NOTA OESTERPROEF IN TWEEDE KAMER Vlettenhaven op strand bij Scharendijke BILT Telegram de aan regering Over schaderegeling oesterkwekers ALMANAK ,DE DEEVAN DE SNEEUW IN HET WATER BESTUREN PLATTELANDSVROUWEN OVER HET INTERNATIONALE WERK GOUD BIJ AFSCHEID ORGANIST HERVORMD TERNEUZEN BEGIN APRIL BEKENDMAKING ZEEUWS-VLAAMSE HERINDELING Yiüimol 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 20 MAART 1963 (Van onze parlementaire redacteur) De voorzitter van de Tweede Kamer, nir. Van Thiel, heeft in de dins dag gehouden vergadering voorgesteld om de nota van de minister van verkeer en waterstaat, drs. Korthals, over de oesterproef aan de kameragenda toe te voegen. Dit betekent, dat de afgevaardigden zeer binnenkort de gelegenheid krijgen, om er beschouwingen aan te wijden. De heer Westerhout van de P.v.d.A. merkte naar aanleiding hiervan op, .dat hij bij de nota een uiteenzetting had gemist van de opvattingen van de biologen over deze kwestie. Hij vroeg de voor zitter, of hij de ministers van verkeer en waterstaat en van landbouw en visserij wilde uitnodigen alsnog aan de Kamer de visie van de biologen over te leggen. De voorzitter deelde mee, dat hij aan dit verzoek zou voldoen. De werkgroep „Oesters" uit Yer- seke heeft dinsdag een telegram verzonden aan de Nederlandse re gering over de aan de Zeeuwse oesterkwekers in het vooruitzicht gestelde schadevergoeding. In het telegram vraagt de werkgroep om een integrale schadevergoeding zo wel voor de kwekers die hun bedrijf in de nabije toekomst zullen beëindigen, alsook voor degenen, die zolang dit mo gelijk is de oestercnltnur blijven voort zetten- Aan de kwekers, die zich uit de oestercultuur zullen terugtrekken zul len volgens de nota van de ministers van landbouw en visserij en van verkeer en waterstaat voorschotten worden ver strekt. De wens van de werkgroep „Oesters" in Yerseke is, dat de regering ook ten' aanzien van de oesterkwekers, die er voorlopig nog niet aan denken de oestercultuur op te geven, een der gelijke gedragslijn zal volgen. De ge dachten van de werkgroep tot uiting gebracht in het telegram gaan uit naar het beschikbaar stellen van kredieten als een soort voorschot op de uiteindelijke schadeclaim. Naar de mening van de ondertekenaars zijn er tal van oesterkwekers, die him bedrijf slechts kunnen voortzetten als zij een financiële ruggesteun krijgen. De strenge winter heeft namelijk velen in een financieel moeilijke positie gema noeuvreerd. De werkgroep „Oesters", die dinsdag onder voorzitterschap van burgemeester A. C. Willemsen vergaderde, heeft het telegram verzonden aan de ministers van verkeer en waterstaat, van land bouw en visserij en van economische za ken, alsmede aan de staatssecretaris van financiën en de directeur van de vis serijen. Accordeonconcoursen in juni te Bergen op Zoom De Nederlandse Accordeonisten Asso ciatie zal ook dit jaar in alle provincies van ons land, een solistenconcours organiseren, waaraan de accordeonisten uit iedere provincie kunnen deelnemen. De organisatie van een solistenconcours in de districten Noord-Brabant en Zee land is ook dit jaar weer in handen heer P. Demmers uit stra heeft de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in ~oud, uitgereikt aan de heer C. A. van 'raayenhoven. Dit gebeurde intieme bijeenkomst in het gen op Zoom, bij wie de eventuele deelnemers (sters) zich kunnen opge ven. Deze concoursen zullen te Bergen op Zoom gehouden worden in de grote zaal van de Hollandse Tuin. Voor ae provin cie Noord-Brabant zal dat op zondag 9 juni aanstaande zijn en voor de deel nemers uit Zeeland op zaterdag 8 of 17 juni aanstaande. Alle leden, vanaf de afdeling jeugd tot en met de afdeling beroepsspelerssters) zullen aan dit concours aeef kunnen ne men. De deelnemers moeten een ver plicht nummer spelen hetgeen 6 we ken voor het concours zal worden toe gezonden en een vrij gekozen stuk. Van Zeeland zullen aan de concours deelnemen Willy Bierens uit Nieuw- dorp. Deze bekende accordeoniste werd vorig jaar na het behalen van het pro vinciale en Nederlandse kampioenschap, in Brussel in haar klasse Europees kampioene. Verder doet mee Sanny Brand uit 's-Heerenhoek in de derde af deling. De deelnemers (sters) die in hun klasse als eerste en tweede worden ge klasseerd, zullen dan weer mogen uit komen in de landelijke kampioenschap pen. Aeeuwse Bezoek De binnenkomst van de onbeken de gast verliep voor die Middel burgse familie verre van ordelijk. De bezoeker kwam namelijk door het raam. Als men weet dat het venster ge sloten was, kan men zich voor stellen dat het plotselinge bezoek met verbrijzeling van de ruit ge paard ging. Voorts moest het weelderige brokje flora in de ven sterbank door mevrouw met veel gevoel tot groei en wasdom gebracht het eveneens ontgel den. De gast kwam zo wild bin nen, dat potten en stengéls de glasravage nog verergerden. Toen de wilde bezoeker in de ge zellige huiskamer v)aar overi gens die avond toch al bezoek zat een beetje tot rust was ge komen. bleek hij een bosfazant te zijn. Uitermate onwennig keek hij de kring mensen eens rond.... Maar wat er toen in die vogel moet zijn omgegaan is waar schijnlijk met geen pen te be schrijven. Wij zullen er hier dan ook geen moeite voor doen... Wat die vogel toen gevoeld moet heb ben Want v>at zag hij? Dat de heer des huizes, bij wie hij zo onge vraagd en wild was komen bin nenvliegeneen politie-uniform droeg! De arme fazant had het beter kunnen treffen. Want voor zover ons bekend, is hij onmiddellijk in voorlopige hechtenis genomen... Bouwvolume voor nieuwe hervormde kerk Temeuzen De kerkvoogdij van de Nederlands her vormde gemeente te Terneuzen heeft bericht ontvangen van de Landelijke Bouw- en Restauratiecommissie van de Nederlands Hervormde Kerk, dat het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid in de loop van dit jaar bouwvolume beschikbaar zal stellen voor een nieuwe kerk te Terneuzen. De kerk, die de naam „Goede Herderkerk" krijgt zal worden gebouwd in de omgeving van het protestants bejaardencentrum. Met de bouw van dit centrum is vorig jaar een aanvang gemaakt. TIJDENS „KADERDAG" TE GOES PRAATJE OVER CONGRES EN AUSTRALISCHE BOND De kaderleden van de Bond van Platte landsvrouwen in Zeeland zyn dinsdag le „Prins van Oranje" te Goes uit voerig voorgelicht over het werk van de Wereldfederatie van Plattelandsvrou wen. Ongeveer honderd dames luister den daar tijdens de jaarlijkse kaderdag met interesse naar mevrouw D. Elema- Bakker uit Groningen en de vice-presi- dente van de landelijke bond, mevrouw nir. E. P. Broekman-Vriesman, die daarover een en ander vertelden. Mevrouw D. Elema-Bakker sprak over het werk van de federatie in het alge meen. Zij wees erop, dat de oprichting van Plattelandsvrouwenbonden in- aangesloten landen van de wereld 1 schillende achtergronden hadden. Van de wereldfederatie zijn nu 160 bonden lid, die samen ongeveer 6 miljoen leden hebben. Mevrouw Elema-Bakker hield haar gehoor voor, dat de bonden na de oorlog vooral zijn gericht op het stre ven naar vrede. Zij houden zich tevens bezig met de problemen van de ont wikkelingsgebieden. In dit verband haalde zij de oprichting van het Lady- Aberdeenfonds aan, waardoor het mo gelijk is, dat vrouwen óf in het eigen land óf in het buitenland kunnen stu deren. Een moeilijkheid bij dit interna tionale werk noemde spreekster de af standen. „Daarom zijn vooral de presi dentes veel op reis om de bonden in de verschillende landen te bezoeken. Want het contact van vrouw tot vrouw is heel belangrijk", zo merkte zij op. Me vrouw Elema betoogde, dat er meer onderling contact noodzakelijk is. Zij wees op de moeilijkheid, dat dezelfde woorden in verschillende landen heel anders worden opgevat. Na vierenvijftig jaar Waardering voor 72-jarige C. A. van Fraayenhoven i Terneuzen of- i haar 72-jarige gemeente i fideel afscheid nam v oud-organist. Tijdens deze bijeenkomst hebben tal van sprekers woorden van waarde ring en dank gericht tot de scheiden de organist, die dit werk niet minder dan 54 jaar heeft verricht. „Met de grote bescheidenheid hem eigen", al dus de heer J. L. Hamelink, presi dent-kerkvoogd van de hervormde gemeente. De heer D. van Es, collega-organist zei onder meer, dat de heer Van Fraayen hoven erg geporteerd was voor roman tische orgelmuziek. Hij dankte hem voor de bijzonder prettige samenwerking. Ds P. A. van der Vlugt legde vooral de na druk op de goede verstandhouding tus sen predikant en organist. Namens het bestuur van het Terneuzense ziekenhuis werd het woord gevoerd door oud-ge- meentesecretaris A. J. Dees, die de heer Van Fraayenhoven dank bracht voor diens veelomvattende werkzaamheden ten behoeve van het oude en het huidi- ;e ziekenhuis. Namens dat bestuur bood .jij de heer Van Fraayenhoven een mand met bloemen aan. Burgemeester Rijpstra die ook gelukwensen aanbood namens het gemeentebestuur van Terneuzen, ge waagde voorts van de trouwe dienst door de scheidende organist vervuld. Materiële schade bij botsing te Bergen op Zoom Maandagmorgen omstreeks kwurt over negen zijn op de Stalenbrug over de spoorlijn te Bergen op Boom een truck met oplegger en een auto met aanhan ger met elkaar in botsing gekomen. Er leden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De materiële schade was ech ter aanzienlijk- Het verkeer moest voor geruime tijd worden omgelegd. M. uit 's-Heer-Arendskerke reed met de Ant- van het iergen op Zoom. Vanaf de Parallelweg kwam de auto met aan hangwagen, bestuurd ddor K. d. P. uit Leiderdorp. Van de P. wilde de Ant werpsestraatweg oprijden, maar gaf op het kruispunt geen voorrang aan de trucjt. Bij de botsing kantelde de aan hangwagen van Van de P., de lading kwam op de weg terecht. Doordat M uitweek reed de truck tegen de oostelij ke muur van de Stalenbrug. De truck werd aan de voorzijde zwaar bescha digd, terwijl de muur over enkele me ters scheurde. De truck van M. moest worden wegge sleept, de andere auto kon op eigen kracht verder rijden. De heer Van Fraayenhove, die vanaf zijn achttiende jaar liet kerkorgel be speelde, eerst als assistent van de heren Schaegen van Leeuwen en P. J. van den Ouden, is ruim 20 jaar hoofdorganist geweest. De afscheidsplechtigheid werd voorts bijgewoond door de elders wonen de twee dochters van de heer Van Fraayenhoven. Afscheid werd verder ge nomen van de 84-jarige heer D. Maas, die zich ruim 40 jaar met het kerke- iverk heeft belast en van de I. J. van der Hagen wegens perdiodieke aftre ding. Jubileumfokdag Zuidbevelandse paardenfokkers De Bond van Zuidbevelandse Paarden fokkers bestaat dit jaar een halve eeuw. Dit feit zal op 10 juli worden gevierd met een jubileumfokdag op de Grote Markt in Goes. Dit besluit namen de le den dinsdagmiddag tijdens de algemene vergadering van de bond in „De Land bouw" te Goes. Voorzitter Iz. Groenewege uit Hoede- kenskerke deelde mee, dat. deze fokdag wordt georganiseerd in samenwerking met de afdeling Zeeland van „Het Ne- derlandsche Trekpaard" Op deze dag zal uit de merriekampioenen van de vorige jaren een erekampioene worden geko zen. Tjjdens de vergadering bleek, dat de fi nanciële positie van de bond gezond is. Raad Nieuwvliet Krediet voor riolering van de Molenweg Begin april zullen waarschijnlijk plannen voor de gemeentelijke herinde ling van Oost- en West-Zeeuwsch- Vlaanderen bekend worden gemaakt. Dit maakte burgemeester -J. C. Eve- raers van Nieuwvliet in de dinsdag avond gehouden raadsvergadering be kend. De gemeenteraad stelde tijdens deze vergadering kredieten beschikbaar voor de riolering van de Molenweg 8500), aanleg brandblusvijver nabij de muziek tent 7500) en voor de aankoop van een motorslijkpomp ten b.ehoeve van de zuiveringsinstallatie 2500). De raad keurde een voorstel tot verhoging der lidmaatschapsgelden van de plaatselijke afdeling van Het Groene Kruis van f 3.50 tot 4.50 per lid goed. Deze verhoging moet het moge lijk maken, dat de wijkverpleegster haar patiënten per auto kan bezoeken. De subsidieaanvraag van de stichting Katholiek Militair Vormingscentrum werd afgewezen. De heer Claaijsen werd tijdens deze vergadering beëdigd als raadslid. Zoals bekend treedt de heer Claaijsen in de plaats van de heer P. I. de Groote. De raad verwierp de motie van de ge meente Buurmalsen, waarin de regering wordt gevraagd de kosten van de ver pleging van geesteszieken geheel voor rekening van net rijk te nemen in plaats van 80 procent. Ook de adressen van de gemeente Finsterwolde inzake de verkrijging van een extra bijdrage uit het ge meentefonds als bijdrage in de kos ten. die het strenge winterweer met zich bracht en die betreffende de ver lening van een extra uitkering aan werklozen gedurende de lange vorst periode werden afgewezen. Met de door G.S. voorgestelde herzie ning van de salariëring van de gemeen tesecretaris, gemeenteontvanger en ambtenaar van de burgerlijke stand kon de raad zich verenigen. Evenals met de opheffing van de grindwegcommissie Nieuwvlfet-Sluis, Rétranchement. Tot slot werd aan de heer J. C. Heule over 1963 het gras verpacht van de weide, die bestemd is voor een sportveld, dat deze zomer van dit jaar nog niet kan worden aangelegd. Jacht op wilde konijnen Het bestuur van de Brede Watering laat op grote schaal jacht maken op de wil de konijnen die hun holen hebben in de zeedijken en de binnendijken. Dezer da gen werden met behulp van een fret van jachtopziener M. Eversdijk 16 wilde ko nijnen gevangen bij de zeedijk nabij Bath. In de binnendijken van de Fredericapol- der en de Zimmermanpolder zijn de laat ste tijd minstens een 150 wilde konijnen gevangen. Bij Den Osse op Schouwen komt na elf weken gedwongen rust thans de werlchaven voor de dam door het Brouwershavense Gat boven water. (Foto P.Z.C.) Het dooiwater en de regenval van de laatste dagen hebben de toch al drassige weilanden ,f)e Dee" een van de laagst gelegen ge bieden bij Kattendijke voor een groot deel blank gezet. Het gemaal tussen Kattendijke en Wemeldinge zal deze ongeveer 150 meter brede en 500 meter lan ge „plas" bij lage zeewaterstand weer droogleggen. (Foto P.Z.C.) Australië De tweede inleidster, mevrouw mr. E. P. Broekman-Vriesman hield een praatje over de Australische Bond van Plattelandsvrouwen. Het werk van deze bond wordt sterk beïn vloed door de grotè afstanden, zo was uit haar betoog op te maken. De bond heeft in de steden eigen huizen, waar de leden van het platteland kun nen logeren. Ook wordt er voor het on derling contact veel gebruik gemaakt van radio's. Bewaar uw jeugdige charme! Vitamol-produkten zijn snel lot een wereldbegrip geworden. Dit succes is het beste bewijs voor de doelmatigheid van de vitamine huidverzorging. Het ontbreken van vitaminen leidt tot verslapping van de huid. Zij gaat schilferen en verwelkt. Daarom moet u uw huid de waardevolle, «leven» gevende vitaminen door middel van Vitamol toedienen. Vitamol-crèmes dringen snel en diep in de huid door, stimuleren de intensieve bloedcirculatie, vernieuwen en versterken de huidcellen, garanderen het natuurlijke vochtgehalte en houden de huid daardoor jong, strak en gezond. DE SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING Crème Hydratante, een wonder van fijnheid, maakt inv huid jeugdig en fris. Crème Cellulaire doet 's nachts haar werk als een goede fee. (Slot van pag. IJ sluiten op een brede dijk met een defini tief karakter voor het weren van de golfaanval uit noordelijke richting. Deze uit mflnsteen en zand op te bouwen dam, haaks op de zeedijk geprojecteerd, waar vroeger de oude landbouwhaven van Den Osse zijn ingang had, zal worden voorzien van een betonglooiing en een asfaltbekleding. Een zware baggermolen met de naam „Europa" werkt zijn bakkenketen door het slib tussen de drie havenarmen-in- aanleg. Bak voor bak schuift onder zjjn trechter om de modder op te rangen. En dat gaat door totdat de werkhaven van Den Osse een diepte zul hebben, dat binnenschepen tot 2000 ton er in dc naaste toekomst met hun materialen kunnen binnenlopen. Zoals bekend worden hier in dc werk haven van Den Osse voor de eerste maal op grote schaal zogenaamde „onder water-depots" aangelegd. De steen wordt onder de waterspiegel opgeslagen wal of op de bermen. In plaats van op de Een besparing van overslagkosten, die enkele guldens per ton zal belopen is het voordeel van deze nieuwe methode. Bij het transport kan een kraan de steen onmiddellijk uit het schip op de opslag plaats deponeren zonder dat er vracht auto's aan te pas behoeven te komen. Omgekeerd is ditzelfde het geval wan neer het materiaal uit de depots naar de plaats van bestemming wordt vervoerd. Daarom ook zal de loswal togen dc zee dijk maar een bescheiden oppervlakte krijgen: niet langer dan 37 meter. Deze loswal zal uit zogenaamde een- heidscaissons bestaan. Betonelementen, waarvan de eerste op het ogenblik naar Den Osse onderweg is. Vandaag zal de caisson één van de vier. die in 1953 zijn gebruikt bij de dichting van het dftkgat in de veerhaven van Kruiningen op zijn volgende bestemming arrive- t. Ook bij de afsluiting van de zuide lijke geul in de Grevelingendam vlak voor Bruinisse heeft men vorig jaar twee eenheidscaissons in reserve gehou den, die nu naar Den Osse zullen wor den getransporteerd.. Vorig jaar betekende het werk voor de afsluiting van het Brouwershavense Gat nog niet meer dan een aarzelende aan loop. „Met het najaar voor de deur zijn we toen maar angstvallig met onze acti viteiten onder water gebleven", vertelt technisch ambtenaar A. Francke. Het was of de mannen van de Delta dienst een fyne neus hadden voor de ijzige winter, die erop zou volgen. Maar nu alle vorst is verdreven en de bagger molen, nu de hakken, de kraan en sle pers weer op gang zyn gekomen, wordt in het. water zichtbaar wat op de werk tekeningen al verschillende laren vast ligt Geslaagd Aan de eerste Nederlandse modevak schoolvereniging „Ensaid", is te Utrecht geslaagd voor lerares-coupeuse: mejuf frouw S. J. van Sparrentak te Koude- kerkc. Werkbezoek van staatssecretaris De Jong aan Vlissingen Dc staatssecretaris van defensie (mari ne) P. J. S. de Jong brengt morgen, donderdag, een werkbezoek aan Vlis singen. Dc staatssecretaris zal onder meer aan boord van het wachtschip Hr. Ms. Van Spc(jk en by de dienst conservatie wor den ontvangen. Zowel de heen- als te rugreis zal liy per marinehelikopter ma ken. Postzegelverzamelaars op „Vrederust" bijeen In het ontspanningsgebouw van de in richting Vrederust te Bergen op Zoom werd maandagavond de maandelijkse vergadering gehouden van de groep Vre derust van do postzegelverzumelaars- vereniglng Delta uit Middelburg. Deze keer waren als „gasten" de voor zitter van Delta de heer H. Mennes en de vlce-voorzitter dc heer H. J. de Blé- court uit Middelburg. De vergadering werd door de voorzitter geleid na een kort welkomstwoord van de heer J. Adriaanse", de stuwende kracht van de groep Vrederust. Deze laatste kon meedelen dat het 50ste lid van de groep was ingeschreven. De vereniging Delta mag zich over de gehele linie in ccn stijgende belangstel ling verheugen, zo vertelde de heer Mennes. Het ledental is nu in de rehele vereniging gestegen tot 312 le ien. In 10 weken tijd waren er 70 leden bijgekomen. De maandelijkse vergaderingen te Ber gen op Zoom zullen door de voorzitter of door de vice-voorzltter worden ge leld, waardoor het contact beter blijft bestaan. Speciaal werd nog eens de aandacht gevestigd op de grote ruiidag die a.s. zaterdagmiddag fn hel ontspannings- ebouw van Vrdcrust gehouden zal wor- !en en waarvoor een ruime deelname en belangstelling bestaat. Ook werd nog gewezen op het rond- zendverkeer voor de leden. Daar de gropp Vrederust zo actief is, werd het plan geopperd om volgend jaar - - of eerder weer een gróte postzegelten- toonstclling in het ontapanningsgebouw te organiseren. Ook zal er nu iedere maand een verloting onder de aanwezi- fe leden gehouden worden, zoals in Mid- lelbnrg en de andere plaatsen. Na dit officiële gedeelte bestond er nog een ruime gelegenheid tot onderling ruilen, waarvan veel gebruik werd ge maakt. Mevrouw Broekman-Vriesman deelde de aanwezige dames tal van bijzonderhe den mee over haar reis naar Australië, en het internationale congres te Mel bourne. Zo maakte zij melding van het contact, dat zij te Melbourne heeft ge had met drie Indonesische dames, die op het congres als waarneemsters aan wezig waren. Haar praatje werd verdui delijkt door een uitgebreide serie dia's, die door de dames geboeid werd ge volgd. De presidente van de afdeling Zeeland, mevrouw D. Kugel-Swart, die een wel komstwoord had gesproken, deelde mee, dat er op 10 april in „De Prins van Oranje" te Goes een provinciale tuin dag wordt gehouden- Zij bracht verder in herinnering, dat de provinciale voor jaarsvergadering op 23 april in het Middelburgse City-theater is. VORST BLEEF IN HANSWEERT gebouwen op het sluisplateau Hansweert ondervinden op het ogenblik nog overlast van voorbije vorstperiode. Een gedeel te van de waterleiding ten oosten van de sluis is nog bevroren. Het gaat om een stuk leiding van 50 tot 60 meter lengte, dat ongeveer 1 meter diep in de grond ligt. De vorst is daar nog niet uit de grond, zo bleek de ambtenaren van rijkswaterstaat bij proefne mingen. Dit betekent, dat onder meer de tekenkamer van rijkswa terstaat en kantoren van de doua ne, de marechaussee en verschillen de expeditiebedrijven nog zonder leidingwater zitten. Met dit euvel had men ook na de winter van 1956 te kampen. Het duurde toen vier weken vóór de leiding was ontdooid. Gestolen geldkistje in afwateringssloot teruggevonden Dezer dagen is in een van de afwate- ringssloten van de Mij. De Bathpolders nabij de boerderij Westhof het geldkist- van de heer J. J. van Z. te Rilland- th teruggevonden. Het kistje met in houd ongeveer 200 en enkele papie ren werd op 16 februari ontvreemd uit de bungalow van de familie Van Z. aan de rijksweg. Tijdens het schoonmaken van de sloten ontdekten de heren A. Goeree en D. Lobbezoo het kistje. De papieren van de heer Van Z. waren er nog in aanwezig benevens een 5 markstuk en een 10 frankstuk; het Nederlandse geld was er uit verdwenen. De daders hebben zich op 16 februari op gemakkelijke wijze toegang tot de woning kunnen verschaf fen omdat de heer Van Z. had vergeten de deur op slot te doen. De familie was 's avonds niet thuis. Mevrouw Van Z. ontdekte de volgende middag, dat het kistje was verdwenen. Deel van wegennet op Zuid-Beveland weer vrij Met ingang van vandaag woensdag zal ruim de helft van de bij het wa terschap „De brede watering van Zuld- Beveland" in beheer zijnde wegen, waar acht ivs- geopend gaat hier om de wegen op Zuid-Be veland, die weinig of geen schade heb ben opgelopen. De wegen, waaraan wel schade werd veroorzaakt, blijven voorlo pig nog gesloten voor het verkeer met een zwaardere druk dan 1,2 ton per as. Dit werd van de zijde van het water schap meegedeeld, nadat dinsdag de we gen aan een nauwkeurig onderzoek wa ren onderworpen. Het is nog niet mogelijk om het wegen net van het waterschap „Noord-Bevc- land" weer vrij te geven voor alle ver keer. Dit kan misschien tegen het eindo van deze week gebeuren. De opdooi- maatregelen qp Noord-Beveland zullen In ieder geval volgende week maandag worden ingetrokken. Benoeming secretaris in raad van Kapelle In de dinsdagavond aanstaande te hou den raadsvergadering te Kapelle zal on der meer aan de orde komen de benoe ming van een gemeentesecretaris in verband met de ontslagaanvrage van de heer S. J. van Dljke wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd. B. en w. hebben voor deze vacature een tweetal als voordracht gesteld. Als eer ste is gesteld de heer I. J. Haverhock, hoofdcommies bij de gemeente Zlc- rikzee en als tweede de heer C. Mecr- tens, financieel ambtenaar bij de. ge meente en Poortvliet, Scherpenisse en Stavenis.se, met als woonplaats Poort vliet. Materiële schade bij twee aanrijdingen Twee kleine aanrijdingen in Goes heb ben dinsdagmiddag lichte schade ver oorzaakt. Bij de kruising Vlasmarkt- Wijngaardstraat ontstond een botsing, toen de fietser J. N. K., die de Vlas- markt op wilde rijden, geen voorarng af aan de scooterberijder E. P. B. t.c Joes, die rechtdoor reed. De tweede botsing gebeurde op de Kreukelmarkt. De heer J. de R. uit Ka pelle wilde met zijn geparkeerd staande auto wegrijden, toen h(J werd gepas seerd door de personenauto van dè heer C. J. T. uit Sluiskil. De wagens raakten elkaar. Het gevolg was lichte materiële schade. riet g VERKOPING Notaris VV- P. de Nooijer te Hcinkcns- zand heeft in het openbaar verkocht het woonhuis Ooststraat 214 te Kort- *ene. Koper werd de heer J. de Loof e Kortgcne voor 7175, VERWACHT. RUSTIG WEER Veranderlijke bewolking met hier of daar wat regen en pHiatselyk mist. Zwakke tot matige wind, iu hoofdzaak 'ussen zuid en oost. Dezelfde middag- temperaturen als gisteren, of iets la gere. ZON EN MAAN maart Zon op 6.43 onder 18.53 Maan op 04.57 onder 13.35

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2