Vreemd spaarverhaal zou diefstal f700 moeten dekken NIEUW AEG PERFECT L Succes voor Zeeuw bij sierbloemschikken EXAMENS A. C. VAN DUKE 25 JAAR HOOFD LAGERE SCHOOL IN 00STKAPELLE SPORT EN WEDSTRIJDEN Zaterdagvoetbal in Zeeland afgelast VLISSINGSE H.T.S. VIERDE VIJFTIENJARIG BESTAAN Ambtenaar Clinge voorwaardelijk gestraft 4 PROVINCIALE ZEEÜWSB COURANT ZATERDAG 16 MAART 196S f AUTOMATISCHE PRECISIE-REGELAAR Chef-binder W. Joosse uit Middelburg heeft de tweede prijs behaald tijdens een sierbloemschikwedstrüd, die voor West- Brabant en Zeeland in Breda door Fienrop-Interflora-Nederland gehouden werd. In totaal zijn 15 regionale wedstrijden gehouden, die in juni a.s. besloten wor den met een landelijke eindwedstrijd, waaraan de eerste prijswinnaars van de regionale wedstrijden deelnemen. Fleur- op-Interflora-Nederland heeft deze wed strijden gehouden met het oogmerk de vakbekwaamheid van de leden te ver hogen, hetgeen mede van belang is voor de uitwisseling van bloemenoraers tus sen de ruim 30.000 leden van deze reldorganisatie. De wedstrijd was verdeeld in twee cate- moesten maken en één voor de ouderen, die een bloemstuk naar eigen keuze moesten vervaardigen. Drie Zeeuwen namen aan de wedstrijd deel: in de seniorenafdeling de heer Joosse, die met zijn bloemstuk dus tot opmerkelijke prestatie kwam en in juniorenafdeling de 16-jarige Wim Dagelinckx uit Vlissingen en de heer W. Geukes uit Middelburg. De beide an dere Zeeuwen moesten met een beschei dener klassering genoegen nemen. Benoeming hoofd bestuurslid Zeeuwse Volksuniversiteit Tot lid van het hoofdbestuur van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit is benoemd de heer J. van de Brugge, in specteur van 's rijks belastingen te Ter- neuzen en leraar aan de Stichting Ter- neuzense Muziekschool. De heer P. R. Segers te Hulst slaagde te Sas van Gent voor het diploma .trainer voor eigen club". De heer Se- jers is lid van de voetbalvereniging H.V.V. '24. Stijgende kosten bij d'Oranjeboom Omtrent de vooruitzichten van het lo pende boekjaar der Verenigde Neder landse Brouwerijen d' Oranjeboom N.V. valt, blijkens het jaarverslag, nog wei nig te voorspellen. De lange -."inter komt stellig de verkoop niet ten goede, een verdere stijging van kosten zal onder ogen moeten worden gezien, daartegenover verwacht de di rectie een verbetering van het resultaat door het samengaan met andere brou werijen. De exploitatierekening beliep f 3.11 min. (f 3.35 min. in 1960-'61) na aftrek van rente, afschrijvingen, en re servering voor vennootschapsbelasting, resteert een saldowinst van 1,12 min. (v.j. f 1,09 min). In 1960-'61 wees de winstrekening- een post „bijzondere kos ten in fusieverband" aan vanruim f 270.000. Voorgesteld wordt 12 divi dend (onv.). Talrijke maatregelen werden genomen ter bevordering van een doelmatiger be drijfsvoering der gefusioneerde brouwe rijen. De resultaten daarvan komen ech ter grotendeels pas in het lopende boek jaar tot uitdrukking. Talrijke maatregelen werden genomen ter bevordering van een doelmatiger be drijfsvoering der gefusioneerde brouwe rijen. De resultaten daarvan komen echter grotendeels pas in het lopende boekjaar tot uitdrukking. Ondanks de slechte zomer was de geza menlijke binnenlandse omzet iets hoger. De exportomzet volgde de algemene da- nde lijn. Het verslag constateert een srscherpte binnenlandse concurrentie a stijgende kosten. Maatregelen werden enomen om de liquiditeitspositie be langrijk te verbeteren. Vele cadeaus op officiële haldigingsbijeenkomst Op hartelijke wijze is vrijdagavond in Oostkapelle de heer A. C- van Dijke ge huldigd vanwege zijn 25-jarig jubileum als hoofd van de openbare lagere school te Oostkapelle. Eerst was er een sere nade van de muziekvereniging „Cres cendo", waarbij voorzitter A. Don van „Crescendo" feliciteerde. De officiële huldiging was in het Ver enigingsgebouw. Wethouder W. K. van Nieuwenhuijzen, voorzitter van de schoolvereniging, sprak als eerste; hi" bood een bureau aan. Burgemeester F. G. Sprenger stelde in zijn gelukwens namens het gemeentebestuur vast, dat de school van de heer Van Dijke een zeer goede naam heeft in de onderwijs wereld. Hij bood een bureaustoel aan. waarna namens de oud-leerlingen sprak de heer A. Bimmel jr. Mirjam den Hol lander reciteerde een fraai gedicht, na- Opening Belgisch vlakkebaan- seizoen gaat nog niet door De baancommissarissen van de renbaan Boisfort te Brussel hebben besloten, dat de opening van het Belgische vlakke- baanseizoen paarderennen zondag niet kan doorgaan. Dit wegens de slechte van de baan. Anquetil won tijdrit De strijd in de wegwedstrijd Parijs-Nice heeft zich vrijdag in de zesde etappe van Montpellier naar Vergeze, een rit1 over 38 km tegen het horloge, toege spitst. Want Jacques Anquetil, die zich tevoren alleen maar heeft beperkt de achterstand op het leidende tweetal Rudi Altig en Rik van Looy niet te groot te laten worden, zegevierde in zijn specialiteit met twee seconden voorsprong op Altig. Jacques Anquetil sprong met deze ver richting ineens naar de tweede plaats in het algemeen klassement en heeft nu slechts 34 seconden achterstand op de Duitse koploper. Van de Nederlan ders heeft Huub Zilverberg zich weten te handhaven. Hij eindigde als twaalf de. De Fransman André Darrigade won de tweede helft. Zijn tijd over de 108 km was 2 uur, 26 minuten en 34 secon den. Tweede werd de Duitser Wolfshohl in dezelfde tijd. De sprint van het pelo ton werd gewonnen door de Fransman Graczyk in een tjjd van 2.27.08. Vierde werd Dupont, Frankrijk, en vijfde de Belg Delberghe, allen in dezelfde tijd als Graczyk. Het algemeen klassement luidt na de zesde etappe: 1. Rudi Altig (Did.) 26 uur )31 min. 32 sec.; 2. Anquetil (Fr.) 26.32.06; 3. Van Looy (Belg.) 26.34.07; 4. Joseph Groussard (FY.) 26.34.21; 5. Anglade (Fr.) 26.34.34. 12. Zilverberg (Ned.) 26.37.54. DAMESSCHEIDSRECHTERS LEIDEN 30 MAART A.S. MN EERSTE DUEL Ook Zeeland heeft nu zijn eerste vrou welijke scheidsrechters! Deze week heb ben de 5 dames, die zich hiervoor des tijds hadden aangemeld in „Het Wapen van Zeeland" te Middelburg hun theore tische proeve van bekwaamheid moeten afleggen en het moet voor de heren M. van Andel en» A. P. van Riel van de scheidsrechterscommissie van de K.N.V. B. afdeling Zeeland een voldoening zjjn geweest aan het einde van het „zweet- uurtje" te mogen constateren, dat de 5 dames het er best hadden afgebracht. Nadat het examenwerk door de heer Van Riel nog aan een bespreking was onderworpen kon de heer Van Andel daarna de dames M. F. Hoogesteger en J. Pouwelse uit Westkapelle en J. dc Kam, C. M. v. d. Meule en H. v. d. Vel de uit Vlissingen aan voorzitter I. W. Bakker van de K.N.V.B. afdeling Zee land voorstellen als kandidaat-scheids rechter. De heer Bakker toonde zich ver heugd met deze nieuwe aanwinst gezien zijn verklaring dat deze 5 dames fi guurlijk gesproken natuurlijk „met open armen zullen worden ontvangen". Het ligt in de bedoeling dat de 5 dames reeds op 30 maart a.s. hun eerste (ju- nioren)wedstrijd krijgen te leiden. In verband met de slechte toestand der terreinen is het programma van de za terdagcompetitie van de K.N.V.B.-afde- ling Zeeland én het juniorenprogramma voor 16 maart in zijn geheel afgelast. (Dit geldt dus alleen voor de afdcling Zecland en niet voor 'de 4e klas zulc K.N.V.B. zaterdag). De Newyorlcse persfotgra/en hebben aan boord van de „Statendam" van de H.A.L. de 18-jarige Barabara Bollmeyer uitgeroepen tot hun koningin voor 1968. Barbara zal de scepter zwaaien over het bal van de Newyorkse vereniging voor fotojournalisten, dat 88 maart aan boord van de ,NieuwAmsterdam" zal plaatsvinden. Op de foto biedt gezagvoerder Auke de Jong van de „Statendam" de schoonheidskoningin bloemen aan. De heer A. C. van Dijke, school hoofd te Oostkapelle, vierde vrij dagavond zijn 85-jarig jubileum als hoofd. Burgemeester F. G. Sprenger bood de heer Van Dijke (reehts) een bureaustoel aan. (Foto P.Z.C. mens de leerlingen. Van hen kreeg de heer Van Dyke een schemerlamp. De heer J. de Kok, onderwijzer aan de school, sprak namens het personeel, waarna de heer Van Dijke in zijn dank woord verschillende historische feiten aanhaalde en in het bijzonder bedankte de heer W. Bommeljé, oud-voorzitter van de schoolvereniging, voor diens werk zaamheden. De jongeren voerden hierna een afwisselend programma op met veel muziek. Vijf spelers van Feijenoord in voorlopig Oranje Het voorlopig Nederlands elftal, dat op 20 maart in het Olympisch stadion te Amsterdam een oefenwedstrijd tegen Ajax speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Pieters Graafland (Feijenoord); achter: Haak (Ado) en Veldhoen (Feij enoord); midden: Van Wissen (PSV), Boghuls (GVAV) en Klaassens (Feij enoord); voor: Giessen (PSV), Kruiver (Feijenoord), Van der Linden (DOS), Rutten (Fortuna '54) en Bennaars (Feijenoord). Bondscoach Elek Schwartz zei vrijdag morgen op de persconferentie in het Olympisch stadion, dat hij Bennaars als linksbuiten heeft opgesteld omdat er In de wedstrijd ZwitserlandNeder land op 31 maart in Bern negentig mi nutenlang gevoetbald en gevochten wordt. Ajax zal voor da oefenwedstrijd ln zijn sterkste opstelling verschijnen. De reserves voor het Nederlands elftal zijn: Van Zoghei (DOS), De Groot (Sparta) en Heinen (ADO). Grieks kampioenschap onder leiding van Leo Hom De Nederlandse arbiter Leo Horn zal zondag 17 maart a.s. in Saloniki de wed strijd PaokAlgaleo, om het Grieks kampioenschap, lelden. Gasvergiftiging te wijten aan lek door opvriezing Op een persconferentie van het gas bedrijf 'n Culemborg heeft de directeur vun dit bedrijf, ir. L. J. Metz, gisteren een uiteenzetting gegeven over liet nood lottig gebenren rond het gasvergifti- gingageval, waarbij twee doden te be treuren waren. Er is op verzoek van het gasbedrijf een onderzoek ingesteld door deskundi gen van het gaslnstltuut Sn Den Haag en Jr. C. J. Oosterholt uit Eindhoven, gastechnisch adviseur van de gemeente Culemborg en de Culemborgse gemeen tepolitie. Dit onderzoek heeft uitgewe zen, dat er een lek was ontstaan vóór de bewuste woning. Achter de Vismarkt 21, door het opvriezen van een riool- put, waar de hoofdleiding van het gas was gelegd. Hierdoor stroomde gas naar de woning van de familie Smits. De uit 1910 daterende hoofdbuis was in de rioolput niet door een mantelbuis omgeven, Hoewel dit wei gebruikelijk is. Het Culemborgse gasbedrijf was van deze situatie niet op de hoogte. Bovenstaande conclusie, die reeds door het Culemborgse gasbedrijf was getrok ken, werd bevestigd door het gaslnstl tuut en door Ir. Oosterholt. Het gasbedrijf had eerst geen aangifte ontvangen, evenmin als de Culemborgse politie. De behandelende arts had dit vcrgiftlgingsgeval geweten aan kolen damp. JONGETJE VERDRONKEN Bi) het spelen langs de Leidnevaart in Bennebrock is donderdagmiddag de tweejarige Jan Willem de Jong te water gerankt en verdronken. Nagekomen advertenties Heden nam God onver wacht van ons weg on- $e lieve zorgzame vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder HENDRIKA MAAS, geboren Bassie, op de leeftijd van 55 jaar. P. Maas A. L. Maas P. M. Maas-Theune W. F. Maas M. M. Maas-Imanse P. Maas en verloofde I. Maas L. Maas Vlissingen, 15 maart 1963, Walstraat 40. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 19 maart a-s. des namiddags 1 uur vanaf Walstraat 40. Heden is na een kort stondige ziekte van ons heengegaan mijn geliefde man en onze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader en oom JACOB VAN BELZEN op de leeftijd van 66 jaar. L. van Belzen- Meulmeester M. L. Kerkhove- van Belzen L. A. Kerkhove W. van Belzen A. van Belzen- Minnaard J. Gabriëlse J. Gabrlëlse-Bleuzé Middelburg, 15 maart 1963, Lazerijstraat 7. De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 19 maart a.s. Vertrek vanaf Lazerijstraat 7 te half twee. Heden overleed onze lieve moeder en oma, mevrouw weduwe C. OP 'T HOF- JEREMIASSE, op de leeftijd van 77 jaar. „zy is verlost, God heeft haar welgedaan". Kapelle: J. op 't Hof J. op 't Hof-Buteijn Pieter en Annemarieke Oudelande: L. op 't Hof J. op 't Hof-van Rijn Kapelle, 35 maart 1963, Rusthuis „Pomona". De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 18 maart om twee uur op de algemene be graafplaats te Kapelle. Heden overleed tot on ze diepe droefheid na een langdurig doch ge duldig gedragen lij den, onze lieve zorg zame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder MARIA WILHELMINA DESEIN', weduwe van Anthonle Johannes Kcstcloo, in de ouderdom van ruim 80 jaar. Vlissingen: C. H. van Gelderen- Kestcloo J. van Gcldercn Amsterdam: W. Stoffclen- Kcstcloo C. P. Stoffelen Vjissingen: M. C. Verschoore de la Housaaye- Kcsteloo M. M. Verschoore de la Houasaye Klein- en achter kleinkinderen Vlissingen, 15 maart 1963, Jan van Goycnlaan 57. Condoleantieadres: Leeghwaterstraat 58. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 19 maart a.s. om 10.30 uur vanaf Leeghwaterstraat 58. Nog plotseling bereikte ons het droevig bericht uit Canada, dat God tot Zich genomen heeft onze geliefde zoon, broer, zwager en oom JAN MELOEN op dc leeftijd van 65 jaar. „H(j zocht een beter vaderland". Hebr. 1136. Uit aller naam: Familie Meloen. Krabbendljkc, Wilhelmlnastraat 60. RECHTBANK MIDDELBURG Verdachte: „Ik kan me voorstellen dat niemand er geloof aan hecht" IEDEREEN vond het een vreemd verhaal, de verdachte zelf ook, toen hij de Vlissingse kantoorbediende J. G. gisteren voor de Middel burgse rechtbank terecht moest staan. „Ik kan me voorstellen, dat niemand het gelooft", verklaarde hij. „Dan zult u er de consequenties van moeten dragen", merkte de president van de rechtbank, mr. P. van Empel op. G. stond terecht, omdat hij volgens de dagvaarding op verschillende tijdstippen in de loop van het vorige jaar bankbil jetten zou hebber, weggenomen uit de kas van pomphouder Van E„ voor wie verdachte de boekhouding bijhield. „Het is mijn bedoeling geweest het geld voor Van E. te sparen" vertelde de Vlissinger gisteren tot het rechtbankcol lege. „Ik merkte voortdurend, dat Van E. geld te kort kwam, hy gaf steeds on gedekte cheques af, en ik wilde hem moeilijkheden besparen wanneer het be drijf, waarvoor hij werkte, zou komen controleren. Als Van E. dus geld te kort zou komen, had ik altyd nog een appeltje voor de dorst achter de hand in( de vorm van de 700 gulden, die ik voor hem gespaard had". VOOR BROMFIETS Mr. aVn Empel wees hem er op, dat dit verhaal in strijd was met alle voorgaan de verklaringen van verdachte- Tegen de politie had G. namelijk steeds be weerd, dat hij voor het geld een brom fiets gekocht had, terwijl hij het reste rende geld voor zijn huishouding besteed had. Dit verhaal over de bromfiets was een uitweg geweest voor verdachte, zo ver klaarde hij tijdens de zitting. Hij meen de namelijk, dat het spaarverhaal toch niet geloofd zou worden. „Dat zit er wel in", meende mr. Van EmpeL Van E., een buurman van verdachte, had een beroep op G. gedaan, omdat hij niet overweg kon met de boek houding. Eenmaal in de week kwam verdachte kijken hoe het met deze zaken stond. Van de notities van Van E. maakte hij een boekhouding op, die in elk geval gebruikt kon worden voor de belasting. Er kwam echter minder uit de zaak dan Van E. meende, dat er uit moest komen. Hij stelde een val op: twee mannen stelden zich verdekt op, toen G. de zaken weer kwam controleren en toen werd ontdekt, dat verdachte een tientje uit de kas nam. In de loop van het jaar had hij voortdurend klei ne bedragen uit de kas genomen, die hij zoals G. verklaarde voor een deel in een potje thuis bewaar de, voor het andere deel in zijn por tefeuille gestoken had. ROND 700 GULDEN Van E. meende, dat het een bedrag van tussen de 2000 a 3000 gulden zou zijn, maar dat ontkende verdachte. Hij verze kerde, dat het om rond 700 gulden ging. De officier van justitie, mr. A. W. Ro singh, wees er op, dat het verhaal over de gekochte bromfiets precies klopte. „Verdachte heeft nooit over sparen ver teld, ook niet bij het verhoor door de rechter-commissaris. Pas in een veel la ter stadium heeft hq er deze draal aan gegeven", aldus mr. Rosingh, die van het spaarverhaal niets geloofde. De of ficier achtte de diefstal bewezen en eis te een gevangenisstraf van 8 maanden, waarvan 3 voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar, alsmede reclasseringstoe- zicht. De raadsman van G., mr. H. Bruin, merkte op, dat zijn cliënt allerwege gunstig bekend staat. „Er is nie mand,, die iets naars over hem kon meedelen", aldus pleiter, die overi gens van mening was, dat het spaar verhaal nog wel in de mazen van het strafnet te vangen zou zijn. Ge zien het feit, dat zijn cliënët reeds 3 maanden in voorarrest had doorge bracht, drong mr. Bruin aan op cle mentie. De rechtbank zal op 27 maart a.s. uitspraak doen. ONDESKUNDIG De transportondernemer S. D. uit Mid delburg was in appel gekomen tegen een vonnis van de Middelburgse kantonrech ter, die hem veroordeeld bad tot een boete van 75, omdat hij op de krui sing provinciale weg-Prinsedijk te Kort- gene met zijn vrachtauto geen voorrang gegeven zou hebben aan een van rechts komende personenauto. De ondernemer had het hogerop gezocht, omdat hy meende, dat het vonnis op ondeskundi ge gronden was uitgesproken. „Er kan hier geen straf opgelegd worden, wan neer men de situatie niet kent", beweer de D. gisteren. „U zou dus een rechtbank van deskun dige chauffeurs willen hebben", merkte mr. Van Empel op. Verdachte was van mening, dat hij de van rechts komende auto niet had kun nen zien. Op het onderhavige onover zichtelijke kruispunt kan men niet al tijd op zijn voorrang staan, zo was zijn oordeel. ONJUIST De officier vond het nitgangspunt van de ondernemer geheel onjuist. Mr. Rosingh was het met D. eens, dat de verkeerssituatie onoverzichtelijk is, maar wanneer men behoorlijk op let is het verkeer wel te zien. De of ficier vroeg dan ook bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. „Iedereen stopt op de Prinsedyk, alsof er een bordje staat", merkte de raadsman van D. mr. F. \V. Adriaan- se op. „Het wordt als het ware bij intuïtie ingegeven", aldus de raads man, die er voorts op wees, dat de bocht in de weg wél wordt aange geven, maar de kruising zelf niet. HU noemde het in tegenstelling tot de mening van de kantonrechter geen ernstig feit en als zijn cliënt schuld zou hebben, is die volgens mr. Adri- aanse uitermate miniem. Ook hier zal de rechtbank op 27 maart a.s. uit spraak doen. OP HET PERCEEL In hoger beroep werd ten slotte de z tegen de Kruiningse caféhouder J. N. voortgezet. De kantonrechter had hem tot 2 weken onvoorwaardelijke gevan genisstraf veroordeeld, omdat hij op een oesterperceel onder Yerseke naar wor men gespit zou hebben. N. ontkende dit: hy wilde wormen kopen en bevond zich daarby niet op het perceel, maar op een zandbank in de buurt. De opzichters van de visserijpolitie, die de rechtbank als getuige had laten ko men, verklaarden evenwel, dat verdach te zich op het perceel bevonden had. Zo lang je nog lopen kunt, zit je op het per ceel, verklaarden ze. Mr. Rosingh was van oordeel, dat verdachte zich wel op het perceel bevonden had, eiste beves tiging van het vonnis van de kanton rechter. Mr. P. O. Adriaanse, de raads man, wees er op, dat er geen schade aan de percelen was toegebracht en vroeg zich tot slot af of hier een hechtenis- straf zou moeten worden opgelegd. Uit spraak 27 maart a.s. Wegens het plegen van valsheid in ge schrifte bij het opmaken van een huwe lijksaangifte en van een uittreksel uit het huwelijksregister heeft de Middel burgse rechtbank de gemeenteambte naar P. F. G. uit Clinge gisteren veroor deeld tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van 2 maanden met een proef tijd van 2 jaar, alsmede tot een geld boete van 250 gulden. De officier van justitie had tegen de ambtenaar een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van 3 maand geëist. De monteur G. B. uit Hoofdplaat, die volgens de tenlastelegging onvoorzich tig en onoordeelkundig te werk was ge gaan bij het opsporen van een eventu eel lek in een buis van de centrale ver warming in het in verbouwing zijnde bejaardentehuis van Kloosterzande, werd vrijgesproken. De rechtbank acht te dus niet Dewezen, dat de monteur schuldig is aan de brand, die in het te huis was uitgebroken, nadat politiedes kundigen tot de conclusie waren geko men, dat de brand was ontstaan in de kamer, waar B. gewerkt had. De offi cier van justitie had een boete van f 350 geëist. De aardappelhandelaar J. K. P. uit Scherpenisse werd wegens verduistering van in huurkoop ontvangen machines veroordeeld tot een gevangenisstraf van 5 maanden, waarvan 3 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar, alsmede tot onder toezichtstelling. Het vonnis, dat de kantonrechter te Middel burg de kelner M. S. uit Middelburg op legde voor het inslaan van een ruit in een café in de Zeeuwse hoofdstad, werd door de rechtbank bevestigd. S. werd deswegen veroordeeld tot een gevange nisstraf van 3 dagen en tot betaling van de civiele vordering van f50. Voorts wa3 de rechtbank van mening, dat de dames J. P. V. uit Axel en S. de C. uit Sluiskil niet in Oostburg gevent hadden met artikelen van de A.V.O.- werkplaats uit Sas van Gent. Tot die conclusie was de kantonrechter ook ge komen hetgeen vrijspraak tot gevolg had de officier echter niet, zodat deze in hoger beroep f 5 boete tegen de dames eiste. Daar ging de rechtbank echter niet mee akkoord. Met sportwedstrijden en variété-dansant De leerlingenveremging van de Vlissing se hogere technische school, het „H.T.S.- corps", heeft vrijdag het derde lustrum f;evierd. Dat gebeurde met enkele onder in ge sportwedstrijden tijdens de mid daguren in de gymnastiekzaal van de .Jacob Catsschool en met een variété dansant 's avonds in het „Scheldekwar- tier". Waren by de sportwedstrijden slechts enkele tientallen leerlingen be trokken, het variété-dansant trok be langstelling uit breder kring. Een groot aantal leraren, leerlingen en oud-Ieerlin- gen was in het „Scheldekwartier" aan wezig om getuige te zijn van het optre den van enkele bekende artiesten en om een dansje te maken. De muziek by het dansen werd verzorgd door Baby den Toonder, piano, Joop Sa- luta. gitaar en zang. Jan Net, saxofoon en Theo Adriaansen, drums. In de pau zes tussen het dansen traden op The Fouryo's, Eddy Schuijer en Anneke Grönloh. Het kwartet „The Furyo's" zong op aardige wijze enkele liedjes, ter wijl Eddy Schuijer geassisteerd door zijn vrouw, enkele verbluffende staaltjes goochelen liet zien. Hoogtepunt was ech ter het optreden van Anneke Grönloh. Haar liedjes sloegen bijzonder in en zij wist de zaal „mee" te krijgen. Bij de aanvang van het variété-dansant 'had voorzitter A. C. Blanker van het H.T.S.- corps tot de vele aanwezigen een wel komstwoord gesproken. Aanbestedingwerken waterschap Walsoorden Vrijdagmiddag heeft het bestuur van de waterkering van het calamiteuze water schap Walsoorden te Kloosterzande het aanbrengen van een bekleding op de Nol aan Molenpolder met betonblokken en basaltzuilen aanbesteed. De inschrijvin gen waren als volgt: gebr. G. A. Spon- selee, Kloosterzande, 72.200; firma Warrens. Ossenisse. 72.800; gebr. Lu- casse, Kloosterzande, 73.450; N.V. ELK. Schoondijke, 74.800; L. J. Dek ker. Vlissingen. 74.900; P. de Regt, Terneuzen. 75.400; P. Mollet, Hoofd plaat, 75.900; W. Vlot, Sliedrecht, 76.300; firma De Ruysscher, Biervliet, 77.200; N.V. van Noordenne, Har- dinxveld-Giessendam, 77,350; L. van de Klippe, Vlissingen, 77.900; firma gebr. Visser, Werkendam, 78.000. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver, onder nadere goedkeuring van G.S. van Zeeland. De Vlissingse h.t.s heeft vrijdag het derde lustrum gevierd. Een onderdeel van het programma waren de volleybalwedstrijden in de gymnastiekzaal van de Jacob Catsschool. Hier een spelmoment uit één van de wedstrijden. Foto P.Z.C.) De sportwedstrijden konden in verband met de toestand van de sportvelden slechts voor een gedeelte worden afge werkt. Alleen de zaalsporten konden nu worden beoefend en deze brachten geen enkele beslissing omtrent het winnen van de wisselbeker. Zowel de afdeling waterbouw als de afdelingen werktuigbouw en elektro techniek staan na de volleybal- en basketbalwedstrijden in puntental geiyk. De uitslagen waren: volleybal: water- bouw-elektro 2-0, werktuigbouw-elektro 2-0, werktuigbouw-waterbouw 2-0. De stand was hier: werktuigbouw 3 pnt., waterbouw 2 pnt.. elektro 3 pnt. Bas ketbal: werktuigbouw-elektro 30-30, wa- terbouw-werktuigbouw 14-18, elektro- waterbouw 18-14. De stand is hier: elek tro 3 pnt., waterbouw 2 pnt., wertuig- bouw 1 pnt. Alle afdelingen hebben na deze weastryden 4 punten. Raad Midden- schouwen behandelt begroting Do raad van Middenschouwen zal aan staande maandagmiddag de gemeente begroting voor net dienstjaar 1963 in behandeling nemen. Om twee uur 's middags is er in de noodsecretarie te Scharendyke een vergadering, waarvoor dertien punten op de agenda zjjn ge plaatst. Zo leggen b. en w. de raad een voorstel voor om de verordening op de heffing van haven-, kade-, weeg-, kraan-, over slag- en liggelden op enkele punten te wijzigen. Ook is er een voorstel om de exploitatievergoeding over 1962 en de toekenning van een voorschot voor 1963 ten aanzien van de christelijke nationale kieuterschoolvcrenlging te Scharendijke vast te stellen. B. en w. willen de alge mene bezoldigingsverordening 1963 en de nieuwe verordening tot regeling van de bezoldiging van ae ambtenaren ter secretarie vastgesteld zien. En dan zyn er nog enkele restanten van de situatie voor de herindeling van ge meenten op het eiland- Zo krijgt de raad de rekeningen over 1961 van de voor malige armbesturen van Duivendyke, Eikerzee en Ellemeet voorgelegd. Ook wordt voorlopige vaststelling verzocht van de rekening over I960 van de voor malige gemeente Kllemect.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4