beter veel beter Geen cent van gemeente voor V.V.V. „Bruinisse" W. Elissen kampioen in biljartstrijd Ovezande Warme maaltijden voor bejaarden WALCHEREN AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN L. Doene verspeelde zaterdag zijn kans Australisch verbod Bidault-interview werd opgeheven MAANDAG 18 MAART 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Raad wil bezuinigen Wethouder stemde eigen voorstel af De kortgeleden opgerichte V.V.V. van Bruinisse moet het voorlopig nog zon der een bijdrage uit de gemeentekas doen. Met vier tegen twee stemmen heeft de raad vrijdagavond een voorstel in deze richting laten kelderen. Toen nog werd gezocht naar een vorm van sub sidie, aic kon opwegen tegen een iden tieke bijdrage van de kant van de mid denstanders, bleef de hele zaak met drie- drie gelijk in de lucht hangen. Bijzon der opvallend bij de benadering van dit verzoek van V.V.V. was wel, dat de P.v.d.A.-wethouder L. Bal tegen zyn eigen voorstel stemde. Een facetje, dat de nodige hilariteit verwekte en wet houder W. van Gilst (s.g.p.) noopte tot de opmerking, dat hy dit beslist niet zou doen. De raad was kennelijk een beetje geschrokken van de weigering van G.S. om de begroting voor 1963 goed te keuren, omdat deze in eerste in stantie geforceerd sluitend was ge maakt. Daarom hadden b. en w. de heren een wijziging voorgelegd, die een vrij drastiscne verhoging van de riool- en straatbelasting en de zate- gelden behelsde. En dat nu was eigenlijk een schop tegen het been. De heren L, J. Hoogerheide (a.r.) en S. A. Jumelet (cJi.u.) hadden het liever in bezuinigingen gezocht dan in belas tingverhogingen. En in die sfeer kwam het verzoek van V.V.V. en het voorstel van b. en w. dienaangaande om 750 renteloos voorschot aan de jonge, actie ve vereniging te verlenen, wat ongeluk kig. Wanneer in een volgende verga dering de raad weer compleet is, zal het onderwerp opnieuw ter tafel komen. Overigens kreeg de gemeente nu ook de rekening gepresenteerd van de extra kosten, die de veerverbinding Zijpe Anna Jacobapolder in de verstreken Het. gemeentebestuur van Vlissingen heeft zich beraden over de moeilijkheden waarmee sommige bejaarden te kampen hebben waar het gaat om de warme maaltijden. Overal in liet land wordt getracht de bejaarden do helpende hand te bieden. Vooral gebrekldge bejaarden en alleenstaande mannelijke bejaarden komen op het punt van de warme maal tijden veel te kort, zo schrijven b. en w. de raadsleden. Op initiatief van de directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale zorg is onlangs een bespreking gehouden met vertegenwoordigers van Vlissingse wou wenorganisaties. Nagegaan is of er in Vlissingen behoefte bestaat, een voorzie ning betreffende warme maaltijden voor bejaarden in het leven te roepen en zo ja, hoe dit op de beste manier zou kun nen gebeuren. De eerste vraag werd bevestigend be antwoord. Het bestuur van het bejaar dentehuis (gasthuis) verklaarde zich be reid makimaal 25 maaltijden per keer, drie maal per week te verzorgen en de besturen van de beide ziekenhuizen elk tien. Voorlopig hebben vijftien bejaarden zich voor de warme maaltijden a 1,25 per keer, opgegeven. Vervoer zou even tueel kunnen geschieden met inschake ling van de gemeentelijke sociale werk plaats. Voor de gemeente zal een en an der 1000 kosten met zich meebrengen, zoals door aanschaffing van etensdra gers en transportkisten. B. en w. vragen de raad hiertoe een krediet tot genoemd bedrag te verlenen. Voor Bruinisse komf dit neer op bijna 700. Burgemeester C. H. v. d. Linde ageerde scherp tegen deze omslag van de kosten, aangezien het hier ten slot te gaat om een verbinding van rijksweg op rijksweg, die de eilandbewoners in normale tijden al steeds voor hoge uit gaven stelt. In de kring van burgemees- :ers op het eiland zal hij deze zaak nog eens aan de orde stellen. Met algemene stemmen besloot de raad ogingen in het werk te stellen het pand judestraat 27 een gebouw van drie eeuwen historie in handen te krijgen voor het inrichten van een zogenaamde oudheidkamer. Er zal contact worden opgenomen met de vorige eigenares. KERKNIEUWS Pastoor J. J. de Cock te Halsteren overleden In liet ziekenhuis te Steenbergen is na een korte ziekte in do ouderdom van 73 Jaar overleden do zeer eerwaarde heer Josef Joannes de Cock oud pastoor van de parochie van de H. Quirinus te Halsteren. Pastoor De Cock werd 25 november 1889 te Hulst geboren. Hij werd tot priester gewijd te Hoeven op 25 mei 1918 en was kapelaan te Nieuw-Namen, Breda en Oosterhout. Daarna werd hij pastoor te Halsteren en Lepelstraat. De plechtige uitvaart zal plaatsvinden op 19 maart. Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERK. Benoemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A. aan de theologische facul teit van de R.U. te Utrecht, ds. C. Aal- ders te 's-Gravenhage die deze benoe ming aannam. Aangenomen de benoe ming tot geestelijk verzorger in het stu dentensanatorium te Laren en Zonne straal te Hilversum, J. A. Steenbakker Morilyon Loijsen, a.s. em. predikant te Tilburg. GEREF. KERKEN. EXAMENS: aan de V.U. slaagden voor het kandidaatsexamen theologie de he ren J. Bosman te Amsterdam, W. E. Hoekstra te Wassenaar, E. Hoogerwerf te Baarn en D. Land te Grootegast. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT. Beroepen te Leiden G. Janssen te Am sterdam-West. totale bedrag 67.31 PRIJSUITREIKING TONEELWEDSTRIJD R.K.J.B. EN R.K.J.J.B. Zaterdagavond zjin in hotel „Du Commer ce" te Oostburg de prijzen uitgereikt voor de afgelopen winter door de kring Oostburg van de R.K.J.B. en R.K.J.B.B. gehouden toneelwedstrijd, waaraan door 5 toneelgroepen werd deelgenomen. Na dat de kringvoorzitter R. Calon uit Hoofdplaat de aanwezigen en speciaal de drie juryleden had verwelkomd gaf de heer P. J. L. de Rijk uit Schoondijke namens zijn beide medejuryleden A. M. Goossens uit Aardenburg en Th. J. A. Alberts uit Hoofdplaat een overzicht van de gespeelde stukken, met daarnaast de door de jury gemaakte op- en aan merkingen. Alhoewel de opvoeringen zeker het kij ken waard waren en de jury er zich best mee heeft weten te amuseren, aldus de heer De Rijk, was er natuurlijk hier en daar nog wel iets voor verbetering vatbaar. Daarna maakte hij de uitslag bekend. Deze luidde: le prijs: afd. 's Heeren- hoek met „Drie vrouwen om... een", 75% pnt, 2e prijs: afd. Biervliet met „O... Oom Albert toch", 73 1/3 punt, 3e prijs: afd. IJzendijke met „Rimboe in Mokum", 73 1/3 punt, 4e prijs: afd. Aardenburg met „Achter de wolken schijnt de zon", 72 pnt., 5e prijs: afd. Oostburg met „De familiedictator", 71% pnt. De heer De Rijk lichtte nog toe, dat het opvallend was dat de verschillen tus sen de deelnemende clubs zeer gering zijn, maar dat de afdeling 's Heeren- hoek toch duidelijk de beste was ge weest. Het jurylid Th. J. A. Alberts reikte hierna de prijzen uit. Vermel denswaard is zeker dat de winnaar van dit toneelconcours pas voor de eerste keer meedeed en nu al direct beslag wist te leggen op de wisselbeker, die het vorig jaar door de afdeling Oostburg was gewonnen. Nadat de voorzitter de juryleden dank had gebracht voor hun medewerking en hen alle drie een doos sigaren had aangeboden werd deze goed bezochte bij eenkomst gesloten. VLISSINGEN Gemeente wil leningen van vijf en zes ton B. en w. van Vlissingen delen de ge meenteraadsleden mee, dat 2 instellingen de gemeente per 1964 en 1965 leningen hebben aangeboden tot resp. 600.000 en 500.000, tegen een rente van vier en een half procent per jaar en met een looptijd van dertig jaar. B. en \y. stel len dat, met het oog op de financie-, ringsbehoefte op lange termijn, het thans noodzakelijk is op zo gunstig mogelij ke voorwaarden vaste middelen te ver- ijgen, weshalve b. en w. de raad voor dien de leningen aan te gaan. Zoutschadelening voor volkshuisvesting en w. van Vlissingen willen aan de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting Vlissingen en omlig gende gemeenten een lening van twee ;on verstrekken, voor de financiering van het voor de vereniging resterend deel van de kosten, die gemaakt zyn by het herstel zoutschade van 78 wo ningen aan de Anjelierenlaan, Mei doornlaan, Beatrixlaan en Margrieten laan (plan 1930) te Vlissingen. De tota le kosten bedroegen 499.822,45, waar van, naar verwacht wordt, het rijk 304.104,84 zal vergoeden. B. en w. stellen de raad voor ae lening te geven tegen drie en een half procent per jaar, af te lossen in tien jaar. GARANTIE AAN VISSERS VOOR NIEUWE SCHEPEN Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 14 maart. Aardappelen 7—18. Andijvie 2 15)0 250. Rode kool 5874. Grote peen 10—37. Prei 2A 110—190. Selderij 10—29. Sla IA 52— 64, 2A 2838, C 19—30. Stool'sla 174—204. Spruiten 2A 43—62, 2B 20-30, 2D 60—74. Spinazie 235—237. Uien C 13—24. D 14—24. geschild 9—27. Radijs 81. Witlof IA 127— 148, 2A 111—137, 1B 123—127, 2B 102—127. Aanvoer 50.000 kg. Sjalotten 90. Aardbeien 44 "p. at. Knolselderij 70—76. Comtesse de Paris IA 25. Golden Delicious IA 46—83, IC 34—48, 1B 47—67, 2A 36—G8. 2B 22—75. 2C 1215. Goudrenet 2B 39—54. 2C 39—50. Jonathan 2A 29—59. 2B 16—51. 2C 15—42. Lombnrts Calville IA 31—53, 1B 21—39, IC 11—32, 2A 33—40. St. Remy IA 46—50, 1B 45—45, IC 42. 2A 44, 2B 42—46, 2C 4043. Winston IA 43—85. IB 27—59. IC 9—44, 2A 57—60, 2B 31—50, 2C 19—22. VEILING ROTTERDAM. 15 maart. Aardappelen 1216. Andijvie 1 220—270. 2 120—190. Rode kool 53—71. Kroten 1844. Grote peen 5—24. Prei 2 7»—140. Selderij 11—26. Sla IA zwaar 55—63. IA licht 36—52, C 25—31. Stoofsln 188—197. Spruiten 2A 22—16, 2B 15—18. 2D 18. Spinazie 217— 232. Uien C 10—19, D 8—22. geschild 10—23. Witlof IA 120—138, 2A 92—124, IB 122—130, 2B 90—115. Aanvoer 34.000 kg. Aardbeien 45 p. st. Middelburg City: HcreulcB verovert At lantis, 20 uur, 14 Jaar, Electro: Het spook van de opera, 19.30 uur. 14 jaar. Van Benthem en Jutting: Expositie Min- derhoud en Loef, 9-10 uur. Vlissingen - Alhambrn: Hercules verovert Atluntls, 20 uur. 14 Jour. Goes Grand: Hercules verovert Atlantis, 20 uur, 14 laar. Prins van Oranje: ..Mens en Verkeer", lezing voor Z.V.U., 20 uur. Hulst Bioscoopgebouw: lm schwarzen Ross). 20 uur, a.l. Axel Het Centrum: Helden sterven Jong. 20 uur, 18 Jaar. Slnt-Annalnnd Dorpshuis: Jubileumviering Coöp. Boerenleenbank, receptie, 15-16.30 uur; Feestavond, 19 uur. Instelling fonds krotopruiming Op advies van de minister van volks huisvesting en bouwnijverheid willen b. en w. van Vlissingen een krotoprui- mlngsfonds instellen. Het ryk is name lijk bereid 600 premie te verlenen voor elk ontruimd of ufgobroken krot. Hiermee wil de regering versnelling van de krotopruiming bevorderen en uit het fonds kan de gemeente naar eigen oordeel aan daarvoor in aanmerking ko mende bewoners bijdragen verlenen in bijvoorbeeiy verhuiskosten, inrichtings kosten van de nieuwe woning enz. De rhksregeling werkt terug tot 1 januari 1962. B. en w. stellen de raadsleden voor tot instelling van een dergelijk fonds te besluiten. Steno en typen duurder aan handelsavondschool B. cn w. van Vlissingen stellen de ge meenteraad voor de verordeniug op de heffing van schoolgelden voor de ge meentelijke handelsavondschool te wij zigen. Daarbij zou het schoolgeld dat verschuldigd blijft, per jaar per leer- ig, van j 40 tol 60 moeten worden .rhoogd. B. en w. motiveren het voorstel met on der meer erop te wijzen dat sinds het cursusjaar 1957-1958 geen rijkssubsidie meer wordt verleend in de kosten van het salaris van de leerkrachten, belast met het onderwijs ln stenografie en ma- chineschrijven. Met salarissen van leer krachten zal in 1963 ongeveer 6000 gemoeid zijn voor genoemde vakken, waarvan 4000 wordt gedekt door de cursusgelden die 40 per leerling be dragen. Bij verhoging van het cursus geld tot 60 per jaar, zou, bij een ge middelde bezetting van honderd leer lingen het nadelig verschil worden opge heven. AANKOOP ENGELSE KERK VOOR SLOOPf 66.453 In de eerstvolgende gemeenteraadsver gadering te Vlissingen, zullen de raads- ledcn een voorstel van b. en w. onder ogen krijgen tot aankoop van de En gelse kerk voor 66.435. Zoals be kend zal dezo kerk worden gesloopt ten behoeve van de uitvoering van het plan Nieuwe Marlet, rondom het nieu we stadhuis. De eigenares van het kerkgebouw, de Nederlandse Hervormde Kerk, is naar b. en w. toelichten bereid het gebouw voor genoemde prijs al' te staan. Voorts zeg gen b. en w. de prijs redelijk te achten. Aankoop gronden in „Tuindorp" en w. van Vlissingen stellen de ge meenteraad voor, in de eerstkomende vergadering, het besluit van 27 april, betreffende aankoop gronden in het „Tuindorp" van de Vereniging tot Ver betering van de Volkshuisvesting te Vlissingen en omliggende gemeenten, en het in erfpacht geven van diverse per celen aan deze vereniging, in to trek ken. Aan de besluiten, aldus de toe lichting van b. en w. kon geen uitvoe ring worden gegeven omdat bleek dat oppervlakte va"n de percelen en erf pachtsom, niet in overeenstemming wa ren met de realiteit. Inmiddels heeft een juiste precisering van een en an der plaatsgehad zodat het besluit moet woraen ingetrokken en nieuwe beslui ten moeten worden genomen, aldus de toelichting. B. en w. willen voorlopig slechts de grond, bestemd voor 71 woningen ln „Tuindorp" aan de vereniging verkopen en de overige grond in eigendom van de gemeente houaen. Twee Vlissingse vissers hebben zich tot het gemeentebestuur van hun woon plaats gewend, met een verzoek om ga rantie voor betaling van rente en af lossing van een door hen op te nemen bankkrediet, voor de financiering van 70 procent van de bouw en inrichting" kosten van een nieuw vissersvaartuig Het gaat om vervanging van,een oud schip en uitbreiding van de vissersvloot. Met de bouw en volledige uitrusting van een nieuw vissersschip is ongeveer 150.000 gulden gemoeid, zo schrijven b. en w. in de toelichting. De beide vis sers hebben zich tot bankinstellingen ge wend met het verzoek om een lening. Deze kan worden verstrekt mits de ge meente zich garant stelt voor betaling van rente en aflossing. B. en w. stellen de raad voor met deze garantie akkoord te gaan. SEROOSKERKE (W.) Gemeenteavond Ger. Kerk er dagen was er in het verenigings gebouw te Serooskérke (W) uitgaande van de gereformeerde kerk een gemeen teavond. De plaatselijke predikant ds. S. van Wouwe opende deze bijeenkomst en heette speciaal welkom ds. Gravendeel, predikant te Gent (België) en voorzit ter van de stichting „De rechte straat". Deze hield vervolgens 'n toespraak naar aanleiding van de tekst uit Marcus 2, 2-5. Na zijn toespraak vertoonde ds. Gravendeel kleurendia's over België, Frankrijk en Spanje met een duidelijke toelichting. Ds. Van Wouwe dankte ds. Gravendeel voor het gesprokene en zijn interessante en leerzame uiteenzetting, waarna ds. Gravendeel de vrij goed be zochte avond met dankgebed sloot. Bent U ook van mening, dat elektrisch scheren beter is? Wanneer U zich echter sneller, dieper en secuurder wilt scheren, gebruik dan Blett vóór het scheren. Dat is het beste recept, dat wij U kunnen geven. Blett maakt Uw baardhaar "wakker". Het baardhaar wordt hoog op gericht - 10 minuten lang. Nu wordt elke haar op de diepste plaats afgeschoren. Zo bent U dus veel beter geschoren. Blett vóór het scheren.... 's avonds nóg gladgeschoren! Uitbreiding werkzaamheden in 1962 „Gezinsverzorging op Walcheren" De werkzaamheden, het ledental en het personeelsleden van de nu 3 jaar bestaande Algemene vereniging vöor ge zinsverzorging op Walcheren zijn in 1962 gestegen. Dit blykt uit het jaarver slag. In totaal werden 115 gezinnen ge holpen gedurende 717% verzorgingsda- gen en 2008 hulpdagen. De aanvragen kwamen uit Vlissingen (53), Middel burg (89), Souburg (18), Koudekerke (2) en uit Meliskerke, Vrouwenpolder en St.-Laurens ieder één. Aan enige aanvragen kon de vereniging wegens grote drukte niet voldoen. De vereniging telde eind 1962 437 leden, ih het afgelopen jaar kwamen er 149 leden bij en 30 bedankten. Begin 1962 waren er 3 verzorgsters, 6 helpsters in vaste en .5 in losse dienst. Begin 1963 waren er 4 verzorgsters, 6 helpsters in vaste en 8 in losse dienst, terwijl in de loop van het jaar nog 6 tijdelijke krach ten in dienst zijn geweest. Eén der help sters behaalde juli 1962 het getuig schrift voor gezinsverzorgster in Arn hem en is nu bezig aan haar praktijk jaar. Ook naar de septemberopleiding werd een kracht gezonden. De vereni ging hoopt dit jaar over 5 verzorgsters te beschikken. De vereniging houdt donderdagavond om acht uur in het Strandhotel te Vlissin gen de jaarvergadering, waarop het jaarverslag en het financieel jaarover zicht zullen worden uitgebracht. Het laatste heeft een nadelig saldo van 379,18. De inkomsten en uitgaven wa ren het afgelopen jaar 41.600,08. De begroting voor dit jaar vermeldt een be drag aan inkomsten en uitgaven van 52.050. De agenda vermeldt verder de verkie zing van een penningmeester in de plaats van de heer D. van Kervinck, alsmede verkiezing van een bestuurslid. Mevrouw Chr. van Wezel-Schoolmeester stelt zich als zodanig herkiesbaar. Het bestuur stelt voor, het bestuur met 1 lid uit te breiden. In de plaats van de niet herkiesbare heer A. J. Gillissen dient voorts een lid van de kascommis- sie te worden gekozen. MELISKERKE Gebruiksverordening kom in gemeenteraad De gemeenteraad van Meliskerke zal in de vergadering van vandaag maan dag een voorstel te behandelen krij gen over een verordening tot regeling van gebruik binnen de bebouwde kom van de gemeente gelegen gebouwen en fronden. De „gebruiksverordening kom Meliskerke" heeft ten doel regelen te stellen om aantasting van het karakter van de bebouwde kom van Meliskerke te voorkomen. Als de raad akkoord gaat met de voorgestelde verordening is het in de toekomst verboden zonder ver gunning van b. en w. gebouwen te gaan gebruiken als zomerwoning, werkplaats, winkel of iets dergelijks. Voor open ter reinen is het verboden er kampeerplaat sen opslagplaatsen en dergelijke van te maken. B. en w. kunnen uiteraard ont heffing verlenen. Verder komt op de agenda van deze raadsvergadering een voorstel voor tot wijziging van het uitbreidingsplan ten behoeve van kampeergelegenheid. Hier bij zal het mogelijk zijn op bepaalde plaatsen in de gemeente Meliskerke kampeerterreinen te stichten. Op 25 ju ni 1962 heeft de raad van Meliskerke een voorstel tot een definitief kampeer- verbod verworpen. Blijkens de toelich ting zijn b. en w. nog steeds de mening toegedaan, dat een kampeerverbod het beste zou zijn. Genoemd voorstel spruit enkel voort uit de door b. en w. aan de raad gedane belofte. B. en w. stellen verder voor het derde oude schoollokaal van de Boazsehool, eigendom van de vereniging tot het ver strekken van lager onderwijs op gere formeerde grondslag, te kopen. Van het bestaande schoolgebouw zijn op het ogenblik twee lokalen eigendom van de gemeente, terwijl het derde eigendom van de schoolvereniging is. Dit lokaal zal, als het voorstel wordt aangenomen, ter beschikking worden gesteld van de vereniging. Nieuwe voorzitter V.V.V.-Cadzand De heer L. M. van Liere is afgetreden als voorzitter van de V.V.V. Cadzand. De heer Van Liere, die een verhuurkan toor gaat exploiteren, is afgetreden, om dat het merendeel van dc leden tijdens de vorige week gehouden algemene ver gadering van de afdeling Cadzand van de V-V.V. van mening was, dat deze twee functies niet door een persoon moe ten worden uitgeoefend. In het verleden zijn er meermalen moei lijkheden met een verhuurkantoor voor gevallen. Het bestuur had voorgesteld de heer Van Liere voorzitter te laten blijven, maar met 13 tegen 10 stemmen en één onthouding wees de vergadering dit van de hand. Het bestuur stelde daarna de volgende voordracht voor het voorzitterschap op: W. J. Robijn en I. P. Lourens- De heer Robijn werd toen tot voorzitter gekozen. Tot nu toe is hij secretaris van het be stuur geweest Tijdens deze vergadering maakte men bekend, dat het aantal toeristische over nachtingen to Cadzand in 1962 260.930 bedroeg. De rekening 1962 van de afde ling Cadzand sloot met een batig saldo van 144,24. Voor het aanstaande seizoen is reeds een evenement bekend, namelijk de „Schor- rebloemrit" op 19 juli. KLOOSTERZANDE Verkeersexamen schooljeugd Vorige week legden de scholieren van 6e klasse van de diverse lagere scho- van het kerkdorp Kloosterzande, het schriftelijk gedeelte van het ver keersexamen af. Hieraan namen 130 leerlingen deel. Personeel van de rijks politie verleende medewerking. De leer- Jingen, die door hun onderwijzers waren opgeleid, beantwoordden een twintigtal vragen bijna feilloos, zodat van goed werk kan'worden gesproken. Het prak tisch gedeelte van het examen, zal op een nader te bepalen tijdstip, vermoe delijk rond Pasen worden gehouden. NIEUWVLIET Beëdiging F. P. Klaaijsens Dinsdagavond om 7 uur zal de gemeen teraad van Nieuwvllet in openbare ver gadering bijeenkomen. In deze vergade ring zal de heer F. P. Klaaijsen als lid van de raad worden beëdigd, ln behande ling zullen voorts komen de subsidie verzoeken van de stichting Kath. Mil. Vormingscentrum en de plaatselijke af deling van het Groene Kruis, alsmede de voorstellen van Gedeputeerde Sta ten inzake de salariëring van gemeente secretaris, ontvanger en ambtenaar van de burgeriyke stand per 1 januari 1963 en tot opheffing van de grintwegcom missie NIcuwvlTet-SluIs-Retranchement. Voorts vragen burgemeester en wethou ders een krediet van ƒ7500 voor de aanleg van een eenvoudige blusvjjver nabij de muziektent, 8500 voor de rio lering van de Molenweg en 2500 voor aankoop van een slQkpomp ten lr van de zuiveringsinstallatie. TERNEUZEN Gouden Jacobsstaf voor hopman Gerreman De Doormangroep van de Nederlandse Padvinders te Terneuzen hield dezer da- a in de „Schakel" een ouderavond. »pman P. C. Gerreman maakte be kend, dat in de loop van dit jaar het nieuwe groepsgebouw klaar zal zijn. Het programma bestond uit zang, toneel en muziek. De districtscommissaris voor Zeeland, E. Kuiper maakte bekend dat het hoofdbestuur de gouden Jacobsstaf had toegekend aan hopman Gerreman voor zijn verdienstelijk wei-k voor de Doormangroep. De avond stond onder leiding van vaandrig L. v. d. Broek. Biljarttoernooi 2e klas Na vier avonden is de stand in het bil jartkampioenschap 2e klas van Terneu zen als volgt: J. van Es 7, C. Lauret 5, J. Jansens 4, M. v. d. Meer 4, J. de Zeeuw 4, P. Moens 4, C. Rouw 4, L- Dobbeleir 0. Alle spelers hebben vier partijen gespeeld. Het algemeen gemid delde ligt tussen de 3 en de 4. De hoog ste serie is gemaakt door C. Lauret met 23 caramboles. OOSTBURG Klassieke-muziekavond bij Jeugd en Muziek De afdeling Oostburg van Jeugd en Mu ziek gaf dezer dagen in de zaal van de Zeeuwse Muziekschool te Oostburg een avond, waar optrad de bekende violiste Froukje Giltay, begeleid door de pianist Sipke de Jong, beiden uit 's-Gravenhage. Sipke do Jong gaf een begrijpelijke uit leg vooraf, waardoor hun optreden aar waarde won. Het duo verzorgde op aan trekkelijke wijze een programma, met onder meer de'Sonatine in A van Tele- mann, het duo opus 162 van Schubert, een variatie voor viool-solo over „Die Nagtegael die sanc een Liet" van de echtgenoot van Froukje Giltay, de heer Jaap Geraerdts, en tot slot een „Suite" Hendrik Andriessen. De voorzitter van de afdeling Oostburg en omstreken van Jeugd en Muziek, de heer J. Lentra uit Oostburg, bracht de executanten dank voor het gebodene. WIELERWEDSTRIJD OP KROONWIJKPARCOURS De Oostburgse wielerclub „Luctor efr Emergo", die vrijdagavond in hotel „de Windt" te Oostburg ln vergadering bij- n onder voorzitterschap van de heer E. J. van Hullc, heeft besloten het van do Toer- en Rennersclub „Theo Middelkamp" uit Goes gekregen aanbod voor de organisatie van een rit in het in 1963 te houden clubkampioenschap te aanvaarden. Deze wielerkoers als onderdeel van het clubkampioenschap voor amateurs, nieuwelingen en adsplranten wordt ge houden op zondag 31 maart Kroonwijkparcours. Alhoewel de tijd van voorbereiding kort genoemd werd, zal al het mogelijke ln het werk worden gesteld de vereiste ver gunningen op tijd binnen te krijgen, zo dat de wedstrijd doorgang zal kunnen vinden. het ZUID-BEVELAND GOES Om 2e klas libre gewest „Togo"-leden voerden vrolijk spel op Een aantal leden van de Goese korfbal vereniging „Togo" heeft de overige, le den en vele ouders vrijdagavond in het „Slot Ostende" te Goes tijdens de jaar lijkse feestavond enkele plezierige uur tjes bezorgd. De „Togo"-bank speelde onder leiding van Piet van Beugen en kele populaire melodietjes en een tien tal andere leden voerde het blijspel „Sproetie neemt de leiding" op. De voorzitter van „Togo", de heer M. Robijn toonde zich in zijn openings woord verheugd uit over het grote aan tal jeugdleden, dat de vereniging telt. Togo groeit nog steeds. Er zijn nu meer dan 100 leden. van W. "Dumont kreeg lijke vertolking. Hot spel is opgebouwd rondom een schrijver, die al zijn onkos ten en vooral ook z(1n „uitjes" dooi zijn uitgever laat betalen, sinds hij als „Oom Pimps" een succesvol kinderboek heeft geschreven. Daar komen moeilijk heden van en om zich daaruit te red den, adopteert de schrijver een wees meisje. De verwikkelingen, die hiervan het gevolg zijn, gaven stof voor enkele uurtjes amusant toneel. Goed spel lieten vooral zien Piet van Beugen, Ko Gorsse, Neli Deurlo en Joke de Feyter. De talrijke aanwezigen be loonden de spelers en speelsters met een De Tilburgse biljarter W. Elissen heeft in Ovezande het kampioen schap 2e klas libre van het gewest Brabant-Zeeland veroverd. De wij- waarop Elissen in de laatste en beslissende partij van dit in café Doene gespeelde en door de plaat selijke biljartclub DOS georgani seerde toernooi zich definitief in het bezit stelde van de overwin- naarsbokaal, stempelde hem tot een sterk kampioen. Hij versloeg in die finale P. Taalman uit Ber gen op Zoom, die een gelijk aantal punten als Elissen verzameld had. De plaatselijke favoriet L. Doene, die de Zeeuwse kansen tegen het sterke Brabantse deelnemersveld verdedigde, heeft tot zaterdag toe de kans gehad om de strijd om de> eerste plaats in zijn voordeel te be slissen. Toen verspeelde hij echter zijn goede kans door tegen de Osse- naar A. Schraven in 33 beurten met 150 tegen 136 te verliezen. Doene rehabiliteerde zich echter op ver rassende wijze in de volgende partij te gen Taalman. Hij won niet alleen dit duel in het minste aantal beurten, na melijk 13, hetgeen hem uiteindelijk het hoogste gemiddelde in 1 partij: 11,53, maakte ook niet alleen de hoogste se rie: 64, maar zorgde er tevens voor, dat de spanning er in bleef. want in een sterke partij, waarin hij startte met een serie van 26 en via 58 beslissend voorstond, dreef hij Taalman naar een nederlaag. Het is een uitstekend toernooi gewor den, waarin de zeven deelnemers alle .elegenheid kregen om te spelen. Dat iroeg er toe bij, dat 4 van de 7 deelne mers promoveerden: kampioen Elissen met een gemiddelde van 6,86, Taalman met 6,09, Doene met 6,10 en Slaats met 4,71. En dat in een Idas met moyenne- ■enzen van 3 tot 4,50.... OS-voorzitter L. L, van Osselaar was „j.n ook tijdens de prijsuitreiking ver heugd over het sportieve spel en de jede resultaten en ook burgemeester iooijmans van O" "•de, die de prijzen uitreikte, toonde -thousiasme over dit toernooi in zij ieente. Geweste lijk voorzitter H.. J Uyttendael reikte de kampioensmedaille uit. roemde Sterke partij blijspel „Sproetie neemt de leiding" l W. Dumont kreeg een verdienste- gul applaus. Na de opvoering van het toneelspel werd er gedanst s"1" „The Rolling Thunders". DOCHTER VAN KEIZERIN FARAH WERD GEDOOPT De zes dagen oude dochter van de sjah en keizerin Farah van Perzië heeft gisteren tijdens een plechtigheid in het paleis in Teheran de naam Fa- rah-Naz (Farahs lieveling) geinre gen In overeenstemming met de moham medaanse traditie werd nog een godsdienstige naam toegevoegd: Massoumeh, van een afstammeling van de profeet Mohammed. DE DOOD OP DE WEG Op de speciale autoweg Arnhem-Ny- megen onder Eist Is in de nacht van zaterdag op zondag de 28-jarige kapper M. J. van Bermel uit Venendaal óm het leven gekomen. Hij bestuurde een sportwagen. De auto is in dc midden berm van de snelweg terechtgekomen, waarbij de bestuurder de macht over de wagen verloren heeft. De wagen zwenk te daarna af en is met grote snelheid rechts van de weg tegen een boom ge reden. De bestuurder was op slag dood. Zijn 25-jarige echtgenote werd zwaar gewond en een inzittende kapster licht gewond. In Echteld bij Tiel heeft gisterochtend een ernstig verkeersongeluk plaatsge had, waarbij het 9-jarige meisje Vromen uit Sliedrecht het leven verloor. De fa milie V. was per auto op weg naar Zutfen. In de spoorstraat te Echteld reed de wagen uit de bocht, kwam tegen een ijzeren brug aan en sloeg over de kop. De 7 inzittenden (vier volwasse nen en drie kinderen) werden ernstig gewond. Het 9-jarige meisje overleed ter plaatse. Zaterdagavond is bij een botsing tussen een motor en een bestel wagen de 16-jarige Marijke de Wit uit Hilversum om het leven gekomen. Taalman, die eerder zijn kansen be houden had door de Waalweker M- Slaats met 150 tegen 76 te verslaan, moest nu per se de beslissende p; tegen Elissen winnen om zich fc Êioen te kunnen noemen, terwijl llissen door een beter gemiddelde aan een remise voldoende had. De Tilburger nam dit risico echter niet, Dodenherdenking dit jaar op 3 mei De commissie nationale herdenking deelt mede, dat in overleg met de minis terraad de dodenherdenking dit jaar niet op 4 mei zal plaatsvinden, doch op vrijdag 3 mei. Dit geschiedt in verband met het feit, dat 4 mei op een zaterdag valt, waardoor de joodse landgenoten niet- aan de herdenking op de Dam zou den kunnen deelnemen. De stille tochten en andere plaatselijke herdenkingen vinden eveneens op 3 mei plaats. Raadsleden in Finsterwolde gearresteerd In de gemeente Finsterwolde zijn op last van de officier van justitie te Gro ningen vier arrestaties verricht in ver band met het vermoeden van het plegen van een strafbaar feit. Onder de vier mensen, die zijn aanj houden zijn twee raadsleden, namel.,.. H. S. en A. B., beiden lid van de fractie van de C.P.N. en twee partijlozen, S. K„ ambtenaar secretarie en S. F., werklei- der van de gemeentelijke sociale werk voorziening. S. en K. zijn woensdag aangehouden, B. en F. werden vrijdag middag gearresteerd. Ze zijn allen inge sloten. Het onderzoek in deze zaak wordt verricht door de rijksrecherche. Van justitiezijde kon nog geen medede ling worden gedaan over het feit, waar van de gearresteerden verdacht worden. MOORDZAAK-ARCEN Vrouw was met moordplannen op de hoogte (Van onze correspondent) De 40-jarige mevrouw Maria K.-S.. echtgenote van de 46-jarige invalide ar beider Piet Knippenberg, die in avond van 8 maart jl. achter zijn ning aan de Lingsforterweg te Arcen werd vermoord, heeft na haar aanhou ding tydens het ingestelde verhoor be kend met, de moordplannen op haar man op de hoogte te zyn geweest. Enkele uren na de moord werd de 42-ja rige landbouwer J. L. uit Arcen aange houden, die na een streng verhoor ten slotte bekende de moord te hebben ge- ~'~2gd. Uit het verdere verhoor van de Ier kwamen feiten en omstandighe den aan het licht, die een arrestatie van de vrouw wettigden. Deze vond vorige week woensdag, daags na de begrafenis van het slachtoffer, plaats. Zowel de da der als de vrouw zijn in het huis van be waring ingesloten. slotwoord sprak. Uitslag De einduitslag van dit toernooi luidt: W. Elissen 10 858 125 55 6,86 Taalman 8 762 125 62 6,09 Doene 7 787 129 64 6,10 M. Slaats 5 726 154 47 4,71 Schraven 5 775 200 36 3,87 G. Dreezen 4 647 151 31 4,28 J. Vermeulen 3 711 184 29 3,86 Oud-minister prof. Van Oven overleden Prof. mr. J. C. van Oven, oud-minister van justitie in het kabinet-Drees en oud-hoogleraar in het Romeinse recht aan de Leidse universiteit, is zaterdag ochtend in de ouderdom van 81 jaar te Leiden overleden. Hy was al geruime tyd ziek. Prof. Van Oven, die een van Neder lands bekendste juristen is geweest, ver wierf zich niet alleen in de werkkamer als theoreticus, maar ook daarbuiten grote vermaardheid. Meer dan een hal ve eeuw heeft prof. Van Oven het recht in de breedste zin gediend: als journa list, als hoogleraar in Groningen, daar na in dezelfde functie te Leiden, als mi nister van justitie, als oprichter, me dewerker en hoofdredacteur van het Nederlandse Juristenblad en als beoefe naar van de wetenschap in algemene zin na het neerleggen van zyn openbare functie. Prof. Van Oven aanvaardde op 11 maart 1925 het hoogleraarschap in Leiden met een oratie over „de betekenis van het Romeinse recht voor de studie van het hedendaagse privaatrecht". Hij bekleed de deze functie tot zijn emeritaat in 1952. Enige jaren later, in 1956, werd hy" geroepen tot het ministersambt. Als opvolger van de plotseling overleden mr. Donker bekleedde Hij het ambt van mi nister van justitie van februari tot ok tober van genoemd jaar. LORD BEVERIDGE IN OXFORD OVERLEDEN De bekende Britse econoom Lord Be- veridge is zaterdagavond in de ouder dom van 84 jaar te Oxford overleden. Hy wordt algemeen beschouwd als de grondlegger van de Britse welvaarts staat. Het grootste deel van zijn leven be steedde hij aan het opstellen van plan nen om de mensen te vrijwaren voor de vrees van werkloosheid en gebrek. In de tweede wereldoorlog ontwierp hij het naar hem genoemde plan om „de vijf reuzen gebrek, ziekte, vuilheid, werk loosheid en onwetendheid te ver slaan". Veel van hetgeen de laatste tijd in En geland op sociaal gebied tot stand is gebracht, was te danken aan het werk van Lord Beveridge. In zijn in 1944 ver schenen boek „Volledige werkgelegen heid in een vrije maatschappij" gaf hij een overzicht van de voorwaarden waaraan moet worden voldaan, wil er volledige werkgelegenheid zijn. Zyn stellingen zyn, volgens economen, de basis geweest van de regeringspolitiek sindsdien. Premier Robert Menzies van Australië heeft het verbod op uitzending van het interview met Georges Bidault door Australische televisiemaatschappijen op geheven. Hij zei dat de regering hiertoe had be sloten omdat er geen beperkingen wa ren opgelegd aan de kranten en bio scopen. Een verbod voor televisiesta tions betekende daarom discriminatie. De film was uitgezonden door twee commerciële stations, die verklaarden geen bericht van het verbod te hebben ontvangen. De regering had uitzending van het interview verboden omdat de betrekkingen met het bevriende Frank rijk daardoor naar haar mening nadeel zouden ondervinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7