moet hebben. De reeds genoemde andere drawback voor Vlissingen, het teruglopend aantal inwoners, had o.i. minder erg kunnen zijn, indien niet alle aandacht was uit-; gegaan naar plan-Paauwenburg, dat toch allereerst een bungalowdorp bij de duinen had moeten worden. Is hier het oosten er niet te kaal af gekomen? De omliggende gemeenten bouwden com fortabele eengezinswoningen met tuin, en ook Middelburg trekt over het ka naal naar het Sloe. Werd hier niet te veel theorie betracht? Te ver van de werkgelegenheid gaat niet overal op en te gemakkeiyk spreekt men wel over een busverbinding als oplossing. Grote beduchtheid ten slotte heerst in de betrokken kringen te Vlissingen voor wat betreft het behoud van het strand en de fantasieën er omheen. In een uwer zo gewaardeerde kantlijnen werd hier reeds op gewezen, alsmede op het gesol met de verbetering der aangren zende boulevards en het nietszeggende ministeriële antwoord. Vlissingers let op uw Saeck! Vlissingen. ZEEUWS-VLAMINGEN BIJ FEIJENOORD-REIMS Naar aanleiding van uw reportage van bovengenoemde wedstryd, willen we toch even opmerken, dat behalve de in uw „Zeeuws aandeel" genoemde bussen uit Walcheren en Zuia-Beveland en de heren uit Schouwen en Duiveland, ook nog een ander deel van Zeeland goed vertegenwoordigd was, nl. Zeeuwsch- Vlaanderen. Behalve een aantal particuliere auto's, waren er minstens drie volle bussen, n.l. van het personeel van de belastingen en accynzen uit Terneuzen, van de Axelse voetbalvereniging AZVV en van de Het opnemen van een stuk in de ze rubriek betekent niet, dat de redactie zou instemmen met de inhoud of de strekking van dat stuk. Ook wanneer een inzender bij wijze van uitzondering wenst, dat zijn stuk wordt gepubliceerd onder een schuilnaam, is het no dig, dat hq zijn naam en adres opgeeft aan de redactie. Anoniem ingezonden stukken worden niet opgenomen. Deze laatsten waren bekend bij elkaar, omdat ze elkaar reeds ontmoetten by de wedstrijd VasasFeyenoord te Ant werpen. Zelfs moest, gezien de laatste boot om 11.20 uur vertrekt, de terugreis over België gemaakt worden, zodat het een reis tot in de „kleine uurtjes" werd. Gaarne nemen we aan, dat uw verslag gever in een mensenmenigte als deze en in een zo geweldige autostroom ons over het hoofd heeft gezien en willen dit dan ook alleen plaatsen als aanvulling. Doch ook wq behoorden tot het U genoemde „Zeeuwse aandeel": we zijn immers ook deel van Zeeland. HOLLANDS DRAMA (V) In uw „Kantiyn" in het nummer van 9 maart waarin uw mening wordt gege ven over de actie tegen de getergde boe ren in Hollandsche Veld ontbrak 'n feit, nl. dat Nederland als participerend lid der Verenigde Naties mede „ae univer sele verklaring van de rechten van de mens" ondertekend heeft, waarin artikel 20 sub 2 inhoudt: „Niemand mag wor den gedwongen om tot een vereniging te behoren". Dus van tweeën één: of de Nederlandse regering behoort alle schap pen inclusief him legertje van profiteurs met bekwame spoed op te heffen; of haar handtekening onder „De universele verklaring van de rechten van de mens" ongedaan te maken. Tot nu toe is deze akkoordverklaring een wassen'neus ge- HOLLANDS DRAMA (VI) In uw rubriek „Lezers schrijven" van i5 maart jl. werd door een persoon, die zich „kleine zelfstandige" noemt com mentaar geleverd op „Het Hollands Drama" in uw kantiyn van zaterdag. Ten aanzien van de verplichte organisa ties, waarbq deze kleine zelfstandige in één adem ook de E.V.O., de Algemene Verladers- en Eigen Vervoerders Orga nisatie, noemt, is hy bq'zonder slecht ge ïnformeerd. Wij willen deze kleine zelfstandige er op wijzen, dat de E.V.O. een vrye organi satie Is van ondernemers, die werkzaam zyn op gebied van industrie, handel, nqverheid, land- en tuinbouw en open bare diensten; dat by deze vrije vereni ging in Nederland 35.000 ondernemers zyn aangesloten. wy zouden deze kleine zelfstandige de raad willen geven alvorens onwaarheden te lanceren, vooraf by de desbetreffende vereniging te informeren. Wij willen hem dan gaarne in de gelegenheid stel len kennis te nemen van de statuten van deze vrije organisatie. Algemene Verladers- en Eigen Vervoerders Organisatie District Zeeland. A. Drost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9