Eerste zitting van kantongerecht Terneuzen in gerestaureerd gebouw Sanering bakkerswijken Goes thans definitief WALCHEREN AGENDA TWEE AUTEURS DOEN EEN BEROEP OP HET MENSELIJKE GEWETEN Erich Remarque en Neville Shute Geef teak-meubels 'n milde glans BEVER-TEAK^P^Ceta-Bevei MARKTBERICHTEN ZWEMINRICHTING 'T SAS DEZE WINTER ERNSTIG BESCHADIGD WOENSDAG 20 MAART 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 „Lang gekoesterde wens in vervulling" Zwijndrechtse schipper weigerde om met zijn schip „Suzanna" te verhalen Voor het eerst na vele maanden werd de bantongerechtszitting te Terneuzen weer gehouden In het geheel gerestaureerde gebouw op de Markt. Voor kan tonrechter mr. H. van den Belt was dit aanleiding tot het houden van een korte toespraak, waarin hij zei, dat met deze vernieuwing een reeds lang gekoesterde wens in vervulling is gegaan. Tal van instanties hebben in dit gebouw Inwoning genoten en hoewel dit allemaal met vriendschap gepaard ging, was mr. Van den Belt toch biy het gebouw nu geheel ter eigen be schikking te hebben. Kantonrechter Van den Belt sprak woorden van dank aan het ministerie van justitie, de rijksgebouwendienst, de griffier en diens personeel en verder aan alien, die aan de restauratie hun medewerking hebben verleend. „Wij hopen in dit nieuwe gebouw nog vele jaren recht te spreken op de oude manier", zo besloot de kantonrechter zijn sp'eechje. De eerste zaak, waarin gisteren recht moest worden gesproken, was die tegen schipper H. G. uit Zwjjndrecht, die ove rigens verstek had laten gaan. Hjj had op oudejaarsdag 1962 niet voldaan aan de opdracht om met zijn schip „Suzan na" te verhalen, omdat dit schip de doorgang door de oostelijke kanaalarm te Terneuzen blokkeerde. „B'j herhaling is hem die aanzegging gedaan, maar de schipper bleef weige ren", aldus de getuigende havenmeester K. G. Een tiental anderen gaf wel ge hoor aan de opdracht. Het betrof hier schippers, die in Terneuzen wilden over winteren. De eis tegen de weigerachtige schipper bedroeg 75 subs. 15 dagen, de uitspraak 60 subs. 12 dagen. Een slechte beurt had de rij-instructeur L. M. uit Terneuzen gemaakt, toen hij op 19 februari op een van de kruispun ten van de Axelsestraat een andere auto passeerde. Een politieauto nog wel. M. zei, dat hij zich reeds op het laatste ge deelte van de kruising bevond, maar de getuigende agent van gemeentepolitie H. P. B. sprak dit tegen. Eis en uit spraak 10 subs. 2 dagen. Aangehouden De zaak tegen de Antwerpse bediende A. L. werd aangehouden voor verhoor van de gemachtigde van L. en een getui ge. L. werd ten laste gelegd, dat hjj op 16 september nabjj de brug te Sluiskil de doorgang niet had vrijgelaten voor een daarop recht hebbende bromfietser. De verklaringen van de twee getuigen, de transportarbeiders C. U. en L. D. uit Terneuzen, gaven de kantonrechter niet veel houvast. „U had blijkbaar meer aandacht voor overvliegende eenden dan voor het ver keer", zei de kantonrechter tegen de mechanieker E. S. uit St.-Jansteen. De ze was met zijn bromfiets frontaal tegen een tegemoet komende auto gereden. „U bent geen fortuinlijke bromfietsberijder", aldus mr. Van den Belt, die S. het ad vies gaf te trachten niet al te dikwijls op het dak van een auto terecht te ko men. Eis en uitspraak 30 subs. 6 da gen. De vrachtrijder G. O. uit Zaamslag stond terecht omdat hij op 10 okto ber te Axel met zijn vrachtauto geen voorrang had verleend aan een van rechts komende bestelauto. „Slecht uitzicht daar", vond O. Maar de of ficier van justitie, mr. T. Lebret, was van mening, dat in dergelijke geval len nog langzamer en voorzichtiger moet worden gereden. Eis 40 subs. S dagen, uitspraak 25 subs. 5 da- niet eens met hetgeen hem ten laste was fïlegd. Hij zou op 29 oktober in de rouwerijstraat te Terneuzen de auto van mevrouw E. L.-S. hebben bescha digd. ..Ik weet van niets en ik zeg niets" aldus Van W., die beweerde de schade alleen maar te hebben betaald om van de rompslomp af te zijn. ,.Dan zult U toch nog eens terug moeten komen om te horen wat de verbalisant van deze zaak zegt", aldus de kantonrechter. Hetgeen de Terneuzense chauffeur L. van S. ten laste werd gelegd, leek wel een beetje op een grensincident. Hij had op 31 oktober te Overslag vlak bij de Belgische grens wat bestelgoederen ge lost. Om te keren moest hij eigenlijk even op Belgisch grondgebied zijn, maar dat durfde de chauffeur niet goed. Daarom reed hij achteruit, maar botste daarbij tegen een landbouwtractor, Evenals de officier, die 10 subs. 2 da gen eiste, hield de kantonrechter reke ning met deze omstandigheden en legde Van S. een boete op van 5 subs. 1 dag. Clad wegdek De vrachtautochauffeur J. K. Goes wilde op 13 november te Hoek de doorgang wel vrijlaten voor een van rechts komende auto, maar door het gladde wegdek slipte hij door. Eis 40 subs. 8 dagen, uitspraak 30 subs. 6 dagen. Conform de eis werd een boete van 20 subs. 4 dagen plus betaling van de aangerichte schade ad 33,50 opgelegd aan mevrouw M. E.-van D. uit Honte- nisse, die op 2 december te Groenendijk met haar fiets de doorgang niet had vrijgelaten voor een personenauto. De vrachtautochauffeur O. A. O. te van Gent stond terecht, omdat diens luistervergunning niet op tijd was be taald. „Vergeten" zei O., die het bedrag onmiddellijk had voldaan. Het schik kingsaanbod was bij een naamgenoot van hem terecht gekomen, maar ook dat bedrag had hij zij het dan te laat voldaan. „Aanhouden voor nader onder zoek", besloten de officier en de kanton rechter. Toch doorgereden Op het kruispunt Leeuwenlaan-Konln- ginnclaan te Terneuzen stopten op 2? oktober de chauffer van een personen auto en een bromfietser voor elkaar. Op hetzelfde ogenblik besloten zij toch maar door te rijden, zodat er een botsing ont stond. Omdat de wegen van gelijke rang orde zjjri, werd de bromfietser M. van de 11. uit Terneuzen schuldig verklaard aan deze aanrijding. Eis 35 subs. 7 dagen, uitspraak 30 subs. 6 dagen. De Roosendaalse vertegenwoordiger P. van R. zei, dat een zware regenbui op 31 oktober de oorzaak was geweest, dat hjj op de Hulsterweg te Kioosterzande tegen een stilstaande auto was gebotst. Hem werd evenwel een minder goed re gelen van de snelheid ten laste gelegd. Wegens onoplettendheid werd hij con form de eis veroordeeld tot 20 subs. 4 dagen. Daar kwam nog 10 subs. 2 dagen by omdat de handrem van zijn auto niet in orde bleek. Een veel te ruim genomen bocht naar rechts op 29 oktober te Sas van Gent en een daarop volgende botsing kostten de textielverver G. D. uit Sas van Gent boeten van 10 subs. 2 dagen en 25 subs. 5 dagen. De officier had dezelfde bedragen geëist. „Ik dacht, dat het land bouwvoertuig op de naast de weg gele- fm akker reed zei de winkelier J. de uit Zaamslag. die aan dat van rechts komende voertuig op 29 oktober geen voorrang had verleend. Dat De V. fout was geweest, bleek wel uit de boete van 25 subs. 5 dagen. De eis luidde 35 eubs. 7 dagen. De schroothandelaar C. van W. uit Terneuzen was het helemaal (Advertentie) Verkoudheidsbacillen zijn als de dood voor [f. 1.10) Dit doosje betekent: protektie tegen infektie Middelburg Electro: Een ujd van leven en sterven, 7.30 uur. 14 laar. Concert en Gehoorzaal: uitvoering lluilkl. mu ziekschool. 7 uur. Gouden Poorte: vrou wenbond P.v.d.A.. 0 uur. Van Benthem en Jutting: expositie Loet en Minder- houd, 9—18 uur. Vlissingen Alhambrn: De duivelse dr. Mabuse. 20 uur, 14 jnnr. Luxor: De Jan tjes. 20 uur, a.l, Concertgebouw: feest avond t.g.v. 02-Jarlg bestaan C.M.B., af deling Vllssingen, 20 uur. Goes Grand: Operatie Bikini, 20 uur. 14 Jaar. Oostluipelle Chr. landbouwhulshoud- school: Openbare les, 13.30 uur. Nteuwdorp: Verenigingsgebouw: Dik Trom en het circus. 16 uur Verenigingsge bouw: Bon Hur. 19.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: Boccacela '70, 20 20'uur. a.l.' Terneuzen Luxor: De modelhuisknecht. Oostburg Ledellhenter: De zoon van ka pitein Blood, 20 uur. 14 Jaar. MIDDELBURG Uitvoering Veldo De christelijke gymnastiekvereniging Veldo te Middelburg heeft tijdens haar jaarlijkse uitvoering een aantrekkelijk en afwisselend turnprogramma gebo den aan de vele bezoekers, die de City zaal bevolkten. Na de gebruikelijke ope- g heette de Veldo-voorzitter, de heei Ie Rijke, de aanwezigen welkom, spe ciaal de afgevaardigden van hei ge meentebestuur, de zustervereniginger de plaatselijke verenigingen. Ver volgens gaf hjj de leiding van de avond over aan hoofdleider Harinck. Voor de pauze waren het voornamelijk de jeugdige leden, die hun kunnen aan het publiek toonden. In een afwisselend programma brachten zij vlot en enthou siast bank-, mat-, kast- en vrije oefe ningen. Na de pauze kwamen de gevorderden aan de beurt. Zonder iets aan de pres taties van de andere groepen af te doen, willen we vooral noemen de laag-rek- oefening van de jongens van 1214 jaar. de kastspringoefenlng van de meisjes van 1416 jaar, de knotsoefe ning van de dames en de hoepeloefening van de seniorendames, die alle een ver zorgde indruk maakten. Bij de sluiting dankte mevrouw Bolier namens het bestuur alle leidsters en lei ders. een waardering, die met een stof felijk blijk gestalte kreeg. Voorzitter De Rijke dankte de pianiste van deze avond, mevrouw De Rooij. alsmede mej. Hui- zinga, die trouw elke maand het sten- cilwerk van het clubblad verzorgt. Bei de dames ontvingen ook een herinne ring. Nadat de oud-voorzitter van Vel do. de heer H. Kruithof, nog het woord gevoerd had. werd de uitvoering be sloten met het zingen van het bonds lied. VOLKSONDERWIJS HIELD JAARVERGADERING De afdeling Middelburg van de vereni ging Volksonderwijs hield haar jaar vergadering, waarin de verslagen van M. A. Hage, moest wegens drukke werkzaamheden zijn functie neerleggen Hij werd opgevolgd in deze functie door dr. C. de Galan. Als bestuurslid werden herkozen de heren G. van' Bruggen en Geldof. en in de plaats van de heer Holthuiien, die tot nu toe secretaris was geweest, werd de heer Vis gekozen. Als secretaris werd benoemd cle heer M. C. Geldof. De tweede voorzitter, de heer P. H. Geers, dankte namens bestuur en afde ling de scheldende bestuursleden. Diver se zaken betreffende de openbare school kwamen vervolgens tijdens deze verga dering aan de orde. Er werden weer talrijke nieuwe leden ingeschreven. Feestavond Swift De Middelburgse korfbalvereniging Swift hield in de Gouden Poorte haar jaarlijkse feestavond. Een groep van 13 Swiftianen bracht deze avond onder lei ding van Cees Roth een gevarieerd ca- baretprogramma, dat gezien de bijval uit de „zaal" zeker in de smaak viel- Voorzitter L. de Vries verzorgde het openingswoord, waarin hij onder andere enkele Swift-successen releveerde en zijn leden voorts opriep om de trai ningsavonden in nog groter aantal te bezoeken. Daarna was het woord aan de dames en heren van de cabaretgroep, die in hun programma vóór de pauze in de jaren 1925 tot 1930 vertoefden en daarbij onder meer met een origineel „Familieportret" kwamen aandragen, waarin één der geschilderde figuren let terlijk en figuurlijk een „blik uit het raam wierp"; waarin ze voorts met een zangkoor optraden, komische gym nastiek lieten zien, een compleet sym fonieorkest lieten optreden, hun visie gaven over „Phiramus en Thisbe" en de charleston dansten. Na de pauze was er voor elk-wat-wils met een mysterie ln de tropen, met een lezing door een kinderwagenfabrikant, met het optreden van een zanggroep, die herinneringen ophaalde uil „My fair lady", met een voordracht en tot slot met pantomime. Aan de piano was mevrouw Koster gezeten en achter de drums zetelde de heer A. van Vliet. Rest nog te vermelden, dat tjjdens de pauze een verloting gehouden werd en dat cr na afloop bal was onder leiding van de heer Nijsen. MELISKERKE Vergadering N.C.V.B. De Nederlandse Christelijke Vrouwen Bond te Meliskerke hield dezer dagen oen vergadering onder leiding van me vrouw Muurling-Mulder. Mevrouw Enter uit Middelburg sprak op deze avond over haar verblijf in Israël. De datum van de volgende vergadering is 9 april. Op deze avond zal ds. B. Duisterhof uit Aagtekerke sproken. Kerkdienst In Meliskerke is een kerkdienst gehou den van de Rechte Straat. Voorganger was ds. J. Gravendeel uit Gent. die het evangelisatiewerk in België en Frank rijk aan dc hand van dia's toelichtte. Er gaven zich 35 abonnees op voor het tijd schrift „In de Rechte Straat". De col lecte aan de uitgang bracht 130,10 op. KOUDEKERKE Jaarvergadering Coöp. boerenleenbank Maandag hield de coöperatiece boeren leenbank van Koudekerke haar jaarver gadering in hotel Walcheren. De ver gadering stond onder voorzitterschap van de heer J. Tevel. In zijn jaarver slag zei hij, dat de boerenleenbank op 31 december 1962 5.366.000 aan spaar gelden bezat. Er was een omzetsstijging van 500.000. De saldowinst was 8604,29. Er waren 23 nieuwe leden bij gekomen, zodat het ledental gesteger was tot 548. Er waren in het afgelopen jaar 35.000 posten ingeschreven. Door het personeelstekort is men overgegaan tot ae aanschaf van 'n boekhoudmachi ne. De voorzitter, de heer J. Tevel werd herkozen evenals het lid van de Raad van Toezicht, de heer W. Koole. Kapper J. Overbeke overleden De heer J. Overbeke, kapper te Koude kerke, is maandagmiddag te Meliskerke aan een hartaanval overleden, toen hij juist uit zijn auto was gestapt. De heer Overbeke was gehuwd en maandag 63 jaar geworden. Hij had een kapperszaak te Koudeker ke en was als kapper in diverse omlig gende gemeenten, waaronder Melisker ke, werkzaam. Het stoffelijk overschot is per ambulance naar zijn woning over gebracht. OOSTKAPELLE Vergadering Z.L.M.-P.J.G. In hotel „Internationaal" in Oostkapelle werd een gecombineerde Z.L.M.-P.J.G. vergadering gehouden onder voorzitter schap van de heer C. Bierens. Drs. J. W. Dippel uit Souburg hield een interes sante causerie over „De beroepsmoge lijkheden en moeilijkheden van jongeren ten platlelande". Een uitgebreide discus sie volgde, waarna ten slotte diverse huishoudelijke zaken werden afgedaan. Jaarvergadering School met de Bijbel Dezer dagen hield de vereniging „Een school met de bijbel" te Oostkapelle haar jaarvergadering. De leiding berustte bij de voorzitter de heer J. de Kam Adr.zn. De bestuursleden, de heren J. C. Annot, J. Coppoolse en S. Corbijn werden her kozen. Het hoofd der school de heer W. van Stenis gaf een toelichting op vele schoolzaken en uitte zijn grote waarde ring voor alle medewerking van het gemeentebestuur. Hierdoor kon het les materiaal aanmerkelijk worden uitge breid en vernieuwd. De jaarlijkse unie collecte die meestal plus minus 150, opbracht, werd in 1962 met ,een lijst- collecte georganiseerd. De opbrengst be droeg toen ruim 638,Dit bedrag komt ten goede aan de school. De op komst der leden was matig. VLISSINGEN Propaganda-feestmiddag van N.V.V.-vrouwenbond De Vlissingse N.V.V.-vrouwenbond heeft dinsdagmiddag in het Concertgebouw te Vlïssingen een propaganda-feestmiddag gehouden onder het motto „Tussen twee en vier". De heer C. Hoek, districtsbestuurder uit Goes, sprak voor de aanvang van de voorstelling een kort propagandawoord. Hierna was het de beurt aan de Spelbre kers, Judith de Leeuw en Jo Spiers. De ze artiesten verzorgden een vlot en af wisselend programma, dat bijzonder in de smaak viel bij de talrijke dames. Ju dith de Leeuw droeg enkele liedjes voor zoals „Marïe en Ferdinandje" en „Am sterdam over 37 jaar". De Spelbrekers brachten een programma met vele be kende liedjes, waaronder het liedje „Vroeger was 't wel aardig". Jo Spiers zorgde op deze middag voor de piano begeleiding. Ook speelde hij nog enkele soli, waaronder een eigen compositie. Scooter en auto botsten Op de hoek van de Anjelierenstraat en de Bloemenlaan botste maandagmiddag om 15.30 uur een personenauto tegen een scooter. De scooter bestuurd door V. uit Vlis3ingen verleende geen voorrang aan de auto, bestuurd door P. W. uit Middelburg. De auto kwam van rechts uit de Anjelierenstraat. Bei de voertuigen liepen lichte schade op. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Meisje aangereden Het driejarige meisje M. B. H uit Vlls singen stak maandagmorgen om onge veer 9 uur plotseling de Glacisstraat te Vlissingen over, waardoor een personen auto bestuurd door J. C. B. uit Vlissin gen haar raakte. Zij sloeg tegen de grond en liep een hoofdwond op. De bestuur der van de auto bracht haar direct naar het St. Josephziekenhuis. Haar toestand is goed. SEROOSKERKE (W.) Feestelijke jaarvergadering van „Werkende Jeugd" Dezer dagen hield de afdeling Seroos- kerke (W.) van Werkende Jeugd in het verenigingsgebouw een feestelijke jaar vergadering. De leider, de heer Jaap Schout, opende deze avond en kon tal rijke genodigden en belangstellenden welkom heten, onder andere afgevaar digden van de plaatselijke bonden en van de afdelingen Arnemuiden, Goes, Kapelle en Middelburg van de „Werken de jeugd". De secretaresse, Rini Koole, vermeldde in haar jaarverslag een le dental van 19, waarvan er thans 2 in militaire dienst verblijven. Hiermee wordt een geregelde correspondente onderhou den. Penningmeester Piet Houterman deelde in zijn financieel verslag mede, dat er een klein batig saldo in kas was. De landelijke jeugdwerkleider, de heer J. C. Gordeau te Utrecht, hield een toe spraak en wees daarbij op de belangrijke taak van het jeugdwerk. Het program ma bestond verder uit enkele schetsen, een wedstrijd in muzikale kennis en een verloting ter versteviging van de kas. Vermelding verdient voorts twee hu moristische voordrachten van Bram Wielemaker. Evenals de schetsen oogst te ook het toneelstuk „Tante Arrabella getemd" veel succes. De heer Gordeau sloot deze gezellige en goedbezochte avond. O.- EN W.-SOU BURG GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Oost- en West-Souburg: L. C. Rietveld te Sint-Pancras. Films in Zeeland Weinig schrijvers hebben zo sober en zo realistisch de verschrikkin gen van de oorlog beschreven als Erich Maria Remarque, die beide wereldoorlogen in zijn omvangrijk oeuvre betrok. Deze week is een van Remarques indrukwekkend ste werken: ,,Een tijd van leven en van sterven" als film te zien in Electro (Middelburg). De film, geregisseerd door Douglas Sirk, wordt vertoond in de selectieve woens dagcyclus. Remarque beschrijft hoe de idylle van een jong Duits meisje en een Duitse soldaat door het oorlogsgeweld wreed wordt verstoord. Een dringend be roep op het geweten en een bittere aan klacht tegen de gewetenlozen is deze rolprent, waarin John Gavin en Lieselot- te Pulver dc hoofdrollen spelen. Een aanklacht is ook „On the beach", de film die Stanley Kramer maakte naar dc roman van Neville Shute en waarin het vraagstuk van de atoombe wapening wordt aangeroerd. Shute heeft getracht een beeld te schetsen van een wereld die door atoomgeweld is uiteen gereten. Er zijn van diverse kanten pro testen gerezen, toen de film voor het eerst in de Nederlandse bioscopen werd vertoond. De makers werd verweten, dat zij een onjuist beeld hadden gegeven van de uitwerking, welke een atoomaanval kan hebben. Een onnozel en zinloos pro test, omdat het hier helemaal niet om een wetenschappelijk juist beeld ging, maar alleen om een individuele impres sie van dc afschuwelijke leegheid, die zo'n kcrnontploffing teweeg moet bren gen cn om de reacties van de mensen, die het overleven. Of er nu honderd of honderd miljoen mensen overblijven maakt geen verschil, wanneer het gaat om het geweten. „On the beach" is donderdagavond te zien in Alhambra (Vlissingen). waar deze rolprent wordt vertoond onder aus piciën van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remonstranten en van de commissie voor het bijzondere kerke- werk der hervormde gemeente. In Al hambra wordt ook de spannende thriller ..De duivelse dr. Mabuse" vertoond. Ma buse is een beruchte naam uit de grie- zellectuur, waarin deze onmens steeds weer aangepast aan de tijd en steeds weer gebruikmakend van de nieuwste middelen om zijn slachtoffers in het ver derf te storten, terugkeert. In Grand (Goes) staat dan een heel wat onschuldiger film op het programma, te weten de verrukkelijke komedie „Opera tie Bikini" met de komieken Bob Monk- house en Alfred Marks en de pittige Anna Karina. In Luxor (Vlissingen) dan nog een re prise van een bekend produkt van eigen bodem: „De Jantjes", onvergetelijke rol prent uit de oude doos. (Advertentie) BIGGEKERKE Toneeluitvoering De Vriendenkring Zaterdagavond voerde de toneelvereni ging „De Vriendenkring" te Biggekerke het toneelstuk op getiteld: „Wij weten niet alles". De neer Caljé opende de avond, waarna de zusjes Schreijenberg enkele vlotte liedjes zongen, begeleid op gitaar. Het toneelstuk werd met veel enthousiasme gespeeld. Een bloemen- kweker blijkt vroeger een goed chirurg te zqn geweest die eens in dronkenschap een operatie verricht heeft die verkeerd afliep. Hij heeft hier onnoemelijk veel verdriet van en heeft zich na veel om zwervingen in zijn huidige woonplaats gevestigd waar hij de sympathie van de bevolking voor zich wint. Pas als zijn schoondochter een accute appendicitis heeft en z'n zoon die inmiddels ook arts is geworden haar niet zelf durft opere ren neemt hij de leiding van de operatie in handen. Zo komt dan uit wat hij voor ieder had verzwegen. Een buurmeisje helpt hem dan zijn zelfvertrouwen weer helemaal terug te winnen. Burgemeester Dregmans sloot de avond en merkte daarbij op dat hij blij was dat Bif kerke deze toneelvereniging rijk is, het mogelijk bleek te zijn iedere winter één of twee maal voor een volle zaal een goed gespeeld stuk te brengen. In de pauze was er de gebruikelijke verlo ting. R1TTHEM Ouderavond vereniging voor chr. lager onderwijs De vereniging voor christelijk lager on derwijs te Ritthem hield dezer dagen haar ouderavond, waaraan een leden vergadering voorafging. De heer Jac. de Lange, voorzitter, opende de vergade ring met schriftlezing en gebed en heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder burgemeester P. Daniëlse en wethouder Joh. Cevaal Wz. Hg dankte b. en w. voor de genoten steun en medewerking in het afgelopen jaar. Hierna volgden de jaarverslagen van secretaris en penning meester. De voorzitter deelde mede, dat door het bestuur pogingen worden aan gewend om tot de oprichting van een kleuterschool te komen. Ook de ve dering steunde dit streven. Nadat enkele vragen waren beantwoord, kreeg ds. J. C. Nennie na de pauze gelegenheid een referaat te houden over „Ons kind en God". Hierover stelde men nog ver schillende vragen. Ds. Nennie sloot deze avond met VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 4380. Weekaanvoer 6304. Vette koeien en ossen 400. Gebruibsvee 822. Vette kalveren 400. Graskalveren 172. Nuch tere kalveren 2303. Varkens 19. Lopers 25. Biggen 79. Paarden 63. Veulens 3. Schapen of lammeren 74. Bokken of geiten 20. Prijzen (resp. voo rle, 2e en 3e kwaliteit): (in ets per kg) Vette koeien 270-290 235-270 213-235 Vette kalveren 265-275 235-265 225-235 Slachtpaarden 280 250 220 (in gulden per stuk) Graskalveren 320 270 220 Nuchtere kalveren 110 100 90 Lopen» 90 80 Biggen 50 45 Schapen 125 110 Lammeren 130 120 Kalf- en melkkoeien 1060 960 Vare koeien 740 630 Vaarzen 840 730 Pinken 510 380 Vette koeien aanvoer even groter, handel redelijk, prijzen als gisteren. Vette kalve- ren aanvoer groter, handel aanvankelijk vlug, gemiddeld iets stijver ln prijs. Gras- kalveren aanvoer iets groter, handel williger, ruim prijshoudend. Nuchtere kal veren, aanvoer zeer ruim. handel kalm, vooral niet hoger in prijs. Lopers en biggen aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen ongewijzigd. Slachtpaarden aanvoer tame lijk, handel kalm, prijzen stabiel. Schapen en lammeren aanvoer kort, handel tame lijk. niet hoger in prijs. Kalf- en melk koeien aanvoer ruimer, handel tamelijk, iets stijver in prijs: Vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel iets levendiger, goed prijshoudend. VEILING KRABBENDIJKE 9 maart. Appelen: Golden Delicious I 80-85 74_76 T 75-80 80—83, I 70-75 80—82, I 65-T" 62—65, I 60-65 37—42, II 80-85 62—65, II 75-f 66—70, II 70-75 66—69, II 65-70 45—57, II 60- 65 23—35, IID 11—17, III grof 23—46, III fijn 11—31, kroet 5—10. Zoete Ermgaard II 55- 65, HD 46. Jonathan I 70-75 53, I 65-70 49. I 60-65 29—31, U 75-80 22—33. U 70-75 26—37, II 65-70 25—32, H 60-65 20—23, HD 11—15, m grof 11—16, m fijn 5—10, kroet 5. Winston I 80-85 61. I 75-80 61—65. I 70-75 56—72. I 65- 70 40—58, I 60-65 38—47, I 55-60 22—29, DD 5—11, in grof 20—31, m fijn 9—11. L. Cal ville H 80-85 33-35, n 75-30 36-38. H 70-7; 31—35, O 65-70 25—32, II 60-65 17—18, UD 9. Hl grof 12—17, BI fijn 5, kroet 5. Peren: Conférence I 65-70 81, I 60-65 64. I 55-60 46. II 65-70 5075, II 60-65 4756, II 55-60 42, UD 25—29, Hl grof 43—18, UI fijn 27—31, kroet 6. Saint Remy I 75-85 41, I 6f 75 45, IID 39, kroet 30. B. A. Lucas II 75-1 32, II 70-75 38, II 65-70 33—35. MEDEDELINGEN TIJDENS JAARVERGADERING: Evenementen voor a.s. seizoen vastgesteld De zweminrichting van de zwem- en badelub ,,'t Sas" aan het Goese Sas heeft in de afgelopen winter veel te lijden gehad. Vooral door de ijsgang in het ka naal is er aanzienlijke schade veroor zaakt. De totale extra kosten belopen ongeveer 1200. Deze mededeling deed voorzitter E. \V. Carels maandagavond in café „De Landbouw" te Goes, waar de jaarvergadering van ,,'t Sas" werd gehouden. Tijdens deze ledenvergadering, die ma tig werd bezocht, kwamen ook de plan nen van de vereniging voor het komend seizoen aan de orde. Ook dit jaar zal een waterpolotoernooi worden gehouden en wel op 24 augustus. Er zal aan wor den deelgenomen door zeventallen van de kringen Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holalnd. De K.N.Z.B. heeft voor dit festijn reeds toestemming gegeven. ,,'t Sas" zal dit jaar met twee heren- teams uitkomen in de waterpolocompeti- tie van de kring Zeeland van de K.N.Z.B. Tijdens de winter '63-'64 is er voor de leden een wekelijkse indoortrai- ning. Deze zomer houdt ,,'t Sas" een onderlinge 2 km-zwemwedstrijd. waar schijnlijk in augustus. Op diezelfde da tum is er ook een volkszwemwedstrijd van één km. Het ligt verder in de be doeling om dit seizoen twee instructeurs aan te trekken voor het geven van zwemlessen. Diploma's Het afgelopen jaar werd aan 207 le den van de vereniging het zwemdiplo ma van de K.N.Z.B. uitgereikt. Dit bleek uit het jaarverslag van secre taris C. J. Bal. „Daarmee staat de club vernit aan de top van de kring Zeeland", zo werd in het verslag ge steld. Uit dit jaaroverzicht kwam verder naar voren, dat het ledental constant bleef op ongeveer 1300. De leden komen niet alleen uit Goes en omstreken maar ook bijvoorbeeld uit Kamperland en Rilland- Bath. Het batig saldo van de vereniging bedraagt ruim 216. Voorzitter E. w. Carels deelde mee, dat het zwembad van Goes waarschijnlijk niet voor 1965 gereed zal zijn. Hij verwachtte, dat nog dit jaar de aanbesteding zal zijn en dat de bouw 1 tot 1% jaar in beslag zal ne men. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren J. van Weizen en M. van de Leur herkozen. De nieuwe elftalcommissie die werd benoemd be staat uit mejuffrouw J. Mijnsbergen en de heren J. van Weizen en A. van Oost. MET INGANG VAN I APRIL Klanten worden op de hoogte gesteld De sanering van de Goese bak kerswijken is nu definitief. Deze week hebben de 18 betrokken bakkers 16 uit Goes en Kloe- tinge, 1 uit 's-Heer-Arendsker- ke en 1 uit 's-Heer-Hendrikskin- deren hun handtekening ge zet onder het saneringsbesluit. Als definitieve datum werd 1 april vastgesteld. Tijdens de bijeenkomst van de bak kers, die deze week in „de Opril" is gehouden, werden ook de vier aan vullende leden van de contactraad benoemd. Zoals gemeld hebben in de ze raad namens de consumenten zitting de dames L. Korstanje-van dor Plasse uit Kloetinge, J. Kempe- Weststrate, E. J. ran Sante-Wenslnk en N. van Antwerpen-Borsje, allen uit Goes. De bakkers worden verte genwoordigd door de heren I. Boer uit Kloetinge, A. Geleedst, A. A. Verburg en F. Felius uit Goes. By" deze raad kunnen de klanten schrif telijk eventuele klachten indienen over de kwaliteit van het brood en het kleinbrood en de bediening. Het brood zal zoals gemeld regel matig worden gecontroleerd door de Nederlandsehe Gist- en Spiritusfa briek te Delft. Zoals bekend zagen de 18 bakkers, die in Goes brood bezorgen zich tot deze sanering van de wijken genood zaakt door de moeilijkheden rondom de broodbezorging in verband met het personeelsverloop. Op een dins dagavond belegde persbijeenkomst werd er nogmaals de nadruk op ge legd, dat de bakkers met lood in de schoenen tot deze sanering over gaan, omdat hierdoor de in de loop der jaren gegroeide goede verstand houding met de consument wordt „weggegeven". De klanten zullen van hun tegen woordige bakker een „afscheidscir- culaire" ontvangen, waarin de sane ring wordt aangekondigd. De nieu we bakker zal de klanten in zijn vastgestelde wijk een circulaire ter kennismaking toezenden. Tijdens de bijeenkomst in „De Op ril" werd ook besloten om in de va- kantietijd de wijken zodanig te ver delen, dat er steeds brood bezorgd kan worden. De klanten hoeven dan niet zelf naar de winkel te gaan. Boeiende auditie klassieke amateurs De klassieke auditieavond, die de stich ting d'Oprechte Amateur dinsdag in de kleine zaal van de Middelburgse Con certzaal hield, verdiende meer belang stelling dan er nn voor getoond werd. Want het gebodene stond op een uit stekend peil. Er was eigenlijk geen en kele prestatie, die in de bekende mid denmoot thuishoorde: de uitvoeringen lagen er alle boven, zo betoogde jurylid Henk Ras uit Hilversum, die samen met zijn stadgenote Hannie van Leeuwen en de Zeeuwse voorvechter van d'Oprechte Amateur, Henk Mennes, de prestaties beoordeelde. Overigens was dit geen uitzondering, want Zeeland staat be kend om zyn vele goede krachten op het klassieke front. Er was deze avond een nieuwe groep te beluisteren, namelijk het Middelburgs barok-ensemble, gevormd door Liesbeth Binkhorst (viool), Dick Boon (fluit). Ad de Hooge (cello) en Henk Mennes (piano) Deze kennismaking is er één van de aangenaamste geweest. „Het was een openbaring", verzekerde Henk Ras, „het spel van dit ensemble reikte vaak dat van beroepsmensen' Kort samengevat het oordeel van jury over de verschillende deelnemers: het Middelburgs barok-ensemble lever de op plezierige en overtuigende wijze een uitstekende prestatie, gevoelvol en met liefde gebracht. Hier en daar zou het een tikkeltje vloeiender kunnen. De Beethovenkeuze van de Domburgse pia niste Rina van der Hage boeide. Haar spel was bijzonder vooruitgegaan; de vertolking was zeer gevoelig, hoewel af en toe een kleine geforceerdheid door drong. Ook Dick Boon uit Middelburg (fluit) leverde een uitstekende presta tie: soms kregen de nootjes in de vlugge delen niet altijd de voorgeschreven waarde. Pianist B. G. H. Holthuis uit Middelburg beschikt over een grote technische vaardigheid met een uitste kende stijl en voordracht. De zeer forse touché kwam soms tot uiting in enkele ruwe momenten. De bas C. Blankenburgh uit Middelburg liet van een mooi, diep en sonoor geluid genieten, alleen met een „floersje" er omheen. Het Nieuwlands meisjeskoor onder leiding van mevrouw M- Francke- Davids e uit Souburg, toonde zich een gedisciplineerde groep, die zuiver muzikaal zong. Het koor moet echter laten horen wét gezongen wordt. Tot slot trad het Vlissings saxofoonkwartet onder leiding van A. Both (een groep van Ons Genoegen) op. Duidelijk was gebrek aan concentratie door te haastig optreden (tijdgebrek) te merken. Deze verheid en tempi-schommelingen en aan verheid en tempischommelingen en aan samenspel. Raad Axel keurde bouw hogedruk bolgashouder goed De gemeenteraad ran Axel heeft dins dagavond zonder hoofdelijke stemming besloten over te gaan tot uitbreiding van de gasberging met een hogedruk- bolgashouder van 15.000 kubieke meter ten behoeve van het gemeentelijk gas bedrijf. De bouw en montage van de staalconstructie zal onderhands worden aanbesteed aan de firma F- A. Neu mann te Eschweiler in Duitsland voor de som van 321.700,—. Voorts zal worden overgegaan tot vernieuwing van de beslaande „natte" gashouder, waar voor een bedrag benodigd is van 103.200,De heer D. J. Oggel (g.v.p.) zei de voorstellen toe te juichen, omdat zijns inziens Axel bij »le levering van gas, ook in dc toekomst een centrale functie kan vervullen. Op desbetreffen de vragen van de lieer W. de Feijter (c.h.u.) zei wethouder M- L. M, IJse- baert, dat door deze voorzieningen de gasprjjs niet behoeft te worden ver hoogd cn dat bij de plannen rekening is gehouden met een eventuele toekom stige levering van aardgas. VEILING SINT-ANN ALAND Uien, gewone 16.5018.20, bonken 16,50, drie lingen 35,33, pickles 32,80. Aanvoer 50 ton. Aardappelen: Bintjes 22,40. Furore 20,0L Aanvoer 70 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT 19 maart. 3307 kg exportgarnalen 4.044,40. 161 kg schar. 527 kg bot. 800 kg schol. 1523 kg wijting. 197 kg kabeljauw. 21 kg tong. 5 kg rog. 18 kg ongesorteerde vis. 652 kg doorgedraaide vis. BEURSBERICHT MARKT GOES Granen, peulvruchten en zaden. Gerst, ba sis 17 boerenschoon af boerderij f 26,00 27,75 per 100 kg (zonder zaken). Tarwe, ba sis 17 boerenschoon af boerderij f 29.00 33.00 per 100 kg. Groene erwten, boeren schoon at boerderij f 40.0048.00 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij f 40,00 —75.00 per 100 kg. Prima kwaliteit erwten en schokkers no teerden iets hoger. De handel in peulvrach ten was kalm gestemd. Karwijzaad. boerenschoon af boerderij f 100,00—125.00 per 100 kg. Aardappelen. Bintje 35 mm opw., binnen landse sortering f 16.5017,50 per 100 kg. Bintje, 35 mm opw., exportsortering f 17,00 —18,00 per 100 kg. Alpha, 35 mm opw., ex portsortering f 15,0016.00 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. sorteer- kosten voor reSening van koper. Voeder- aardappelen noteerden f 4.50—5,50 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 14—15 cent per kg, onafgestaart geleverd aan de sor teerinrichting. Hooi en stro. Lucernehool, geperst af be drijf f 170.00—180.00 per ton. Weidehool f 130,00—140.00 per ton. Veldbeemd. andere beemdsoorten en raaigrassen f 70.0080,00 per ton. Roodzwenk f 50.0055,00 per ton. Gerstestro f 80,0085,00 per ton. Tarwestro t 70,00—75.00 per ton. Erwtenstro f 100,00 110,00 per ton. Vlas. De prijs van ongerepeld vlas bedraagt 21—25 cent per kg. levering op auto. Voor gerepeld vlas geldt een notering van 2529 cent per kg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. De prijs van bolkaf bedraagt 8—9 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt f 2,22 per kg. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 19 maart. Frait: appelen: Golden Delicious 75-80 42. 70-65 42. 60-65 17—36. 65-70 3313, IID 6—33. III grof 14—52, Hl fijn 6. Lom- barts Calville 70 op 37, 65-70 2930. 60-65 15, IID 6, LH grof 29. Jonathan 70-80 50, 70- 75 49, 65-70 4e—50, 60-65 14—42. IID 9—15, Hl grof 19—30 III fijn 6—17. Winston 55-60 11, IID 10. Hl grof 29—34, m fijn 9—23. Peren: Saint Remy 65-75 40—43, IID 28—36, III grof 43—44, III fijn 34. Groenten: Prei 90—119. Witlof 118—143. Peen 4—40. Uien 8—34. Kroten 17—47, Sla I 37— 61.20, sla n 31—180. Glasveldsla 65—207. Spruiten, geschoond 140150, idem onge- schoond 64. Glasspinazie 1S3194. Andijvie 191—200. Exportsla 59.40. Radijs 43. De eerste radijs werd aangevoerd door de heer W. Jobse te Oostkapelle. VEILING V.V.Z.B. GOES 19 maart- Goudrenetten KL. I 85-90 5966, 80,-85 64—70, 75-80 56—60, 70-75 49—50. 65-70 37—40, IID 27—35, KL. H 85-90 52, 80-85 49— 60, 75-80 40—53, 70-75 37—49, 65-70 35—44. grof 20—39, fijn 928. Jonathan KL. I 75-80 27—47, 70-75 29—54, 65-70 24-47. 60-65 20— 34, HD 13—17. KL, II 75-80 26—44, 70-75 26— 35. 65-70 19—29, 60-65 17—22. grof 10—18, fijn 5. Golden Delicious KL. I 80-85 80—94, 75-80 76—102, 70-75 82—92, 65-70 55—77, 60-65 42, IID 11—31, KL. II 80-85 66—79, 75-80 70—85, 70-75 45—78, 65-70 46—69, 60-65 30—50. grof 31—49, fjjn 5—18. Winston KL. I 75-80 52—63. 70-75 52—77, 65-70 39—64, 60-65 26—45. 55-60 29—34, HD 17, KL. U 75-80 56. 70-75 40—61, 65-70 22—51. 60-65 22, 55-60 18—27, grof 18— 32, fijn 5—17. Lombarts Calville KL H 80-85 20, 75-80 24, 70-75 24—35. 65-70 21—32, IID 11—17. grof 15—17. fijn 5—10. Laxton Su perbe KL T 80-85 52—57. 75-80 59—61. 70-75 61—62. 65-70 42, 60-65 17. HD 5—13, KL II 80-85 36—46, 75-80 38—40, 70-75 31—33, 65-70 23—54, 60-65 18—28, grof 21—27. fijn 10—12. Diverse appelen kroet 8. Saint Remy KL. t 75-85 46, 65-75 42—46. grof 31—43, fijn 25—34. Op monster: Cox Orange Pippin KL. III fijn 15—18. B. Alex. Lucas KL. II 65-70 52. Saint Remy KL. I 65 mm en op 45, KL. II 65 mm en op 42. IID 35. Totale aanvoer hard fruit 12.800 kisten. EIERNOTERING GOES 19 maart. Bericht van handelaren. Kippe- eieren 13 cent. kleine eieren 11 cent, grote ganzeëïeren 50 cent, kleine ganzeëieren 30 cent. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien, klein I, bonken 16, middel 55 x 70 17.20—17.18, middel 40 x 55 17.50. drielin gen 35—76. picklers 33.06. stek 2.81—2.1L Aanvoer 65 ton. Aardappelen, Bintje 1 13.73, bonken 20.89 (binnenland). Furore 1 19.20 (export. Alpha 19.15, export. Voeraardappelen 5.96. Aanvoer 60 ton. Srhoouimarikerichten Vlissingen aangekomen 19 maart: Gull van Duinkerken. Elise Schauman van Cork. Vlissingen vertrokken 18 maart: Ingrid Brodin naar Kopenhagen: Rio naar Chitta- gong: 19 maart: Lake Bosomtwe proef- Vlissïngen gepasseerd naar Antwerpen 18 maart: Mentor van Kalyvia: Skadl van Glasgow; Con Zelo van Bordeaux: Reest van Aberdeen voor Geul. Lindesingel van Rotterdam: Dita Smits II van Goole; An tarctica van La Pallice: 19 maart: Baltic Rotterdam: Bloemgracht van Rotter dam: Sparta van Rotterdam voor Hans- weert: Prinsenbeek van Rotterdam: Sloter- dijk van Duinkerken; Con Brio van Barry; Viking van Liverpool; Jongkind van Glas gow; Aardenburgh van Duinkerken: Bram van Amsterdam: Roelof de Winter van Swansea; Bovenkerk van Bremen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 13 maart: Volharding naar Rotterdam; Japara naar Marseille; Manta naar Rotterdam: Surte naar Invergordon van Gent: Magas Amsterdam: Catharina-W naar Rotter dam: Prins Maurits naar Rotterdam: Palo- ir Eydehaven: Vivat naar Ierland; Roerdomp naar Boston Lines, van Hans- ■eert; 19 maart: Helen naar Londen; Da- homeykust naar Rotterdam; Virgo naar Rotterdam: Zeevaart naar Londen; Eagle Londen: Grebbedijk naar Rotterdam: Garoet naar Rotterdam: Ittersum naar Houston: Helicon naar Freeport: Gorredijk laar Rotterdam. Van onze adverteerders Babyhuis „Marjo" in Vlissingen geopend Dinsdagmiddag is in de Badhuisstraat 9 te Vlissingen het habyhuis „Marjo" ge opend. De winkel is wat ruimte en ver koop van de artikelen betreft, vrijwel hetzelfde als het Babyhuis in Middel burg. Het is een moderne ruime winkel, waar de diverse artikelen goed tot hun recht komen. De verkoopruimte is vijf entwintig meter diep en ongeveer zes meter breed. Het voordeel van deze ruimte is. dat men de kinderwagens, wiegjes, ledikant- .es en commodes goed kan uitstallen. Bovendien is er boven de winkel nog een aparte showroom voor de kinder wagens. Ook de kleinere artikelen, en dat zijn er heel wat. liggen overzichte lijk in de diverse vakken. De winkel is licht geschilderd; door een moderne ver lichting doet het geheel bijzonder prettig aan. Verder is er een ruime etalage. Ve le leveranciers en genodigden kwamen op de openingsdag de winkel bezlchti- Overal stonden bloemstukken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5